Blinden maken eigen routeplan Referendum over vervuilers ONS gelooft in het combinatietoestel Loop bij Ben W Brief vergeelt Woningbeheer wil niet meer aan het handje van de gemeente lopen Eenheid in wegwijzers VLftAROINBS DAGBLAD SGKIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT -in Brandweer in actie Schoolverlaters: late interesse voor een baan Zwaartepunt op renovatie H FABER smeden [tlawii Orpheus klaar voor Tsjechische toernee Gorzen is overlast industrie beu TAPTOE BLAAST PARTIJTJE MEE Sociale dienst: 'hotline' met arbeidsbureau Bus uitgebrand Bromfiets en auto botsen Water thema milieudagen -/> Hond bijt schaap r Politie neemt lawaaimaker mee Enorme vraag I naar tuintextieP i van Dukdalf Meubelen WATERWEG Regionale redactie: Brede Havenstraat 6.3131 BC Vlaardinoen Postbus anna inn w a 1 '-rL> - 9 4006'3130 ^'aardmgen. Telefoon: 01Q-4343aaS. 43S;066.4350557 - sportredactie: 4345209. Telefax: 010-4348754. DONDERDAGS SEPTEMBER 1990 PAGINA 17 Schiedam Inwoners van Schiedam die de burgemeester of één van de wethouders willen spreken, hoeven daarvoor straks geen afspraak meer te maken. Vanaf 23 oktober kunnen ze eens per week onaangekondigd het stadskantoor binnenlopen voor een onderhoud met de be stuurder van hun keuze. Vroeger waren B en W alleen op afspraak bereikbaar. De spreek uurregeling Is versoepeld om de drempel tussen stadsbestuur en burgers te verlagen. Dat laatste is éen van de doelstellingen van het in mei aangetreden PvdA- /D66/Groen Links-college. Het spreekuur nieuwe stijl wordt gespreid over twee dagen. Dinsdag tussen half tien en half elf kan belet gevraagd worden bij de wethouders Van Kleef en Zijdeveld en bij burgemeester Scheeres. Vrijdagmiddag tussen half twee en half drie houden de wethouders Reijnhout, De Lee- de en Wiegman spreekuur. Bezoekers moeten zich melden bij de receptioniste in de hal van het stadskantoor. Ze worden in volgorde van binnenkomst ont vangen door B en W op de zesde verdieping. Maassluis De Vrijwillige Brandweer van Maassluis neemt aanstaande zaterdag deel aan de jaarlijkse kringwedstrijden. Ter ere van het zestigjarig bestaan van het Wateringse korps, vin den de 'krachtmetingen* tussen de regioteams in deze Westland- se gemeente plaats. Schiedam Bïi het analyseren van de werkloosheidscijfers over de maand juli verbaasde di recteur Jan van Lent van het ge westelijk arbeidsbureau zich over het geringe aantal school verlaters, dat zich had aange meld voor een baan. Dit keer is Van Lent opnieuw verbaasd, De schoolverlaters hebben zich toch nog massaal ingeschreven. Dat is vreemd, vindt de direc teur, want vorig jaar lieten de meesten zich al eind mei als werkzoekenden registreren. Een verklaring voor die trage gang naar het arbeidsbureau kan hij niet geven- Die inhaalmanoeuvre heeft er '.wel toe geleid dat het werkloos- Iheidscijfer voor het eerst in Ian- |ge tijd weer is gestegen. Eind au- ;gustus bedroeg dat 7285, terwijl idat er een maand eerder 7084 fwaren. Vlaardingen De meeste aan dacht bij het wijkbezoek van burgemeester en wethouders van Vlaardingen aan de West- wijk gaat aanstaande dinsdag uit naar renovatiebuurten. Op het programma van de wan deling staan bezoeken aan de -PLN-, de Dura-Coignet- en de Muwi-Duri-woningen. De laat- .ste twee complexen zijn al gere noveerd, het eerste staat daar- voor op de nominatie. Andere stopplaatsen op de route -zijn dinsdagmiddag de bobbytui- men in de Indische Buurt, die .worden geteisterd door vanda lisme en een voormalig school gebouw aan de Professor Telder- .stxaat, dat zal worden omge bouwd tot wijkcentrum. .De wandeling begint om half drie en wordt twee uur later be sloten met een bijeenkomst in Ontmoetingscentrum West, het huidige bouwvallige onderko men van de wijkvereniging. •Irt TWEEWEteR