'Zwaluwen heeft het voorin laten liggen9 Met mijn werk heb ik de mensen gelukkig gemaakt' WATERWEE 15 SPORT SPORTAGENDA KONINGINNEDAG Zuster Keizer vertrekt met koninklijke onderscheiding 'Eenvoudig' S Rein Hengst heeft accu weer opgeladen Danny Molendijk houdt selectie voor dat degradatie onnodig is Cynthia van Dalen in Jong Oranje Feestavond bij Demos Ursus viert feest PI ui J aar I trainer Asvion j WATERWEG Al zeggen zijzelf datze dit jaar het accent hebben ge- legd op de viering van 5 mei, gezien het aantal eve nementen en attracties troeft de Stichting Nationale Gedenkdagen Vlaardingen op 30 april de buurge meenten Schiedam en Maassluis qua opzet en ver maak toch af. In de Haringstad krijgt koninginnedag sowieso en zonder dat er direct voor in de buidel moest wor den getastmeer cachet door de aanwezigheid van 110 veteranen uit de Tweede Wereldoorlog. Deze groep oud-vliegeniers uit Engeland, Canada, Au stralië, Polen en de Verenigde Staten nam 45 jaar geleden (op 29 april 1945) deel aan het eerste voed- seltransport boven ons land, dat bekend staat als de Operatie Manna. Zij willen een echt konlnginnefeest meemaken en dat krijgen zij hier dan ook voorgeschoteld. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 24 apnl 1990 j VLAARDINGEN J De leden van de Stichting Nationale Gedenkdagen spreken over een „eenvoudiger programma dan normaal, al hebben we wel een paar toppers". De be vrijdingsrevue Kantje Boord die aanstaande zater dag in première gaat, is er natuurlijk één van. Het succes lijkt al verzekerd, want van de elf voorstel lingen wil alleen de matinee op 5 mei nog niet echt lopen, de andere avonden is de musical (nagenoeg) uitverkocht De tweede topper is de aanwezigheid van de oud- strijders. Zien zij om 10.18 uur in een soort flash back de hurricanes, Vliegende Porten en Lancasters over Vlaardingen trekken, een half uur later zullen zij op het stadhuis worden ontvangen en toegezongen. In de aansluitende aubade, die onder leiding staat van de bekende zangeres Marie-Cécile Moerdijk, zullen de 'vliegende kruideniers' meteen speciaal Engels talig lied door de bevolking worden toegezongen. De aubade duurt in totaal drie kwartier, hoewel de eer ste activiteiten op de Markt al om tien uur een aa; vang krijgen. .Het centrum met name de Markt, het Liesveld en 'de Westhavenplaats is de belangrijkste locatie voor koninginnedag. Spelletjes, attracties en verma- "kelijkbeden (zoals vanaf elf uur bet stan d werkers- concours) ziin er in allerlei soorten en maten. 'Kinderen die niets in een vrijmarkt zien, kunnen Ghet jeugdfestijn van CJV Liefde Vrede meema ken of deelnemen aan de brandweer spuitwedstrij- -'den. Bij het Hof is een hippisch evenement op poten gezet en in Holy-Noord gaat het er ruig aan toe met 'de mogelijkheid aan terreinrijden mee te doen. Op de Westhavenkade start om één uur de 44-ste Havenloop. Ditmaal geen alternatief parcours, maar weer het oude vertrouwde traject over de Oost- en de Westhavenkade, waar ook start en finish liggen. Tijdens dit sportieve gebeuren zal ook de zogenaam- de Bevrijdings-estafetteploeg aan het publiek wor den gepresteerd. Zij halen op 4 mei de bevrijdings- vlam uit Wagenïngen op om die een dag later op twee of wellicht ook dne plaatsen in de stad te kun nen ontsteken. Muziek is er de hele dag in overvloed. Bestaat de au bade al uit acht nummers en het Wilhelmus, pas daarna (om half een) begint het koninginneconcert in de Grote Kerk. Op verschillende plaatsen in de -stad zullen drumbands, harmonieverenigingen, or kesten en koren van zich laten horen. '.Voor vijf Vlaardïngers krijgt koninginnedag dit- maal een zeer bijzonder tintje. Over drie dagen -brengt de 's Rijks Munt een speciale munt in om- Joop ter herdenking vaij TOO jaar Vorstinnen Rege- *ring\ Elke