Rijnmond is er nog lang niet fifjSj 11 De passie van Elly Wiegmann De Bruin redt punt voor UVG SPORT WATERWEG Jong DWS steunt niet op routine JELLE RAM IS TEVREDEN Moeizame winst voor Rijnmond dames Green Eagles is toe aan echte werk Zevenklapper van Spirit Asvion kan niet verdedigen Tegenwind voor ODO Rotterdams Nieuwsblad maandag 8 oktober 1990 door DONALD BAX MaassluisHet familiebedrijfje draait die zaterdag al in de zeer vroege uurtjes op volle toeren. Gerard Wiegmann stort zich zeer nauwgezet op zijn allerlaat ste officiële daad als bestuurslid - van Excelsior M, terwijl zijn aan trekkelijke echtgenote Elly de papieren rompslomp van de JD- en F -pupillen ordent Het is even over achten. In het keukentje van Excelsiors epicentrum, waar naar later zal blijken de wil van 'moeder' Elly onverbiddelijk wet is, roept de vrolijk met zich zelf keuvelende koffiezetter as sociaties op met de bekende etherreclame. Langzaam maar zeker krijgt de routine van elke zaterdag gestalte, ook al wijst het plezier waarmee de verkoopster van exclusieve juwelen haar werk doet in niets op een zekere sleur. Toch, zal zij in de loop van de dag bekennen als zij in het winkel centrum Koningshoek nog even snel wat inkoopjes doet, is Elly Wiegmann op zoek naar een nieuwe uitdaging. De passie, want zo kan haar voorkeur voor het piepjonge Maassluise grut het best worden omschreven, is er nog altijd. Zij glimt als zij ten behoeve van een fraaie illustra tie samen met de ukkies van het trots poserende E3 op de foto gaat, maar niettemin, na al die jaren moeten anderen ook maar eens de handen uit de mouwen steken en wil zij haar diensten pp een ander vlak aanbieden. Ze ker nu zoon Timo heel geruisloos afstevent op een vast plaatsje in het eerste en deze een trouwe fan verdient, zou zij ook best wat meer tijd voor zichzelf willen uittrekken. Elly Wiegman, vsn 3 maart 1949, is voor elke bezoekende vereni ging een gastvrouwe aan wie men een voorbeeld kan nemen. Zo reageert ook Martijn Ver- In de elke maandag terug kerende rubriek DE DAG VAN staan dit seizoen niet langer de actieve sporters centraal. Als eer betoon aan de stille wei> kers die een sportvereni ging een seizoen lang naar behoren laten func tioneren iets dat volle dig voorbij gaat aan de onwetende buiren- wachtwordt met in gang van vandaag uitge breid aandacht geschon ken aan deze onmisbare groep. Het spits van deze serie wordt" afgebeten door Elly Wiegmann, die zich bij het Maassluiser Excelsior ontfermt over de E- en F-pnpillen. Bly Wiegmann wordt gestoord in haar administratieve werkzaamheden. „Ik vind het zafig om me voor die pikkies in te spannen", zegt de pupil len-secrtaris van Excelsior M. waaijen, de 'technisch directeur' van HION D3 verrast als hem tijdens het invullen van het wedstrijformulier een kopje kof fie en een plakje cake worden aangeboden. Zij heeft voor ie dereen een vriendelijk woordje in petto, zelfs als het om een lei der van het Schiedamse SFC gaat die niet het geduld kan op brengen om op een lege kleedka mer te wachten en er dus zelf maar eentje uitkiest. Of een knulletje dat een week eerder een trainingsjack heeft laten lig gen en nu de ijdele hoop koestert zijn eigendom terug te krijgen. „Ik vind", zegt Elly, terwijl zij zich staat te verkneuteren als het conditioneel sterke F3 van Wou ter Gudde (de zoon van hoofd trainer Eric mikt overigens even later onder het toeziend oog van z'n stiekem grinnikende moeder Mariëlle een strafschop op de paal) in de slotfase gedecideerd afstand neemt van Fortuna VI, „het zalig om me voor die pik kies in te spannen. Ik houd van die pupillen. Als ik die knulletjes zie spelen, dan doet het me niets dat ik elke zaterdagochtend vroeg uit de veren moet Ik krijg er zo verschrikkelijk veel vreug de voor terug. Maar ik moet eer lijk zeggen dat ik het zonder de spontane steun van de leiders en de scheidsrechters nooit zou kunnen redden. Wij hebben hier bij Excelsior gewoon een heel fijn team". Het klokje van gehoorzaamheid gaat in haar geval al om zes uur af, maar