Schaatsende en fietsende pastoor verlaat Maassluis MÏÏRWIG 15 SPUI Tweede plaats komt Mahorokan beter uit CJV sloopt zwembad en bouwt kamphuis smmms-w: ■rnmkmm (I I waterweg" Archief-bezoek Van Well vindt nieuwe thuishaven in Westland Hoogendijk stunt met bronzen medaille op NK-judo voor clubteams Expositiè Clubrecords Bitanc en Van de Maagdenberg NAPRATEN MET 'Studie gaat boven alles' Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 13 maart 1990 Tweede taal De onderwijsvoorrangsgebieden van Schiedam en Vlaardingen houden morgen in* de Vlaardingse scholengemeenschap Casimir een themamiddag over 'Nederlands als tweede taal'. Het is een onder werp dat de laatste tijd zeer in. de belangstelling staat. Deskundigen zijn het er niet over eens of mi granten eerst hun moedertaal onder de knie moeten zien te krijgen om vervolgens het Nederlands goed machtig te worden of dat direct de Nederlandse spelling en grammatica moet worden geleerd? De studiemiddag is dan ook van belang voor alle leerkrachten in het speciaal-, basis- en voortgezet onderwijs en voor de medewerkers van welzijnsin- stellingen die met 'anderstaligen' hebben te maken. Om het belang van het thema te onderstrepen opent de wethouder van onderwijs van Vlaardingen, Arij Maarleveld, de middag. Daarna houden drs. Klop- penberg en dr. Kuyken inleidingen. DeSchiedamse onderwijsconsulent Lex Tigges zal na ruim drie uur discussiëren het onderwerpen afsluiten. SCHIEDAM Sch aduwverkiezingen Schaduwverkiezingen onder jongeren moeten don derdagavond in jongerencentrum De Dijk uitwijzen naar welke partijen de politieke voorkeur van Schïedamse jongeren uitgaat. Dat gebeurt tijdens een politieke forumavond, die speciaal is bedoeld voor jongeren. Vertegenwoordigers van politieke partijen die in Schiedam aan de gemeenteraadsvergaderingen meedoen, praten met hen over het plaatselijk jonge renwerk, arbeid, huisvestingen het drugsbeleid van de gemeente. Het idee achter de bijeenkomst is dat jongeren en politici vaak weinig van eikaars wensen en problemen afweten. De praatavond begint om half negen en wordt rond half elf afgesloten met een live-optreden. De belangstelling voor het gemeente-archief is vo rig jaar flink gestegen. Gemiddeld blijkt elke bezoe ker vier keer de drempel te passeren, want de 673 gebruikers kwamen in totaal 2836 keer langs. Het aantal bezoeken dat in 1988 werd afgelegd lag bijna tweehonderd lager. Opvallend is dat het toch altijd zeer populaire stamboomonderzoek (genealogie) is afgenomen. In formatie op dit gebied werd afgelopen jaar nog maar 2062 keer verstrekt, terwijl dat het jaar daarvoof op 2107 maal stond genoteerd. Daarentegen verdubbel de zich de vraag naar de bibliotheek en atlas: van 256 naar 526. Parkeerprikklok Parkeermeters zijn in het afgelopen jaar te vaak door krakers 'uitgekleed'. Alleen al de schade aan de meters en het wegdek, waar de Lange Kerkstraat het meest onder te lijden heeft gehad, kostte de ge meente Schiedam vorig jaar rond de 22.000 gulden, alle misgelopen kwartjes met eens meegerekend. Nu zijn er al parkeermeters in omloop die tegen van dalisme zijn opgewassen. Maar de gemeente vindt het een nog beter plan losse meters te vervangen door een centrale 'parkeerprikklok'. Dergelijke ap paraten met een kluisdeur van zes millimeter giet staal kunnen niet alleen tegen krakers op, ze zijn ook gemakkelijker voor de controleur en in verhou ding goedkoper. In Botterdam wordt dit systeem met succes toegepast. Eén prikklok kan in de plaats komen van twintig meters, maar kost slechts de helft: 10.000 gulden. Schiedam heeft het plan. opgevat er vijf aan te schaf fen voor de locaties Tuinlaan en Lange Nieuwstraat (twee exemplaren), Broersveld ter hoogte van het Em maplei n, de 's-Gravelandseweg bij het gelijkna mige kantoorcomplex