Milieu- ambtenaren verdrinken in werk Molenbuurt tobt met lekkage en scheuren Incestverdachte zag kinderen als eigendom Maassluis gelooft niet in uitbreiding tramnet VLAAIIDfNGS OAGBIAO SKfüIiSf COURAIT NIEUWE WATERWEG COURANT Officier eist 15 maanden cel 'Verboden voor honden' zinloos Schiedam verbruikt 80 miljoen liter meer Inbreker 'verhuist* Vlaardingse dienst stoot noodgedwongen taken af ENTERT (R) AININGSPARK. Berm brandt fipiaS VOET KLEM NA BOTSING VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1990 PAGINA 13 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6,3131BC Vlaardingen. Postbus 4006, 3130 KA Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229,4352068,4350567 - sportredactie: 4345209. Telefax: 010-4349754 Vlaardingen Een verwende man, die gewend is zijn zin te krijgen en zijn kinderen als zijn persoonlijk eigendom be- sehouwt. Zo omschreef een psy choloog de veertigjarige Vlaar dinger die gisteren terecht stond op verdenking van sek sueel misbruik van zijn minder jarige zoon. Officier van justitie mr.J.P. Wittop Koning eiste vijftien maanden gevangenis straf tegen de verdachte. De man vertelde de Rotterdam se rechtbank dat hij in plaats daarvan hever mee zou doen aan het het project Incest Dader Behandeling Rotterdam (IDBR). Rechtbankpresidente mr.R.C. Lensink-Bosman w echter te betwijfelen of de therapie van de IDBR wel de juiste weg is voor de Vlaardin- ger. Want uit de rapporten van psychiater, psycholoog en re classering leidde zij af, dat de man nauwelijks spijt heeft van wat hij zijn zoon heeft aange daan. De verdachte reageerde veron gelijkt op het psychologisch on derzoek, alsof dat onderzoek al leen maar werd gedaan om hem te treiteren. Op een vragenfor mulier noteerde hij boos de tijd, die hij eraan kwijt was om het in te vullen. „Hij bagatelliseert wat hij heeft gedaan en legt de schuld buiten zichzelf', aldus de psycholoog. De man was ten laste gelegd dat hij al vanaf 1978 ontucht had be dreven met zijn toen negenjari ge zoontje. Daar zou hij tot 1987 mee zijn doorgegaan. De officier van justitie beperkte zich echter tot de periode vanaf 1985, toen de gescheiden man met zoon en dochter naar Rozenburg was verhuisd. De Vlaardinger bekende ge deeltelijk dat hij zijn zoon tot seksuele handelingen had ge dwongen. Dat hij de jongen ook had verkracht, ontkende hij ten stelligste. De zoon beweerde bij de politie en de rechter-com- missaris van wel en vertelde dat zijn vader hem zelfs had ge dwongen door met een honde- riem te slaan. De Vlaardinger toonde zich voor de rechtbank een berouw vol zondaar. „Het is natuurlijk niet meer terug te draaien, maar ik heb erg veel spijt van wat er is gebeurd. Ik heb er ook zelf erg veel moeite mee om het te ver werken". Hij vertelde dat hij dolgraag zou meewerken aan de Incest Dader Behandeling, „om te begrijpen wat mijn gedrag heeft aangericht". Mr. Wittop Koning liet duidelijk merken dat hij twijfelde aan de oprechtheid van de Vlaardin ger. „Hij maakt een geforceerd ontspannen, indruk", vond de officier van justitie. Volgens de raadsman van de verdachte kwam dat, doordat zijn client de herinnering aan de gebeurte nissen verdringt „Maar het zit hem natuurlijk nog helemaal niet lekker". De officier van justitie eiste vijf tien maanden, maar liet weten er ook geen bezwaar tegen te hebben als de man in plaats daarvan meedoet aan de IDBR, In dat geval wordt de uitspraak aangehouden totdat de therapie is afgerond. De rechtbank kon gisteren