Kenners zien groot talent in Vlaardingse teken junk For tun a VI wil eigen structuur radicaal wijzigen Organisatie loop herroept besluit WATERWEG SPORT J SPORTAGENDA Dennis Solinger wil het maken in stripwereld KOERIER (M/v) SERIEUZE AGENT(E) NAPRATEN MET 'Vroeger zou m'n dag zijn verziekt' SCHIEDAM" Huwelij kstrouw Feest is het vandaag op nummer 6? in de Valerius- straat, waarSofie Wouters en Rinus GUde hun 60-ja- ng huwelijksfeest vieren. Eigenlijk jubüeerde het bruidspaar gisteren al. maar toen waren Rinus (83) en Softe (78) niet thuis. Ze maakten een uitstapje met de familie. Dus kwam burgemeester Reinier Schee- res vandaag op bezoek. Behalve-over huwelijk- fro"3 h,et gesprek ook over oud Schiedam. De lamme Glide kan daarover volop meepraten, want hoewel bruid en bruidegom geboren Rotterdam- mere zijn, wonen ze al sinds hun trouwen in 1930 in de Jeneverstad. Overzichtsexpositie In het Stedelijk Museum is vanaf zondag een over zichtstentoonstelling te zien van het werk van Hugo Landheer. Deze in Schiedam geboren kunstenaar behoort tot de weinige nog in leven zijnde sehilders, die hun artistieke wortels in het begin van deze eeuw hebben. Met name uit zijn eerste periode stammen werken waarin de invloeden van kubisme, expressionisme en futurisme duidelijk waarneembaar zijn. Na deia ren dertig, als het kunstklimaat ook in Nederland minder heftig fluctueert, ontwikkelt hij een eigen Stijl. Deze wordt gekenmerkt door het componeren van het beeldvlak door middel van kleur. Landheer legt zich dan vrijwel volledig toe op het maken van olieverfschilderijen. Binnen die beperkingen legt hij echter een grote verschiedenheid aan de dag, Soms is zijn werk, dat in totaal een tijdvak van maarliefst 65 jaar bestrijkt, uitbundig en toegankelijk. Op andere momenten overheerst somberte op zijn doeken. Veel van zijn onderwerpen zijn door typisch Schie- damse taferelen geïnspireerd. Landheer heeft in de loop der jaren vooral veel Schiedamse stadsgezich ten gemaakt waarin ook regelmatig molens opdo ken. Verder schilderde hij veel havens, landschap pen, zeilschepen en portretten. De overzichtstentoonstelling wordt zondagmiddag om drie uur ingeleid door kunsthistorica Johanna Jacobs. Aansluitend verricht wethouder Chris Zij develd de opening. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 11 september 1990 Het schilderij met de titel Blauwe Molens van Hugo Landheer: Schiedam verschafte hem Inspiratie voor dit doek. fVLAARDINGEN Zilver voor spuiter Chef spuiter Nïcolaas Bleekendaal van de Moffelin- dustrie H. van Egmond bv heeft de eremedaille in zilver-verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ontvangen. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bij eenkomst in cafe 't Schede Hoekje op de Markt. De versierselen werden hem opgespeld door loco-bur gemeester John Ranshuijsen. Bleekendaal kreeg die onderscheiding omdat hij al veertig jaar bij het bedrijf werkt. Hij begon daar als leerling lakspuiter. Bijenmiddag Natuureducatie Vlaardingen belegt zondag op kin derboerderij Holywood aan de Amsterdamlaan een bijenmiddag. Tijdens die bijeenkomst, die van twee tot vier uur duurt, wil Natuureducatie proberen al lerlei opmerkelijke verschillen tussen bijen, hom mels en wespen uit de doeken te doen, „Die ver schillen zijn lang niet voor iedereen duidelijk", meent Theo van der Werf van Natuureducatie. Bezoekers kunnen die middag luisteren naar een 'uiteenzetting van een imker en een kijkje nemen in de observatiekast. Bovendien zijn er demonstraties korfvleehten en worden verschillende videofilms over het leven van bijen gedraaid. Milieu'en derde wereld De Wereldwinkel