Handtekeningen voor breder naaktstrand DHS-HBSS: de minst slechte mag doorgaan WflïïflWfG 15 SPORT i Mest in Schiedam een eeuwenoud milieuprobleem Zwaluwen VI door 'lucky' goal verder Eerste films Manifestaties Zestig jaar 'Kleine groep verpest het voor de goeden' Autostuntshow in de Hoek HVO flaneert langs Martinit VDL speelt met RKWIK WC heeft geen kind aan MW'27 MARREVEE EN LANSBERGEN WEGGEZONDEN ?Mtn SPORTAGENDA Faust en Rob van der Meer doeltreffend Rotterdams Nieuwsblad woensdag 22 augustus 1990 SCHIEDAM Ooievaarsbrug De Ooievaarsbrug tussen de Vijgensteeg en de Ooie vaarssteegis vanaf maandag gedurende de hele werkweek afgesloten voor autoverkeer. Ook de scheepvaart kan de brug in die periode niet passe ren. Dat is nodig in verband met schilderwerkzaam heden. Fietsers en voetgangers kunnen de eerste twee dagen nog wel gebruik maken van de brug. De afsluiting is vanaf woensdag volledig. Het verkeer wordt omgeleid via de route Parkweg, Burgemees ter Honnerlage Gretelaan, 's-Gravelandseweg, Pro- veniersbrug. Fietsers en voetgangers kunnen ge bruik maken van de Beursbrug. VLAARDINGEN Milieupoppenkast De werkgroep Andere Markt houdt zaterdag op het Liesveld een grote milieumarkt Veel milieugroe pen geven daar tussen twaalf en vier uur informatie over hun activiteiten. Ook de gemeentelijke reini gingsdienst en het centrum voor natuureducatie ge ven acte de présence. Kinderen kunnen terecht bij een milieupoppenkast, terwijl een medewerker van het Hivos, het humanistisch instituut voor ontwik kelingssamenwerking, een inleiding verzorgt over milieu en Derde Wereld. Voor de muzikale omlij sting zorgt de groep Skala. Twee beurzen In de Lijnbaanhal worden komend weekend weer twee beurzen gehouden. Zaterdag is er vanaf negen uur tot vijf uur een vlooienmarkt Verzamelaars van onder andere (abakologie, blik- 'en andere reclame verpakkingen, naai- en scheergerei, keukenantiek, optica en fotografica kunnen zondag tussen tien en vijf uur terecht op de nostalgiebeurs. CJV Liefde en Vrede start zaterdag het nieuwe filmseizoen. Dat gebeurt in zaal Triangel (13.30 uur) en het Leger des Heilsgebouw (14,30 uur) met verto ningen van de Nederlandse jeugdfilm Thomas en senior op het spoor van brute Berend. Eveneens In zaal Triangel is *s avonds twee keer (18.30 en 20.45 uur) de avonturenfilm Back to the future II te zien. Het Siso, het stedelijk Instituut samenlevingsop bouw Vlaardingen, heeft de smaak te pakken. In het najaar worden drie grote manifestaties gehouden. De eerste is op zondag 14 oktober. In De Lijndraaier wordt samen met de nieuw op te zetten stichting Mi granten Ouders Vlaanb *2 gesproken over onder wijs aan migrantenki.- «n. Het jongerenbeleid staat centraal tijdens de manifestatie jongerenbe leid, die zaterdag 20 oktober in scholengemeenschap professor Casimir en jongerencentrum Labyrint Deskundigen en jongeren doen dan mee aan een fo rumdiscussie. De derde manifestatie is op zaterdag 3 november. In wijkcentrum Holy wordt als vervolg op de eerdere manifestatie rond het thema Bouwen aan de toekomst in workshops gesproken over de lo kale invulling van de sociale vernieuwing. fMAASSLUIS Burgemeester Hans van Es en zijn vrouw zijn giste ren op het Van der Helstpleïn op bezoek gegaan bij bet echtpaar Mastenbroek. Beden voor die visite was het zestigjarig huwelijksfeest dat de 89-jarige T. Mastenbroek en zijn twee jaar oudere vrouw vier den. Zij zijn