r rVerpleegbedj es zomaar volleggen, is niet slim" Protest Succes WATERWIG 15 ESI BRIEVEN SPORT Badmintontitels zijn weer vacant SPORTAGENDA 'UVG vormt geen eenheid' 'Passende hulpverlening staat eindelijk voorop' Vanavond bekerduel Excelsior DWS beslist in Olympiahal Heusdens alleen aan de leiding NAPRATEN MET Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 27 maart 1990 fSCHIEDAM Mandolines Het eerste (en enige) Schiedamse mandolinegezel- schap Om —ontspanning na inspanning viert vnjdagavond 6 april het 75-jarig bestaan met een ju bileumconcert onder leiding van Olga Valken- burgh. Behalve de mandolines van Oni zijn te horen de balalaikas van het Russische ensemble Kazbek, de dwarsfluit van Jeannette de Vette en de stem van Marina Iwanowa. Oni, opgericht in 1915, is het oudste mandolinegezel schap van heel Nederland. Oprichter was de aan muziek verslaafde Bert Hakkert Oni trad op in be jaardenhuizen, en gaf concerten voor donateurs en belangstellenden. Vooral op koninginnedag was het altijd een drukte van belang, valt uit de plakboeken van Om op te maken. Het muziekgezelschap reisde dan per paard en wagen het ene zaaide na het ande- reaf. Het jubileumconcert vindt plaats ïn het Passagethe ater en begint om acht uur. Buïtenh a vemveg Tot half juni moet het verkeer op de Buitenhaven weg, tussen de Koemarkt en Nieuwsticht, rekening houden met afsluitingen en stremmingen. In die pe riode werkt de ONS aan de gasleiding. Daarna is ge meentewerken daar actief met de aanleg van een riolering, Ondanks stremmingen blijft het door gaand verkeer mogelijk. fVLAARDINGEN Opgravingen Jurrie Morree houdt vanavond op De Boetzolder een lezing over opgravingen in Vlaardingen. Ver volgens neemt hij met andere leden van de archeo logische werkgroep Helinium de bezoekers op sleeptocht naar de areheo-ruimte in het Hollandia- gebóuw, waar tal van in Vlaardingen opgegraven voorwerpen zijn uitgestald. De lezing begint om acht Johannes Passion Het Gloria Toonkunstkoor zingt zaterdag 7 april in de Grote Kerk de Johannes Passion van J.S. Bach. Aan dat muzikale evenement wordt meegewerkt door Jotske Steendam (sopraan), Louise Rijs (alt), ■Kenzo Ishit (tenor), Jan Caals (tenor), Jan Alofs (bas) en Tijn van Eijk (orgel). Voor de muzikale be geleiding zorgt het Ranbdstedelijk Begeleidings Or kest. Het concert, dat om 20.00 uur begint, staat on der leiding van dirigent Aad van het Hoeven. Fotowerkgroep Zeven amateurs die samen de Fotowerkgroep '86 vormen, exposeren tot en met 20 april zwartwit- en kleurenfoto's in de bibliotheek aan de Waalstraat. De uit de omgeving van Gouda en Papendrechl af komstige fotografen trekken er eens per maand een weekend op uit om een tevoren vastgesteld onder werp vast te leggen. Op die manier is een omvangrij ke collectie tot stand gekomen. In de bibliotheek zijn onder andere opnamen te zien van vlinders, archi tectuur en modellen. MAASSLUIS Overkapping Er wordt een heleboel gedaan om het de automobi list tegen te maken zijn wagen te gebruiken, maar zo nu en dan wordt gebruiksvriendelijker vervoer ook positief ondersteund. De winter was er niet naar om fietsers al te veel te laten lijden, maar om te stimule ren dat ambtenaren en bezoekers steeds vaker per rijwiel naar het stadhuis komen, wordt de rijwiel stalling naast de