SPECIALIST N|* OI CRSEvermans rQ zaterdag 29 september a.s. van 10.00 tot 16.00 uur i.v.m. de verhuizing van onze zaak van de Rotterdamseweg 2 naar Van Hogendorplaan 129A Vlaardingen Zie advertentie elders In deze krant! Vera. CALLEH0UFCSTWAT8O VLAAROMjfN - TB- 0104343096 Mannenkoor Orpheus, klaar voor een toernee door Tsjechoslowakjje. Vlaardingen -—Er staat het Tsje chische publiek iets onvergete lijks te wachten. Mannenkoor Orpheus zette dinsdagavond in een druk bezochte generale re petitie het laatste puntje op del en staat nu op het punt om naar Oost-Eurpoa te trekken. Voorzitter Jan Timmers en diri gent Frans Gort slaken bijna te gelijk een zucht van verlichting. ,3eter dan zo kan het eigenlijk niet. Op deze manier hoeven we ons in Tsjechoslowakije nergens voor te schamen". Het Vlaardingse mannenkoor stapt morgen in drie bussen voor een toernee door Tsjechoslowa kije. Orpheus werd uitgenodigd door het wereldberoemde koor 'Die Prager Lehrer', dat vorig jaar in Vlaardingen te gast was. Het programma voor het tegen bezoek ligt al bijna helemaal vast. Volgende week vrijdag 5 okto ber komen de mannen van Orp heus weer thuis. Dan hebben ze vijf concerten achter de rug en een reis van meer dan vierdui zend kilometer; heen en terug. De mannen van Orpheus nemen hun wederhelften mee op reis, waardoor het aantal reizigers op loopt tot honderdvijftig perso nen. Op zaterdagmiddag komen de Vlaardingers aan in de 'Gouden Stad' en worden zij muzikaal' verwelkomd door hun gasthe ren. Veel koorleden zijn te gast bij Tsjechische gezinnen, waar mee ze tijdens hun bezoek vriendschap hebben gesloten. Praag is een stad die nog in geen maand bekeken kan worden. Orpheus zal een selectie moeten maken. De Karlsbrücke en de beroemde dom zullen m elk ge val op hetprogramma staan. De burgemeester van Praag komt de zangers persoonlijk ver welkomen. Een kilometer of zes tig boven de hoofdstad ligt de universiteitsstad Usti. Daar ge ven de Vlaardingers een concert Jan Timmers: „We hebben een paar Tsjechische liedjes ingestu deerd. Dat leek ons wel aardig. Verder krijgen ze allerlei oer- Nederlandse zangstukken te ho ren: Wie Neerlands bloed door de ad'ren vloed, en dergelijke". Vlaardingen De dienst Ge meentewerken begint binnen kort met het opstellen van een routeplan voor blinden en slechtzienden. Het wordt een heel karwei, want alle visueel gehandicapten in Vlaardingen. moeten er een paar keer per soonlijk voor worden benaderd Als zij zelfstandig de straat op gaan, ondervinden zij ten slotte allen andere problemen, weet ambtenaar Theo Eliasberg, die het plan uitvoert. Het plan van Eliasberg komt erop neer, dat alle visueel gehandicapten in overleg met hem hun eigen indi viduele routeplan mogen ma ken. Zij mogen althans hun ei gen wensen kenbaar maken. Of die ook uitgevoerd kunnen, wor den hangt af van de kosten die eraan zijn verbonden. De gemeente heeft er 15.000 gul den voor beschikbaar. Dat is het bedrag dat overbleef na de uit voeringvan het algemene route plan voor gehandicapten,' wat veel meer gericht was op'het wegnemen van obstakels voor rolstoelgebruikers. Voor het routeplan voor blinden en slechtzienden wordt gedacht aan het aanbrengen van gidslii- nen in de vorm van geribbelde tegels, het markeren van over steekplaatsen met rubber tegels, rateltikkers bij verkeerslichten en het verwijderen van obsta kels. De eerste stap bij het maken van het plan is dat alle visueel gehan dicapten die er fiducie in hebben zich melden bij Eliasberg van Gemeentewerken. Die neemt vervolgens contact met hen op om hun wensen te noteren. Eli asberg gaat eerst in zijn eentje de route verkennen die de mensen aan hem hebben opgegeven. De tweede keer doet hij dat met de blindéof slechtziende samen. Eén van de mensen waar het om gaat