Nederlander van honderd jaar of ouder /krijgt dit kleinood uitgereikt. Burgemeester Fred van Lier zal de vijf eeuwelingen de munt 's middags persoonlijk overhandigen. door SAN DER SONNEMANS Schiedam Na ruim 45 jaar in de gezondheidszorg werkzaam te zijn geweest, heeft ze wegens een punt achter haar werk gezet Wijkver pleegster Kiet Keizer is met pensi oen. Maar het gemeentebestuur heeft haar niet zo geruisloos laten vertrekken als de vijfenzestigjarige Schiedamse zelf had gedacht Het is een afscheid met een zilver kleurig randje geworden. Want ge zien haar aanzienlijke staat van dienst heeft hare majesteit konin gin Beatrix haar de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend. In het Schie damse stadhuis ontving zij gister middag uit handen van burgemees ter Reinier Seheeres deze zilveren onderscheiding. „Toen meneer Brouwer van het stadskantoor mij belde met de me dedeling dat ik een medaille zou krijgen was ik ontzettend verrast", blikt de verpleegkundige terug op het nieuwsgevende telefoontje. „Nadat hij vertelde niet te mogen zeggen wat voor een medaille het zou zijn, zei ik hem dat het mij niet uitmaakte. Al zou-ie van marsepijn zijn geweest". De in 1925 te Brielle geboren Kiet Keizer noemt zichzelf een ver pleegster van de oude stempel, maar degenen die zich dan een nor- sig typetje voorstellen, hebben het bij het verkeerde eind. De tand des tijds heeft nauwelijks invloed ge had op de kwieke zestiger. Ze gaat fluitend door het leven en komt nog steeds handen tekort om al de akti- viteiten, die zij er op haar 'oude dag' op na houdt, te volbrengen. Klantjes „Ik heb dan wel de pensioenge rechtigde leeftijd bereikt, maar dat wil niet zeggen dat mijn werk is af gelopen", lacht zij. „Zo heb ik nog steeds mijn 'klantjes' die mijn hulp goed kunnen gebruiken. Donder dag vertrek ik naar Canada. Ik neem lekker twee maanden vakan tie om familie te bezoeken. Eigen lijk vind ik dat te lang, want ik kan met zonder die mensen. Het ligt nu eenmaal in mijn aard om hulpbe hoevenden bij te staan". Op jeugdige leeftijd wilde zij gym- nastieklerares worden maar door omstandigheden de Tweede We rt ldoorlog kwam ze in de verple- gi ig terecht. Als ziekenverzorgster begon zij haar maatschappelijke carrière in een Oostvoomes kin- dertthuis. Na in Katwijk de voor opleiding verpleegkunde te hebben gevolgd, vond ze emplooi bij de Schiedamse GGD en het voormalig Nolet-ziekenhuis. Haar meest idea le werkterrein werd tenslotte Schiedam-Oost, waar zij als wijk- verpleegster vijfentwintig jaar van het ene naar het andere gezin 'bromde'. „Als bepaalde mensen mij plotse ling nodig hadden, gingen ze in de buurt gewoon op zoek naar mijn brommer. Iedereen herkende dat ding. Eigenlijk heb ik vijf jaar gele den al afscheid genomen. Joh, dat was prachtig! In mijn eigen kruis- gebouw stonden de mensen in lan ge rijen om afscheid van me te ne men. Tegelijkertijd vierde ik mijn 25-jarig jubileum en daarmee wil den de mensen mij feliciteren. On danks het enorme slechte weer was de zaal afgeladen. Dat wil natuur lijk wel zeggen hoe na ik bij die mensen aan het hart lag. Enkele ja ren daarvoor had ik van de bewo ners uit 'mijn' wijk een autootje ge kregen. Dat is toch ook uniek"? Samaritaan In de jaren die zuster Keizer in Oost werkzaam was, fungeerde het kruisgebouw aan de Van Swinden- singel als hoofdkwartier. Op het consultatiebureau zoals dat toen nog heette, hield zij haar spreekuur en van daaruit bezocht zij de gezin nen. Hendrika Berendine Keizer, zoals haar volledige naam luidt, wil beslist geen barmhartige Samari taan worden genoemd, maar door haar enorme toewijding en betrok kenheid naar de mensen toe, komt zij wel erg dicht in de buurt van die betiteling. „Misschien komt het door mijn ge loof, maar ik sta nu eenmaal voor