destijds ook in Maassluis getrouwd en konden daarom met de burgemeester en zijn vrouw heel wat herinneringen ophalen. door LEEN VAN OOYEN Hoek van Holland/Naald wijk „Niet alle homo seksuelen zijn vieze man netjes. Ons imago wordt voornamelijk bepaald door een klein aantal ou dere homo's die eigenlijk geen raad weten met de vrijheid die ze zich hebben verworven en die het nu voor alle anderen verpes ten". Ronald Klop maakt geen geheim van zijn homoseksuele geaardheid en al evenmin van het feit dat hij erg verontwaardigd is over het feit dat de algemene politieverordening in Hoek van Holland zodanig is aangepast dat in het duingebied achter het naaktstrand geen naak- trecreatie meer is toegestaan. Tot nu toe was een flinke strook van het aan het naaktstrand gren zende duin gereserveerd voor naaktrecreatie. In de praktijk ble ken daar voornamelijk homosexue- le mannen te relaxen. Bij de politie «l kwamen de laatste twee jaar talloze «i klachten binnen over mannen die -i geheel ontkleed door het gebied wandelden en bij tijd en wijle met elkaar in een duinpannetje stoei den. Ook paardrijders stoorden zich aan zulke taferelen. Doordat de naaktlopers een soort de algemene politieverordening eigen waarschuwingsdienst had- aangepast. den, was het voor de politie nauwe- Slechts een hele smalle duinstrook lijks mogelijk om maatregelen te achter het naaktstrand is nu nog ge- nemen. Daarom werd op aandrang reserveerd voor de homo-naaktre- van de Hoekse deelgemeenteraad creanten. „Wij zijn nu dc dupe ge- U,_ et®*-» wqrden van een hele kleine groep vieze mannen", vindt Ronald Klop, die benadrukt dat de grote meer derheid van de recreanten ter plaatste alleen maar van de zon wil genieten. Klop is dan ook een hand teken ingaetie gestart onder de re gelmatige bezoekers van het duin en hij heeft al enkele tientallen sympathisanten gevonden. Bij de deelgemeenteraad wil hij bepleiten om de duinstrook weer wat te ver- Aanstoot „Het zijn trouwens niet alleen man nen die hier aanstoot geven", ver dedigt hij zijn eigen groep. „Er lo- Voor de naaktrecreatie op het Hoekse strand is nauwelijks nog ruimte. pen hier ook een paar vrouwen naakt rond die je zo gratis meene men. Maar dat wordt niet verteld. De homo's zijn altijd de dupe. En we waren juist zo blij met de tolerantie die we in Hoek van Holland onder vonden". Klop heeft onlangs nog een artikel in ae Gay-krant geschreven en daarin reklame gemaakt voor het Hoekse naaktstrand en omgeving. Daarin noemt hij Hoek van Hol land een uniek gebied voor homo's. „Natuurlijk hebben ze het zelf ver ziekt", verzucht hij, „maar we hoe ven met eens het hele gebied terug te hebben. Het duin dat oorspron kelijk voor naaktrecreatie was aan gewezen, is voor ons voldoende. Wat we nu hebben, is echter te klein". Geconfronteerd met het gegeven dat nu nog vrijwel dagelijks de nieuwe markering van het duinge bied wordt vernield en dat palen uit de grond worden getrokken, wijst hij opnieuw naar een kleine groep onwilligen. „Daar moet een oplossing voor ge vonden worden", meent hij, maar gevraagd naar die oplossing kan Ronald ook geen antwoord geven. Voor dit seizoen is het duin in elk geval verboden gebied voor ho mo's, maar de Naaldwijker wü in oktober persoonlijk gaan pleiten in de deelraadscommissie voor sport en recreatie om te proberen toch nog iets te doen voor de 'nichten', zoals hij zijn eigen groep herhaalde lijk betiteld. De borden in de