MME Wordt het Stedelijk filiaal van Boymans TELEFONEREN OP VIER WIELEI Schiedam houdt het publiek in spanning DE KLIP 15 Marktdag geslaagd Weg afgesloten Expositie Maarten De klachtenlijst van kunstliefhebber Goos Verweij AUTOBEDRIJF NOOTEBOOM Van Duppen naar SHO Excelsior wijkt uit Clerc heeft aan een half uurtje genoeg Van Walsum verbetert clubrecord Prinses Christina gaat voor de titel M j SCHIEDAM" Pullekes derde Blaaskapel De Pullekes heeft tijdens een Boerenka- peiienfestival in Zoetermeer de derde plaats in de wacht gesleept. De Schiedam se blazers werden in het juryrapport afgeschilderd als een 'prima orkest maar geen boerenkapel muziek'. Dat hadden de Pullekes onder andere te danken aan hun gedurfde repertoirekeuze. In Zoetermeer speel- den ZJJ bij voorbeeld de Can-Can, de Sabeldans en You never wals alone. In totaal 25 kanalen uit heel Nederland deden aan de muzikale happening mee. De marktdag op openbare basisschool De Klinker is woensdag behalve drukbezocht ook een financieel succes geworden. De leerlingen haalden met allerlei activiteiten in totaal 3000 gulden op. Dat geld wordt gebruikt voor de aanschaf van toneelattnbuten, die gebruikt zullen worden bij maandafsluitingen. vie ringen en musicals. In verband met de aanleg van een rioolpersleiding is de Admiraal de Ruyterstraat vanaf volgende week maandag tot en met vrijdag afgesloten voor alle au toverkeer. Die maatregel geldt voor het gedeelte tussen de V/estfrankelandsedijk en de Julianalaan. De week erna wordt datzelfde werk aan de West- frank elandsedijk uitgevoerd. Ben volledige afslui ting voor autoverkeer is hier niet nodig. Alleen zeer waar verkeer wordt daar van 5 tot en met 15 juni ge weerd. VLAARDINGEN 1 In sociëteit Maarten aan de Schïedamseweg wordt een expositie geopend van schilderijen en tekenin gen van de Vlaardingse Anneke van der Meer. Die expositie is aanstaande zaterdag van drie tot vijf uur en verder alle vrijdag-, zaterdag- en zondagavonden toten met 1? juni te bezichtigen. Rotterdams Nieuwsblad woensdag 23 mei 1990 door PETER DE LANGE tSCHIEDAM vrijdag 25 mei film Sex, lies videotape (voorig jaar winnaar van de gouden palm in Cannes), Filmhuis, 21.30 uur. zaterdag 26 mei concert van Look who's talking, café Podium, 22.30 uur. zondag27mei viool-, piano- en klarinet kwartet, kerkgebouw Ned. Protestanten bond, 15.00 uur. ^VLAARDINGEN 1 zaterdag 26 mei live-optreden No doubt gang, sociëteit Maarten, 21.30 uur. muziektheatervoorstelling Thomas, Thomas, theater Harmonie, 20.30 uur. rommelmarkt, ontmoe tingscentrum West, 10.00 tot 15.00 uur. zondag 27 mei optreden Flex-ensemble in het Visserijmuseum, 15.00 uur. IMAASSLUIS j zaterdag 26 mei toneel van Brecht en Hoormk, Schuurkerkthea- ter, 20.30 uur. zondag 27 moi prestatieloop over 1200 meier en 3,10 en 21 kilome ter, 11.00 uur. door PETER DE LANGE Schiedam Het nieuws dat Pierre Janssen afziet van zijn komst naar Schiedam is bij Goos Verweij hard aangekomen. Als cultuur-minnaar, oprichter van de Vrienden van het Stedelijk Museum, oud-lid van de museum commissie en vriend van vele kunstenaars, had hij er het vol ste vertrouwen in dat Janssen de Schiedamse kunsttempel nieuw le ven zou inblazen. Maar helaas. De beroemde Van Gogh-kenner en tv-presentator laat het afweten en nu rijst opnieuw de vraag, wie het museum aan de Hoogstraat fris elan kan bezorgen. Want dat is hard nodig. De liefheb bers van beeldende kunst zijn er onder het bewind van Hans Paal man bekaaid afgekomen, vindt Verweij. „Ik kan moeilijk met mijn klachten terecht bij