hoofdingang overkapt. De gemeen te moet daar 25.000 gulden voor opbrengen. SCHIEDAM I woensdag 28 maart kinderkleding beurs, Buurthuis Nieuwland, 10.00 uur. jeugdfilm Het gebochelde paardje, theater De Teer st oof, 14.00 uur. donderdag 29 maart kleding- en speelgoed beurs, Kluphuls Oost, Gaill- leistraai, 10.00 uur. concert van Coco York Manhattan, Passagethea- ter, 21.30 uur. vrijdag 30 maart film The little shop of hor rors, Filmhuls Schiedam, 21.30 uur, kleding-, speelgoed- en boekenbeurs, wijkcentrum De Erker, 13.00 tot 15.30 uur. cabaret Klunder Co speelt de try-out voorstel ling Viscb en fruit, theater De Teerstoof20.30 uur. Marjol Flore speelt Marjol gaat vreemd, Passagethea- ter, 20.15 uur. donderdag 29 maart de Nieuwe Dansgroep met Slips and streams. Stads gehoorzaal, 20,15 uur. toneelgroep De Appel speelt Noodlot, 20.30 uur. lunchconcert Aad Zouten dijk, Grote Kerk. 12.45 uur. film Mystery train van Jim Jarmusch, Harmonie Film zaal, 20.30 uur. Ook vrijdag (21.30 uur) en zaterdag (20.30 uur), concert van de Vlaarding- se band Jank in the Box, café D'Oude Stoep, 21,30 uur. vrijdag 30 maart de Friese vereniging Lyts Bigfin speelt het Friese blij spel Gouden dagen, zaal Triangel, 20.00 uur. concert van het trio Pim Jacobs en Rita fleys. Stads gehoorzaal, 20.15 uur. cabaretier Bert Visscher speelt Tango aan de Onjepr, theater Harmonie, 14.00 en 20.30 uur. VLAARDINGEN j din «dag 27 maart voorjaarsconcert Vlaar- dings Dubbelmarmenkwar- tet. Remonstrantse kerk, 20.00 uur, woensdag 28 maart mimegroep Oceaan speelt Verloren vlinder en scara- bee, harmonie Jeugdthea ter, 14.00 uur. MAASSLUIS j dinsdcg 27 maart voorjaarsconcert Vtaar- dlngs Dubbelmannenkwar- tet. Remonstrantse kerk, 20.00 uur. woensdag 28 maart lezing onder de titel 'Rich ting geven aan ja leven", vrouwenontmoetingscen trum Sien aan de Noord- viiet. 20.15 uur. donderdag 29 maart film The accused, Schuur- kerkthater, 14.00 en 20.30 uur. Emancipatie-rapport Volgens uw verslaggever is met het cijfermateriaal dat aan de basis ligt van het PvdA-rapport 'Vrouwen emancipatie' slordig omgesprongen. Echter, het ma teriaal dat wij tot onze beschikking hadden, was mini maal. Het liefst had ik ais mede-opsteller van het rap port materiaal gehad per gemeentedienst of afdeling, maar dat was dus niet aanwezig. In ons partijprogramma is de wens cq. verplichting opgenomen alle diensten inclusief de secretarie jaar lijks een verslag te laten uitbrengen. Tevens moet men een personeelsplan opstellen, zodat we jaarlijks kunnen zien waar positieve acties hebben plaatsge vonden. In de nota wordt gepleit voor een doorstroombeleld. Onder het kopje herindiensttreding wordt er voor ge pleit dat vrouwelijke ambtenaren tot vier jaar na de geboorte van ©en kind in aanmerking moeten kunnen komen voor herintreding bij de gemeente. Opzet zal het niet zijn dat tijdens de persconferentie waarop de nota werd aangeboden, uw verslaggever ontbrak. Maar opzei vermoed ik wel als hij niet ver meldt dat heigeen hij "van groter belang' acht, name lijk de doorstroming van vrouwen naar hogere func ties, direct uit de nota had kunnen worden overgeno men. 2e de verwijzingen hierboven. Met de laatste alinea van uw commentaartje wekt u op z'n minst de indruk dat de PvdA daaraan voorbij Is gegaan. Cor