'Belemmeringen zijn er eigenlijk niet' 3$ Schiedam werkt aan volgend jaar SPDBT Nijlpaard-zwemmen Fokuswoningen in Babberspolder Informatie avond in bibliotheek Een koninkrijk voor een afmaker Zwikker in Jong Oranje SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad woensdag 15 augustus 1990 SCHIEDAM Ouders van kleine kinderen gaan ook al omdat de school die gelegenheid aanzienlijk minder biedt dan vroeger er steeds meer toe over hun spruiten zo snel mogelijk het zwemmen bij te brengen- Gevolg is dat de lessen die worden aangeboden met enige regelmaat vol zitten. Het sportfondsenbad heeft daar wat op gevonden door de lessen over de hele week te verspreiden. Daarnaast is door de instructeurs een nieuwe 1 es- aanpak uitgedokterd. Bij het leszwemmen zal voort aan het nijlpaard Jip' centraal staan. Het is een ma nier om al spelenderwijs het zwemmen onder de knie te krijgen. Ouders die belangstelling hebben kunnen contact opnemen (telefoon 4269600) met het sportfondsen- bad aan de Burgemeester Knappertlaan 245, Kerk vaker open De Grote of St Janskerk wil meer bezoekers gaan trekken. Daarbij denkt het college van kerkvoog den niet in de eerste plaats aan gelovigen voor de zondagse godsdienstoefeningen, maar aan dagjes mensen met oog voor de schoonheid van het monu ment op de Markt. Z?. ter dag 18 augustus zet de kerk haar deuren wijd open voor bezoekers van het gerestaureerde Waag gebouw. De Waag is te bezichtigen van elf tot drie uur. Tijdens deze open dag bespelen verschillende musici het kerkorgel, Waag en orgelspel zijn echter niet de enige attracties. In de Voorhof van de kerk is een expositie ingericht van de amateurschilder C. Post en enkele deuren verder, in de consistoriekamer, is het gerestaureer de plafond te bezichtigen. De wapens van de vroege re kerkmeesters zijn in de oorspronkelijke kleuren, teruggebracht en lambrizering raamluïken zijn weer geschilderd in de kleuren van weleer. Tenslot te kan ook een bezoek worden gebracht aan de ex positie '90 jaar Stedelijk Museum Schiedam', die tot eind september duurt Na het sluiten van deze tentoonstelling willen de kerkvoogden de Grote Kerk elke zaterdag voor be zoekers openstellen Op de eerste zaterdag van september is het gebouw al van een flink aantal belangstellenden verzekerd. Dan is het Open Monumentendag, een evenement dat in de regel over al in den lande druk wordt be zocht. Geheugentraining Ouderen die last hebben van vergeetachtigheid, daarmee krijgt de stichting Gecoördineerd Oude renwerk Schiedam regelmatig te maken. Sommige 55-plussers maken zich zorgen om dat ver schijnsel: ze zien er de eerste voorbode van de ge vreesde dementie in. Gelukkig is die angst vaak niet terecht, zegt de stichting. Voor het geheugen geldt ook de regel 'rust roest'. Oefening kan het verschijn sel dikwijlsverhelpen. Daarom begint de stichting dit najaar met een cursus geheugentraining. Vanaf 17 september worden vier lessen per week georganiseerd op verschillende plaatsen in Schiedam. De cursus bestaat uit tien wekelijkse lessen van vijf kwartier en een slotbijeenkomst. Inlichtingen bij Marieke van den Bosch, telefoon 4731976 of bij An neke van Gurp, telefoon 4264195. De stichting beklemtoont overigens dat de cursus per se niet is bedoeld voor ouderen met ernstige ge heugenproblemen. Voor hen zou geheugentraining opeen grote teleurstelling uitlopen. Nieuw seizoen Voor christelijke muziekvereniging Harpe Davids begint maandag het nieuwe seizoen. Dan gaan 's a- vonds om half zeven de deuren van verenigingsge bouw De Tamboerijn aan het Faassenpleïn open voorde leden van het B-orkest. Later die week maken de leden van achtereenvol gens het harmonieorkest, de minïretten, de majoret- ten en de drumfanfare een