'Als wethouder ben je bij voorbaat verdacht' Excelsior maakt het weer niet af WATHHIHEfi 15 SPORT André Heine held van DHS L Molenfeest Voor Bas Goudriaan hoeft de politiek niet chique ~l Vissen zoeken Nooteboom vloert MYV in slotminuut Van Straten contra Gudde 'Ma, draag jij m'n tas even'' PPSC verstoort, 'cupdroom' DRZ SCHIEDAM Provinciaal In de serie jubileumvieringen ter gelegengheid van het 25-jarig bestaan van de Sl Janskerk aan de Mgr. Nolenslaan komt in het weekeinde van 5 en 6 mei de laatste gastprediker aan het woord. Dit keer gaat het niet om een oud-pastor, zoals de vorige keren het ge val was, maar om de Nederlandse provinciaal van de Dominicaanse orde, pater Piet Struik O.P. Hij komt nog eens benadrukken dat aan de parochie in Nieuwland een dominicaanse spiritualiteit ten grondslag ligt Zijn prediking tijdens de zondagse viering van 11.00 uur staat in het teken van het jubileumthema 'Om toekomst bewogen, kiezen voor...'. Na afloop vindt de start plaats van de jubileum-sponsorloop. Geraniummarkt Met het vooijaar is ook de tijd aangebroken om de tuin te verfraaien met jong groen en bloeiende plan tjes. Natuurliefhebber burgemeester Reinier Schee- res opent zaterdag 5 mei de jaarlijkse geranium- markt op het Hemaplein, traditioneel de plaats waar veel Schiedammers de natuurlijke 'aankleding' van hun tuin en balkon aanschaffen. Behalve geraniums wordt op de markt, die om tien uur begint, een veel heid aan planten verkocht. Organisator van het evenement is de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Daar naast zijn verschillende natuurgerichte verenigin gen aanwezig, zoals de aquarium vereniging Natuur genot aan huis, de kleindierensportvereniging VPKV, de stichting het Zuidhollands landschap en de dahlia-vereniging. Op koninginnedag draaiden de Schiedamse molens met honderden vlaggetjes op de wieken al een beetje proef voor het grote evenement op 12 mei: het jaar lijks terugkerende molenfeest Van de vijf monumenten steelt dit jaar ongetwijfeld de herbouwde Palmboom de show. De splinternieu we molen aan de Noord vest houdt open huis, zodat het publiek het uit de as herrezen bouwwerk nu ook van de binnenkant kan bewonderen. Ook De Walvisch doet een flinke duit in het zakje. Daar wordt een link gelegd tussen molens en de ede le zangkunst De componist Schubert deed dat een eeuwtje geleden ook ai, reden waarom diens liede rencyclus Die schöne MClllerin nu ten gehore wordt gebracht. De Schiedamse zanger Albert de Bruin neemt die vocale prestatie voor zijn rekening. Andere attracties op het molenfeest een broodbak- wedstrijd, een foto-expositie in de Noordmolen, oude schepen in de binnenwateren en zakkendra gers die de schuiten lossen. De Stoopkes uit Hasselt zorgen voor muzikale intermezzi. Rotterdams Nieuwsblad woensdag 2 mei 1990 j VLAARDINGEN Voorwaarts Voorwaarts, een van de oudste muziekverenigingen van Vlaardingen, viert deze maand het 85-jarig be staan! Een jubileum dat er niet om liegt, meent het bestuur. Twee muzikanten van Voorwaarts zijn al 60 jaar lid, maar ook de rest van het gezelschap kan bogen op een respectabele staat van dienst, Op 12 mei viezl ae vereniging feest met een receptie in het lokaal aan de Surinamesingel 101. Een week later geeft Voorwaarts een uitvoering in de Lijn baanhal. Het concert op 19 mei wordt opgeluisterd door de stemmen van mannenkoor