Huijken» Schiedam Biagg: weg met instellingsdenken in de ouderenzorg dodr PETER DE LANGE "Vlaardingen De stelling 'er is geen capaciteitsprobleem' durft drs. John den Hartogh nog net niet aan. „Dan valt iedereen over me heen". Maar dat de ouderenzorg het geld veel efficiënter kan besteden en dat op maat gesneden hulpverlening het tekort aan verzorgings- en ver pleeghuisbedden kan helpen oplos sen, staat voor hem vast. Dure stuurgroepen en discussies over hoe schrijnend de tekorten wel zijn, los sen in ieder geval weinig op, „Weg met het instellingsdenken Den Hartogh is hoofd van de afde ling ouderen bij het Riagg, het re gionaal instituut voor de ambulante geestelijke gezondheidszorg dat kantoor houdt aan de Vlaardingse Westhavenkade. De ouderenafde- ling werd in 1982 opgericht, en al is het in de woorden van Den Har togh 'een vrij jong circuit', de hulp- verlers aan bejaarden hebben het razend druk, In 1986, In het jaar van zijn aantreden, turfde Den Hartogh ongeveer 350 aanmeldingen. Over 1990 verwacht hij er rond de dui zend De cliënten zijn afkomstig uit Hoek van Holland, Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. Den Hartogh wil allereerst de vele misverstanden rond het begrip de ment uit de weg ruimen. In de volksmond lijden mensen van 65 jaar en ouder die bij het Riagg te recht komen al gauw aan die veel besproken ziekte. Dat legt zowel op de cliënten als op het Riagg een stig ma. Hulp aan ouderen met geeste lijke problemen bestrijkt echter een veel wijder gebied dan de veelbe sproken dementie, maakt hij duide lijk. „Want wat is nou dement? Dat ben je als 75-jarige al als je bij de bakker verkeerd afrekent". Heijermansflat Voor ouderen die geestelijk in de war raken heeft de leek in de regel een simpel recept: naar het ver pleeghuis ermee. Maar zo eenvou dig ligt het niet, zegt de klinisch- psycholoog van het Riagg. Afgezien van het feit dat de verpleeghuizen in de regio geen plaats hebben voor al de 'dementen' er staan ruim tweehonderd mensen op de wacht lijst is opname in een verpleeg huis vaak ook niet nodig. Een ande re vorm van hulp of begeleiding kan ook soelaas bieden. Aan de emotionele verhalen over drama's in de Schiedamse Heijer mansflat, waar een kwart van de bejaarde bewoners dement zou zijn, heeft Den Hartogh zich behoorlijk geërgerd. Die door het D66-ge- meenteraadslid Coby de la Rie in het leven geroepen affaire behoeft volgens de pscycholoog enige nuan cering. Het is goed dat de politiek wijst op problemen in de ouderen zorg, maar met 'wilde verhalen' wordt niemand een dienst bewe zen, betoogt de Riagg-medewerker. Het instituut heeft het begrip de mentie zo goed als afgeschaft, zegt Den Hartogh. „Omdat het een ho peloze diagnose is. Geheugenstoor nissen die zich uiten in het gedrag van een cliënt kunnen allerlei oor zaken hebben. Verkeerd medicijn gebruik, sociaal Isolement, ik noem er maar een paar". Onheil Bovendien zijn er andere psychi sche ziektebeelden denkbaar die zich op nagenoeg dezelfde manier uiten. „De diagnose dement stellen wij pas vast na een zeer uitgebreid poliklinisch onderzoek. En vaak komen er bij zo'n onderzoek heel andere psychische of lichamelijke kwalen aan het licht. Zaken waar best iets aan te doen is. Langdurige bloedarmoede bij voorbeeld, want daarvan komen de verschijnselen