College wast SP de oren Gemeente gaat café De Arepol ontruimen Kamercommissie als laatste strohalm 'Snelheid op rijksweg nü omlaag' Wethouders in rodeo "Xi Waar is mijn Mazda? VLAARDiNSS DAGBLAD SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Ex-ambassadeur bij IKV CNN-tv voorlopig niet in Maassluis en Vlaardingen Huurders Sint Jozef-woningen teleurgesteld in ministerie Speurtocht naar vliegtuig bommen Cadeaus voor gouden paar Milieuvereniging wil clandestien borden plaatsen. Westlander gestolen Wie denkt aan uitbreiden, kiest voor IBM. Vrouw vernielt ruit «WTI WEG DONDEKDAG 23 AUGUSTUS 1S90 PAGINA 13 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6.3131 SC Vlaardingen. PoslBus 400S. 3130 KA Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066,435Q657 -sportredactie: 4345209. Telefax: 010-4349754. Vlaardingen Het college vaitB en W heeft de voor zet voor eigen doel van de Socialist!ese Partij trefze ker ingekopt Beklaagde SP-raadslid Joke Fial zich twee weken geleden over het gebrek aan informa tie over het beheerplan Broek polder, in een verbaasde reac tie oppert wethouder Agnes van Ardenne dat die informa tieachterstand vermoedelijk te wijten is aan gebrek aan 'on derlinge communicatie' bin- nen deSP-gelederen. -f Joke Fial stelde haar vragen naar aanleiding van de per- 1 spresentatie van het beheer- plan, dat in grote lijnen het 3 perspectief voor de Broekpol der in de komende eeuw schetst. De SP, toch de partij die de verschillende colleges ïn de loop der jaren regelmatig heeft beticht van zwijgzaam heid. vroeg-zich af waarom het beheerplan in eerste instantie aan de pers werd voorgelegd. Dit buitenkansje om de door gaans zo kritische socialisten een koekje van eigen deeg te geven heeft Van Ardenne dui delijk niet willen missen. „In het kader van participatie, be trokkenheid en deelname van burgers by de politieke be sluitvorming is het zelfs wen selijk om bijtijds goede infor matie over plannen aan de be volking te verschaffen", stelt de wethouder fijntjes. „Deze openheid is één van de vijf speerpunten van dit nieuwe college". Aantijging Van Ardenne meent, dat de SP ook om een andere reden de plank flink heeft misgesla gen met haar kritiek op het college. Terwijl de SP zegt ten tijde van de perspresentatie met op de hoogte te zijn ge weest over_ de Broekpolder plannen, heeft die partij vol gens de CDA-pohtica van voorman Remi Poppe juist alle gelegenheid gehad zich in het plan te verdiepen. „Zoals u bekend moet zijn is het ontwerp-beheerplan in apnl 1990 aan verschillende Joke Fïal:...p!ank misgesla gen... commissies voorgelegd", schrijft Van Ardenne. „Te vens is het plan op 18 juni in de vergadering voor Sport en Re creatie zeer uitgebreid aan de orde geweest Daarbij is het ons opgevallen dat de inbreng vanuit uw fractie niet ont brak". Hoewel Fial er niet om heeft gevraagd, gaat wethouder Van Ardenne in haar beantwoor ding op de schriftelijke vragen ook in op elders door de SP ge- tlaatste kanttekeningen. De P stelde in haar reactie dat het plan 120 gulden per inwo ner per jaar zou kosten. Vol gens het college is deze voor stelling niet correct De wet houder meent dat dit bedrag per inwoner slechts eenmalig hoeft te worden uitgegeven om dreigende rente-bijschrij vingen op de gepleegde inves teringen van ruim acht mil joen gulden in de Broekpolder te voorkomen. Het definitieve beheerplan Broekpolder wordt in septem ber en oktober in de verschil lende commissies besproken, waarop de gemeenteraad een eindoordeel over het plan zal moeten vellen, „Vanwege 2ijn taak en gekozen samenstelling kan het college niet los van de gemeenteraad opereren", geeft Van Ardenne het SP- raadslid ter geruststelling mee. Vlaardingen Het roem ruchtige jongerencafé De Arepol in de Prins Hendrik straat is ten dode opgeschre ven. De kantonrechter heeft de gemeente Vlaardingen toestemming gegeven het etablissement op korte ter mijn te ontruimen. Met de sluiting wil de gemeente een. einde maken aan de over last, die de bezoekers volgens omwonenden in de Vettenoord- sepolder veroorzaken. In zijn vonnis heeft kantonrech ter F. Piket zich