iedereen klaar. Met mijn werk heb ik de mensen gelukkig gemaakt, en door hun dankbaarheid ben ik ik altijd een gelukkig mens geweest. Dat ben ik nu nog. Ik heb een zalig leven. Geweldig zelfs". „Over datgene wat ik allemaal heb meegemaakt kan ik wel een boek schrijven. Misschien doe ik dat nog wel eens. In al die jaren heb ik de leukste en meest indrukwekkende momenten op papier gezet. Zo heeft de eerste geboorte die ik meemaak te, een diepe indruk op mij achter gelaten. Bij de bevalling overleed zowel de moeder als de tweeling. Een uur later werd er een eindje verderop weer een kind geboren. Zo zie je maar dat vreugde en ver- Kiet Keizer: 'Man, ik heb geen tijd dat ik leef. In dit vak gaai het werk al tijd door. En zolang Ik de mensen kan helpen, blijf ik dat doen'. driet heel dichtbij elkaar liggen". Natuurlijk, zegt de wijkzuster, maak je ook leuke dingen mee. „Zo was er eens een mevrouw die zei dat haar man de ziekte van Pakis tan had. Ze bedoelde de ziekte van Paikinson. Dat soort dingen schreef ik allemaal op". Spil Bij vele wijkbewoners vormde Kiet Keizer de spil van het gezin. Voor iedereen had ze altijd een gewillig oor, en overal werd een oplossing voor gevonden. Zieke kinderen, stervenden, geboortegevallen, kwakkelende ouderen en mensen voor wie na een verblijf in het zie kenhuis, nazorg onontbeerlijk was, zagen'in haar de steun en toever laat. Met haar altijd opgewekte humeur en tomeloze inzet heeft ze in talloze huisgezinnen de zaak draaiende ge houden. Als het niet anders kon, stapte zij ook in de avonduren op haar brommertje om de behoefti- gen bij te staan. Was zij daar niet toe in de gelegenheid, dan kwam ze toch wel met een passende oplos sing. „Een mooi voorbeeld is het verhaal van een radeloze moeder, die mij'ja ren geleden opbelde", herinnert de hulpverleenster zich. „Haar zoon had met voetbal zijn been gebroken en was in het ziekenhuis in het gips gezet. Die vrouw vertelde me dat de jongen een urinaal en dekenboog nodig had. Ik kon toen niet weg en zei haar een melkfles en een oude koffer te gebruiken. Door de koffer op het bed te zetten en de dekens er overheen te leggen zou haar zoon geen druk op het been hebben. Ja, je moet soms improviseren. Dat maakt dit vak ook zo boeiend". Beloning „Natuurlijk heb je eer van je werk als je merkt dat in verschillende ge vallen de toestand verbetert of de zaken zijn opgelost. De grootste be loning krijg je echter pas als men dankbaarheid toont. Toen ik werd gehuldigd voor mijn 25-jarig jubile um in Oost zei iemand tegen mij dat ik een lintje verdiende. Ik zit daar niet op te wachten, maar nu ik er dan toch één heb gekregen, ben ik wel ontzettend blij. Omdat ik weet dat deze geste voortkomt uit de mensen van de wijk, geeft mij het extra voldoening. Ik zie het echt als de kroon op mijn werk. Het zal een laatste eerbetoon zijn. Of ik moet met militair eerbetoon worden be graven", grapt ze hard lachend. „Je moet niet alles opschrijven joh, ik ben nu eenmnaal een flapuit. Daardoor heb ik heel wat mensen aan het lachen gemaakt. Nee hoor, alle gekheid op een stokje. Ik ben ontzettend trots om op geridderd te worden, alleen vind ik het jammer er geen feest aan vast te hebben kunnen plakken; omdat ik over twee dagen naar Canada vertrek". Of ik van mijn oude dag geniet, luidt de laatste vraag? „Jazeker, maar ik ben niet oud hoor. Ik brid ge, zing en fiets heel graag. Man, ik heb geen tijd dat ik leef. In dit vak gaat het werk altijd door. En zolang ik de mensen kan helpen, blijf ik dat doen. Gepensioneerd of niet". g SCHIEDAM j Kethei in 't oranje Ongetwijfeld zullen ook Schiedammers de formatie oude vliegtuigen op koninginnedag over zien vlie gen naar Rotterdam- Maar de Brandersstad viert de dertigste apnl traditioneel niet zo uitbundig als bij "de