Orpheus, 's Mid dags brengt de harmonievereniging Scheldegalm uit Hansweert met wie Voorwaarts al heel lang goede vriendschapsbanden onderhoudt een mu zikale felicitatie ten gehore in het centrum van Vlaardingen. Kunstenaar Cor Maarleveld en het Visserijmuseum hebben iets leuks bedacht een kleur- en tekenwed strijd voor de jeugd, in het kader van bevrijdingsdag op 5 mei. De titels van de twee creativiteitswedstrii- den houden geen verband met het einde van de Tweede Wereldoorlog, maar alles met de problemen van het huidig tijdsgewricht Vooral de eerste titel is veelzeggend: Zoek de vijf vissen in een schone zee'. De tweede luidt wat neutraler: 'Vrij als een vis in het water'. Formulieren zijn verkrijgbaar in het museum aan de Westhavenkade, bij ae bibliotheek, bij kantoor boekhandel Van Lopik en bij de WV, Kanten kla re tekeningen moeten snel - uiterlijk 5 mei zijn ingeleverd bij het museum. De twintig mooiste in zendingen worden door een jury geselecteerd en ne gen krijgen een prijs. De platen worden in het mu seum tentoongesteld. De prijsuitreiking is op 16 mei. door AAD RIETVELD Vlaardingen Van de Vlaar- dingse gemeenteraad, die hij na zestien jaar wethouderschap heeft verlaten, heeft PvdA'er Bas Goudriaan geen hoge pet op. De raadsleden zijn niet con sistent, ze zeggen niet waar het op staat en ze stellen stomme vragen. De raad gedraagt zich als een kleu terklas, vindt de bekendste en meest omstreden wethouder van Vlaardingen. „Als een raadslid over een kuil struikelt stelt ie vra gen in de commissie. En o wee als je als wethouder die kuil niet gezien hebt Dan doe je je werk niet". Voor een vijfde bestuursperiode was Goudriaan niet te porren. Zijn grootste hobby is winnen, maar er valt nog maar zo weinig te vechten in de Vlaardingse raad. De meeste tegenstanders waar hij waardering voor had zijn vertrokken. Goed, zijn tegenvoeter Remi Poppe (SP) zit er nog. ,,Voor die man heb ik res pect. Dat is een raspaardje". Maar Poppe's ideeën, vindt Goudriaan, zijn volledig uit de tijd. „Daar kun je in Albanië misschien nog mee aan- komen, en in Cuba, maar niet hier". Eind vorig jaar besloot Bas Goudri aan om een punt te zetten achter zijn wethoudersloopbaan. Hij over woog nog om voor de PvdA in de raad te blijven zitten, maar zag ook daar ten slotte van af. Op het laatste moment, een minuut voor zijn ge- «I sprek met de kandidaatsteUings-'gl commissie van zijn partij. „Ik dacht gj| weetje wat? Ik doe het niet, En dan c zakt er toch wel iets van je schou- ders". s Het afscheid van zijn werk doet o hem niet zo veel. „Dat klinkt een beetje ijskonijnerig, maar het is zo. 2j Het is gewoon tijd voor een nieuwe uitdaging. Ik ben in die hele zestien jaar nooit met de pest in m'n lijf naar mijn werk gegaan. Heb het al tijd hartstikke leuk gevonden. Maar ik was niet meer gemotiveerd om het nog eens vier jaar te doen". Herrie De naam Goudriaan is in de zestien jaar van zijn bewind bijna syno niem geworden aan herrie in de tent. Keer op keer haalde hij zich de woede van hele horden Viaardin- gers op de hals: buurtgroepen, mid denstanders, autobezitters, leden van de historische vereniging, een Rijnmondgecommitteerde en na tuurlijk de leden en raadsleden van Ztjn voorlaatste raadsvergadering, weihouder Bas Goudriaan (rechts) naast zijn partijgenoot Arlj Maarle veld: 'ik heb mij soms stierlijk zitten vervelen'. MAASSLUIS