overigens niet laten leiden door overlastproble men. Met het vervroegen van de sluitingstijden nam het gemeen tebestuur al eerder maatregelen tegen de overlast, maar in de ju ridische procedure gooide Vlaar dingen het overeen andere boeg. De gemeentelijk advocaat voer de aan, dat de huurder van haar pand sinds enkele jaren wan prestatie levert Huurder is Ben Vuijck, die destijds aan de baker mat van het café stond. Sinds en kelejaren verhuurt hij de ruimte door aan de huidige eigenaar en uitbater Ruud Meijer. Deze onderverhuur aan een der de persoon is volgens de ge meente in strijd met een bepa ling in het met Vuijck afgesloten huurcontract De kantonrechter is eveneens van oordeel dat Vuijck met de verhuur van het gemeentelijk bezit wanprestatie levert Een gemeentewoordvoerder ontkent dat de huidige sancties tegen- De Arepol zijn ingegeven door de geluidsoverlast in de buurt „De illegale situatie met betrekking tot het doorverhuren bestaat al enkele jaren. We heb ben de huurder regelmatig ge sommeerd een einde aan deze si tuatie te maken. Daarom hebben wij de kantonrechter nu om ont ruiming gevraagd". Het gerechtelijk vonnis bepaalt, dat de gemeente het café op 4 september mag ontruimen. Op dit moment is nog niet duidelijk of de gemeente reeds op deze da tum een einde zal maken aan de bedrijtsvoenng, Arepol-uitbater Ruud Meijer heeft de gemeente ondertussen om uitstel verzocht. Hij hoopt dat hij de exploitatie van het café nog maximaal êén jaar mag voortzetten. Uitstel zou hem de gelegenheid bieden om te zien naar een andere bedrijfsruimte. Burgemeester Fred van Lier heeft nog geen beslissing geno men over het verzoek. „Het voorstel is in beraad, maar ik denk dat de eigenaar weinig kans maakt dat zijn verzoek wordt ingewilligd", zegt de ge meentewoordvoerder. „Zeker met het oog op de overlast liggen alternatieve lokaties niet be paald voor het opscheppen". Het Arepol-pand wilde gemeen te na do ontruiming verbouwen tot woonhuis. Bij het gemeente lijk woningbedrijf hebben zich reeds diverse belangstellenden gemeld om het aantrekkelijk ge situeerde pand te huren. In eer ste instantie moet een opzichter echter bekijken of de verbou wing tot de mogelijkheden be hoort. .Maassluis Ex-ambassadeur in Spanje drs E J. Korthals Altes houdt woensdag 12 september een lezing in het Witte Kerkje van de Nederlandse Protestantenbond. Korthals Altes spreekt daar op uitnodiging van de IKV-kem Maassluis. Hij zal het in net kerkje aan de Constantijn Huygensstraat hebben over het thema vrede en veiligheid. Korthals Altes verliet destijds de diplomatie ke dienst, omdat hij zich met kon verenigen met het Nederlandse beleid ten aanzien van de wapenwedloop. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. ♦Waterweg -Kabelabonnees in Maas sluis en Vlaardingen blijven voorlopig verstoken van aansluiting op CNN. Het Amerikaanse satellietprogramma trekt deze weken wereldwijd de aandacht en massa's kijkersvanwege de non stop verslaggeving over de Golfcrisis. Maar kijkers ïn Maassluis en Vlaardingen zullen zich via andere kanalen van de laatste feiten op de hoogte moeten stellen. De cai-be- drijven in de twee Waterweggemeenten zeg gen dat er geen ruimte is op het net voor een extra zender. Veel Maassluisse abonnees zijn jaloers op de tv-kijkers in het Westland en Schiedam, Met het oog op de grote belangstelling geeft het Westlandse cai-bedrijf Cable News Network sinds maandag tijdelijk door. Viaardingers vragen zich ondertussen af waarom zij wel twee kabelkranten kunnen ontvangen, maar geen actuele beelden van een professionele nieuwszender, „De politiek voormalig wethouder Van Roonheeft ooit beslist dat we in Vlaardin gen alleen programma's op het net 2etten waar we niet voor hoeven te betalen. We heb ben liever zenders die ons betalen voor ge bruik van de faciliteiten, zoals Veromqtie", verklaart W. Heuvelman van het cai-bedrijf. Heuvelmans suggestie dat Vlaardingen zou moeten betalen voor het doorgeven van CNN klopt echter niet Buurgemeente Schiedam heeft de Amerikaanse nieuwszender sinds de oprichting van het station in het cai-pakket, en heeft daar al