frisse seizoen start Harpe Davids"verwacht de draad snel weer te kun nen oppakken, want volgende week zaterdag geven de drumfanfare, de minïretten en de majoretten al weer acte de présence bij de opening van ontmoe tingscentrum De Blauwe Brug. Harpe Davids begint daarmee aan een zeer druk sei zoen waarin veel activiteiten draaien rond het ze ventigjarig bestaan van de muziekvereniging. I VLAARDINGEN Kanovaren Het gaat goed met kanovereniging Natsec. De club heeft'zich de afgelopen jaren mogen verheugen in een sterke groei van het aantal leden. Mede dankzij die groei verhuist Natsec begin Vu.gend jaar naar een nieuw onderkomen. De accommodatie aan de Vlaardingse Vaart bij café yiietzicht wordt dan ingeruild voor een clubhuis aan de Watersportweg, eveneens aan de Vaart, maar beter bereikbaar, ook voor invalide sporters die nu nog moeite hebben met het smalle jaagpad langs het water. Aanstaande zaterdag houdt Natsec nog op het oude adres open dag. Tussen tien en vier uur vin den verschillende activiteiten plaats. Liefhebbers kunnen onder begeleiding van een 'prof een tochtte maken in één van de vele kanotypes waarover de vereniging beschikt. Voor de minder actieve bezoekers worden dialezin gen gehouden (over het avontuurlijke zeekanova- ren) en er is een kleine tentoonstelling ingericht over de Groenlandexpeditie die enkele Natsec-le- den hebben gemaakt. Ieder heel uur zijn er demon straties kanovaren. Iedere bezoeker krijgt een kaart mee met kanorou- tesin Midden-Delfland, Dienstencentra De Vlaardingse dienstencentra zullen tijdens hun eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen aandacht besteden aan de relatie tussen ouderen en kunst en cultuur. Als eerste centrum opent trefcentrum De Bijenkorf vrijdag 31 augustus weer haar deuren. Dienstencentrum West (maandag 3 september) en dienstencentrum Emma (woensdag 5 september) kort daarna. Emma zal tijdens de eerste themadag bezoek krijgen van afgevaardigden van de Stadsge hoorzaal en museum Ton Stolk. Over het algemeen bieden de centra een vrijwel identiek programma aan als vorig jaar. Nieuw in Emma zijn wedstrijden rummikub, die om de veer tien dagen worden gehouden, terwijl De Bijenkorf bij voldoende belangstelling een reeks kortlopende cursussen hoopt te kunnen houden. In het voorjaar van volgend jaar willen de centra be ginnen met themabijeenkomsten. Daarbij zal voor namelijk aandacht worden besteed aan uiteenlopen de zaken, die direct te maken hebben met het ouder worden. Volgens de beroepskrachten in de dien stencentra vinden ouderen, het belangrijk over dat soort zaken met elkaar van gedachten te wisselen. In de drie dienstencentra worden verder enkele cursussen aangeboden, die door het Stedelijk Buro zijn opgezet. Dat zijn: kennismaken met de computer, een kook cursus voor mannen, studiekring voor ouderen, ge heugentrainingen een cursus zelfverdediging. Aquarellen Vanaf 22 augustus exposeert Frenie Klop in de cen tralevan de gemeentebibliotheek aan de Waalstraat haar aquarellen. Frenie Klop is een leerlinge van de Vlaardingse kunstenaars Dick Kats en Aad Hof man. Zij neeft vijf jaar tekenlessen gevolgd in hun galerie De Duig. De expositie van haar werk duurt toten met 12september. door MARI TIMMERMANS Vlaardingen „Ik dacht aanvankelijk dat het geen enkel probleem zou zijn om belangstelling te wek ken voor "woningen voor gehandicapten. Maar daar in heb ik me vergist. Voor vijftien woningen moeten we wel degelijk de boer op; ■we moeten er zelfs nog een uitgebreide voorlichtings avond aan besteden". Minny van Muyen werkt op de af deling huisvesting van het stadhuis in Vlaardingen en is daar belast met de woonomstandigheden van ge handicapten, Vrijwel alle wonin gaanpassingen en toewijzingen