en aan de Vlaardingerdijk. Hierbij gaat het om een derde van alle losse parkeer plaatsen: 82 van de om en nabij 250 meters. VLAARDINGEN Geluidloze klanken Tekeningen van miniatuur-instrumenten zijn van 17 maart tot en met 8 april te zien in het muziekmu- seum Ton Stolk aan de Westhavenkade. De Haar lemse kunstenares Nicolette Andriessen exposeert haar werk onder de noemer geluidloze klanken. Andriessen, die uit een bekend kunstenaarsgeslacht stamt waartoe ook Jurriaan en Louis behoren, te kent haar muziekinstrumenten heel klein, maar toch zo dat het net lijkt alsof er zo klanken uit kun nen worden gehaald. Pastoor Van Weil: 'Jongeren willen willen weieens iets te veel nieuwe dingen in e n liturgie gooien'. Maassluis Nog even en pastoor A. van Well neemt afscheid van Maassluis. Hij is benoemd tot deken van het Westland en pastoor van Kwintsheul. Vanaf begin september zal hij in de Glazen Stad zijn nieuwe functie uit oefenen. Hij verhuist dan naar de pastorie naast de Andreaskerk in Kwintsheul. Daarmee verliest Maassluis een zeer actieve geestelijke en wordt het Westland een begaafd organisa tor rijker. De Eerste Stad aan de Waterweg ziet de populaire Van Well met lede ogen vertrekken, terwijl hij in het Westland met open armen wordt ontvangen. Voor zijn nieuwe thuishaven betekent zijn komst het einde van een periode van grote onzekerheid. Kwintsheul krijgt een wielrennende, schaatsen de en bergwandelende pastoor. Een pastoor bovendien die zich niet alleen zelf actief houdt, maar ook zijn parochianen graag actief ziet. „Ik hou ervan als mensen met- hun op- of aanmerkingen naar me toe komen. Opbouwende kritiek heb ik nodig om me te richten op de men sen en me te laten inspireren". Samenwerking In een kwart eeuw tijd gaat Van Well naar zijn vierde standplaats toe. In 1965 begon hij in Ter Aar, daarna volgden tien jaar Den Haag en sinds 1979 werkt hij in de Andre- asparochïe van Maassluis. „Maas sluis-West om precies te zijn. Dat is hier 25 jaar geleden uit de grond ge stampt en toen is ook de situatie ontstaan zoals die hier nog steeds prima werkt". Die situatie bestaat uit een nauw sa menwerkingsverband tussen de hervormden, de gereformeerden en de katholieken. In plaats van al lemaal een eigen kerkgebouw neer te zetten in de nieuwe wijk, beslo ten de drie in 1965 tot de bouw van een multifunctioneel centrum, De Koningshof. Wijselijk werd de ge meente Maassluis als vierde part ner binnengehaald. Van Wells hart ligt derhalve bij oe cumene. „Ik hoop dat ook in het Westland en met name in Kwints heul en Wateringen te kunnen voortzetten. In Den Haag al had ik veel te maken met mijn hervormde en gereformeerde collega's. Die er varing neem ik natuurlijk mee, net als de ervaringen -die ik de afgelo pen weken heb opgedaan op reis naar Rwanda in Oost-Afrika". Het contact met Afrika is ontstaan uit de wens van zowel de Maassluis- se paroeh ie als pastoor Van Well om beider 25-jarig jubileum te vieren met het dienen van een goed doel. In plaats van cadeaus aan de jubila ris gaat er geld naar Kibingo, een van de armste kerkelijke gemeen ten in het toch al straatarme Rwan da. De komende tien jaar zal Maas sluis Kibingo steunen om tot de bouw van een kerk, uitbreiding en verbetering van het hospitaal en een betere watervoorziening te ko men. „Die armoe daar, de honger, het an alfabetisme en het enorme pro bleem van aids. Het heeft diepe in druk op me gemaakt hoe de bevol king er toch zo blijmoedig onder kan blijven. Hoe levendig het ge loof er is en blijft. In een kerk be mand door Rwandese priesters en bisschoppen komen driehonderd man, van heinde en verre. De vie ringen daar zijn nog intense beleve nissen", heeft Van Well bemerkt. „Het is een wereld waarvan ik niet wist dat ze nog bestond; Wij kunnen hen helpen