duinen geven aan waar wel en waar niet naakt gere- creëerd mag worden. Maar die bor den worden regelmatig vermeld. Schiedam Mestoverschot en de daar uit voortvloeiende ver zuring van de bodem is een minder tijdgebonden probleem dan door velen wordt veronder steld. Een duik in de geschiedenis van Schiedam leert dat de jenevers tad honderden jaren geleden al kampte met dat milieuprobleem. Eten re constructie. Het Hoogheemraadschap Delfland vaardigde in 1722 een keur uit, die aan duidelijkheid niets te wensen overliet, „Geen mist, gier of vuylig- heïd van varkens of varkensschot ten mag loopen in de wateringen of slooten van eenige polders in Delf land". Deze milieuwetgeving avant la let- tre moet toen bittere noodzaak zijn geweest, want voor die tijd werden steeds grotere hoeveelheden var- kensmest zo maar in de sloten van de polders gedumpt. Delfland greep in na klachten van een andere in dustrietak, de zuivel- en kaasmake rij. Natuurlijk waren die neringdoen den kwaad. Ze hadden er genoeg van dat hun vee steeds vaker 'vuyl, stinkent ende geïnfecteerd* water moest drinken, zodat zij 'buyten staat waren van eenig goed suyvel van booter of kaas te maken'. De sanctie op een overtreding van het verbod loog er dan ook niet om: een boete van 25 gulden. Mestoverschot. De moderne mens onderkent Let als groot probleem vanwege de verzuring die het ver oorzaakt Het Schiedamse boeren volk kon de fnuikende uitwerking op de lange termijn nog niet be vroeden, maar besefte wel dat er paal en perk aan de lozingen moest worden gesteld om een redelijke kwaliteit kaas en boter te kunnen produceren. Merkwaardig genoeg lag de oor sprong van dit mestprobleem in de dan florerende brandersindustrie. De spoeling, het afgewerkte graan dat een belangrijk bijprodukt was van die Schiedamse bedrijfstak, kon slechts voor een gedeelte door de branders worden gerecyceld. In eerste instantie lieten de branders het spul weglopen, maar dit werd door het vroedschap van Schiedam verboden. Daarom besloten zij het restant als varkensvoer aan de boe ren binnen de stad langs de Schie, op het Hoofd of aan het Nïeuwerck te verkopen. Die beslissing bleek een gouden greep, want de boeren dankten aan dat voedsel de mogelijkheid hun varkensmesterijen uit te breiden en te intensiveren. De nieuwe handel leidde tot een levendig stadsbeeld. Spoeiingvletten trokken soms in optocht door de wateren van de stad. Uit een register van patent schuldigen uit 1851/1852, dat in het femeentearchief is te vinden, blijkt at de handel in het afgewerkte graan zelfs zo lucratief was dat spe ciale makelaars in spoeling zich in de stad vestigden. Tot voor kort gold de Spoelinghrug als levende herinnering aan die tijd. Een verle den, waarop Schiedam achteraf kennelijk niet al te trots is, want speciaal voor een bezoek van ko ningin Juliana werd de brug des tijds inderhaast tot Proveniersbrug omgedoopt. De rmlieueisen van Delfland heb ben de varkenshouderij overigens niet klein kunnen krijgen. De extra moeite die de boeren zich moesten getroosten om hun bedrijf binnen die nieuwe regels te voeren, zullen ongetwijfeld tot slechtere bedrljfs- resul taten hebben geleid. Maar wie er de lijst van weerbare mannen in Kethel en Nieuwland uit 1747 bijpakt, leest ter geruststel ling dat het merendeel als vermo gend te boek stond en een snaphaan (geweer) had. Hoek van Holland Op de par keerplaats aan de Strandweg la ten Les Aranis