dikwijls overeen met dement". Ondertussen stichten buitenstaan ders met hun ondeskundige diag noses veel onheil. Den Hartogh: „Dementie, dat werkt angst in de hand. Bij de mensen zelf, want ge nezing is dan bijna niet meer moge lijk. Het is het laatste stadium. En bij de samenleving, want die ziet dwalende ouderen aan voor brand gevaarlijk. Of voor agressief". Toen het aantal ouderen in de regio een sterke stijging begon te verto nen, diende zich in de psyeho-geri- atrie de noodzaak aan de krachten en de kennis te bundelen. Die sa menwerking krijgt steeds meer ge stalte, Na een serie eerste maatrege len, zoals detachering van enkele medewerkers van de stichting Ver pleeghuizen Nieuwe Watenveg- Noord bij het Riagg, is nu het zoge naamde Scip-project op poten gezet. Scip-project Met dit initiatief 2egt de ouderen zorg in de Waterweg-regio baan- Drs. John den Hartogh van het Riagg: Als 75 jarige ben je tegenwoordig al dement als ie afrekent bij de bakker'. brekend werk te verrichten voor de rest van het land. In dit Scip- project een afkorting van scree ning, consultatie, indicatie en plaat singis een groot aantal deskun digen samengebracht. Hun voor naamste doel is een juiste diagnose stellen en daar vervolgens de pas sende hulp bij te bieden. Het is een gezamenlijk idee van zo'n beetje alle (geestelijke) gezondheidszor ginstituten uit Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis. Met Scip is ook een belangrijke stap gezet om het tekort aan verzor gings- en verpleeghuisbedden op te lossen, meent Den Hartogh. „Nu staat de niet-bureaucratische hulp verlening eindelijk voorop. Organi saties stoten functies af naar Scip. Die bepaalt wat voor welke cliënt de beste aanpak is". En die aanpak hoeft lang niet altijd te bestaan uit aecute opname. Het is volgens Den Hartogh geen enkele kunst de dertig nieuwe plaatsen In hetZonnehuis en dezes- tig extra verpleegbedden die Vlaar dingen en Schiedam er straks bij krijgen te bezetten. Maar die 'pg~ becQes zomaar volleggen' met psy- cho-geriatrische patiënten lijkt hem niet verstandig. Pijplijn „Slimmer is het ais je probeert een dubbelslag te slaan. Niet zomaar mensen uit hun thuissituatie halen en naar het verpleeghuis sturen. maar mensen die nu in een verzor gingshuis zitten en aan een ^ver pleeghuis toe zijn daarnaar over te hevelen. En ïn de verzorgingshui zen ruimte scheppen voor zware meerzorg,op maat gesneden hulp". Ook aan nog thuiswonende blaar den zou, door de kruisvereniging en de gezinszorg, een soortgelijke vorm van hulp geboden kunnen worden. „Denken in functies is be ter dan denken In termen van in- stellingen", vat Den Hartogh sa men. „We zijn daarmee trouwens al een eind op streek. De gezinsver zorging heeft al enkele medewerk sters die gespecialiseerd zijn in de psyeho-geriatrie". Het verschuiven van de 'zorg' van het verpleeghuis naar 'het begin van de pijplijn' ziet Den Hartogh als de beste manier om het beddente kort op te lossen. „Anders slibt alles dicht. De verpleeghuizen, de ver zorgingshuizen, de ziekenhuizen, de aanleunwoningen. Natuurlijk heerst er een gebrek aan geld", voegt hij daar aan toe. „Geld is ons grootste probleem. Maar als je het efficiënt besteedt, kun je ook met het huidige budget veel doen". Ongenoegens Dat wil niet zeggen dat er op den duur