is. de heer Leo van der Werff, telefonist van de gemeen te. Dagelijks loopt hij van zijn woning in Ambacht naar het stadhuis. Hoewel hij deze route stap voor stap kent, staat hij nog vaak voor verrassingen. „Jij ziet een obstakel al zo'n meter vijftig van te voren, ik merk het pas als ik er echt tegenaan loop". De middenstand plaatst vaak re clameborden en uitstallingen zo maar ergens in het looppad. Fiet sen en bromfietsen worden zo 'geparkeerd' dat de doorgang be lemmerd wordt. Het echte werk aan de routes zou het komend voorjaar moeten beginnen. En dan moet Eliasberg nog één keer op pad: om de blinden te begelei den als zij voor het eerst van de route gebruik maken. Schiedam De bewonersvere niging Schiedam-Zuid (BVSZ) gaat door middel van een refe rendum onderzoeken of, en zo ja in hoeverre de wijk bereid is, leefbaarheid in te leveren voor werkgelegenheid. Het referen dum wordt volgende week ge- oorzakende bedrijven in de di recte omgeving. De bewoners vereniging hoopt met het onder- van de BVSZ. zoek aan de bevolking een uit spraak te ontlokken of het zinvol is actie te blijven voeren tegen deze bedrijven. Zelf neigt de vereniging naar de moet blijven staart voor het mi lieu", aldus een woordvoerder houden. Geraadpleegd worden overtuiging dat vervuilende of alle 1400 leden van de vereni- - lawaaiige bedrijven ver buiten ging. Dat is ongeveer de helft van de bevolking van De Gor zen. Aanleiding voor het referendum is de vestiging van een aantal volgens de BVSZ overlast ver woonwijken gevestigd moeten worden, bijvoorbeeld op de Maasvlakte. „Maar als blijkt dat" het merendeel zegt, geef ons die werkgelegenheid maar, kan je je afvragen of je wel op de bres Het referendum in de Gorzen wordt gehouden op een tijdstip dat steeds meer inwoners van de wijk in verzet komen tegen in dustriële overlast Zo bestaat er grote weerstand tegen vestiging van Mineral Services Rotterdam op het nieuwe bedrijvenpark vijfsluizen. Gevreesd wordt dat dit mïneraalverwekende bedrijf herrie en stofneerslag zal ver oorzaken. Alleen al tegen MSR werden in De Gorzen en in Sehiedam-Oost 820 bezwaar schriften ingediend. Het poedercoating bedrijf Mar- cury Trade Connections, dat een oogje heeft op een lokatie aan de Buitenhavenweg, is evenmin welkom. De bewonersvereni ging heeft ook tegen dit bedrijf bezwaar aangetekend. De BVSZ stoort zich aan de activiteiten van het magnesiet verwerkende bedrijf Van Mannekus Co in het industriegebied langs de Wa terweg. De bewonersvereniging Is niet de enige organisatie in Zuid die vindt dat deze bedrijven niet thuishoren in de directe omge ving van een woonwijk. Onlangs werden twee actiegroepen tegen vervuilende industrieën opge richt' Alarmfase 4 en De Veilige Gorzen. Het referendum moet volgende week duidelijk maken hoe breed de basis van deze ac tiegroepen is. In de wijk worden twaalf stembussen geplaatst. De inwoners krijgen een week de tijd hun formulier in te vullen, De stemmen worden geteld op oktober. VlaardingenEen voorstel om brieven van burgers in het vervolg wat sneller af te handelen, zoals de PvdA- /CDA/D66-coalitie heeft ingediend, is geen overbodige luxe. Dat blijkt uit een briefje van bet comi té Verontruste bewoners in zake rijksweg 18, waarin zij beleefd doch dringend ant woord vragen op hun epistel van 19 januari. Binnen drie weken moeten briefschrijvers in elk geval een ontvangstbevestiging in de bus hebben, vindt het nieuwe college. Met de brief van het comité van veront rusten, die zich verzetten te gen de nieuwe rijksweg door Midden-Delfland, is dat dus niet gelukt. En dat is niet al leen de schuld van het vori ge college, dat een zekere re putatie had in het traag rea geren op brieven. Het vorige college liet de brief van het comité drie maanden onbeantwoord, de huidige