Jarige ouderenbond verjongt Bouwer intimideert stakend personeel CDA wil Dol-fijn nog niet opgeven Gemeente ziet af van woningverkoop SP gaat actie voeren tegen stortplaats Wilton met Lee Towers VIAARDINGS DAGBLAD SCHIEOAMSI COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT v Wonder' blijft vroedvrouw j boeien Auto schept [fietser Hardrijders bekeurd Delft steunt Schiedam Vakbonden beschuldigen Van der Waal Bloemenroute maakt RW 19 overbodig Vlaardingse ontsluiting Foppenpias Rector Maas uitgewuifd Rukwind gooit vrouw omver w DONDERDAG 22 FEBRUARI 1993 PAGINA 17 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6,3131 BC Vlaardingen. Postbus 4008, 3130 KA Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229.4352CS6.4350S57-sportredactie: 4345209. Teietax: 010-4349754. i Vlaardingen -Het moet de al- 1 gemene Nederlandse bond van ouderen deugd hebben gedaan, i dat het duizendste lid dat gister- morgen in de Lijnbaanhal werd gehuldigd behoort tot de groep van 'jongere ouderen' en daarbij ook nog politiek actief is. Zulke mensen kan de tien jaar oude Vlaardingse afdeling van de Anbo goed gebruiken. Zij zul- i len eerder een plaats in het be- 1 stuur aanvaarden of in een eom- missie gaan zitten dan de 'oudere ouderen'. Deze groep heeft in de j regel meer belangstelling voor het potje klaverjassen, de bingo i of het uitstapje van de snel groei- endebond. Enkele honderden leden van de i Anbo vierden in de sporthal aan de Baanstraat het 10-jarig be- staan. Wout Groeneveld (73) i al tien jaar voorzitter van de ou derenbond greep het feest aan om zijn afscheid aan te kondi gen. Dat had het oud-raadslid voor de PvdA zichzelf al een tijdje geleden beloofd: hij zou de voorzittershamer inleveren als het duizendste lid was inge schreven. Gewicht Onlangs was het zo ver. Cock van Iperen (67), veertiende op de kandidatenlijst van de PvdA, meldde zich aan en hij was de duizendste op de lijst. Van Ipe ren-ging strijdbaar van start als lid van de Anbo. Hij riep de aan wezigen op hun stem te verhef fen. „Ouderen, mensen van bo ven de vijftig, vormen dertig procent van de stemgerechtig den. Wat een massa! Laten wij dat gewicht in de schaal leggen". Van Iperen wees op de misstand, dat mensen op steeds jeugdiger leeftijd tot de ouderen worden gerekend. „Wat is nou oud? Bo ven de 50 kennelijk al, want dan wordt je al uit de maatschappij gestoten". Ondertussen profi teert de Anbo wel van die Ver jonging' van de ouderdom. Die heeft in niet geringe mate bijge dragen aan de stijging van het le dental. Groeneveld, die als voorzitter waarschijnlijk wordt opgevolgd door alweer een ex-raadslid, Rita van Toor (68) van de WD, voorspelde een verdere groei van de Anbo in de komende ja ren. „Mijn prognose is, dat we in. 1995 1500 leden hebben en dat we in het jaar 2000 het tweedui zendste lid inschrijven. Ik hoop dat nog mee te maken". Hoe meer jongere ouderen er onder die nieuwe leden zijn, hoe liever het de Anbo is. Competitie Behalve op een gratis kopje kof fie met gebak werden de hon derden ouderen in de kille sport hal vergast op een lange reeks toespraken. De voorzitters van de katholieke en de protestants- christelijke ouderenbond die kennelijk met de Anbo in een competitie verwikkeld zijn om het hoogste ledental verte genwoordigers van de overkoe pelende ouderenbond en de ge westelijke afdeling kwamen de jarige bond en 'onze vriend Groeneveld' feliciteren. WD-wethouder Jan Madem was aanvankelijk helemaal niet van plan om zich bij de toch al imposante rij sprekers aan te sluiten. Maar daar namen zijn partijgenote Rita van Toor en Wout Groeneveld geen genoe gen mee. „Hou nou even. een praatje Jan", zei Groeneveld. t,En vergeet niet te vertellen dat je een vriend van mij bent" voegde hii er met een knipoog aan toe. „ik ben vandaag lid van verdienste geworden". En zo kon de Anbo