die rijd geen cent voor be taald. CNN ontvangt zijn inkomsten uit recla megelden. Technisch heeft Vlaardingen de mogelijk heid het programma-aanbod nog met precies één zender uit te breiden. Het cai-bedrijf geeft 20 tv-stations door en de capaciteit bedraagt 21Maar als de politiek tot die uitbreiding be sluit, zal de keuze waarschijnlijk niet op CNN vallen. Vlaardingen lijkt een voorkeur te hebben voor de Turkse satellietzender TRT. Daarvoor, meent cai-medewerker Heuvel man te weten, hoeft de gemeente njet in de beurs te tasten. - Maassluis maait alleen op termijn kans op ontvangst van CNN. Alle kanalen zijn bezet en uitbreiding van de capaciteit kost geld. Over die extra uitgave moet eerst de gemeen - teraad beslissen. In geval van uitbreiding, be hoort CNN tot de Kandidaten die de extra ruimte misschien mogen gaan vullen. Net als Vlaardingen, overweegt Schiedam in middels speciaal voor de ruim 3500 Turkse in woners TRT te gaan doorgeven. Naar ver wachting zal dit programma birmen enkele weken op de Schiedamse buis te zien zijn. Om ruimte voor het Turkse station te maken, wordt doorgifte van het Italiaanse satelliet- programma Rai-Uno gestaakt. Schiedam De bemoeienis van de vaste kamercommis sie voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening is inge roepen om een einde te ma ken aan de langslepende pro blemen rond de 213 Sint Jo zef-woningen in Schïedam- West. Da bewoners streven al jaren naar een redelijke huur, die in overeenstemming is met hun wooncomfort. Ondanks her haalde pogingen is de huur nog steeds met op een acceptabel ni veau. Veel bewoners betalen al jaren achtereen tegen hun zin een huurverhoging van 75 gul den, die in 1Ö82 werd geheven. De huurders van de 213 wonin gen hebben er recht op dat do impasse nu eindelijk eens wordt doorbroken, menen de woning bouwvereniging Schiedam en de bewonersvereniging Schïedam- West in een gezamenlijke brief aan de kamercommissie. De ondertekenaars van de brief, Fanny de Graaf namens de wo ningbouwvereniging en John de Kïevith namens de bewoners, zien de commissie als een laatste strohalm, Zij wenden zich tot de Tweede Kamer, omdat het mi nisterie van VROM ondanks ge wekte verwachtingen niet wil meewerken aan een oplossing. De problemen spelen al circa tien jaar. Na een renovatieronde in 1981 dachten de bewoners weer in een prima "huis te wo nen, omdat allerlei bouwtechni sche mankementen waren aan gepakt. Hun vreugde bleek loos, Al na de eerste vorstperiode openbaarden zich veel te hoge vochtconcentraties. Dat komt volgens De Kievith, omdat van de acht miljoen gul den die in 1S81 voorde renovatie was uitgetrokken, een deel zou zijn verduisterd. Van het restant zou een mini-renovatie met min derwaardig materiaal zijn uitge voerd. De daaruit voortvloeien de huurverhoging in 1962 heb ben de bewoners altijd onterecht gevonden. Sindsdien is er om die nieuwe manco's te verhelpen fout op fout gestapeld, menen De Graaf en Kievith. Alle betrokkenen, onder wie ook de kantonrechter en de huurcommissie van het ministerie, zouden aan dat 'fou- tenfestival' hebben meegedaan. Interventie van het gemeente bestuur van Schiedam leidde medio vorig jaar tot het plan bij het ministerie om redelijke huurprijzen te vragen. Juist daarom stoort het de De Graaf en De Kievith, dat het mi nisterie onlangs de handen af trok van het probleem. Direc teur generaal voor de volksbuis- vesting ir, J. M. Koopman oor deelde dat het een puur plaatse lijk probleem was, dat dus ook maar in Schiedam moest worden Bewoners en woningbouwver eniging appelleren m hun brief aan de controlerende functie van de kamercommissie. Hoe wel een heel pakket informatie naar Den Haag is opgestuurd, hopen betrokkenen dat de ka merleden ter plekke poolshoogte komen nemen. „Dit is nog de enige mogelijkheid om uit de impasse te komen", luidt de alarmerende tekst m de brief. bij ontwikkeienan afdrukken van uw volts kleurenfilm Os FUJI (P0SÖWP7 -do allerhoogste kwaliteit- Hoogstraat 106 - Schiedam telefoon 010-4266720 Maassluis Bij een spel moeten deelnemers zich veelal verplaatsen in de rol van een an der, maar de wethouders Ruud