niet toch grote tekorten ont staan. De politiek zou er volgens John den Hartogh verstandig aan doen die situatie te voorkomen en duidelijkheid te scheppen over de financiële toekomst van de oude renzorg. „De politiek moet de discussie aan durven over de vraag hoeveel pro cent van de ouderen ze in instituten wil huisvesten, wat ze procentueel over heeft voor de ouderen in het algemeen. Het is zo klaar als een klontje dat de hulpvraag steeds gro ter wordt Nu al bestaat een kwart van de cliënten van het Riagg uit ouderen. De vraag hoe je de pegels in de gezondheidszorg wilt verde len, wordt onontkoombaar". Den Hartogh stelt regelmatig vast dat er 'in het veld' ongenoegens heersen over die onduidelijkheid. Als hij, zoals laatst in het Delta-ho tel, een bijeenkomst bijwoont waar provinciaal bestuurders, wethou ders en ambtenaren de 'zorgsitua- tie' bespreken, kan hij ook zelf een gevoel van onbegrip niet helemaal onderdrukken. „Ik denk dan: jon gens, jullie zqn allemaal een stuk ouder dan ik. Ik moet straks over jullie plaatsing beslissen. Daar moet dan wel ruimte voor zijn". Afrondend: „Je kunt je afvragen wat belangrijker is, één procent ex tra financieringstekort of meer geld voor de gezondheidszorg. Ik zou het wel weten". Maassluis Excelsior M komt vanavond niet in aktïe voor de Nieuwsblad Cup. Op verzoek van zowel Hoekse Boys als de Maassluise eerste klasser is de KNVB ermee akkoord gegaan dat vanavond het bekerduel tus sen beide clubs wordt afgewerkt In Hoek van Holland khnkt tus sen 18.15 en 18.30 uur het begin- signaal voor dit duel in de vierde ronde De Nieuwsblad Cup-wed strijd Excelsior MGSS Is ver schoven naar dinsdag 3 apriL Schiedam De handballers van het Schiedamse DWS en EDH 2 (Delft) betwisten elkaar zondag in de Maassluise Olympiahal de titel in de derde divisie G. Het aanvangstijdsUp van dit beslis singsduel is bepaald op 12.15 uur. De winnaar van deze confronta tie is niet alleen kampioen, maar promoveert rechtstreeks naar de tweede divisie., De verliezer moet zondag 8 april een na com pel it ie afwerken met nummers twee van andere derde divisie, met als inzet een plaatsje in de tweede divisie. "Vlaardingen—Bianca Stege- manj Ronald Bello, Ruud van den Ende, Wilma van Assel- donk, Remco Hakboff en Debbie Toutenburg verdedi gen zaterdag en zondag hun Vlaardingse badmintontitels. De verenigingen BC'70, DVO'65, Holy'77, Pandora, Refoba, Urba en Vijfsluizen hebben voor de negende ach tereenvolgende maal de or ganisatie in handen van de plaatselijke titelstrijd, die per traditie in de Westwijkhal wordt gehouden. Inclusief jeugd wordt op onge veer tweehonderd deelnemers gerekend, die gezamenlijk meer dan 450 partijen voor hun reke ning nemen. Er wordt gespeeld in vjer sterkteklassen, variërend van recreant tot spelers die in de landelijke competitie uitkomen. In elke categorie zijn prijzen te winnen in het enkel-, dubbel- en gemengd dubbelspel. Het kampioenschap begint za terdagochtend om negen uur met de poules in het gemengd dubbel. Vervolgens zal onafge broken tot 22.00 uur worden ge speeld. Het toernooi wordt zon dagochtend om tien uur hervat met de achtste finale. Als het draaiboek kan worden aange houden, beginnen de eerste fina les om 14.30 uur. De prijzen zul len rond 18.00 uur worden uitge reikt. Dank rij