nog niet besluiten of de man inderdaad therapie mag volgen in plaats van een celstraf te ondergaan. Zij doet op 23 augustus uit spraak. Vlaardingen Ondanks een pleidooi van de Vlaardingse raad voor sport en recreatie (VRSR) weigert de gemeente een bord met de tekst 'verboden voor honden' neer te zetten bij het grasveldje naast basisschool Het Baken in Holy-Zuid. Zo'n bord sorteert volgens het gemeente bestuur niet of nauwelijks effect De schoolkinderen voetballen dikwijls op het veldje en zij zijn hetzatomsteeds maar in de hon- depoep te trappen. „Kunt u daar wat aan doen vroegen zij de VRSR. De raad, begaan met het lot van de jeugdige amatsuispor- ters, drong bij B en W aan op plaatsing van een bord om hon- debezitters te weren. Het gemeentebestuur- stelt de schoolkinderen en de VRSR echter teleur. Het plaatsen van bordjes zou weinig invloed heb ben op het 'hondepoep-pro- bleem'. Hondebezitters negeren de bordjes en halen ze soms zelfs weg. B en W zien meer in een actie van alle wijkagenten. Zij zouden een tijdlang aue hondebezitters moeten wijzen op de ergernis die zij veroorzaken door hun huis- die op speelveldjes uit te laten. Schiedam Een hausse in het watergebruik en storin gen in de verkeersinstalla- ties en in versterkerkasten voor de doorgifte van tv- beelden. Dat is het resultaat van de hittegolf in de afgelo pen maand, zo is door de Openbare Nutsbedrijven (ONS) uitgerekend. Andere gevolgen van het mooie zo merweer zullen deze maand merkbaar worden, voor spelt de Sehïedamse ge meentedienst: een toename van klachtenover vlooien en wespen. De bijna 70.000 Schiedam mers keken in juli, ondanks de roep zuiniger aan te doen, niet op een druppel water meer of minder. In de eerste zomer- en vakantiemaand stroomde maar liefst tachtig miljoen liter meer uit de kraan, de douche en de tuin- spoeier dan in dezelfde maand een jaar gebeden. Hoewel de temperaturen toen ook niet bepaald koel waren, reikte het verbruik in 1989 tot driehonderd mil joen liter. Het betekent dat in de afgelopen weken ge middeld per inwoner ruim duizend liter water extra is geconsumeerd. In de prakt- rijk komt dit verbruik per persoon nog veel hoger uit komen, omdat veel mensen in deze tijd op vakantie wa ren. De zomer heeft ook zijn weerslag gehad op radio en televisie. Nadat regelmatig klachten bij het Cai-bedrijf binnenkwamen over slechte beeldontvangst en geluids kwaliteit bleken sommige versterkerkasten overver hit te zijn geraakt er werden temperaturen gemeten van meer dan zestig graden Cel sius. Met name de BBC kwam in deze tijd slecht door. Hetzelfde euvel deed zich ook voor bij enige verkeers lichten. Door de tempera tuur in de installaties spron gen sommige lichten spon taan op knipperend oranje. Schiedam Een inbreker heeft gisteravond een bewoner van de Nicolaas Beetsstraat in Schie dam ernstig gedupeerd. De man was aan het verhuizen en had al zijn spullen al netjes in dozen klaar staan. Zo waren de televisie, de stereo toren, de magnetron en een doos met cd's een gemakkelijke prooi voor de dief. De man, die even in zijn nieuwe woning was, ontdek te de inbraak 's avonds om half elf bij terugkomst r Vlaardingen Direc teur ir.J.G.R.M. Paarde kooper heeft de nood klok geluid over de voortdurende onderbe zetting van de afdeling milieu van de "Vlaar dingse dienst Gemeen tewerken. De afdeling moet acht medewerkers hebben, maar komt er al geruime tijd drie tekort en moet noodgedwon gen veel werk laten lig gen. Wethouder Arij