de Consumen tenbond, maar ik voel mij als afne mer van kunst al jaren ontzettend te pakken genomen". Voor de donderdag na 27 jaar ver trokken museumdirecteur heeft Verweij geen goed woord over. Paalman heeft er een zooitje van gemaakt, vindt hij. In Verweij's ogen is het ook aan Pa alm an s intri ges en Vuilspuiterij' te wijten dat Pierre Janssen totaal onverwacht terugkwam op zijn afspraak met de gemeente om als interim-manager het museum een halfjaartje te run nen. Wie er straks ook de leiding krijgt in het Stedelijk, laat het alsjeblieft geen tweede Hans Paalman zijn, is de strekking van Verweij's betoog. „Er moet een jonge vent komen die bereid is zich in te zetten voor het Schiedamse publiek, voor de collec tie en voor het museum. Liefst op de manier zoals het draaide onder Pierre Janssen begin laren zestig. Publieksgericht, Een plaats waar je geconfronteerd wordt met uitingen van moderne kunst op een breed gebied". Weemoed Kunstverzamelaar Goos Verweij denkt met weemoed terug aan de jaren vijftig, begin zestig, de tijd dat Daan Schwagermann en Pierre Janssen het voor het zeggen had den in het museum. Verweij, toen nog drukker aan het Broersveld, introduceerde de jonge Schwager mann bij kunstenaars als Karei Ap pel en Anton Rooskens. Dankzij Verweij kreeg Schwagermann oog voor de schoonheid van hun werk en legde het Stedelijk al in een vroeg stadium een collectie aan van de later vermaarde Cobra-groep. Die doeken zouden de kern worden van de collectie van het Stedelijk. Janssen bouwde de Cobra-verza meling verder uit, maar zijn opvol ger Hans Paalman „deed er geen bliksem mee". Het was juist koren op zijn molen dat de Pvd A'ers Hans Bakker en Hans Konings voorstel den de kostbare stukken maar te verkopen, zegt Verweij. „Hij heeft dat gretig gebruikt Maar dat Cobra voor hem alleen maar een stukje depot-opslag was zei hij er niet bij". Zo ontstond de, later vaak door Paalman als excuus gebruikte my the dat in Schiedam louter cultuur barbaren wonen en dat de grootste vandalen lid zijn van de PvdA. „Terwijl Bakker en Konings hun uitlating op persoonlijke titel had den gedaan, en niet als Pvd A'er". Lesbrief Goos Verweij heeft die geruchtma kende affaire op de voet gevolgd, niet alleen als museumvriend, maar ook als echtgenoot van de voormalige PvdA-wethouder Truus Verweij. Hans Paalman, zo luidt zijn kritiek, is ernstig in gebre ke gebleven door de Cobra-doeken niet meer op de voorgrond te plaat sen. Terwijl daar toch volop kansen voorwaren. Het museum in Apeldoorn, dat over Cobra een lesmap maakte voor de scholen, ving bot toen het trachtte Schiedam voor het project te inte resseren. Schiedam gaf er de voor keur aan de werken van Brands, Appel, Rooskens, Corneille te laten verkommerden op de zolder van het Stedelijk, zegt Verweij bitter. Toen er uiteindelijk een catalogus kwam, werden daarin ongeveer 40 bruiklenen opgenomen. Omdat die inmiddels door de eigenaren zijn te ruggevorderd, is de dure catalogus nagenoeg waardeloos. Een Brabantse galeriehouder maakte Verweij er eind jaren ze ventig op attent dat veel doeken op de museumzolder waren bescha digd. Cobra-kenner dr. Willemijn. Stokvis kreeg van wethouder Her man Posthoorn opdracht de zaak te onderzoeken. Verweij: „Haar rap- Kunstvriend Goos Verweij: 'Hans Paalman deed geen bliksem met Cobra'. port, verschenen in 1980, kostte heel veel geld. Eigenlijk te gek voor woorden. We hadden toch een di recteur om het zaakje in de gaten te houden?" Klachtenbureau Het werd de kritische Verweij steeds duidelijker dat hij