Pratende politici vullen geen gaten Woningmarkt jaagt Vlaardingers weg m'ïid Theater Overdag: 200 bezoekers moet nu kunnen Aladdin is dood Fasto IQ Politie pakt drugskoerier VlAAROINfiS DAGBLAD SCHiEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Mesjesdief •Vertrekkers: 'droomhuis' is hier niet •Vestigers komen naar familie toe Maassluizer 'brein' achter 150 inbraken Gestoorde man slaat verkoopster knock-out Opleiding Medewerker Modern Secretariaat (MeMoS) SST Opleiding Begeleider Persoonlijk Computergebruik (BPC) rm FABER Gemeente speelt al in op conclusies KAMPIOEN TONNETJE STEKEN Dierenasiel toont de werkelijkheid Eindelijk een cv-ketel die weet wat lekker is! smeden) [ilawb WHflNHG Regionale redactie: Brede Havenstraat 6,3131 BC Vlaardingen. Posibus4noft T AA —1ardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066,4350557 - sportredactie: 4345209. Telefax: 010-4349754. MAANDAG 17 SEPTEMBER 199G PAGINA 7 Vlaardingen Een 28-jarige Amsterdamse drugskoerier is zaterdagavond in de Madoera- straat in Vlaardingen aangehou den. De Amsterdammer had de zakjes hash en weed, bij elkaar 127 gram, open en bloot op de achterbank van zijn auto liggen. De agenten zagen dat toen zij een parkeerbon tegen hem uitschre ven. De man verklaarde dat hij de zakjes met verdovende mid delen op verschillende adressen in Vlaardingen afleverde voor de firma Smoke Express. De soft drugs en het geld dat de verkoop tot dat moment had op gebracht zijn in beslaggenomen. Overvaller pikt fooi Vlaardingen Een overvaller heeft vrijdagavond laat het tip geld van een 25-jarige pompbe diende van de Finapomp aan rijksweg 20 gestolen. De pomp bediende, die bezig was de zaak te sluiten, werd van achteren aangevallen door een man met een vuilniszak over zijn hoofd. De buit bedroeg een luttele veer tiggulden, hetfooiengeld dat het slachtoffer die dag had geïncas seerd. De overvaller ging er van door in een bruine Opel Ascona. Vlaardingen Een 23-jarige Rotterdamse drugsverslaafde is zaterdagmiddag bij V D in Vlaardingen betrapt bij het ste len van scheermesjes. Gestolen scheermesjes zijn, aldus de poli tie, gemakkelijk te verkopen. De Rotterdammer werd een paar weken geleden al eens aange houden toen hij in Vlaardingen voor 400 gulden aan mesjes had ontvreemd. Deze keer was zijn buit kleiner. Schiedam De discussie over het stadsvernieuwingsbeleid tussen Schiedamse gemeente raadsleden en bewoners van de wijk Oost leverde zaterdag wei nig op. En dat terwijl de wande ling langs de 'gaten van Oost' een diepe indruk had moeten achterlaten op de gemeente raadsleden en in het bijzonder op wethouder Adrie Reijnhout. -.Het is op sommige plaatsen een ware verschrikking en we moeten daar echt wat aan doen", was Keijnhouts conclu sie. Maar zijn woorden misten kracht, omdat hij niet kon toe zeggen dat er op korte termijn iets zou gebeuren. De Bewo nersvereniging Schiedam Oost (BVSO) had de wethouder en politici uitgenodigd met eigen ogen in Oost te komen kijken. Voorafgaand aan de excursie werd nog even benadrukt dat de BVSO wethouder Reijnhout zeker niet spuugzat is, zoals in een huïs-aan-huisblad werd ge opperd. „Onze excuses, wij heb ben dat nooit gezegd en niet be doeld", zei voorzitter De Wölff. Reijnhout wilde die excuses aanvaarden, maar liet eerst we ten zeer teleurgesteld" te zijn in de stijl van de BVSO. „Ik dacht dat er in Schiedam anders ge werkt, namelijk samengewerkt, werd". Belabberd Om half tien verzamelden rich zaterdagmorgen Oostwijk-be- woners, leden van D66, CDA, PvdA en Groen Links. Een videoband liet hen de slechte si tuatie zien waarin delen van de wijk verkeren. De camera toon de kleine vuilnisstortplaatsjes, die zijn ontstaan op plaatsen waar eerder vaak ai jaren dichtgetimmerde huizen hadden gestaan. Maar ook de belabberde bestrating, het bouwvallige en slechts tón dele bruikbare clubhuis passeerden de revue. En natuurlijk: de gaten. Dit was een fikse 'warming-up'. Daarna werd een korte route gewan deld langs enkele karateristie- ke, allesbehalve pitoreske