Juventus niet bestand tegen druk Rotterdam Heilige Liduina maakte Schiedam wereldberoemd WATERWEG 15 E! COMMENTAAR Schiedam (V/M) 'Lokale tv zaak van Stadsomroep' SPORT J De verdiensten van een eenvoudig, godsvruchtig meisje Excelsior M loot weer Hoekse Boys Zwemploeg WIK verbetert records Johan Struijs niet herkiesbaar Bekeravontuur voor Schiedamse basketballers ten einde Hermes DVS gastheer ICC-Trophy Zwaluwen VI zoekt assistent SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad woensdag 14 maart 1990 BINNEN DE GEMEENTE Schiedam manifesteert zich een enorm gebrek aan vrouwelijke ambtena ren. Die conclusie trekt de PvdA uit de verdeling van werk binnen de ambtelijke organisatie in de ja ren 1987 en 1988. Nog geen kwart van het personeel is van het vrouwelijke geslacht en volgens de PvdA kan dat niet langer door de beugel. Arbeid moet eer lijker worden verdeeld, is de stelling. Het wordt tijd, zegt de grootste partij van Schiedam net voor de ver kiezingen, dat de gemeente als werkgever een be leid van positieve discriminatie gaat voeren. Pas een man kiezen, als binnen een halfjaar geen geschikte vrouw naar een vacature heeft gesolliciteerd. De helft van de organisatie dient zo spoedig mogelijk uit vrouwen te bestaan, aldus de PvdA in het rapport Vrouwenemancipatie. MET HET VOORKEURSBELEID is niets mis. Meer gemeenten geven bij vacatures te kennen de voorkeur te geven aan vrouwen. Schiedam is of gaat nog niet zo ver. Sollicitanten worden geselecteerd naar geschiktheid. Dat dan bij voorbeeld alle strate- makers en reinigers van het mannelijk geslacht zijn, ligt slechts aan het feit dat vrouwen niet of nauwe lijks belangstelling tonen voor dit werk. Dat neemt niet weg dat opvallend weinig vrouwen een baan bij de gemeente vinden. Met slechts 277 vrouwen op de 1248 personeelsleden is het beeld inderdaad scheef getrokken. De PvdA, die binnen de eigen afdeling zelf het principe van positieve actie bepaald niet hanteert, dikt de getallen echter nog verder aan. OPZET ZAL HET niet zijn, maar met het cijfer» werk dat aan de basis voor het rapport Vrouwen emancipatie staat is ronduit slordig omgespron gen. Zo wordt de indruk gewekt dat niet alleen pro centueel, maar ook daadwerkelijk het aantal vrou wen in dienst bij de gemeente terugloopt. Dat zou in deze tijd inderdaad een frappant verschijnsel zijn. Het is dus ook niet waar. De PvdA moet niet alleen haar rekenwerk overmaken. Het is ook een onmo gelijke stelling om de helft van het gemeentelijk personeel uit vrouwen te laten bestaan. Er is niets op tegen vrouwen als reiniger of in andere functies aan te stellen. De vraag is echter of dat realistisch is. De eerste vuilnisvrouw moet zich nog aandienen. VAN GROTER BELANG is het de doorstroming van vrouwen naar hogere functies te bevorderen. Het bieden van eerlijker kansen is één factor, het bevorderen van het volgen van opleidingen en bij scholingen is een andere. Daaraan zou meer waarde moeten worden gehecht dan aan het halen van een evenredige verdeling tussen, mannen en vrouwen. Dan bewijst de gemeente Schiedam iedereen een dienst. RIJNEVEEN SCHIEDAM 'Onder de rook' In het Schiedamse Stadskantoor is vanaf morgen middag een jubileumtentoonstelling te zien van de Vereniging tegen Milieubederf (VTM). Op de bega ne grond van het gebouw is drie weken lang de ex positie 'Onder de rook van Rotterdam' te zien. Mi lieuwethouder Chris Zijdeveld zal van de zesde eta ge afdalen om de tentoonstelling officieel te openen. VTM bestaat een kwart eeuw en is ook de