Visiteclub: alleen is maar alleen m Iedereen kent nu Herman Reesink WATERWEG waterweg' Expositie 'Voor je het weet, is er weer een gezellige dag voorbij' door Sander sonnewans Schiedam Het idee van een visiteclub is niet nieuw in Schiedam. AI geruime tijd kunnen ouderen in het verzorgingshuis Franke- land terecht voor een ge zellig onderonsje, en sinds kort is er voor de bewoners van de Gorzen ook de ge legenheid om in de buurt in een ongedwongen, bijna huiselijke sfeer, een gezel lige dag te beleven. Zwaluwen VI verrast ook Danny Molendijk Dames HBSS lonken naar landelijke competitie SPORTAGENDA IJpspelder trekt overschrijving in Brekelmans vlagt in Bulgarije Rotterdams Nieuwsblad vnjdag 10 augustus 1990 Vrouwenwerk De Stichting Vrouw en Werkwinkel start in zowel Schiedam als Vlaardingen binnenkort: een nieuwe cursus. Vanaf dinsdag kunnen vrouwen zich aan melden (01180-14252) voor de cursus Eigen bedrijf die in Schiedam wordt gehouden De deelnemers kunnen leren of de plannen die zij hebben om voor zichzelf te beginnen ook reëel en uitvoerbaar zijn. Van 14 augustus kunnen cursisten zich ook opgeven voor de banen- en beroepenoriëntatie van de door heel Zuid-Holland opererende stichting. In een serie van twaalf lessen zal in Vlaardingen dan aandacht ■worden geschonken aan de facetten van het (weer) werken. De beide cursussen starten begin septem ber. Volgende week vrijdag en zaterdag is een expositie te zien die de eerste dag Vlaardingen aandoet en een dag later zijn opwachting maakt in Schiedam. Het gaat om een tentoonstelling van olieverfschilde rijen. Het is een ruime collectie van kunststukken die vervaardigd zijn door nationale en internationa le schilders. Zij hebben in hun carrière ook een ze kere faam weten op te bouwen. De expositie herbergt een keur aan stijlen: van rea lisme en abstracte kunst tot klassiek en airbrush. In Vlaardingen kunnen de bezoekers van *s ochtends tien tot 's avonds negen uur terecht in zaal Triangel aan de Franssenstraat 14. Schiedammers hebben op zaterdag 18 augustus drie uur minder de tijd, omdat in hotel Rijnmond aan het Nieuwlandplein 12 de sluitingstijd om zes uur is ge pland. De toegang op beide locaties is gratis. I SCHIEDAM Blauwe Brug Het wijkcentrum de Blauwe Brug in Noord bestaat deze maand precies tien jaar. Beden voor een feestje, dachten de vaste gebruikers van het complex. Zij richtten een werkgroep op en organiseerden een programma, dat de bezoekers van De Blauwe Brug tussen 25 en 31 augustus in de ban zal moeten hou den. Het feest start met een open dag. Belangstellenden kunnen zich op deze dag inschrijven voor de diverse cursussen, die in het gebouw worden gehouden. Naast de gebruikelijke presentaties wordt de ope ningsdag gelardeerd met verschillende optredens. Naast de christelijke harmonie Harpe Davids verto nen clown Bobo, Los Amigos en Barbara Fleisch- mannhun kunnen. Op het grondgebied van de voormalige gemeente Kethel verzorgt de dorpsharmonie Sint Radboud een dag later een koffieconcert Onder het genot van een hapje en een drankje kunnen bezoekers vanaf elf uurgenieten van de klanken van het ruim een eeuw geleden opgerichte orkest Maandag 27 augustus^ wordt de Blauwe Brug inge richt voor een bridgedrive, die vanaf acht uur 's a- vonds wordt opgevrolijkt door het dixielandorkest Funny House. Na het avondje bridgen wordt