op de Hoogstraat herbergt tot 6 oktober een tentoonstelling over de relatie tussen milieu en de derde wereld. Bezoekers kunnen er in formatie krijgen over tropisch hardhout, biologisch verbouwde thee en koffieen over de manier waarop kringlooppapier wordt gemaakt. Directe aanleiding voor deze expositie is de bezorgd heid van de Wereldwinkel over het uitgeput raken van goede landbouwgronden in Derde Wereldlan den. De beste gronden worden doorgaans gebruikt ara voedings- en genotmiddelen voor de export te verbouwen. Voor het verbouwen van gewassen voor eigen consumptie is de bevolking meestal op slechtere landbouwgronden aangewezen. door JOOP BREEDVELD Vlaardingen Dermis Solinger komt er rond voor uit: hij is ambitieus. De 17-jarige Vlaardinger wil niets liever dan een gerenommeerd stripteke naar worden. En als de schijn niet bedriegt, zal hem dat lukken ook. Zijn drang het in dat métier te ma ken nekte hem het afgelopen schooljaar echter flink. Dennis werkte soms halve dagen aan één stuk achter zijn tekentafel en 'ver gat' z'n huiswerk te maken. Vlak voor de zomervakantie kreeg hij het onvermijdelijke te horen. Den nis, zo oordeelden zijn onderwij zers, moest klas vier van het gra fisch lyceum in Rotterdam nog maar eens een jaartje over doen. Direct na het zomerreces maakte de teleurstelling plaats voor een juichstemming: het stripblad Sjors en Sjimmie had een pagina van hem afgedrukt in 'Voor de leeu wen', een rubriek waarin het werk van beginnende tekenaars een kans krijgt. „Toen ik het zag, was m'n eerste reactie: maar dat komt me bekend voor. Ik had m'n werk namelijk al meer dart een jaar geleden inge stuurd. Ik had de hoop allang opge geven dat het ooit geplaatst zou worden", vertelt Dennis. Teken junk De tekenjunk, zoals hij zichzelf noemt, hoopt dat zijn inzending 'Professor Palmblad en de Robin Hood Story' zijn doorbraak naar een baan als tekenaar markeert. Tot nog toe verzorgde hij welis waar regelmatig illustraties voor schoolkranten en verlevendigde hij ook een studieboek met zijn plaatjes, maar daar bleef bet dan ook bij. Dennis bestookt de bladenwereld al jaren met zijn creatieve voort- breogsels. De reacties uit die hoek i waren in het gunstigste geval lauw, maar bleven meestal volle dig uit. Ergens op de burelen van Libelle en Margriet moeten bij voorbeeld zijn geesteskinderen Neal November, Hein Ikke en Chap nog zweven. „De bladen die wel terugschreven, hadden steeds negatieve reacties klaar. Of het paste niet in hun for mule, of ze vonden dat ik de nodige Een grap van Hein Ikke in Kroegeniers. Dennis over Matena's tips. „Veel van zijn kritiek had ik het afgelo pen jaar zelf al ontdekt Ik werk al meer met close-ups en heb ook ge leerd onbelangrijke details weg te laten. Matena vond verder dat ik ven uitgevallen lichaamskenmer ken. Wangen, lippen, oren en ogen: het is ailemaal buiten pro portie. Binnen dat stramien va rieert hij er lustig op. Zijn creatie Chap is een ruimtewezen, dat grote vaker van camera-standpunt avonturen beleeft, terwijl kroeglo- moest wisselen. Dat ga ik zeker per Hem Ikke (inderdaad: een on- doen". verbloemde verwijzing naar een bekend biermerk) een niet al te slim typetje is dat gemakkelijk in a Dennis Solinger achter zijn tekentafel: soms twaalf uur achter elkaar. ervaring miste. Dat Sjors Sjim mie het nu wel heeft geplaatst, vind ik echt te gek. Vooral met het oordeel van Dick Matena ben ik heel blij". Positief Matena behoort tot de top van de vaderlandse striptekenaars. Hij werd driejaar geleden onderschei den met de Stripschapsprijs, zodat Dennis veel waarde toekent aan diens kritiek. En die was overwe gend