aan het begin van de middag weer een politi cus bijschrijven op de ledenlijst. „II hebt nu 1001 leden, want ik meld mij bij deze aan", zei Ma dem. „Niks hoor", wierp Rita van Toor tegen, „wij hebben al veel meer leden". En Wout Groeneveld bevestigde dat de wethouder, die in april zijn poli tieke loopbaan beëindigt, niet het 1001-ste, maar het 1081-ste lid is. „Als je nou je vrouw ook nog even lid maakt hebben we er i Maassluis Jisk Ympkje van der Veen kan het zich herinne- i ren als de dag van gisteren. Haar i eerste cliënt was mevrouw Van t Balen uit de Taanstraat. Op 7 j september 1954 hielp de begïn- i nende verloskundige deze Maas- i sluisse een gezonde baby op de 1 wereld te zetten. Misschien staan mevrouw Van i der Veen niet alle 7000 bevallin- 1 gen waar zij de afgelopen 35 jaar bij assisteerde even helder voor i de geest, maar een groot aantal 1 kan zij zich nog goed heugen. En j als zij ze zelf al vergeten is, fris- I sen de jonge moeders die in- 1 middels ook al een jaartje ouder zijn geworden haar geheugen wel even op. Want die komt ze nog regelmatig tegen als ze op ronde is. Mevrouw Van der Veen is voor veel Maassluizers een goede be kende. Dat ligt niet alleen aan haar vriendelijke karakter. Zij is tien" jaar lang de enige verlos- i kundige in de stad geweest, en 1 dan heb je al gauw een grote kennissenkring. Op haar Solex i reed zij in dïe tijd de jaren vijf- tig van het ene adres naar het J andere, in weer en wind, bij i nacht en ontij. 1 Soms trad zij niet alleen als hulp moeder op, maar ook als 'vader': wanneer de man des huizes op zee was tijdens debevalling, reed mevrouw Van der Veen naar V Schiedam Een fietser beland- ,.,de gistermiddag met geweld op de voorbank van een auto. De /man werd bij een verkeersonge- V luk door de auto geschept, kwam op de motorkap terecht en schoot vervolgens door de voor ruit. Hij moest met onbekend let sel naar het ziekenhuis worden gebracht. Het ongeluk gebeurde rond half -twee op de Rotterdamsedijk, ter hoogte van de Nieuwe Mathe- nesserstraat De leeftijd van het .slachtoffer is bij de politie niet "bekend. Schiedam Bij snelheidscon troles in Schiedam zijn gisteren 115 automobilisten op de bon ge gaan. Zij reden harder dan de toegestane 50 kilometer per uur. De politie controleerde op wisse lende tijdstippen op drie plaatsen •in de stad. De radarapparatuur werd opgesteld aan de Burge meester van Haarenlaan, de Rot terdamsedijk en deHorvathweg. In totaal passeerden 880auto's de meetpunten. De hoogst gemeten snelheid van de bekeurde bestuurders was 99 kilometer per uur. SchiedamHoogwaardig open baar vervoer tussen de noorde- lüke en zuidelijke oever van de Waterweg komt de gemeente Delft zeer gewenst voor. Dat schrijft burgemeester H.V. van Walsum in een reactie op de no titie 'Sturen en Volgendie de gemeente Schiedam onlangs pu bliceerde. In deze nota pleit Schiedam op nieuw voor een hoogwaardig openbaar-vervoernet in de zui delijke randstad. Uit het oogpunt van milieu en ruimtelijke orde ning verdienen railverbindin- gen de voorkeur boven nieuwe autotunnels. Delft schrijft aan gedeputeerde staten van Zuid-Holland dat het Schiedamse voorstel een wezen lijk onderdeel kan vormen van het mobiliteitsplan, waaraan de provincie op dit moment werkt D© bekendste verloskundige van Maassluis, Jisk Ympkje van der Veen, viert binnenkort haar 35-jarig jubileum als vroedvrouw. het stadhuis om het kind aan te geven. „Eigenlijk had ik nooit vrij", zegt de 60-jarige vroed vrouw. Tegenwoordig zijn er drie verlo- spraktijken in Maassluis f en draait Jisk Ympkje van 'der Veen nog maar eens in de drie weken een weekenddienst. Dat betekent een hele verlichting van haar taak, hoewel zij het werk 'prachtig' blijft vinden. 