Joop Solleveld zweert bij z'n zandzagers De buren? Die hebben alleen een kabouter* m WATERWEG 15 SPURT Geen punten voor Schiedam en Holy GOEIE FlUfl VANAVOND KIJK INDE KRANT. Hondencontroleurs registreren 1500 'vergissingen' 'Het gaat om luttele centimeters, enig geluk en een goede stek' Vijftien landen op WK kustvissen Rotterdams Nieuwsblad woensdag 27 )uru 1990 [SCHIEDAM Molenkrikkers De Molenkrikkers. Zo heet de fietsclub voor 55- plussers die Roe] Krikke en Miep de Groot, mede werkster van dienstencentrum 4 Molens, hebben opgericht. Achter de SpieringshoekQat aan de Bur- femeester van Haarenlaan verzamelen de fietsers onderdagavond 28 juni voor hun eerste tochtje, dat naar de Broekpolder gaat Krikke en De Groot vermoeden dat veel ouderen graag een fietstochtje maken, maar er tegenop zien dat in hun eentje te doen. De Molenkrikkers kun nen voor die mensen een uitkomst zijn. Klokslag ze ven uur vertrekken de fietsers. Na terugkomst bij de Spieringshoekflat beslissen zij over het doel van hun volgende rit. Koor uit Alabama Als onderdeel van een twee wekende durende Eu ropese toernee doet de Alabama Choral Explosion maandag Schiedam aan. Het uit 25 jongens en meis jes bestaande koor geeft dan een concert in het Ste delijk Museum aan Hoogstraat. De Alabama Choral Explosion gaat er prat op de meest getalenteerde studenten uit de Amerikaanse staat Alabama in haar gelederen te hebben. De koorleden zijn uit verschillende universiteiten in Alabama gerecruteerd. Het bijzondere aan een optreden van de 'Explosion' is dat er niet alleen wordt gezongen, maar ook een dansgroep is maandag vanaf acht uur in het Stede lijk te bewonderen. Heemtuinexcursie Tijdens de maandelijkse heemtuinexcursie in het Prinses Beatrixpark worden de deelnemers zondag meegenomen op een tocht terug naar de Ijzertijd. Voor dat thema is gekozen in verband met het IJzer- tijd-dorp, dat momenteel in het park door vooral scholieren wordt 'bewoond'. De leerlingen zijn daar in verband met het prehistorisch onderwijsproject '20D0 stappen terug'. Twee begeleiders zullen de wandelaars vertellen over de overblijfselen in de heemtuin uit de Ijzer tijd. Zo nemen zij een kijkje bij de griend met wilge tenen, de terp en de akker. Ook groeien er nog heel wat planten die eeuwen geleden vermoedelijk voor consumptie werden gebruikt, zoals de pastinaak, zil verschoon en wilde peen. De excusie begint om 14.00 uur bij de ingang van de heemtuin. Muziek en dans Harmonie Wilton Fijenoord geeft zaterdag een con cert in verenigingsgebouw Het Trefpunt aan de Nieuwe Waterwegstraat. Behalve het harmonie-or kest treden op: het leerlingenorkest, de flamenco dansers Aires Flamenco's en enkele lambadadan- sers. Bovendien wordt een rock rolldemonstratïe gegeven. Het concert begint om 20.00 uur. Sportdag Ruim driehonderd leerlingen van de hoogste groe pen van het openbaar basis- en speciaal onderwijs houden morgen hun jaarlijkse sportdag. Die wordt van negen tot vijf uur gehouden In sporthal Mar grieten in hetSportfonasenbad. Op beide locaties is een circuit van twaalf spelen uitgezet. In het zwem bad wordt onder andere een glijbaan- en een vlot- tenrace gehouden, terwijl in de sporthal allerlei bal sporten worden gespeeld. VLAARDINGEN Schilderijen op zijde De Haarlemse kunstenares Cora Kools exposeert tot en met zondag zijdesehilderijen in de foyer van het Unilever Research Laboratorium