Jubilaris is trots op culturele prijs WTERWêG 15 SPSS! Wisseling van spelverdeler bij Rijnmond Portrettekenaar zoekt kinderen |"vlmrWgen~ Lange surfplank goed voor snelheidsrecord Teruggekeerde Fleischmann niet meer in 't eerste team Spirit vergadert SPORTAGENDA IWATERWÊG j Oproepcentrale Omdat het werkterrein van De Oproepcentrale al weer sinds enige tijd niet alleen Schiedam, maarook Vlaardingen en Maassluis beslaat, is het vrijwilliger- sprqject op zoek naar extra medewerk(st)ers. De centrale staat partners of de verzorgers van thuis wonende ouderen met psychische stoornissen op een practische manier bij. Dankzij de hulp van de vrijwilligers kan de verzorgende er een paar uurtjes in de week met een gerust hart tussenuit om iets voor zichzelf te doen. Niewe gegadigden kunnen zich in Schiedam en iaardingen aanmelden bij coördinatrice A. de Jong van DneMaasStede, telefoon 4278199 of bij contact- persoon M. van HeiningenIn Maassluis is coördina- (01899) 2348S het^mspree^)unt?aaSHaVe' ^SCHIEDAM Rij ksbegroting Het onder de loep nemen van de rijksbegroting is de eerste activiteit die het CDA-vrouwenberaad voor het nieuwe seizoen op het programma heeft staan. Morgenochtend komt J.C. Hellendoorn, plaatsver vangend hoofd afdeling beleidsanalyse van het Di rectoraat Generaal van de rijksbegroting, naar het gebouw van de Nederlandse Protestantenbond aan de Westvest 92 om de vrouwen een kijkje te gunnen m de portefeuille van de Staat der Nederlanden. De lezing begint om half tien. De vrouwen gaan volgen de maand, als een vervolg op deze ochtend, naar het ministerie van financiën. No problem Het leer/werkproject No problem houdt aanstaande vrijdag tussen 11.00 en 15,00 uur open huis. Dan wordt in hun pand in de Passage 6 het programma voor komend seizoen ontvouwd. No problem is opgezet om met name werkloze meis jes en jonge vrouwen een kans op een nieuwe baan te geven. Zij organiseren daarom verscheidene cur sussen en activiteiten. Het pakket activiteiten is dit jaar aanzienlijk uitge breid. Gebleven zijn de inhaalcursus, kapperscursus en de cursus kleding maken. Daarnaast worden drie zaken aangeboden: een PR-cursus, een spreek- en informatieuur waarin men met vragen over scho ling, werk en werkloosheid terecht kan, en een theemiddag. Die laatste bezigheid is louter bedoeld voor de gezelligheid. Monumenten De monumenten-tentoonstelling in de Grote Kerk is nog tot aanstaande zaterdag te bekijken. Naar schatting tweeduizend bezoekers hebben, tijdens de Open Monumentendag afgelopen zaterdag, al een kijkje genomen. Het gaat om een expositie van foto's en van historische bouwmaterialen. Van een tot vijf uur kunnen bezoekers donderdag en vrijdag in de Grote Kerk terecht, op zaterdag heeft men van tien tot vijf uur de tijd. Ook de gerestaureerde Waag en de fraaie consistoriekamer rijn dan opnieuw ter be zichtiging opengesteld. Huiswerkklassen Met het van start gaan van de scholen komen ook de huiswerkklassen weer van de grond. Het Onderwijs Voorrangsgebied (OVG) Schiedam kan leerlingen van de groepen zeven en acht uit het basisonderwijs en de eerste klassen van hetvoortgezet onderwijs plaatsen bij Kluphuïs Zuid (tel. 4267297), De Erker (4267767), Kluphuis Oost (4735435) en Trefpunt Oost (4621089) om hen bij te staan met het maken van huiswerk. Ook begeleiders zijn van harte welkom bij het OVG. Zij moeten affiniteit met het onderwijs hebben en groepen of individuele scholieren kun nen bijstaan. Zendeling Dominee P.R, Middelkoop, predikant van de Suri naamse Hervormde Kerk, brengt zondag een be zoek aan Schiedam. Middelkoop wil de contacten tussen Nederlandse en Surinaamse gelovigen vergroten. Zendingswerk overzee is volgens hem echter een