oudste en nog bestaande milieu-actiegroep van Nederland. Al 25 jaar proberen zij in woord en gebaar duidelijk te maken dat het in het Rijnmondgebied bergafwaarts gaat met de leefba arhei d. Met 'Onder de rook van Rotterdam' brengt de van oorsprong Vlaardingse milieuvereniging een beeld van industriële landbonger en het verlangen naar frisse lucht. Met foto's, kranteknipsels en pamflet ten wordt een overzicht van de afgelopen decennia geschetst. Ook zijn er werken van enkele kunste naars te zien over dit onderwerp. De expositie is tot 6 april in hetstadskantoor te bezichtigen. VLAARD1NGEN Geavanceerd De Sint Jozef-mavo heeft een geavanceerd compu ternetwerk in gebruik genomen. Op dertig termi nals kan voortaan direct methetïnformatica-onder- wjjs worden begonnen. De school die al sinds 1981 eamputerkunde op het lesrooster heeft staan, was voorheen alleen al aan de opstartprocedure een kwartier kwijt Met het zogenaamde Novell 386 netwerk behoort dat tot het verleden. Volgens de installateur, de Ad vanced Computing Management BV, is Sint Jozef z'n tijd nu ver vooruit: geen enkele onderwijsinstel ling in het Rijnmondgebied heeft de ^beschikking over dergelijke apparatuur. Vrij willigerswerk De reizende tentoonstelling Omzien naar Morgen houdt haar première in Vlaardingen. In het gebouw van het Siso aan de Oosthavenkade 39 is de2e expo sitie vanaf morgen te bekijken. Het toont het verle den, heden en de toekomst van het vrijwilligers- werk. De lijsttrekkers van. VVD en PvdA, respectievelijk Bram Zonne en John Ranshuijsen, verrichten de of ficiële opening van de tentoonstelling. Omzien naar Morgen vertoeft twee weken in de Haringstad, daarna zal de expositie verder door het land trek ken. (MAASSLUIS Manege Manege Oranjestal bij Maassluis-West gaat de hort op. Gelegen op Rotterdams grondgebied aan de Schenkeldijk is het voor de paardenliefhebbers te duur geworden dicht bij de Eerste Stad aan de Wa terweg te blijven zitten. De hoge erfpacht die Rot terdam vraagt, heeft de Oranjestal genoodzaakt uit te wijken naar elders. In 's-Gravenzande hebben de eigenaren Marcel Dijkman en Fred Thijse de mane ge Noordland aangekocht op opnieuw te kunnen be ginnen; voortaan onderde naam Nieuwe Oranjestal. j MIDDEN-DELFLAND 1 Recreatie lijdt Op korte termijn moet een onderzoek worden inge steld naar de gevolgen van milieu-verontreiniging voorde recreatie in Mid den-Delfland. Het dagelijks bestuur van het recreatieschap Midden-Delfland schrijft dat in een brief aan de ministers Alders (mi lieu) en Braks (landbouw en natuurbeheer). Midden-Delfland kent, stelt het recreatieschap, al jaren een zeer grote aantasting van het milieu, „De verontreiniging door dioxine van de polder Licke- baert heeft de ernst van de problematiek nogmaals onderstreept. Recreatie behoort een heilzame wer king te hebben op lichaam en geest Welke gevolgen contact met lucht, water, grond en beplanting en het nuttigen van gewassen in Midden-Delfland hebben voor de gezondheid van de recreant, is echter vaak onbekend. Alleen al deze onzekerheid zal veel men sen ervan weerhouden het gebied te bezoeken". Uit de brief valt een verschil van inzicht te proeven over de aan te leggen rijksweg 19. De reconstructie commissie is anderhalf jaar geleden onder de voorwaarde van hoge geluidswallen akkoord ge- faan met de aanleg van de snelweg dwars door Mid- gn-Delfland. Het recreatieschap stelt nu in de brief ?ar> de ministers dat het van het grootste belang is vergaande maatregelen te nemen tegen de toename van