voor een vruchtbare samenwerking als met Schwagermann en Janssen bij Paalman aan het verkeerde adres was. Hij werd gaandeweg een soort klachtenbureau voor kunstenaars, museumpersoneel en bezoekers, zag de belangstelling en waarde ring voor het Stedelijk achterui thollen. Hij kreeg gegriefde kunst vrienden aan de deur, die woedend waren dat het museum zonder aan kondiging op een zondag gesloten was, dat een filmvertoning abrupt werd afgelast, dat er verkeerde kaartjes bij sommigge schilderijen hingen. „Grof onbehoorlijk. En dat allemaal omdat de directeur het museum hooguit als zijn hobby zag, omdat hij liever in andere steden in jury's ging zitten". Verweij heeft al drie jaar geen voet over de drempel van het Stedelijk gezet. En zelfs nu Hans Paalman is vertrokken, wordt hij nog achter volgd door wrok. Desondanks is hij bereid mee te denken over de toe komst van het museum. De nieuwe directeur, denkt Goos Verweij, zou een compromis moeten zoeken tus sen het puur Schiedamse karakter van het Stedelijk en de plaats die zijn instelling in de regio inneemt Er is teveel op eigen houtje gedaan, en dat kan een museum met een klein budget zich niet veroorloven. Verbouwen „Kijk maar naar de problemen rond Bida i Kolo, een hele dure ex positie. Die Antilliaanse kunst was meer dan de moeite waard om ook in het zuiden of noorden van het land te laten zien. Dat had finan cieel een stuk gescheeld". Meer sa menwerking met andere musea is het parool, denkt Verweij: „Dat kan best zonder dat we onze eigen iden titeit verliezen. Voor mijn part wor den we een filiaal van Boy mans in Rotterdam". Eigen aan Schiedam blijft sowieso de Cobra-collectie, zegt Goos Ver weij. Daarom is het juist zo zonde dat die niet permanent te zien is. „Tenslotte hebben we daarmee een naam opgebouwd buiten de stad. Die stukken willen mensen zien als ze naar ons museum komen". Ook de begin deze maand afgetre den cultuurwethouder Luub Haf kamp wilde delen van de Cobra- verzameling doorlopend tentoon stellen. Niet in het 'open depot', dat bleef hoe dan ook onaantrekkelijk. Hafkamps voorstel om de zaal bo ven de trap te verbouwen en als Co bra-zaal in te richten verdween ih het Stedelijk in een lade. De nieuwe wethouder Chris Zijdeveld zou die discussie opnieuw kunnen aan zwengelen. Voor Goos Verweij is een kleine Cobra-zaal al voldoende! Zolang Schiedam maar laat zien dat het een volwassen museum heeft. Waar bent u te bereiken als u mei thuis of op uw zaak bent? Met een Dancall autoielefoon kunt u uw contaden nog beier onderhouden Dankzij de laatste technologische ontwikkelingen, zoals niet uw handen voj bellers, is hel nu nog gemakkelijker, veiliger en sneller telefoneren vanuit uw eigen auto, draagbaar of ingebouwd per maand Leasing va fl 99 - per maand,excl BTW, wiel verzekenng Wij hebben een representatieve ruilauto beschikbaar (kosteloos) Wij verzorgen binnen enkele uren uw autotelefoonnummer MAAK VANDAAG NOG EEN AFSPRAAK, DAN BELT UMORGEN AL VANUIT UW KANTOOR OP VIER WIELEN! TELEFOON 010-4700122 OF PER FAX 010-4713033. Winkelcentrum Spatand. Zwaluwiaan 84. Schiedam 010-47Ö8122 AUTOBEDRIJF Boterstraat 4, Schiedam, tel. 010-4270664 Boterstraat 14, Schiedam, tel. 010-4733271 VOOR DE BETERE OCCASIONS MET STIP! Alfa 33 1.3 S "Milano" elec. ramen etc. 88 17.950,- Ford Sierra "Van" {grijs kenteken) veel iaadverm. 