met geld, zij kunnen ons nog wat leren over geloven. Nu ik werkelijk heb gezien hoe armoe er uit ziet, zit ik thuis niet eens meer lekker op mijn mooie stoelen". Hij zegt bijna zonder bagage te zijn teruggekomen. „Ik wilde toch iets weg te geven hebben. Je schoenen en je kleren zijn dan wel het minste. Ik hoop dat ik in Kwintsheul door kan gaan met het steunen van een gemeenschap' in de Derde Wereld Dat zal wel lukken, want er zijn veel Westlandse missionarissen, dus m en is zich van vrij dichtbij be wust van de barre situatie die in Afrika of Zuid-Amerika kan heer sen". Pastoor Van Well gaat met enthou siasme naar het Westland. Tussen de kassen begonnen in Ter Aar komt hij nu met een omweg weer tussen de kassen van Kwintsheul „Zoals het er nu voor staat, kan ik officieel nog twaalf jaar mee tot mijn 65ste. Maar ik ben gelukkig nog kerngezond, dus dat kan best nog wat langer worden, hoop ik". Omdat hij van fris van de lever houdt, vindt hij het prettig met jon geren te werken. „Die kijken wat minder op tegen een priester. Die willen zo af en toe ook weieens iets teveel nieuwe dingen in een litur gie gooien, net als er op de hitpara de steeds nieuwe sterren bovenaan moeten staan. Maar een liturgie moet zijn vaste ritme hebben, zijn vaste punten. Zo worden mensen steeds herinnerd aan het zinvolle van het samenkomen en het bewa ren en bewaken van de boodschap van de Heer. En juist dat samenko men maakt het voor een mens makkelijker om geïnspireerd te blijven". Vlaardingen CJV 'Liefde Vrede' heeft er stad en landvoor afgezocht en 150 gemeenten met brieven bestookt. Maar na vier jaar van vruchteloze pogingen is het dan toch gelukt in Ameron- gen een flinke lap grond te be machtigen waar de Vlaardingse afdeling een nieuw kamphuis kan bouwen. Daar zijn tien tot vijftien vrijwilligers van CJV voortaan elk weekeinde actief om een oud zwembad te slopen en daar een kamphuis neer te zetten dat onderdak moet gaan bieden aan vijftig personen. Een eigen voorziening is lange tijd een vrome wens geweest. CJV raakte een. beetje uitgeke ken op de kampen die nu al der tig jaar in Eerbeek worden ge houden. Liefde en Vrede wil in eerste instantie vooral in de zo mermaanden van het onderko men gebruik maken. Verder kunnen andere instellingen het gebouw voor weekenden en ka dertrainingen huren. Vlaarding se verenigingen en scholen krij gen daarbij voorrang. Aanvankelijk voelde het Vlaar dingse gemeentebestuur er niets voor CJV toestemming te geven haar geld buiten de gemeente grenzen te besteden. Uiteinde lijk is het college van B en W toch overstag gegaan. De zomerkampen worden dit jaar voor het laatst in Eerbeek gehouden. CJV verwacht het nieuw kamphuis in september officieel te kunnen openen. Voor de financiering van de inventa ris, waarmee ongeveer 45.000 gulden is gemoeid, zal de CJV komende weken een aantal in zamelingsacties houden. Vlaardingse kunst Zee- en strandgezichten. Daarvan heeft de Vlaar dingse kunstenaar Bob Donker de laatste jare heel wat schilderijen gemaakt Ongeveer 40 recente wer ken zijn vanaf 17 maart tot 19 mei te zien Galerie De Duig aan deLandstraat Donker maakte vrijwel al zijn schilderijen op Ame land. Bijzonder stemmig en atmosferisch zijn de in tere grijzen en bruinen geschilderde wadgezichten, met soms daarop een scheepje, wachtend op hoog water. Donker heeft een impressionistische stijl van schil deren ontwikkeld. Het lijkt alsof hij zijn onderwer pen bijna achteloos op het doek heeft gezet. Toch spreekt er een enorme dosis techniek uit zijn werk. Hij exposeerde eerderm 1988 in De Duig. Een van de schilderijen op deexposrtle in De Duig, In de foyer van het XJnilever Research Laborato rium is van 14 maart tot en met 2 april grafisch werk te zien. De exposanten zijn Noor Sternheim, Anneke van d er Madele en Doris Groeneveld. j SCHIEDAM woensdag 14 maart jeugdfilm Pudding Tarzan in theater De Teerstoof, 14.00 uur. r donderdag 15 maart kleding- en speelgoed beurs, Klubhuls Züid, 10.00 tot 13.00 uur. vuudezing mei kaarsen bij 'spirituele vereniging Har- -monla, wijkcentrum Nleuw- land, 20.00 uur. donderdag 15 meert dans- en theatergezel schap Opus One speelt Over the top, Stadsgehoor zaal, 20.15 uur. film Another woman van Woody Allen, Harmonie Filmzaal. 