Jubileumfeest museum wordt magere vertoning Pleidooi voor vijfde ambulance Huurachterstand moet ton omlaag Ouderen hebben de toekomst Daders nog voortvluchtig Concurrentie voor Kabelgids tflAARDiNGS BA6BLAB SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Nieuw 'pesterijtje' aan adres Hans Paalman Balie voor bedrijven eerste in zijn soort Vernieuwend verder Studio Kjfjj Express Pasfoto's met kwaliteits garantie &oWuren Rijksweg 20 spiegelglad Stouthandel mokt over nieuwe fietsen stalling Twee vissers Verdachten steekpartij vrijgelaten CDA Schiedam kijkt naar het jaar 2000 en verder Ontslagen hoofdredacteur begint eigen tv-krant WOENSDAG 14 FEBRUARI 1990 PAGINA 13 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6,3131 BC Vlaardingen. Postbus 40G8,3130 KA Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229.4352066,4350557 - sportredactie: 4345209 Telefax: Q10-43497S4. door PETER DE LANGE Schiedam Het afscheid van Hans Paalman als directeur van het Stedelijk Museum wordt een weinig glansrijke vertoning. Van de jubileum ten toonstellling in mei, ter gelegenheid van zo- wel het 90-jarig bestaan van het museum als Pa alm an s vertrek, dreigt niet veel terecht te ko men. Volgens plan zou deze feestelijke expositie plaatsvinden op drie locaties: in het museum, dat te gen die tijd na een grondige ver bouwing wordt heropend, in de Grote Kerk en in de Koren beurs. Dat laatste gebouw, zo blijkt uit de tentoonstellingslijst voor 1990, is echter niet beschik baar en de Grote Kerk wordt bij nader inzien niet geschikt geacht voor het tonen van kunst Bovendien wordt de kerk in. maart en april gerestaureerd. Waarschijnlijk wordt de groots bedoelde lustrumviering nu te ruggebracht tot een bescheiden expositie ig het museum aan de Hoogstraat. Voor het beloofde jubileumboekje kosten 35.000 gulden blijkt opeens geen geld te zijn. Het nieuws dat Paalmans feestje de mist in gaat heeft de woede opgewekt van gemeenteraadslid Coby de la Rie (D66). Zij begint te vermoeden dat de gemeente er genoegen in schept de mu seumdirecteur te pesten. Rommeltje Twee weken geleden, toen wet houder Luub Hafkamp aankon digde dat Paalman dit voorjaar opstapt als directeur, werd een accountantsrapport aangehaald. Het bevatte de keiharde conclu sie dat de museumdirectie er al jaren een rommelde van maakt. Hafkamp zei daar tot ieders ver bazing bij dat er geen conflicten waren en dat Paalman 'in goede harmonie' met zijn vertrek had ingestemd. Coby de la Rie heeft geprobeerd die tegenstrijdigheid op te helde ren, maar dat onderzoek heeft meer vragen opgeroepen dan antwoorden aan het licht ge bracht. Zij vroeg het geheime accountantsrapport op, dat daags tevoren door het RN was gepubliceerd. Het duurde pre cies een week (1) voordat ze het in huis had. Het is mevrouw De la Rie een raadsel waarom dat zo lang moest duren en waarom de com missie welzijn en cultuur het rapport dat nog steeds het stempel 'vertrouwelijk' draagt nooit onder ogen heeft gehad. Boos is zij ook omdat de commis sie pas een dag voor de bekend making van Paalmans vertrek werd ingelicht Mevrouw De la Rie vraagt zich af hoe die geheimzinnigheid te rijmen valt met de passage in het accountantsrapport, dat B al in 1985 besloten een onder- i en W zoek te houden naar het misma nagement van de museumdirec tie. Dat er vorig jaar een onder zoek werd gehouden moesten de gemeenteraadsleden in. de krant lezen. Het rapport van de ac countants lag toen al een. half jaar in de lade van wethouder Hafkamp. De gemeenteraad, zo zegt me vrouw De la Rie, wordt door B en W absoluut niet serieus geno men. „Maar wie eigenlijk wel? Paalman niet en het museum personeel ook niet. Deze mensen weten niet eens wie er aange steld wordt als interim-manager en hoe lang die manager zal aan blijven". „De betrokken partijen, zijn al tijd even loyaal geweest. Paal man is nooit naar buiten geko men met zijn