'Zelfs van Albert Heijn had ik geen last' Mahorokan staat voor zware klus WATERWEE 19 SPERT DWS nog zonder trainer RKWIK en HBSS oefenen m I schiëdam" ivlaardingen] Kruidenier Van Leeuwen houdt het na 45 jaar voor gezien Judoka's ondervinden hevige concurrentie van WK-voetbal TSN internationaal SPORTAGENDA ADVERTEER MEER Poespas-bus De leerlingen van openbare basisschool Groenoord aan de Peter van Anrooylaan kunnen dinsdag een kijkje nemen in de Poespas-bus. In die bus is een educatief project van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren ondergebracht Leerlin gen van de vier hoogste groepen krijgen daar infor matie over de activiteiten van de vereniging Bo vendien kunnen zij vanaf half elf terecht in de doe- hoek. Standwerkers Voor de vijftiende keer wordt de Schiedamse week markt tussen Hemaplein, Lange Kerkstraat en Broensvest dit najaar het decor van een boeiende competitie. Ongeveer 25 standwerkers uit heel Ne derland proberen elkaar op 28 september de loef af te steken. De meest begenadigde spreker en verko per wint de Schiedamse wisselbeker, toegekend door een jury met daarin onder andere Hanneke Sc heer es (echtgenote van de burgemeester), ge meentesecretaris Arno Gorissen, journalist Robert Bas en raadslid Coby de la Rie. Voorzitter is als van ouds F.M.H. Zappeij, secretaris van de landelijke verenigt ng voor ambulante handel. Het standwerkersconcours is onderdeel van de Brandersfeesten. Dit jaar krijgt het evenement een extra dimensie, omdat Schiedam tegelijkertijd het 40-jarig bestaan van de weekmarkt viert Unieke kans Jongeren van 15 jaar en ouder krijgen in de komen de vakantie van verpleeghuis Driemaasstede tien dagen de kans om te ontdekken of een baan in de verpleging hen aanstaat 't Is weer eens wat anders dan in een ver en vreemd land in de zon zitten, zo prijst Driemaasstede het vakantieproject aan. Twaalf jongeren kunnen van 13 tot 25 augustus een kijkje nemen in de wereld van de zieke oudere. Driemaasstede denkt hen in te zetten voor zeer uit eenlopende karweitjes: de patiënten gezelschap houden, een wandelingetje met ze maken, helpen in de keuken, helpen in de rolstoelwerkplaats, mee werken aan het huisradioprogramma, patiënten naar fysiotherapie rijden, poffertjes bakken of rond gaan met de ijscokar. Alleen al de aanwezigheid van de jeugd zal de oude re patiënten goed doen, denkt hoofd verpleegdienst W.M.E.M. Terporten. „Zij hebben de ouderen best wat te bieden. Enthousiasme, spontaniteit, aan dacht, speelsheid en een nieuwe, frisse kijk op de dingen". De jongeren werken twee tot drie uur per dag in het verpleeghuis en gebruiken er tussen de middag de lunch. Er is plaats voor hooguit twaalf jongeren. Op de avond van 12 juli wordt in Driemaasstede een voorlichtingsbijeenkomst gehouden voor de jonge ren. Degenen die meedoen aan het project krijgen een deelnemerscertificaat. |VUARPiNGiF Singel dicht Volgende week donderdag is het zover: dan is de Anthony Knottenbeltsingel definitief afgesloten voor doorgaand verkeer. Daarmee komt een einde aan de pogingen van de gemeente om met halve af sluitingen en omrijroutes het doorgaand verkeer door Vlaardinger-Ambacht aan banden te leggen. Op 5 juli begint Gemeentewerken met het aanleg gen van een busbaan van één rijstrook tussen Plein 1940 en de Goudsesingel. Vanaf dat moment is de geliefde sluiproute van het autoverkeer tussen Vlaardingen-Holy en het centrum en de industrié- gebieden onbruikbaar geworden. De discussie over het verkeer in.Ambacht heeft ja ren geduurd. De oplossing waarvoor ten slotte is ge kozen, dateert al van 1982. In de loop der jaren heb ben groepen bewoners en politieke partijen maar liefst vijftien verschillende oplossingen voor de ver keersproblemen