Sportieve recreatie maakt anti- reclame Fo SXflfiPSi Rijnmondhotel vreest concurrentie Agatha Sonneveld heeft haar boot op het droge 1 Schiedamse schutter veroordeeld tot 6 jaar VLAARDINGS 0AGB1A0 SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Behoefte aan kamers niet groot' Bewoners protesteren tegen 'Eiffeltoren' Vlotten bouwen valt in het water Kamikaze-eend Bon voor olielozing De kleinste IBM is nog nooit zo compleet geweest. Vb FUJI [F^BiSnr rhtUe" SLOT Verzet tegen Mineral Service blijft groeien Regenboog in circussfeer Celstraf voor 'misselijke' dief wumra DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1990 PAGINA 13 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardlnflen. Postbus 4008, 3130 KA Vlaarjmgen. Telefoon: 010-4343229.4352066.4350557 - sportredactie: 4345209. Teleto: 010-4349754 Schiedam Het nieuws dat er drie hotels bijkomen in de regio heeft Hans voets onaangenaam getroffen, Voets, sinds drie jaar ei genaar van het Rijnmondhotel aan het Nieuwlandplein in Schiedam, vreest dat de nieuwe accommoda ties de huidige marktsituatiegron- dig zullen verstoren. Tot nu toe had iedereen die in Schiedam logies verstrekte een re delijke boterham, zegt Voets. De markt was overzichtelijk verdeeld. „Het Novotel de luxe klasse, dan wij met één stapje lager en tenslot te de Windmill aan de Vlaardin- geodijk, nog een stapje lager". Maar straks is het evenwicht zoek. Het Campanillehotel aan de Viaar- dingse kant van het Kethelplein, het Ibishotel aan de Westïandse- weg in Vlaardingen en het Bas- tionhotei aan de Louis Raemae- kersstraat, vlak bij Voets' eigen on derneming, zullen een ware slag om de gunsten van de reiziger be ginnen. Wie dje slag gaat verliezen staat voor de Schiedamse horeca ondernemer al bijvoorbaat vast. Het Deltahotel in Vlaardingen zal het misschien lastig krijgen, maar Voets' Rijnmondhotel met zijn 21 kamers zal als eerste het loodje leg gen. Waarom? Omdat Voets een zelfstandige ondernemer is die niet kan terugvallen op een kapitaalkr achtig moederbedrijf. En dat kan de concurrentie wéL Sneu „Het is gewoon een kwestie wie de langste adem heeft. En dat ben ik niet", aldus de hotelexploitant, die zijn pand huurt van de Nationale Nederlanden. Uit de berichtgeving heeft Voets opgemaakt dat Bastion wil gaan werken met prijzen van rond de honderd gulden. Een over nachting in het Rijnmondhotel kost ongeveer even veel. Om het hoofd boven water te houden over weegt Voets, zijn prijzen s te verlagen. „Je moet toch op de een of andere manier reageren". Of Voets het ook kan bolwerken tegen Campanille blijft afwachten. Die hotelketen werkt nèg goedko per dan Bastion, Sneu is het wel voor het hotel-restaurant aan het Nieuwlandplein. Voets heeft de af gelopen jaren ongeveer drie ton gestoken in de modernisering van zijn accommodatie. Die operatie is nog niet helemaal voltooid. „Dus deze ontwikkeling komt op een ongunstig moment. Van mij had het nog een jaartje mogen aanlo pen. Je prijzen omlaag doen kan je eigenlij k pas als je klaar bent met je verbouwing. Je moet het geld voor die renovatie tenslotte eerst heb ben verdiend". 'Raadselachtig' blijft voor Voets dat zoveel hotelketens plotseling brood zien in een vestiging in het noordelijk Waterweggebied. „Kijk naar Schiedam. Als 't nou een must zou zijn, één of twee hotels erbij... Maar er is voldoende capaciteit. Over het hele land mag je je han den stijf dichtknijpen bij een bezet- tingsgraad van 70 procent. Dat is hier niet anders. Alleen op pieken als Pasen en Pinksteren zit je bij mooi weer helemaal vol, of wan neer er ergens in de omgeving een groot congres is". Wilton In de regel draait het Rijnmondho tel grotendeels op de industrie, op werknemers die een weekje In de regio op karwei zijn. „Wij staan of vallen met Wilton en HVO", aldus Voets. Dat Schiedam behoefte heeft aan meerdere toeristenho tels, zoals de gemeente dikwijls be weert, vindt de horeeaman onzin. „Dat is de zaak omdraaien. Laat de gemeente eerst maar zorgen dat ze de toerist wat te bieden heeft. Schiedam heb je in een dage beke