vanavond specta culair autostuntwerk zien. Per sonenauto's rijden vanaf acht uur op twee wielen, terwijl een dame zich buiten de auto be vindt. Verder is er motorsprin- gen, duiken met motoren door brandende schuttingen en wor den snelheids- en slipdemon straties gehouden. De Big Foot, een wagen met meer dan twee meter hoge wielen, staat als hoogtepunt geafficheerd door PAUL VAN DEN BOSCH Vlaardingen Het beker duel tussen een vrijwel com pleet Zwaluwen VI en eén daarentegen niet geheel op volledige oorlogsterkte aan tredend Excelsior'20 her bergde een 'lucky' goal, een gemiste strafschop, legio kan sen en een terechte uitslui ting. De schuiver van Harry Boekholt na 25 minuten in de eerste helft, ongelukkig van richting veran derd door de Schiedamse defen sie, resulteerde voor Zwaluwen uiteindelijk in een entreebewijs voor de tweede ronde van de KNVB-beker: 1-0. Zwaluwen mag zich het komend seizoen verheugen in de aanwe zigheid van Harold Pinas samen met Harry Boekholt in de aan val. Pinas kwam over van de za- terdagtak van S VDPW en speel de tegen Excelsior'20 een ver dienstelijke eerste helft. De snel heid van de Zwaluwen-aan winst, die overigens op links in gelegenheidsback Edwin Marre- vee een gewillig slachtoffer had, plus de prima balbehandeling van Harry Boekholt leverden de derde klasser uit Holy de beste mogelijkheden op. Boekholt was in de eerste vijf minuten al tweemaal dicht bij een treffer, maar doelman Ro nald Bunte en de lat voorkwa men dat. Op gelukkige wijze was de Vlaardingse spits twintig mi nuten later wel succesvol, zij het dat zijn schot slechts bij de gratie van de tussenkomst van enkele Excelsïor-benen tot doelpunt kon worden verheven. Twee minuten later had de mooiste aanval van de wedstrijd, waarbij Boekholt René Dirckx met een prachtig hakballetje vrij voor Bunte zette maar de middenvel der tegen de paal schoot, hetzelf de lot verdiend. In feite was de snelle Pinas in deel twee, waarin hij en met hem heel Zwaluwen wegzakte, ver antwoordelijk voor het terechte wegsturen van Ton de Leede, die zijn terugkeer bij Excel sior'20 in competitieverband voor een tijdje kan uitstellen. Na redes een half uur in de tweede elft greep De Leede rigoureus aan de noodrem tegen de op snelheid liggende Pinas en kon hij vertrekken. Martin Krom mer! (Zwaluwen VI) en invaller Bart Raaymakers (Excelsior'20) incasseerden een boeking. door SANDËRSONNEMANS Schiedam Zonder al te veel moeite heeft HVO zich ten koste van Martinit een plaatsje voor de volgende be kerronde toegeëigend. De Vlaardingse tweede klasser drukte Mariinit-oefenmeester Joop Schop door deze 4-2 over winning al direct met de neus op de feiten. De Schiedammer be schikt wel over diverse bal vaar dige spelers, maar het simpelweg opzetten van een aanval gaat zijn manschappen echter moeilijk af. Met name Hans Schop en Dick Sparreboom kunnen goed met een bal overweg, het ontbreekt de middenveldera echter aan in ventiviteit in aanvallend op zicht De twee tegentreffers die doel man Kees Groeneveld moest in casseren, waren louter te witten aan onachtzaamheid in de door Najim Nasri geleide defensie. De formatie van trainer Ton van der Leye lijkt, ondanks de twee misstapjes, al klaar te zijn voor de competitie. Zijn volgelingen vinden elkaar blindelings en dat feit staat borg voor zalige acties met even fraaie afrondingen. Het visitekaartje van Vlaardin- gens hoogst acterende voetbal ploeg