bedacht. Een afsluiting van de Knottenbeltsingel bij de Burgemeester Verkadesin- gel leidde tot burgerlijke ongehoorzaamheid, Bewo ners van de Rozenlaan, die het sluipverkeer door hun straat beu waren, vernielden een aantal keren de kamelen ruggen en dreigden de gemeente dat te blijven doen tot aan de overlast een einde was ge maakt. (Met de huidige oplossing zijn ook lang niet alle be- .woners van Ambacht gelukkig. Zij vinden dat hun ■buurt na de afsluiting nog maar nauwelijks per auto te bereiken valt. Nieuw asfalt 'Automobilisten doen er goed aan komende week waar mogelijk de volgende straten te mijden: de Wa tersportweg, Zuidbuurt, het Fortunapad en de Schiedamsedijk en oprit van de Mr. L.A. Kesperweg tussen de Kortedijk en de Van Hogendorplaan. Van maandag tot en met vrijdag wordt in die straten bij droog weereen nieuwe slijtlaag aangebracht Om de hele wegbreedte te kunnen behandelen en om te voorkomen dat auto's door bitumen worden bescha digd, wordt omwonenden aangeraden auto's niet op deze wegen te parkeren. Automobilisten wordt geadviseerd de eerste dagen na hetaanbrengen van ae nieuweslijtlaag zeer lang zaam te rijden. Op die manier kan lak- en glasschade aan auto's worden voorkomen. Dependance Boekhuis Den Draak opent vermoedelijk al half juli een nieuw, tijdelijk onderkomen. In de oude ge meentebibliotheek aan de Fransenstraat gaat Den Draak z'n snel groeiende voorraad educatieve en wetenschappelijke boeken onderbrengen. Daarmee wordt d e vestiging op het Veerplein flink ontlast. Met het gemeentebestuur heeft het boekhuis afge sproken dat de dependance daar gevestigd blijft tot het moment dat de definitieve bestemming van het pand bekend is. Hoewel dat betekent dat Den Draak wellicht voor slechts zeer korte tijd van de oude bi bliotheek gebruik kan maken, zou de fors toegeno men vraag naar studieboeken deze beslissing recht vaardigen. jjdAASSLÖiS Kwijtschelding Maassluizers met een laag jaarinkomen komen dit jaar in aanmerking voor kwijtschelding van de al betaalde reinigingsrechten. Daarvoor komen in aanmerking: alleenstaanden die bruto minder dan 16.435 gulden verdienen en een gezin dat maximaal 22.775 gulden verdient Wie in aanmerking denkt te komen voor de kwijtschelding moet voor 1 septem ber een schriftelijke aanvraag indienen bij het coUe- ge van B en W. Meer informatie over deze regeling is te krijgen bij de afdeling belastingen in het stad huis. ISCHIEDAM zaterdag 30 juni live-concert Solid Soul, café Podium. 22.30uur. maandag 2 juli concert Amerikaans koor Alabama Choral Explosion, Stedelijk Museum, 20.00 uur. uierdag 30 juni presentatie pastoraal team, eucharistieviering Pax Christf-kerk, 19.00 uur. natuurexcursie In de Broekpolder, start bushalte Drieén-Huljsen (Hofyslngel), Ouur. wandelconcert met mede werking van gemengs koor Animato, fluitiste Marieke Valthuizen van Zanten en organist Aart Bergwerff, Grote Kerk, 15.00 uur. zaterdag 30 juni orgelconcert door Jan Bo nefaas, Grote Kerk, 20.15 uur. Rotterdams Nieuwsblad vnjdag j 29 jura 199Q door SANDER SONNEMANS Schiedam Na 45 jaar zijn kruidenierswinkeltje in Kethel te hebben bestierd, zet de bijna 70-jarige Cees van Leeuwen er een punt achter. Morgenmiddag om drie uur doet de uit Schiplui den afkomstige kruidenier zijn zaak definitief op slot. Nog één keer zal zijn buurtwinkel druk bevolkt worden, want na de sluiting houdt het kruideniersecht paar een receptie voorkennissen en klanten. Het doet Cees van Leeuwen' wel pijn om te zien dat er mede door de opheffing van zijn zaak steeds min der overblijft van het karakteristie ke dorpje. Toch blijft hij bij 2ijn be sluit. „Ik kijk er niet naar uit", geeft Cees van Leeuwen te kennen, „maar ik voel wel dat het nodig is. Verleden