aan de Olivier van Noortlaan. Het bijzondere aan die kortlopende tentoonstelling is niet alleen de techniek, die Kools gebruikt. Haar keuze om één historisch thema uit te diepen is niet minder bijzonder. De Haarlemse is namelijk volledig in de ban van ko ning Arthur en heeft inmiddels al twintig schilderij en over en rond hem gemaakt. Kools verklaart die gedrevenheid uit de mystieke elementen die rond de persoon Arthur hangen. Die zouden bij uitstek leschikt zijn om op zijde te vereeuwigen, )f Arthur echt heeft geleefd is niet duidelijk. Als deze historische Brit inderdaad een mens van vlees en bloed is geweest, moet hij ongeveer 5Q0 na Chris tus hebben geleefd. Overgang dicht De spoorwegovergang bij de Wagnerstraat is vanaf zondagavond half twaalf tot maandagmorgen zes uur afgesloten voor alle verkeer. Die dag worden werkzaamheden aan het spoor uitgevoerd. Geld voor feest Openbare basisschool Erasmus kan de leerlingen la ter dit jaar in het nieuwe onderkomen aan deHuy- gensstraat/Vondelstraat een schitterend openings feest geven. Dat is mogelijk geworden dankzij de op brengst van een onlangs gehouden fancy-fair. Met spelletjes en loterijen werd ïn totaal 12.000 gulden opgehaald. MAASSLUIS Wandeltochten Hoewel de VereenigdeTouwfabrieken Maassluis al lang niet meer tot het bestaand industrieel erfgoed van Maassluis behoren, is de uit het bedrijf voortge komen wandelsportverenïging VTM nog steeds ac tief. Zoals zaterdag. Dan wordt voor de vierender tigste keer de Verto-mars gehouden. Opnieuw heb ben de organisatoren enkele nieuwe routes uitge stippeld. De meeste wandelaars vertrekken zater dagmorgen richting Delfland. Alleen de Kilometer vretermars (richting Hoek van Holland) en de Fu- rieademars (richting Vlaardingen) hebben een an dere bestemming. Deelnemers kunnen kiezen uit zes afstanden: 5,10, 20,30,40 of 50 kilometer. Wandelaars die 20 kilome ter of meer willen afleggen, kunnen al vanaf acht uur starten bij de gymzaal Margriet aan de Mgr. Bec- kerslaan. Voor de twee andere afstanden staat de vroegste start een uur later gepland. Het is de bedoe ling dat alle deelnemers weer voor zes uur 's avonds 'binnen' zijn. Oude kleding Bij de diverse winkelcentra in Maassluis worden binnenkort kunststof containers geplaatst waarin oude kleding kan worden gedeponeerd. Het college van B en W heeft de stichting Kleding Inzameling Charitatieve Instellingen daarvoor toestemming ge geven'. De stichting krijgt die toestemming voor een proefperiode van een jaar. Carillon-concert Stadsbeiaardier Jan van der Zwart geeft vrijdaga vond van half acht tot half negen een concert op het carillon van de Grote Kerk. Hij speelt dan tijdens het derde van een serie van zes concerten onder an dere improvisaties op liedjes uit Engeland, Neder land, Frankrijk en West-Duiisland. g SCHIEDAM 1 donderdag 28 juni jamsessie, caté Podium, 22.30 uur. zomerbïnga waarvan de opbrengst bestemd is voor het zomerkamp, buurthuis Nleuwiand, 20.00 uur. VLAARDÏNGÊN] donderdag 28 Juni lunchconcert Aad Zouten dijk, Grote Kerk, 12.45 uur. door PETER DE LANGE Schiedam Of hij bang is voor honden? Bart grinnikt. „In m'n vrije tijd fluit ik voetbalwed strijden. Als scheidsrechter raak ie wel aan blaffen ge wend Deze belastingcontrole is een kolfje naar zijn nand. „Ik kom uit de incasso wereld, moet je weten". De 43-jarige Maassluizer is één van de acht uitzendkrachten