DE KLIP 17.950 30% Stakers bij Hydro Agri kunnen 't lang volhouden 15 99.- SPORT Meijer favoriet in Vlaardingen [WATERWEG ODO krijgt nieuw hoofd veld OOK ONZE PRIJZEN ZIJN ZEER ZONNIG ^rf?T. ,jfope"d; P5ALY'S Koop Shoplj VERBOUWINGSUITVERKQOP Keuken en Tegelhal "MATHENESSE" w Voiiwkiiiist voor Daniël den Hoedt Heusdens laat een punt liggen Ui CARS BLUE WEST JEANS 39.90 29.90 AUTO vd WEEK: Alfa 33 1.3 S 4.9V Hoge kortingen tot Ook voor al uw keuken inbouwapparatuur hoge kortingen! Eis 2 weken na dronkemansrit 'Dat overleef ik niet' Extra kans Ursus Halve finale Vlaar dings kampioenschap Excelsior wijkt uit naar SVV Rotterdams Nieuwsblad donderdag 3 mei 1990 katoenen broek katoenen EQ Afl colbert nu %J3i9U WAANZINNIGE COLLECTIE HEMDEN o.a. Boxer-Chevy - NO-XS Compagnte - Stoneage 89.90 79.90 o.a. NEWS, BLUE WEST, GALGARY black, stonewashed, bleached 2 voor Ie Middellandstraat 7a - Rotterdam Telefoon: 010-4134668 DONDERDAG KOOPAVOND Vrijdagavond geen koopavond ZATERDAG 5 MEI GEOPEND! AUTOBEDRIJF Boterstraat 4, Schiedam, tel. 010-4270664 Boterstraat 14, Schiedam, tel. Q10-4733271 BMW 323i zeer compleet '82 f 9.950,- of/ 282,- p.m. Ciiroën BX 14 REIpg i.s.v.n. '87 14.950,- Ford Sierra 2.0 L Laser 3-drs. coupe '87 16.950,- of 466,- p.m. Ford Sierra 5-drs. Laser Ipg '86 11.950,- of/ 332,- p.m. Ford Escort 1300 CL nw. model '87 13.950,- off 387,- p.m. Ford Escort 1300 5 versa. '83 7.950,- off 226,- p.m. Hyundai Pony 1.5 GL 15.000 km '89 11.950,- Off 332,- p.m. Mazda 626 GLX TWR-uitv. '87 19,950,- Off 548,- p,m. Mazda 626 LX2.0i nw. modet '89 23.950,- of 644,- p.m. Mazda 323 LX Sedan 1700 diesel '87 12.950,- Off 359,- p.m. Mazda 626 2.0 GLX sedan '87 12.950,- Mitsubishi Lancer 1000 diesel '86 f 9.950,- cf t 282, p.m. Mercedes 260 E autom. 80.000 km '86 f 38.950,- of n o.t.k. Mercedes 190 D i.s.v.n. juli '88 f 39.950,- Milano-uitvoering Rally Rood 1988 Opel Rekord 2.0 S Opel Vectra 1600 GLï met spoiler Opel Vectra 1600 GL Opel Manta 2.0 S coupe Opel Mama 1.8 hatchback Opel Ascona 1.6 S GL hatchback Opel Ascona 1.6 S LPG Opel Kadett 1200 LS Opel Kadett 1.3 SGL Opel Kadett 1.3 LPG sedan Opel Kadett GSi 36 000 km Opel Kadett 1.3 S sedan Opel Corsa 1300 GL 3-drs Saab 900 GL 4-drs. sedan f 7.950,-of 226,-p.m. f 25.950,- of n.o.t.k. f 27.950.- f 9.950,- f 10.950,- f 11.950,- of 932,- p.m. f 6.950,- 13.950,-of ƒ387,-p.m. 11.960,- 16.950,- 17.950,- 16.950,- 11.950.-of/332,- p.m. 12.950,-Of 359,- p.m. 22.950,- of 604,- p.m. B.950,-Of 254,-p.m. 6.950.- STATIONW AGENS Opet Omega 2.0i Ipg-onderbouw '87 Ford Sierra 5-drs. station (VAN) '85 Opel Corsa Van mei zijruiten '86 inruil, 100% financiering mogelijk donderdagavond koopavond U kunt ons vinden 300 m van de Rijksweg Hoek van Bolland-Schiedam, afslag Schiedam-centrum, achter de Hema. RllEUW Verkoop van speelfilms (VHS) o.a. muziek RUSH, Pink Floyd, Rolling Stones, Beatles, U2 sport voetbal(WK's), Squash, Tennis, Bridge, Boksen speelfilms James Bona, Clint Eastwood, Pink Panther, Jakie Chan kinderfilms Asterix, Bassie en Adriaan en in de hoofdrol Occasions, Alfred J. Kwak (4 verschillende titels) BALY'S Koop Shop! Dam 5a Schiedam Tel. 010- 427 04 20 Inkoop Verkoop Video films. Geopend: ma-za 10.00-18.00 do-av 21.00 op alle plavuizen wandtegels keukens sanitair Nw. Mathenesserstraat 32 - Schiedam - 010-4731170 t/oFormfdo donderdags koopavond m Stakers vermaken zich buiten in het lentezonnetje. Vlaardingen Vanaf de ze vende etage van het kantoor gebouw op bet terrein van Hydro Agri lijkt de wereld beneden te sluimeren, alsof er niets aan de hand is. Toeh zouden de directieleden, als ze uit het raam keken, kleine mensjes zien die in plaats van door de