achterhaalde me thode. Hij wil dat geloofsgenoten uit de Waterweg regio op bezoek gaan bij Surinamers in hun directe omgeving. Dat is volgens Middelkoop de beste ma nier om de Nederlandse hervormden te laten delen in de noden van zijn land. De Surinaamse dominee gaat zondagmorgen voor in een dienst in de Opstandingskerk. Bevestiging De Nederlandse Protestantenbond (NPB) krijgt aanstaande zondag een nieuwe voorganger. Om drie uur zal in het kerkgebouw aan de Westvest 90-92 de heer D. Koster worden bevestigd door prof. dr. H. Faber. Het kerkkoor onder leiding van dominee Oort zal haar medewerking bij de dienst verlenen. 1 j Expositie 1 Tot het eind van de maand zijn in de Grierie/Arto- teek schilderijen te bewonderen van Hans Rikken. De werkstukken van de Vlaardinger kunnen tij dens de openeningstijden van het Gouw aan de Oosthavenkade 42 worden bezichtigd. Expositie (2) Onder de titel Klankbeeld exposeren vanaf aan staande zaterdag drie kunstenaars hun werk in het Muziek- en Documentatiecentrum Ton Stolk. Wilna Haf fmans toont haar beelden en Gonnie van. de Ven laat haar schilderwerk zien. Daartussen in begeeft Hans van de Ven rich met rijn grafische technieken. De drievoudige tentoonstelling in het centrum aan de Westhavenkade 45 wordt zaterdagmiddag om vier uur geopend. Yvonne Kol verzorgt tijdens het o fficël e uurtje een mime-act Historisch bos De Historische Vereniging "Vlaardingen trekt aan staande zaterdag de bossen in. In de ochtenduren, van tien uur tot half twaalf, verblijven de deelne mers in het Staelduinse Bos. Niet voor een eenvou dige wandeling door de natuur; J. Dahmeïjer van de Historische Werkgroep 's-Gravenzande plaatst het stuk natuur in een geschiedkundige achtergrond. Het gezelschap vertrekt zaterdag om half tien vanaf de parkeerplaats van het GEWB-kantoor aan de Hoflaan en een kwartier later vanaf het parkeerter rein bij het Holy-ziekenhuis. Deelnemers kunnen zich telefonisch opgeven (tel. 4350221, 4740705 en 4344649). MAASSLUIS Twirl wedslrij den De wethouder Smithal is zaterdag en zondag het do mein voor twirlers. Voor de derde keer worden in de hal aan het Westeinde twirlwedstrijden gehou den. Twïrlen is een sport waarmee met behulp van batons (stokken) allerlei oefeningen worden uitge voerd. De sport kan zowel in teamverband als solis tisch worden beoefend. Komend weekeinde wor den circa 500 deelnemers verwacht. De wedstrijden 2ijn bedoeld om alle kandidaten de kans te gunnen te promoveren binnen hun afdeling. De besten kunnen zich bovendien kwalificeren voor de Nederlandse kampioenschappen, die in de cember worden gehouden. ^SCHIEDAM IMAASSLÜÏS j donderdag 13 Mp tembar contactbijeenkomst van de Nederlandse Vereniging Weerzien Overzee, afdeling Vlaardingen. Koningshof, 20.00 uur vrijdag 14 september fifm Batman, Filmhuis Schiedam, 21.30 uur. Vrije Academie strijdt verder tegen vervlakking Rotterdams Nieuwsblad woensdag 12 september 1990 /laardinaen In de hal van rta tvipp wr>rkcti ilrken Vfan 7«n VsQrut» ^l>— Vlaardingen In de hal van de Vrije Academie prijkt sinds zater dag de eerste en enige d'Akerboom' yan de stad. Er is zelfs een fraai zwart sokkeltje voor geconstrueerd, waarop men vol trots de uitgetypte toespraak van wethouder Maarie- veld heeft vastgeplakt Niemand kan het bronzen sculptuurtje bij het betreden van de hal over het hoofd zien: de "Vrije Academie is trots op haar onderscheiding en wil dat aan iedereen laten weten. Dinks van de ingang geeft een bre de dubbele deur toegang tot het kantoor van de directeur. De deur Is pretentieuzer dan het daarachter gelegen lokaal. In een hoekje staat een simpel bureau, vrijwel de totale oppervlakte wordt ingenomen door een ronde vergadertafel en langs de