de financiële steun van Emous Sport, Bondsspaarbank, mnedaillehuis Blankenburg en café De Sporthal heeft het eve- Bianca Stegeman verdedigt dit weekeinde in de Vlaardingse Westwijkhal haar badmirrtontitel. nement een sluitende begroting. De toegang is gratis. Schiedam Ron Heusdens heeft alleen de leiding genomen in het open damkampioenschap van Schiedam. Heusdens reken de op vrij eenvoudige wijze af met Leo Mous, waardoor hij z'n score van honderd procent (acht punten uit vier partijen) hand haafde. De tweede plaats is in handen van Aad van der Linden, wiens partij tegen Peter Lansbergen wera afgebroken in een voor Van der Linden nadelige stel ling. In de hoofdklasse won voorts Wim Vrijland van Thijs Huijs en kwamen Tiny Mous en Dinant Spieker remise overeen. Grauwmeijer en Pruim naar WK Maassluis De Maassluise judoka's Cindy Grauwmeijer en Emile Pruim zijn opgenomen in het Nederlands jeugdteam, dat dit week einde in het Franse Bijon deelneemt aan het wereldkampioenschap voor heren (tot 21 jaar) en dames (tot 19 jasar). Cindy Grauwmeijer verdedigt de driekleur in de gewichtsklasse tot 52 kilo, terwijl Emile Schiedam Succes heeft protest aangetekend tegen de promotie van De Kapel len naar de semi-landelijke derde klasse. Het bestuur van de Schiedamse korf balclub meent dat de beslis sende treffer van De Ka pellen in de wedstrijd tegen Succes 'op onrechtmatige wijze tot stand is gekomen. De Capelse ploeg scoorde het winnende doelpunt vanaf de strafworpstip na een vermeende overtre ding tegen speler Theo van Os van De Kapellen. Vol gens Succes was het toe kennen van een strafworp echter een foutieve arbitra le beslissing. De commissie van beroep zal zich over dit protest bui gen. De uitspraak wordt over ongeveer drie weken gewacht. Tip* voor cfezo rub risk ku nt u doorgeven aan d« aportrodaktls van dez« kranl, po*tbuh 4008, 3130 KC Vlaardingen. De •portredaklle ia overdag lalafoniach be reikbaar onder nummer 010-4345200 an In de avonduren onder numrner 01IF DINSDAG Z7 MAART Voetbal: 19.30 Excelsior 2—SW 2; WenJe ronde KNVB-bekan 18.15 Hoekse Bejra— Excelsior M; Eerst» ronde Nieuw*bied Cup (aanvang alle wedatrijdtn 13.45): SW (amJ-OSS'ZS, 19.30 RKWIK—OHS, CapelteVFC, Zwaluwen VJ—-MSV71, DRZVDL (zon). CKC—HBSS. WK— Nieuwerkerfc. ZwerversFC Maluku. 19 30 VDL (zat)SFC, ForUinaVIHSC'89(zon), Excelsjor'20Scbiedamse Boys, GTB DVO-32, Berk elHermes DVS, Spirit— DCV, Olympus SUrsus. SVS—Schie dam, HVO—TOGB, HSC'09 (zat)— MW"27. WOENSDAG 23 MAART Zaalvoetbal: Westwijkhal Vlaardingen: 21.00 VlaardingenCKC 2 (d). 21.40 DVO'32—OHS. DONDERC AG MAART Votleybsb '21.00 Alexandria'SCteHoly éi); Zaalvoetbal: Marflriethal Schiedam veld 1:21.40 SchiedamSOV; Idem veld 2: 21.00 VFC 2—HBSS (tl), 22,20 WK— SPSV. loopbaan In de lurnaport er kooi, na bij Excel- aior'20 te hebben ge voetbal bald, op vijftienja rige teeltijd voor handbal. Vla da aerate aspi ranten- en juniorenleam* drong hij door tot de hoofdmacht van UVG. Da mlddenopbouwar, die al twsall jaar deel uitmaakt van hol aerate team, kende onder de trainer* Garard vanEyk, Leo Schlërnan en Reré Boa wainlg #occ#**an. Ondanka de overwinning op Oulntua, degra deerde UVG vorig weekeinde naar da oerat» klasae afdeling. Het heeft er alle achljn van dat Jlmmy Malcorp» na dit treurige dieptepunt zijn carrière