positief, „Hij is heel talent vol", schreef Matena in Sjors Sjimmie. „Ik zie niet onmiddellijk een echte invloed van een andere tekenaar. Het is heel eigen voor ie mand van zestien jaar. Z'n figuren hebben structuur, ze hangen niet als los zand aan elkaar. Alleen in details klopt het hier en daar niet helemaal. Maar dat is een kwestie van doortekenen, dat leert ie wel. Ik ben benieuwd waar dit terecht komt, ooit". „Weetje wat nou zo leuk is?", zegt De stormachtige ontwikkelingen die hij stilistisch doormaakt, heb ben als voordeel dat Dennis steeds sterker gelooft in zijn kansen van zijn hobby zijn beroep te kunnen maken. „Maar het heeft ook een nadeel hoor", zegt hij. „Ik maak al lerlei verschillende strips en kan het moeilijk opbrengen lange tijd aan eenzelfde typetje te werken. Na hooguit drie pagina's leg ik zo'n strip weer opzij en ga verder met een andere. Als ik na een aantal weken of maanden de draad weer wil oppakken, ben ik vaak al niet meer tevreden over de kwaliteit Maar mijn motivatie krijgt vooral een knauw, omdat er geen druk achter zit Als ik in opdracht zou werken, wordt het allemaal heel anders. Dan moet je iets afmaken. Nu slaat soms al na één pagina de verveling toe en begin ik maar weer iets anders". Beperkingen Hoewel onmiskenbaar getalen teerd, geeft Dennis grif dat hij zo zijn beperkingen heeft. „Mijn pop petjes zijn niet realistisch gete kend. Dat komt omdat ik niet van zo'n manier van tekenen hou. Bo vendien kan ik het niet. Ik heb veel te weinig verstand van anato mie, Met auto's en vliegtuigen heb ik ook erg veel moeite. Dat soort voorwerpen moet ik eerst een keer heel zorgvuldig natekenen voor dat ik het in m'n vingers heb". Al tekenend en dat doet hij da gelijks gemiddeld een slordige drie uur scherpt Dennis zijn vak manschap aan. Hoewel hij gevier de kracnten als Don Lawrence ('Storm') en Robert van der Kroft ('Sjors Sjimmie') tot zijn favorie ten rekent, waakt hij er voor hun stijl te copiéren. „Als ik strips van anderen lees, kijk ik er niet naar met de bedoe ling dingen over te nemen. Ik ben wel geïnteresseerd in details. Hoe ze een vouw in een broek tekenen: daar leer ik van. Ja, ik durf te zeg gen dat ik een eigen stijl heb". Kenmerkend voor de figuurtjes, die Dennis creëert, zijn de overdre- de maling kan woiden genomen. Weer totaal andere is Neal Novem ber, die over bionische krachten beschikt. Trots is Dennis vooral op vijf klei ne boekjes vd Ongelofelijk Be wuste Onzin, waarm hij aan. de hand van woordspelletjes, iets vreemds uitbeeldt. Een bankrover is in die opzet een rover die er met een bankje vandoor gaat. Dennis hoopt snel een uitgever voor die boekjes te vinden. „Uit reacties van familie en op school weet ik dat mensen die grapjes heel leuk vinden", zegt hij'. Grapjes Grapjes lopen min of meer als een rode draad door zijn strips. Aan al te serieuze verhalen zegt hij geen behoefte te hebben. Zijn humor kan hij het gemakkelijkst kwijt in Hein Ikke, die de hoofdrol in Kroegeniers speelt. Zijn werkwijze is trouwens be hoorlijk ongewoon, geeft hij grif toe. „Ik begin te tekenen, terwijl ik nog helemaal geen idee voor een verhaal heb. Per plaatje wordt het me duidelijker welke kant ik opga, Zo heb ik altijd gewerkt". En altijd duurt bij Dennis Solinger ondanks zijn jonge leeftijd al vrij lang. Zelfs als vijfjarig knulletje krabbelde hij op kleine vierkante blocnootblaadjes al kleine strip verhaaltjes. „Als ik mijn tekeningen van de laatste jaren af en toe doorkijk, valt het me op dat ik een paar jaar gele den nog heel strak tekende. Ver schrikkelijk gewoon. Ik kom ge lukkig steedsïosser. Als ik tenmin ste inspiratie