industrie en verkeer in dit gebied. door PETER DE LANGE Schiedam Schiedam beleeft van daag een opmerkelijk jubileum. Maar alleen de kenners van het rij ke roomse leven en een handjevol geschiedkundigen kijken met an dere ogen naar de kalender. Niet- gelovigen zal het weinig zeggen dat het op de kop af honderd jaar gele den is dat paus Leo XIII schriftelijk bevestigde dat Liduina van Schie dam als heilige mag worden ver eerd. Toch is Liduina van minstens zo grote betekenis voor Schiedam ge weest als baar roemruchte middel eeuwse stadgenote, vrouwe Aleida, de adellijke dame die de nederzet ting aan de Schie stadsrechten ver leende. Aleida gaf Schiedam be staansrecht, Liduina bezorgde haar geboortestad internationale be kendheid. Bij haar leven, maar ook lang na haar dood. Eigenlijk is dat een opmerkelijke prestatie voor een eenvoudig meis je, dat zich nooit heeft kunnen be roepen op heldhaftige daden. Lie- dewijde was een gewone, onopval lende burgeres van Schiedam, al schijnt zij mooi van uiterlijk te. zijn geweest. Maar maatschappelijk had zij nauwelijks vooruitzichten. Haar vader verdiende zijn brood als nachtwaker. Als zij in haar tiener jaren geen. val op het ijs had ge maakt, was zij als zovele honderd duizenden stadgenoten voor en na haar naamloos de geschiedenis in gegaan. Bloei Die smak op het ijs betekende ech ter een keerpunt in haar leven. Lïe- dewijde zou nooit meer herstellen van de verwondingen die ze bij die val had opgelopen. Ze werd bedle gerig. Maar het leek wel of zij pas op haar ziekbed tot bloei kwam. Al snel verspreidde zich de mare dat het zieke meisje een uitverkorene was van de Heere. Zij had religieu ze visioenen, slaagde er op geheim zinnige wijze in vanuit haar bed een brand te blussen en verspreidde, ondanks haar etterende wonden, een zoete geur van rozen. Liduina werd een mysterieus toon beeld van godsvrucht- Zij droeg haar lijden dapper en geduldig en sprak de zieken die haar kwamen bezoeken moed en vertrouwen in. Veel katholieken lieten zich door haar rotsvaste geloof inspireren en putten kracht uit haar moed. Zij stierf in 1433 en werd met grote eer bewijzen begraven. De missiepaters die eeuwen later vanuit Schiedam de wereld introkken, verspreidden haar geschiedenis over de hele aardbol. Aan de deur van de Singelkerk kloppen zo af en toe vreemdelingen uit verre windstreken aan die een familielid hebben met denaam Lie dewij en die pastoor P.M. Vismans nadere bijzonderheden vragen over de herkomst van die naam. Vismans kan die gegevens moeite loos verstrekken: samen met Piet Groenendaal van hef Liduina-co- mité gaat hij in Schiedam door voor de kenner bij uitstek. Wildgroei Kennis van Liduina's levensver haal is een absoluut vereiste voor pastoors in Schiedam. Een van Vis mans voorgangers, pastoor Van Leeuwen, was zelfs een warm pleit bezorger van Liduina's heiligver klaring. Hij verzette daar veel werk voor. Van Leeuwen wilde aanto nen dat deLiduina-verering al veel langer plaats vond dan honderd jaar. Want die tijdspanne had paus Urbanus VIII in de zeventiende eeuw als voorwaarde gesteld voor de openbare verering van overle denen, tenzij het om personen ging die door Rome zalig dan wel heilig waren verklaard. Urbanus wilde met zijn bul de wild groei in heiligenvereringen indam men, maar trof daarmee ook 'bona fide' heiligen als Liduina. Om de devotie rondom haar persoon ein delijk een officieel kerkelijk predi kaat te bezorgen, trachtte pastoor Van Leeuwen in de vorige eeuw de zaak voor een katholieke recht bank te