85 8.500,- Ford Escort 1.4 CL "Kanjer" 87 13.950,- Ope! Kadett G.SI "Van Basten" 1,8 digital 86 f 16.950,- Opel Kadett G.Si "Gullit" 16 Valve 89 f 35.950,- Ope! Kadett 1.3 S "Hatchback Silver" 86 ƒ-12.950,- Opel Kadett 1.8 S Sedan "Italia" 87 17.950,- Volledige Service en Garantie!! Opel Kadett 1.3 S Sedan Ipg "Hattrick" 88 16.950,- Ope! Kadett "Sporting" Hatchback 86 13,500,- Opel Kadett 1.6 Diesel"BIue Star" 5-drs. 86 14.950,- Opel Kadett 1.6 3-drs. Metallic OP=OPI! 85 11.750,- Opel Corsa "Maradona" iets aparts 87 12.950,- Opel Ascona 1.6 S "Red Baron" 88 17.950,- Opel Vectra 1.61 "Topper" "Life" 89 25.950,- Opel Senator 2.5 E Automaat "Presidente" 85 15.950,- De Klant is bij AutoKlip Koning! Mazda 626 Metallic Sedan Mooi 86 9.950,- Mazda 626 T.W.R. uitvoering zeer sjiek 87 18.950,- Mercedes 260 E als nieuw 86 38.950,- Mercedes 300 E "Dallas Style" 86 43.950,- Bij AutoKlip vindt u het well! Renault 19 GTX White Surprise 5-drs. 89 21.950,- Ranault 25 GTX full electric standing 85 11.950,- Saab 900 GL Sedan Zweedse schone 85 ƒ11.500,- Seat Ibiza 1.2 GL "Espaha" zomerlook 88 12.950,- Toyota Carina I! Sedan nieuw 89 19.950,- Stationwagons, voorde vakantiel Opel Kadett Station Van Transport 85 7.500,- Opel Kadett Station Van 86 8.950,- Opel Kadett Combi (geel kenteken) 85 8.950,- Opel Kadett Combi (geel kenteken) 86 9.950,- Opel Omega 2.0 i LPG onderbouw 87 22.950,- Inruil, 100% financiering mogelijk. Donderdagavond koopavond AutoKlip kunt u vinden 300 m van de Rijksweg Hflek van Holland-Schiedam, afslag Schiedam-centrum, achter de Hema. Pak Voordeel bij AutoKlip! door DONALD BAX Schiedam Vijf honkslagen op zes slagvrouwen. Het doemdenken voerde gisteravond weer heel even de boventoon op een muisstil Harga, waar je een knuppel kon horen val len. De 4-0 achterstand die Wilton Fijenoord/Schiedam tegen rode lan taarndrager Jan de Wit/DSC'74 al na een inning moest wegwerken, bleef uiteindelijk 2onder gevolgen. In de bodem van de gelijkmakende laatste slagbeurt twee nullen stelde Monique Zagwijn met een in getogen hitje in het linksveld Jolan- da Dröog in staat het winnende punt te scoren (5-4). Zowel het herstel van werpster Me- reille Hammink, die in de volgende zes innings nog slechts twee honksla gen incasseerde, als de wijze waarop Schiedam de rug rechtte, was even opvallend als bewonderenswaardig. Al dient wel te worden vermeld dat DSC niet voor niets de laatste plaats bezet in de hoofdklasse en vooral qua 'pitching de vereiste kwaliteit ont beert. DSC-coach Nol Houtkamp haalde de nodige trucs uit om de aan val van Schiedam aan banden te leg gen. Echter, op het moment dat de grootste problemen in de kiem leken gesmoord, brak toch het laatste restje verweer. Schiedam startte al meteen met de inhaalrace, In elke inning werd een puntje goedgemaakt. In deel één sloeg de aanvallend op de weg terug zijnde Debbie de Gids Mireille Gil- l'ard binnen (1-4), in deel twee scoor de Mereille Hammink op een uithaal van Andrea Moree (2-4), in deel drie zorgde Debbie de Gids op een opoffe- ringsklap van Conny Jonkman voor 3-4 en in deel vier tekende Liesbeth van den Heuvel, als honkloopster en re-entry ingezet voor derde honk- vrouwe Sandra Bol, voor de gelijk maker op twee wilde worpen. Een 'nul' op de thuisplaat na een gedwongen loop, het overkwam Schiedam tegen DSCF74 liefst drie keer. Ditmaal tracht Monique Zagwijn tevergeefs met een 'head first' sliding te scoren. DSC-catcher Yvette Wülemse heeft de bal al in de handschoen, zodat hoofdscheldsrechter Sterken burg op het punt staat Mo nique Zagwijn uit te geven. Daarna viel Schiedam, dat niet kon beschikken over Simone 't Hart, Marjolijn Berkhout en Gyselle Kor- pel, stil. Het ritme raakte kennelijk verstoord door de veelvuldige