Ouders twijfelen bij scholenfusie Bewoners procederen tegen Campani iehotel Dirk Touw is een man van de straat Verbod hardhout al op de helling Kanongebulder in Broekpolder 'Nieuwe buren' pikken geldkist VLAARDINGS 0A6BLAD SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Deltasport nam recht in eigen hand' Bax: deskundige hulp is gewenst Excuses aan Bnlva 'Honds' huwelijk WATERWEG WOENSDAG 18 JULI 1990 PAGINA 9 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6,3131 BC Vlaardlngen. Postbus 4008,3130 KA Vlaardingen. Telefoon; 010-4343229, 4352066,4350557 - sportredactie: 4345209, Telefax: 010-4349754. Sloop luidt einde Goeman Borgesiusschool in Schiedam Na het verwijderen van het interieur kunnen bewo ners van West deze week genie ten van het spectaculaire gedeel te van de sloop van de Goeman Borgesiusschool. Met grote mo kerhamers wordt het beeldbepa lende pand in de Anthony Muijs- straat met de grond gelijkge maakt. Nieuw schoolgebouw De Goeman, waar generaties scholieren hun elementaire ken nis opdeden, maakt plaats voor een nieuw schoolgebouw, dat vanaf het schooljaar 1991-1992 dienst moet doen. De leerlingen van de openbare school keren dan terug op hun vertrouwde stek. Als leerling van een fusie- schooi, want de Goeman en de nabijgelegen Erasmusschool worden de bloedgroepen van een groter geheel. Fusie Sommige ouders van Goeman kinderen zijn niet zo gelukkig met de fusieplannen. De ouders vrezen, dat de kwaliteit van het onderwijs onder de fusie zal lij den. De Goeman wordt de laat ste jaren geroemd om haar pro gressieve leermethoden. Aange trokken door de individuele vorm van onderwijs stuurden ouders uit andere buurten hun kinderen ook naar het oude schoolgebouw m de Anthony Muijsstraat. Met de aanstaande samensmelting met de Erasmus- school op komst, overweegt een aantal ouders hun kroost naar een andere school te sturen. Reactie Onderwijsconsulent Lex Tigges kent de verhalen, maar hij vindt de reactie van de ouders enigs zins overdreven. „De Goeman is inderdaad een goede school, maar de ouders zijn het beeld gaan idealiseren. Vreemd is dat niet, want enkele jaren geleden verkeerde de school met zeven tig leerlingen op de rand van de afgrond. Dat heeft tot een grote betrokkenheid bij de ouders ge leid". Enkele'jaren geleden hield de school een grote werfactie, die inderdaad resultaat heeft gehad. Met name in de lagere klassen maakte het leerlingental een op vallende groei door. „Ouders gingen zelfs de school schilde ren, hetgeen natuurlijk heel po sitief was", kijkt Tigges terug. „Maar op het onderwijsvlak steekt de Goeman zeker niet met kop en schouders boven de an dere scholen uit. Net als de Eras musschool heeft de "Goeman haar sterke en haar zwakke punten". Zwakke punt De gehanteerde rekendidactiek beschouwt Tigges als het zwak ke punt van*beide scholen. „Dat betekent niet dat de leerlingen de rekenkunst niet machtig wor den", sust hij. „Maar de gehan teerde methode moet worden gemoderniseerd. Die operatie hebben we uitgesteld tot het mo ment dat de fusie een feit is". De directeuren van de Goeman Borgesiusen de Erasmus gaan de tweehoofdige leiding van de nieuwe school vormen. „De aar zelingen bij het lerarenkorps zijn bijkans verdwenen. Het vormen zeer enthousiaste teams. Boven dien moeten de verschillen tus sen de scholen niet worden over dreven. In de onderwijswereld", aldus de onderwijsconsulent, „wordt veel wollige taal gebe zigd, maar feitelijk bestaan er slechts nuanceverschillen tussen de scholen". Slopershamers maken een ein de aan de oude Goeman Borgesi usschool. Op dezelfde plek ver rijst in het volgende schooljaar een splinternieuw onderwijscom plex. Vlaardingen In de doorgaans zo rustige Broekpolder worden recreanten deze week opge schrikt door kanongebulder. Het betreft geen legeroefening, maar het Bureau Beheer Landbouw gronden zet wel wapens in om ha Ar