werd in de rijfde minuut al afgegeven door balgoochelaar Marc Maatsen, die Leo van Ree in staat stelde de score te openen. Een klein half uur later was doelman John Bos wederom ge noodzaakt de gang naar het net te maken. Een door Glenn Brown heerlijk gekrulde voorzet werd bij de tweede paal snoei hard ingekopt door uitblinker Ed van Zelm. De met een pin in zijn enkel spe lende Najim Nasri dirigeerde zijn ploeg naar behoren, maar kon niet voorkomen dat een keurig ingestudeerde vrije trap koel werd afgesloten met een doelpunt van Kees Hoogerwerf. 1-2. Manmoedig ging Martinit na de onderbreking van start, maar de Schiedammers werden geenszins in staat gesteld om zelfs maar een kindervuistje te maken. De onhoudbare kogel van Re- nald Maatsen (1-3) betekende een snelle streep door de rood witte rekening, al leidde Martin Kool, die uit buitenspelpositie door mocht gaan, de tweede Schiedamse treffer in. Eenmaal frank en vrij op de achterlijn be diende hij de instormende Wim Teerds op maat. De linkerflan kaanvaller twijfelde geen mo ment en joeg het buitenkansje onhoudbaar achter Kees Groe neveld. Vlaardingen De hoofdmacht van de zondagse derde klasser VDL had geen kind aan de trots van RKWIK. Het regionale be kerduel was door de Maasslulse al reeds in een vroeg stadium van alle spanning beroofd (2-0). In de achtste minuut was het Je roen van der Hoeven die voorde openingstreffer tekende, al dient te worden vermeld dat vlak daarvoor Otto Veldt aan Vlaar dingse zijde verzuimde een rian te kans te verzilveren. Zeven minuten na het eerste doelpunt was het weer raak voor VDL. Wim de Roo knalde 0-2 binnen en de wedstrijd was gelo pen. RKWIK, dat in de tweede helft de mandekking stringenter toepaste, beperkte zich verder tot het voorkomen van meer doelpunten. Maasland VFC bekert verder na de gemakkelijke 3-0 overwin ning op de zaterdagse vierde klasser MW'27, dat door vakan tieperikelen geen partij was voor de Vlaardingse gasten. Na een kwartier opende John Sam-Sin voor de kersverse zon dagse derde klasser de score met een afstandschot. Halverwege de eerste helft volgde Bram Dekker diens voorbeeld door te profiteren van een foutje van de niet attente Maaslandse doelman Bos, 0-2. Vlak voor het einde van het ty pische zomeravondduel voltrok Chris Latupeirissa na een fraaie solo het vonnis over MW'27. Vlaardingen Fusieclub Del- tasport kegelde in de eerste ron de het gerenommeerde SFC uit het bekertoernooi. Na lange tijd te hebben geleid gaven de Schie dammers in de tumultueuze slot fase het heft uit handen, waar door de Vlaardingse gastheren aan het langste eind trokken (2- 1). De matte eerste helft stond in het teken van aftasten, maar deel twee vergoedde veel. Harry van Kapel bracht SFC aan de leiding maar twee uitsluitingen deden SFC de das om. Richard Marrevee en Frans Lansbergen werden bij de gasten vroegtijdig naar het kleedlokaal verwezen door de arbiter. Deltasport profiteerde via Ed ward van Pelt, die vlak voor tijd de gelijkmaker noteerde, een minuut later gevolgd door Stel Kluyters, die met een prachtige lab John Marrevee verschalkte (2-1). Echt blij waren de meeste spelers van DHS niet, nadat zij HBSS vanaf de strafschopstip uit de KNVB-beker hadden geknikkerd. dóór DONALD BAX Schiedam Als het treurspel dat DHS en HBSS gisteravond opvoerden maatgevend is voor hetgeen de voetballiefhebber de komende competitie staat te wachten, doet hij of zij er beter