poorten vóór de poor ten lopen. f Er wordt sinds gisteren gestaakt bij de kunstmestfabriek Hydro Agri. En volgens de stakers zou hun actie best wel eens weken kunnen duren Want ze hebben te maken met een stugge directie die er met voor terugdeinst in grijpende maatregelen zonder overleg in te voeren. De vak bond zegt het lang te kunnen uit houden: „Momenteel is dit het enige bedrijf waar wordt ge staakt. Er zit dus geld genoeg in onze kas", aldus FNV-woord- voerder Peter van Emmenes. Bonden en directie hebben sinds februari verschillende keren rond de tafel gezeten. Een ak koord werd echter niet bereikt. Onder druk van personeel en FNV werd wel de toezegging ge daan dat er bij de reorganisatie geen gedwongen ontslagen zou den vallen. De vraag is echter in hoeverre het daar toch niet op neer zal komen. Van de 577 werknemers zullen er 150 moe ten verdwijnen. Opleidingen Districtsbestuurder Peter van Emmenes die de aktievoerders bijstaat, vertelt hoe men op dit aantal is gekomen. „Wij noemen dat het Groene Weide-verhaal. Je hebt een terrein waar je een bedrijfje wilt neerzetten. Wat wordt er geproduceerd? Kunst mest. Hoeveel mensen zijn er no dig? 420. Maar er staat al een be drijf met 570 mensen. Welnu, dan moeten er dus 150 weg". Van Emmenes zegt 'het nog nooit zo erg te hebben meege maakt'. „Er gingen wel geruch ten dat er mensen uit zouden moeten. Er werden koppen ge teld op de afdelingen. Maar dat de directie zo ver zou gaan had niemand verwacht". Naast de ontslagen die zouden moeten vallen, wil Hydro een belangrijk deel van zijn werkzaamheden uitbesteden. Het personeel is daar op tegen. Verder is er, zegt de bondsbestuurder, jaren niets gedaan aan opleidingen. Nu opeens is het plan gerezen om werknemers uit te selecteren die voor een opleiding in aanmer king kunnen komen. Valt een dagdeel van zo'n oplei ding op een werkdag, dan zal de werknemer een dagdeel moeten inhalen door vrije tijd in te leve ren. Degenen die niet in aan merking komen voor een oplei ding zullen in sommige gevallen de keus krijgen* een andere baan aannemen binnen het bedrijf, met de reële kans op een achter uitgang in salaris, of opkrassen. Ook andere werknemers zal die keus worden gelaten. Tenmin ste, als het aan de directie ligt. Versperd Een sociaal plan ligt ook op tafel. Het houdt in, dat de onderbouw (WW) wordt aangevuld met 15 procent. Dit wordt wel groten deels gefinancierd uit de overre- serve; dat deel dat in het pensi oen zit Bertus, een oudere sta ker, merkt nuchter op: „Ik be taal mijn eigen afvloeiingsrege ling." De eisen van de stakers zijn dan ook vierledig. Er mogen geen ge dwongen ontslagen vallen, er moet een betere vertrekregeling voor oudere werknemers ko men, de werknemers moeten zeggenschap krijgen over om scholingscursussen en. de selec tiecriteria om aan die cursussen te kunnen deelnemen moeten •worden versoepeld. Verder is uitbesteding van met name kan tinewerkzaamheden ongewenst. De stakingslust is groot onder de werknemers Er zijn ongeveer honderd stakers nodig om de fa briek plat te leggen.„Daar ko men we gemakkelijk aan, ook al wordt er in ploegen gestaakt", aldu?» Van Emmenes. Gisteren waren er zon 50 man op de been. De ingang was versperd, doch niet door de stakers. Wie wilde werken, kon werken. De machi ne die de ingang versperde was van de fabriek. Een jeugdige sta ker zegt smalend. „De directie beweert nu dat wij de ingang versperren" door SANDER SONNEMANS Rotterdam Tegen een 63-jarige Rotterdammer die op 20 juni 1988 als gevolg van overmatig drankgebruik op de Viaardingse kruising Rode Kru islaan /Kethelweg een. vrij ernstig auto-onge luk veroorzaakte, werd gisteren voor