van rolstoelwoningen komen vroeger of later op haar bureau. De afdeling heeft momenteel de handen vol aan het Vlaardingse Fo- kusprojekt. De Groningse stichting Fokus bouwt sinds 1980 overal in het land woningen voor gehandi capten. Het bijzondere aan de Fo- kusprojekten is dat er per lokatie maar vijftien woningen worden ge bouwd. De woningen mogen niet naast elkaar worden gebouwd, maar moeten worden opgenomen in de andere bebouwing. Per groep wordt een voortdurend bemande hulppost opgezet, van waaruit aan bewoners hulp kan worden ver leend. Tussen de Van Hogendorplaan en Gdudsesingel verrijst in fasen de nieuwe Babberspolder. In de eerste bouwfase worden ongeveer tachtig co woningen gebouwd op de plaats waar nu nog de Francisca-, Eleonö- ra-, Van der Duyn- en Goudse- x straat staan. In dit deel worden ook de vijftien Fokuswonïngen met hun hulppost gebouwd. Als de staat natuurlijk niet te dringen om bouw naar plan verloopt kunnen de weg te gaan, want alle obstakels zijn eerste bewoners medio 1992 hun in- op de een of andere manier al over trek nemen. De huurprijs van de wonnen". Fokuswonïngen is net zo hoog als die van de andere huizen in het *Van Muijen denkt ook niet dat ge- complex. handtcaptert snel geneigd zijn hun rHief»lr*»le vertrouwde omgeving los te laten, „Zeker mensen met een handicap Vlaardingen telt in feite maar 23 zijn vaak afhankelijk van buren of echte rolstoelwoningen", vertelt familie". Een verder obstakel in de Van Muijen. „In zo'n tweeduizend aanmelding kan de nog niet vastge- huizen zitten aanpassingen en soms stelde huurprijs zijn: „De Fokuswo- zijn die zo veelomvattend dat we ningen zijn weliswaar duurder om best over rolstoel woningen kunnen te bouwen, maar zijn absoluut niets spreken. Wie in zo'n huis woont duurder dan de andere woningen. Diana van Dijk woont al ruim een jaar in het Haagse Fokusprojekt: 'Zonder Fo kus had Ik nu al in verzorgingstehuis gelegen...' Een woning 20afó zij heeft ko men ook !n de Babberspolder In de centrale bibliotheek aan de Waalstraat belegt het Vlaar dingse Gehandicaptenberaad vanavond een informatie bijeenkomst annex persconfe rentie over de Fokuswonïngen. Het Vlaardings Overleg Reva lidatie laat zich terzijde staan door de gemeentelijke afdeling stadsontwikkeling, G reetje Tuinman van stichting Fokus, een bewoner van een Rotter damse Fokuswoning, Minnie van Muijen van de afdeling Gehandicaptenhuisvesting en een vertegenwoordiger van het Vlaardingse college van B&W. De bijeenkomst begint om acht uur. De afdeling stadsontwikkeling zorgt voor aanschouwelijk ma teriaal over de nieuwe woon wijk. In de wijk komen zowel huizen in de sociale sector als vrije vestiging en premiekoop. Op papier werken de gemeen telijke ontwerpers alvast met fictieve namen: het Voorbout, de Winkelhoek, de Strip, de Singel en het Dijkpark. Alle wettelijke bepalingen om trent de huisvesting van ge handicapten worden uitge breid uit de doeken gedaan. De diverse regelingen komen aan bod. Voor de ADL-clusterpro- jekten is 2elfs een aparte para graaf ingeruimd. Inschrij vingsformulieren zijn natuur lijk ruim aanwezig. De biblio theek is ook voor rolstoelen goed toegankelijk. De bewoners kunnen uiteraard evengoed een beroep op huursubsi die doen. Voor de hulp wordt niets gerekend, want die betaalt de rijks overheid". Steeds is de gehandicap te de hoofdbewoner, als die over lijdt of verhuist worden ook de an dere gezinsleden geacht te vertrek ken, Doorgaans levert dat geen pro blemen op". Psychologie Het belangrijkste obstakel is eerder van psychologische aard. Door een Fokuswoning te betrekken denkt men de eerste stap op het pad der volledige invaliditeit te zetten. Van Muijen: „Dat is absoluut niet waar. Door een