ken. Daar hoefje niet voor te blij ven slapen". De gemeente stelt de zaak opzettelijk verkeerd voor. meent Hans Voets. „Laat ze toch gewoon zeggen dat ze de grond waar dat hotel op komt rendabel willen maken, da's tenminste eer lijk". Naar de motieven van de concurrentie kan hij aleen maar gissen. „Ik denk dat iedereen gokt op '92 Op meer handelsverkeer. En op die twee tunnels extra. (De Blankenburgtunnel bij Maassluis en de Tweede Ben eluxtunnel, red.) Maar dan nog. Zelfs als die nieuwe hotels ons leegtrekken hebben ze nog geen bestaanrecht, als je 't mij vraagt". Het gaat er de komende tijd om spannen voor het Rijnmondhotel. Meer dan ooit wordt het financieel wikken en wegen. Iets kan er van de prijs misschien nog wel af. Maar dan? „Voor veel mmder dan hon derd gulden kan je toch nergens in de omtrek fatsoenlijk terecht? Ja, misschien in Rotterdam, in zo'n achterafstraatje, in een wippie-ho- tel Maar daar gaat toch niemand in liggen?" goede bereikbaarheid hun zinnen gezet op de noordoostpunt van Nieuwfand. De Louis Raemaekersstraat is toch al tweede keus. Het eerste bouwplan aan de Burgemeester van Haarenlaan, bij de Schie, werd door de provincie getorpe deerd. Omdat de ambtenaren veel vragen on beantwoord heien, hing op de bijeen komst een sfeer van achterdocht en on tevredenheid Pleidooien van de ge meente dat een extra hotel de toeristi sche marktwaarde van Schiedam kan opkrikken geloofden de meeste aanwe zigen wel Alleen zagen ze dat hotel lie ver niet in hun eigen buurt verrijzen. Van Veldhoven trachtte vergeefs de buurt op zijn hand te krijgen met het aanbod op zijn kosten een ritje te maken naar andere Bastion hotels. Dan konden de Schiedammers met eigen ogen zien hoe zijn hotels elders probleemloos functioneerden. Maar de touringcar bleef ongebruikt voor de deur staan De rumoerige vergadering ging als een nachtkaars uil. Alsde provincie ditmaal geen roet in het eten gooit, kan Bastion gaan bouwen. Tenzij de buurt bezwaar schriften indient en een Arob-procedu- re begint Schiedam Het hotel dat Bastion De veloping uit Rijswijk aan de Louis Rae maekersstraat wil bouwen heeft wel iets weg van de Eiffeltoren. Niet war be treft de architectuur, maar vooral waar het gaat om de populariteit. Eerst waren er eind vorige eeuw protes ten tegen de bouw van de stalen con structie in de Lichtstad en toen nog niet zo lang geleden geopperd werd het Pa- rijse monument te slopen rees er ook verzet Bastion-directeur Leonard van Veldhoven gelooft dat het met zijn hotel dezelfde kant opgaat. Van Veldhoven concludeerde dat gis teravond helemaal aan het slot van een drukbezochte voorlichtingsavond in het stadskantoor, waar bewoners van de Louis Raemaekersstraat en omgeving te hoop Hepen tegen de bouw van een hotel met veertig kamers in hun buurt. 2e zijn bang voor verkeersoverlast. De spoorbaan, de snelweg en de trambaan zorgen al voor genoeg herrie. Een hotel zou de druppel zijn die de emmer doet overlopen. „Laat Bastion maar een hotel bouwen op het Bolster rem", zeiden enkele aan wezigen. „Dat is een van de mooiste plekjes van Schiedam". Maar de ge meente en Bastion hebben vanwege de Schiedam Een eend meteen enigszins gestoorde motoriek is gistermiddag pardoes een woning bin nengevlogen. Dat gebeurde in de Laurens Cost er- straat. Het dier vloog daar een zolderraam aan dig gelen wat door omwonenden werd opgemerkt. Omdat de bewoners niet thuis waren, moest de po litie er aan te pas komen om het dier te bevrijden. De eend is naar het vogelasiel overgebracht en maakt het alweer redelijk goed. Vlaardingen Een 20-jarige Vlaardinger is gistermid dag op de bon geslingerd toen hij in de Samuel Esmeij- erstraat bezig was de olie van zijn auto te verversen. De man Het de afgewerkte olie in het riool lopen. Hij zei niet te weten aat hij het spul niet op die manier mocht afvoeren, maar bij de reinigingsdienst moest inleveren. De nieuubie compacte Superselectric 15 van i BM komt verrassend compleet voor de dag. Mei alle functies die het de ideale schrijfmachine maken voor alle soorten typewerk. Kom