brengen. Hij toog daarvoor ook naar Rome. Ten lange leste zou hij daarmee succes boeken, maar overleed (in 1881) voordat paus Leo XIII op 14 maart 1890 de kerkelijke goedkeuring tot Liduina-verermg verleende. Precies een maand later, op 14 april, de sterfdag van Liduina, liep neel Schiedam uit om de pauselijke be slissing te vieren. De kerk had gif ten ingezameld de enveloppen met inhoud konden worden gede poneerd in de brievenbus van de pastorie zodat de armen een ex traatje kon worden toegestopt .en ook zij konden meedelen in de feestvreugde. De (nu afgebroken) Liduinakerk werd feestelijk ver sierd en alle relikwieën die aan de Schiedamse heilige herinnerden, werden tentoongesteld. Basiliek Sindsdien is de Liduina-viering een jaarlijkse traditie geworden in Schiedam. De katholieke kerk in de Brandersstad lijkt nog'steeds een belangrijk deel van haar identiteit te ontlenen aan het eenvoudige meisje uit de middeleeuwen. Ook pastoor Vismans is meermaals om harentwille naar Rome gereisd, al was het niet om, zoals Van Leeu wen deed, haar zaak te bepleiten bij de Heilige Vader. Vismans heeft zijn zinnen gezet op een ander doel: de promotie van de Singelkerk tot mbasiliek. De pastoor vindt dat 'zijn' kerk gezien de betekenis van de heilige Liduina recht heeft op die naamsonderscheiding. De onderhandelingen met Rome verlopen moeizaam, maar Vismans is er stellig van overtuigd dat hij zijn doel vroeg of laat zal bereiken. Zijn contactpersoon in het Vaticaan is, zegt de Schiedamse pastoor, erg enthousiast over het plan. Toch zijn er nog enige hedenkingen. De be langrijkste is dat Rome een priester in een basiliek wel erg mager vindt, laat pastoor Vismans doorscheme ren; een hoger 'ingeschaalde' kerk zou ook een geestelijke van hogere orde in dienst moeten hebben. Schiedam De Stadsomroep Schiedam (SOMS) wil op korte ter mijn beginnen met proefuitzendin- gen voor televisie. Dat vertelde ad viseur Jan Schuit gisteren na de on dertekening van een contract tus sen de SOMS en Stads TV Rotter dam. Door de overeenkomst zijn de uitzendingen van het Rotterdamse station vanaf morgen ook in de Schiedamse huiskamer te zien. De Schiedamse primeur viert Stads TV meteen uitzending, waarin veel aandacht wordt besteed aan de Je nevers tad. Naast een beeldverslag van de ondertekening van het con tract zendt het station interviews uit met voorzitter Carel Beke van de SOMS en wethouder Aad Wieg man van de Openbare Nutsbedrij ven. Voorlopig beperkt de Stads TV haar aandacht voor Schiedam tot de uitzending van donderdag. Vol gens directeur Henk Tiesma gaat het station zeker niet dagelijks aan dacht besteden aan Schiedamse za ken. „Het beste is dat de Schiedam se omroep eigen faciliteiten krijgt. Wij willen wel hand- en spandien sten verlenen, maar lokale televisie in Schiedam is toch een zaak van. de Stadsomroep". Binnen een jaar Volgens medewerkers van de Openbare Nutsbedrijven kunnen televisie-uitzendingen in Schiedam binnen een jaar van de grond ko men. In dit plan gaat de Stadsom roep Schiedam een dagelijks televi sieprogramma verzorgen, dat di rect aansluit op het nieuws- en ac tualiteitenprogramma van Stads TV. Jan Schuit, sinds enkele weken als onbezoldigd adviseur verbon den aan de SOMS, deelt dit optimis me niet Volgens hem kost het mi nimaal twee jaar om volwaardige televisieprogramma's van de grond te tillen. „Je hebt zeker zeven betaalde krachten nodig om dagelijks televi sie te kunnen maken", zegt Schuit, die tegenwoordig een eigen videop- roduktiebedrijf heeft „Een deel van de kasten kun je opvangen door met stagiaires te werken, maar je praat toch snel over een paar ton per jaar. Binnen het kader van lo kale televisiereclame is dit in de toekomst misschien mogelijk". Leuk Zelf heeft Schuit geen plannen om op termijn voor de SOMS te gaan werken. „Wel vind ik het leuk om mijn kennis in te zetten voor Schie dam", stelt de videomaker, die twee jaar geleden met zijn kompaan Henny Kok enkele televisieuitzen- dïngen over de Brandersfeesten Henk Tiesma van StadsTV Rotterdam [links) en wethouder Aad Wiegman kijken toe hoe Carer Beker, voorzitter van Stadsomroep Schiedam, het contract ondertekent. verzorgde. Ook Kok, die net als Schuit in 1982 zijn audiovisuele carrière begon in het werklozenprojfcct Frame, lijkt niet op een vaste baan bij de Stad somroep te mikken. Binnenkort start hij in Hilversum met een. mon- teeroursus, waarop hij voor de lan delijke omroepen aan de slaggaat. Wil Schuit zich op termijn terug trekken, in de proefperiode mag de Stadsomroep wel gebruik maken van zijn produkties. „Verleden jaar heb.ik met Kok een documentaire over Nieuwland gemaakt. Op tele visie kunnen we dit portret mis schien omlijsten met een serie live interviews met bewoners en win keliers", kijkt de videomaker in de toekomst. Maasland De jaarlijkse wedstrijdenreeks om de RABO/Westland Cup'90 wordt op 26 april geopend met de wedstrijden LoosduinenLy ra (za), Quintus—-Honseiersdijk en de zaterdag voetballers van VELO tegen Hoekse Boys. In poule D krijgt titelverdediger 's-Graven- zandse SV te maken met Westiandie en Maas dijk- Eersteklasser Excelsior Maassluis, vorig jaar voor het eerst één van de deelnemers, maar toen al vlot roemloos ten onder, krijgt nu een herkansing in poule C met VELO (za) en Hoekse Boys. Met deze laatste vereniging maakt de ploeg van Eric Gudde binnenkort al kennis als de volgende ronde van de districts beker wordt afgewerkt. De verliezend finalist van vorig jaar, Verburch, ontmoet in poule F MVV'27 en Den Hoorn. De Jong koppelde al leen in poule E twee afdelingspioegen: de za terdagvoetballers van Schipluiden komen uit tegen de collega's van Lyra-zondag en spelen daarnaast tegen vierdeklasser Naaldwijk. In tegenstelling tot andere afleveringen is dit jaar het duel om de derde- en vierde plaats van het programma geschrapt. Bovendien wordt de finale, op zaterdag 9 juni, in verband met de WK in Italië reeds om 17.00 uur gespeeld. poul» A: Loo«duinen, Lyra-zaon HKSVM; Poul»B: Gujntu», Honaeleradijk en Hoek van Holland; Poule C: VELO-za, Hoekte Boy» eti Eïcolsior Maattluls? Poule D: '«-Graven- zand te SV, Maasdijk en Wetilandia; Poule E: Schiptulden- za- Lyra-zo en Naaldwijk-zo; Poule F: MW27, Verfiurch en Den Hoorn; Poule G: VELO-zo, Schlpluiden-to en KMD; Poule H: '«-Grave nzande, Montter en Naald wijk-za. Barendrecht In de C-competitie van de zwem kring Rotterdam en omstreken ging WIK met een royale oogst naar hu|s. De Vlaar dingse zwemmers en -sters verbéterden drie clubrecords en veroverden tevens drie gouden en twee zilveren medailles. De clubrecords werden verbroken door Kees van der Knaap (lOOm vrijeslag in 0.58.9), Otto van Heyst(l00m rugslag in 1.13.5) en de dames estafette op de wisselslag (Annelies van der Knaap, Carla Vermeulen, Renate Zevenber gen en Marïëtte Rook. Persoonlijke besttijden wearen er nog voor M. Blenk, O. van Heyst, A. van der Knaap, K. van der Knaap, Edwin en Erik Neger, A. ae Ruiter, M. Slingerland, M. Teunissen, L. van der Vel den en J. Vis. Vlaardingen De Vlaardingse