Timmermans en Jan Storm kunnen zich op woensdag 31 oktober beperken tot hun eigen métier. Hoewel zij vast geen ervaring hebben als stieren vechter, zouden zij zich als een vis in het water moeten voelen tijdens het zogenaamde rodeo-spel. In plaats van een gevecht met de stier gaan zij in deze competitie de strijd aan met eollega-bestuur- ders uit andere gemeenten in het Rijnmondge bied. Rodeo staat in dit geval voor regio Rotterdam DEskundlgen Overleg. Het overleg over maat schappelijke problemen wordt georganiseerd door de Rotor, de ontwikkelïngsraad voorde regio Rotterdam. Naast gemeentebestuurders uit het Rijnmondgebied hebben vertegenwoordigers van het bedrijfsleven een plaatsjein Rotor gevonden. Tijdens het rodeo-spél hoeft het bestuursduo uit Maassluis amper af te wijken van de dagelijkse praktijk. In gesimuleerde vorm krijgen zij de op dracht kenmerkende problemen voor deze regio op te lossen. Ook bestuurders uit Vlaardingen en Schiedam doen in een later stadium aan de wed strijd mee. Rotor organiseert in totaal acht spela- vonden voorde kemphanen uit de diverse steden. Schiedam De Explo sieven Opruimingsdienst en de gemeente Schie dam hebben besloten een speurtocht op touw te zet ten naar drie vliegtuig bommen op het terrein van scheepswerf Wilton Eijenoord. De bommen zouden dateren van omstreeks 1943. Wilton was tijdens de Tweede We reldoorlog regelmatig doel wit van Engelse luchtaan vallen. Vanaf maandag 3september gaat de EOD proberen de eerste bom te lokaliseren. Deze blindganger ligt waar schijnlijk op zo'n honderd meter afstand van de Vlaar- dïngerdijk. Dit onderzoek zal naar schatting drie we ken in beslag nemen. Over de plaats waar de andere bommen liggen zijn geen mededelingen gedaan. Gemeentewerken is al be2ig het terrein af te zetten met hekken Ook wordt er ver lichting aangebracht. Daar na begint een aannemer met het verwijderen van de as- faltlaag van het parkeerter rein. Eind september, als de EOD het eerste onderzoek heeft afgerond, zal worden beslo ten wat er verder moet ge beuren. Zodra bekend is welke maatregelen getrof fen moeten worden om de bom of bommen onschade lijk te maken, zulen de om wonenden daarvan op de hoogte worden gesteld, al dus de gemeente Schiedam. De gemeente zegt dat er geen enkele reden tot onge rustheid bestaat en dat er voorlopig geen risico's zijn verbonden aan het werk. Maassluis Met een delicates- senmand en een fotoboek van Maassluis is mevrouw Van Es, echtgenote van de burgemees ter, vanmorgen op koffievisite gegaan in de Schubertlaan. De cadeaus waren bestemd voor het echtpaar Valstar. ?Aj vierden thuis met familie en kennissen hun vijftigjarig huwelijksfeest. De heer en mevrouw Valstar zijn destijds ook in Maassluis ge trouwd. Borden die een maximum snelheid van 100 kitometer aangeven, zoals hier tussen Holy en Vlaardingen, zouden ook In de weg berm bij Vlaardïngen-West moeten staan, zegt de VTM. Vlaardingen Borden waarop een maximum snel heid van 100 kilometer staat aangegeven, zijn voorlopig de enige oplossing voor de ge luidshinder die rijksweg 20 in de Westwijk veroorzaakt. Dat schrijft de Vereniging tegen Milieubederf in een brief aanhet Vlaardingse stadsbestuur. De VTM heeft aangeboden de bor den te plaatsen, mits de gemeen te daar subsidie voor geeft De vereniging treedt met deze brief in de voetsporen van de Westwijkbewoners, die al eerder pleitten voor snelheidsbeper- kende maatregelen. Op het ge deelte van de rijksweg tussen Vlaardingen en Maassluis geldt op dit ogenblik een maximum snelheid van 120 kilometer per uur. Een stukje van die 'race baan' ligt nagenoeg voor de deur van een aantal flats in de West- wijk. De snelheid omlaag brengen uan heilzaam zijn voor de geplaagde trommelvliezen van de bewo ners, meent de milieuvereni ging. Met weemoed wordt in de wijk teruggedacht aan de perio de dat op de noordelijke rijbaan een nieuwe, geluiddempende as- faltlaag werd aangebracht. Het verkeer mocht toen niet harder dan 79 kilometer. Dat bleek enorm in de herrie te scheien- Het geluiddempende asfalt op één rijbaan de andere zijde moet nog worden aangepakt heeft de