alle politieke partijen, zelfs de leden van de PvdA- Alleen zijn fractie bleef altijd vierkant achter hem staan. „D'r was altijd gelazer", zegt hij zelf over zijn roerige loopbaan. Goudri aan was een dankbaar onderwerp van gesprek in de huiskamer en in het café aan de borreltafel: „Wat die Goudriaan nou weer bedacht heeft". En dan ging het over de sloop van huizen, of over renovatie, over het verkeerscirculatieplan, de bouw van een torenflat op het Hoofd, Of over de rare dingen die hij bedacht: diagonaal oversteken, een torenspits van een gesloopte kerk redden om er een vogelkooi van te maken. De geboren Schiedammer heeft zich aan die kritiek weieens geër gerd, maar zich er nooit over ver baasd. Hij weet: „Als wethouder ben ie bij voorbaat verdacht. De po litieke partijen bepalen wat er in vier jaar moet gebeuren, de wet houder voert dat uit, maar die krijgt voor alles wat er misgaat op zijn flikker". Terecht vindt hij dat niet „In ie eentje doe je niets in de poli tiek Maar Goudriaan was nu een maal de Vlaardingse kop van Juten dat had ook zijn voordelen. Zijn be kendheid was zo groot, dat hij im mer goed was voor een gigantisch aantal voorkeurstemmen. Sukkel Het debat in de gemeenteraad kan hem niet fel genoeg zijn. Een ouder wetse scheldpartij in de Engelse House of Commons is hem aange namer dan een keurige discussie in de Tweede Kamer. „Als ik iemand een sukkel vind dan mag ik dat toch gewoon zeggen? Ik ben ook maar een mens. Wat moet ik anders zeggen? Dat ik van mening ben, meneer de voorzitter, dat die-en- dse al jarenlang niet functioneert? Kom nou! Ik heb tegen sommige mensen een antipathie". Goudriaan vindt dat Vlaardingse raadsleden veel te weinig zeggen waar het op staat. Chique hoeft de politiek wat hem betreft niet te worden. „Daar hoor je de laatste tijd nogal wat mensen voor pleiten; dat het allemaal chi quer en netter moet. Ik wens die plan eens is zal het wel niks zijn". Twee keer in de afgelopen, vier jaar probeerde het CDA de PvdA-wet- houder het bos in te sturen. Geen probleem, vindt Goudriaan. „De oppositie zit er niet om de wethou der de hemel in te prijzen". De eer ste serieuze aanval op de positie van de PvdA'er werd in november 1982 ingezet door de toenmalige CDA- fractieleider Jo Schriel. Goudriaan bleef overeind, mede dankzij de steun van de CDA-wethouders Jel- le Wijnstok en Cees Bot, die daar mee hun eigen wethouderszetel verspeelden. Nek breken mensen veel succes, maar ik zeg dat In 1989 herhaalde die geschiedenis het zo niet werkt. Ze hebben het zich. „Toen hadden ze eindelijk de over een breed draagvlak. Dan krachten gevonden in Vlaardingen denk ik: als iedereen het met een om Goudriaan z'n nek te breken", zegt de ex-wethouder. Weer zette het CDA de aanval in, deze keer on der aanvoering van Leo de Snaijer. En weer hield Goudriaan het hoofd boven water door de steun van een CDA-wethouder: Henk van der Linden. Zijn zetel wankelde in die raads vergadering, maar Goudriaan be waart de mooiste herinnering van zijn loopbaan aan die affaire rond de illegale stort van gifgrond in de Broekpolder. Zelden was hij zo blij met de steun van zijn partij. „Ik wil één ding van je horen: wist je dat die grond verontreinigd was vroeg een partijgenoot hem voor aanvang van de vergadering waarin de PvdA over het lot van Goudriaan besliste. „Mijn antwoord was kort: nee, dat wist