wanden liggen allerlei kunstvoor werpen. Bij het binnentreden geeft cultuur- ambtenaar Maarten Bot zijn laatste verbale bijdrage weg over een op handen zijnde bouwplatenwed- strijd. Als hij de deur achter zich heeft gesloten heeft directeur Henk Horsten zijn handen vrij om zich aan het volgende programmaon derdeel te wijden. „Ach, ik zou het hier in deze kamer best wel wat opgeruimder willen, maar daar komt het om de een of andere reden nooit van", excuseert hij zich aan het begin van het ge sprek. Na het inschenken van een kopje koffie krijgt de zilverkleurige th er moskan een plaatsje bovenop alle aanwezige rommel. Leuk Direceur Henk Horsten van de Vtïie Academie is 41 jaar en als beeldend kunstenaar heeft hij een respectabele staat van dienst opge bouwd. Achter zijn bureau hangen twee werkstukken van zijn hand; een bruin-grijs getint werk met verticale lijnen en een kleuriger doek van later datum. „Als directeur rit ik hier deze maand drie jaar. Voordien was ik ook al betrokken bij de Vrije Aca demie, maar dan als free-lance do cent. Deze taak is leuker dan ik dacht. Ik had het idee dat er met zo'n bureaufunctie weinig tijd voor plezierige zaken zou overblijven, maar in de praktijk valt dat reuze mee. Ik hoef gelukkig niet alles vanachter het bureau te regelen", zegt hij. Toen Horsten het lesgeven inruilde voor de directeurspost, vervulde het reilen en zeilen van de culturele instelling hem met zorgen. „Ik wist dat het hier organisatorisch niet he lemaal klopte. Nu draait de acade mie gelukkig weer goed: alles bij el kaar hebben we meer dan duizend cursisten en kunnen we een beroep doen. op zo'n vijfendertig docen ten". Uitstraling Bij de jury heeft de grote uitstraling van de Vrije Academie ongetwij feld een belangrijke rol gespeeld bij het toekennen van de prijs. „Ieder een vind het wel eens leuk om een aai over de bol te krijgen. Zo zie ik de toekenning van deze d'Aker boom ook. Toevallig vieren we dit jaar ook het 25-jarig bestaan van de academie. Behalve dat het een aar dige samenloop van omstandighe den is, heeft het één overigens niets te maken met het ander". Het compliment van de jury wordt duidelijk gekoesterd door de Vrije Academie. Dat mag ook wel, vindt Horsten, want met een minimum aan middelen weet het instituut nog steeds het brandpunt van de Vlaardingse cultuur te vinden. Is hij redelijk content met het eigen functioneren, Horsten plaatst wél kanttekeningen bij het culturele besef van het gemeentebestuur. „Overal om je heen zie je vervlak king en karakterloosheid. Vlaar dingen is wat dat betreft niet anders dan andere steden. Het zou daarom mooi zijn als de gemeente volgend jaar die prijs aan zichzelf kon ge ven", merkt hij fijntjes op. Vanaf zijn directe ursstoel past Hor sten er overigens voor de beschul digende vinger uitsluitende naar de gemeente uit te steken: „Bijna alle nieuwbouwwijken zien eruit alsof ze over vijftig jaar naamloos ten on der zullen gaan. Het is daarom erg belangrijk dat we op de scholen blij ven vertellen hoe belangrijk kunst is. Het kan tenslotte identiteit ge ven aan je eigen woonomgeving", zegt de winnaar van de eerste d' Akerboom. Naam Uit naam van alle VA-docenten en medewerkers neemt Henk Horsten zijn 'D'Akerboom' in ontvangst. J.J.van Wijngaarden van de Culture le Raad kijkt toe. cipe dat kunst aan te leren is. „NU volenti bus ardaum" (niets is moei- De naam voor de culturele prijs lijk voor hen die willen) vormde hebben de initiatiefnemers ont- zelfs de lijfspreuk van een Amster- leend aan de Vlaardingse geschie- damse kamer, denis. D'akerboom vormde in de Kunnen de Rederijkers worden 17e eeuw een vereniging van vergeleken met de cursisten van de Vlaardingse amateurdichters. In