'Iedere geboorte is weer een. ont roerend wonder". De beginjaren werden voor de Maassluisse baker gekenmerkt door armoede. Babykleren kreeg zij dikwijls van vrijgevige stadgenoten en soms moest zij zelfs voor voedsel zorgen omdat het jonge gezin het niet breed had. „De solidariteit in die jaren was hartverwarmend", vindt zij nog steeds. Na de viering van haar 35-jarig jubileum ais verloskundige op 10 maart in De Sluis hoopt me vrouw; Van der Veen haar be roep nog jaren te kunnen uitoe fenen. „Ook al denk ik wel eens, als 's nachts om drie uur de tele foon gaat, waarom mag ik niet lekker blijven liggen. Ik heb nog steeds geen zin om er mee op te houden. Het is en blijft een vak apart". Maassluis Huurders van ge meentewoningen krijgen in Maassluis niet de kans hun woonhuis aan te kopen. Een ambtelijke commissie onder lei ding van wethouder Anton Wu- strow is tot de conclusie geko men, dat de verkoop van huur woningen zeer negatieve gevol gen heeft voor het gemeentelijk woningbedrijf. De conclusies zijn deze, week overgenomen door het college van B en W, waardoor de ver- kaopoperatie waarschijnlijk de finitief van de baan is. „Los van de politieke stokpaardjes is de verkoop van woningen gewoon een slechte zaak voor de Maas sluisse samenleving", stelt An ton Wustrow. De ambtelijke commissie werd ingesteld nadat de gemeenteraad om een onderzoek naar de moge lijkheden van woningverkoop had gevraagd. Met name de WD, van oudsher een partij die het eigen-wonxngbezit wil be vorderen, drong aan op ttet on derzoek. De VVD voerde aan, dat het aandeel van het particuliere wo- ningbezit sterk achterblijft bij het landelijk gemiddelde. Ook het CDA liet zich niet onbetuigd. In het eerder deze week ver schenen verkiezingsprogramma laten de christen-democraten de mogelijkheden tot verkoop open. Anton Wustrow noemt de een zijdige opbouw van het gemeen telijk woningbestand als de be langrijkste reden om van wo ningverkoop af te zien.JBij ver koop van eensgezinswoningen verdwijnen de krenten uit de pap. Hierdoor wordt de resteren de woningvoorraad nog smaller, terwijl het aanbod nog eenrijdi- fer wordt", doelt Wustrow op et grote aantal galerijwoningen in Maassluis. Ook het grote aantal woningzoe kenden is voor de commissie een reden geweest om negatief over de verkoop te adviseren. „Met name voor eengezinswoningen zijn de wachtlijsten enorm. Ons beleid is er juist op gericht de vraag en aanbod aan woningen beter op elkaar af te stemmen. Verkoop zou dit bedrijf juist doorkruisen". Wees de commissie verkoop van eensgezinswoningen af, ook het afstoten van flatwoningen is vol gens de gemeente geen serieuze optie. „Dat wordt pas aantrekke lijk als alle flatbewoners mee doen. Pas dan kunnen de bewo ners goede afspraken maken voor het onderhoud van het ge bouw. Zulke complexen hebben we niet in de aanbieding", meent Wustrow. Het in stand houden van de wo ningvoorraad heeft volgens de wethouder ook financiële voor delen. „Sleehts een paar com plexen kosten ons geld, de mees ten leveren geld op. Door wonin gen te verkopen zouden wij het draagvlak voor de algemene be- drijfsreserve ook uithollen". Schiedam Harmonie Wïkon- Fijenoord beleeft zaterdag 30 maart één van de hoogtepunten uit haar 65-jarig bestaan. In de Rotterdamse Doelen verzorgt de harmonie dan een optreden sa men met Lee Towers. Aan het jubileumconcert wordt verder meegewerkt door het koninklijk Schiedams mannenkoor Orp heus, muziekvereniging Honsels Harmonie uit Honselersdijk en een solotrompettist van de Mari- n ierskapel. Het doel van dit optreden is tweeledig. Eerste en uiteraard belangrijkste reden is een optre den van hoog niveau verzorgen. Daarnaast hoopt de harmonie vereniging, die verder bestaat uit een leerlingenorkest en een drumband, geld bijeen te krijgen om nieuwe instrumenten aan te schaffen. Dat is nodig omdat het aantal leden van de vereniging de laatste twee jaar is verdrie voudigd. De Harmonie begon destijds als een