Naoorlogse wijken eisen opknapbeurt 'Ze zijn precies hetzelfde als wij' Ontheffing voor deel van 'dioxineboeren' Jonge kiezers brengen PvdA in verlegenheid Ambtenaren zijn kritiek beu Ruud Timmermans nieuwe wethouder Emans-omwonenden in ongelijk gesteld VIMRDINGS DAGBLAD SCHIEOAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Oosteuropese leerlingen te gast op Spieringshoek Pleidooi voor railverbinding door Benelux GASHAARDEN Inbraak snackbar Vernielingen aan De Singel Veel schillen, geen boer Verdubbeling opvang voor vluch lelingen Zwerfgroepen werk blij met belofte Duinkerken overleden DINSDAG 20 FEBRUARI 1990 PAGINA 13 Regionale redactie: Brode Havenstraat 6,3131 SC Vlaartiingen. Postbus 4003,3130 KA Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229,4353066,4350557 -sportredactie: 4345209. Telefax: 010-4349754. Schiedam „Je hebt et., be paald beeld hoe ze er zullen uit zien. Armoedige mensen, denk je. Maar ze zijn heel normaal. Ze zijn precies betzelfde als wij". Paul van Wijngaarden voelde direct aan dat hij zich wat vreemd had uitgedrukt. „Het klinkt een beetje gek, maar je hebt er een bepaald bdeld van", verbeterde de leerling van de scholengemeenschap Spie ringshoek zichzelf. De woorden, die op de aanwezigheid van zes buitenlandse jongeren op de Schiedamse schooi sloegen, mochten wat ongelukkig zijn ge kozen; het gaf wel treffend de misverstanden weer die bij de jeugd uit Oost en West over el kaar leven. Drie jongens en drie meisjes uit Polen, Tsjechoslowakije en Hon garije zijn tot morgenochtend te gast op het Spieringshoek. Sa men met zes landgenoten die op het Laurenscollege in Rotter dam vertoeven, zijn zij sinds za terdag in Nederland. De twaalf zijn hier op uitnodiging van Pax Christi 'de vredesbeweging die zich tot doel heeft gesteld tieners uit het 'mooie' Westen in contact te brengen met leeftijdgenoten uit het 'grauwe' Oostblok (voor zover die term nog opgaat). En in een kleine vier dagen blijkt dan dat die Polen, Honga ren en Tsjechen helemaal niet zo anders zijn. Spijkerbroeken en dito jacks, gympies en een uiter lijk zoals dat bij jongeren gebrui kelijk is. Csïlla Szente en Ivan Arnold (Hongarije), Marta Bed- narska en Andrej Zubka (Polen) en Katerina Pokama en Tomas Ziska (Tsjechoslowakije) onder scheiden zich in weinig van hun tijdelijke klasgenoten- Vier van de zes spreken uitste kend Duits of Engels. De com municatie is dus geen probleem en beide partijen blijken dan ook flink wat van elkaar te kunnen opsteken. Ivan verwoordt dat het duidelijkst; „We moeten een einde maken aan de stereotie pen. Tot nu toe was er altijd pro paganda, in Hongarije bij voor beeld over het decadente kapita lisme in het Westen. Die denk beelden moeten we opgeven. „Er is", vervolgt zijn landgenote Csilla, „nog veel te doen. Op school zitten we met oude boe ken. Wat daar in staat, is niet de waarheid". Ze zijn hier, zeggen ze, om men sen te ontmoeten en over hun land te vertellen. „En", valt de Tsjechische Katerina hen bij, „om te vergelijken hoe het m werkelijkheid is". Andrej, de Pool: „Er was ons ge zegd dat we moesten vertellen over de grote problemen op onze scholen. Maar ik denk dat het beter is elkaar te Ieren kennen. Waarheid De Nederlandse leerlingen we ten weinig van ons land en Oost- Europa. We zijn hier om de hele waarheid te vertellen". In de afgelopen dagen heeft het zestal een stukje Vlaardingen en (vandaag) Rotterdam gezien, zijn ze naar Delft en het graf van onze vader des vaderlands Wil lem van Oranje geweest, hebben op de bloemenveiling in het Westland nog nooit zoveel bloe men bij elkaar gezien en maak ten op school lessen geschiedenis en scheikunde mee. „Helaas gaan ze morgen dan al weer weg", verzucht leerlinge Lea van Liere wier ouders voor één van buitenlanders als gastgezin optreden. Toch valt er één duidelijk