heb, want sommige dagen komt er niets uit mijn han den. Als ik dan weer een leuke strip heb gezien, vlieg ik naar mijn kamer en kom alleen even naar beneden om te eten. Soms teken ik bijna twaalf uur aan één stuk door. Dat had ik bij voorbeeld toen ik m'n strip in Sjors Sjimmie zag staan. Toen ging ik echt helemaal uitm'n dak" DE AVONDBLADEN COMBINATIE ROTTERDAM zoekt voor direkt: voor SCHIEDAM-OOST voor het bevoorraden ven onze kranten Het Vrije Volk en het Rotterdams Nieuwsblad aan onze wederverkopers. Bezorgtijden: ma. i/ia vr. 13.00 -14.00 uur zaterdag 9 00 -10.00 uur Interesse? Bel dan onze afdeling lezersservice. Tel. 010- 4004 444. Hans Stout. door PAUL VAN DEN BOSCH Vlaardingen Op 21 sep tember vraagt het bestuur van Fortuna VI toestemming aan haar leden om de struc tuur van de club radicaal te DE AVONDBLADEN COMBINATIE ROTTERDAM uitgeefster van HET VRIJE VOLK en het ROTTERDAMS NIEUWSBLAD vraagt voor SCHIEDAM-WEST een Werkzaamheden: Uitdelen van kranten, dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur Op zaterdag van 10.00 tot 11,00 uur Begeleiding van bezorgers Lichte administratie Heeft u Interesse? Bel dan onze afd. Lezersservice. Tei. 010 - 4004 444. Vlaardingen De organisatoren gingen er zaterdagochtend, vlak voor de Tino Hoogendijk-loop van uit dat de twaalfde editie ook gelijk de laatste zou worden. De race, des tijds door Tino Hoogendijk opgezet om bezoekers van zijn sportschool aan. de Vlaardingse Zwaluwenlaan de gelegenheid te geven zich ook in de buitenlucht te recreëren, had volgens hen immers geen toekomst meer. Het elk jaar weer dalende aantal deel nemers deed de organisatie besluiten er een punt achter te zetten. Dat besluit, dat zaterdagochtend nog zo definitief had geleken, is nu op losse schroeven komen te staan. Aanleiding voor de om mezwaai was de onverwacht grote op komst van lopers op met name de lange re afstanden en dan vooral het belang rijkste evenement, de tien kilometer, waarop 292 lopers afkwamen. Gisteravond besloten twee van de drie organisatoren, Ger Tielen en Gerard van Deventer, op zoek te gaan naar nieuwe mede-organisatoren voor vol gend jaar. Indien dit tweetal in hun zoektocht bij de sportschool van Tino Hoogendijk en bij AV Fortuna slaagt, zal er een nieuwe loop in Vlaardingen - Holy worden gelopen. Nadruk Weliswaar in een andere vorm, want de nadruk zal bii een mogelijke dertiende editie vooral liggen op de tien kilome ter. De mogelijkheid is geopperd om een parcours van een kilometer te bouwen, waardoor de deelnemers tijdens de tien duizend meterloop zelf kunnen bepalen hoeveel rondjes zij willen lopen. Tino Hoogendijk zelf heeft gisteravond zijn medewerking al toegezegd. Tielen en Van Deventer zullen in de komende weken de animo onder de sponsors gaan peilen. Ups voor deze rubriek kunt u doorge ven aan de sportredaktie van deze krant, postbus 4008,3130 KC Vlaardin gen. De sportredaktie la overdag tele fonisch bereikbaar onder nummer 010- 4345209 en in de avonduren onder nummer 010-4056509. DINSDAG 11 SEPTEMBER Voetbal: 19.30 Afax 2—SW 2. WOENSDAG 12 SEPTEMBER Zaalvoetbal: Westwl'khal Vlaardingen: 21.40 HVO—De Rozet 2. DONDERDAG 13SEPTEMBER Zaalvoetbal: Energiehal Rotterdam veld 3: 19.00 Deltasport—Excelsior P (d); Zaalhandbal: Rijnmond-toernooi om Nieuwsblad Cup In Margrïethai te Schie dam: 19,00 Treffers—Actief (d), DES'72VELÖ (h), 20.00 Hermes— VELO (d), Wlngs—Actief (h), 21.00 UVG—DWS (d), Hermes—DWS (h), 22.00 SnelwiekSaturnus (d), Treffers— UVG fh). wijzigen. Dat zou dan moeten gebeuren aan de hand van een plan, dat is opgesteld door-- oud-voorzitter Hans Stout. De huidige organisatie, die vol gens de