personeelsorkest, dat onder meer doopplechtigheden en te waterlatingen muzikaal opluis terde. Door het wegvallen van nieuwbouworders is die repre sentatieve functie inmiddels verdwenen. Vlaardingen Bouwbedrijf Van der Waai intimideert zijn werknemers en probeert hen er op allerlei manieren van te weerhouden te staken. Tot die conclusie komt districtsbestuur der Jan Franken van de bouw en houtbonden van FNV en CNV. De bonden zijn ziedend over de druk die algemeen directeur Roelof Jan van Bruggen van het Vlaardingse bouwbedrijf nu al een week op zijn werknemers uitoefent. Hij zou zijn mensen ernstig in hun stakingsrecht be knotten. „Zelfs als de werknemers al be sloten hebben om een object stil te leggen, intimideert Van Brug gen ze nog persoonlijk", meent Franken. Illustratief is volgens de dis trictsbestuurder een voorval dat zich vorige week donderdag op een bouwplaats in Capelle aan den LTssel afspeelde. Een ploeg bouwvakkers was daar, om hun looneisen kracht bij te zetten, in staking gegaan. De dag erop ont bood Van Bruggen hen. Hij zou de werknemers hebben gezegd dat een staking fatale gevolgen voor het bedrijf kan hebben, dat toch al in een zorgelijke finan ciële positie verkeert „Intimidatie", zegt Van Brug gen, „is wel het laatste middel waarnaar ik zal grijpen. Ik besef dat de werknemers zich dan te gen je keren". Hij ontkent niet dat hij een staking ziet als een middel dat niet past in de weder opbouw van het bedrijf. „Ik heb hen voorgehouden dat wij als di rectie ons een jaar geleden de klere hebben gevochten om hun werkgelegenheid te behouden. Ze begrepen dat en besloten weer aan het werk te gaan". De bonden zien het anders. Die "verwijten Van Bruggen niet al leen dat hij zijn mensen 'het mes op de keel' heeft gezet. „Hij heeft hen ook vals voorgelicht", aldus Franken. De districts.bestuurder doelt op de afspraak die Van Bruggen met de bonden zou heb ben gemaakt dat het werk op het bouwproject in Capelle weer hervat zou worden. De bonden noemen dat een leugen. „Daar is nooit sprake van geweest", aldus Franken. Van Bruggen spreekt liever over een misverstand. „Ik heb aan het gesprek met de bonden de in druk overgehouden dat ze be grip hadden voor onze proble men en zich zouden terugtrek ken. Achteraf is het jammer dat ik geen timmerman heb laten meeluisteren". De toon van de verklaring die de bonden hebben doen uitgaan, ty peert Van Bruggen als 'grofweg onfatsoenlijk'. „Kijk, ik ben het met hen eens dat de mensen hun stakingsrecht hebben. Ik zal daar nooit aan tornen. Sterker nog: onze jongens die bij een an der bedrijf actief zijn en wel sta ken hebben van mij een keurige brief gekregen waarin ik ver klaar achter hen te staan. Maar de bonden vergeten dat werkne mers ook het recht hebben om niet te staken. Ik vind het jam mer dat de bonden de relatie met ons op deze manier kapot probe ren te maken". Gisteren werd een nieuw hoofd stuk geschreven in de controver se tussen Van der Waal en de bonden. Van Bruggen belegde een bijeenkomst met al het cao- personeel om over mogelijke sta kingsacties te praten. De werk nemers oordeelden toen massaal dat ze beter konden, blijven wer ken. De bonden menen dat ze onder Van Bruggen's druk zijn bezweken, terwijl de algemeen directeur het er op houdt dat zijn mensen de juistheid van zijn ar gumenten hebben onderkend. De bönden hebben stakende le den inmiddels extra steun toege- Maassluis De bouw van een nieuw zwembad staat voor het CDA nog lang niet vast. Presen teerde het college van B en W verleden jaar de sehetstekenin- gen voor een hypermodern zwembad aan de Ui verlaan, voor de christen-democraten be hoort een ingrijpende renovatie van openluchtzwembad Dol-fijn nog altijd tot de mogelijkheden. Tegen ae bouw van een nieuw zwembad bestaat in Maassluis veel weerstand. Actievoerders slaagden er verleden jaar ïn 9500 