straatjes en pleinen. „Het ver paupert inderdaad. Maar waar om maken de mensen er zelf ook nog eens zo'n troep van?" vroeg Cobïe de la Rie (D66) zich af. „Het is ook de taak van de ge meente om daar wat aan te doen, natuurlijk, maar dit hoeft toch niet?" De la Rie was in het verleden al meerdere malen in het stads deel rondgeleid en zei voorzich tig te constateren dat de toe stand haar toch wel meeviel. Hoewel zij dit als enige durfde te zeggen, gaf de wethouder te kennen dat er „andere Schie damse wijken rijn, die er even erg aan toe zijn". Daarbij dekte hij zich bij voorbaat al een beetje in door te stellen dat hij, na acht jaar slecht nieuwbouwbeleid, puin mag ruimen. Porren Hij liet ook weten de zaak 'posi tief te willen benaderen. Daar om had hij zich er aan gestoord dat er in een aan B en W ge stuurde brandbrief geen positie ve dingen hadden gestaan. jk las nergens iets over de ver schillende nieuwbouwprojec ten". De la Rie stak voorzitter De Wolff van de BVSO wel een hart onder de riem. „Je moet echt een beetje zeuren en blij ven porren, want je hebt groot gelijk". De bewonersvereniging toonde zijn daadkracht door een hand tekeningenlijst aan de wethou der te overhandigen. „Ik hoop dat er snel een bestemming komt voor de gymzaal", zeï De Wolff. Op het eind van de dis cussie was de voorzitter een beetje lamgeslagen. Met lichte wanhoop stelde hij: „Er is een stemming van wantrouwen in Oost jegens de politiek. Dat leidt er natuurlijk toe dat geen poli tieke partij meer bij ons komt". Pijnacker/ Maassluis In samenwer king met onder meer de politie van Maassluis heeft de Pijnackerse herman dad een bende van tien Roemenen opge rold. Zij worden verdacht zo'n 150 inbra ken te nebben gepleegd. Hoofdverdach te is een Maassluizer. Deze man werkte samen met landgenoten die in Goes, Den Haag, Temeuzen, Beverwijk en Maas sluis in opvangcentra wonen. De mannen behoren tot een groep van zo'n 25 Roemenen. Vijftien verdachten heeft de politie wegens onvoldoende be wijs moeten vrijlaten. De overgebleven mannen worden vastgehouden, totdat zij in oktober kunnen worden voorgeleid voor de rechtbank. De gestolen goede ren, waaronder video's, kleding, huis houdelijke apparatuur, radio's en casset terecorders, werden verkocht aan de hoofdverdachte. De zaak kwam aan het rollen nadat in een woning in Nootdorp in maart 1990 werd ingebroken. De inbrekers ont vluchtten in een auto, die op naam stond van de hoofdverdachte. De politie kon de man aanhouden, die vervolgens ver schillende Inbraken bekende. Op basis van deze gegevens kon de politie andere aanhoudingen verrichten. Met het onderzoek, dat begin juni door de drie politiekorpsen werd opgezet, rijn zes agenten tweeëneenhalve maand be zig geweest. Aladdin heeft de geest gegeven. Met een swingende disco en vuur werk toe werd een voorbeeldig slotfeest gegeven. Vlaardingen Een geestelijk gestoorde man heeft vrijdagmiddag in een winkel van Blokker in winkelcentrum De Lo per in Vlaardingen-Holy een 56-jarige verkoopster knock-out geslagen. De 50- iarige man is aangehouden en na tussen komst van het Riagg overgebracht naar een psychiatrische inrichting. De Vlaardinger kwam al agressief de winkel binnen. Hij liet met opzet een vaas kapot vallen. Toen de verkoopster zich bukte om de scherven bij elkaar te rapen sloeg hij haar met zijn vuist op het achterhoofd. De vrouw verloor het be wustzijn. Zij werd door de GGD naar het Holyziekenhuis gebracht (ADVERTENTIES) K.P.TSC/ EDUKATIEF CENTRUM In onze opleiding Medewerker Modern Secretariaat wordt u opgeleid voor func ties in het kantoor van de toekomst. In een jaar tijd krijgt u inzicht in de midde len waar het moderne kantoor over beschikt. Natuurlijk leert u de traditionele vaardigheden zoals notuleren, rapporteren, memo's en agenda's maken en dergelijke, maar veel tijd zal besteed worden aan informatïcatheorie, beürfjfs- en organisatiekunde, het leren van (administratieve) software, typografie en op maak en het opzetten van een gegevensverwerkingssysteem. De