aan een ander passief tijdverdrijf te kiezen. Gastheer DHS ontdeed zich na de smakeloze 0-0 vanaf elf meter van stadge noot DHS (4-3), zodat in dit geval de minst slechte zich voor de tweede bekerronde kwalificeerde. Voor beide ploegen vormde dit treffen in wezen niet meer dan een verlenging van de oefenpe riode. DHS-trainer Martin Schaap moest het doen zonder Robert van Gestel (heeft zijn overschrijving naar Capeüe in getrokken), Jack Bakkes en Mi chel Bol, terwijl zijn collega Jan van der Hoek met kon beschik ken over Rob Meeldijk, John van der Zouwen, Robert de Jong en Roel den Hartog. Vooral bij HBSS deed zich dit ge mis het meeste voelen, want in aanvallend opzicht was de zater dagclub volslagen machteloos. Ton Gun ter, die de laatste jaren als recreant in hel vijfde had ge speeld, sjouwde stad en land af, maar omdat lichtgewicht Leon Klepke (ex-SVDFW) en de jon ge Jacco van Tilborg de fysieke strijd liever meden, had de ro buuste achterhoede van DHS nauwelijks problemen op te los sen. Aan de andere kant blonk ook de frontlinie van DHS niet uit in slagvaardigheid. Toch lijkt de vierde klasser doorde komst van Henk van der Lely (ex-SFC) en de terugkeer van Jan Schaap (ex-FC Schulpweg) aan intelli gentie te hebben gewonnen. Ook René Wagemakers (ex-SFC) kan zijn steentje bijdragen aan een hoge klassering van DHS, dat na de ingebruikneming van de nieuwe kantine hartstochte lijk naar een sportief succes snakt Voortreffelijk Voor rust redde HBSS-doelman Jan van Eijsden voortreffelijk op een vrije trap van Wagema kers en voorkwam de op of ach ter de doellijn staande Hennie Richters op slag van rust dat HBSS via Van Tilborg onver wacht de leiding zou hebben ge nomen. Na de onderbreking wa ren de beste kansen voor DHS (Marcel van Hees en Schaap) en wist HBSS'er René van Dalen niet wat hem overkwam toen Gunter hem alleen voor André Heine zette. In de noodzakelijke strafschop pen reeks vertolkten de doelver- dedigers Van Eijsden en Heine een hoofdrol. Na de eerste serie van vijf was de stand gelijk (3-3). Klepke mikte vervolgens in de handen van Heine, waarna Jim my Kalabogias heel schlemielig via het lichaam van Van Eijsden wel scoorde (4-3). Voor Van der Hoek was de dom per nog groter, want door deze uitschakeling moet hij in de eer ste competitiewedstrijd afzien van Meeldijk en Van der Zou wen. die dan nog geschorst moeten toekijken. Scheidsrech ter Nederloi slingerde in dit somtijds te harde duel John Ley- te, Henk van der Lely (beiden DHS) en Adrie Bierhuizen (HBSS) op de bon. Tip* voord*za rubrMc kunt u dooro*v*n aan sportredaktt* van d*z* krant, povlbtJ* 4008, 3T3Q KC Vt*srdfng#n. Dm sportrcdakU» l* overdag Ufafoolsch be- rtikbMf onder nunrnw 010-4345209 *n de avonduren ood*r nummer 010- WOEHSDAQ 22 AUGUSTUS Voetbal: 18.00 TOG 8 3—GTB. 19.30 Schiedamse Boy»—Moerkapeile DONDERDAG 23 AUGUSTUS Voetbal: taao Capefle—SVDPW (zonk 19 00 Martinit—VDL (roe). 19 00 Hermes DVS neemt deel aan toernooi SSS In Klaaswaal. 19.00 Swtft Boys—Schiedam. 19 00 CHympla'60—HVO, 19 00 DJS— SW-am (toernooi OJS). ZATERDAG 25 AUGUSTUS Voetbal: 15 00 SptJkeniase-SW. Hennes DVS neemt deel aan toernooi SSS in Klaaswaal. 14.30 SHO—Zwaluwen VI, 14.30 Ventura Sport—Schiedam. 14,30 Delta Sport—ASWH. 14.30 HBSS—Die Hag he. 14.30 Beritd—HBSSM. 