handtekeningen van tegenstan ders op te halen. De bezwaarmakers laten zich onderverdelen in twee groepen. De omwonenden van NS-station Maassluis-West vrezen, dat de bouw van een zwembad tot grote overlast in hun woonomgeving zal leiden. Maassluizers uit ande re delen van de stad ageren vooral tegen het sluiten van het openluchtzwembad in Maas sluis-Oost. In de plannen van het college worden de grondopbrengsten na de sloop van het openluchtbad gebruikt om de financiering van de nieuwe zweminrichting rond te krijgen. Met hun actie wilden de protesterende Maassluizers juist aangeven, dat er in Maas sluis grote behoefte bestaat aan een zwembad onder de blote he mel. Hoewel de CDA-fractie zich in het openbaar nauwelijks heeft' verzet tegen het zwembadplan, stuit het initiatief volgens schei dend fractievoorzitter Leo Speel op -bezwaren bij de partij. De wensen en verlangens van de Maassluizers moeten volgens LeO Speel zwaarder worden meegewogen. „Het beschikken over een buitenbad blijkt een van die wensen te ziin". De belangrijkste pleitbezorgers voor het nieuwe zwembad zijn de PvdA en de VVD. Zij motive ren de plannen voor een over dekt-zwembad met de slechte bezoekerseïjfers van Dol-fijn. „Mensen kunnen wel een hand tekening zetten, maar zwemmen in Dol-fijn is er niet bij", liet VVD-wethouder Liesbeth Snoeck de raad verleden jaar weten. Gesterkt door de landelijke ver kiezingsprognoses, die bij de raadsverkiezingen een fors ver lies voor de VVD en de PvdA en een grote overwinning voor het CDA voorspellen, ziet het CDA nieuwe mogelijkheden. „Als we sterk uit de verkiezingen ko men, hebben we meer invloed op de besluitvorming", hoopt Leo Speel, die als fractievoorzit ter vermoedelijk wordt opge volgd door Harm Woudstra. Zie ook pagina 19 Schiedam/Vlaardingen Nu Gedeputeerde Staten akkoord zijn met de aanleg van de bloemenroute is er nog minder re den de A4 Noord (rijksweg 19) tussen het Hamaschknoop- punt en Schiedam/vlaardingen te verwezenlijken. Die ge dachte heeft Zuidhollands Landschap alle Tweede Kamerle den meegegeven. De kamer behandelt binnenkort de begro ting van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. De bloemenroute, die ook wei veiling - of Vlietpolderroute wordt genoemd, is een aftakking van de rondweg Haagse Hoefijzer naar de veiling van Honselersdijk. De argumenten van de voorstanders voor de aanleg van de weg naar Schie- dam/Vierdingen 2ijn er volgens Zuidhollands Landschap daardoor alleen maar zwakker op geworden. Schrappen van het weggedeelte is volgens die organisatie ook uit landschappelijk oogpunt wenselijk. Bovendien zou dan het Hamaschknooppunt soberder kunnen worden uitge voerd, omdat kan worden volstaan met de aanleg van de noordelijkste rijbaan. Dat levert weer een groot financieel voordeel op. Inmiddels hebben enkele natuur- en milieugroeperingen een AROB-procedure ingesteld tegen het eerste voorbereidende bouwwerk voor RW 19. VlaardingenDirect na de ver kiezingen gaat de Social is tiese Partij actie voeren tegen de aan leg van een vuilstortplaats in het Lickebaertgebied. De SP wil de stortplaats, die de provincie te gen de wil van de gemeenteraad zal aanleggen,' 'te vuur en te zwaard' bestrijden. De Vlaardingse gemeenteraad heeft zich unaniem tegen de plannen voor een afvalberg aan de voet van de Maassluissedijk uitgesproken. De toezegging van PvdA-wethouder Bas Goudri- aan dat Vlaardingen zich met alle juridische middelen tegen uitvoering van het provinciale plan zal verzetten heeft volgens de SP echter weinig om het lijf. SP-voorman Remi Poppe be weert dat Goudriaan 'in een ach terkamertje' geheime afspraken heeft gemaakt met milieugede puteerde Hans van der Vlist Die afspraken, suggereerde Poppe eerder, houden in dat Vlaardin gen In ruil voor de afvalberg geld krijgt voor een grondige sa nering van het verontreinigde