coalitie heeft het schrijven al vijf maanden in de la liggen. Vlaardingen De Vlaar dingse sociale dienst krijgt een directe telefoonverbin ding met het gewestelijk ar beidsbureau in Schiedam. Werkzoekenden hoeven in de hal van het gebouw aan de Hoflaan de hoorn maar van de haak te nemen en zij staan in contact met het GAB. Een ontmoedigend 'tuu-tuu-tuu-tuu-tuut' is er niet meer bij. De "hotline' hoort bij de va caturebank, die onlangs werd verplaatst van het stadhuis aan het West- nieuwland naar het kantoor van de sociale dienst In die bank zitten honderden kaarten met vacatures in het Waterweggebied. De kaar ten bevatten wel gedetail leerde omschrijvingen en functie-eisen, maar ae naam van de werkgever staat er niet op. Die kunnen werk zoekenden alleen bij het ar beidsbureau te weten ko men. De vacaturebank is volgens de gemeente bij de sociale dienst beter op zijn plaats dan in het stadhuis. De GSD krijgt een steeds belangrij ker taak in de werkloos heidsbestrijding. Sociale dienst en arbeidsbureau werken al twee jaar samen bij de aanpak van langduri ge werkl ooshe i d CDA'er Aart Kool, wethou der voor maatschappelijke dienstverlening, stelt maan dagmiddag de directe tele foonlijn officieel in gebruik. Hij zal als eerste de hotline gebruiken. En als wethou der krijgt hij natuurlijk met een de hoogste baas van het arbeidsbureau, directeur Jan van Lent, aan de tele foon. De volgende gebrui kers van de telefoon zullen dat genoegen niet smaken. Schiedam Een Ford Transit bus, die aan de Korte Singel straat in Schiedam stond gepar keerd, is afgelopen nacht vrijwel volledig uitgebrand. De politie is er bijna zeker van dat er opzet in het spel is geweest, want boven dien was het raam van het rech ter achterportier met een trot toirtegel ingegooid. Vlaardingen Een negentien jarige Vlaardingse heeft gisteren bij een ongeluk op de kruising van de Marathonweg en de Mar- nixlaan een hersenschudding opgelopen. De vrouw reed op haar bromfiets door nog onbe kende oorzaak tegen een auto op. De politie stelleen onderzoek in naar de toedracht van het on geluk. De vrouw kon na behan deling in het Holyziekenhuis weer naar huis. Zowel de fiets als de auto liep schade op. Do taploe blaast nog steeds zijn partijtje mee op de Brandersfeesten in Schiedam. Het muzikale evenement achter de Hema begint zelfs elk iaar meer bezoekers fe trekken. Gisteravond stonden er een kleine tweeduizend langs de lijn. 2e genoten massaal van de shows van Ahoy (Rotterdam), Jubal (Dordrecht) en de eigen Rijnmondband. „Stuk voor stuk klasse-orkesten", oordeelde hel publiek na afloop unaniem. Ook de organisatoren waren In hun nopjes. „De taptoe wordt steeds gezelliger. Je kunt ook merken dat het muzikale niveau stijgt. Er zit ont zettend veel stijl en variatie in. Alsof de bands zelf er ook meer plezier in krijgen". Evenals voorgaande jaren bleef het tijdens de taptoe droog. De eerste druppels vielen pas toen de muzikanten waren afgemarcheerd. Gehin derd werden da muziekkorpsen alleen door de lichtmast en de par- keermeter midden op het plein. Die paal blijft een schoonheidsfoutje. „Daarzou eigenlijk iets aan gedaan moeten worden", meende een toe schouwer. De Brandersfeesten blijken nog niet aan populariteit te hebben inge boet. Alle programma-onderdelen worden druk bezocht. „De belang stelling Is tot nu toe minstens zo groot als vorig jaar", maakt een van de organisatoren yen tussenbalans op. Dit weekeinde bereiken de Bran dersfeesten hun hoogtepunt met het standwerkersconcours (morgen), de jazznacht (zaterdag) en de zondagsmarkt. Schiedam Het Gemeentelijke Woningbeheer (GWB) wil liever niet meer aan het handje lopen van de gemeente Schiedam. De sociale huisbaas zou het liefst volledig zelfstandig worden, maar de politiek heeft daar nog