de Rotter damse rechtbank twee weken gevangenisstraf ge ëist. De man had tijdens een etentje bij kermissen in Vlaar dingen flink wat alcoholhoudende drankjes genuttigd, maar stapte toch in zijn auto. Over de ware toedracht van het ongeval wist cfe bestuurder zich nauwelijks iets te herinneren. Wel was hij ervan overtuigd niet harder gereden te hebben dan dertig kilometer. Getuigen had den echter verklaard dat de man, die bij de-voorrangs- kruïsing de haaietanden en het stopbord over het hoofd zag, met een snelheid van zeker vijftig kilometer én zonder snelheidsvermindering het kruispunt overstak, „Als de auto van de bij het ongeval betrokken bestuur der een draai van 180 graden heeft gemaakt, moet het toch een flinke klap zijn geweest", stelde president mr. W.J. Heijman. „Daarbij komt nog", ging hij verder, „dat u m 1980 al een keer goed bent gewaarschuwd". Daarmee doelde de rechter op een eerder geval van rij den onder invloed. De Rotterdammer werd toen ook dronken uit zijn. wagen gehaald en kreeg als straf vier maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. President Heijman: „Een gewaarschuwd mens telt voor twee, maar daar heeft u waarschijnlijk weinig van geleerd. Een promillage van 1,85 is nogal wat. De alcohol maakt de verkeersovertredingen door u begaan, alleen maar ernstiger". De Rotterdammer, die zelf vier gekneusde ribben aan het ongeval overhield, kon alleen maar zeggen dat hij er ontzettend veel spijt van had. Dat hij het slachtoffer, die wegens de zware hersenschudding en ernstig knieletsel drie maanden met kon werken, enkele malen had opge zocht vond mr. Heijman wel positief, maar het deed niet af aan de ernst van de zaak. Op de eis, twee weken gevangenis en het ontnemen van de rijbevoegdheid, reageerde de man kreunend dat hij dit niet zou overleven. Uitspraak volgt op 15 mei. Schiedam Lia Abels geeft grif toe dat origami de in Nederland steeds populairder wordende Japanse vouwkunst een verslaving is gewor den. Ze is samen met vriendin Margot van Duuren dagelijks bezig kaarten en voorwerpen van door gaans dure papiersoorten te vouwen. Samen waren zij ook de motor achter een Inzamelings actie %vaarmee vorig jaar ruim 5000 gulden vooreen zie kenhuisproject werd opgehaald. Volgende week bieden zij hun huisvlijt wederom te koop aan. Dan hebben zij van dinsdag tot en met zaterdag een stand in de biblio theek op het Bachplein. De opbrengst is bestemd voor het familiehuis van de Daniël den Hoedt kliniek. In de bibliotheek zijn die dagen veel wenskaarten, cadeaula- beitjes en cadeaudooqes te koop, Lia en Margot hebben er inmiddels een gewoonte van gemaakt hun kunstwerkjes voorgoede doelen te verko pen. „Vorig jaar hebben we ook de invalidensportvere- niging De Ooievaars gesteund en onlangs nog een pro ject in Zaïre. Als we achter een project staan en het is kleinschalig dan werken we er graag aan mee", aldus Abels. door HANS VAN HOUOT Vlaardingen Op het 'oude' parcours aan de Hoflaan wordt zaterdag in Vlaardin gen de dertigste Bevrijdings ronde verreden. Een wielerwedstrijd voor recre anten (11.00 uur), liefhebbers/ veteranen (12.00 uur), junioren (13.30 uur) en amateurs (15.15 uur). Onder de deelnemers be vinden zich twee Viaardingse favorieten, de liefhebber Jaco Tettelaar en de amateur Hans Peter Meijer. De 27-jange liefhebber Tettelaar won dit seizoen al diverse koer sen. Aan de overstap naar de amateurs denkt hij echter nog niet „Ik heb alle respect voor de amateurs", stelt Jaco Tettelaar. „Als ik zie wat die mannen er voor moeten doen. neem ik m'n petje af. Bijna alle dagen moeten zij veel kilometers maken. Dat weerhoudt mij van de overstap". „Ik werk in