20.30 uur. Ook vrijdag (21.30 uur) en zater dag (20.30 uur). stichting Vlaardingse Vrouwenraad praat over vrouw en milieu in de Derde Wereld, Cornells Houtman straat 2a, 9.15 uur. fVLAARPINGËNl iJvtAASSLÜÏS woensdag 14 maart mfèepeeltheater Kikkers om te zoenen. Harmonie Jeugdtheater, 14.00 uur. Waardenburg De Jong spelen Jooj Hul, Stadsge hoorzaal, ^,15 uur. woensdag 14 maart Swing 9o, SchuurkericthB- ater, 20.30 uur. donderdag 15 maart fllm Cry freedom. Sch uur- kerk theater, 14.00 en 20.30 door RIK BAKKER Nieuwegein De teleur stelling over het misluk ken van de herovering van de nationale judotitel voor clubteams door Ma horokan viel hard mee. Ondanks de met 4-2 ver loren finale tegen titel verdediger Ryu Nijme gen was er weinig reden om lang te mokken in het Maassluise-kamp. De veel gunstiger Europa Cup-loting, die de nummer twee van Nederland con- f ron teert met hei Tjechische Spartak Kraklove en bij winst de halve eindstrijd goed bereikbaar maakt, ver drong mogelijke analyses van de ontmoeimg met Nij megen naar het tweede plan. Bovendien was daar de re gelrechtestunt van de twe'e- de Zuidhollandse vertegen woordiger. sportschool Tüno Hoogendijk uit Vlaardin gen, die bet sterker geachte Boersma in de strijd om brons van een medaille af hield. Toch moeten de dreunen die met name Rob Henneveld en Anne ten Hoeve van hun Nijmeegse tegenstanders Ben Spijkers en Peter den Hoedt kregen toebedeeld, hard zijn aangekomen. Vooral van Henneveld werd veel verwacht. Vreemd ge noeg voor het toch kleine ju dowereldje, stond de zoon van Mahorokan-trainer Koos Henneveld nooit eerder tegenover Spijkers. Rob Henneveld maakte fu rore in de klasse tot 78 kilo en Spijkers draait al sinds jaar en dag tot 86 kilo. De teambezetting eiste in Nieuwegein echter dat Hen neveld doorschoof naar 86, terwijl Ten Hoeve de vacan te halfzwaargewïchtplek (- 95 kg) van de nog altijd reva liderende Jürgen Kuiten moest overnemen. Die twee posities m de verder opti maal bezette zevenmansfor matie van Mahorokan ble ken de zwakke plekken te zijn, waarop titelverdediger Ryu Nijmegen de succesvol le aan val inzette. Mahorokan kwam met een 2-0 voorsprong "uit de duels in de lichtere klassen (Jan van Buren won van Rogier Kersten en Jaeco Quist wees Marco de Kluis terug). Van af het vierde duel kwam echter de kentering. Bij ont stentenis van Anthonie '-.TMi Rob Henne veld (links) duelleert met de Portugees Pedro Christo- vao. Hoewel de judoka van het Maassluise Mahorokan tij dens het NK voor club teams teleur stelde, gaat hij toch vol opti misme het EC- avontuur tege moet. \Vurth, wiens rugblessure goed herstelt, werd de ne derlaag van Arie Vliegen hert tegen regerend natio naal kampioen John Ebbers ingecalculeerd. Overrompelen Dat Henneveld zich echter zo zou laten overrompelen door Spijkers, drukte zwaar op het moreel van de Maas- sluizers. Spijkers dwong Henneveld letterlijk op de km een waarna, hij de Maas- slut zer vlot in een houd greep nam. De verraste Henneveld wist weliswaar op de valreep een vroegtij dig emde te voorkomen door zich te bevrijden, maar vond in de daaropvolgende aanval met een heupworp van Spijkers toch zijn Wa terloo: 2-2. Anne ten Hoeve kon vervol gens de stunt die hij al eens eerder tegen de veel zwaar dere Den Hoedt had uitge haald niet herhalen. De ma rechaussee