wel wat vraagteke ns bij. Directeur Ton Verdoes heeft in een vervolgnotitie uiteengezet dat volledig privatiseren van het GWB in zijn ogen de beste oplos sing is; ook al omdat staatssecre taris Heerma (volkshuisvesting) aanstuurt op verzelfstandiging van gemeentelijke woningbe drijven- Het is wel de meest in grijpende maatregel, omdat wo ningbeheer dan haar ambtelijke status verliest. Een onderzoek naar de moge lijkheden en de gevolgen als de gemeente de banden met de dienst doorsnijdt, komt er wel. De raadscommissie Wonen heeft echter besloten die opdracht niet aan de eigen directeur te ver strekken, maar daarvoor een on afhankelijk onderzoeksbureau in de arm te nemen. Verdoes wil van het GWB graag een zogenoemde toegelaten in stelling maken. Dat houdt in dat het als volwaardige woning bouwcorporatie aan de slag kan gaan. Momenteel wordt er wel op goede voet samengewerkt met de andere sociale verhuur der in de stad, Woningbouwver eniging Schiedam, maar het GWB ziet toch haken en ogen. Te meer, omdat het ministerie van vrem te kennen heeft gege ven liever met toegelaten instel lingen te maken te hebben. In zijn notitie spreekt Verdoes over een 'soort uitdrogingsbeleid' van de rijksoverheid. In de afgelopen zeven jaar zijn er in Nederland al 53 woningbe drijven verzelfstandigd, terwijl bij een groot aantal andere een onderzoek loopt In Schiedam wordt al meer dan een jaar ge sproken over de mogelijkheid de dienst een andere vorm te ge ven. Staatssecretaris Heerma heeft aangegeven dat gemeen ten niet zelf als sociale verhuur der zouden moeten optreden. De beslissing tot privatiseren van het Gemeentelijk Woningbe heer moet echter door de poli tiek worden genomen. Volgens Ton Verdoes zal het ook financieel beter zijn om niet lan ger een tak van dienst van de ge meente te zijn. In de toekomst zal moeten worden bijgedragen in een soort steunfonds. De meeste gemeentelijke woning bedrijven staan (met name door de situatie in de vier grote ste den) er beduidend slechter voor dan zelfstandige corporaties. „In feite gaat het Gemeentelijk Wonigbeheer in zijn huidige vorm de eerste jaren meebetalen aan de tekorten van deze grote gemeenten", stelt de GWB-di- recteur in zijn rapportage. De andere kant van het verhaal is dat zij tot nu toe eigenlijk alleen vervangende nieuwbouw mag plegen, in tegenstelling tot de zelfstandige partner Woning bouw Vereniging Schiedam. Dankzij een 'gentlemens agree ment' bouwt het GWB nu ook in Spaland. Maar, aldus Verdoes, niemand garandeert dat die overeenstemming er ook in de toekomst zal zijn. Maassluis De milieudagen in Maassluis op 2, 3 en 6 oktober staan voor een belangrijk deel in het teken van drinkwater. Hon derd jaar water in Maassluis vormt het thema van een thema- avond op 3 oktober in het Schuu rker ktheater. Sprekers zijn wethouder Jan Storm, direc teur gemeentebedrijven G. de Krosse en E. de Bloeme van de stichting Reinwater. Voor de jeugd is er 's middags in het thea ter een voorstelling getiteld Won derwat Water. Vlaardingen Een dobermann heeft gistermiddag in een weiland langs de Maassluissedijk een schaap zo ernstig toegetakeld, dat het dier uit zijn lijden moest worden verlost. De baas van de hond slaagde er nog net in de hond weer onder con trole te krijgen voordat het dier een tweede schaap te lijf wilde gaan. De eigenaren van het schaap en de hond zijn een schaderegeling overeengekomen. Schiedam De ONS kondigt voor Schiedam een nieuw tijd perk in klantenbenadering aan. De nutsbedrijven luiden die pe riode zaterdag in tijdens de open dag van het drinkwaterpomp station aan de Rotterdamsedijk. Daar is dan informatie te krijgen over het onderhoud en de huur van geavanceerde apparaten voor levering van zowel warm tapwater als ruimteverwarming. Zo'n gecombineerd