ook in de dagen vooraf gaande aan dit voor de gemid delde Nederlander onzalige tijd stip, heeft zij al menig uurtje zit ten zweten. Elke donderdag avond wipt Elly even langs in het clubbgebouw om eventuele afschrijvingen te noteren. Een avond later worden de wed strijdformulieren ingevuld en wordt elk mapje voorzien roet de laatste mutaties en andere bij zonderheden. Op zaterdagavond en zondagochtend worden alle wedstrijdverslagen doorgeno men, wordt hier en daar de Ne derlandse taal wat bijgeschaafd en wordt deze voor de weekbrief bestemde kopijstroom doorge sluisd naar de eindredaktie. „Ik denk", filosofeert Elly, „dat ik per week gemiddeld zo'n vijftien uur voor de club in touw ben". Om hel gezinsleven qua culinai re beleving niet volledig te laten ontsporen worden snel nog wat noodzakelijke boodschappen ge daan. Zo tegen het einde van de ochtend komt dat vrije uurtje als geroepen. Klokslag drie uur neemt Elly haar vaste stekje in op de tribune, als de hoofdmach ten van Excelsior en koploper Marken elkaar op sportieve wij ze het leven zuur maken. Zij slaat manmoedig de handen voor de ogen als Marken-doel man Lenno van Dekken een ko gel van haar zoon buiten de pa len. duwt, ze gromt iets onver staanbaars als haar tweede 'fa voriet' Peter van Duyl voor een licht vergrijp op de bon wordt geslingerd. Na afloop praat Elly in de kantine wat bij met die en gene, nuttigt een Spa Orange en duikt dan de inktzwarte duister nis in. „Ik ben blij dat ik van avond geen verplichtingen heb", lispelt zij. „Eindelijk een avond voor mezelf-.". Schiedam Mytilus was de eerste tegen-tandster van de Rijnmond- volleybalsters, maar aanvankelijk gaven zij weinig tegenstand. In de eerste set kon Rijnmond, dat voor het tweede jaar onder supervisie van Gerard Wes- terveld staat, snel doorsto men naar 15-8. Rijnmond met een aantal nieuwe gezichten in de gele deren, Manon Wormgoor van Kalinko en Jeanette Roest van Tonegido/Voor burg, probeert dit jaar op de hoogste plaats in de derde divisie te eindigen. Zaterdag, liep het echter nog wat stroef. Weinig rally's met goede rollen voor Karin de Leede en Désiree Lichten berg, als respectievelijk red dend engeltje achterin en harde aanvalster voorin. Na een tweede set van 15-9 ging het in de derde set veel moeizamer. Rijnmond kwam met 11-8 achter, mede door onnauwkeurig optreden van Monique Buys, maar toen Mytilus verzwakte, sloeg de thuiclub alsnog haar slag; 15-13. door PETRA SUCKERS Schiedam De start van het volleybalseizoen gaat altijd gepaard met matige, afwachtende wedstrijden, waarin de ploegen er alleen maar op gebrand zijn enige punten te pakken. Het herenteam van Rijnmond deed dat zaterdag, zij net niet overtuigend, tegen het uit de tweede divisie gepromoveerde Siiedrecht Sport. Met 15-9,14-16, 15-11 en 15-7 werd de gastploeg door de Schiedammers in twee uur naar huis gedirigeerd. Coach Joop Tinkhof, die aan zijn derde jaar bij Rijnmond begint, wil in de top meedraaien, maar w hij ziet zijn team niet als mogelij- J ke kampioenskandidaat.„2eker g niet zoals we vandaag hebben f gespeeld. Zeer afwachtend en s matig. Maar het is de eerste wed- strijd", zei hij. Bijzonder sterk was Rijnmond al niet in de eerste set, maar Siie drecht Sport moest duidelijk nog op gang komen. Pas halverwege konden de bezoekers enige weersiand bieden, met mooie smashes van de boomlange Erik Tubbing. Bij 14-9 maakte de uit Rijnmonds derde team terygge- haalde metten rend in Jilles Degeling korte en sloeg de bal schitte- het achterveld. Het zenuwachtige was nog niet gesleten bij Rijnmond Aanvan kelijk wist het Siiedrecht Sport Rijnmonds routinier Jilles Dege ling platst de bal langs het blok van Siiedrecht Sport. te tergen door telkens de bal te rug te pakken. Vooral de van DOS gekomen Rob van Prooyen was hier goed in. Maar een iets te femakzuchtige houding van lijnmond gaf Siiedrecht meer kansen, zodat deze terugkwam tot 14-14. Een foutieve service, waarvan deze wedstrijd overi gens toch bol stond, maakte wat deze set be'.