onder scheid met de Nederlandse schooljeugd waar te nemen. Waar in ons land de tïenerbeurs goed is gevuld, daar dragen de Oosteuropese jongeren in hun bagage een duidelijke maat schappelijke bewustwording met 2ich mee. Met name Ivan Arnold en Andrej Zubka spre ken met overredingskracht over de politieke en sociaal-economi sche situatie in hun land. En met het opentrekken van het IJze ren Gordijn zijn de gebeurtenis sen van de laatste maanden van zelfsprekend veelvuldig onder werp van discussie. Communisme Als een paal boven water staat voor hen het feit dat de commu nistische partij heeft afgedaan, alhoewel ieder voor zich er zo het zijne van denkt. „Zij hebben hun invloed verloren'merkt Ivan op. Katerina: „De mensen bij ons zijn nu optimistisch. Voorheen leefde er angst voor 2 de communistische partij. Toch 3 was niet alles slecht. We moeten ff de goede idealen van het socia- g lisme bewaren". Tomas: „Er is nu meer openheid. I Je kunt je mening uiten. Dat was f1 vroeger verboden". Andrej: 3 „Het kostte ons bijna tien jaar om vrij te zijn. Ik ben er trots op in g Polen te wonen, het Oostblok- land dat de eerste stap zette naar democratie". Voor Hongarije waar het regi me zelf eieren voor z'n geld heeft gekozen blijkt het juk van de nog steeds actief*. „Er is wel meer vrijheid", vindt Csilla, „maar de mensen voelen dat ze geen beter leven hebben. Wij hebben niet zo'n revolutie ge- alles opeisende heilstaat toch nog op de schouders van de bevol king te drukken. „Ik kan niet zeggen", bekent Ivan, „dat we al vrij zijn. De geheime politie is had, dat alle mensen de straat opgingen". Ze schudt het kortgeknipte kop- pie: „Nee, bij ons zijn de mensen nog met blij". Andrej, Ivan, Csilla, Maria Kate rina en Tomas: 'Bij ons op school hebben we nog oude boeken. De waarheid staat daar niet in'. Maassluis Ruud Timmermans wordt de nieuwe wethouder voor het CDA in Maassluis. Tij dens de presentatie van het ver kiezingsprogramma maakte penningmeester W. Veen giste ren een eind aan alle speculaties over de opvolging. Timmermans neemt na de verkiezingen de wethouderszetel over van Izaak van der Knaap, die sinds 1970 het gezicht van*de christen-de mocraten in Maassluis bepaalde. Reeds in december werd Tim mermans gekozen als lijsttrek- Spijkenisse Als de tweedéTBé- neluxtunnel wordt aangelegd moet er naast de twee buizen voor het autoverkeer ook een derde buis voor een railverbin ding tussen Hoogvliet en Schie dam komen. Dat bepleitte het Spijkenisser CDA-raadslid Stam gisteravond tijdens een politiek programma in zijn gemeente. Het CDA is er van overtuigd dat de tweede Be- neluxtunnel er. hoe dan ook komt. In dat géval moet bij de bouw direct eehfderde buis wor den gelegd die" in de toekomst een metro- of treinverbinding tussen Hoogvliet en Schiedam mogelijk maakt. „De aanlegkosten zijn dan aan zienlijk lager dan in het geval er later nog eens een buis voor een openbaar-vervoerverbinding bij moet komen. Desnoods gebruik je de buis eerst als bus- en fiets- verb(nding. Als hij maar direct bij 'de bouw wordt meegeno- men". 'Door een verbinding tussen Hoogvliet en Schiedam zou de metro-ruit van Rotterdam com pleet zijn. De metro moet bij Schiedam aansluiting krijgen op de Randstad-rail naar Delft en Den Haag. Alle merken, keus uil S0 modellen! HOGE KORTINGEN! Ai 80 jaar een goed adres! -9> MODERNE S ROMANTISCHE KLASSIEKE g STIJLHAARDEN aft .g MUURKACHEL g Z CV Moederhaarden S,"0 CV Ketels <5 pi o <tt v Alle meiken C OCCASIONS ONDEHDELËN SERVICE INRUIL Erkend installateur. ker voor het CDA, maar zijn ver kiezing maakte geen einae aan de speculaties over de opvolging van Van der Knaap. In tegen stelling lot de PvdA en de VVD leverde het CDA tot dusver geen wethouderskandidaat, hetgeen in politiek-Maassluïs de gedach te deed postvatten dat het CDA intern verdeeld is over de