beèlndlgt. doorSANDERSONNEMANS Waardeloos gevoel zeker, zo'n degra datienadat je liefst elfiaar in de der de divisie hebt gespeeld. „Nadat we hadden gewonnen van Quintus IL was er nog wel wat hoop. Maar toen we na afloop hoorden dat mede-degradatiekandidaat EHC met een punt verschil had gewonnen, be sefte ik dat het liedje definitief uit was. Neen, mijn zondag eindigde niet echt leuk". UVG heeft in de derde divisie geen enkel succes ge boekt. Hoe kom tdat? „De eerste jaren draaiden we vrij aar dig mee. Op een gegeven moment kregen we zelfs de kans om door te stoten naar de tweede divisie. De be slissingswedstrijd tegen Mercasol Sa- turnus verloren we in de slotfase. De daarop volgende seizoenen hebben we het eigenlijk alleen maar moeilijk gehad. Doordat onze tegenstanders op den d uur wel wisten hoe wij speelden, werd UVG vrij makkelijk aan ban den gelegd". Is dat de enige reden? „We hebben kwaliteit genoeg in de ploeg, maar het ontbreekt aan homo geniteit. Het is helaas zo dat men in het veld niet alles voor elkaar over heeft. De discipline laat ook wel eens te wensen over. Ik zeg al jaren dat er iets moet gebeuren. Ik probeer dat ook zo goed mogelijk over te brengen op de jongere spelers, maar het gaat bij die gasten het ene oor in en het an dereoor uit". Doet jullie trainer, Gerard van Eyk, daar dan niets aan „Omdat het eerste bij de aanvang van het seizoen zonder trainer zat, heeft het bestuur Gerard gevraagd. Hij was inmiddels als trainer gestopt en speel de bij ons in het vierde. Zijn oefenstof Is uitstekend, alleen komt dat niet tot uiting in de wedstrijden. Ik heb wel het idee dat hij niet optimaal is gemo tiveerd. Ik blijf erbij dat de zwakke mentaliteit en werklust de oorzaken rijn van de degradatie. En dat is een zaak van het hele team. Ik wijs nie mand als schuldige aan". Beschrijf het team eens „Kwalitatief gezien hebben we een ploeg die met gemak moet kunnen meedraaien in de derde divisie. Er zijn door de jaren heen heel wat oude re spelers vertrokken, waardoor we ervaring hebben ingelevered. Ons ze vental vormt totaal geen eenheid. Elke sportploeg heeff wel eens met strubbelingen te maken, maar zodra je in het veld staat, moet j'e dat verge ten, Ik vraag me af of dat bij ons het geval is". Jij bent een van de routiniers. Kon jij de ploeg dan niet op sleeptouw ne men? „Klaarblijkelijk niet. Berry Rens had het grote voorbeeld moeten zijn voor die jonge gasten. Berry is van top tot teen geblesseerd en kan vanwege drukke werkzaamheden nauwelijks trainen. Toch gaat hij elke zondag tot de bodem. Gezien zijn lichamelijke staat is het eigenlijk onredelijk om hem te laten spelen. Maar soms denk ik wel eens: hadden we maar drie van dat soort spelers gehad. Helaas zijn zijn Inzet en karakter niet overgesla gen op de rest". Houd jij het nu voorgezien? „Ja. Ik heb al twee keer besloten om te stoppen, maar elke keer wist het bestuur mij over te halen er nog een jaartje aan vast te plakken. De degra datie heeft er niets mee te maken, want die beslissing stond voor mij al lang vast. Ik wil nu afbouwen in een lager team. Er rijn al zoveel ouderen die er een punt achter hebben gezet, dus waarom ik niet? Tenslotte is handbal mijn hobby. En daar wil ik plezier aan beleven".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2