eens langs en probeer de nieuwe Supersp- lectrics van IBM. Zo soepel heeft u nog nooit getypt. Als PC-prinlcr le gebruiken- Met cursor besturing snel Uiterst eenvoudig naar elke positie in de tekst. te bedienen. kantoorboek- meubel- machitiehandel j| MERCUR1US B-V. 5j[ Lango Haven 75-79 3111 ccscWedam Telefoon Q10-4260068 Telex 22617 bij ontwikkeienen afdrukken van uw volte kleurenfilm -de allerhoogste kwaliteit- A Hoogstraat 106 - Schiedam telefoon Ol 0-4266720 Vlaardingen Het bu reau Sportieve recreatie van de gemeente heeft het verbruid bij buurt huis De Haven. Leidsters van het buurthuis trokken gisteren met veertig va kantievierende kinderen naar de vijver in het Vlaardingse Oranjepark om vlotten te bou wen. Maar het materiaal dat Sporieve recreatie had beloofd te brengen hout, spijkers, ha merskwam niet Geen tijd, zei medewerker Max van' der Does van het bureau. „Wat een stelletje asbakken", schold een leidster, toen Van der Does na een ruzie-achtig gesprek was vertrokken. „Zij zouden het programma voor deze dag ver zorgen, Dat hebben ze nota bene zelf aangeboden. We zouden vlotten bouwen, brood bakken, er zou iemand van de scouting komen om de kinderen te leren knopen en ze zouden kano's meebrengen. En nou hebben we alleen maar kano's". Alle voorbereidingen voor het dagje vlotten bouwen waren twee maanden geleden al getrof fen. „Dat is toch ruim vantevo- ren'V vond men bij het buurt huis. De kinderen, aie volgende week weer naar school moeten, hadden zich juist zoveel voorge steld van het dagje in het park. Maar nadat dinsdag al gebleken was dat er van broodbakken niets terecht zou komen en dat van de scouts niemand bereid was gevonden om een demon stratie te geven, liet Sportieve recreatie het gisteren ook op het belangrijkste punt afweten. De afgelopen dagen hadden de kinderen in het buurthuis al al lemaal spannende verhalen ge schreven over avonturen op het water, over vlottenbouwen, over zeerovers. Maar op de lang ver wachte dag stonden zij met tien tallen aan de oever van de vijver te kijken naar vijf kano's en een kajak. Alleen „Ik ben deze week maar alleen op het bureau", legde Max van der Does uit. „En ik kan maar één ding tegelijk. Ik had gehoopt een paar leden van scouting te vinden om mij te helpen de spul len voor het vlotten bouwen te brengen. Maar die zijn allemaal op vakantie". Toen had Van der Does zich maar bij het onvermijdelijke neergelegd. „Wat niet kan dat kan niet Ik ga niet in mijn eentje al die spullen gouwen. Mijn ge zondheid is toch belangrijker dan een dagje vlotten bouwen, dacht ik". De medewerker van Sportieve recreatie nam het inci dent nïet zo zwaar op. „De kin deren hebben het naar hun zin gehad", wist hij aan het einde van de middag. „En daar ging het toch om". De ploeg van De Haven amu seerde ach inderdaad in het Oranjepark. Terwijl elders in het park kindertjes uit verveling kippen van de kinderboerderij het leven zuur maakten door hen met stokken na te jagen ver drongen de kinderen van het buurthuis zich voor een plaatsje in de kano. Kinderen die te lang op het wa ter bleven werden met een me gafoon naar de kant geroepen. De jongens en meisjes die even niet konden varen vermaakten zich in het nieuwe doolhof of trapten een balletje op het gras veld bij de vijver. „Het weer werkt mee. We blijven maar la chen". zei een. leidster. „De kin deren hebben het inderdaad naar hun zin gehad, maar dit was niet waar we voor gekomen wa ren". Vlaardingen Met een handbal- toernooi op de velden van De Hol- landiaan aan de Amsterdamlaan sluit het bureau Sportieve Recrea tie morgen haar activiteiten in de zomervakantie af. Het toernooi, waaraan jongens en meisjes tot en met 15 jaar mee kunnen doen, be gint 's morgens om elf uur. Het inschrijfgeld vooreen team van zes kinderen bedraagt tweeëneen- halve gulden. Ploegen kunnen zich opgeven bij het gemeentelijk bu reau: 44.55.573. Vlotten bouwen was er gisteren niet bij g voor de Jeugd van buurthuis De Haven. De veertig kinderen deelden in plaats daarvan vijf kano's én een kajak. Agatha Sonneveld (72), Vlaar dingse, leeft sin dB een halve eeuw met haar woonboot op het droge: „Mijn man had hier vlak in de buurt land met koeien. Toen we trouwden konden we in Vlaardin gen gaan wonen, maar dat was toch te ver van mijn werk van daan. Hebben we in Den Haag een woonboot gekocht die we langs de Vlaardingse haven naar de Water weg lieten slepen tot aan de plek waar nu de waterzuiveringsinstal latie is. Het was toen oorlog. Er was weinig vaart, maar toch konden we niet - langs de kant aanleggen; de golven r die de oorlogsschepen maakten j zouden ons ertegen kapotslaan. j Het was een geluk dat het in augus- 1 tus zulk slecht weer werd. Kwam het water zo hoog te staan dat we - over de stenen wal konden varen zo het rietgors in. Vervolgens zakte het water weer en zaten wij vast aan de grond. Mijn man zat wel dicht bij z'n koet en, dat wel, maar het was toch be helpen op de boot. We hadden geen water en geen electriciteit, maar wel zes kinderen. Mijn man moest om de dag water halen bij het woonwagenkamp dat in de buurt lag. We wasten ons In een teilije en de wc spoelden we door met em mertjes water. Ik was al 22 jaarge trouwd toen we een waterleiding kregen. Het was maar een dun slangetje, maar wat voelde ik mij rijk. Ik weet het nog goed, het was in december. Na een paar dagen ging het vriezen en was de leiding bevroren. Vanaf 1959 is de grond hier een paar maal opgespoten met bagger uit de havens. Dat gaf problemen. Voor ons was het onzeker of we konden blijven liggen en boven dien werd alles nat en modderig en moesten we ons behelpen met loopplanken. Ook gebeurde het wel dat de Waterweg buiten z'n oevers trad en we meens lagen te lobberen. Toen na een opspuit] ng ons pad he lemaal was verdwenen, zijn we een stukje verhuisd. Vanaf dat mo ment is» alles gerieflijker gewor den We plantten bomen en bouw den een schuur aan de boot vast. Nu hebben we een stuk grond met wat schapen, varkens, kjppen en wat groente We hebben zelfs een kleine windmolen voor de stroom en dankzij de meter van de buur man hebben we water. Ik woon hier nu 49 jaar Drie kin deren wonen nog bij me: mijn man is in 1967 overleden Nee. ik zou het niet erg vinden als ik m de stad moest wonen, maar we hebben 't hier goed Eén van mijn zonen is gek op dieren De ander knutselt graag met auto's en daar hebben we hier de ruimte voor. Zolang zij het er naar hun zin hebben, is het nsj goed k den Ik denk dat geen Vlaardinger ons huis weet te vinden. Als we ie mand op bezoek krijgen, is het al tijd een probleem uit te leggen waar we precies wonen. Meestal gaai één van ons aan de dijk staan om de gast binnen te loodsen. Vol gend jaar woon ik hier vijftig jaar. Dan gaan we een groot feest geven met de hele familie". Schiedam De 24-jarige Schie dammer die op28 april een driejaar jongere stadgenoot met twee ge weerschoten om Eet leven bracht is door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot 6 jaar onvoorwaar delijke gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Officier van justitie nir. B, Hendriks had twee weken geleden tien jaar cel geëtst tegen de man, die voor zijn woning aan de Slachthuislaan een ruzie met zijn vroegere vriend met kogels be-, slechtte. De rechtbank achtte moord niet lx - wezen maar doodslag wel. De dader heeft, aldus het vonnis, onherstel bare schade toegebracht aan de fa milie van het slachtoffer en voor grote angst gezorgd in de omgeving. De rechtbank achtte ook bewezen dat het slachtoffer de ander ver- schilende keren had bedreigd. De fatale schietpartij m Schiedam was de dramatische ontknoping van een lang slepende ruzie. De man die de fatale schoten loste was een paar keer met de vriendin van het slachtoffer naar bed geweest. Die had zijn droom van een geluk kig huwelijk en kinderen in duigen zien vallen en was zijn woede gaan koelen op zijn rivaal. Voordat de Schiedammer ertoe kwam de ander neer te schieten was hij naar zijn zeggen herhaalde lijk bedreigd, »n elkaar geslagen en was er in zijn woning ingebroken toen hij niet thuis was. Op de 28-ste april had hij de ander uitgenodigd om