architect van het plan te nadrukkelijk steunt op dezelfde mensen van het hoofdbestuur, moet breder gemaakt worden, waarbij een aantal bestuursfunc ties door nieuwe gezichten zal worden ingenomen. Bovendien wordt er voorgesteld twaalf nieuwe commissies in het leven te roepen. Dit alles moeter, aldus Stout, toe leiden dater„weer een frisse wind door Fortuna gaat waaien". Hans Stout werd in april van dit jaar door het huidige Fortuna- bestuur benaderd om zich te bui gen over de vraag hoe de diverse bestuurslichamen binnen de V'aardingse club-beter kunnen gaan functioneren. Stout kwam vervolgens met een rapport, waarin hij concludeerde dat in de huidige situatie, die al bestaat sinds het vertrek van Fortuna VI uit het betaald voetbal in de ja ren zeventig, de macht te na drukkelijk ligt bij het dagelijks bestuur. Mede doordat in dat be stuur ook teveel mensen zitten, die hun functies al jarenlang uit oefenen, was er duidelijk sprake van verzadiging op bestuursni veau. De commissie, die vervolgens in het leven werd geroepen om het plan van Stout nader onder de loupe te nemen, vroeg daarna aan alle bestuursleden om hun functies neer te leggen. Zodat de commissie, naast Stout bestaan de uit Ger Don, Gerard Basti- aanse, Fup Komaat en Jasper Quak alle vrijheid had om nieu we mensen naar voren te schui ven. Vastzitten „Het was niet goed", verklaart Stout, „dat sommige mensen zó lang aan hun portefeuille vast zaten. Dat voorkwam de door stroming van nieuwe mensen en bovendien was het voor die be treffende bestuursleden ook niet echt inspirerend om jarenlang hetzelfde werk te doen. Daarin komt, als de leden dat tenminste ook willen, verandering in zon der dat die mensen verloren gaan voor Fortuna". In het dagelijks bestuur, zoals deze in de plannen voorkomt, zullen Theo de Vree, die 'tussen paus' Mar van de Marei als voor zitter aflost, Jasper Quak (secre taris), Ger Don (viee-voorzitter), Arie Kalkman (penningmees ter), Mari Visser (tweede pen ningmeester) en Herman Peters (tweede secretaris) plaatsnemen. Henk Klos, Martin van de Mer- we en Piet van Toor keren niet meer terug in het bestuur-nieu- we stijl. Facetten Het nieuwe bestuur zal in nauw contact staan met de twaalf nieu we commissies, die alle facetten binnen Fortuna zullen beslaan. De lijnen van die commissies met het bestuur worden strak ker aangehaald, zodat ze niet {zo als nu) op geïsoleerde eilandjes staan. Om de veertien dagen zullen alle lopende zaken van de commis sies met het bestuur doorgeno men worden. Daarnaast wordt de leden op 21 september ge vraagd hun fiat te geven aan de benoeming van Hans Stout, Mar van de Marei, Fup Komaat en Koos de Ruijter als 'algemene bestuursleden'. Deze Fortuna- leden vergaderen een keer in de maand met het dagelijks bestuur om over de toekomst van de ver eniging uit de Westwijk te filoso feren. „Met deze constructie", aldus Stout, „moet Fortuna VI er weer wat gezonder uit gaan zien. De huidige verenigingsvorm is ver ouderd en werkt verzandend. Ik hoop dat de leden dat ook inzien. Want die vormen op de bijzon- het hoogste orgaan. Wij zullen hun oordeel respecteren, laat dat vooral duidelijk zijn. Maar ik heb ér alle vertrouwen in. Dit plan wordt door een brede groep van vooraanstaande Fortuna-le- den gedragen". Op 21 september is het woord aan dieFortuna-leden. doorSANDERSONNEMANS ROBERT VAN DE BROECKE (26) h«- flon zljr» voetbalcarrière bij de Jeugd van Exeeialor M, Hij vertrok echter naar Rozenburg, toen hij de concur rentie»! rijd om een pleata In de hoofd macht verloor. Na ook nog twee jaar het doel te hebben verdedigd bij '«Gravenzande SV, keerde hij terug naarde