opleiding duurt het hele schooljaar, er wordt vier dagen per week les gegeven van 09.00 uur tot 15.00 uur. Kosten: 160,- cursusgeld en 250,- boekengeld. De opleiding is bedoeld voor herintredende vrouwen met MULO/HAVO-vooropleiding en administratieve ervaring. De opleiding begint in de week van 17 september Wlit u meer informatie, of wilt u zich inschrijven voor de opleiding MeMoS (Medewerker Modern Secretariaat) neemt u dan contact op met: Stichting Beroepseducatie Nieuwe Waterweg, Corneüs Houtmanstraat 2a 3134 LB VLAARDINGEN Tel. 010-4602099 ■7Z EDUKATIEF CENTRUM De opleiding Begeleider Persoonlijk Computergebruik leidt op voor commer ciële functies, zoals het adviseren, begeleiden en instrueren van gebruikers Bij Invoering en gebruik van computers en software, als ook ondersteunende en management-functies. De AMBJ-moduie HE-O wordt helemaal behandeld, en delen van de modules HE-1 en HS-4, als ook alle voorkomende software, orga nisatie, management en economie. In de loop van het schooljaar wordt een praktijkverkenning van twee weken georganiseerd. De opleiding duurt het hele schooljaar, er wordt vier dagen per week les gegeven van 09.00 uur tot 15.00 uur. Kosten 160,- cursusgeld en ƒ225,- boekengeld. De opleiding is bedoeld voor herintredende vrouwen met MULO/HAVO-vooropleiding. De opleiding begint in de week van 17 september. Wilt u meer informatie, of wilt u rich inschrijven voor de opleiding BPC {Begeleider Persoonlijk Computergebruik} neemt u dan contact op met: Stichting Beroepseducatie Nieuwe Waterweg, Cornelis Houtmanstxaat 2a 3134 LB VLAARDINGEN tel.:010-4602099 Schiedam Aladdin is dood, leve bet Jongerenwerk Nieuwland. Dat is ongeveer de stemming die in de Schiedamse wijk heerst nu vandaag het veel besproken jongerencentrum ten prooi is gevallen aan de slopers hamer. Uit het as van Aladdin moet dit jaar na een onderzo naar de behoefte het jeugdwerk herrijzen. Met name het feit dat Nieuwland langdurig een jongerenwerker heeft moeten ontberen, heeft het centrum geen goed gedaan. De naam Aladdm kreeg de afgelo penjaren steeds vaker een slech te bijklank en het centrum bloedde langzaam dood, Zaterd- avond werd echter met een sprankelend slotfeest getoond dat de jeugd gaarne iets voor zichzelf heeft om verpozing te zoeken. Met angst en beven was hier en daar in de wijk de laatste 'stuipt rekking' van het jongerencen trum tegemoet gezien. Of de oude school zou in de fik worden gestoken of anders zou er wel een gigantische knokpartij uit breken. De geruchten werden gelukkig niet bewaarheid. Mei den op hun mooist en jongens op hun stoerst hadden het prima naar hun zin in de disco-om-de- hoek. In een voorbeeldige ambi ance met vuurwerk toe sloot Aladdin een periode af die men sen nog lang zal heugen; zowel de buurtbewoners als de nu wat oudere jongeren. In de jaren tachtig werd de leeg staande Mastenbroekschool door de toenmalige jeugd gekraakt en omgebouwd tot een eigen onder komen. „We hebben doorge douwd en er voor gevochten", zegt één hen. Soms gebeurde dat alleen wat al te letterlijk, waar door om Aladdin een kwade reuk kwam te hangen. Met de sloop van het gebouwtje hoopt Nieuwland een nieuw be gin te kunnen maken. Ook de gemeente is tot de conclusie ge komen dat zij wat moet doen voor de tieners in de wijk. Met de aanstelling van een beroeps kracht, die de komende maan den eerst de belangstelling onder de jeugd gaat peilen, moet het jongerenwerk opnieuw van de grond kunnen komen. (ADVERTENTIE) yr--wJ Gevelkachel XG-30-TK H. v. Kooij ,fti showroom: _e_bkenq Oosthavenkade 14 Vlaardingen jT 4343213 Vlaardingen De kwaliteit van de gezondheids zorg en de winkelvoorzieningen zijn de belangrijk ste pluspunten van de gemeente Vlaardingen. Het milieu en de parkeergele genheid vormen de grootste er gernissen in de stad. Deze crite ria zijn evenwel niet bepalend om naar of uit Vlaardingen te verhuizen. Voor driekwart van de jaarlijkse stroom van zo'n 2700 vertrek kers is van doorslaggevend be lang dat zij door wat voor oor zaak dan ook geen