opvol ging- „Daar is geen sprake van", stelt fractielid Harm Woudstra. „Met deze late presentatie volgen we slechts een landeljke richtlijn. Intern is- de kandidatuur van Timmermans al bijna een half jaar bekend". Net als in het verleden streeft het CDA opnieuw naar een af spiegelingscollege met de PvdA en de VVD. Mocht D66 veel ze tels winnen, dan mag deze partij van het CDA ook bij de college onderhandelingen worden be trokken. Vooraf wil lijsttrekker Timmer mans geen claim leggen op een (bepaalde portefeuille. „Wat mij betreft zijn de onderhandelingen geheel open. Wel vinden wij, dat de grootste partij het initiatief in de onderhandelingen moet krij gen. Het ziet er naar uit dat wij dat gaan worden". Haar invloed op het collegebe- leid wil het CDA de komende ja ren verder vergroten. Zo willen de christen-democraten het plan van de PvdA indammen in elke wijk een openbare basisschool te stichten. „Dat gaat te ver", vindt scheidend fractievoorzitter Leo Speel. „Het christelijk onderwijs kan hierdoor in verdrukking komen". Ondanks de accentverschillen zoekt het CDA in haar program ma zelden de confrontatie met de andere partijen. De christen democraten zijn tevreden over de harmonieuze verhoudingen in het college. Het CDA wil de havenproble- matiek oplossen door uitvoerig te discussiëren met de bedrijven en bewoners. „Wij vinden dat Maassluis een haven moet hou den", stelt de 54-jarige Ruud Timmermans die tot dusver ac tief is als havenloods. VlaardingenUiteen snackbar in de'Van Hogendorpïaan in Vlaardingen is voor een bedrag van 8500 gulden aan geld, siga retten en electronische appara ten ontvreemd. Het pand werd aan de achterzijde betreden na dat eerst een ruit was ingeslagen. De schade, die daarbij aan de snackbar is aangericht, is nog niet getaxeerd. Vlaardingen Basisschool de Singel aan het Kruiden pad is in het afgelopen weekeinde ten prooi gevallen aan jeugdige van dalen. Voor een nog onbekend bedrag werd schade aan het schoolgebouw aangericht. Een slot op de buitendeur werd onbruikbaar gemaakt en de bel werd vernield. Bovendien zijn. op diverse plekken op de muren graffiti-achtige tekeningen aan gebracht. Vlaardingen De naoorlogse wijken van Vlaardingen willen bij de verdeling van de stadsver- nieuwingsgelden met worden overgeslagen, Grote delen van de Westwijk en Holy-Zuid zijn verontwaardigd dat de gemeen te alleen kijkt naar de traditione le stadsvernieuwingswijken: Centrum, Oost, de Vettenoord- sepolder en de Babberspolder. In de discussie die vorige week losbarstte over de bezuinigingen in de-stadsvermeuwing ontbrak tot nu toe de stem van de naoor logse wijken. In een brief aan B en W van Vlaardingen eisen zij alsnog aandacht voor hun pro blemen. Particuliere woning verbetering, bebouwing van het Hollandiaterrein (achter de Oosthavenkade) en een fiesten- stalling voor de kunstenaarsko lonie Het Kameel aan de Land- straat zijn volgens deze bewo ners van Zuid zeker niet de eni ge belangrijke items. Uit de tot nu toe gevoerde discussie zou dit wei zijn op te maken. Juist in de tot nu toe vergeten wijken nemen problemen als verpaupering, leegstand en van dalisme hand overhand toe, stel len de bewoners. Als voorbeel dden worden genoemd de ?80 Pa- nagro-woningen in de Westwijk en de erbarmelijke situatie rond de Spechtlaan en de Sperwer laan in Holy-Zuid. „Het is toch werkelijk te grijs dat flatingan gen bij een aantal naoorlogse complexen zo zijn verpauperd, dat de bewoners zich doodscha men als ze visite ontvangen". Juist in wijken waar dit soort verschijnselen zich voordoen, Is een voortvarende aanpak van woningen en woonomgeving bittere noodzaak. Anders raakt de buurt in een neerwaartse spi raal en is het te Iaat om het tij te keren, aldus de briefschrijvers. Zij zijn verontrust dat er nog niets terecht is gekomen van toe gezegde