toestel heeft de toekomst, meent projektlei- der Hugo Mutter. Hij roemt met name de 'moderne, comfortabele en energiezuinige' eigenschap pen van die apparaten. De ONS verwacht dat er veel vraag naar de gecombineerde toestellen zal zijn. Dat baseert voorlichter Mari Dingeouts on der meer op het feit dat de eerste generatie CV-toestellen, die hal verwege de jaren zeventig zijn geplaatst, aan vervanging toe is. Ook de keukengeisers zullen als gevolg van stringentere voor schriften op den duur verdwij nen. De ONS heeftin de loop der jaren maar liefst 9500 huurgeï- sers in Schiedam 'uitgezet'. Din- genouts schat dat dergelijke gei sers over ongeveer twintig jaar volledig zijn verdwenen. „De nieuwe trend is dat zowel warm tapwater als huishoudelijke ruimteverwarming worden ge leverd vanuit één toestel", aldus Dingeouts. Die kennis heeft hij overgehouden aan een markton derzoek. Schiedam De veertig belang rijkste gebieden, gebouwen en instellingen in Schiedam moeten binnenkort gemakkelijker be reikbaar zijn. De gemeente gaat op allerlei plaatsen in de stad bs- wegwijzeringsborden plaatsen. Het is de bedoeling dat er deze en komende week ongeveer zeven tig worden neergezet. Voorlichter Jan Langstraat van de dienst gemeentewerken meent dat het hoog tijd wordt,- dat er een nieuw systeem van bewegwijzering komt. De bor den vervangen allerlei oude bor den, die vanwege de niet unifor me vormgeving tot verwarring konden leiden. De route naar de Schiedamse 'top veertig' wordt vanaf de be- langrijkste invalswegen voort- aan aangegeven met behulp van witte borden met een blauwe rand en een zwart gedrukte tekst. De meeste objecten wor den daarnaast met een symbool aangeduid, zoals het NS-pijlen- symbool naar de treinstations verwijst en de hoofdletter H aan geeft waar het Schieland-zie- kenhuis is gevestigd. Schiedam Verscheidene be- woners van de Hagastraat kon den vannacht pas na drie uur een geslaagde poging onderne-, men de slaap te vatten. Dat was hen daarvoor onmogelijk ge-' maakt door een 43-jarige bewo ner van de straat, die zoveel ge-j luidsoverlast produceerde dat zijj hem verschillende malen vroe-* gen de muziek aanmerkelijk!1 zachter te zetten. Omdat de man die verzoeken- steeds negeerde, werd rond drie) uur de hulp van de politie ïnge-i roepen. Die trof in de woning) een 'pseudo-slapende' bewoner aan. De politie nam vervolgens, de man en zijn geluidsappara-; tuur mee naarhet politiebureau. t Maassluis De sociale werk plaats van Maassluis profiteert van de enorme vraag naar tuin meubelen. Maandag opent Duk dalf Meubelen een nieuw pand aan de Industrieweg,speciaal voor de huisvesting van de snelstgroeiende afdeling van het bedrijf, tuintextiel. De 21 mede werkers van 'tuintextiel' gaan zich daar bezighouden met de vervaardiging van accessoires als kussens, parasols en tafelkle- den. Dukdalf Meubelen rekent op de fabricage van jaarlijks meer dan IOO.OOO artikelen. Het bedrijf ba seert dit cijfer op de orderporte feuille, die bijzonder goed is ge vuld. De uitbreiding van de afdeling tuintextiel werd noodzakelijk toen tijdens de afgelopen warme - - '*jes en lotse- ling de pan uit rees. Om in de toekomst aan die vraag te voor zien heeft Dukdalf Meubelen nu een pand ingericht dat vijf keer zoveel ruimte biedt als het vori- je onderkomen van de afdeling. De nieuwe afdeling wordt in ge- 'burg< bruik gesteld door t_0- Hans var» Es. De sociale werk plaats is een gemeentelijk be drijf. Behalve tuintextiel, wor den er stalen buismeubden ge maakt Dukdalf Meubelen heeft ook een hoveniersbedrijf en een administratief servicebureau in beheer. Het 'moedergebouw van Dukdalf Meubelen staat eveneens aan de Industrieweg, op een steenworp afstand van het nieuwe bedrijfspand.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1