geschikte wo ning in hun gemeente vinden. Op de reden voor mensen om zich juist in de Haringstad te wil len vestigen, heeft de stad zelf feen enkele invloed: voor meer an vijftig procent van de jaar lijks 2100 nieuwkomers geldt het argument dat zij hier al familie leden of kennissen hebben wo nen. Dit blijkt uit een omvangrijk rapport van het Onderzoeksin stituut voor Technische Be stuurskunde (OTB). De Delftse instelling onderzocht de migra tie-reden van honderden oude en nieuwe Vlaardingers. Er sverden begin dit jaar door het OTB 153 vestigers en 245 ver trekkers aan de tand gevoeld. Knelpunt Omdat de gemeente minimaal 75.000 inwoners binnen haar grenzen wil houden, moest er antwoord worden gevonden op twee vragen: hoe valt de afname van de Vlaardingse bevolking te verklaren en hoe kan die tot staan worden gebracht? De conclusie van onderzoeker Henk Heeger is het bekende knelpunt van de tweede stad van het Rijnmondgebied. Vlaar dingen kent veel te weinig een- gerins- en duurdere koopwonin- fen. Daarbij is voor potentiële opers van huizen de erfpacht een niet onaanzienlijk, bijko mend bezwaar. Rotterdam, Schiedam en Maassluissamen met Den Haag overigens ook de steden, waar vandaan Vlaardin gen de meeste nieuwelingen trekt -vormen de belangrijkste concurrenten om naartoe te ver huizen. Het gevolg is, zo zet het onder zoeksinstituut op een rijtje, dat de hoge inkomensgroepen en jonge gezinnen met kinderen verdwijnen. Met name lage inkomensgroe pen en meer alleenstaanden vul len de opengevallen plaatsen op. Zodoende heeft de stad in de ja ren tachtig de bevolking zien te ruglopen van bijna 80.000 naar 74.000 inwoners. Maatregelen De gezondheidszorg, het winke len, de sportmogelijkheden en het onderwijs komen als beste 'eigenschappen' van Vlaardin gen naar voren. Alleen het uit buiten van deze punten is echter onvoldoende, stelt het OTB. Naast nieuwbouwprojecten en het op de helling zetten van de erfpacht zou Vlaardingen nog een aantal andere maatregelen dienen te overwegen. Verbetering van de park eermo gelijkheden in het centrum, krachtige bestrijding van de mi lieuproblemen en een uitbrei ding van de speelgelegenheden zouden de gemeente aantrekke lijker kunnen maken. Het migratie-onderzoek moet op den duur deel gaan uitmaken van een door Vlaardingen zelf te ontwikkelen' volkshuisvestings plan. Een eigen informatiesy steem, waarvoor het OTB even eens een plan de campagne heeft opgesteld, zou inziehtmoeten ge ven in zaken als bevolkingsop bouw, omvang en verscheiden heid van de woningvoorraad, de onderhoudssituatie, de verhuis- redenen van inwoners, de vraag naar woningen en de mogelijk heden van nieuwbouw. Daarmee moet de gemeente in de toekomst in staat zijn ade quaat in te spelen op de eisen van een moderne stad. Het Delftse instituut wijst erop dat naar aanleiding van dit rap port geen directe Beleidsconse quenties moeten worden getrok ken. Over de verhuizingencyclus binnen de Haringstad zelf en over inwoners die helemaal niet willen vertrekken, zegt dit on derzoek niets. Naar aanleiding van het migratie-rap port van het Delftse Onderzoeksinsti tuut Technische Bestuurskunde over de redenen voor het uit en naar Vlaardin gen verhuizen, wil de gemeente nu ook laten uitpluizen wat de beweegredenen zijn voor haar inwoners om binnen de stadsgrenzen te verhuizen. Daarvoor zal in elk geval bij bewoners van de West- wijk te rade worden gegaan. Omdat de conclusie van het OTB er zijn te weinig huizen voor gezinnen en de hoge inkomens niet onbekend is, vindt het college van B en W dat deels al op de behoefte wordt ingespeeld. De bouwplannen voor De Loper, langs de Vaart en in Vlaardinger-Ambacht zijn daar een voorbeeld van. Uit informatie die is ingewonnen bij de verkoop van 161 vrije sectorwoningen in De Loper, heeft men bemerkt dat de duurdere huizen de doorstromingop de woningmarkt stimu leren en de uitstroom van welgestelde Vlaardingers inderdaad kan worden te gengegaan. Gewoon leuk en gezellig. Dat zijn eigenlijk de twee woorden die ai