de huidige Vrije Academie? verschillende steden waren deze De directeur fronst de wenkbrau- Rederijkers befaamd om hun fraaie wen, denkt even na en zegt dan: „Je gedichten. Men huldigde het prin- moet de Vrije Academie niet zien als een kweekbak van kunstenaars. In het verleden zijn hier wel be roemde mensen afgestudeerd, maar dat is vooraf nooit de opzet Aan de andere kant mag kunst ook geen alternatief zijn voor het verza melen van sigarenbandjes. Geen kunst als hobby dus. Nee, ik denk dat er een derde weg bekaat: wij wakkeren allerlei verborgen trien ten aan en stimuleren de cursisten die te ontplooien". Catalogus Aan de Vrije Academie kan men in tegenstelling tot de oude 'eameren der rethoryce' meer doen dan ver sjes schrijven. Een blik in de catalo gus van de academie geeft aan dat de deelnemers in het cursusjaar 1990/1991 kunnen kiezen uit vijf endertig opleidingen. Het aanbod strekt zich uit van teke nen en schilderen tot fotografie en van edelsmeden tot keramiek. „Op het ogenblik is aquareleren de grote trend. Dat neemt een grote vlucht. Ik vind het een beetje jammer dat allerlei grafische kunstvormen een beetje achterblijven, maar zo gaat dat nu eenmaal met mode". De liefhebbers van aquarellen ko men in het nieuwe seizoen op dins dag aan bod. In het brede cursus aanbod komen de zeefdrukkers en de textielwerkers op deze dag ook aan hun trekken. De maandag is gereserveerd voor getouwweven, fotografie en edelsmeden. Ben greep uit het verdere cursusaanbod: op woensdag wordt er onder meer geboetseerd, gefotografeerd en ge- weefd, op donderdag is er ruimte voor keramiek en grafiek, vrijdags wordt er getekend en op zaterdag wordt er een cursus architectuur gegeven. Schiedam Voor Rijswijker Joop Nederpelt is dit jaar een lang ge koesterde wens in vervulling ge gaan. Vanaf 1074 speelde hij* al met het idee een supe-rlange surfplank te maken. Het móest niet alleen een indrukwekkend gevaarte worden, maar bovendien moest de plank goed wendbaar zijn en een hoge snelheid kunnen brien. Het resul taat van al zim inspanningen, waar- ia< een negenmaster van 16.30 meter en een gewicht van 177 kilogram. In de nog korte geschiedenis van de surfsport zijn regelmatig pogingen ondernomen een lange plank te maken, die goed kan worden be stuurd. Dankzij de voortschrijden de technologie as dat Nederpelt nu eindelijk gelukt. Tijdens eerdere pogingen lukte het niet een plank te bouwen die licht genoeg was. bij onder andere de hulp werd inge roepen van TNO in Delft en de ver- Mari Dingenouts, die namens de maarde Amerikaanse surfer Rob bie Naish. is zondagmiddag 23 sep tember te zien in de Lange Haven. Dan stappen negen ervaren surfers op de langste surfplank ter wereld: ONS met de organisatie van de Brandersfeesten is betrokken, is ronduit lyrisch overt de komst van de surfplank naar Schiedam. „Met die plank kunnen snelheden van 50 kilometer per uur worden bereikt. Er worden zelfs serieuze pogingen ondernomen het snelheidsrecord op de surfplank te verbeteren". Een dergelijke poging wordt vol gende week zondag overigens niet ondernomen. Het water in de Lan ge Haven laat zo'n huzarenstukje niet toe. Desondanks verwacht Dingenouts dat Nederpelt's creatie garant staat voor een spectaculaire show. Ook het vervoer op een 18 meter lange, speciaal daarvoor geconstrueerde trailer zal naar verwachting veel publiek trekken. Datzelfde geldt voor de tewaterlating. Die staat rond het middaguur gepland waar na vanaf twee uur demonstraties worden gegeven. Waterweg - In de loop der jaren, vereeuwigde hij talloze befaamde artiesten, maar tegenwoordig gooit de Iraanse portrettekenaar Abas Akasi het over een andere boeg. Op dit-moment is hij druk in de weer met