Maarleveld (mi lieu) heeft die mededeling als 'niet acceptabel' van de hand ge wezen. Maar het is niet anders, aldus directeur Paardekooper. Ir.Paardekooper meldde op 32 juli al, dat zijn bedrijf het perso neel niet had om de gemeente te adviseren over aanvragen van vergunningen in het kader van de wet-geluidhinder, de wet- luchtverontreiniging en de wet- verontreiniging oppervlaktewa teren. „Het is zelfs niet mogelijk prioriteiten te stellen, anders dan door het niet uitvoeren van taken", aldus de interim-mana ger. Omdat de wethouder vond dat het adviseren over aanvragen moest doorgaan heeft Paarde kooper nu maar aan burgemees ter en wethouders meegedeeld, welke andere taken er tot nader order blijven liggen. Scherpere controle op de wet chemische af valstoffen is niet mogelijk, on derzoeken naar geluidhinder worden niet meer uitgevoerd, de controle van Ipg-stations ligt stil, rapporten over luchtvervuiling worden niet meer geschreven en het geautomatiseerde bedrijven- bestand wordt niet meer bijge werkt. Volgens het Milieu-uitvoerings plan van de gemeente, dat na de zomer door de gemeenteraad wordt besproken, had de afde ling milieu van Gemeentewer ken al op 1 januari van dit jaar acht medewerkers moeten heb ben. Maar Paardekooper ver wacht nu, dat dat niet eerder dan in 1991 het geval zal zijn. „Helaas een jaar te laat". De voortdurende onderbezet ting heeft tot gevolg, dat de afde ling milieu met meer kan con troleren of bedrijven zich hou den aan de bepalingen in hun hinderwetvergunning. Nieuwe vergunningaanvragen worden wel behandeld, maar aan de ter mijnen die de wet daarvoor heeftgesteld kan Gemeentewer ken zich niet houden. Burgemeester en wethouders van Vlaardingen bespreken de brandbrief op 2L augustus, als mïlieuwethouder Maarleveld te rug is van vakantie. t k a. De grasvelden van hei Beatrix- park zijn op een zonnige namid dag bijna net 20 druk als de beste recreatieoorden. Het lommerrijke groen biedt dezer dagen dan ook een beeld van veelzijdige entert- (r)aining. De speeltuin en de kinderboerde rij, waar pas een ezeltje is gebo ren, zijn natuurlijk altijd goed voor vertier. Maar talrijke families strij ken in het park neer om zich op geheel eigen wijze te vermaken. Tuinstoelen, thermosflessen, badlakens en etenswaar worden meegesleept. Rond etenstijd ko men hele barbecues voor de dag. En waar de één gich tegoed doet aan een gegrild worstje of stukje vlees, daar legt de ander een kaartje, leest een boek, babbelt over koetjes en kalfjes ol dolt met het onvermoeibare grut. Het E trixpark in zijn hoedanigheid van multifunctionele en multi-culture- 1 e o n t m oetlngsplaats, Om dan plotsklaps te worden 'op geschrikt' door een horde voorbij denderende en zwetende hardlo pers, Omdat het voetbalseizoen met rasse schreden nadert, ba- volken heel wat selecties in de avonduren de uitgestrekte velden voor de eerste trainingen. Vlaardingen De Vlaardingse brandweer moest er gisteravond omstreeks acht uur aan te pas komen om wee bermbranden m de kiem te smoren Aan de Mr.L A. Kesperwegging om onverklaarbare reden stro ken van respectievelijk veerug en twintig meter in vlammen op. Maassluis - Gezien de te ver wachten groei van de automobi liteit is de gemeente Maassluis niet zonder meer tegen de aanleg van nieuwe wegen en tunnels. Datschrijft het gemeentebestuur in een reactie op de door de Schiedamse 'wethouder Chr. Zij develd uitgedachte structuur schets voor het openbaar ver voer. Met haar reactie is