zette een vlot op gelopen achterstand om in een voorsprong, maar moest na een vernietigende been- veeg van-Den Hoedt capitu leren in een houdgreep: 3-2. De Nijmeegse voorsprong op judopunten (27-10) was ver volgens te groot om nog goed te maken. Zelfs al had Renê van Ooyen voor Ma horokan de maximale tien punten gescoord, dan nog was de titel bij een 3-3 stand in partijen en 27-20 verhou ding in judopunten in Nij megen gebleven. Dat besef was teveel voor Van Ooyen, die ongeïnspireerd en kans loos verloor van Hans Buit- ing: 4-2. De perspectieven voor Ma horokan in de Europa Cup zijn echter een stuk gunsti ger dan die van Nijmegen. De kampioen ziet zich al in de eerste ronde geconfron teerd njet bekerhouder US Orleans. De Tjechen uit Kraklove ïijn evenmin zwak, maar beter te klop pen. Vooral omdat Mahoro kan in september, als de eer ste ronde plaatsheeft, waar schijnlijk weer de beschik king heeft over Anthonie Wurth en Jürgen Kuiten Revelatie Europa Cup-beslommerin gen hangen sportschool Tino Hoogendijk niet boven het hoofd, maar het zevental dat door coach John van Eerdenburg naar een bron zen medaille op de NK werd geloodst bleek de revelatie van het toernooi. De zwakte Drachten Net geen me dailles voor Leda Bitanc en Marlijn van de Maagden berg. Maar het duo van de Vlaardingse Zwem Club (VZC) heef tijdens het eerste weekeinde van de nationale wi n terkampïoenschappen goed gepresteerd. Zowel Bi tanc als Van de Maagden berg was goed voor verbete ring van persoonlijke, club- en kringrecords. De 13-jarige Leda Bitanc zat nog het dichtst bij het ere metaal. Op de 200m rugslag kwam zij tot 2.32.6 minuten, terwijl haar snelste tijd 2.35.1 bedroeg. Met die roy aal verbroken persoonlijke besttjd zit Leda Bitanc vlak achter de top, want het als derde eindigende meisje fi nishte m 2.30.0, Ook op de 2G0m schoolslag stelde de jeugdige zwemster haar persoonlijke record aanzienlijk scherper. Van 2.54.2 klokte zij nu 2.49.6, waarmee zij in ae eindklas sering beslag legde op de vijfde plaats. Op de 200m vlinderslag eindigde zij eveneens als vijfde met een een tijd van 2.37.6. Daarmee vestigde zij een nieuw per soonlijk en clubrecord. Het laatste stond sinds 1973 op naam van Ada Pars (2.37.9). Bij de heren was Martijn van de Maagdenberg op de 200m schoolslag als zevende in de finale gekomen met 2.22.4. In de eindstrijd werd hij met een iets langzamere tijd (2.22.7) toch nog zesde. Zijn tijd van 2.22.4 betekende een nieuw persoonlijk, cub- en kringrecord, want dat stond nog op 2.25.0. in de lichtere gewichten van de nummer twee van vorig jaar sportschool Boersma was bekend, maar met Theo Meyer en Ed van den Berg als voornaamste troeven maakten de Amersfoorters telkens een 3-ü achterstand goed om met 4-3 te finishen. Dat pakte tegen Hoogendijk dus anders uit, want Marcel Dekker en vooral Edwin Koetsen ruiter doorkruisten de Boersma-strategie op hardhandige wijze. John van de Meeberg en René van de Hart zetten Hoogen dijk op een 2-0 voorsprong. Arie van der Veen hield zijn duel onbeslist, Chris van Leeuwen moest buigen voor Amersfoorter Karei van de Oven en op dat moment wees alles op een 'vertrouw de' zege voor Boersma. Mar cel Dekker zette Gerrit Hes- seling op rijn kop en bracht Hoogendijk op 3-1. Nog geen nood, want Van den Berg en Meyer waren dat toernooi nog ongeslagen. Edwin Koetsenruiter vatte echter Van den Berg direct bij de kraagbn trakteerde de Amersfoorter op een. schit terende heupworp die hem plat op de rug legde: 4-1. Zelfs Meyer leek nog te gaan delen in de malaise bij Boersma, toen Bram Vreug- denhil de vice-wereldkam- pioen van 1987 met een overname op achterstand zette, maar Meyer wist zijn reputatie met een armklem alsnog te bevestigen: 4-2. JOOST HOPPSTEIN (23) begon 2fjn sportieve carrière als voetballer