ik niet". Daarmee was voor zijn partij de kous at Goudriaan spreekt over politiek in termen van winnen en verliezen. „Winnen is aardig, verliezen is een ramp. Ik ben een goede verliezer, als ik maar het idee heb dat ik het onderste uit de kast heb gehaald om te winnen. Daarvoor zitje in de po litiek. Ik heb een eigenschap, en dat is misschien niet de fijnste, maar ik blijf net zo lang rommelen tot ik het voor mekaar heb". Hij heeft zich bij tijd en wijle, als er geen striid was in raad of commis sie, stierlijk zitten vervelen bij de vergaderingen. „Dat is zo erg ge weest dat ik een stukje metaal en een blikschaar heb meegenomen en onder de tafel een ventilatortje heb zitten knippen. Ik heb tijdens die vergaderingen ook wel uitvindink- jes zitten doen, op mijn manier". Aan de zoveelste vergadering over verkeer in Vlaardinger-Ambacht kon hij weinig plezier beleven. Aan de vergadering waarin onlangs het kunstwerk De negende van OMA voor een flat in de Waalstraat werd afgekeurd al evenmin. „Daar wordt maar even holderdebolder een kunstwerk afgekeurd; dat is gele- genheidspolitiek van de bovenste plank. Dan denk ik: de raad is op z'n achterhoofd gevallen. Daa? moetje je toch voor schamen?" Het zal even vreemd zijn, politiek in Vlaardingen zonder Bas Goudri aan. Die begint aan een nieuwe uit daging: een eigen adviesbureautje. „Want onder een baas werken, dat gaat niet meer". Hij ziet wel een markt voor iemand aie de weg kent in woningbouwland. Iemand die gemeenten .terzijde staat in ge sprekken met projectontwikke laars. En hij zou graag door zijn par tij worden uitgezonden naar Oost- Europa om politici daar les te geven in democratische processen. „Die mensen zijn veertig jaar misvormd door het systeem. Die kunnen niet eens vergaderen. Dat is toch erg?" Brecht en Hoornik De vijfde mei markeert in Maassluis niet automa tisch begin en einde van de bevrijdingsfeesten. Op zaterdag 26 mei duikt het Schuurkerktheater nog eens in de oorlogsgeschiedenis. Opgevoerd wordt een herdenkingsvoorstelling, gebaseerd op twee korte eenakters van Ed. Hoornik en een toneelstuk van Bertold Brecht. Het thema van deze toneelavond komt voort uit de gedachte dat de oorlog voor een individu niet is af gelopen wanneer de legers de vijandelijkheden heb ben geslaakt. Soms worden ze nog hun leven lang bestookt met gebeurtenissen uit de oorlog. Het werk van beide schrijvers wordt zowel onaf hankelijk van eikaar als gekoppeld gespeeld. Datie ven eerrspannend en boeiend avondje theater op. De titels van de stukken: 'Retour afzender' en 'De derde' (Hoornik) en 'De Joodse vrouw' (Brecht). Aanvang20.30 uur. SCHIEDAM ~j VLAARDINGEN 1 donderdag 3 mei kleding- eo sieffiaenrulL beurs, vrijkc&r.t* a-nHefpaaf, 13.45 uur. film Batman, filmhuis Har monie, 20.30 uur. lunchconcert Aad Zouten dijk, Grote Kerk, 12.45 uur. vrijdag 4 mal film Batman, filmhuis Har monie, 21.30 uur. zaterdag 5 mei opening expositie van werk van cursisten, Galerie- Artotheek Hotlandlage- bouw, 13.00 uur (tot 26 mei). film Batman, filmhuis Har monie, 20.30 uur. postzegelbeurs. sport park Vijfsluizen, 13.00 uur. feestelijke opening bui tenbad Kolpabad, 12.00 uur. KX.eS ^MAASSLUIS lannimr donderdag 3 mei film Leedvermaak, Schuurkerktheater, 14.00 en 2p,30 uur. zaterdag 5 mei orgelconcert van Jeap Kroonenburg, Grote Kerk. 20.15 uur. zondag 5 mei lunchconcert met zang en