jaar heb ik besloten om er mee te stoppen. Ik ben het toen al rustiger aan gaan doen. Het bezorgen van boodschappen heb ik beperkt tot mijn tien oudste klanten. Niet het oudst in leeftijd hoor, maar de men sen die al heel lang klant van mij zijn. Die bedien ik tot mijn laatste werkdag op hun wenken. Dat stuk je service blijf ik geven". Bakfiets Door zijn vriendelijkheid en klan tenservice geniet Van Leeuwen, vader van uen kinderen, zelfs tot ver buiten Kethel grote bekend heid. Toen hij zich 45 jaar geleden met zijn vrouw aan de Schiedamse- weg vestigde, trok hij regelmatig op zijn bakfiets de polder in om de boodschappen aan huis te bezorgen. Na acht keer het rij-examen ver geefs te hebben afgelegd, schafte hij zich, eenmaal in het bezit van het fel begeerde rijbewijs, een auto aan. Een koekblik op wielen, noemden zijn dochters het gekscherend. „Ik had wel een karretje nodig, want mijn route gingtotaan Schipluiden. Dat was op den duur niet meer aan te fietsen", kijkt hij terug op de tij den van weleer. Met de komst van Albert Heijn en de Korti Markt in het Hof van Spa- land verwachtte de familie van Leeuwen een geringere toeloop van klanten. Maar met enige trots kan vader Cees tot op de dag van vandaag nog steeds zeggen, dat hij weinig hinder heeft ondervonden van de 'grote jongens'. Van Leeuwen: „Mijn zaak draaide op verse waar. Naast de gebruikelij ke huishoudelijke artikelen ver kocht ik eieren van de boer, brood, kaas, melk en vleeswaren. Alle maal vers. Ik koos bewust voor kwaliteit in plaats van de goedkope rommel en daar kwamen de men sen toch op af, Men roept tegen woordig over scharreleieren en denkt dan dat die eieren van kip pen komen die frank en vrij op bet erf lopen. Nou, dat is allemaal on zin", zegt hij strijdlustig. „Als ze bij Albert Heijn in de win tertijd durven te beweren dat er scharreleieren worden verkocht, weet ik dat ze liegen. In de winter zitten die beesten allemaal binnen. Scharrelkippen zitten ook in een legbatterij. Ze hebben maar een paar vierkante centimeters meer ruimte dan andere kippen. Nee, dat hele seharrelgedoe is uit de lucht gegrepen". Roddelen Niet alleen de kwaliteitsprodukten die bij kruidenier Van Leeuwen over de toonbank gingen zorgden voor een nimmer terugvallende klantenstroom. „Natuurlijk had mijn buurtwinkel ook een sociale functie", zegt de winkelier. „Ik zal de gezelligheid missen. Het nieuws van de dag werd bij mij altijd be sproken. Maar als men over iemand ging staan roddelen, stak ik er di rect een stokje voor. Nee, daar moest ik niets van hebben". „Veel mensen kwamen naar mijn winkel voor één, bepaald produkt. Speciaal voor mijn kaas kwam er zelfs regelmatig een man uit Delft hier naartoe. Het leuke vond ik al- Cees van Leeuwen rekent nog één keer af. Morgenmiddag doet hij dat voor bet laatst tijd als iemand dan eens Iets anders probeerde, dat hij dan de volgende keer beide artikelen nam". „Ook zal ik nooit vergeten dat er een keer een mevrouw een pak. va cuüm verpakte koffie terug kwam brengen. Omdat het zo hard aan voelde dacht ze dat de koffie met goed was. Met een mes heb ik er toen een gat in gemaakt". Met veel genoegen kijkt de mid denstander terug op de jaren die hij in zijn winkel doorbracht. Maar ook de gedachte dadelijk van zijn oude dag te kunnen genieten tovert een glimlach op het gelaat van de grij zende 'Kethellapper'. „Ik heb een broer, drie zwagers en een dochter in Canada zitten en die gaan we binnenkort opzoeken", vertelt hij met pretoogjes. „Daarna zafik wel moeten wennen aan het rustige leventje. Nu sta ik om vijf uur op om de melk en het brood binnen te halen, anders ben je het kwijt eer het in de winkel ligt. Dan ga ik nog even terug tot half zeven en lees de krant op