die de ge meente Schiedam heeft ingehuurd voor de huis-aan-huiscontrole op hondenbelasting. In zes weken tijd heeft Bart systematisch duizenden adressen afgewerkt. Er ontging maar weinig aan zijn arendsogen, elke dag kwam hij wel een paar wanbetalers op het spoor. Donder dagmiddag maakte hij één van zijn laatste rondes, nacontrole bij men sen die tijdens het eerste bezoek niet thuis waren. Bart accepteert gelaten dat sommi gen met verachting op hem neer zien. Een handlanger van de fiscus is nu eenmaal niet populair. Zelf vindt hij zijn werk 'nuttig en nodig'. „Het is niet eerlijk dat de een wel hondenbelasting betaalt en de an der niet". Het is zelfs leuk werk, zegt Bart, als hij zijn auto met het oranje vaantje aan de antenne in de Hagastraat parkeert en zijn papie ren ordent. „Je komt overal, je hoort nog eens wat. Alleen aan mensen die een an der verraden, heb ik een vreselijke hekel. 'Nee, bij mij mot u niet we zen, maar die daar aan de overkant, die heb er wel een'. Zo geniepig! Dat gebeurt heel veel. Vooral jonge mensen hebben er een handje van. Ouderen niet. Die hebben de oorlog meegemaakt". Smoezen Volgens zijn instructies mag Bait niet met bewoners in discussie gaan. Hij mag alleen antwoorden opschrijven en noteren of hij een hond heeft waargenomen. De rest zoekt de afdeling Belastingen op het stadskantoor uit. Barts gereedschap bestaat uit een legitimatiebewijs, een pen en een adressenlijst met daarop de huis nummers, de naam van de hoofd bewoner en diens leeftijd, en soms een bijzonderheid: hond aange meld, hond afgemeld. „Uit die bij zonderheden kan je soms iets aflei den. Iemand van tachtig heeft zel den een hond. Ook buitenlanders hebben zelden huisdieren". Ondanks de bijna waterdichte con trole zijn er altijd mensen die door de mazen van het net glippen, ver moedt hij. Iemand kan zijn viervoe ter mee naar het werk nemen, of die hebben ondergebracht bij fami lie of vrienden. En smoezen, die vallen ook niet altijd te weerleggen. Hoewel sommige wel héél door zichtig zijn. In het 'crisiscentrum' op het stadskantoor liggen ze soms in een deuk. De ambtelijke begelei ders Wim en Simon: „Ongelooflijk hoeveel moeders de laatste tijd een hond voor hun verjaardag hebben gehad. En m de asiels in de wijde omtrek moet geen. hond meer te vinden zijn: daar hebben honder den Schiedammers 'net' een beest gehaald. Om nog maar te zwijgen van de honden die Vorige week' zijn gekocht op de vogeltjesmarkt in Antwerpen. Hele transporten moeten er onderweg zijn geweest". Bart heeft al tientallen malen te ho ren gekregen dat het belastingfor mulier 'net op de post was gedaan'. „Of ze zeggen ijskoud: fijn dat u langskomt, ik heb op u zitten wach ten". Agressie heeft hij nog niet meegemaakt. „Wel dat ze kortaf zijn. Maar niet van: Joh, als je niet opdondert... Het ligt ook aan jezelf natuurlijk. Je moet beleefd blijven, tactisch. Wat me nog het meest ver baast, is dat niemand naar m'n legi timatie vraagt. Dat is me pas twee keer gebeurd". Allergisch Zodra hij in de Hagastraat voor de eerste keer die middag op de bel drukt, schakelt Bart al zijn zintui gen in, „Meestal komt een hond meteen aangelopen als er wordt ge beld. Of ze beginnen te blaffen". In portiekwoningen zoals in de Haga straat gaat die truc niet op. Daar moet de controleur zich eerst toe gang tot het trappenhuis zien te verschaffen. Er wordt niet openge daan. „Zo kan je niet luisteren", constateert Bart teleurgesteld. Op de lijst wordt aangetekend dat deze adressen nogmaals voor hercontro le in aanmerking komen. „Een hond, nee; die hebben we weggedaan. De kinderen waren er allergisch voor", zegt een slaperige man, die een blok verderop de deur opent. Ook op de andere hulsnum mers in de straat vangt de speur- - neus bot. Hij blijft monter. „Goed J voor je conditie, aat trappenlopen". 