plano, Schuurkerktheater, 12,30 uur. donderdag 3 mei trio Joop van Enkhuizen, Carlo de Wijs en Han Ben- nlnk, theatercafé De Ten der, 21.30 uur. lezing psychometrie, buurthuis Nieuwland, 20.00 uur. Jamsessie, café Podium, 22.30 uur. vrijdag a mei korte herdenkingsdienst, kerkgebouw Ned, Protes tantenbond, 19.00 uur. film The accused, filmhuis De Teer stoof, 21.30 uur. Deejaytum, een dj draait dansplaten In café Podium, 22.30 uur. zaterdag 5 mef OrkestraJe, sporthal Mar griet, 20.00 uur. Een boekenwurm buikpijn, De Teerstoof, 14.00 uur. geraniummarkt, Hema plein, 10.00 uur. bevrijdingsmarkt, Hoog straat e.o. 11.30 uur. film Het meisje met het rode haar, fiimhuls De Teer stoof, 21.30 uur. live-optreden Tt>e Kid, café Podium, 22.30 uur. zondag 6 mai heemtuinexcurste. Prin ses Beatrixpark. 14.00 uur. door SANDER SONNEMANS Schiedam - Tomeloze inzet heeft zaterdag RVB'er VVK in de halve finale gebracht. Het Maaslandse MVV'27 kon twee maal een ach terstand ongedaan maken, maar moestwaar het met de gedachte al bij de strafschoppense- rie waslijdzaam toezien hoe Marcel Noote boom zijn ploeg in de laatste minuut een ronde verder schoot: 3-2, De eerste rondgang bood de thuisploeg, zonder de met trainer Han van Leeuwen in onmin le vende Marcel Keijzer, legio kansen, maar met name Gerard Heydra had het vizier niet op scherp staan. De hard werkende flankaanval ler werd twee maal keurig op maat bediend, maar faalde beide keren. Opvallend was de verschijning van Hans Lase- roms. Laseroms, enkele maanden geleden ver huisd naar Zürich en nog steeds lid van MW'27, was voor een korte vakantie in het land en werd prompt toegevoegd aan het Maas landse ratjetoe. Ook MVV'27, dat aantrad met een mixture van basis- en B-selectiespelers, was twee maal dicht bij een treffer. Eerst zag Gilbert Remeeus zijn inzet rakelings voorlangs gaan en niet veel later trof hij de uitstekend op tredende doelman Benno Smallegange op zijn pad. Na goed voorbereidend werk van Roos van Harmelen zorgde de corpulente Marcel van der Ven minuut voor 1-0. Fred Louter leek voorde felijkmaker te tekenen, ware het niet dat mallegange hem net buiten de 16-meterlijn tegen het gras schopte. Gilbert Remeeus bracht zijn ploeg na een fraai avontuurtje langszij, maar lang konden de Maaslanders niet. van het succesje genieten. Opslag van rust strafte Roos van Harmelen een verdedigingsfout van Mar cel van 't Wout met een verraderlijk afstand schot af: 2-1. Direct na de thee had Van Harmelen de derde Schiedamse treffer op rijn schoen. De lange middenvelder mocht van de matig fluitende arbiter Gerritsen uit buitenspelpositie door gaan, maar zag zijn lepe stiftballetje door het aluminiumwerk gekeerd. Ondanks de voort durend perfekt openklappende buitenspelval, verschaften de gastheren zich toch enkele doelrijpe kansen die wonder boven wonder steeds weer werden verprutst. De fraaie vrije trap van Arno van Nierop leek MVV'27 naar de strafschoppen reeks te lood sen, maar Marcel Nooteboom strooide in de ne gentigste minuut roet in het eten. Na een rom melige situatie voor het doel kreeg de aanvaller het leer voor zijn schoenen en bedacht zich feen moment. Met een onhoudbare knal haal- e hij de winst en een plaatsje in de halve finale in huis. Hon Berveling wint namens Excelsior Meen kopduel van DCV'er Wouter Ooms. <JQür OONALDBAX Maassluis Met het oog op de thuiswedstrijd