buurman gebeurt Dat neemt niet weg dat er wel voldoende op het programma staat. Het begint in Kethei met een aubade om negen uur die de schoolkinderen uit Noord op het Noordeinde brengen. In de wijken Oost, West en Zuid komt de '- muziek een half uurtje later op gang met de bands Juliana, Gusto en OBÏC. Bij de schietsportvereniging 1/ Schiedam starten om elf uur aan de Lange Haven allerlei schietwedstrijden en in alle buurten zijn dan 'ook alle wijkgebonden festiviteiten losgebarsten. Bij De Brandersstad aan de Jan van Avennestraat -wordt een hondendressuur gehouden, waarvoor 'halverwege de middag de prijzen worden uitge- reikt. Tegen de klok van drieën komt de muziek pas goed ~,op gang. De streetparade wordt vanaf de Grote - Markt ingezet en even later is er sprake van een ge zamenlijk optreden van de drumbands Ambrosïus, ■Harpe Davids, OBK, Gusto en Juliana. De Schie- damse koninginnedag eindigt waar het ook is be- - gonnen; in Kethei. Van acht uur tot middernacht is '■het dorpscentrum omgetoverd tot een groot open- 'lucht Oranjebal. MAASSLUIS Ver to wijk JJet het voorlezen van het gelukstelegram aan het '.staatshoofd 's morgens om negen uur begint in Maassluis de viering van koninginnedag 1990. Di rect aansluitend op de toespraak van burgemeester IHans van És op de Markt brengen schoolkinderen t de koningin een aubade. Daarna gaan in de ver- schillende wijken de kinderspelen van start. '"Om kwart over tien opent de burgemeester het pro- j gramma in de Vertowiik, waar onder andere een I playbackshow wordt gehouden. Tussen half drie en half vijf treden de Amazing Stroopwafels op. Op 't -Hoofd beginnen de kinderspelen om elf uur. Voor de jeugd zijn ook leuke spelletjes georganiseerd in •Koningshoek-Noord en op het sportterrein in het Wipperspark. Op die laatste locatie worden de festi- viteiten geregisseerd door korfbalvereniging CKC. Er is doorlopend muziek te horen van Hans van Katwijk, Rita Young en Fantasy. door DONALD BAX Schiedam Rein Hengst, nu bijna een jaar hockeyer in ruste, moet Spirit terugbrengen naar de eerste klasse. Hoewel het bestuur van de Schiedamse vereniging hem allerminst de opdracht heeft meegegeven zo snel mogelijk het oude niveau te verwezenlijken, is promotie wel een van de doelstellingen die de nieuwe trainer-coach zichzelf zal voorhouden. Volgens de 33-jarige Hengst, in het dagelijks leven be drijfsleider van het tenniscentrum Kethelha- ge, moet de aanwezige mengeling van jong ta lent en ervaring de basis zijn vooreen goed sei zoen, „Het zat", zegt Hengst, die in juli de na twee jaar vertrekkende Henk de Bruin opvolgt, al langerin de pen dat ik bij Spirit de heren onder m'n hoede zou nemen. Voor mij is het zeker geen verrassing, omdat het min of meer in mijn lijn ligt als sportleraar". Hengst, die zeventien seizoenen in het eerste elftal van Spirit heeft gespeeld, meent dat hij de voorbije maanden 'lekker heeft kunnen recreëren'. „Al", vult hij in onvervalst hockeyjargon aan, „moet ik wel toegeven dat ik de sportieve wedijver heb ge mist". Hengst is de mening toegedaan dat Spirit in staat moet zijn in de nieuwe competitie op te gaan voor de titel „Gezien het spelerspoten- tïeel spelen we momenteel een klasse te laag", vindt hij. „Mijn broer Frans en Paul Brouwer zijn de enige oudere spelers, de rest schommelt rond de twintig jaar. Technisch en taktisch moeten het dus allemaal nog kunnen groeien. De Bruin heeft er onder meer voor gezorgd dat er nu een enorm sfeervol team staat en dat ïs iets dat ik dan mooi meeneem". De nieuwe trainer-coach rekent er op dat het verloop nihil zal zijn. Ron Campanus heeft toe gezegd te blijven, waardoor de pogingen van stadgenoot Asvion en Rotterdam om dit jonge talent in te lijven op niets zijn uitgelopen. „Ron ziet het sociaal en sportief helemaal zitten bij Spirit Ik ben er trouwens niet zo van gepor teerd om spelers bij andere clubs weg te halen", aldus Hengst, die in het verleden coacherva- ring opdeed bij het Rotterdamse Aeolus. „Ik sta te popelen om aan deze uitdaging te beginnen". Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de aportredaktie van deze krant, postbus 4006, 3130 KC Vlaardingen. De sportredaktie it overdag telefonisch bereikbaar onder nummer 010-4345209 en in de avonduren on der nummer 010-4056509. DINSOAG 24 APRIL Voelbai; Aebt»te finale Nieuwsblad Cup (aanvang alle wedstrijden 18/45): SVS—MW27, CKC—TOGB, WK— GTB, Fortuna VI—DRZ, 19.30 Excelslr'20—OHS, PPSC— DSS'26, M, 19-30 DCV— Zwaluwen VI, 21.30 Loting voor kwart- en holvofinale in clubgebouw SVS (Capelle aan den IJs- sel); Vlaardfngs kampioenschap: 18-45 HSC'89{za1}—HVO, 13.45 Zwaluwen VIVlaardingen. WOENSDAG 25 APRIL Voetbal: Achtale finale Nieuwsblad Cup: 19.00 SFC—EX- celaJor M; Zaalvoetbal: Westwijkhal Vlaardingen: 21.00 Heke lingen—V FC (d), 22.00 R KWIK—Excelsior P. DONDERDAG 26 APRIL Voetbat: Competitie: 19.00 HOV—SFC; Viaardlngs kampi oenschap; 18.45 DSS'26—HSC'89 (ZOn), 18.45 TSBFortu na Vt. VRUDAG 27 APRIL Voetbal: 20.00 Voor jaarlijkse algemene ledenvergadering Fortuna VI In clubgebouw aan Marathonweg. tfoorSANDERSONNEMANS Vlaardingen On danks de penibele situa tie waarin Zwaluwen verkeert, heeft trainer Danny Molendijk nog immer het volste ver trouwen in een goede af loop van het tot nu toe voor de tweede klasser desastreus verlopen sei zoen. Met de wedstrijden tegen HVO en SC Everstein in het verschiet, hebben de Vlaardingers, mits beide ontmoetingen met een zege worden afgesloten, een mi nieme kans om degradatie af te wenden. „De komende twee duels wor den alles bepalend", stelt Molen dijk omonwonden vast. „We staan twee punten achter op 8 Monster en SSS, en dat zijn twee g ploegen die echt niet beter zijn dan wij. Gezien het zware pro- 2 gramma dat zij moeten afwer- J ken, zie ik nog mogelijkheden, g- Voor ons is het belangrijk dat we 55 ■beide potjes winnen, We zullen er alles uit moeten persen. Ge- S. Iukkig is mijn selectie er ook van f doordrongen dat degradatie on- nodig is. Zoals wë nu spelen, zijn we zeker tweede klasse-waar dig". Als de ambitieuze oefenmeester de balans opmaakt blijkt al snel dat hij zich de competitie heel anders had voorgesteld. „Gezien de kwaliteiten van de spelers is het logisch dat ik andere resulta ten had verwacht. Regelmatig krijg ik complimenten voor het spel, maar daar koop ik weinig voor. Kijk maar naar de stand. Ik ben ervan overtuigd dat we het voorin hebben laten liggen", evalueert Molendijk. „Het ontbreekt de voorhoede aan lepigheid. In tal van wed strijden hebben we genoeg kan sen gehad, maar omdat er niet alert en agressief genoeg werd meegedaan, werd het karwei niet afgemaakt Het gaat niet om het niet willen. Nee, het is eerd er het niet kunnen. Neem Harry Boekholt. Hij is verreweg mijn beste spits. Omdat hij niet opti maal kan trainen, komt hij in de wedstrijd net iets te kort. Er is nogal wat kritiek op mijn spitsen geweest, maar ik heb Jurjen Korf, Jeroen Witmus en Boek holt steeds alle vertrouwen gege ven". „Korf en Witmus maken een leerzaam seizoen door. Op voet- baltechnisch gebied worden zij steeds beter, al mogen zij van mij best wel wat brutaler worden. Ze missen dat stukje extra. Boek holt moet vanaf de flanken wor den bediend. Dan is hij op z'n ge vaarlijkst. Maar omdat de ballen er niet komen, moet hij zelf op avontuur gaan. Helaas komt hij dan niet uit de verf. Nu er voorin geen vuist wordt gemaakt, komt het zwaartepunt op de defensie te liggen. Het ontbrak de verde diging aan rust en organisatie, wat tevens een gevolg was van de blessures van Ruud van Dijk". Countervoetbal Zwaluwen heeft tegen