sinds jaar en dag pas sen bij hel Kethelse fenomeen: tonnetje steken. Voor de zesde keer hield de muziekvereni ging St. Radboud gisteren de eigen variant op het ringsteken, tegenover de Jacobuskerk en het werd weer dikke pret. Wat wil je ook als de deelnemer in plaats van het ringetje de waterton met zijn 'lans' raakt en als dank een bak water over zich heen krijgt. Dat het be paald geen stom geluk is wie er wint, bewees Pascal Kerklaan. De Schiedammer liet zien dat zijn kampioenschap uit 1988 geen toevalstreffer was. Na een oponthoud van een jaar mag hij zich opnieuw de nationale en officieuze wereldkampioen tonnetjesteken noemen. Vlaardingen Het grote publiek zal op een doordeweekse middag wel nooit in drommen naar het theater gaan, maar toch wordt de uitstraling van Theater Overdag in de Stadsgehoorzaal steeds gro ter. Met het vierde seizoen voor de boeg wordt daarom opnieuw op een forse groei ferekend in de toeschouwersaantallen, tilletjes hoopt men op een gemiddelde van tweehonderd bezoekers bij de zeven voorstellingen. Het afgelopen seizoen kwam men al uit op bijna honderdvijftig mensen per voorstelling, terwijl het jaar daarvoor goed was voor honderd aanwe zigen. Nu de Culturele Raad van Zuid-Holland haar handen nagenoeg van het project leen t afgetrokken, blijkt in den lan in Vlaardingen het initiatief s vol genoeg te zijn geweest om voort te zet ten. De raad subsidieert nog wel een deel van de zeven programma's omdat de be zoekersaantallen, die Theater Overdag trekt, ondanks de toenemende belangstel ling niet toereikend zijn om de kosten te dekken. Naast de gebruikelijke promotionele acti viteiten van de Stadsgehoorzaal is er voor het nieuwe seizoen een vijfman, sterk vrij- willigersteam samengesteld. Zij gaan naar diverse ontmoetingscentra om de voor stellingen overdag nog eens extra bij de mensen onder de aandacht te brengen. Séndor Gó ra van de Stadsgehoorzaal beti telt de reeks van zeven theaterstukken als een 'heel mooi schouwburg-pakket'. Hij noemt het aanbod voor het komende jaar verder 'niet echt populair geprogram meerd'. Luk Wijns opent op donderdag 27 septem ber Theater Overdag met zijn programma 'Vuil Spel'. De meeste belangstelling blijkt verassend genoeg voor de Stadsgehor- zaal tot nu toe uit te gaan naar de solo voorstelling van Nel Kars die TConingin Sophie' op de planken zal brengen. Schiedam „Er zijn nog altijd mensen die denken dat de mees te dieren die in het asiel terecht komen, een spuitje krijgen of de gaskamer ingaan. Dat is dus ab soluut niet de werkelijkheid". Riena Valkhoff, waarnemend beheerder van Dierentehuis Hargahoeve zag de drukte tij dens de landelijke open dag af gelopen zaterdag tevreden aan. Niet dat er plotseling een enor me belangstelling bleek om een kat of hond in huis te halende Hargahoeve had de beesten trouwens niet eens laten gaan maar nu kon ze mooi dat misver standje rechtzetten. „De dieren worden hier goed verzorgd en wij geven hen pas aan een nieuwe Mas mee wan neer wij zeker weten dat ze goed zullen worden verzorgd. Tijdens zo'n dag plaatsen wij dan ook geen dieren. Mensen wor den al snel vertederd door de honden en katten. Maar wan neer we tijdens een open dag zouden plaatsen, krijg je het Idee van een vogeltjesmarkt". De medewerkers van het asiel legden vooral de nadruk op het reilen en zeilen van het dieren tehuis. In de Hargahoeve liepen vele vrijwilligers om bij voor beeld uit te leggen dat een hok soms wel tien keer per dag moet worden verschoond. De dieren kwamen uiteraard geen aandacht tekort. Menig dier werd met troetelnaampjes aangesproken en over zijn of haar bol geaaid. Af en toe moest er door de medewerkers ook worden ingegrepen. Toen een heer zijn hand uitstak om een hond te aaien, kwam me dewerkster Marjolein vlot aan rennen: „Meneer, pas op, deze hond bijt mannen. Kijk maar op het kaartje dat aan zijn hok hangt". (ADVERTENTIE) Visag oe gratis 10 brochure bj CAlLEr*3URGS TRAAT 80 VLAARDWGEN - T&. 010-4343096

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1