korfbalvereni ging Oranje Nassau moet op zoek naar een nieuwe voorzitter nu Johan Struijs te kennen heeft gegeven zich niet herkiesbaar te stellen. Struijs, opvolger van de veel te vroeg overle den Wïm Verheij. had zijn terugtreden al op de vorige jaarvergadering bekend gemaakt. Het bestuur van Nassau heeft met het oog op de opvolging van Struijs inmiddels enkele oriën terende gesprekken gevoerd, maar men is er nog niet in geslaagd een geschikte kandidaat te vinden. In het weekbericht van Nassau meldt penningmeester Jan Vermeer dat bet mis schien een goede zaak zou zijn als er een voor zitter worat gevonden die een andere kijk heeft op korfbal dan de rechtgeaarde korfbal ler. door PAUL VAN DEN BOSCH .Rotterdam Juventus kwam tegen Gunco/Rotter- dam uiteindelijk vijf punten te kort voor een regelrechte sensatie. Een voorsprong van dertien punten, opgebouwd in de eerste wedstrijd in de halve finale van het bekertoernooi, plus de gift van dertig punten bij aanvang, vanwege het standsverschil tus sen de promotie-divisionist uit Rotterdam en de rayon-tweede klasser uit Schiedam, bleek niet voldoende. Juventus verloor uit eindelijk met 129-111. Geen nieuwe verrassing van de basketballers uit Schiedam, die anderhalve week geleden in de eigen sportzaal-Oost wel voor een huzarenstukje zorgden. Ook toen begon Juventus met een voorsprong van 30-0 en in die wedstrijd kon de ploeg van Frans Wenthoit de druk van Rotterdam weerstaan. Welis waar slaagde Rotterdam er in om zeventien punten van die achterstand af te knabbelen, maar de eindstand van 112-99 was destijds toch een sensatie van de bovenste orde. „Toen", wist Juventus-guard Willem Doornik echter, „stond er bij Rotterdam een vakantieteam in het veld, zonder ook maar enige agressie- Nu was dat anders en dan zijn ze natuurlijk een klasse beter Gisteren bleek de nadelige stand van 0-30 bij het eerste fluitsig naal en de totale achterstand van 43 punten voor Rotterdam geen onoverkomelijk probleem. De strikte 'man-to-man-press' van de Rotterdammers over het ge hele veld voorkwam dat Juven tus ook maar een ogenblik de bal echt souverein kon opbrengen. In de eerste vier minuten had Rotterdam al tien punten terug- veroverd. Toch kon de thuisclub niet regelrecht over Juventus heen denderen. Peter van der Waal hield zijn ploeg in. die fase op de been. De Schiedamse rou tinier raakte op toeren en zijn fraaie schoten belemmerden de inhaalrace van Rotterdam wel degelijk. Lijdzaam Halverwege leidde Juventus met 65-73. Een virtuele voor sprong van 21 punten dus voor de ploeg van Frans Wenthoit, die in de eerste tien minuten van de tweede rondgang lijdzaam moest toezien hoe Juventus zich over de kop liep. Veelvuldig aanvallend balverlies van de Schiedammers stelde Rotterdam in gelegenheid om het gaatje binnen tien minuten te dichten. Toen het eenmaal 84-84 was en de gasten niet meer dan een voorsprong van 13 punten restte, bracht Wenthoit Willem Door nik terug in het veld voor Marius van Hoegaerden, die zichzelf meer dan eens voorbij liep. Langzaam maar zeker speelde Rotterdam zich vervolgens naar Inde enerverende bekerwedstrijd tegen Rotterdam werd Ronald Jonkman topscorervan Juventus met 23 punten. Hier vecht de Schiedamse center een reboundduel uit met de Rotterdammers Rémy van de Put (links) en Paul van Solm (15). de magische voorsprong van veertien punten. Toch bleef Ju ventus zich lang vastklampen aan de nummer-drie van de pro motiedivisie. Zelfs toen Rotter dam eenmaal op winst stond (311-97) na een score van de