bed. Uit slapen zal ik niet doen. Joh, de meeste mensen sterven toch op bed! Half acht zal wel het matje zijn". Wat ik ga doen met al die vrije tijd? Hobbies heb ik niet. Mijn zaak was mijn hobbïe. We zullen voor het eerst sinds 45 jaar weer boodschap pen moeten gaan doen, al laat ik dat liever aan mijn vrouw over. We hebben de zaken eigenlijk altijd al gescheiden gehouden. Aan de ene kant van de deur deed ik de winkel, en aan de andere kant van de deur zorgde mijn vrouw voor de kinde ren wijst hij naar de doorgang die winkel en woonhuis met elkaar verbindt. Het echtpaar Van Leeuwen wil, on danks het verdwijnen van de vele buurtwinkels, voor geen goud weg uit Kethel. De ruimte die bij het verdwijnen van de winkel vrij komt, wordtbij het huis getrokken. „Het is niet rendabel om hier nog een zaak te beginnen", zegt Cees van Leeuwen. „Er zijn te veel win keltjes verdwenen, de loop is eruit. Er zitten hier alleen nog maar een fietsenmaker en een slager. Die sla- fer neemt trouwens de brood- en aasverkoop van mij over". „Vertrekken doen we niet, want ik woon hier prima naar mijn zin, hoe wel het landelijke beeld langzamer hand verdwijnt. Als je op de Ker- kweg loopt, zie je vlak voor het dorp en direkt daarachter de z-flats, die betonnen muur. Wij in het dorp noemen dat ook wel de Chinese muur". De halflege schappen geven de buurtwinkel een troosteloze aan blik, maar de heer des huizes ziet het toch van de positieve kant. „Aan stuntprijzen heb ik nooit mee gedaan, maar nu geef ik een fikse korting op de laatste artikelen. De zaak moet toch leeg. Ik heb tot de laatste dag met veel toewijding in mijn zaak gewerkt, en dat geeft toch wel ontzettend veel voldoe ning". Schiedam Het is nog altijd niet duidelijk wie bij DWS de scepter zal zwaaien over het eerste damesteam. De opvolger van Nol Verhoeff wordt gezocht in een trio kandidaten, waarvan voorzitter Huib Zandwijk de namen niet wil vrijgeven. Eind volgende week hoopt de Schie damse handbalvereniging met de nieuwe tech nisch verantwoordelijke rond te komen. In iedere geval zal de nieuwe trainer-caoch niet kunnen beschikken over de jeugdspeel- sters Miranda Broeren en Wendy van der Gaag. Broeren is met handbal gestopt en gaat zich toeleggen op het damesvoetbal, terwijl de talentvolle Van der Gaag heeft aangegeven voorlopig niets met handbal van doen te willen hebben. Daarnaast is DWS niet tegemoet geko men aan de financiële verlangens van Kristel van den Velde, die haar geluk hoogstwaar schijnlijk bij Holbox/Swift gaat beproeven. Eerder al stopte record-international Diane N i emantst verdriet. Nieuwe gezichten in de selectie, waarin de on langs aan de knie geopereerde Martin van Has- sel langdurig zal ontbreken, zijn Claudia Bos en Esperanza Navires (beiden afkomstig van HVOS) en Pauline Noorduin, die van ETC komt door RIK BAKKER Maassluis Het is een rare mengeling van be langen, waarmee de judoka's van Mahorokan Maassluis toeleven, naar de kwartfinale van het Europa Cup-toernooi voor judoclubteams, die morgen in de Maassluise Olympiabal zijn beslag krijgt. Vlaardingen RKWIK hoopt zich met vier oefenwedstrijden in augustus perfect voor te bereiden op de competitie in de vierde klasse. De Vlaardmgers spelen op zondag 12 augustus de eerste partij bij RKSVM. Een week later gaat RKWIK op bezoek bij Hiliesluis. De oe fencampagne wordt afgesloten met wedstrij den tegen CKC (26 augustus) en DZB (op dins dag 28 augustus), HBSS, komend seizoen-getraind door Jan van der Hoek en diens assistent, de voormalig eer- ste-elftalspeler Henny Bras, is nog een selectie speler rijker. Edward Koudijzer (VDL-zo) maakt na een jaar op non-aktief te hebben ge staan, de overstap naar Harga. Het oefenpro gram ma van HBSS ziet er als