een expositie van kinderport retten, waarvoor hij nog enkele modellen kan gebruiken. De vrucht van zijn inspanningen wil de Amstelvener in het najaar in het Rotterdamse Hïlton-hotel expo seren. „Ik ben met name op zoek naar babies", zegt Akasi. „ik heb enkele contacten in Vlaardingen, maar ouders in Schiedam en Maas sluis wil ik ook toestemming vra gen om hun kinderen te portrette ren. De maximumleeftijd van de hun tekening. Een gevoel dat weid kinderen is twaalf jaar". gedeeld door directeur John de Mol De geportretteerden uit de regio van Conamus, want hij beveelt de zullen zich in goed gezelschap be- activiteiten van Akasi bij potentiële vinden, want de Iraniër bouwde in klanten aan. de loop der jaren een imposante Belangstellende ouders rekent de staat van dienst op. Internationaal Iraniër overigens niet tot zijn op- befaamde artiesten ris Steve Har- drachtgevers, want het porlrette- ley, Rick Wakeman en Charles ren van de kinderen gebeurt geheel Aznavour werden door Akasi vei- belangenloos. „Als ouders de teke- eeuwigd. ning willen hebben, hoeven zij al leen de materiaalkosten te betalen. In opdracht van de stichting Cona- Het gaat mij uitsluitend om het ver mus tekende de artiest ook het vrij- garen van materiaal voor de exposi- wel complete Nederlandse artïes- tie". tendom. Sterren als Paul van Vliet, Het adres van Akasi is: William André van Duin en Toon Hermans Boothlaan 186, 1185 NW Amstel- toonden zich zeer tevreden over veen, telefoon (020) 476037. Schiedam Met de terugkeer van Peter Fleischmann naar volleybalvereniging Rijnmond kwam er onmiddellijk een stroom van geruch ten op gang. De mïd- denaanvaller, die het in mei -na één jaar voor gezien hield bij eredivjsio- nïst Delta Lloy- d/AMVJ, trainde vorige week weer mee met het derde team van Rijnmond. Hetgeen gelijk voe ding gaf aan de ge ruchtenstroom als zou Fleischmann zich weer bij de se lectie van Joop Tinkhof voegen. Tinkhof zelf gaat daar overigens niet van uit. „Ik zie wel wat er gebeurt", al dus de trainer. „Maar ik denk niet dat hij in het eerste wil gaan spelen". Met die relativering slaat Tinkhof de spijker op zijn kop. Want Fleischmann, die jarenlang een grote en vooral kleurrijke rol in het vlaggescbip van Rijnmond speelde, wil 'af en toe ns een balielje slaan' in het derde met oude be kenden als Peter van der Gugten en Bert van Delden. Fleischmann: „Ik wist wel dat als ik weer een keer mee Peter Fleïschman- n.Jn het derde..., zou trainen, men zou zeggen dat ik over enkele weken weer in Rijnmond-I zal spelen. Eigenlijk wilde ik dat voorko men, maar dat kén dus niet. Maar het is in elk geval perti nent niet waar. Ik ben bij AMVJ weg gegaan omdat ik de vele trainingsuren daar niet kon combi neren met wat ik dit jaar wil gaan doen op het gebied van studie en werk. De vrije tijd, die ik nu heb, heb ik heel lang moeten missen. Dus die vrije avonden en zaterdagen vind ik heerlijk. Ik ga dit jaar gewoon een keer per week met het derde meetrai- nen". Bij Rijnmond be staat desalniettemin toch de hoop dat men Fleischmann op andere gedachten kan brengen. Vertrek Mark Korsloot naar Verenigde Staten komt Wilfred Segers niet slecht uit door PAUL VAN DEN BOSCH Schiedam Enkele weken terug, mid den in de voorbereiding op het nieuwe volleybalseizoen, had Mark Korsloot plotsklaps een onplezierige mededeling' in petto voor Joop Tinkhof. De Delftse spelverdeler in Sehiedamse dienst vertrekt be gin oktober voor een half jaar naar de Verenigde Staten om daar aan de westkust, in Eugene, Oregon om precies te zijn, we tenschappelijk onderzoek te gaan verrichten. Of Wilfred Segers, tot voor kort spelverdeler in het tweede team van Rijnmond, het vertrek van Korsloot net -zo