de ruzie uit te praten. Zover kwam het echter niet Twee weken geleden vertelde de Schiedammer de rechtbank, dat hij had gehandeld uit noodweer. De ander zou met een wapen in de hand de trap op zijn gestormd. „Ik zag dat hij niet kwam om te pra ten", zei hij. „Ik moest mijn eigen leven redden. Het was kie7.en of de len" Volgens de officier van justitie ech ter ging het om een duidelijk geval van moord. Het geweer stond door geladen klaar tegen de deurpost.,.U was gewoon van plan het slachtof- - T te doden zei mr. Hendriks. Het verhoor van de verdachte door rechtbankpresident mr. R.C, Len- sink-Bosman leidde twee weken geleden tot emotionele taferelen op de publieke tribune. Een broer van het slachtoffer werd zo razend van het verhaal van de verdachte, dat hij hem wilde aanvliegen. Hij werd door de parketpolitie buiten de deur gezet. Voor de zitting waren alle belangstellenden en zelfs de ad vocaten gefouilleerd, omdat de rechtbank bang was voor een wraakactie van familie en vrien den van het slachtoffer. Remigranten op Fokus-bij eenkoinst Vlaardingen De kans is groot dal verschillende rolstoelgebrui kers, die Vlaardingen waren ontvlucht omdat er voor hen geen geschikte woning was. te rugkeren in de stad Dat bleek gisteravond in de bibliotheek. Daar werd een informatie bijeenkomst gehouden over de circa vijftien Fokuswoningen, die in 1992 in de Babberspolder moeten verrijzen De animo voor dit project van aangepaste woningen bleek groot, Verschillende ex-Vlaar- dingers gaven met hun aanwe zigheid blijk van de behoefte te willen remigreren. G reetje Tuinman van de stichting Fokus hoopt dat veel gegadigden zich snel opgeven voor een woning. Het ministerie geeft pas groen licht voor een dergelijk project als tenminste dertig mensen in teresse hebben getoond. Schiedam Het verzet tegen de vestiging van Mineral Service BV op bedrijvenpark Vijfsluizen tn Schiedam begint ongekende vormen aan te nemen. Vrijdag worden bij de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond enkele honderden bezwaarschriften te gen het bedrijf ingediend. Afgelopen maandag ontving wethouder Chns Zijdeveld al honderden handtekeningen van verontruste bewoners uit De Gorzen. Veel Schiedammers vinden dat er al genoeg veront reinigende industrie in en rond hun woonplaats is gevestigd. Mi neral Service wordt door hen tot die categorie gerekend. Het be drijf, een dochteronderneming van Frans Swarttouw, is gespe cialiseerd in de verwerking van mineralen. Daarbij, zo vrezen actievoerders, zal veel stof vrij komen Bovendien zou het be drijf lawaai veroorzaken. De actiegroep Alarmfase Vier, die vrijdag samen met de Bewo- nersveremgmg Sehaedam-West de bezwaarschriften tegen een hinderwet vergunning aanbiedt bij de DCMR, hesft afgelopen week in De Gorzen opnieuw fol ders verspreid om op de gevaren van het bedrijf te wijzen. Ook werden pamfletten uitgedeeld bij de poort van Wilton Fije- noord. Het nieuwe bedrijven park, waar Mineral Service zich wil vestigen, grenst direct aan het terrein van de scheepswerf. Vlaardingen Voor de leerlin gen van De Regenboog begint het nieuwe schooljaar maandag gelijk met een groot feest Die dag nemen 2ij na vier jaar voor bereiding het nieuwe gebouw aan de Boslaan in gebruik. De hele verdere week wordt'er verder feest gevierd rond het thema circus. Dat moet volgende week vrijdag uitmonden in de apotheose: een optreden van het gelegenheidscircus De Regen boog, dat bestaat uit leerlingen en leerkrachten. Schiedam Voor tientallen in braken in zieken- en bejaarden tehuizen is een 23-jarige Schie dammer door de Rotterdamse rechtbank tot 15 maanden gevangenisstraf veroordeeld waarvan vijf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Rechtbankpresident mr. R.C. Lensink Bosman hield de man twee weken geleden voor, dat stelen van zieken" en bejaarden 'een misselijke streek* is. De rechtbank vonniste conform de eis van officier van justitie mr. B.Hendriks. De man voorzag met de diefstallen in zijn behoef te aan verdovende middelen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1