Fokuswoning kunnen mensen juist veel langer zelfstandig blijven. Het mooie van zo'n Foku sprojekt vind ik het feit dat gehan dicapten gewoon opgenomen zijn in de valide wereld". De aanmeldingen voor een Vlaar dingse Fokuswoning stromen nog niet binnen. Op de afdeling van Van Muijen liggen er nu vijf. Fo kus-woord voersster Tuinman: „In de planfase is de animo nooit zo groot; pas als er echt gebouwd wordt begint het te lopen". Wie zich als kandidaat aanmeldt, krijgt allereerst een formulier voor aangepaste huisvesting. Naar aan leiding daarvan wordt de aspirant- Fokusbewoner uitgenodigd voor een medische keuring. Als Vlaar dingen dertig goedgekeurde kandi daten heeft, geeft het ministerie het groene licht voor de bouw van de vijftien woningen. Ook gehandi capten in andere steden kunnen zich voor het Vlaardingse Foku sprojekt aanmelden. Maassluizers en Schiedammers vanzelfspre kend, maar ook zij die ooit de stad verlaten hebben omdat er geen ge schikte huisvesting was. Het bestaande deel van de Babber spolder wordt in de komende we ken met de grond gelijk gemaakt. Het gebied wordt allereerst dras tisch opgehoogd. De wijk kampt na melijk al jaren met ernstige water overlast en daaraan kan nu rigo- reus een eind worden gemaakt Ambtenaar Bert van Kan ven afde ling stadsontwikkeling licht de bouwplannen toe: „De bestaande straatindeling verdwijnt helemaal. Er wordt een volkomen nieuwe wijk gebouwd. Wat hoogbouw aan de randen en verder overwegend eengezinswoningen". In de eerste bouwfase zit ook een uitgebreid dienstencentrum. „Ver der valt er nog niet zoveel te zeg gen; we wachten eerst maar op het afbreken van de bestaande huizen en het ophogen. De groenvoorzie ningen worden wel bijzonder: een bestaande rij kastanjebomen kun nen we misschien verplaatsen en verder denken we aan één soort boom per straat". door PAUL VAN DEN BOSCH MaassluisDat Excelsior M en VDL zich tot elkaar verhouden gelijk water en vuur, moge uit het volgende voorval blijken. Overal in Maassluis werden de laatste dagen door Excelsior M aankondigingen opgehangen voor het duel tussen de zaterdag-eerste klasser en Sparta (eindstand overigens 1-0, maar dit terzijde), waarbij op de annonces gelijkshalve maar werd weggelaten dat het hier de ama teurs van Sparta betrof. Dit met het doel om enige concurrentie te scheppen voor het duel tussen VDL en S W (in dit geval wel de profaf deling), dat gisteren in een nipte 2-1 overwin ning voor de Schiedamse eredivisionist eindig de. De aanplakbiljetten van Excelsior-zijde, waar op op wel heel zuinige wij2e met de waarheid wera omsprongen, weerhielden in elk geval zo'n dikke zeshonderd belangstellenden niet van een gang naar de Sportlaan, waar VDL zich na het duel zeer verheugd toonde over de onverwacht kleine nederlaag en waar SVV twee weken voor de start van de eredivisie an dermaal in zijn improductieve euvel verviel. Het oefenduel, traditioneel georganiseerd door de Maassluise Rotary-club, herbergde voor Dick Advocaat goed en slecht nieuws. De voor spoedige tijding betrof de rentree van Peter Ba- rendse, die als de grote uitzetter van de lijnen meer balgevoel en wedstrijdritme toonde dan van te voren werd verwacht. De twee Schie damse treffers droegen het stempel van de oud-Feyenoorder, die vanavond met SVV te gen zijn meeste recente werkgever (BW Den Bosch) aantreedt De eerste, na precies een half uur, nam Barendse zelf voor zijn rekening door de bal met maatgevoel over de uitblinkende doelman John van der Meij, te lepelen. Num mer twee gunde de centrale middenvelder, die goed in de diepte was weggestuurd door Maar ten Admodikoro,aan Lloyd Kammeron. Dat het daar wat SVV betreft bij bleef, kan ge zien de enorme hoeveelheid kansen niet an ders dan met