betreurt als coach Tinkhof, die door het ver trek van Rem co van Oerle naar eredivisionist Brevok toch al niet ruim in zijn spelbepalers zit, valt danig'te betwijfelen. De Ha genaar ziet zijn carrière door het plotselinge vertrek van Korsloot in een stroomversnelling ver zeild raken. „Ach", klinkt het in onvervalst Haags, „het komt me inderdaad niet slecht uit". Korsloot naast hem lacht De 25- jarige zoon van oud-internatio nal Jaap betreurt het dat hij het komende seiïoen waarschijnlijk in z'n geheel aan zich voorbij moet laten gaan. Maar het be zoek aan Eugene in Oregon is onvermijdelijk voor de inge nieur in de electrotechniek, die in de Oude Wereld zijn onder zoek wil voortzetten, zodat hij aan de Technische Universiteit in Delft binnen een jaar tot doc tor kan promoveren „Hoe Joop Tinkhof op het be richt reageerde...", herhaalt Korsloot de voor de hand liggen- Mark Korsloot (links) draagt zijn shirt over aan op volg er Wilfred Segers. Korsloot vertrekt voor studie naar de Verenigde Staten, zodat Segers plotseling tot de vraag. „Vrij rustig, maar dat is-ie natuurlijk meestal. Joop vond het niet leuk, maar hij had Schiedam Ad van Leeuwen treedt tussen tijds uit het bestuur van hockey vereniging Spi rit. De Sehiedamse brandweercommandant is niet herkiesbaar op de algemene ledenverga dering, die Spirit voor vanavond (aanvang acht uur) in het eigen clubhuis heeft uitgeschreven. De heren L. Gr even (voorzitter) en H. Jansen (bestuurslid) treden ook af, maar zijn in tegen stelling tot Van Leeuwen wel herkiesbaar. Als de leden woensdag geen bezwaar maken bestaat het Spirit-bestuur het komende jaar voor de rest tut mevrouw W. Huisman-Was- senberg (secretaris). Dolf Jaeger, Rein Hengst en K. Mulder (allen lid). Menno Bokkers blijft penningmeester, waarschijnlijk een van de jongste van Nederland. er aÜe begrip voor. Hij zegt altijd dat werk en studie boven het volleybal gaan. Het is een geluk Tip» voor dsz* rubriak kunt u doorgaven aan de eportredaklle van rfeze krant, poatbua 4006, 3130 KC Vlaardingen, De •pertredektie ie overdag telefonlaofc be reikbaar onder nummer 010-4345209 an in de avonduren onder nummer 010- WOENSDAG 12 SEPTEMBER Zaalvoetbal; Westwijkhai Vlaardingen; 21.40 HVODe Rozet 2. DONDERDAG 13 SEPTEMBER Zaalvoetbal; Energiehal Rotterdam veld 3: 19.00 DeitasportExcelsior P (dl: Zaal handbal; Rijnmond-toernooi om Nieuws blad Cup In MargrlethaJ te Schiedam: 19.00 Treffers—Actief (d). DES'72—VELO fn>, 20.00 HermesVELO (d). WlOflfr—Actie! (h), 2100 UVG—DWS (d), Hermes—DWS (h), 22.00 SnafwtekSatumus (d), Tref fersUVGfht. spelverdeler van de Rijnmond- volleyballers is aeoromoveerd. bij een ongeluk dat we nog in de voorbereiding verkeren en niet al in de competitie, zodat Joop nog tijdig kanbijsturen". Ook het "feit, dat het eerste team onder leiding van Tinkhof en het tweede Rijnmond-zestal met Hans van Setten als roerganger, dezelfde spelsystemen spelen, vergemakkelijkt de overstap van Wilfred Segers naar het keurcorps, dat over drie weken andermaal in de eerste divisie aantreedt Tempo „Alleen het tempo ligt geweldig veel hoger", weet Segers- „We ziten nu nog maar in de voorbe reiding, dus ik moet nog maar af wachten hoe het niveau in de eerste divisie in werkelijkheid is". De entree van Segers (ex-PVC Blokkeer en Starlift) met Rijn mond in de eerste divisieis, hoe wel deze nog altijd als een flinke duik in het diepe kan worden betiteld, aan de andere kant ook weer door voor de 21-jarige Ha genaar gunstige bijkomstighe den omgeven. Daar waar veel spelverdelers bij hun komst in een vlaggescbip van een vereni ging op de reservebank een enorme hoeveelheid zitvlees kweken, is Segers verzekerd van een basisplaats. Met daar achter