Maassluis de eerste gemeente die officieel een weerwoord heeft geformuleerd op het door Schiedam ontwik kelde concept voor de ontwikke ling van het openbaar vervoer in de regio. Schiedam streeft naar een uitbreiding van het Rotter- damsesneltramnet. De tram zou van Schiedam moe ten worden doorgetrokken naar Vlaardingen en Maassluis. Een tweede verbinding zou dit uitge breide net door middel van de Tweede Beneluxtunnei moeten Verbinden met Spijkenisse. Met een verbinding over het tracé van de nog immer niet aangeleg de rijksweg 39 zou het sneltram - net in dit ambitieuze plan kun nen worden verbonden met het Haagse net. De rigoureuze uitbreiding van het openbaar vervoer is volgens de Schiedamse wethouder Zijde veld noodzakelijk om het auto verkeer te verminderen, Door het bieden van een goed alterna tief zou de bouw van twee nieu we autotunnels onder de Nieuwe Waterweg in deze optie niet meer nodig zijn. De Maassluise wethouder van ruimtelijke ordening, Anton V/ us trow, is eveneens voorstan der van een uitbreiding van het openbaar vervoer, maar hij ge looft niet in een uitbreiding van het sneltramnet naar Maassluis. „Ik verwacht dat busmaatschap pij Westnederïand zich te weer zal stellen want dit is hun werk gebied". „Uitbreiding van het openbaar vervoer vinden wn overigens wel een goed idee'stelt Wu- strow, net als Zijdeveld afkom stig uit de PvdA. „Maar wij den ken in de eerste plaats aan een hogere freouentie van de be staande buslijnen. Over uitbrei ding van hei net leven bij ons geen concrete ideeën". In de brief stelt het Maassluisse bestuurscollege dat het niet zon der meer tegen de aanleg van nieuwe en tunnels is. „De ko mende zes zeven jaar hebben wij te maken met een verdere stijging van de automobiliteit. We kunnen niet waarmaken dat er nooit meer nieuwe wegen ko men". verklaart Wustrow de op stelling. De gemeente Maassluis sluit zich wel aan bij verzet, dat enkele ge meenten en een breed scala aan milieubewegingen hebben aan gekondigd tegen de bouw van de Blankenburgtunnel. „Op de aangegeven plek is die onaan vaardbaar", stelt Wustrow. die grote negatieve gevolgen voor de gemeenten Maassluis en Vlaardingen verwacht. „Boven dien zou dit schadelijk zijn voor het Liekebaertgebied". In tegenstelling tot Schiedam wil Maassluis overigens wel meedenken over nieuwe auto- tunnels. „Als er dan beslist een tunnel moet komen, dan kan dit wat ons betreft ten westen van de gemeente Maassluis. Tegen het bestaande plan zullen we ons echter teweer stellen'1, kondigt de wethouder aan. Bewoners van de molenbuurt in de Steendijkpolder zijn allerminst gelukkig met hun nieuwe huizen. Nu weer lekt de voorgevel. Weer problemen met huizen Van der Waal Maassluis De aanschaf van een nieuw huis betekent niet al tijd een garantie voor onbekom merd woonplezier Dat onder vinden de bewoners van bet mo lenbuurtje in de Steendijkpolder bijna dagelijks. Nadat de daken van een rijtje woningen enkele maanden gele den wegwaaiden, hebben de huiseigenaren opnieuw veel klachten over de door de Vlaar dingse aannemer Van der Waal gebouwde woningen. Naast lek kages en scheuren in muren ma ken sommige bewoners melding van afbrokkelend cement uit. de voorgevel. And ré Böck voelt zich gedu peerd door de zijns inziens mage re prestaties van de aannemer, over wie meer buurtbewoners wat zuinigjes praten. Kon de Maassluizer verleden jaar nog met een tevreden gezicht de eer ste sleutel van het complex in ontvangst nemen, zijn aanvan kelijk enthousiasme