MauMlultc eerde klaeaer om de pleet» ven zijn voormaligo ata-ln- de-weg, Merco van Eljk, In te nemen. Na een goede ssfzoenatart (4-0 wlnat op Barend recht) kreeg de alultpoat hel zaterdag Ir de Waterweg-derby tegen Rozenburg (3-5 verlie») zwaar te verduren. Vijf keer vissen, dat is niet niks... „Voor het eerst in mijn leven heb ik in een competitiewed strijd vijf doelpunten achter mijn oren gehad, In één geval ging ik niet geheel vnj-uit, maar aan alle tegendoelpun ten heeft de gehele verdedi ging schuld gehad. Als ik de nul houd, is dat de verdienste van de hele defensie. En ook als ie met 5-3 om je oren wordt geslagen, is dat ter verant woording van de.verdediging. Het zat dus niet goed achterin. „Inderdaad, het rammelde aan alle kanten. We hebben een perfecte voorbereiding ge had, maar dit keer liep het ge woon niet lekker, We zaten niet in de wedstrijd. Bij tegen standers als Rozenburg moetje honderd procent bij de les zijn, en dat was zaterdag niet het geval. Het ontbrak ons aan de nodige scherpte in de persoon lijke duels". Jullie trainer, Eric Gudde, zal na afloop wel flink tekeer zijn „Juist niet De spelersgroep weet zelf ook wel waar het aan schortte, dus dat hoefde hij ons niet te vertellen. Nee, als je bij ons in de kleedkamer was ge weest had je kunnen merken dat het leek alspf we net een begrafenis hadden gehad. We hebben drie kwartier voor ons uit zitten staren". Jij hebt dus niet bepaald een gezellige zaterdagavond ge had „Vroeger zou heel m'n dag zijn verziekt, maar nu reageer ik toch wel even wat anders. De eerste twee uur was ik behoor lijk chagrijnig. Mijn vrouw houdt niet van voetbal, dus als ik heel de avond met raijn ge zicht op half zeven ga zitten, is er voor haar ook geen lol meer aan. Natuurlijk haal je wel be paalde spelmomenten voor de geest, maar daar moet je niet te ;ang mee bezig blijven. Ten slotte begin je maandag alweer naar het volgende potje toe te leven. Nee, ik ben zaterdaga vond zelfs nog met Jaco van Dijk uit geweest". Hoe bevalt het jou eigenlijk, om weer bij Excelsior M onder de lat te staan? „Uitstekend! Ondanks dat ik bij andere clubs heb gespeeld, heb ik altijd met het idee rond gelopen om nog eens terug te keren op het oude nest. Bij 's Gravenzande boterde het niet in de spelersgroep, waar door ik niet langer de intentie had om voor die club te voet ballen. En toen ik eenmaal hoorde dat er bij Maassluis wat ging gebeuren, hoefde ik niet lang na te denken". Dat is geen antwoord op mijn vraag. ,3'j Excelsior M is alles tot in de puntjes verzorgd. De trai ningen, begeleiding, noem maar op. Gudde beschikt over goede oefenstof en de indivi duele keeperstraining van Eddy van der Roer mag er ook zijn. Hij bekijkt onze thuis wedstrijden en komt tijdens zijn training terug op bepaalde situaties. Wat dat betreft, krijg ik genoeg aandacht". Desondanks is er dus nog ge noeg werk aan de winkel voor de komende wedstrijden? „In aanvallend opzicht heb ben we het aardig voor elkaar. Dat blijkt wel uit de zeven doelpunten die we in de be kerwedstrijd tegen Fortuna VI binnenschoten. Het competi tieduel tegen Barendrecht wonnen met 4-0, en hoe je het wendt of keert, zaterdag heb ben we toch ook driemaal ge scoord". En de verdediging dan? „Waar het aanvallend goed in elkaar steekt, valt er aan de verdediging nog wel flink wat te sleutelen. Gezien de kwali teiten heb ik er alle vertrou wen in, maar we moeten het op kunnen brengen om twee keer drie kwartier geconcen treerd en op volle scherpte te kunnen acteren. Nee, het zou onzin zijn na een dergerlijke nederlaag in paniek teraken'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2