de continue bij de Hydro-Agrar", vervolgt Tette laar. „Daarom heb ik per dag nooit meer dan twee uur te trai nen. Te weinig om bij de ama teurs van voren mee te rijden. Volgend jaar is er een verande ring in de licentie-uitgave. Dan komt er een categorie van B- amateurs, in plaats van liefheb bers, die wel met de top-ama- teurs mee kunnen rijden. Daar heb ik mijn hoop opgezet. Wie weet leert mij dat ik eerder de overstap had kunnen maken". Een uitgesproken favoriet bij de amateurs ïs Hans Peter Meijer. In tegenstelling tot Jaco Tette laar schreef de in Holy woonach tige Hans Peter Meijer dit sei zoen nog geen enkele koers op zijn naam. Een situatie die hem nog niet eerder is overkomen, want in zijn loopbaan won Hans Peter Meijer tot nu toe al 125 wielerwedstrijden. „Dat ik dit jaar nog geen koers heb gewonnen, knaagt wel aan mij", geeft de snelle sprinter Hans Peter Meijer toe, „Maar het is waar ikzelf voorheb gekozen. Dit jaar ben ik overgegaan van wielerclub De Coureur naar West]and Wil Vooruit Dat is be ter voor mijn ontwikkeling Bij De Coureur had ik met de gele genheid om zoveel klassiekers en buitenlandse wedstrijden te rijden alsbij het Westland", Klassiekers „Die klassiekers zijn zwaarder dan ik had gedacht. Elke koers is voor mij net een nationaal kam pioenschap, zoveel vedetten staan er dan aan de start. De meesten hebben veel meer erva ring dan ik en hebben, doordat ik nog op de havo zit, veel meer tijd om te trainen. Maar ik zie deze periode als een investering voor de toekomst. Eigenlijk valt het niet eens tegen, want meestal eindig ik wel in een groep vlak achter de koplopers". „De beste prestatie tot nu toe was in Santa Domingo. Daar was ik in februari met enige andere Viaardingse coureurs, Jaco Tet telaar, Coert van Liizenburg en Wim van Holsteijn. Wij reden, daar een zevendaagse etappe wedstrijd. Enige ritten reed ik bij de eerste tien. Maar in de berg ritten zakte ik weg in het klasse ment. Er reden wat Columbia- nen mee, die gingen omhoog net zo snel als wij in de vlakke rit ten" In de ronde van Vlaardingen hoopt Hans Peter Meijer zijn eer ste seizoenzege te boeken. „Ei genlijk had ik met gedacht mee te kunnen doen. Oorspronkelijk zou ik de Ronde van Overijssel rijden. Mijn ploegleider Siem Berkhout van Westland Wil Vooruit vond het goed dat ik in eigen woonplaats zou starten. Dat de ronde terug is naar hel parcours bij de Hoflaan vind ik alleen maar een voordeel. Dat traject loopt veel beter dan waar de ronde in de voorgaande jaren werd verreden". Hans peter Meijer is gewend aan winnen. Zoals vorig in Har- dinxvetd waar hij het hete peloton te snel afwas. Gemakkelijk zal Hans Peter Meiier het niet krijgen. In het deelnemersveld zijn nu al veel andere kanshebbers geregi streerd. Renners als de Rotter dammers Lorenz Kagenaar en Mario Orgers, Schiedammer Ca- rel Verspeek, tijdrijder Jaap ten Kortenaar. Hoeksewaarders Leo Groenenboom en Arwin van Pelt en de thuisrijders Louis de Haas, Ruud Cristoffers en Rode- riek de Munnink om er maar een paar te noemen. René den Boer ontbreekt. De pe zige Vlaardmger is definitief ge stopt met het wielrennen. Huise lijke omstandigheden geven René den Boer te weinig tijd om zo te trainen, dat hij in de koers nog van een rol van betekenis kan spelen. Maasland Niet het gemeente bestuur van Maasland, maar het bestuur van de korfbalvereni ging ODO is de opdrachtgever voor de aanleg van het nieuwe veld. De gemeente draagt finan cieel wel in belangrijke mate bij door de aanleg van een kaal veld voor haar rekening te nemen. De andere kosten, inclusief het groen bij het clubgebouw en de plaatsing van een lichtinstalla tie, moet ODO zelf