vijand te verjagen. Het gaat om houtduiven, die het in deze dagen hebben voorzien op kool zaad. Nadat het koolzaad op de veertig hectare tellende akkers verle den week is gemaaid, ligt de oogst nu op de velden te rijpen. Een buitenkansje voor de dui ven, die de zaden als uitstekend voer beschouwen. Zonder tegen maatregelen zou een groot deel van de oogst ongetwijfeld verlo ren gaan doordat de vogels de vruchten opentrappen of lospik- ken. Het Bureau Beheer Landbouw gronden heeft verjagingsappara- tuur in het gebied opgesteld. De remedie bestaat uit enkele kna lapparaten, die de duiven naar een gebied moeten verjagen waar minder schade kan worden aangericht. Ondanks de tegenwerking kun nen de duiven toch nog een graantje van de oogst meepik ken, want de bestrijding wordt slechts een beperkt aantal uren per week ingezet. Uit angst voor geluidsoverlast worden de appa raten tussen zonsondergang en zonsopgang buiten werking ge steld. Ook op zondag kunnen de duiven zich in alle rust te buiten gaan aan de delicatesse. Kustzoekers kunnen de Broek polder de komende weken beter mijden, maar andere recreanten hoeven zich niet belemmerd te Vlaardingen De voetbalclub Deltasport heeft het volledig aan zichzelf te wijten, dat op 15 juni het grondwerk voor het nieuwe complex aan de Kooikersweg een tijdje is stilgelegd. Dat schrij ven Burgemeester en wethou ders van Vlaardingen in ant woord op vragen van PvdA'er Bert Kandel. Bij het complex werd vervuilde grond verplaatst zonder dat de provincie en de dienst centraal milieubeheer Rijnmond er iets van wisten, er werden bomen gekapt zonder vergunning en de f ond verzetmachines bescha- gden tegelbestrating en inge zaaide terreinen. Dat de dienst Gemeentewerken daar een ein de aan maakte, was volgens B en W niet meer dan logisch. Zij zijn het niet eens met PvdA'er Kan del, die vindt dat de gemeente uiterst klant-onvriendelijk han delde jegens Deltasport. De gemeente kan zich wel voor stellen dat het bestuur van Del tasport was geïrriteerd door de vergunningprocedure. Het bouwplan voor het complex van de fusieclub moest op aandrin gen van de welstandscommissie vier keer binnen drie weken veranderd worden. Toch valt het de club te verwij ten, vinden B en W, dat zij het recht in eigen hand heeft geno men. Deltasport heeft recht op steun van de gemeente, „maar dat mag niet zover gaan dat voor eenieder geldende procedures die uiteindelijk rechtsbescher ming van burgers beogenniet worden gevolgd". De problemen rond het complex van Deltasport werden overi gens snel opgelost Drie dagen nadat het werk op last van Ge meentewerken was stilgelegd, konden de voorbereidingen voor de bouw weer verder gaan. De plantsoenendienst maakte geen bezwaar tegen het kappen van bomen 2onder vergunning en bouw- en woningtoezicht re gelde de zaken met de DCMR. De afgegraven grond mocht naast het bijveld worden gestort, als het maar meteen daarna met graszaad zou worden ingezaaid. Burgemeester en wethouders er kennen In hun antwoordbrief aan Bert Kandel, dat sommige gemeentelijke procedures voor verbetering vatbaar zijn. Daar aan zal aandacht worden be steed, beloven zij. voelen in het uitoefenen van hun hobby. Liefhebbers van standwild hebben nog steeds de kans de in ruime mate aanwezi ge hazen, konijnen en fazanten te aanschouwen. In tegenstelling tot de houtduiven reageren de vaste bewoners van de Broek polder niet of nauwelijks op het kanongebulder. Dirk Touw, 57 jaar, Schiedam mer en een man van de straat: „Mijn hele leven woon ik in de Gorzen. Nadat mijn vader en moeder waren overleden, bleef ik met mijn broer in het ouder lijk huis achter. Wij wonen bij de sluis en hebben uitzicht op de Maas. Nee, ik zit niet veel binnen. Dat is niet goed. Meest al ga ik met mijn bakfiets oud ijzer ophalen of wandel ik ge woon wat In het weekeinde ga ik met mijn broer naar de camping in Roozendaal