tegen DOVO, waarin het verblijf in de eerste klasse defi nitief kan en moet worden verlengd, had Excelsior M het zelfvertrouwen gisteravond een flinke zet in de goede richting kunnen geven. In de kwartfinale van de Nieuwsblad Cup had opponent DC V al na vijf minuten op een 2- 0 achterstand moeten staan. Om- Berkel Strafschoppen moesten de beslissing brengen in het duel tussen TOGB en DHS. Bij de Schie damse gasten, die een 3-0 achter stand ongedaan hadden gemaakt, was doelman André Heine de ge vierde man, want hij stopte twee kalktrappen en schoot er zelf ook nog één raak. Aanvankelijk zag het er somber uit voor DHS. Binnen een. kwartier stond het 2-0 voor TOGB en leek het alsof de Berkelse gastheren de vloer met de Schiedammers zouden aanvegen. DHS herstelde zich, maar Cavit Tuncer ver prutste een riante mogelijkheid. Na een half uur spelen werd het zelfs 3-0 voor de thuisploeg. Opeens sloeg echter de vlam in de pan bij DHS, want Jimmy Kalaboyas en Ru ben Korsten tekenden nog voor de rust voor 3-1 en 3-2. Na de rust was het al leen maar DHS dat de klok sloeg, met als resultaat de verdiende gelijkmaker van laatste man Henny Rigters. In de beslissende strafschoppenserie stopte doelman André Heine twee straf schoppen, zodat Robert van Gestel met de vierde kalktrap rijn ploeg naar de halve finales schoot, waarin de Schie dammers het tegen hoofdklasser DCV moeten opnemen. dat zulks dus niet gebeurde en juist de Krimpense hoofdklasser naar een 1-0 voorsprong coun terde, was de 0-2 eindstand met inbegrip van een handvol door DCV vermorste kansen niet eens een verrassing. Excelsior, dat om uiteenlopende redenen aantrad zonder doel man Marco van Eijk (zijn naam wordt in verband gebracht met SFC en Rijnsburgse Boys), Peter van Duyl, Kon van Straten, Rob van der Meer, Robert de Reus en Marcel IJspelder, startte zoals fememoreerd voortvarend, ierst schoot Gert Jan Bunt in ideale positie voorlangs en niet veel later knalde Ron Berveling, in stelling gebracht door Zijn voor de competitie geschorste broer Edwin, snoeihard naast Nadat de oudste Berveling nog een kansje naar het hiernamaals had gemikt, brak DCV plomp verloren de score open. Fred Rij nenberg anticipeerde niet goed op een lage gekruiste pass van Jan den Boer, waardoor Marco van den Berg heel eenvoudig Excelsior-goalie Han van Berkel passeerde. Excelsior bleef na die tegenvaller wel sterker, maar behoudens een aantal hoek schoppen en doelworstelingen, bleven echte kansen uit. Na de onderbreking kreeg DCV kans op kans. Jaap van der Wiel schoot twee maal naast, terwijl Hans Grsffner en Ron Valk de paal raakten. Bij Excelsior haal de trainer Eric Gudde de junior Tjmo Wiegmann naar de kant voor zijn leeftijdgenoot Barend Buytenhek junior De zoon van de oud-SVV'er h id lak aan re putaties, zoals die tan DCV'er Rikus Mud. D» 3 5-jarige vrije verdediger van de Knmpenaren kreeg meteen lik op stuk toen hij Buytenhek wilde kleineren. Het aandringende Excelsior werd nog een strafschop onthou den, toen Potuyt na een kluts- aanval Buytenhek over de knie nam. Het doelpunt viel echter, zoals min of meer gebruikelijk, aan de andere kant Marco van den Berg besloot alleen op avon tuur te gaan en rondde zijn in drukwekkende solo af met een dito treffer. Maassluis Ron van Straten komt dit seizoen niet meer in ak- tie voor Excelsior M. De zwoe gende middenvelder