grieven, Clara Stroman (waarnemend-direc teur, red.) heeft altijd netjes haar mond gehouden. Maar wat doet de gemeente? Die laat geen gele genheid onbenut om Paalman zwart te maken. Terwijl die man hier toch 25 jaar lang hard heeft gewerkt". Voor het raadslid van D66 wordt steeds duidelijker dat niet Hans Paalman, maar de gemeente zelf de oorzaak is van veel proble men in het museum. „In ieder geval vormt de afdeling CSJ (cultuur, sport en jeugdzaken, red.) geen goede combinatie met het museumpersoneel. En wet houder Hafkamp lijkt totaal geen greep te hebben op de situa tie. Heeft die man eigenlijk wel wat te vertellen?" Mevrouw De la Rie vindt dat er nu maar eens een onderzoek ge houden moet worden naar het functioneren van de culturele sector op het stadskantoor. Zij is van plan de gemeenteraad een voorstel in die richting te doen. Vlaardingen De Kamer van Koophandel en het Instituut Midden- en Kleinbedrijf zijn gis teren in Vlaardingen bij elkaar ingetrokken. Met de opening van hun gezamenlijke onderko men in het oude stadhuis wordt vooruitgelopen.op het beleid van •het ministerie van Economische Zaken regionale ondernemings huizen op te zetten. Het idee achter dat beleid is de voorlichting en adviezen aan startende en groeiende onderne mingen onder één dak te bren gen. „Die bundeling spreekt de ondernemer aan", stelde IMK- voorzitter A.C. van Schoonho ven. Het Vlaardingse regiokantoor is het eerste in zijn soort. Medio dit jaar zal een vergelijkbare MKB- balie in het beursgebouw in Rot terdam worden geopend. Binnenkort schuift in Vlaardin gen ook de WV aan bij de Ka mer en het IMK. Dat leidt tot een nog grotere concentratie van ac tiviteiten. „Zo kan een maxi maal aantal zaken in een mini mum van tijd worden afgehan deld", onderstreepte burgemees ter Fred van Lier het initiatief. Dat het "stadskantoor op een steenworp afstand ligt, is vol gens hem een extra reden tevre den te zijn. Ook de andere gemeenten in de Waterwegreglo" verwachten dat het bedrijfsleven baat zal hebben bij de 'huisartsfunctie' die de Ka mer van Koophandel en het IMK zichzelf hebben toegedicht. Niet voor niets waren ook de burgemeesters Scheeres (Schie dam) en Van Es (Maassluis) en enkele van hun wethouders bij de opening aanwezig- Van Lier greep de openingshan deling aan voor een grapje met een kritische ondertoon. „Ik ga nu iets doen dat ik altijd al wilde doen: het stadhuis opblazen''. Hij voegde de daad bij het woord door middel van een afstandsbe diening een luid knallend vuur werk te ontsteken. Vlaardingen Burgemees ter Fred van Lier is zeer te vreden over de toekomstge richte visie op de stad, aie spreekt uit het structuur plan dat volgende maand door de gemeenteraad wordt behandeld. „We over wegen daarom als college van B en W met de slogan "Vlaardingen, vernieuwend verder' de boer op te gaan". Van Lier wil het thema graag laten terugkeren in alle gemeentelijke reclame campagnes. Hij kondigde dat gisteren aan bij de opening van de MKB-balie. De vernieu wingsdrift spreekt volgens Van Lier onder meer uit de ambitieuze plannen voor de binnenstad, de visie op de toekomst van het Buizengat en de woningbouwplannen voor de Vlaardingse Vaart. Polaroid Hoogsiraai 104-106, Schiedam Tel 010-4266720 MaassluisDe Maassluisse wet houder Liesbeth Snoeck heeft een lans gebroken voor de komst van een vijfde ambulance in de Waterweg-regio, De rijksover heid zou de extra ziekenwagen moet voorfinancieren. Vervol gens dienen de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis aan te tonen dat de uit breiding van het ziekenvervoer geen overbodige luxe is. De uitbreiding is een lang ge koesterde wens van de steden in het Waterweggebied. Regelma tig komt het vodt dat de vier am bulances tegelijkertijd rijden. Nieuwe patiënten moeten op zulke momenten door een wa gen uit een andere regio worden vervoerd. De vijfde ambulance is m princi pe beschikbaar, maar