volgt uit: 7 augus tus VELO (Wateringen), 11 augustus ASWH (Hendrik-Ido-Ambacht), 14 augustus Lyra (De Lier), 15 augustus DHS (terrein Kethel, aanvang 19,30 uur) en 25 augustus Die Haghe (Harga). Jan van der Laan, bij TSB debuterend als hoofdtrainer, laat de veertig selectiespelers op 24 juli opdraven voor de eerste training, en slaat op 17,18 en 19 augustus het trainingskamp op in Austerlitz. Voor The Shell Boys staan de volgende oefenwedstrijden op het programma: 4 augustus Rijnmond Hoogvliet Sport (thuis), 11 augustus KMD (thuis), 14 augustus Maasdijk (Maasdijk) en 21 augustus Meeuwenplaat (thuis). Schiedam Het jeugdtoemooi van TSN, dat van 1 tot en met 8 juli op tennispark Kethelha- ge wordt afgewerkt, krijgt een internationaal tintje. De Koninklijke Nederlandse Lawn Ten nis Bond heeft drie jonge Amerikanen en een Westduitser aan het TSN-toernooi toegewezen. Verder zullen ruim tweehonderd tennissers deelnemen waaronder een ruime afvaardiging uit het district-Zeeland. Aan de ene kant wordt het voet baltoernooi om de wereldtitel in Italië bijkans vervloekt door trainer-coach Koos Henneveld en de zijnen. Aan de andere kant zijn de Mahorokan-mensen wel zulke sporters dat de heroïsche prestaties in andere takken van sport hen niet onberoerd laten. De concurrentie van andere sportevenementen is momenteel echter moordend, zeker morgen. Daarvan werd Koos Henneveld zich in de afgelopen weken weer eens pijnlijk bewust. Hij kreeg in zijn pogingen om sponsors voor de Europa Cup-ontmoeting tus sen zijn team en de Carabïnïeri- ploeg van Italië te vinden me nigmaal nul op het rekest. „Televisie", 2egt Henneveld, „dat is tegenwoordig de enige lokker die mogelijke geldschie ters over de streep kan trekken. En dat kunnen wij zaterdag wel vergeten. Natuurlijk hebben we als club en via de Judobond Ne derland contact gehad met de NOS. Studio Sport is ook niet on welwillend, maar ze moeten een afweging maken. En dan legt judo het als publiekssport na tuurlijk met straatlengtes af te gen het voetbal. Bovendien is de Tour de France morgen al be gonnen, staat Wimbledon op het 'uitzendlijstje' van Studio Sport en wordt in Assen de TT verre den". Rompslomp Henneveld tracht zijn judoka's zoveel mogelijk aan de romp- Tips voor deze rubriek kunt u door gaven aan de •portredaktM van deze krant, postbus 4008, 3130 KC Vlaardingen. De sportredaktie is overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010- ZATEROAG30JUMI Cricket 11.00 Excaslor-20—HBS, 11.00 GandfiiHermes DVS. Tsnrls: Toernooi TSF (BI, Cl, Dl). Softest 16.00 Terresvo- gefs—Wilton UJenoord/Scfitedam (doubte- ZOMDAQ 1 JtfU Cricket 11.00 HCC—Excelsior'20. 11.00 Hermes—DVS—Hercufw. Honkbal: 14.30 TIW/1 SurvivorsVlaardingen Holy. Taruii* Toernooi TSF(B1,C1, D1). Mahorokan Is biessurevrijen wii graag vlammen In de Europa Cup- strijd met Carabinieri Roma. Achterste rij v.l.ivr. Marcel Wisse (-65 kg), Hans Kegel (-71 kg), Arle Vliegenthart (-86 kg), Nico Boelrijk (-78 kg), Richard Popiolek(+95kg) en Jacco Quist (- 65 kg). Voorste rij v.Ln.r. Laurens van As (-71 kg), Rob Henneveld (- 86 kg), Anne ten Hoeve (-95 kg), Jan van Buren (- J 60 ka) en Anthony s Wur1h(-78kg). slomp rondom de organisatie van de inmiddels al tweede thui- sontmoeting van Mahorokan in dit Europa Cup-avontuur te ont trekken. Voor de pionnen van het sterke Maassluise clubteam geldt- erop of eronder. De Itali aanse nationale politieploeg, want die wordt door Carabinieri Italia op de judomatten gezet, is een erg sterke tegenstander. „Twee jaar geleden", zegt Hen neveld, „stond Carabinieri nog in de finale. Die werd toen nipt verloren van tweevoudig Euro pa Cuphouder JC Orleans uit Frankrijk. Veel mannen in die politieploeg, staan ook in de na