pit cherswisselingen, terwijl aan Haar lemse zijde de kansen pas ontstonden dank zij twee identieke foutjes van korte stop Linda Bol. Ritme Mereille Hammink was echter dus danig onbespeelbaar dat die mtsgre- pèn geen pijn deden. Het wachten was en bleef voor het stilaan ver kleumde publiek op de beslissing. DSC'74 kon het tenslotte nog twee innings redden, maar hees ondanks de tactische ingrepen van Houtkamp vermoeid de witte vlag. In de zevende inning opende Andrea Moree met een keurige driehonkslag in het mid veld. Houtkamp meende opnieuw het wiel te hebben uitge vonden. Hij liet de honken vollopen door achtereenvolgens J aland a Droog (tot dan nog niets geslagen) en Debbie de Gids (tot dan twee uit drie) opzettelijk vier wijd te geven. Conny Jonkman slaagde er vervol gens niet in de bal het binnenveld uit te krijgen, waardoor Andrea Moree op de thuisplaat sneuvelde. En toen Sanne 't Hart met drieslag richting dugout afdroop, was een vervelende en overbodige verlenging nabij. Anders Monique Zagwijn dacht daar anders over. De midveldster, die vorig sei zoen drie punten binnensloeg, deed opnieuw van zich spreken. Haar klap plofte tussen derde honk- vrouwe Cindy Plas en linksveldster Yvonne Kansen op de grond, waar door Jolan da Droog zonder de 'turbo' aan te zetten op haar dooie akkertje de thuisplaat toucheerde. SCHIEDAM 1111001-5 DSC74 4 0 0 0 0 0 0-4 Schiedam: Mersina Hammink (7) 9-0-7-2: DSC74: Joyce Smit (2 2/3)3-3-0-0. Unda Schip per (4) t-4-2-0. Slaoaamlddalder Schiedam: Debbie de Gids 0.667. Monique Zagwijn 0.667, Andrea Moree 0.500, Mereille Hammink 0,333 en Mireille Glll'ard 0.250. SPORTAGENDA Ti pa voor deze rubriek kunt u doorgaven aan de sportredaktie van deze krant, postbus 4008, 3130 KC Vlaardingon. De sportredaktie ia overdag telefonisch be^ re ik boar ondor nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010- 4056509. DONDERDAG 24 MEI Cricket: 11.00 Excelslor'20—Bloamendaal (terrein Victoria, Rotterdam), 11.00 Gan dhi—Hermes DVS; Damessoftbak 17.00 Wilton Fijenoord/Schiedam—HCAW (dou ble-header). 13.00 St. Lodewljk—M&E Vastgoed Gophers (double-header); Voet bal: 17.00 Quick Boys—SW. VRIJDAG 25 MEI Voetbal: 19.00 Ollveo—S W. ZATERDAG 26 MEI Dameseoftbal: 18.00 Gambro/Twins— Wilton Fijenoord/Schiedam (double-hea- der); Korfbal: 16.00 ODP-'t Waterschip. ZONDAG 27 ê?EI Cricket: 11.00 VOC—ExcelSlor'20, 11.00 Hermes DVS—HCC 2; Honkbal: 14.30"- Vlaardingen Holy—Hilversum; Damesiott-" bal: 14.00 M&E Vastgoed Gophers— Storks, r* Schiedam Het naar de t'veede klasse gedegradeerde Hermes DVS heeft slechts één seizoen plezier be leefd aan Ray van Duppen. De voor malig contractspeler van SW heeft gisteravond z'n overschrijvingsfor mulier ingeleverd bij het Oudbeijer- landse SHO, dat in de derde klasse van hget zaterdagvoetbal uitkomt Van Duppen wordt in de Hoeksche Waard herenigd met Paul Osehner en Edwin Wildenberg, met wie hij twee seizoenen op Harga heeft ge speeld. Schiedam Het eerste cricketelftal van Excelsior'20 speelt morgen (He melvaartsdag) de thuiswedstrijd te gen Blo emend aal niet op het eigen complex. Omdat op sportpark Thur- lede de hele dag het gelijknamige voetbaltoernooi wordt afgewerkt, moeten de ambitieuze cricketers uit wijken naar de velden van Victoria in Rotterdam (Kralingseg). Schiedam Rob Clerc heeft het bekende 'halfuur tje' van de damclub Schie dam gewonnen. In het verleden was dit eve nement een eendaags ge beuren voor viertallen; deze keer was het een indivi dueel sneldamtoemooi. In elke partij hadden de 36 spe lers, verdeeld