er op dinsdagavond rekening gehouden met de cabaret liefhebbers. Schiedams belangrijkste cabaretgezel schap Kamizool speelt vanaf acht uur in de grote «aal. Garfield is een befaamde stripheld, maar ook de naam van een Nederlandse popgroep. De formatie, die ooit finalist was tijdens de Grote Prijs van Ne derland, verzorgt op woensdagavond een optreden. Clown Bobo en clown Jopie vermaken eerder op die dag de jongeren. Ook donderdag 30 augustus en de dag erna is de Blatiwe Brug nog in feeststemming. 'Met prijsklaverjassen, een gezellige avond voor ou deren op donderdag en de afsluitende feestavond met swingende dansorkesten pakt de werkgroep voor het laatst uit. Voor alle evenementen bedraagt de toegang slechts één gulden. De opbrengst van het lustrumfeest komt ten goede aan de Paddenwerkgroep, de Hargahoeve en het vogelasiel. Popgroep Garfield luistert het lustrumfeest van de Blauwe Brug op. Churchillweg Automobilisten kunnen vanaf dinsdag 14 augustus hinder van wegwerkzaamheden ondervinden op de Churchillweg. Op de belangrijkste verkeersader in het noordelijke stadsdeel beginnen dan de voorbe reidende werkzaamheden. De nieuwe asfaltlaag wordt in de eerste week van september aange bracht De uitvoerder tracht de overlast zoveel mogelijk te voorkomen. De wegblijft, voorzover mogelijk, voor het wegverkeer open. Als dit niet meer mogelijk is, wordt het verkeer in noordelijke richting omgeleid via de Schiedamseweg. Verkeer in zuidelijke rich ting wordt middels de omleidingsborden naar de Van Beethovenlaan gedirigeerd. j VLAARDINGEN Concert Peter Thomas De Belgische organist Peter Thomas geeft morgen middag een concert in de Grote Kerk. Van drie tot vijf uur brengt hij een reeks van dertien werken ten gehore. Onder andere muziekstukken van Vincent LUbeck en Johann Sebastian Bach brengt de Belg ten HOEK VAN HOLLAND Kampeernaeht Voor de vijftiende maal gaat aanstaande maandag 13 augustus de zwemvierdaagse in-, het Hoekse zwembad van start. De werkgroep Sport en Spel heeft tal van randactiviteiten georganiseerd. f Het zwemfesujn begint maandag om zeven uur s avonds. Kinderen tot 12 jaar zwemmen iedere avond 25 banen van 10 meter. Iedereen ouder dan 12 jaar zwemt 50 banen. Na afloop van de vier avonden ontvangen de deelnemers een medaille. De eerste avond kunnen er rondritten gemaakt worden met het treintje van Taxi Rooney. Kinderen kunnen zich deze avond vakkundig laten schmin ken. Daarnaast kan iedereen zich op het grasveld vermaken met een springkussen. Op dinsdag 14 augustus begint het zwemmen om half zeven. Naast het springkussen is er een rom melmarkt. Woensdag 15 augustus zijn er naast het zwemmen ook kinderspelen. •Ook donderdag 16 augustus begint het zwemmen om half zeven. Om kwart over zeven start de saund- mix/playbackshow. Op alle avonden wordt er mu ziek verzorgd door drive-in discotheek Tarantula. Vrijdag 17 augustus wordt het zwembad omgeto verd tot een ware vijfsterren-camping- Kinderen van de basisscholen kunnen een nacht kamperen op het zwem bad terrein. De kampeernaeht wordt dit jaar voor de zevende keer georganiseerd. De kinde ren mogen vanaf 6 uur 's avonds de tenten op zetten. De ouders moeten uiterlijk half acht van het terrein verdwijnen; Kinderen die geen tent hebben kunnen de nacht in een grote tent doorbrengen. Deze nacht 'wordt het gehele terrein afgesloten, verlicht