1 In de Leliestraat belt hij bij twee deuren tegelijk aan. „Slimmigheid- je. Dan luistert de buurman mee. Durven de mensen niet snel te jok- ken". Maar ook hier blijven veel deuren hermetisch gesloten. Terug naar de even nummers in de Haga straat. Achter één voordeur hangt een bord met het portret van een vervaarlijke doberman met de waarschuwing: 'Brake in, make his day...' Maar zulke inbrekers af schrikkende teksten wilen nog he lemaal niet zeggen dat er daadwer kelijk een hond waakt, is Barts er varing. „Het kan ook fake zijn". Hij raadpleegt zijn lijst: „Bij deze hier is het echt, die hééft een hond". Bij één van de woonboten aan de Willemskade is het voor het eerst raak. Op Barts bellen wordt niet opengedaan, maar ergens diep in het binnenste van het schip slaat een hond aan. Dat geldt echter niet als wettig en overtuigend bewijs. Sigarettepeuk De controleur: „Dat kan ook bij de buren zijn". Hij belt nogmaals: „Ja, nu hoor ik het duidelijk". De ge snapte hond wordt genoteerd. De buren staan reeds op de loop plank op Bart te wachten. „Nee, ik heb alleen een poes", zegt de be woonster. Twee Rotterdamse be zoekers vinden het een prima zaak, zo'n controle: „Kan je ook niet 's bij ons in de Oester flank langskomen? Daar lopen honderden honden, en wedden dat niemand er belasting voor betaalt?" Even aanbellen en wie is er het eerst bij de deur? Oe hond. De magere oogst in De Gorzen wordt ruimschoots goedgemaakt in Schiedam-West. Even nadat een kortaangebonden bewoner hem verachtelijk een sigarettepeuk voor de voeten heeft geworpen, kan Bart een debiteur noteren. Een al oudere vrouw beken t bedeesd dat zij 'sinds februari' onderdak verleent aan 'een vondelingetje', een 'langs de snelweg gevonden' hondje. „Maar ik heb 'm al aangegeven, het for mulier is onderweg". „Op 22 hoef je niet te zijn", zegt een breed lachende jongeman, die zelf geen huisdieren houdt „Dat zijn kennissen van me. Daar zijn geen honden". Bart trekt de deur dicht, kijkt weer eens op zijn lijst „Waar om zegt hij dat nou? Op 22 hebben ze twee honden...'*. Keffertje In de Westfrankelandsestraat zet Bart het opeens op een drafje. Klampt een bejaarde aan die een onooglijk keffertje uitlaat. Tevre den maakt Bart een notitie. „Ik zag die man net de deur uitkomen, zijn nummer stond op de lijst", ver klaart hij. Verderop verschijnt een struise Schiedamse in het trapgat. „Hon denbelasting? Ik dacht dat u van de stadsvernieuwing was. Dat u kwam stofzuigen. Moet u kijken wat een rotzooi ze hebben gemaakt' alle maal zand op de loper. Nee, een hond heb ik niet De burerx ook niet Die hebben alleen een kabouter". Een andere buurvrouw schudt op Barts vraag bedroefd het hoofd. „Ik zou wel willen, maar ik durf 's avonds de straat niet meer op om 'm uit te laten". Tegen het einde van de middag gaat de laatste 'zwarte' hond in de boeken. „Dat is er weer een ge snapt", zegt Bart, als op zijn belsig- naal geblaf weerklinkt. Hij inven tariseert de