over drie groepen van twaalf, per per soon tien minuten bedenk tijd. In de sterke hoofdgroep haalde Clerc negentien pun ten uit elf partijen. De voormalig Nederlands kampioen verloor alleen van Arie van de Weteringh uit Dordrecht die met acht tien punten op de tweede plaats eindigde. Ron Heus- dens, die remiseerde met Clerc, legde met vijftien punten beslag op de derde plaats. Van de Weteringh bleef als enige van de in totaal 36 mge deelnemers ongeslagen. Voor het Schiedams kam pioenschap won Ron Heus- dens in een inhaalwedstrijd van Dik van den Kerkhorf, waardoor hem de titel in de hoofdklasse bijna niet meer kan ontgaan. In de eerste klasse A is Schiedam nu op de derde plaats geëindigd. Schiedam heeft een naar aanleiding van het duel tegen Alblas- serdam ingediend protest gewonnen, waardoor de eindstand niet 10-10, maar 11-9 voor Schiedam is ge worden. Vlaardingen Jolanda van Walsum heeft zich vaiï haar beste kant laten zien. Nadat de voor het Vlaardingse Fortuna uitkomende atlete eerst bij het hoogspringen het clubrecord had geëven aard (I.65m), verbeterde zij vervolgens bij het versprin gen de beste clubprestatie. Jolanda overbrugde een. af stand van 5.6lm. Als slot- loopster op de 4 x lOQm esta fette had zij ook nog eens een groot aandeel in de eind tijd van 53.4 seconden. Marlo Scheffers en aan winst Corinne van den Berg leverden eveneens goed werk af. Marlo Scheffers liet met 9.51m alle kogelstoot- sters achter zich, goed voor een nieuw veteranenrecord. Zij wierp de discus 24,54m weg. Hoewel Corinne van den Berg zich bij het ver springen blesseerde en op 1.45m bleef steken, verraste zij iedereen, inclusief zich zelf, met een kogelstoot van 8.98m. De overige resultaten in de eerste competitiewedstrijd (derde klasse) waren; dis cuswerpen: Linda Olst- hoom 26.72m; lOOm horden: Sylvia Gruppen 18.7 sec; 800m: Liesbeth Bouwens 1.06.4, Sylvia Gruppen 1.18.5; 100m: Saskia Leeu- wangh 14.2, Linda Olst- hoorn 15.1; 3000m; Dïni van der Plas 11,39.8; versprin gen: Saskia Leeuwangh 4.55m; speerwerpen: Lies beth Bouwens 26.88m, Eve line Ringlever 27.26m. Het puntentotaal van het ver zwakte Fortuna bedroeg 10.557. Maassluis Met drie bussen en een stoet liefhebbers, onder wie veel oud-leerlingen (de 250 be schikbare kaartjes vlogen de school uit) vertrekt de Prinses Christana-sehool zaterdagoch tend om zeven uur naar Eindho ven. In het befaamde PSV-sta- dion voetballen de Maassluise meisjes tegen T>e Witte Schoolt' uit Noordwük om het kampioen schap van Nederland voor basis scholen. Na maandenlange voorberei ding en inspirerende aanpak van leraar-coach Cees van Ber- genhenegouwen werd tijdens de toernooien in Maassluis, Rotter dam en aansluitend het allesbe- slissende evenement op het KNVB-sportcentrum in Zeist een finaleplaats om het alge meen Nederlands kampioen schap afgedwongen. Het spekta kelstuk wordt omlijst door op tredens van Gerard Joling, Tat- jana, VOF De Kunst, kermisat tracties buiten het stadion, een infomarkt, een loterij en een heuse discotheek op de tribune. Deze finale wordt al om tien uur verspeeld en de hele week leeft alles wat met de Maassluise school te maken heeft naar het zinderende klapstuk toe. De prestatie van de Prinses Christina-school, dat in de voor- ronde een doelsaldo van 42-0 had opgebouwd, is extra aan sprekend, omdat geen enkele scholiere in clubverband voet balt. De meeste meisjes hockey- en bij Evergreen en Pollux en een van hen is een verwoed lief- - hebster van de paardesport

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2