en be waakt door het badpersoneel De Stichting Gecoördineerd Oude renwerk stelt één dag per week haar wijkpost 'Zuid' beschikbaar voor ouderen, die er geheel volgens eigen inbreng de dag kunnen door brengen. Dat de wijkpost een goede organisatie nastreeft blijkt wel uit de manier waarop de visiteclub tot stand is gekomen. „Iedere bewoner van Schiedam, niet jonger dan 55 jaar, die in con tact wil komen met leeftijdgenoten kan zich voor de visitecluo aanmel den", legt Anka Muller, die de scep ter zwaait in het wijkgébouw, uit. „Het is dus niet zo dat iedereen zo maareven naar binnen kan wande len. We willen nu eenmaal weten wie we in huis hebben. Met dege nen die interesse hebben willen we eerst eens een babbeltje maken om te polsen wat men er zelf van ver wacht, en om te bekijken wat de mogelijkheden zijn". Isolement Het doel van de visitieclub is eenza me mensen sociale contacten te la ten leggen. „We willen die mensen uit hun isolement halen en hen een steuntje in de rug geven om het al leen weer aan te kunnen. De ach terliggende gedachte is dat men dan zo lang mogelijk zelfstandig kan blijven wonen". Sinds 1 juni fietst de 25-jarige Anka Muller van het oude Noorden van Rotterdam vier dagen per week naar de wijkpost om daar vooral als steunpilaar van contactarme men sen te fungeren. Bescheiden als zij is, noemt ae ouderenwerkster zich een medewerkster van de wijkpost, maar wie regelmatig het gebouw in de Oude Maasstraat binnenloopt weet wel beter. Naast de huisbezoeken die zij aflegt, houdt zij dagelijks spreekuur en be geleidt de aktiviteiten die in haar 'tweede huiskamer' worden ont plooit. De ouderen die de soos en vi siteclub bezoeken tien haar als hun steun en toeverlaat, en eisen voort- Iedere bewoner van Schiedam, Die in contact wil komen met leeftijdgenoten, kan zich aan melden voor de visiteclub. Voor vrijblijvende informatie en aanmelding kan men terecht bij; Anka Muller, medewerkster wijkpost ouderenwerk, Oude Maasstraat 22, Schiedam-Zuid, Telefoon: 4735764. durend haar aandacht op. „De mensen die hier komen willen van alles aan je vertellen", be schrijft duizendpoot Anka haar eer ste ervaringen. „Niet alleen leuke dingen willen ze aan mii kwijt, maar ook ook treurige belevenis sen. Mensen die pas hun wederhelft hebben verloren, blijken zich nu eenmaal snel eenzaam te voelen". Platlopen Ouderen, zegt ze, komen niet zo ge makkelijk meer in contact met leef tijdgenoten. „Als die mensen alleen zijn kan een week wel erg lang du ren. Om daar wat aan te verande ren is de visiteclub opgezet Door dat mijn voorganger een tijd ziek is geweest, heeft de club min of meer stil gelegen, maar daar is nu veran dering in gekomen. We hebben de zaak weer opgestart en hopen dat de vloer binnen afzienbare tijd weer ward t platgelopen". De leden van de visiteclub zien het gezamenlijk doorbrengen van een dag, als een welkome ontspanning en kijken er dan ook iedere week weer reikhalzend naar uit Een kijkje om de hoek van de visiteclub leert dat de aanwezigen als een fa milie met elkaar omgaan. De ruim te is ingericht als een echte huiska mer. Het keukentje, de grote tafel met daarop de koffiekopjes, de boe kenkast met allerlei lectuur en spellen en de prenten aan de wand ademen een huiselijke sfeer uit, waarin de aanwezigen zich, naar het laat aanzien, vinden. Onder het genot van een