experimenten met buurtbeheer. De eerste schillen zijn een feit, alleen moest schillenboer Jacobus van Vliet verstek laten gaan. Vlaardingen/Maassluis De dioxine-begeleidingscommis sie verwacht dat minister Braks (landbouw en visserij) op korte termijn zal besluiten een aantal boeren in de Lickebaert- polder te ontheffen van de be perkende maatregelen. Hier door zou de melk van deze be drijven weer de vrije verkoop in mogen. Alle melk uit het Lickebaert- gebïed wordt nu apart ingeza meld door de melkfabriek in Woerden. Voor het aanleveren krijgen de boeren wel hun ge bruikelijke melkgeld, maar het zuïvelprodukt wordt direct na inzameling vernietigd. De zogeheten 'buitenblokkers' worden nu mogelijk uitgeslo ten van de maatregel. Deze boeren onderscheiden zich doordat zij slechts een klem deel van hun bedrijfsvoering in de door dioxine vervuilde pol der hebben, maar hun bedrijfs gebouwen buiten het Licke- baertgebied hebben staan. De onderzoeken die het rijks instituut voor volksgezondheid en milieuhygiëne eind vorig jaar heeft gepubliceerd gaven aan dat het dioxine-gehalte in de melk van deze boeren ruim onder de norm van 6,2 pico- gram per gram melkvet ligt. De begeleidingscommissie was in december meteen al van oor deel dat op grond van deze ge gevens de buitenblokkers van de maatregelen zouden moeten worden ontheven. In feite strookten de uitkomsten met de opvatting die de commissie direct al huldigde, namelijk dat de buitenblokkers eigenlijk he lemaal geen verbod op verkoop van hun produkten hadden moeten krijgen. Van het begin af aan had de maatregel van het ministerie van landbouw betrekking op alle bedrijven in het gebied tus sen Vlaardingen,. Maassluis en Maasland. De reden hiervoor lag in de bescherming van de Nederlandse agrarische pro- duktie, die zou kunnen lijden onder de dioxine-affaire. In hoeverre dit argument nog steeds geldt is onduidelijk. Het kabinet moet daarover een oor deel vellen De commissie had gehoopt dat dit besluit afgelo pen vrijdag al zou vallen, maar dat is niet gebeurd. Voor de 'binnenblokkers' zit er -op grond van de onderzoeks resultaten niets anders op dan de volgende metingen van het RIVM en andere onderzoe kers af -*> wachten. Voor 1 juli, de datum waarop de maatrege len van de regering verstrij ken, moet een eindrapport over de situatie zijn opgemaakt. De laatste metingen van het rijksinstituut gaven aan dat er in oktober en november geen enkele serieuze vermindering van de hoeveelheid dioxine was waar te nemen. De gemid delden bleven te hoog- Schiedam Wethouder Aad Wiegman bood gisterochtend een taart met marsepeinen aard appelschillen aan. Schillenboer Jacobus van Vliet (61) had hem in ontvangst moeten nemen, doch Van Vliet was er niet Veel Gorzenaren hadden opzijn komst gerekend. Tal van em mertjes en zakjes stonden dan ook in de straten op hem te wachten. Toch kwam het mi lieuvriendelijke electrocarretje langsrijden. De Openbare Nuts bedrijven hadden een vervanger ingezet: Wim van Veen. En hij' vond het een heel avontuur. Wiegman liep een paar straatjes mee om wat keukenafval in de wagen te gooien. „Er moet wel een bel op de kar", zei de wet houder toen hij merkte dat som mige bewoners nog net op tijd de wagen zagen en kwamen aanlo pen om hun zakje te legen. De plaatsvervangend schillenboer claxonneerde wel, maar hei klonk niet echt zoals je van een 'ouderwetse' schillenkar ver wacht. De vangst was al direct redelijk groot, toen alleen de Leliestraat nog maar was aangedaan. Eén van de bewoners, Jenny Bred- deis had haar deur opengezet. Hier werd koffie met 'schillen- taart' geserveerd. En de bewoon ster sprak de hoop uit dat de schillenboer het maar lang vol mag houden. Ondanks zijn afwezigheid giste ren wordt er vanuit gegaan dat Jacobus van Vliet twee maal per week schillen komt ophalen. Op maandag en donderdag