en ook ieder jaar naar het buitenland. We zijn al in veel landen geweest. Je 2iet nog eens wat. West-Duitsland heeft de mooiste natuur, Enge land de meeste bezienswaar digheden, Zwitserland is heel schoon en Zweden staat er om hekend dat de mensen vanuit de douche of wc naakt over de camping lopen. Dat hebben we gezien. Is wei even wennen, maar je leert er mee leven. Weet je, mijn vader had een roeiboot, waarmee hij op de Maas voer. Hij viste sinaasap pels en ander fruit op dat tij dens het lossen en laden van schepen in het water viel. Van beroep was hij koetsier, maar hij heeft alles gedaan. Zo hielp hij bij de opgravingen op de be graafplaats, die van de Singel moest verhuizen naar de Vlaardingerdijk. De geraamtes gingen in kleme kisten en de sieraden naar familieleden. Als hij werldoos was, pakte mijn vader van alles aan. Ik heb gewerkt bij de veevoer- fabriek, hier langs het water. De fabriek moest weg, want ze gingen de waterkering bou wen. In 1977 raakt ik mijn baan kwijt en ik was te oud om nog iets anders te vmden. Toen ze de fabriek gingen slopen, toen zag je wat een sterk gebouw het was. ïn het dak zaten van zulke grote binten. Dat zie je niet meer. Mijn broer en ik gingen sloopauto's ophalen. We haal den de tank er uiten sneden ze dan in vieren. Mei. de benzine die er nog in zat, konden we in het weekeinde weer mooi naar de camping rijden. Tegenwoordig doe ik die auto's met meer. Nog wel rij ik regel matig met de bakfiets om spul len van de mensen uit de buurt op te halen. En soms kom ik on derweg wel eens wat tegen, een oude wasmachine of zo. Maar het ijzer levert niets meer op. Het is nu een hobby geworden, want ik ben graag buiten bezig, Binnen zitten, dat vind ik niks". Vlaardingen/Schiedam Het verbod op hardhout, opgenomen in de Vlaardingse bouwverorde ning op initiatief van de fractie SGP/RPF/GPV en D66, wordt wellicht ingetrokken. Burgemeester en wethouders vrezen dat de rechter het ge wraakte artikel in de verorde ning zal vernietigen. Dat zou weer kunnen leiden tot schade claims van degenen, die door het verbod op hardhout hogere kos ten hebben moeten maken. Nadat een motie van Gerrlt Wim van Veelen (GPV) door een meerderheid van de gemeente raad was aangenomen, werd het verbod op tropisch hardhout al op 1 maart opgenomen in de bouwverordening. Pas vorige week bepaalden burgemeester en wethouders wat onder tro pisch hardhout moet worden verstaan: houtsoorten uit Zuid en Midden-Amerika, Zuid-Oost Azië, Indonesië, Maleisië en Afrika. Alleen bouwers die 'onevenre dig nadeel' van het verbod zou den ondervinden konden ont heffing krijgen van het verbod. Inmiddels hebben drie particu lieren toestemming gekregen om bij een verbouwing toch hardhout te gebruiken en de aannemer die de 210 De Snaijer- woningen en de 140 Brederowo- ningen in. de Babberspolder re noveert, heeft ook ontheffing gekregen. In slechts één geval werd geen vrijstelling verleend. En nu, viereneenhalve maand nadat het verbod in werking trad, zetten B en W het alweer op de helling. De controle op nale ving van het verbod door de dienst bouw- en woningtoezicht is volgens het college nauwelijks mogelijk. Die gebrekkige con trole, en de rechtsongelijkheid die daarvan het gevolg js, zou voor een rechter reden kunnen zijn het verbod onverbindend te verklaren. Terwijl Vlaardingen alweer overweegt het verbod te schrap pen gaat de gemeente Schiedam opnieuw bekijken of een verbad op hardhout in de bouwverorde ning kan worden opgenomen. Schiedam heeft daarmee ge wacht op de goedkeuring van gedeputeerde staten van Zuid- Holland voor een soortgelijk be sluit van de gemeente Dor drecht Maasland Maasland gaat des kundige hulp inroepen voor de afhandeling van de discussie over het Westlands transport centrum. De raad wil zich laten informeren over de juridische en bestuurlijke haken en ogen die zich zouden kunnen voordoen. Op 