kopje kof fie wordt er gepraat over koetjes en kalfjes. Na de lunch is er in de mid dag plaats voor een spelletje, wat handwerken, een stukje wandelen, het bezoeken van andere activitei ten of gewoon babbelen over alle daagse dingen, 'Fantastisch' Dat de huidige 'clubleden' het goed met elkaar kunnen vinden, blijkt wel uit de verrassing die de vrou wen in petto hadden voor ome Dirk, die zijn 82-ste verjaardag vierde. De mensen hadden geld op gehaald voor een flinke bos bloe men, Ontdaan door het cadeau ver- m Bij wijze van uitzondering bedienen ouderenwerksters Ellen van de Berg en Anka Muller de dames van de vist- teclub op hun wenken. De bazoek- prima kunnen sters van Wijkpost Zuid laten zich de extra service welgevallen. mijn man er niet meer was miste ik wel het een en ander. Ik vond het wel eng om in mijn eentje naar de wijkpost te gaan. en verbaas me er nog steeds over die stap te hebben gemaakt Ik ben heel blij dat ik bet heb gedaan, want hier heeft ieder een een gewillig oor voor je. Je praat over van alles en legt contac- ten. Laatst was er iemand die mij vroeg of ik soms eens een keertje zin had om een dagje naar Rotter dam te gaan- Toen was ik er nog niet voor in de stemming, maar het geeft wel aan dat je dingen kan doen die je alleen niet zo snel zou dween de tachtiger direkt nadat hij de dames op taart had getracteerd. „Zoiets is toch fantastisch", zegt de 81-jarige mevrouw Wessel. „Zes jaar geleden is mijn man overleden, en dan ben je best wel eenzaam als je alleen overblijft Hier Vind ik een stuk gezelligheid, dat ik niet heb als ondernemen", ik binnen blijf zitten". y-v j Mevrouw Den Boer, sinds kort we- ■L'euga duwe, deelt die mening. „Sinds ik Het doet Anka Muller deugd dat de er alleen voor sta, zei'mijn zoon dat leden van de visiteclub het naar ik eens naar die visiteclub moest hun zin hebben, hetgeen ook op bellen. Aanvankelijk voelde ik haarzelf een goede uitwerking daar weinig voof. Maar doordat heeft. Als een sociaal werkster schuift ze regelmatig aan bij de kof fiedrinkende dames, maar verliest ook de wat afstandelijke bezoekers, die nog moeten wennen aan de om geving, niet uit het oog. Ze staat voor iedereen klaar. „Dat moet ook wel", benadrukt Anka, die eerder al ouderenwerk deed in Dordrecht, „want de men sen komen niet alleen om contacten te leggen. Ze hebben ook op ver schillende fronten hulp nodig. On danks de korte tijd die ik hier werk zaam ben, voel ik me goed thuis in deze wijk. Ik ben ontzettend be trokken bij de dingen die zich in deze buurt afspelen. Het klinkt mis schien gek, maar ik zou hier best willen wonen. „De mensen hier zijn eerlijk en ko men op voor hun belangen. Door dat de mensen mij als praatpaal zien, krijg ik heel wat aan te horen. Dat is geen punt, want daar ben ik nu eenmaal voor. Uiteraard moetik er wel voor waken de problemen van anderen niet mee naar huis te nemen, anders word ik gillend gek. Gelukkig kan ik de zaken prima gescheiden houden. Denk niet dat ik alleen maar treurige verhalen krijg te horen, want de mensen zeg gen maar al te vaak hoe ze het hier naar hun zin hebben. Laatst was er bij voorbeeld nog iemand die zei het te betreuren niet eerder naar de vi- sitedub gekomen te zijn. Dat zegt genoeg". „Ik heb thuis veel te lang voor me uit zitten kijken", vult mevrouw Den Boer haar uitspraak aan. „De vjsiteclub is