zullen de Gorzenaren hun oud brood en schillen kwijt kunnen. Op dins dag en vrijdag is Schiedam Oost aan de beurt. Vlaardingen De gemeen te Vlaardingen wil het aan tal opvangplaatsen voor asielzoekers verdubbelen. Volgens een eerder plan zou er in september dit jaar plaats zijn voor 75 vluchte lingen. De gemeente wil volgend jaar december ruimte hebben voor hon derdvijftig asielzoekers Met deze uitbreiding voldoet Vlaardingen aan een drin gend verzoek van het minis terie van WVC (welzijn, volksgezondheid en cul tuur) dat ruimte tekort komt om de grote stroom vluchte lingen te herbergen. Vlaar dingen bood tot nu toe on derdak aan 37 asielzoekers. Sneller dan december 1991 denkt de gemeente de extra opvangplaatsen niet te kun nen verwezenlijken. Ge middeld komen niet meer dan twee huizen die voor dit doel geschikt zijn per maand vrij. Bovendien moet de ge meente ook rekening hou den met andere woningzoe kenden in Vlaardingen. Vlaardingen PvdA, WD en D66 vinden dat de gemeente geld moet vrijmaken voor het werk met zwerfjongeren. De commissie zwerfgroepenwerk is gelukkig met die toezegging. Zonder extra geld zou het expe riment na de zomervakantie moeten stoppen. John Ranshuijsen (PvdA) en Bram Zonne (WD) vinden dat jongerenwerker Cock Paarde- kam nuttig werk heeft gedaan. Tn Westwijk, Centrum, Holy- Zuid en Babberspolder legde hij contacten met groepen jongeren die zich dikwijls schuldig maak ten aan vandalisme. Paardekam wist in sommige gevallen die houding te veranderen. Zo heeft een aantal jongeren van een groep die rondhing bij de Mei- doornschool een tijdje conciërge- werkjes opgeknapt. Dal experiment nu stoppen 20U kapitaalsvernietiging zijn, zei PvdA'er Ranshuijsen. „Het moet lukken om daar geld voor te vin den", zei hij. De commissie vraagt in haar rapport twee full time. krachten voor het werk. Maar die belofte kregen zijniet. Schiedam PvdA-lijsitrekker Aad Wiegman bevond zich gis termiddag ïn een lastig parket Omdat politiek ook de jeugd aan gaat, waren voor de presentatie van het PvdA-verkiezingspro- gramma de twee jongste stemge rechtigden van Schiedam uitge nodigd. En wat bleek: geen van beiden was van plan op 21 maart naar de stembus te gaan. „Ik laat mijn cfaders stemmen, ik vind hei wei best", deelde Jenny Hoogland mee. Ibrahim Altin: „Stemmen9 Ik denk het niet. In teresseert me niet zo". De twee op 6 februari 1972 geboren scho lieren lezen geen kranten, be halve als daar leuke dingen* in staan. Het laatste waar hun hoofd naar staat is politiek. Den Haag De afsluiting van het Emaus in Vlaardingen voor gemotoriseerd verkeer blijft ge handhaafd. De Kroon heeft een beroep van een aantal omwo nenden van het Emaus en de Voorstraat en winkeliers in de Hoogstraat tegen de afsluiting ongegrond verklaard. Door een reconstructie werd het Emaus afgesloten voor autover keer en gedeeltelijk in een fiets pad veranderd. Deze afsluiting is een onderdeel van het verkeers circulatieplan, dat het autover keer uil woonwijken wil terug- Vlaardingen De twee verte genwoordigers van de gemeente, de ambtenaren Rob de Jonge en Rinus van 't Hoff, zijn uit de be geleidingscommissie zwerfgroe penwerk gestapt. De Jonge en Van 't Hoff zijn de voortdurende kritiek op de gemeente beu, die zij in de commissie te verduren krijgen. In een brief beschuldi gen zij de rest van de commissie, en met name de vertegenwoor digers van het stedelijk instituut voor samenlevingsopbouw (Siso), van het schenden van af spraken. De Jonge (jeugdwerk) en Van 't Hoff (onderwijs) zijn laaiend op met name de Siso-opbouwwer ker George Herders. Die be stookte hen een jaar lang met 'ongefundeerde aanvallen' op de gemeente in het algemeen en wethouder Arij Maarleveld in het bijzonder. Maar de manier waarop de op bouwwerker het evaluatierap port over het zwerfgroepenwerk samenstelde, was voor