resultaten: „Vier, en dat bij een nacontrole. Het houdt niet op". „We hebben al 1500 vergissingen", zegt coördinator Wim tijdens de da gelijkse inventarisatie op het stads kantoor. Vergissingen? „Ja, we gaan er maar vanuit dat niemand te kwader trouw handelt. Dat die mensen gewoon vergeten zijn hun hond aan te geven, 't Is zeker met allemaal onwil". Wim heeft nog wel lol in het hon den vangen, zijn collega Simon, die telkens opnieuw alle ingeleverde lijsten moet nalopen, is het onder hand spuugzat. „Het is een enorme administratie". Kaartjes en briefjes van Schiedammers die de actie toe juichen, beuren hem weer een beet je op. En dat het de laatste jaren op vallend snel inzakkende bestand belastingbetalers dankzij de actie weer een stuk is opgekrikt stemt hem tevreden. „Zoiets kan je toch niet op je laten zitten". Wim, afrondend: „De financiën zijn voor ons niet punt nummer één. We herstellen gewoon een stukje rechtsgelijkheid. Iedereen die een hond heeft behoort daar voor te be talen. Dat de een wel trouw betaalt en de ander niet, dan kan je tegen over de bevolking niet maken". door PIETER VAN DER LAAN Maassluis De Nieuwe Wa terweg klotst aan z'n voeten te gen de grauwe basaltblokken. In de verte nadert een knalro de tanker. De rotweiler Beau begint enthousiast te blaffen. Amersfoort Vijftien landen zullen elkaar van 29 september tot en met 5 oktober bestrijden om de wereldtitel kustvissen. Dit tweejaarlijkse evenement heeft plaats in Goslkapelle op het Zeeuwse eiland Walcheren. Dit kampioenschap, onder auspiciën van de Federation Internationa le de la Pêche Sportive (FIPS), wordt georganiseerd door de Ne derlandse Vereniging van Sportvissersfederaties (NWS), Hoofdsponsor is Siitstar-Bene- lux te Weesp. Het Nederlandse team bestaat uit vijf vissers: Ad Marijnen (Bavel), Wil Franken (Bergen op Zoom), Joop Solle veld (Maassluis), Jan Verhees (Oud Vossemeer) en Tonny Ma- thijssen (Roosendaal). Sportvisser Joop Solleveld tuurt evenwel mismoedig over het brede water. „Vroeger zat het hier barstensvol vissers", klaagt hij. „Je moest echt zoeken voor een plekkie. Tegen woordig zijn de vissers op één hand te tellen. Dat is niet zo verwonder lijk, want de vis is de vis niet meer. De meeste zijn aangetast door de vervuiling. Ik zou voor geen goud een vis uit de Waterweg op m'n bord willen hebben. Ik sla hier vaak misvormde vissen aan de haak, Baars met zweren. Je wordt er onpasselijk van". De mens heeft het milieu grondig en doeltreffend verpest. De vis stand is om te janken. De vis wordt nog duurder betaald dan Herman Heijermans aan het begin van deze eeuw kon bevroeden. Joop Solle veld (42), een boom van een vent, heeft deze sombere ontwikkeling vanaf zijn prille jeugd nauwgezet c gevolgd. Hij kent de wateren uit de omgeving op zijn duimpje. d Zijn eerste grote vis was een gul. Vanaf de strekdammen voor de kust van 's-Graven2ande sloeg hij juichend het dier aan de haak. Sol leveld raakte begeesterd door het vissen, werd lid van 'De Zeebaars' uit Maassluis en trad toe tot het le gioen wedstrijdvissers. In 1980 werd er snel een prïjzenkast in el kaar getimmerd, Solleveld gros siert immersin bekers. Hij behoort tot het type, dat als hijhet op z'n heupen krijgt, het Tjeukemeer leegvist. „Ik ben een actieve visser. JoopSoiievefd met hend Beau. Op de achtergrond de Nieuwe Waterweg, Schiedam/Vlaardingen De der de wedstrijd in