bovendien geen reëel e concurrentie, want alleen trai ner-coach Joop Tinkhof (52 jaar inmiddels, maar dat is aan Nêer- lands beste volleyballer aller tij den zeker niet af te lezen) kan ook als spelverdeler optreden. Met andere woorden: de debu tant kan zich wel wat beginners- foutjes veroorloven. „Inderdaad", beaamt Segers, „het is niet echt een onvoordelig tijdstip om in het eerste team binnen te komen. Ik mis natuur lijk de ervaring van Mark, die al acht jaren in de eerste divisie doen. Plus dat hij verdedigend sterk is". Beiden zijn spelverdelers in hart en nieren. Van het type, dat het als het toppunt van sportief ge not beschouwt als een aanvaller doorzijn toedoen volledig wordt vrijgespeeld, de defensie aan de overkant van het net ontredderd achterlatend. Het verdelen van het spel is, zeg gen ze, in de jeugd vooral de taak van het spelertje met de beste techniek. Want een fluwelen meeloopt. En juist ervaring is technische vaardigheid is een ij_ieerste vereiste voor de speluit- zetter, die vaak minder op de voorgrond treedt dan al die smasnkanonnen. op de flanken. Maar in werkelijkheid is de spel verdeler binnen de lijnen de eni ge baas. Dat wil zeggen; in het huidige systeem van Rijnmond (5-1). Korsloot: „Bij andere teams is het soms zo dat de aanvallers be palen welk systeem er gespeeld wordt Dat is vaak het geval bij teams met sterk overheersende midden- en buitenaanvallers. Bij Rijnmond is het al jaar en dag zo dat de spelbepaler alle lijnen uit zet Zelfs als er bijvoorbeeld een juniortje opgesteld zou worden als spelbepaler". voor een spelverdeler zo ver schrikkelijk belangrijk. Je moet elke seconde weten wat in het veld de beste oplossmg is. Dat leer je in de loop der jaren en die kennis ontbeer ik dus nog. Van daar dat mijn teamgenoten mij in de eerste tijd wat meer zullen moeten opvangen, moeien steu nen". Slim „Hij is slim genoeg", steekt Mark Korsloot zijn opvolger een hart onder de riem. „Hij redt het vol gens mij wel in de eerste divisie. De enige twee nadelen, die ik over hem kan opnoemen, zijn dat-ie ervaring mist nr dat is niet zijn schuld en dat-;e af en toe nogal lui is". Segers daarop over Korsloot: „Mark is ontzettend veel met het spelletje bezig. Hij doorziet veel zaken en heeft vaak heel snel door wat hij in het veld moet Realiteitszin In het tijdj>erk-Tinkhof over heerst bij Rijnmond de zin voor de realiteit, zulks in tegenstel ling tot eerdere episoden (vooral onder leiding van Tom Berwers) toen elk jaar weer de kampioen- saspïraties van alle daken af werden geschreeuwd. „Rijn mond is reëeler geworden. Ge lukkig worden er momenteel niet meer van die uitspraken ge daan. f die later niet nagevolgd kunnen worden. Nu wordt er meer naar de inhoud van de spe lersgroep gekeken", zegt Kors loot, die Vrevok, Radius en WC tipt als de voornaamste titelkan didaten in de eerste divisie. Toch kan een promotie naar de vaderlandse eredivisie niet uiblijven, meent Wilfred Segers. „De structuur van de club zit zo goed in elkaar, dat op een gege ven moment de sprong naar de eredivisie gemaakt zal worden-. Daarvan ben ik heilig over tuigd". De vraag hoe het nu met het duo verder moet als Korsloot over een half jaar uit de States terug keert, laten de twee Rijnmon- ders onbeantwoord. „Dat zien we dan wel weer", zegt Segers. „Ach, daarover kun je nou nog niets zeggen", reageert Korsloot. De kans is echter heel groot dat Korsloot en Segers, aan de voor avond van het seizoen 1990/1991 nog broederlijk voor de foto po serend als komende en gaande man, elkaar volgend seizoen rond deze tijd om de plaats yan eerste spelverdeler van Rijn mond als kemphanen zullen be- vwhtpn

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2