uit stekende Todd Christian, gaf de Schiedamse équipe, die wat het aantal meegereisde toeschou wers betrof een thuiswedstrijd speelde, niet op. Weliswaar kwam de score nooit meer onder het verschil van veertien pun ten, maar de spanning bleef ge-* handhaafd. Twee achtereenvolgende scores van Ronald Jonkman, die in de slotfase toch te weinig werd aan gespeeld om onder het bord de beslissing te forceren, brachten de stand van 120-99 terug naar 120-103 en toen Willem Doornik tien seconden later Hans van Goor aftroefte en daarna Attila Gultuna een inlegger aanbood, kon Juventus weer hopen (120- 105). Nekslag De driepunter, die Todd Christi an tijdens een vrije break schoot, werd de nekslag voor Juventus, dat in de laatste drie minuten na drukkelijk aantoonde Ieegge- speeld te zijn. Onder het bord werden plots drie ballen op rij gemist en ook Peter van der Waal en Vladan Jankovic kon den ook niets meer forceren. Op 125-107 was de wedstrijd ge speeld: eindstand 129-111. De nationale bekerfinale dus voor Rotterdam, dat in twee maal veertig minuten tijd een re glementaire achterstand van to taal zestig punten goedmaakte en dat niet te beroerd bleek om na afloop de nodige complimen ten aan het adres van Juventus rond te strooien. „Dat zijn hele sportieve basketballers", prees Paul van Solm. En Rotterdam-coach Jan Sik- king: „Juventus heeft best een goed team. Het bezit een aantal lange spelers, die veel rebounds pakken, en dan is het voor ons altijd moeilijk spelen. Zeker an derhalve week geleden in Schie dam, waar het zaaltje zo klein was en waardeloze borden hin- fen. Je ziet het, vandaag werden e spelers van Juventus moe en dan gaan ze missen, omdat ze op goede borden moeten schieten". Zijn collega, Frans Wenthoit, sprak van een heerlijke wed strijd. „We hadden echt niets te verliezen. Het spelen onder druk, dat is voor ons iets heel nieuws en dat zullen we via der gelijke partijen moeten Ieren". Schiedam Het crieketveld van Hermes DVS is deze zomer zeven keer het decor voor een wedstrijd van. de ICC-Trophy, het officieuze wereldkampioen schap voor B-landen dat van 4 tot en met 24 juni in Nederland wordt gehouden. De achttien landen zijn onder verdeeld in vier poules. Nade voorronde wordt een splitsing gemaakt naar sterkte en gaat men opnieuw verder met vier poules. De nummers een en twee van de twee sterkste poules moeten zich via kruisfinales plaatsen voor de grote eindstrijd. Maandag 4 juni spelen in Schie dam Bermnuda en de Fiji-Eïlan- den tegen elkaar, woensdag 6 juni staat de confrontatie Dene markenOost en Centraal Afri ka op het programma en zondag 10 juni ontmoeten Papoea Nieuw-Guinea en Israel elkaar. Op donderdag 14 juni, vrijdag 15 juni, zaterdag 16 juni en zondag 17 juni wordt bij Hermes DVS een wedstrijd uit de eindronde gespeeld. Vlaardingen. Danny Molen dijk krijgt volgend seizoen te maken met een nieuwe assis tent-trainer. Henk Brökling, de huidige tweede oefenmeester van Zwaluwen VI, heeft het be stuur laten weten bij een andere vereniging aan de slag te willen als zelfstandig trainer van een standaardteam. Tip» voor deze rubriek kunt u door geven asn de «portredaktle van deze krant, postbus 4008, 3130 KC Vlaardingen. De sportredaktie W overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-43452f$ en in df avonduren onder nummer oio- WOENSDAG14 MAART Zaalvoetbal: Westwifkhai Vlaardingen. 21X10 Vlaardingen—VFC W), 21.40 HVÖ- WRW. VRIJDAG 1» MAART VoltayiM U 21.00 Hof^-MVC 2 (d).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2