de kampioenspoule, tegen Onze Gazellen, leverde de softbalsters van Schiedam geen overwinning op. Niet dat de ploeg van Ton Ebben daar vantevoren op gerekend had, want OG wordt door de Schiedamse équipe nog altijd een maatje te groot geacht Toch bleef de schade gisteravond op Harga be perkt: 0-2. Daardoor blijft de Schie damse hoofdklasser staan op twee punten, nu uit drie wedstrijden. Holy De honkballers van Vlaardingen- /Holy leden een 8-12 verlies tegen Huma/Blue Birds. Dit duel werd vorige week bij een I -2 stand ge staakt wegens onweer. Ook in de herhaling konden de Vlaardingers het niet bolwerken. In de eerste drie innings namen de gasten al een 0-5 voorsprong door een diversiteit aan honkslagen op pitcher Kendel Steba, die in totaal vijftien honkslagen incasseerde. In de twee daaropvolgende slagbeur ten verkleinde Holy de achterstand (5-7), maar wederom liep Blue Birds uit: 5-9. In de voorlaatste in ning werd de spanning opgevoerd toen Holy alsnog in de slipstream van Blue Birds ging hangen. Het werd 8-9, maar verder lieten de be zoekers hat niet komen. Op Kendel Steba werd in deel-negen nog eens een veelvoud aan honkslagen ge produceerd. hetgeen leidde tot nog eens driepunten: eindstand 8-12. HOLY 000230030» 8 BLUEBIRDS 212020203-12 Wtrpcijfw. Holy: Kende) Steba (9) 3-0-16-5: Blue Bird* A van der Horst (62/3)5-3-7-6. N. Higglns (t/3) 1-0-1-0. Ik ga echt niet als een zoutzak op m'n koffer zitten. Nee, tijdens wedstrijden blijf ik rommelen en zoeken. Soms sta je te ver te wer pen, terwijl de vis slechts een tien tal meters uit de kant zit, Als je on der een paraplu gaat zitten af wachten, kun je het wel schud den". Toppers De toppers herken ie aan hun ma teriaal: een carbonnengel, een ro buuste Mitchell- of een lichte Pennmolen, Aberdeenhaken, een 30 00 hoofdlijn en torpedolood rat of zonder ankers. En natuurlijk bt aas, het dierbaarste geheim van elke wedstrijd visser. Solleveld zweert bii z'n zandzager tjes, „Levens aas is heel belangrijk. In m'n vrije tijd ga ik altijd op zoek. Zeepieren, zandzagertjes en steur- krab zijn mijn favorieten. Voor de wedstrijden wordt het aas altijd door officials van de NWS gecon troleerd. Kleurstoffen bijvoor beeld zijn verboden. Je moet het juiste aas in het juiste gebied ge bruiken. Rond de Maasvlakte grijp ik m'n zandzagertjes, ïn de Water weg wil het nog wel eens lukken met zachte krab en bij 's-Graven- zande reageren schar, gul en zee baars prima op de pieren". Kustvissen onderscheidt zich van het bootvissen door de vangstsoort. „Bij boot- of zeevissen gaat het lou ter om gewicht. Die jongens halen knoerten aan boord: kabeljauw, wijting en schol. Wij beperken ons tot de centimeters: vooral schar en k bot. Het fijnere werk, zogezegd. Je moet dus neel scherp vissen". Rolvissie „In '87 werd ik tweede van Neder land in Rockanje. Kwam ik tien centimeter tekort Ik dacht dat ik gek werd. Een klein rotvissie te weinig. Dan ga je je van alles afvra gen, Zo van wat heb ik in gods naam verkeerd gedaan. Geluk speelt natuurlijk een factor in zo'n massale wedstrijd. Via loting wordt jouw stek aangewezen. Je kan dus middenin de zandbanken f-n, maar ook met kuil vol met voor je snufferd. Dan hoefje al leen maar te halen. Nu moetje niet denken dat Iedereen dat kan. De top van de nationale kustvisserij is met zo groot, Ongeveer veertig ge lijkwaardige vissers, die elkaar op bijna alle