tionale judoploeg van Italië. We krijgen er een hele zware dobber aan. Normaal gesproken ligt in ons team het accent op de vier zwaarste mensen. Onze lichtge wichten maken hun partijen meestal in het besef dat een eventuele nederlaag in de latere ontmoetingen wel wordt wegge poetst. In dat opzicht is het duel van'morgen geheel anders. Ook Carabinieri heeft zijn sterkste mensen in de zwaardere ge wichtsklassen, Dat verhoogt de druk op onze lichte mannen. Die moeten scoren, willen we de ba lans in ons voordeel doen over slaan". S&&- "!lSSs „Elk van de zeven wedstrijden", zegt Rob Henneveld, de 'vedette in ruste' bij Mahorokan, „is een sleutelpartij. We kunnen ons geen onnodige-fouten veroorlo ven. Het is altijd moeilijk om voorafgaande aan een confron tatie te kaan rekenen, want ne gen van de tien keer pakken je speculaties verkeerd uit Toch denk ik dat Mahorokan zeker twee vaste punten moet pakken in de eerste vier duels. Carabi nieri bereikte de kwart-finales door overwinningen met 4-3 te gen het Belgische JC Ronse en met 4-2 tegen Panhellinios uit Griekenland. Det betekent dat er partijen verloren zijn. Naar mijn idee zijn de klassen tot 71 kilo en tot 78 kilo minder sterk bezet bij die Italianen- Die moeten voor ons zijn. Het mooi ste is als we na vier partijen een 'gat' hebben van twee punten. Dat zou betekenen dat winst in een van de laatste drie ontmoe tingen de beslissing in ons voor deel laat uitvallen. Of we kansen hebben op die halve finale? Het wordt moeilijk. Laat ik het zo zeggen. Als iedereen naar ver-i mogen presteert, dan zijn we ze ker niet kansloos". Ook Richard Popiolek weet een zware last op zijn schouders. De tot nu toe voor het actieve judo- werk gespaarde zwaargewicht (115 kilogram) zou morgen best wel eens de man kunnen wor den die de beslissing moet bren gen. Popiolek bleef in de twee eerdere ontmoetingen van Ma horokan langs de kant ten fa veure van de internationaal meer ervaren René van Ooyen. Van Ooyen moet de kwartfinale echter laten schieten wegens va kantie. „Daar kon. hij niets aan doen", zegt Henneveld. „Van Ooyen had rekening gehouden met de mogelijkheid dat wij wel eens ver zouden kunnen komen. Maar de oorspronkelijke wed strijddatums zijn op het laatste moment opgeschoven". „Ik weet waarvoor ik erin sta", zegt Popiolek nuchter. „Ik draai al zo lang mee in de ploeg. Ik maak me niet zoveel zorgen. Ik voel me goed en sterk. De enige •wedstrijden in Europacupver- band die ik ooit heb verloren, waren tegen absolute Europese toppers. Jongens als Von der Groeben uit West-Duitsland, meervoudig Europees kam pioen, en Van Bameveld. Die won op het laatste EK voor Bel gië twee keer zilver. Normaal gesproken hoefik voor geen an dere club-zwaargewicht onder te doen". Spanning De spanning was afgelopen maandag al voelbaar op de trai ning van Mahorokan. Welis waar zorgden toen de straf schoppen tussen Ierland en Roe menië voor 'vertraging' in het trainingstijdstip, maar eenmaal begonnen was de naderende ontmoeting met Carabinieri dui delijk voelbaar. Felle onderlinge randori's (trainingswedstrijden, RB) en veel inzet Het was de laatste training waarin de judo ka's voluit gingen. In de afgelo pen dagen is ontspannen naar de confrontatie van morgen toege- leefd. Henneveld: „Mijn ploeg is blessurevrij en klaar om te stun ten. Doorgang van deze derde ronde stond lange tijd op losse schroeven. Niet omdat we niet wilden, maar omdat het een heksentoer was om deze wed strijd financieel rond te breien. Zonder een kleine maar heel trouwe groep van mensen, waar Mahorokan altijd van op aan kan, hadden we ons wellicht te rug moeten trekken. Juist voor die trouwe supporters willen we vlammen!"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2