de Centra le Post Ambulancevervoer heeft geen geld om het salaris van de chauffeur en de ziekenbroeder te betalen. De vervoerskosten van de vier rijdende ziekenau to's worden wel gedekt door het Centraal Orgaan Tarieven Ge zondheidszorg. Op basis van zo genaamde gelijktijdigheidstabel len, waarop te zien is hoe fre quent alle ambulances onderweg zijn, oordeelt deze instantie dat de situatie in de regio niet alar merend is. De Maassluisse wethouder denkt daar anders over. Volgens Snoeck laat vooral de bereik baarheid van de decentraal gele gen Steendijkpolder soms te wensen over. Vanuit de uitruk- post op de grens van Schiedam en Vlaardingen moet de ambu lance een afstand afleggen van. twaalf kilometer. Op momenten dat alle ambulan ces in gebruik zijn, worden Maassluisse patiënten opgehaald door een ambulance uit Naald wijk of Hoek van Holland. Ge volg is dan wel dat de gegaran deerde aanrijtijd van vijftien mi nuten niet meer wordt gehaald. De bezwaren tegen de huidige krapte worden gedeeld door de GGD en de directie van de Cen trale Post Ambulancevervoer (CPA) Rotterdam. Een incident in Schiedam illustreerde verle den jaar wat het gevolg van de krappe ambulancebezetting was. Aan de Nieuwe Haven raakte een man te water, waarop een omstander reanimatie toepaste- Pas na 25 minuten maakte een Rotterdamse ziekenauto haar opwachting. De bejaarde Schie dammer was op dat moment reeds overleden. Plaatsvervangend directeur G. de Jel van de CPA vindt niet dat dit incident illustratief is voor de kwaliteit van de ambulance dienst. „En 98 procent van de ge vallen kunnen we het spoedver- voer gemakkelijk aan. Alleen de routinematige ritten moeten in de huidige bezetting wel eens worden uitbesteed". „Met het aantal tijdsoverschrij dingen scoren we heel goed stelt het directielid van het am bulancevervoer. „We zitten vol gens mti onder het landelijk ge middelde". Wel erkend De Jel dat het regelmatig inschakelen van andere ambulancediensten soms problemen geeft „Daarom ben ik warm voorstander van de uitbreiding. Als vj zelf al het vervoer aan kunnen, dan is dat natuurlijk veel beter Maar die roep om uitbreiding betekent niet, dat de huidige situatie on veilig is". De woordvoerder van de ver voersdienst raadt de gemeenten aan bij het rijk aan te dringen op een extra vergoeding, de waar nemend-directeur: „Het Cen traal Orgaan reageert in eerste instantie op statistische gege vens. Maar er liggen best onder- bandelingsmogehjkheden". Schiedam Indien de Woning bouwvereniging Schiedam geen maatregelen treft, wordt de fi nanciële positie in het midden van de jaren negentig penibel. Omdat het tij zich niet uit zich zelf laat keren, wordt in de loop van dit jaar een plan de campag ne opgesteld. In het eerste beleidsvoornemen van de drie jaar oude huisbaas, die zo'n vijfduizend woningen in het bezit heeft, staan drie wegen aangegeven om de inkomsten te verbeteren. Voorop staat een insequenter incassobeleid om de huurachterstanden in te lo pen. Hoewel financieel deskundige Hans Eimers van de corporatie aangeeft dat Schiedam nog on der het landelijk gemiddelde zit en bepaald geen verontrustende cijfers kent, staan de huurders voor een slordige driekwart mil joen guldén in het rood. Ruim drie procent van de algemene bedrïjfsreserve (ABR) van 24 miljoen gulden als huurschuld is alleszins acceptabel, maakt Ei mers duidelijk. Toch wil de huisbaas de huur achterstanden met ruim een ton zien terug te dringen tot een be drag van ongeveer 600.000 gul den. „Gelukkig behoren de grote huurinhoudingsactie tot het ver leden. Alleen de Anthony Muijs- straaten omgeving is nogbezig". Eimers wijst er op de corporaties niet meer aan het handje van de rijksoverheid lopen. Die grotere' zelfstandigheid brengt echter ook meer risico's met zich mee, „Ze stellen nu budgetten be schikbaar en daar moet je het mee doen". Waar mogelijk zal huurharmo- nisatie