Haflaan-terrein. De provinciaal bestuurder zal zeker op die af spraken teruggrijpen, zegt Pop- pe. Poppe vreest dat de rechte rug van de gemeenteraad dan niet zo recht meer zal rijn. Vlaardingen bezwijkt doorgaans snel voor dwangmaatregelen van hogere overheden, meent de SP. Voor het inrichten van een petro leumhaven in Vlaardingen is de raad ook al eens door de knieén gegaan. Met de aanwijzingsprocedure voor de stortplaats legt de pro vincie het raadsbesluit gewoon naast zich neer. Poppe ontlokt dat de uitspraak dat de 'demo cratie eveneens op de afvalhoop wordt gegooid'. Die hoop moet, in de twintig jaar dat de stort plaats in gebruik zal zijn, onge veer 45 meter hoog worden. Vlaardingen/Maasland Bij de toekomstige Foppenpias worden twee fietsbruggen aangelegd. De bruggen maken deel utt van de fietsverbinding tussen de Korte- buurt in Maasland en de Broek polder in Vlaardingen. Er komt een aftakking naar het Jacht huis nabij de Vlietlanden en het Bommeer. Met het onder water zetten van ongeveer éénderde deel van de Foppenpolder wordt een nieuw recreatiegebied voor waterspor ters geschapen. Het karwei moet eind 1993 gereed zijn. In septem ber vorig jaar werd al een begin gemaakt met het werk. Er moet meer dan 500.000 vierkante me ter grond worden verzet Het PvdA-raadslid Wim Gouma vindt dat het veerpontje tussen de Kwakelweg en de Broekpol der moet blijven varen, ook als de fietsbruggen zijn aangelegd. Hij pleitte daar gisteravond voor tijdens de Maaslandse raadsver- gade ring. Burgemeester Mieke Bloemen- daal verklaarde dat het behoud van het pontje voornamelijk van de financiering af zal hangen. Ze stelde eveneens, dat het uit gangspunt is geweest dat het pontje zou varen tot het moment dat de bruggen er zouden rijn. Niettemin beloofde rij Gouma om bij het recreatieschap naar de financiële consequenties te in formeren. Vlaardingen L.J.Ph. Maas heeft gisteren na 32 jaar afscheid genomen van de openbare scholenge meenschap Professor Casi- mir. Van die 32 jaar was Lou Maas er 12 rector van de school voor mavo, havo en vwo. Wethouder (en oud-onder- wijzer) Arij Maarleveld kwam citaten van wijsgeren en schrijvers tekort om Maas op passende wijze uit te wuiven. De beste eigen schap van de vertrekkende rector is volgens Maarleveld zijn intellectuele tolerantie. Hij laat iedereen de ruimte er andere opinies op na te houden. In zijn afscheidsrede kon Lou Maas het niet laten en kele kritische kanttekenin gen te plaatsen. Vooral de bedilzucht van het ministe rie van onderwijs heeft hem altijd hoog gezeten. Ruimte voor een eigen beleid is er volgens hem nauwelijlcs op de Nederlandse scholen. „Je bent altijd bezig eer» beleid uit te voeren dat door ande ren is bedacht". Vandaag werd op de school aan de Claudius Civilislaan een afscheidsfeest aange richt. Leerlingen en docen ten voerden een Open Podi um op.„Het feest werd afge sloten met een receptie. Di rect na de krokusvakantie treedt Maas' opvolger aan, de uit Friesland afkomstige Marjan Dijkstra. Lou Maas was van plan na zijn vertrek uit het onder wijs actief te worden in de Vlaardingse politiek. Hij heeft van dat idee afgezien na een conflict met zijn par tij, de WD. Toch levert hij nog een bijdrage aan de ko mende gemeenteraadsver kiezingen. Volgende week woensdag houdt hij als ex- voorzittec van de VVD een spreekbeurt in de Nivon- boerderij. Schiedam Een vrouw van 81 jaar is gisteren in de Louis Ra- maekerstraat door een harde windstoot ondersteboven ge gooid. De vrouw kwam met een harde smak op het trottoir te recht en brak een been. Een am bulance bracht haar naar het zie kenhuis. Zij is niet het enige slachtoffer van de stormen die de laatste tijd over de stad razen. Vorige week blies de wind drie bejaarde vrou wen ?n de Em mast raat omver. Zij raakten lichtgewond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1