werd door trainer Eric Gudde in de uitwed strijd tegen GVW gepasseerd ten gunste van verdediger Fred Rijnenberg en wenste met op de reservebank plaats te nemen. Gudde hoopte Van Straten begin deze week ineen persoonlijk ge sprek tot andere gedachten te brengen. Voor de oefenmeester hiertoe echter de kans kreeg, liet Van Straten hem telefonisch weten bij zijn beslissing te blij ven. Maassluis Timo Wiegmann maakte gisteravond z'n debuut in de basisformatie van Excel' sior Maassluis. Het 17-jarige ta len t had zich op het harde en on gelijke veld ingedekt door een sliding-broek te dragen onder z'n short. Wiegmann, van wie als zoon van oud-Spartaan Gerard toch wat meer hardheid ver wacht zou mogen worden, bleek ook in een ander opzicht nogniet uit het goede hout gesneden. Toen hij een uur na afloop van hei Nieuwsblad Cup- treffen tegen DCV met z'n char mante moeder JElly het sport complex verliet, lispelde hij 'ma, draagjijm 'n tas even'... door MARCEL SLOOTWEG Schiedam Het avontuur in de Nieuwsblad Cup is voor DRZ voorbij. De 1-0 nederlaag tegen zaterdag-derdeklasser PPSC be tekende de uitschakeling van de finalist van vorig jaar. PPSC be reikte door deze magere zege, na een weinig spraakmakende ver toning, de halve finale, waarin het thuis 2al aantreden tegen stadsgenoot VVK. Volgens PPSC-begeleider Rob de Nijs, die de honneurs voor de wegens competitieverplichtin- gen afwezige André Staflue waarnam, was de reden voor de matige vertoning de voor zijn spelers weinig tot de verbeelding sprekende tegenstander. „DRZ inspireerde niet. Ze liepen voor al tegen zichzelf te voetballen. Toch zijn we wel blij met deze wedstrijden, want we blijven dan scherp", aldus De Nijs, daar mee doelend op de voor 'PP' zo belangrijke promotiewedstrijd. De kwartfinale tussen DRZ en PPSC werd voornamelijk ge kenmerkt door veelvuldig bal verlies aan beide zijden. Debet hieraan waren enerzijds de on kunde bij DRZ en het te laconie ke spel van de gasten, die voor durend fel op de huid werden gezeten. Wanneer er een uitge speelde mogelijkheid, ontstond werd deze ofwel kinderlijk om zeep geholpen ofwel onschade lijk gemaakt door de doelverde- digersScheffers en Den Braber. De enige kans die niet hoog de bomen werd ingejaagd, vormde meteen de beslissing. Direct na het begin van de tweede helft kopte de geheel vrijstaande Sjan van der Wal namens PPSC de bal achter Piet Scheffers, 1-0. „Een verdedigingsfout", analy seerde DRZ-oefenmeester Cock de Jong na afloop. „Door dit domme doelpunt moest Ik mijn tactiek omgooien. Van te voren hadden we gegokt op een gelijk spel om "daarna te proberen via strafschoppen verder te komen", aldus de naar de Vlaardingse fu sieclub Deltasport vertrekkende De Jong, die in de Broekpolder de B-selectie onder handen gaat nemen. PPSC kreeg na dit doelpunt ver schillende mogelijkheden om de score op te voeren, maar DRZ- doelman Piet Scheffers slaagde, met het nodige kunst- en vlieg werk, erin de schade tot het ene doelpunt beperkt te houden. Ook twee verse krachten, Cor de Snaaijer en Peter van der Werf, konden het tij niet keren voor de thuisploeg, al leek DRZ, vlak voor het einde een strafschop te worden onthouden door de ove rigens correct fluitende arbiter Pistoor. DinoSaris zeegechterin de ogen van de leidsman ietwat [te gemakkelijk ter aarde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1