worden toegepast. En ook is het belangrijk dat de woning bouwvereniging zich op nieuw bouw kan blijven storten. Be stuursvoorzitter G.J. Schepman geeft aan dat zij dit jaar met idee ën op de proppen zullen komen. „Je hebt echter maar heel wei nig instrumenten waarmee je kunt spelen. Huurverhogingen doorvoeren kan lang niet in alle ge vallen, maar we zullen het wel reëler toepassen. Voor niks gaat de zon op, maar daarvan kunnen wij niet bestaan". Hij voegt er aan toe dat ook in de nieuwbouwsector niet zo gek veel valt uit te voeren. Renova tie blijft toch de belangrijkste klus. Het project Ridderkerkse- straat met meer dan honderd nieuwbouwhuizen, noemt hij als één van de grootste werken. Vanaf vrijdag krijgt de huisbaas wel 572 woningen aan het Bach- plein in bezit. Tot nu toe werd in opdracht van de gemeente al leen het beheer over dit complex gevoerd. Aan de uïtgave-kant wil de wo ningbouwvereniging ook het één en $nder bijstellen. De nood zaak van groot onderhoud, reno vatie of sloop 2ullen kritischer tegen het licht worden gehou den. En op het ontstaan van ver- hu urproblemen dient door ana lyse sneller te worden inge sprongen. Huizen in de verkoop gooien, ziet Schepman minder zitten. „Voor de woningen, waarvoor het zou kunnen, is het voor ons helemaal niet gunstig". Tevens is het zaak nu de rijks overheid zich meer op de achter grond gaat houdendat binnen de gemeente een zelfstandig huurbeleid van de grond komt. Dit alles maakt een onderzoek naar vraag en aanbod op de wo ningmarkt noodzakelijk. Vlaardingen De brandweer heeft gistermiddag drie uur werk gehad aan het schoonspui ten van een spiegelgladde rij baan van rijksweg 20. Een vrachtwagen had op weg naar Rotterdam een jerrycan gasolie verloren. De afrit Holy werd af gesloten omdat een rijbaan ter hoogte van die afrit over hon derden meters besmeurd raakte. Grote stremmingen deden zich niet voor, omdat één rijbaan openbleef. Schiedam De 32-jarige eige naar van supermarkt Koomeef, die maandagavond door twee gemaskerde mannen werd neer geschoten, verkeert niet langer in levensgevaar. Hij heeft de operatie in het Dijkzigtzieken- huis goed doorstaan. Ondertus sen heeft het buurtonderzoek gisteren weinig concreets opge leverd. „We weten iets meer, maar de gouden tip die onmid dellijk naar de daders leidt, zit er niet bij", zegt politiewoordvoer der Jan van Hoff Een mimtieus onderzoek van de vluchtauto heeft evenmin veel opgeleverd. Voorlopig werkt Politieagenten onderzoeken de vluciitauto op sporen die naar de daders kunnen leiden. een recherchebijstandsteam van twintig man aan de zaak. Schiedam Mokkend zat de fietsenbeheerder gistermiddag 2ijn woede te verbijten in café Het Vierkantje. Vanuit het zij raam kon Joop Stouthandel, die zijn oog had laten vallen op de nieuwe stalling, nog net zien hoe wethouder Chris Zijdeveld als eerste zijn fiets parkeerde bij zijn concurrent op de Koemarkt. Nog vorige week zag het er naar uit. dat de beheerder van de fiet senstalling bij Bad Graenoord zou participeren in het beheer van de nieuwe stalling. Maar de Schiedammer haakte plotseling af. Omdat hij eruit werd gewerkt door de gemeente, beweert Stouthandel. Omdat hij geen zin had om het beheer met anderen te delen, beweert wethouder Zij develd. Het conflict leidde er wel toe, dat de start van het sympathieke ini tiatief een grimmig karakter kreeg. Nadat het hokje van de beheerder dit weekeinde werd besmeurd met verf, hield gister middag een flink aantal agenten een oogje in het zeil. Zelfs toen de plichtplegingen achter de rug waren en het ge zelschap naar zalencentrum Sit- ton was vertrokken, bewaakten twee agenten de fietsenstalling. In Sitton sprak Zijdeveld de hoop uit dat Stouthandel toch ei eren voor zijn geld kiest. „Ere wie ere toekomt. Joop is de man die de bewaakte fietsenstal ling m Schiedam introduceerde. Daarom moeten we nog maar eens proberen om Joop tot beda