18.00 Ex celsior MCapeile; RVB-b*k«r. 14.30 FC Maluku—VDL (zat), 14.30 TSB-SC Voor- ne, 14.30 SVDPW (zat)SRA, 14.30 Oude MaasHSC'89, 14.30 PKC'85—WK, 14 30 GTB—Leonktas; Crick»!; 11.00 Ex celsior—HCC. 11.00 HerculesHermes DVS; Softbal: 10.00 BtaemendaaJ—Wilton Fljenoord/Schiedam (double-header). Vlaardingen Voor Hermes DVS heeft het bekeravontuur met langer geduurd dan negen tig minuten. In Spïjkenisse bogen de Schie dammers met 2-1 voor SCO'63. Excelsior M leefde zich in Schip luiden uit tegen de ploeg van die naam. De broers Faust (ex- HBSS) en Rob van der Meer hadden elk met twee treffers een groot aandeel in de 7-0 overwin ning. 8V SchipluidenExeeislor M 0-7 De pu pillen van trainer Erie Gudöe leidden In dit eenzijdige duel halverwege al met 4-0. De Maasslulse doel punter, kwamen op naam ven Feust van der Meer (2x), Rob van der Meer (2x), Ron Berveling. Remco Janssen en RenA van Zijl. DVQ*32-D» Muiecbeo 1-2 Dank zij een fraaie treffer van Peter Simons gingen de Vlaardlngae gastheren rusten met een 1-0 voorsprong. Ka de thee trok Marcel van cfer Poel de stand gelijk door van een rom melige situatie le profiteren. Êen door Ar- |an Coanraflle veroorzaakte strafschop sleldo Marcel OosterdIJk (ex-SFC) In staat de wlnsl mee naar Rotterdam te nemen. 8W (am>—Spert» (am) 0-3 Binnen vijf minuien hed SW-stuilpost Rob Hoppe al het nakijken gehad door een treffer van Mi chel de Krtoger. George Uabao verruimde vlak voor do thee de marge en ondanks de drukkende thuisploeg bepaalde Remct Lupker de eindstand op 0-3. De Spartaan Carlo Lopez werd weggezonden wegens een grove overtreding en aan SW-zijda verdwenen Wendol Brendt, Herman Zoet mulder en Johan van Dijk wegens spelbe derf In net zwartboek. Naaldwijk (zit)—Hoek van Holland 0-2 Naaldwijk wasoe eerste heltt sterker, maar Hoek var Holland streek met de eer via twee mode uitvallen, in de tweede helft so leerde And rè Kemefrng naar I-O. even tater kreeg Andrè Sterren Berg vrije doorgang vanOegasiheren:2-0. BC □'«3Harm*» DVS2-1 In een gelijkop- 3aar.de strijd was SCO'63 de gelukkigste. Een 1-0 achterstand werd nog wel onge daan gemaakt door Coltin van der Heijden, maar vijf minuten voor het einde viel toch het doek voor Hermes; 2-1. Wim Kleinoot werd met een verdraaide knie voor onder zoek naar het ziekenhuis gebracht. PPSCDHL 1-1 DHL wn» 2-4 Een vor- zwakl PPSC kwam snel op achterstand, maar Arjan van der Lee lekende voor da gelijkmaker, In de strafschoppenserle toonde de )onge Ven der Lee dch minder scherp, want samen met ploeggenoot Jan l Hoen laaide hij vBnoleh mater. H3C*#9Zwerver» 0-4 Een duidelijke zege voor 2wervers dat geen kind had aan de VI aar dingers. Het krachtsverschil werd door doelpunten van Atwin CornelIsse, Frenk de Jong, Menno Hoekstra en Peter van Deurzen benadrukt. Rob Brochüng en Puck Haddeman vleien aan Vlaardingse zij de geblesseerd uit. W1XHoefcee Boy» 1-4 Hoekse Boys den derde over WIK heen met Dick Hollander In de hoofdrol. De Hoekse speler leidde zfjn teamgenoten met drie doelpunten langs de gastheren. Marco van de Boa deed met zijn treffer ook een dull In het Hoekse bek er ft KSSW 21-0 Het schadirwteam van de Schiedamse prots heeft het bekertoernooi al vroeg verlaten. Daar weer aan SW-zijde met name John Hazebroek en Brian Mo AJok de bal niet ever de doellijn konden krijgen was de Rijnmond Hoogvflei Sport- comblnaile mei een uitval wel succesvol. Leen Muis had vtak voor het einde de ge lijkmaker op zijn schoen, maar ook bij kon de nakende uitschakeling niet voorkomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2