bij Hermas DVS. Na hel als razendsnelle buitenspeler tot de regionale jeugd Ie hebben geschopt, koos hij voor gezel ligheid en stapte over naar de hoc key sport. Pes op 16-jarige leeftijd nem hïj bij Splril voor het eerst een stick ter hand. Na twee seizoenen in de jeugd te hebben gespeeld drong hij door lol de hoofdmacht van da tweede kletser. Na een zwakke eerste seizoenhelft reha biliteerde Spirit zich zondag in da eer ste wedstrijd na de wlnteretop met een 3-0 overwinning op Rijswijk. doorSANDERSONNEMANS Zijn er oorzaken te vinden voor de tegenvallende resultaten in de periode voorde winterstop? „Omdat we de eerste drie wed strijden hadden verloren, kwa men we al vroegfn het seizoen onder druk te staan. En dan is het moeilijk spelen. Ons team bestaat uit jonge spelers. Eigen lijk hebben we slechts twee routiniers en die kunnen het elftal echt niet met z'n tweern Wat waren de oorzaken van die nederlagen? „Aanvankelijk gingen we uit van een aanvallend concept, al bracht dat wel wat risico's mee. Dat hebben we wel gemerkt ook. Door die taktiek zijn we een paar keer flink de mist in gegaan". Hoeweljijpas 23 ben t, beh oor je toch tot de oudere kern. Hoe groo t is jou w in breng? „Ik val niet echt op. Ik heb geen grote mond en ik beschik ook niet over een wervelende techniek. Bij de Spirit-jeugd wordt het accent gelegd op techniek en hangt hetiaktische gedeelte er maar een beetje bij. Ik heb bij Her mes op redelijk niveau gevoetbald, waardoor ik op taktisch gebied wel een aardig inzicht heb. Aangezien ik niet altijd de sterren van de hemel speel, ga ik die jonge jon gens dus niet vertellen noe ze moeten spelen". Maar zondag speelde je toch een degelijke wedstrijd „Als linksback ben ik niet in de problemen geweest. Het liefst speel ik gewoon mijn mannetje uit, om daarna verrassend aan de flank op te komen. Helaas heb ik me alleen maar beperkt tot het verdedigende werk. Bo vendien werd ik ook nog ge wisseld". Daar moet jullie trainer Henk de Bruin beslist z'n redenen voorhebben gehad. „Jazeker, Nadat de rechtsbui ten van Rijswijk een duel met mij had gewonnen, wilde hij met zijn stick om me heen draaien. Een beetje ongelukkig raakte hij mij met zijn stick op mijn achterhoofd en moest ik met een 'commando-tape* om mijn hoofd verder spelen. Vlak voor tijd haalde hij mij eruit om tijd te rekken. Daarna ben ik naar het ziekenhuis gegaan. De wond werd van drie hechtin gen voorzien". Hoe zie je het verhop van de competitie? „Zondag spelen we tegen hek- kesluiter Capelle. Thuis rolden we die jongens met 7-2 op, dus mag het ook nu geen proble men opleveren. Als we win nen, en daar reken ik wel op, zijn we veilig en kunnen we lekker vrijuit gaan hockeyen. Alleen De Delftse Studenten staan terecht bovenaan, maar voor de andere ploegen doen we niet onder. Een vierde plaats moet dit seizoen haal baar zijn". Wordt het niet eens tijd dat Spi rit voor een kampioenschap gaatspelen? „Nu zit dat er nog niet in. We hebben een jonge, beloftevolle ploeg, die nog wel moet rijpen. Als voetballertje droomde ik altijd om eens prof te worden. Bij het hockey ligt dat wel even anders. Mijn studie physiothe- rapiegaat boven alles. Hethoc- kyen bij Spirit, waar overigens een zalig sfeertje heerst, is daarbij een welkome ontspan ning". Maar hoe denk je nu over pro- motie naar de eerste klasse? „Met de huidige getalenteerde ploeg moeten we over een jaar of twee een keer kampioen kunnen worden. Dat wil ik ab soluut meemaken, want hoc key in de eerste klasse zie ik wel zitten. Met Spirit heb ik al cp dat niveau gespeeld en dat beviel mij prima. Omdat ik het voornamelijk van mijn wils kracht moet hebben en het er in die afdeling wat steviger aan toe gaat zie ik dat best wel zit ten".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2