De Jonge en Van 't Hoff de druppel die de emmer deed overlopen. Rob de Jonge had, na het lezen van het ontwerp-rapport, alvast zijn handtekening gezet om de pro cedure niet te vertragen. Hij was onaangenaam verrast toen hij het definitieve rapport las, waar in 'alles wat anderen dan het Siso doen wordt afgekraakt'. „Ik heb het gevoel een verkie zingspamflet van het Siso te le zen schrijft een boze De Jonge. „Het rapport staat vol met sne ren naar de gemeente. Er staan stukken in die in het geheel niet zijn besproken af buiten mede weten van de commissie 2ijn ge wijzigd". De ambtenaar jeugdza ken had zijn handtekening on der het ontwerp-rapport gezet in de veronderstelling, dat er al leen wat kleine veranderingen in zouden worden aangebracht. Volgens De Jonge heeft het van meet af aan niet geboterd tussen hem en de vertegenwoordigers van het Siso. Dat begon al toen de opbouwwerkers in een over leg met wethouder Maarleveld begin vorig jaar 'vertrouwelijke, ambtelijke stukken op een onei genlijke wijze verkregen' en vervolgens rondstuurden. „Des ondanks heb ik daarna gepoogd mij positief in te zetten voor hel zwerfgroepenwerk. Na korte tijd bleek aït ïjdele hoop". dringen. De Kroon is het met de gemeente eenf. dat door het we ren van doorgaand autoverkeer in woonwijken de verkeersvei ligheid wordt bevorderd. Dit blijkt onder meer uit een af name van het aantal ongelukken op het kruispunt Kethelweg, Burgemeester Verkadesingel, Anthony Knottenbeltsingel. Wel geeft de Kroon toe dat de af stand tussen de wijk Vlaardin- ger-Ambacht en daarbuiten is toegenomen. Dat neemt echter niet weg dat de zaken in de Hoogstraat voor automobilisten uit de wijk Holy en omgeving via andere routes goed bereikbaar zijn gebleven. Twee garagebedrijven in de wijk Vlaardinger-Ambacht zullen volgens de Kroon door de afslui ting waarschijnlijk wel klandizie missen door het weren van door gaand autoverkeer. Deze ver mindering van het aantal pas santen is echter mede veroor zaakt door de reconstructie van de Voorstraat. Over de vraag of de gemeente door de aanpassing van het Emaus onrechtmatig handelt, wil de Kroon geen uit spraak doen. Dat is een zaak van de burgelijke rechter. De PvdA-bijeenkomst m het stadhuis woonden ze alleen maar bij uit beleefdheid, omdat hun ouders vonden dat ze moes ten gaan. De landerigheid waar mee Ibrahim tijdens Wiegmans speech eindeloos in zijn koffie roerde en Jenny gehoorzaam glimlachte zei genoeg Wiegman redde zich uit de situa tie met een klemmend beroep op de hele Schiedamse jeugd toch vooral mee te doen aan de ver kiezingen voor een nieuwe ge meenteraad „Als een blijk van betrokkenheid van het wel en wee van deze stad". Maar het verkiezingsprogramma, dat toch verlucht is met simpele plaatjes, kon het jonge electoraat niet echt boeien. Toonden de jongeren weinig blijk van belangstelling, de ou deren lijden nog steeds aan het trauma dat zij terzijde zijn ge schoven door ae PvdA. De naar de 23-ste en onverkiesbare plaats gedingeerde 'ouderenspecialist* Arie van Loenen liep mokkend door het stadhuis. Ook hij was al leen uit beleefdheid aanwezig Van Loenen vreest dat de PvdA het bij de bejaarde kiezers heeft verbruid. Dat zal volgens-hem ook tot uitdrukking komen in de stembusuitslag. Vlaardingen N.H. Duin kerken, oud-gemeentese cretaris van Vlaardingen, is afgelopen zondag op 67-jari- ge leeftijd overleden. Duin kerken bekleedde deze hoge post van 1970 tot 1983. Bij zijn afscheid werd hij be noemd tot Officier in de orde van Oranje-Nassau. Nïcolaas Herman Duinker ken, die bestuurlijke func ties had in verschillende Ne derlandse gemeenten, werd geboren in Vaals, Hij over leed in een ziekenhuis in Nieuwegein. Het stoffelijk overschot wordt donderdag middag om kwart over één gecremeerd in Loosduinen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1