overlast echter maar ten dele verholpen. Het lawaai is voor veel flatbewoners nog steeds oorverdovend. Omdat smeekbeden bij het rijk om een geluidswal te plaatsen niets uit haalden, en ook de gemeente niet bereid bleek daar geld aan te besteden, is de hoop van de be woners nu gevestigd op snel- heidsbeperkende maatregelen. Het voorstel van de Vereniging tegen milieubederf ligt in de clandestiene sfeer. Uit de brief van de VTM blijkt dat minister Maïj-Weggen (Verkeer en Wa terstaat) met van plan is, de snel heid op het betreffende stukje rijksweg omlaag te brengen. Daarom wil de vereniging het n u zelf doen, tenminste als de ge meente Vlaardingen bereid is de borden te bekostigen. Die kosten ongeveer 3500 gulden. Als het stadsbestuur niet over de brug komt, overweegt de VTM toch „een of andere manier van actie". Voorzitter Hiep Boerma: „Volgens de wet geluidshinder had er een scherm langs de weg moeten komen toen de snel heidslimiet werd opgetrokken van 100 naar 120 kilometer. Als de minister de wet geluidshinder op eigen wiize mag uitleggen, waarom zouden wij dat dan niet mogen met de verkeerswetge- ving?" k Om de snelheid op rijksweg 20 omlaag te krijgen zijn borden al leen niet voldoende, denkt Boer ma. Daarom wil de VTM ook nep-camera's plaatsen op het nieuwe viaduct over de rijks weg, ter hoogte van de benzine stations. Die camera's zouden de automobilisten voldoende schrik kunnen aanjagen, zodat ze hun voet wat behoedzamer met het gaspedaal laten omgaan. Enige ironie zit er wel in zijn brief, zegt Boerma, die in zijn be groting zelfs subsidie vraagt voor veiligheidsvesten, zodat de VTM'ers bij het plaatsen van de borden niet pardoes worden overreden. „Maar de zaak zelf is hoogst serieus. De snelheid daar moet nü omlaag". MaassluisEen 43-jarige Rotterdammer heeftaangifte gedaan van de diefstal van zijn pleziervaartuig. De boot, een verbouwde Westlander met opbouw, heeft een waarde van enkele tienduizenden guldens. De dieven moeten in de loop van de vorige week zijn weggevaren met bgt vaartuig. De boot bevond zich op het moment van de diefstal op dtï vaste ligplaats aan de Prinsenkade. IBM houdt altijd rekening niet groei, ook in /Ti -schrijiindchines. Vem bijvoorbeeld de Superacid t ric 35. \ls u meer mogelijkheden nodig he<Tl, kunt u *m eenvoudig uitbreiden, L \t dealer vertelt u er graag alles over. Kom dus langs i oor een persoonlijke demonstratie. Een geheugen van 311.000 teken». bit te breiden mei een Litbreidbaar met 3,5 beeldscherm van 25 regels. inch diskettestation. kantoorboek- meubel- machineftandel MERCURIUS B.V. Lange Havan 75-79 3t 11 CC Schiedam Telefoon 010-4260059 Telefax 010-4270774 Vlaardingen Waar is mijn auto gebleven? Deze vraag beheerst sinds dinsdagavond de gedachten van een 59-jari- Vlaardingen ^Medewerkers van de apo theek aan de Reigerfaan schrokken zich gis termiddag een hoedje toen plotseling een ruit van een toegangsdeur werd vernield. Op aanwijzingen van een personeelslid wist de politie even later een 35-jarige vrouw uit Vlaardingen aan te houden. De vrouw, die onder invloed van verdovende middelen ver keerde, was naar de apotheek afgereisd om een vervangend middel af te halen. Bij aankomst verkeerde zij in de veronder stelling dat er niemand aanwezig was, waarop zij de ruit ingooide. Na het opmaken van pro ces-verbaal is de vrouw heengezondem ge Vlaardinger. Toen hij zijn in de omgeving van de Gedempte Btersloot gepar keerde groene Mazda gisteren nog steeds niet had teruggevon den, deed hij bij de politie aangif te van diefstal. Of de auto ook werkelijk gesto len is, weet de politie echter niet zeker. Probleem is, dat de eige naar zich niet precies meer kan herinneren op welke plek hij de auto zondagavond heeft achter gelaten. Een eerste speurtocht in de om geving heeft de auto nog niet bo ven water gebracht. Naast het voertuig met een waarde van 10.000 gulden mist de eigenaar vooralsnog zijn rijbewijs, zijn paspoort en het kentekenbewijs. OFF, DEALER VOOR SCHIEDAM. Volkswagen Groep Winkelcentrum Spaland, Zwaluwiaan 84, Schiedam 010-4708122

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1