de klas sieke counterploegen regelmatig het loodje moeten leggen. Mo lendijk weigert echter om zijn ploeg met die taktiek de wei in te sturen. Hij zegt' „Countervoetbal is mijn spel niet en ik heb er ge woonweg de spitsen met voor. Mijn visie op het spelletje moet rendement kunnen opleveren. Dat heb ik zaterdag tegen kam pioenskandidaat Capeïle gezien. Door ons aanvallende spel zetten we die gasten volledig tegen de muur en lieten we ze bijna nog verdrinken ook". Molendijk, verbaal nogal eens de aanval zoekend, ligt_ ook het middenveld door. „Die linie is eigenlijk te jong met teveel die nende spelers. Ik mis daar een aanvallende, slimme midden velder die een beslissende pass kan geven. Ik wil mijn spelers niet te kort doen hoor, want ze kunnen best gevaarlijk zijn en verzetten bergen werk". „Komel Kramer, mijn doelman, is een verhaal apart", besluit de oud-eerste elftalspeler zijn over zicht „Kramer heeft Eelco Kloppenburg verdrongen. Toen Kloppenburg geblesseerd was. Danny Molendijk volgt met een gespannen gezicht de verrichtin gen van Zwaluwen, „ik ben trots op deze groep", aldus de trainer. hebben we met Kramer geen wedstrijd verloren. Eenmaal hersteld, heeft Kloppenburg zijn oude niveau niet meer bereikt, terwijl Kramer constant pres teerde in het tweede. Dan is het toch logisch dat ik hem opstel? Dat Kloppenburg zijn vertrek aankondigde, tekent zijn instel ling. „Joh", blikt Molendijk vooruit, „met deze ambiteu2e, hard wer kende ploeg moeten we alles uit de kast kunnen halen. De jonge re spelers moeten wel eens wak ker worden geschud. Niet dat ze er te gemakkelijk over denken, maar juist in deze fase moetje de zaken scherp houden. Ik uit me wel eens negatief, maar ik zeg ie dat ik, ondanks de positie op de ranglijst, trots ben op deze groep. En als we het straks redden, he lemaal!" Schiedam De voetbalster Cynthia van Dalen maakt deel uit van het Nederlands jeugdelf- tal (onder 16 jaar), dat eind juni in Zweden deelneemt aan het 'Nordic Tournament for girls'. De linksbenige aanvalster van HBSS neemt het met Jong Oran je op tegen Noorwegen, Zweden, Denemarken, Finland, IJsland en de Orkneyeilanden. Het is voor de in Vlaardingen wonen de Cynthia van Dalen de laatste kans om zich in Jong Oranje te manifesteren, omdat zij qua leef tijd volgend seizoen de stap naar de senioren maakt. Schiedam Demos werd op 26 juni 1920 opgericht en dat heu glijke feit wordt zaterdag 16 juni gevierd met een grote feesta vond. De ontspanningscommis sie van de Schiedamse afdelings club beeft kosten noch moeite gespaard om een aantrekkelijk programma in elkaar te timme ren. Een groots opgezette barbe- que en een uitgebreid koud buf fet moeten de door de gebroe ders Slavenburg en de zanger Brabantse Jantje Koopmans in geleide danspasjes afwisselen. Schiedam De voetbalvereni ging Ursus viert het zeventigja rig bestaan meteen aantal activi teiten. Allereerst wordt er dins dag 22 mei een jubileumreceptie gegeven in het clubgebouw in sportpark Harga. Vier dagen la ter, zaterdag 26 mei, staat op de zelfde plaats een op voorhand als 'grandioos' aangeduide feesta vond op het programma. In spor tief opzicht moet de jubileum wedstrijd van het eerste elftal te gen een Schiedamse selectie, die onder leiding staat van PPSC- trainer André Stafleu, het hoog tepunt worden. Dit duel wordt dinsdag 29 mei (aanvang 19.00 uur) gespeeld. Schiedam Frank Pluilaart neemt volgend seizoen als trai ner-coach de hockeysters van het Schiedamse Asvion onder zijn hoede. Pluilaart is in het Waterweg-gebied geen onbe kende. Een aantal iaren geleden was hij in Vlaardingen werk zaam bij Pollux. De laatste twee jaar was Pluilaart verbonden aan Souburgh in Alblasserdam, waar hij goed werk heeft afgele verd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2