28 augustus moet de gemeen teraad zich uitspreken over de kwestie. Waarnemend burgemeester Jaap Bax bracht het idee om des kundigen ïn te schakelen pas na de raadsvergadering van gister avond naar voren. In dit 'infor meel overleg' hield hij de raad namens het college voor dat de kwestie erg gecompliceerd ligt. Daarom zou het wellicht niet zo gek zijn een deskundige met een jundisch-bestuurlijke invals hoek in te huren, Bax liet door schemeren al een kandidaat op het oog te hebben. „We gaan niet naar het eerste het beste advoca tenkantoor op de hoek". Hij hield de raad voor dat externe hulp wel geld kost. „Maar geen tonnen uiteraard". CDA-woordvoerder De Nie was het roerend eens'met de opvat tingen van Bax. „Wij zijn niet uitgerust met iemand die zulke bekwaamheden heeft en dat is maar goed ook, want dan zou het ambtelijk apparaat overbezet zijn Zo n zaak als deze doet zich maar eens in decennia voor. Wij vinden het volkomen logisch. Het is een groot probleem en we moeten een goed besluit nemen. Geef ons wijze raad", aldus De Nie. Overigens was De Nie het niet eens met Bax over de aard van de affaire-transportcentrum. De Nie noemde het uniek, Bax hield het raadslid voor dat de Maas- landse affaire minder bijzonder is dan men zelf denkt. Hij refe reerde aan een soortgelijke kwestie die speelde in Albrands- waard (Poor tugaal Rhoon) waar men een distributiecentrum in de maag kreeg gesplitst door de provincie en de gemeente Rot terdam. Albrandswaard verzette zich maar verloor de procedure uiteindelijk voor de Kroon. Als Maasland tijdens de raads vergadering op 28 augustus vol hardt in haar verzet tegen het distributiecentrum, dan ligt de 'aanwijzing' van de provincie al klaar. Daarmee zal Maasland worden verplicht alsnog uitvoe ring te geven aan het onlangs herziene Streekplan Zuid-Hol land -West, Tegen deze procedu rekan de gemeente beroep bij de Kroon aantekenen. Den Haag Heeft de Ibis-groep alle sores eindelijk achter de rug bij de oprit Vlaardingen-West van rijksweg 2Q wordt op dit mo ment het fundament voor het nieuwe hotel gelegdeen ande re hotelbouwer is nog steeds ver wikkeld in juridische procedu res met omwonenden. Zij eisten gisteren voor de Raad van State, dat de bouwvergunning voor het Campanilehotei op de hoek van de Burgemeester Heusdenslaan en de Kethelweg wordt opge schort. De bewoners H. Hoogerwerf en G. Andriessen zijn fel tegen de komst van het hotel. Zij vroegen staatsraad mr. J.H. Blaauw de gemeente te dwingen tot schor sing van de al verleende vergun ning. Het tweetal woont op vier entwintig meter van het hotel, waarvan de bouw ieder ogenblik kan beginnen. Behoefte Volgens de advocaat van de be woners, mr. Geelhoed, zijn er geen dringende redenen om met de bouw vooruit te lopen op een wijziging van het bestemmings plan. Aan het hotel is volgens hem weinig behoefte. De bezet tingsgraad van hotels in de regio Rotterdam is laag. Mr. Geelhoed beklaagde zich erover dat de ge meente geen geluid metingen heeft verricht, waarin de over last van het nieuwe hotel wordt meegewogen, Volgens een woordvoerster van de gemeente heeft de Campani- legroep een onderzoek naar de haalbaarheid van het hotel, dat zich op zakenlui en reizigers richt, laten uitvoeren. De ge meente heeft geen reden vraag tekens bij dit rapport te zetten. Volgens het huidige bestem mingsplan moeten er bij het Ke- thelplein woningen worden ge bouwd, maar dat is niet reeël vanwege de geluidoverlast. Het hotel zal aan het zicht worden onttrokken door een groen strook. De Raad van State doet binnen kort uitspraak. Vlaardingen Burgemeester en wethouders van Vlaardingen hebben VVD'er Jan Bulva hun verontschuldigingen aangebo den, omdat hij zo lang heeft moe ten wachten op antwoord op zijn vragen over het Landje van Chardon. Bulva stelde zijn vragen, over de openstelling van de busbaan over het Landje, op 18 mei. Drie