bekostigen. „We hebben een doortimmerd plan dat door deskundigen van onder tot boven is bekeken",, al dus Henk van der Vaart, de voorzitter van ODO. „Als we geen rare en onverwachte zaken tegenkomen, ligt het veld er vol gend jaar" Hoewel de werkzaamheden al zijn begonnen, wordt daar nog een officieel tintje aan gegeven. Waarnemend burgemeester Jaap Bax en oud-wethouder Chris Keijzer Bedienen zaterdag om 13.00 uur de graafmachine waarmee de eerste hoeveelheid grond zal worden verzet. Het nieuwe veld komt nu aan de goede kant van het clubgebouw te hgge. ODO heeft tien jaar op het achterste veld het aanvan kelijke vierde voetbalveld van MVV'27gespeeld. MVV'27 had dat veld niet nodig. Wat er straks met het huidige korfbal- véld gebeurt, is nog niet bekend. Er zijn plannen om er volkstuin tjes aan te leggen. Schiedam Voor Ursus kan de afsluiting van het seizoen een feestelijk tintje krijgen, zoals trainer Jaap van der Nol op zijn beurt afscheid kan nemen met een promotie. De Schiedamse af- delmgsdub speelt zondag op het terrein van Xerxes een beslis singswedstrijd tegen St. Lode- wijk. Beide ploegen zijn in de eerste klasse RVB op de tweede plaats geëindigd en mogen daar om onderling uitmaken wie naar de hoofdklasse promoveert. Af trap 14.00 uur. Schiedam -Ron Heusdens voert in de hoofd klasse van het Schiedams damkampioenschap nog steeds de ranglijst aan. Die hegemonie wankelde de voorbije dagen. Tegen 1 iny Mous reikte de voormalig nationaal jeugdkampioen niet verder dan een remise zijn eerste ver- liespuntwaarna hij tegen Thijs Huijs geluk had dat deze een simpel damzetje over het hoofd zag. Nu slaagde Heusdens er nog in deze partij te winnen. Onder het toeziend oog van Jannes van der Wal bond Heusdens voorts Pe ter Lansbergen aan zijn zegekar. De enige overgebleven concurrent van Heus dens is Dinant Spieker, die van Paul Boerrigter won. Heusdens heeft met dertien punten uit ze ven wedstrijden de eerste plaats stevig in han den, Spieker heeft een zelfde puntenaantal, maar kwam eenmaal meer in aktie. De derde plaats wordt gedeeld door Wim Vrijland en Aad van der Linden, maar zij staan op drie punten achterstand. Overigens ontmoeten Heusdens- en Spieker elkaar nog. Onderin lijkt het doek te vallen voor Lero Mous, Tiny Mous en Thijs Huijs Vlaardingen Het Vlaardïngs voetbalkampi oenschap nadert bet beslissende stadium. Nu de voorrondes achter de rug zijn en de 'beste' vier clubs zich hebben geplaatst voor de halve finale, wordt het pas echter interessant. In het clubgebouw van VFC verrichtte Teun Goedk- negt, hoofd van de gemeentelijke sector sport en recreatie, de loting voor deze halve eind strijd. Goedknegt deed het voor de gastheer uitste kend. Hij koppelde VFC op eigen terrein aan Fortuna VI. Dit duel wordt donderdag 10 mei gespeeld. De andere halve finale gaat tussen het thuis spelende HSC'89 (zon) en HVO. Deze ontmoeting staat voor dinsdag 35 mei op het programma. Beide wedstrijden beginnen om 18 45 uur. Schiedam Excelsior'2Ö wijkt voor de belang rijkste thuiswedstrijd van dit seizoen, tegen Wippolder, uit naar SVV. De voetbalafdeling van de nog— derde klasser heeft de interne strijd met de crieketafdelïng kennelijk verlo ren. Op het hoofdveld ligt de crieketpitch in middels 'rustig' in te klinken. Omdat trainer John Kloppers meende dat de andere velden bij Excelsior'20 niet goed genoeg waren, is besloten voor een zondagmiddag in te trekken bij SVV. Het duel tegen Wippolder, dat nog niet is uitgeschakeld voor de titel, be gint om 14.00 uur en wordt voorafgegaan door een wedstrijdje tussen de D-tjes van. beide clubs. f 4%

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2