ren te brengen. Misschien kun nen we hem dan alsnog bn het initiatief betrekken", liet Chris Zijdeveld weten. Ambtenaren van de sociale dienst vertelden dat er vorige week nog geen vuiltje aan de lucht leek. In verscheidene ge sprekken liet Stouthandel we ten, dat hij zijn monopolie op het bewaken van fietsen best wilde opgeven. De gemeente wilde zo de continuïteit van de stalling waarborgen. „Daarom krijgt de stalling drie beheerders. Want stel dat Joop ziek wordt, dan moet de stalling toch openblijven. Bovendien heeft hij aangegeven dat hij in de zomer weer naar Bad Groenoord wil", aldus Zijdeveld. De gemeente hoopt dat de fiet senstalling uitgroeit tot een nieuw wapen in de strijd tegen het autoverkeer. Veel Schie dammers durven met het oog op diefstal niet met hun fiets naar de stad. De bewaakte stalling, waar de beheerder voor negen tig cent een oogje in het zeil houdt, ondervangt dit probleem. De beheerders mogen met be houd van uitkering hun werk doen. Doordat de sociale dienst de salariskosten dekt, blijven de exploitatiekosten beperkt tot 15.000 gulden per jaar. De stal ling is 48 uur per week geopend. Als het project een succes wordt, verrijst in een later stadium een tweede fietsenstalling in de om geving van de Lange Kerk straat, In het midden van deze Schie- damse singel golft een dobbertje op en neer. Twee paar ogen zijn gefocust op dat drijvend stukje hout. De ene visser warm inge pakt en gesetteld met een com fortabel stoeltje, paraplu, goed aas, een soepele hengel en een groot schepnet bij de hand; de andere voorzien van een warme verenvacht, goede ogen, soepele hals en een grote snavel. De één denkt aan gebakken vis, de ander lust ze wel rauw. Oog 2 voor elkaar hebben ze niet. Geen van de twee kijkt op of om, ge spannen ais ze naar het dobbertje turen. Twee vissers met één doel. g En ook één gedachte: beet is beet s natuurlijk, maar wie vist er straks ja; achterhetnet? -■>■£ O MaassluisDe vier mannen die sinds zaterdag vastzaten, omdat zij er van werden verdacht be trokken te zijn geweest bij een steekpartij, zijn weer vrijgelaten. De mannen waren aangehouden nadat een 34-jarige Maassluizer voor een woonhuis aan de Ha ven door messteken zwaar ge wond was geraakt. Hij moest in het Holyztekenhuis aan een buikwond worden geopereerd. De politie tast nog steeds in het duister over de aanleiding van de steekpartij en weet evenmin wie de verwondingen heeft toe gebracht. Schiedam 1Het spreekwoord dat de j'eugd de toekomst heeft gaat niet meer op. Het is de oude re die morgen de dienst uit maakt. Terwijl er steeds minder kinderen worden geboren, be reiken steeds meer mensen een hoge leeftijd. De gevolgen van die verschuiving zijn nu al merkbaar. Het wordt tijd dat de overheid haar beleid daar op af stemt Straks is het te laat Dat is, heel in het kort, de inhoud van de nota Toekomen aan mor gen, die het CDA Schiedam van middag heeft gepresenteerd. In die nota hebben de christen-de mocraten de ontwikkelingen die zich de laatste jaren in de samen leving voordoen, doorgetrokken tot ver na het jaar 2000. Het re sultaat; een vitaliteitsrecept voor het vergrijsde Schiedam van overmorgen. Volgens de laatste prognoses is rondhei jaar 2025 een kwart van de Schxeaamse bevolking 65 jaar of ouder. Dat is geen koffiedik- kijkerij van het CDA, maar een nuchter rekensommetje, geba seerd op bevolkingscijfers die de gemeente zelf onlangs verschaf te. Omdat regeren vooruitzien is, zal de gemeente tijdig maatrege len moeten treffen en nu reeds de stad voor zijn toekomstige in woners moeten inrichten. Volwaardig Die inspanningen zullen verder moeten gaan dan het organise ren van büjarttoemooien en bin go-avondjes. Het CDA vindt dat ouderen volwaardige leden van de samenleving moeten blijven. Misschien is dat zelfs wel nood zakelijk, eenvoudigweg omdat er anders niet voldoende ar beidskrachten zijn om stedelijke voorzieningen