een dikke onvoldoende worden gewaardeerd. SVV biedt in dit stadium van de voorbereiding m elk geval een koninkrijk voor een afmaker, waarnaar SVV binnen de lands grenzen nog altijd op zoek is. Zonden Virgil Breetvelds verblijf in de voorste linie werd overigens door Advocaat maar tot een half uur beperkt Daarna mocht hij onder de douche zijn zonden gaan overdenken. Een ge brek aan de juiste instelling, verweet de SVV- trainer Breetveld, en dat was het tweede slech te nieuws van het Schiedamse uitstapje naar Maassluis. VDL daarentegen vierde de nederlaag met slechts één doelpunt verschil (invaller Ben de "Waal tikte even voor sluitingstijd een voorzet van Rob Visser achter invaller-doelman Oscar Moens) als een halve overwinning. Grote hel den in het Maassluise kamp waren John van der Meij, die op imponerende wijze zijn doel verdedigde, en Jeroen van der Hoeven. Door directe bewaker Marcel van der Net was de ra zendsnelle buitenspeler niet af te stoppen, het geen tot tweemaal toe bijna in een Maassluise treffer resulteerde. VDL; Var» Of William Brinkman, Van Rflaoort, O vaan- dijk, Fatlanou, Vbaar, Boa, Da Bruin (Jan-Willam van da HoavonJ, Jwoan van da Hoavan (Pola), Yaftiagvn (Da Waal) an Garcia (Hannla Brinkman}. SVV: Hiata (Moan»}, Tmatlull, Vonk, RMdartwi, Van Wat- turn, Van dar Net, Barandaa, Cooka, Jany Simon», Braal- veld (Admodikoro) an Kammaron (Jlmmy Slmona). De honkloopstervan Twins steelt het tweede honk. AndreaMOree.de korte stop van Schiedam, onderneemt j| vergeefse pogingen om de aangooi van catcher Jolanda s Droog onder °-j controle te krijgen o en te houden. sj door OONALO BAX Schiedam De eerste, voorzichtige stappen in de richting van een meer dan hoofdklassewaardig softbalteam werden gisteravond gezet in een kille- kleedruimte. Na de 2-1 overwinning op Gam- bro/Twtns, namen Wim Geist- dorfer, de voorzitter van Wilton Fijenoord/Schiedam, de coaches Ton Ebben en Gilbert Ostiana en stille begunstiger Hammink, de vader van international Mereil- le, rond de denkbeeldige tafel plaats om over volgend seizoen te filosoferen. Vast staat, dat Schiedam danig is geschrokken van de openlijke interesse die Twins heeft ge toond voor het Schiedamse *ko- ninginnekoppel' Mereille Ham mink en Jolanda Dro'g, even eens international. Ebben beves tigde desgevraagd dat hij ook voor volgend seizoen in de markt is ais hoofdcoach. En dat men zich over Mereille Ham mink geen zorgen behoeft te ma ken, ais hij ook in 1991 voor de groep staat. „Mereille werkt met mij. Als ik blijf, zie ik haar hier niet zo snel weggaan", aldus Ebben. Ook werpster Nicole Posno, die eind februari gezinsuitbreiding verwacht, heeft al laten door schemeren haar huidige club trouw te zullen blijven. Of dat ook voor Debbie de Gids geldt, moet worden betwijfeld. De blonde eerste honkvrouwe, die in het slagwerk stilaan haar zelf vertrouwen terugkrijgt, loopt met de gedachte om aan het ein de van deze competitie te stop pen. Conny Jonkman is van plan donderdag de training te hervat ten, maar of met het oog op vol gend jaar achter haar naam een akkoord-teken kan worden ge plaatst, is eveneens nog maar de vraag. Het plaatsje in de kampioens poule komt Schiedam nu dus uit stekend uit, Het kan met meer degraderen en staat ook niet on der de druk die aan een titelrace is verbonden. Met het vertrek van Ludy Salomons, Sandra en Linda Bol en —tijdelijk—Conny Jonxman (in chronologische volgorde) heeft Schiedam een flinke dosis ervaring ingeleverd. Het inpassen van 'youngsters' als Sanne en Simone 't Hart, An drea Moree en de na het verove ren van een basisplaats niet lan ger vaak geblesseerde Gyselle Ivorpel moet derhalve vooral als een investering voor volgend jaar worden gezien. Training De