toernooien en kwalifica tiewedstrijden bestrijden. Na tien jaar ken je de hele meute. Tijdens de wedstrijden is iedereen bloedse rieus, maar na afloop is het een groot feest. Dan wordt er even flink in de bus geblazen". Joop Solleveld is inmiddels aan successen gewend geraakt. Zelfs de wereldtitel team vissen is niet aan hem voorbij gegaan. In '86 werden de Duitsers, Engelsen en Belgen in Portugal gedeklasseerd. Het Ne derlandse team, bestaande uit vijf vissers, werd toen voor het eerst wereldkampioen. De champagne vloeide rijkelijk. Komend najaar kan Oranje in Domburg opnieuw de titel in de wacht slepen. „Van mij mogen de wereldkampi- oenschappen morgen al begin nen", zegt Solleveld. „Dat is een fantastisch evenement. De hele entourage spreekt me aan. We zit ten bijna een week in een bunga lowpark. Een dag voorbereiden, vierdagen vissen en dan de feeste lijke afsluiting. Tijdens het kampi oenschap worden wij bijgestaan door een coach, Oor Willemse. Hij heeft vanaf de kant meer overzicht en hij adviseert het team. Dat is of ficieel toegestaan. Alle coaches staan hun pupillen terzijde. Ze let ten er ook op dat 's avonds ieder een op tijd naar bed ging en zich geen stuk in z'n kraag drinkt, want vissers willen na afloop nog wel eens een stevig borreltje nuttigen. Ik houd me altijd in. De ontlading komt pas na het evenement. Onze grootste concurrenten zijn. straks de Engelsen. Gehaaide beroepsvis sers, zij vissen puur om de noen, In Engeland hen je aan de lopende band toernooien met geldprijzen voor de nummers een tot en met tien. Je kunt dus wel voorstellen dat hun afgevaardigden door de wol geverfd zijn. Verder vind ik de Belgen altijd goed, ze zijn vreselijk fanatiek. En dan heb je natuurlijk nog West-Dui Island, de huidige wereldkampioen. We kunnen straks de borst natmaken" Bloed Het vissen zït'm in het bloed. Zelfs als Joop Solleveld geen hengels ('Ik heb er voor wedstrijden altijd vier liggen') in de auto laadt, gaat hij nog wel eens voor z'n plezier bij anderen kijken, „Ik sta dagelijks vroeg op. Dan krijg ik de kriebels, hè. Vooral als er grote wedstrijden naderen, ga ik gloeien. De span ning is dan ongehoord. Ais je merkt dat je op een prijs afstevent, kruipen de katten in je rond. Je hebt het niet meer. Ik heb grote kerels een potje zien janken, omdat ze net buiten de prijzen vielen". „In de finale van de selectiewed strijden weet je dat de eerste vijf de WK mogen vissen en de nummers zes tot en met vijftien airei2en naar de Beneluxkampioenschappen. De rest krijgt een vetleren m»daille. Driemaal zat ik in de tweede groep. Zoals ik al zei gaat het om luttele centimeters, enig geluk en een goede stek. Als je verkeerd zit, moetje op je buurman letten. Als jij niets vangt en hij zit voortdurend ie halen moet ie je hengeltje een beetje naar rechts verleggen. Mag eigenlijk niet hoor, maar ach..,". De vissport gaat in de familie Sol leveld van vader op zoon. Richard Solleveld werd onlangs nationaal kampioen bij de jeugd. „Ik had hem een crossmotor beloofd. En de volgende dag konden we er samen eentje gaan uitzoeken. Hij glom als een spiegel. Richard heeft zich het niet geplaats bij de eerste vijftien. M'jn vrouw vist niet, nee. Ook al wordt het damesvissen populairrik krijg haar niet mee. Ze is een keer zeeziek geweest op een boottochtje, nou dan weetje het wel".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2