het enige uitje dat ik heb. Toen ik hier voor het eerst kwam, ben ik door Ellen van de Berg, de voorganger van Anka Muller, goed opgevangen. Nee, die Ellen en Anka zijn twee schatten van meiden'" door DONALD SAX Vlaardingen Nog zonder Jurjen Korf, over wiens positie zo snel mogelijk duidelijkheid moet ontstaan, en Apo Kulup (ex-SVDPW), maar met de plotselinge aanwinst Martin Knommert (overgekomen van ARC), verraste Zwaluwen VI zelfs de eigen aanhang op plezie rige wijze. De 5-1 nederlaag tegen de Schotse sub-topper Dundee United, dat de Nederlander Fred van der Hoorn met een blessure aan de kant hield, was eigenlijk voor iedereen goed te.verteren. Niet in het minst voor oefenmeester_Danny „Molendijk, die met een tevreden glimlach con- stateerde dat het naar de derde klasse afgegle den Zwaluwen meer in z'n mars heeft dan me nigeen in eerste aanleg had verwacht „Ik denk dat we ditseizoen veel leuke wedstrij den zullen spelen", meende Molendijk, die het nog steeds betreurt dat veteraan Ruud van Dijk definitief een punt achter zijn loopbaan heeft gezet. „We hebben een enthousiaste ploeg die tegen deze Schotse fullprofs niet is afgegaan. Ik til er niet zo zwaar aan dat zij in het laatste kwartier nog twee keer scoorden, omdat wij er toen helemaal doorheen zaten. Het belangrijk ste is dat we veel kansen hebben gecreëerd. Ik ben vooral zeer te spreken over Kees Vogel. Hij heeft drie jaar in het achtste gespeeld. Op de trainingen had ik nog m'n twijfels, maar in deze wedstrijd heeft hij veel indruk op me ge maakt". Molendijk was ook tevreden over het optreden van de aanvallende middenvelder Martin Krommertdie min of meer is komen aanwaai en. Krommert woont al geruime tijd in Vlaar dingen, maar was tot voor kort bij zijn oude club ARC in Alphen aan den Rijn blijven spe len. Omdat Krommert aanspraak kan maken op de verhuisregeling, hoopt Zwaluwen hem nog voor de eerste bindende wedstrijd speelge rechtigd te krijgen. Het valt te betwijfelen of die tevredenheid ook geldt voor Jurjen Korf, de kleine aanvaller die vorig seizoen met net iets te veel lawaai werd geïntroduceerd. Vriendin Molendijk zadelde hem onlangs met een reser- vebeurt op, waarop Korf tijdens dat oefenpotje meer interesse toonde voor z'n vriendin dan voor de verrichtingen van zijn ploeggenoten. Molendijk besloot vervolgens terecht om Korf tegen Dundee United uit zijn selectie van der tien spelers te bannen, „Voor ik hier verder iets over zeg, bespreek ik dat eerst met Korf zelf', was de trainer duidelijk in z'n wiek geschoten over het feit dat dit incidentje de buitenwacht had gehaald. Restte vermelden dat doelman Eelco Kloppen burg een verre van gelukkige wedstrijd speel de. Bij het eerste doelpunt tastte Kloppenburg, na het vertrek van Cornel Kramer naar 's- Gravenzandse SV de nummer één onder de yiaardingse lat, volleddig mis op een hoek schop en bij de vijfde Dundee-treffer van de Fin Miku Paatelaïnen ging hij als een zoutzak naar de grond. Zwafcmwi VI speakin In d« volgende opstelllng: Kloppen burg, Visser, Romaijn, Rosing, Lodders, Dirts (Flagel), Vo gel, Fokkings (Opschoor), Krommert, Rinss en Boeidiolt. Schiedam De voetbalsters van HBSS staan aan de vooravond van een belangrijk seizoen. De Schiedamse formatie, die jeug- dinternational Cynthia van Da len naarKFC'-71 zag vertrekken, - heeft zich voorgenomen om zich