over de wo ning is ondertussen danig be koeld „Het laatste euvel wordt ge vormd door een lekkend dak", stelt de bewoner van een hoek huis aan de Stellingmolen „Door de voorgevel loopt het water zomaar naar binnen Bij een regenbui heb ik zowel bui ten als in de kamer last van wa terschade" Böck ontdekte het probleem toen hij twee weken geleden te rugkwam van vakantie. Tot zijn schrik zag hij dat zijn slaapka mer helemaal blank stond „Ik heb direct de aann nemer gebold, maar die was bij het begin van de bouwvak vak an tie met bereik baar Hopelijk willen ze het eu vel snel verhelpen", zegt de Maassluizer Mankementen De mankementen aan de nieu we woningen kwamen m dc* stormachtige nacht van 25 op 26 januari voor het eerst aan het licht Tot hun schrik bemerkten de bewoners, dat het dak van hun woning als een stuk karton werd weggeblazen Na het aan brengen van een noodvoorzie ning werd de schade snel verhol pen, maar dc problemen bleken geen incident. Het dak van Böck en zijn buren aan de Stellingmolen bleef ge spaard, maar toch hep het bezit van de bewoner m die nacht ook schade op De deels gemetselde schutung waaide weg Op het eerste gezicht een weinig opval lende gebeurtenis, maar voïgc-ns Bdck is het instorten van die muurméét dan een incident „Bij Vart der Waal vroeg ik om een offerte voor reparatie", ver telt Bock ,,Zij vroegen 10 000 gulden, een bedrag waarmee mijn verzekeringsagent niet ak koord ging Uiteindelijk plaatste een concurrent een andere schutting voor3400 gulden". Het grote prijsverschil werd mede veroorzaakt door de bouw- kwaliteit Van der Waal. die door de bouwvakvakantie niet bereikbaar was voor commen taar. plaatste tijdens de bouw een ongestutte schutting. Het Vlaar dingse bedrijf wilde het pro bleem na de storm gedegen aan pakken en voor eens en voor al tijd uit de wereld helpen. Ondeugdelijk De moeilijkheid deed zich even wel voor. dat de verzekering uit sluitend op wilde draaien voor de vervangmgskosten van een -vergelijkbare schutting. „Daar om neb ik nu weer een on veran kerde schutting De kans is dus aanwezig dat hij bij een flinke storm opnieuw tegen de vlakte gaat Nadat de eerste offerte was afgeketst, liet Van der Waal ove rigens niets meer van zich ho ren" Wél repareerde het Vlaardingse bedrijf ondertussen een lekkage in de douche. „Ik heb nog wel een donkere plek zitten in mijn plafond, maar daar wil ik niet moeilijk over doen. Belangrijker ia. dat de schade aan de voorge vel wordt hersteld". Een groepje bewoners maakt zich ondertussen ernstig zorgen over de kwaliteit van de wonin gen m het algemeen. „Een buur man heeft geconstateerd dat het cement tussen de stenen afbrok kelt Dat zou betekenen dat de stenen regelmatig opnieuw moe ten worden gevoegd. Bouwkun dig deugt het in ieder geval met", zegt Böck. De bewoners vrezen, dat zij in de toekomst zelf voor deze kosten moeten op draaien. De brandweer uit Vlaardingen moest er vanmorgen in alle vroegte aan te pas komen om op de Westhaven- kade een 28-jarige Vlaardingse uit haar auto te halen. De vrouw was rond half vijf ter hoogte van de sluis op een stapel betonnen platen gebotst en was met haar voet klem komen te 2itten. Door brandweerlieden moest zij uit haar penibele situatie worden gehaald. Een ambulance bracht de onfortuinlijke bestuurster over naar het Holy-zlekenhuls. De oorzaak van het eenzijdige ongevai en de aard van haar letsel waren van morgen nog niet bekend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1