in stand ie hou den. Het CDA denkt al aan een uitzendbureau voor 50-plussers. Ook op de stedebouwkundige opzet gaan ouderen hun stempel drukken, voorspellen de chris ten-democraten. Er moeten meer aangepaste woningen ko men, elke wijk (ook Woudhoek en Spaland) heeft recht op een eigen verzorgingstehuis en een uitgebreider openbaar vervoer is nodig dat laatste ook al om een verdergaande groei van het autoverkeer tegen te gaan. Kinderopvang De nota Toekomen aan morgen beperkt zich niet tot richtlijnen voor een beter ouderenbeleid. Het CD A staat ook uitgebreid stil bij de toenemende behoefte aan kinderopvang, de toekomstige financiering van het onderwijs, pleit voor 'buurtbeheer' (bewo ners meer zeggenschap geven over hun eigen wijk) en,wijk- teams in de gezondheidszorg. City marketing moet het bedrijfsleven attent maken op Schiedams gunstige onderne mersklimaat, het industriege bied 's Graveland hoort een ei gen tram verbinding te krijgen, het vrachtverkeer moet van de Broersvest af en forenzen die wel in Schiedam werken maar er niet wonen, moeten 'gestimu leerd' worden zich in de Bran- dersstad te vestigen. Het CDA heeft veel werk gesto ken in de nota, waarvan burge meester Reinier Scheeres van middag het eerste exemplaar ontving uit handen van landelijk CDA-voorzïtter Wïm van Vel- zen. Dat de nota zo kort voor de verkiezingen ten doop wordt ge houden heeft ook te maken met de wens van de christen-demo craten Ttn zitting te nemen in het nieuwe college van burgemees ter en wethouders, dat na de stembusuitslag van 21 maart wordt samengesteld. Vlaardingen Tussen half maart en 1 januari 1991 kan de Vlaardingse tv-kijker kie zen uit twee kabelkranten. Martin Ruis, de ontslagen hoofdredacteur van Kabel- gids bv, wil over enkele we ken beginnen met het uitzen den van een eigen tv-krant genaamd Editie Vlaardingen. Ruis mag van B en W voorlo pig ongeveer 9 maanden ge bruik maken van het cai-net. In januari, als het contract tussen de gemeente Vlaardin gen en Kabelgids bv afloopt, zullen B en Wbeslissen welke van beide ondernemingen het alleenrecht krijgt. Martin Ruis gaat behalve in Vlaardingen ook tv-kranten maken in Delft, Rijswijk en Nootdorp. Overeenkomsten met die gemeenten zijn al ge sloten. Ruis heeft een stan daardformule ontwikkeld die in alle gemeenten toepasbaar is. Hij wil 24 uur per dag puur lokaal nieuws uitzenden, aan gevuld met een speciale sport- editie op zaterdag en zondag. Het statische karakter van een tv-krant die geen be wegende beelden mag uitzen den wordt ondervangen door het wisselen van vier fo to's per pagina. Het nieuws wordt afgewisseld met adver tenties. „Het wordt een huis- aan-huisblad op tv", typeert Ruis zijn onderneming. Ruis wordt zelf hoofdredac teur van Editie. Als tweede verslaggever is Aart-Jan Moerkerke aangetrokken. Hij is eveneens afkomsag van Kabelgids bv. Voor de tech niek is Zonneveld videopro ducties uit Nootdorp aange trokken. Hoofdredacteur/directeur Martin Ruis beschouwt zijn voormalige werkgever Ka belgids bv nauwelijks als een serieuze concurrent van zijn jonge bedrijf. „Zij maken een gids, ik een krant", vat hij het verschil samen. Het conflict met Kabelgids ging volgens Ruis met name om de journalistieke kwaliteit van de programma's. Ruis wilde veel aandacht besteden aan het lokale nieuws, maar dat werd hem 'zogoed als ver boden'. „En wat ze nu bij Ka belgids aan nieuws laten zien is feitelijk alleen wat er recht streeks wordt aangeleverd. Zelf nieuws zoeken is er niet bij". Editie Vlaardingen gaat het plaatselijke nieuws op de voet volgen. De tv-krant be trekt een kantoor in de Schoolstraat, in de schaduw van het Vlaardingse stadhuis. Martin Ruis werkt al jaren als 'tv-joumalist' in Vlaardingen. Voordat hij' bij Kabelgids bv in dienst kwam, werkte hij voor Infokab inmiddels failliet dat ook tv-kranten maakte.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1