te kwalificeren voor de landelij ke competitie. Trainer Jan van der Hurk heeft drie nieuwe speelsters mogen begroeten, terwijl ook voomali- ge hockey-international Yvonne Buter in de selectie is opgeno men, De nieuwe gezichten zijn Christal Metselaar (Steeds Vol harden), Patricia Crielaard (RHS) en Miranda Broeren, de doel vrouwe van DWS-handbal. Het oefenprogramma van HBSS luidt: zaterdag 11 augustus Ca- pelle-HBSS, woensdag 15 au gustus HaastrechtHBSS, za terdag 18 augustus HBSS—Roe- kanie, woensdag 22 augustus VCSr—HBSS, zaterdag 25 augus tus Berkel—HBSS en woensdag 29 augustus HBSS—Celeritas. Tipa voor daze rubriek kunt u door geven aan de aportredaktie van deze krant, postbus 4008, 3130 KC Vlaardingen. 0e aporlredakfie ia overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010- 4056509. VRIJDAG 10 AUGUSTUS Voetbal: 19.00 Hermes DVS-SW2; Golf: 11.00 Derde ronde Europees kampioen schap teaching professionals op baan Broekpolder; Ttnnl»; Toernooi VLTC (B1, B2, Cl, 01). Hockey: herentoemool bij As- vion. Zaterdag 11 augustus Voetbal: 18.00 Excelsior USVV. 14.00 VQL (zet)Olympus S, 14 30 Smits- hoek—HVO, 14.30 Deltasport—TOGR, 14.30 A5WHHBSS; Softbal: 18.00 Gam- bro/TwlnsWUton R jen oord/Schiedam (double-header); Golf; 08.00 Pr-am loer- nool in Broekpolder; Tennia: Toernooi VLTC (B1B2, Cl, D1). Hockey: herentoer- nool bij Asvwn. ZONDAG 12AUGUSTUS Voetbal: IT, 00 WM—SVDPW(zon). 14.30 VOL—Out beldam, 14.00 Schiedamse Boys—No Pintcha, 14.30 MSV'71—Nel son. 14 00 OliveoHermes DVS, 14-.00 GLZ—Schiedam; Criekafc 11.00 Excel- smk'20—VOC, 11.00 HCC 2— Hermes 0VS; Golf: 09.30 FinaJe Europees kampi oenschap teaching professionals In Broek polder; Honkbal: 14.30 Vlaardingen Holy— Vennep Flyers: Tennl»: Toernocr VLTC (81, B2. Cl, Dl); Hockey, herentoemool bij Asvion. Jaco Tettelaaren Uesbeth Snoeck amuseerden zich kostelijk vooraanvang van de Maassluise wielerronde. De wei houder was maar wat blij met de nationale titel die de Vlaardingse lefhebber onlangs had veroverd. aoar HANS VAN HOUDT Maassluis Met ruime voorsprong sprintte Her man Heesink gisteravond in de wielerronde van Maassluis naar de zege. Geen van de vier andere koplo pers, met wie Herman Reesink in de slotfase was ontsnapt, Maassluis Excelsior Maassluis heeft slechts heel even plezier beleefd aan Kees IJspelder. De van DUNO afkom stige middenvelder, bij de Maassluise eerste klasser al op voorhand als een van de betere nieuwelingen be schouwd, besloot woensdagavond laat z'n overschrijving in te trekken en te rug te keren naar de naar de derde klas se afgedaalde Hagenaars. IJspelder, een neef van de al weer enkele jaren bij Ex celsior spelende Marcel, heeft als rede nen opgegeven een te grote reisafstand en te grote zakelijke beslommeringen. VlaardingenRob Brekelmans maakt in september zijn eerste buitenlandse trip. De Vlaardin- ger, na de uittreding van de 'ge pensioneerde' Martin Bannet de enige regionale scheidsrechter in het betaald voetbal, loopt op 19 september langs de lijn in het EC II-treffen tussen het Bul gaarse FC Sliven en het Italiaan se Juventus. Samen met de Gouwenaar Hans Blom treedt de postbode uit Holy op als assistent van scheidsrech ter Ignace van Swieten. Het plaatsje Sliven, zo beeft Brekel mans op de landkaart opgezoch, ligt zo'n veertig kilometer van de Turkse grens en zo'n vijftig kilometer van de