weken later had hij nog geen antwoord gehad. Terwijl schrif telijke vragen van raadsleden in de regel toch binnen drie weken moeten zijn beantwoord. De VVD'er werd boos en stelde opnieuw schriftelijke vragen, Deze keer wilde hij weten waar het antwoord op de vorige vra gen bleef. Nu, die lieten gewoon wat lang op zich wachten, omdat de openstelling van de busbaan zo'n gevoelige materie is, schrij ven B en W. Natuurlijk hadden zij dat even moeten laten weten aan Bulva, maar dat waren zij vergeten. Lunchconcert in Grote Kerk Vlaardingen Werknemers en andere belangstellenden kun nen morgen hun middagpauze doorbrengen in de Grote Kerk. Aad Zoutendijk, de vaste orga nist van de kerk, verzorgt van kwart voor een tot kwart over een een lunchconcert. In het historische gebouw brengt Zoutendijk werk ten gehore van Jan. A. Van Eijken, César Franck en Camille Saint Saëns. De toegang tot het concert is gra tis. Liefdesverdriet Schiedam Een crime passio- nelle was het net niet, maar het normafwijkend gedrag van een 24-jarige Rotterdammer werd gistermiddag wél ingegeven door liefdesverdriet. Toen zijn vnendm met kwam opdagen, spoot hij mei spuïtverf net trot toirvan het Hemaplein onder. „Ik hou van je, Bart", schilderde de jongen met zwarte letters De jongeman, die tot zijn daad kwam nadat hij al uren vergeefs stond te wachten, werd op heter daad betrapt. De Rotterdammer moest beloven, de stoep zelf schoon te maken. De vriendin was ook ten tijde van de aanhou ding nog spoorloos. Vlaardingen Gouden medail les hebben de dne fameuze tec kels van Vlaardinger Jaap Vink niet weten mee te nemen uit het Tjechoslowaakse Brno. Maar het wereldkampioenschap voor honden heeft naast drie zilveren plakken toch ook nog iets ander opgeleverd: Bandiet heeft een bruid in de wacht gesleept. De middelste van Vinks Rode Rebellen is in het 'huwelijk' ge treden met een Duitse korthaar dwergteckel. Het tee$e Mona Lisa PïxJand, Westduits en Pools kampioen, van eigenaar Zolo- tenko is naar Vlaardingen geko men om zich te laten dekken door Bandiet van de Rode Rebel. Deze hond draagt de kampioen stitels van Nederland, België, West-Duitsland en Luxemburg. Het baage van Mona Lisa heeft er vanuit Hameien een tocht van tweemaal vijf uur voor over ge had om zijn teckel in contact te brengen met Jaap Vinks trots, die heuglijk over de 'huwelijks voltrekking' spreekt. Over twee maanden zullen de pups worden geboren. Maasland benoemt gemeentesecretaris MaaslandDe nieuwe gemeen tesecretaris van Maasland val! met zijn neus in de boter. P Schouten ui t Sliedrecht treedt op 1 november in dienst en dat is. liet waarnemend burgemeester Jaap Bax gisteravond weten, de tweede dag van de begrotingsbe handeling „Hij zai dan naast mij plaatsne men als ik er dan tenminste nog zit", aldus Bax, die naar ver wachting dit najaar plaats maakt voor de definitieve opvolger van de eerder dit jaar naar Culem- borg vertrokken burgemeester Mïeke Bloemendaai. De Maaslandse gemeenteraad besloot Schouten gisteravond unaniem te benoemen als nieu-' we gemeentesecretaris. Ver wonderlijk was dat niet: vooraf was zijn kandidatuur zowel on der het personeel als bij de frac tievoorzitters onderwerp van ge sprek geweest. Schouten volgt A. Vogelaar op. die vrijwel ge lijktijdig met Bloemendaai werd benoemd in het Zeeuwse Brui- Vlaardingen Drie vrou wen hebben uit het huis van een 78-jarige bewoonster van de Chopinstraat in Vlaardingen een geldkist gestolen. Twee van de vrou wen deden alsof rij de nieu we buren waren en kennis kwamen maken. Zij wisten de bejaarde dame zo ver 4e krijgen dat het gesprek op het balkon werd gevoerd en sloten de deur naar de huis kamer. De derde vrouw moet van die gelegenheid gebruik hebben gemaakt om de geldkist te stelen, want toen de 'nieuwe buren' vertrokken waren was ook de kist verdwenen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1