slagtraining op 'levende' pit ches, die veel meer op de wed strijd is gebaseerd dan het slaan op een machine die regelmatig ballen 'uitspuwt', legt Schiedam bovendien de laatste weken geen windeieren. De meeste nul len vallen nu in het veld, terwijl nog maar kort geleden veel te vaak de omschrijving 'sT (drie slag) door scoorsier Mary Ostia na in het boek werd genoteerd. Tegen Twins legde Schiedam de basis voor de overwinning in de tweede inning. Monique Zag- wijn opende met een honkslag, waarna zij de score opende op &zn daverende 'driepitter' van Debbie de Gids. Een honkslag- binnenveld van Simone 't Hart stelde Debbie de Gids in staat de marge te verdubbelen In de vijfde inning kreeg Schie dam nog meer kansen om de stand op te voeren, maar op z'n zachtst gezegd niet attent hon- klopen van Simone 't Hart voor kwam een nieuw Schiedams succes. Dat Twins in de zevende inning via Angela Verkerk (driehonkslag, binnengeslagen door Dré Hogeveen) nog legen- scoorde, was nauwelijks rele vant. SCHIEDAM 0 2 0 0 0 0 X=2 TWINS 0 000 001=1 Warpcijfars: Schiedam: Mereille Hammink (7) 6-2-4-2; Twina: Karin Dubbeldam (6) 3-0-7-1. Slaggemid delden Schiedam: Simone 't Hart 1.000 (2 Uit 2), Mireille GB'ard 0.333, Jolanda Droog 0.333, Mereille Ham mink 0.333, Monique Zagwfjn 0.333 en Debbie de Gids 0.333. De «tand in de hoofdklasse luidt: Terrasvogels 15-28, HCAW 14-18, Onze Gezellen 15-12, Schiedam 14- 10, Twins 15-10, Schiedam 14-10. 1 Maassluis De Maassluise basketballer Serge Zwikker (Elementum/Green Eagles) is opgenomen in de selectie van Jong Oranje, dat van 18 tot en met 25 augustus in Groningen deelneemt aan het Europees kampioenschap voor junio ren. Samen met Mark Kasteen, Ramon Knopper (beiden Ca nadians), Mike Nahar (Com modore Den Helder) en Mar co Pikaar (Leiderdorp) komt Zwikker in de equipe van bondscoach Ruud Harre wijn in aanmerking voor de cen ter-positie. In de in Groningen af te wer ken voorronde komt Jong Oranje uit tegen Italië, Sovjet unie, Frankrijk, Turkije en Griekenland. Tipa voor deze rubriek kunt u door geven aan de eportredaktie van deze krant, postbus 4008, 3130 KC Vlaardingen. De eportredaktie is overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en fn de avonduren onder nummer 010- WOENSDAG15 AUGUSTUS Voetbal: 19.00 BWS TempoGTB, 19.00 Schiedam—Combinatie Her mes DVS, 19.00 Schiedamse Boys—SVDPW (zon), 19.00 Hannes DVS—Olympla, 19.00 DHSHBSS, 19.0O Haastrecht—HBSS (d); Tennis: Toernooi Holy (B1,B2,C1,C2,D1>. DONDERDAG16 AUGUSTUS Voetbal: 18.30 Capelle—SVDPW (zat), 19.00 GanidaSW (am), 19.00 VDL (zat)—Swift Boys; Tennis-, Toer nooi Holy (BI, B2, Cl,C2.D1). VRIJDAG 17 AUGUSTUS Voetbal: 19.00 TOGB—SW (am, toernooi TOG8); Tennis: Toernooi Holy (BI, 82. C1.C2.01). ZATERDAG 18 AUGUSTUS Voetbal: HBSS neemt deel aan toer nooi Lyra, 15.00 Quick BoysSW. 14.30 KMD—MW'27,14.30 Excelsior MR8C 2,14.00 WK—HSC'89 (zal), 14.00 VDL (zat}—SRA, 14.30 Reeu- wijk—TSB, 14.30 ASWH—HVO, 14,30 Deltasport—Nootdorp, 14.00 Camping Klein ParadiJs-DRZ, 14.00 •s-Gravendael (zat)-SVDPW (zat); Softbal: 17.00 Wilton Fijenoord- /Schiedam—Terrasvogels (double- header), 16.00 Cardinals—Gophers. Tennis: Toernooi Holy (B1. S2, C1. C2.D1). ZONDAG 19 AUGUSTUS Voetbal: Hermes DVS neemt deel aan toernooi Veloxln Utrecht, 14.00 Garu- da—SVDPW (zon), 14.30 Xer xesSW(am, toernooi TOSB), 14.00 's-Gravendeel—Exceisior'20, 14.00 Martinit—Blijdorp, 14.00 Groeneweg- Schiedam, 14.00 Prinses Ire nevpL (zon), 14.00 Monopool 2000—Schiedamse Boys, 14.00 DHS—-Olympus S, 14.00 Hilles- luisRKWIK; Cricket 11.00 HBS— ExceisioT20, 11.00 Henmes DVS— Rood en Wit; Honkbal: 14.30 Tha- men—Vlaardingen Holy. Term» Toernooi Ho)y(B1, B2, Cl. C2, D1).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2