Zwarte Zee. slaagde er in bij hem aan het wiel te blijven. Op afstand eindigde Erik Bos daardoor als tweede, voor An drew ten Dam, André Grooot- veld en Xander Moerman. Herman Reesink was voor vele eenn onbekende deelnemer aan de wielerronde van Maassluis. Zelfs zijn woonplaats Stokkum riep onbegrip op. Voor de start echter vestigde de renner uit de Achterhoek, want daar ligt Stokkum, de aandacht op zich. Bij het oprijden na het startschot trapte Herman Reesink zijn ach terwiel scheef. Pas na een ach tervolging slaagde hij er in zijn plaats in het peloton in te nemen, waardoor hij niet direct met lege handen terug naar huis moest Het was vanwege de vakantie en omdat Maassluis een van de wei- m'ge wielerkoersen in het land was, dat Herman Reesink zich bij de organiserende club De Coureur, die na de fusie met het Schiedfamse Harga in het ver volg RC Midden-Delfland De Coureur zal heten, had laten in schrijven. Direct stoomde Herman Reesink na die valse start naar de kop van de groep toe, een positie die hij bij voortduring zou innemen. Maar, en dat wist ook Herman Reesink, het tempo in Maassluis lag te hoog om echte offensieve daden te ondernemen, Dick Kooyman kwam er tot zijn scha de achter. Nadat de Rotterdam mer enige tijd voor de groep uit had gereden, moest hij nadat hij was terug gepakt de groep ver volgens laten gaan. Waardoor lange tijd het peloton in gesloten formatie het parcours afraffelde. De strijd die daarbij ontbrandde, was die bij de premiesprints en de puntendans om de leiders- prijs. Een duel waarmee vooral Arno van Boeijen en Erik Bos, die uiteindelijk die prijs zou win nen, zich. bezig hielden. Niet verwondelijk was het dan ook dat Erik Bos aanwezig was bij de beslissende vlucht van Herman Reesink, De Achter- hoeker was al eerder op avon tuur geweest, maar nadat hij door het complete peloton tot de orde was geroepen, demarreerde hij nog eens. „Je moet ie niet zo snel gewonnen geven'was de motivatie van Reesink. Ontsnapping De tweede ontsnapping van Reesink was wel de goede. Al moest hij met de eveneens aan gesloten coureurs Erik Bos, An dré Grootveld, Andrew ten Dam en Xander Moerman blijven gas geven om niet terug te worden gepakt. „Het was jammer dat niet alle renners even meere den", treurde André Grootveld. „Die Moerman en Ten Dam kwamen niet op kop, nu moes ten de anderen alles blijven ge ven om weg te blijven". Het waren niet de minsten die probeerden nog bij de leiders aan te sluiten. Maar noch Rob Slen ders, Jan Goedendorp, Mario van Baariè of Hans Bogers die daar in slaagde. Zodat de vijf koplopers onderling moester, uitmaken wie van hen dekussen van rondemiss Bianca in ont vangst zou nemen. In de eind sprint, die werd ingezet door An dré Grootveld bleek Herman Reesink veruit de snelste. „Met een jump kwam hij over mij heen bewonderde Erik Bos^de nummer twee in de uitslag. lukte me niet meer om nog hij hem aan het wiel te komen". Bij de liefhebbers ging de zege naar Jaco Tettelaar, die voor de start werd gehuldigd door wet houder Liesbeth Snoeck met het behalen van het Nederlands kampioenschap. Blijkbaar was de Vlaardinger daardoor zo ge ïnspireerd dat hij twee ronden voor de finish ontsnapte en de daarbij veroverde voorsprong tot op de streep vasthield. De ne gende zege dit jaar voor Jaco Tettelaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2