-eft een eind aan de Rijnmond-illusies. Steekjes laten vallen kenmerkte de hele wedstrijd. Aan beide kanten fouten, maar weinig punten In de derde set veran derde er zeer weinig bij 8-8, maar daarna zaten de handjes van Arne Jager meermalen op de juiste plaats, zodat Siiedrecht, hoezeer het ook knokte geen punten kon maken. 15-11 werd het wederom met een lijnrechte smash van Degeling. In de vier de set kon Rijnmond bij 5-5 los breken en stoomde het snel door naar 15-7. De eerste punten heeft Rijnmond op zak, maar zoals Tinkhof na afloop 2ei: „Overtui gend was het allemaal niet." door PAUL VAN DEN BOSCH Schiedam De vrije break-out, die Janet Eggelmeijer vier mi nuten voor sluitingstijd naliet te verzilveren, waardoor hethand- baltreffen tussen DWS en Fides/Westlandia (11-10) alsnog van een spannend einde verze kerd bleef, was volgens Martijn Verhagen kenmerkend. Eggelmeijer, die toch enige jaren ervaring op eredivisie-niveau in haar bagage heeft, verkoos de linkerbovenhoek, waardoor ze de bal tegen de sterke rechter hand van de imponerende doel- vrouwe Esther Kouwenhoven beukte. Nieuwkomer Verhagën droeg het achteraf als voorbeeld aan van zijn bewering dat hij het tegen Westlandia niet van zijn routine, de uitblinkende goalie Geja Lubbers uitgezonderd, moest hebben. „Als de jonge speelsters (en daar heeft de Schiedamse eerste divi sionist er met tieners als Daphne Hendriks, Bemadette Landzaat, Diana Zandwijk, Isabella van, Seijnmgen en Claudia Bos ge noeg van, red.) een dergelijke mogelijkheid verprutsen, heb ik daar geen moeite mee. Die neem ik in zo'n geval niets kwalijk. Maar mijn routiniers moeten be ter weten". Zijn zachte Brabant se dialect, behept met een onver mijdelijke zachte 'g', sneed de harde kantjes van Verhagens kritiek op zijn ervaren krachten af. Niettemin boekte het jonge DWS een belangrijke overwin ning op Westlandia, dat na twee nederlagen de eigen ambities op een lager pitje 2al moeten zetten. De winnende treffer viel twee minuten voor ,tijd. Over geluk had de Schiedamse équipe toen niet te klagen. De matig inge schoten strafworp van Marian den Hartog verdween na half ge keerd te zijn door de Westlandse keepster tergend langzaam in de linkerbenedenhoek: 11-10. Krapper Het verschaft DWS de nodige rust nadat de competitie-ouver ture bij Animo (10-14) onnodig verloren ging. Door de ziekte van Madeion Pieterse en de langdurige blessure van Martine van Hasselt zat Martijn Verha gen nog krapper in zijn wisselop ties dan normaliter. Tegen West landia, dat in aanvallend opzicht volledig steunde op Miriam van Paessen en Esther Duynisveld, bepaalde een zevental blauw- witten het gericht van de thuis ploeg. Geja Lubbers staat na het ver trek van Miranda Broeren (naar HBSS-voetbai) concurrentieloos onder de lac, Janet Eggelmeijer, Marian den Hartogen Karin van de Brand zijn zekerheden voor de volle zestig minuten, Leny Zandbergen (gisteren als van ouds weer twee tijdstrafffen in casserend) speelt m principe op de opbouw en is ook op de hoe ken inzetbaar en Bernadette Landzaat viel op door drie bere kende treffers vanaf de rechter hoek. Resteert Claudia Bos als basis kracht nummer zeven. Voor de 16-jarige ex-HVOS'ster, die een maal heel fraai scoorde, had bondstrainer George van Noe- sel, gisteren een aandachtig toe schouwer in de Margriethal, een prettige tijding. De linkerhoek- speelster werd uitgenodigd voo'r de centrale training van de na tionale jeugdselectie in het kader van Jeugdplan Nederland, op 27 oktober in Arnhem. Pauline Noorduijn, Diane Zand wijk, Caria van Dijk en Daphne Hendriks zullen dit seizoen zit vlees op de reservebank kwe ken. De eerste twee werd tegen Westlandia zelfs geen enkele speelminuut gegund. De doelpunten van DWS wer den geseoord door Bernadette Landzaat en Marian den Hartog ieder 3, Leny Zandbergen 2, Ka rin van de Brand, Claudia Bos en Janet Eggelmeijer ieder 1. Vlaardingen Tegen HKV be hoefde korfballend Vlaardingen geenszins tot het uiterste te gaan. Na een ruststand van 7-4 zege vierde de ploeg van Jelle Ram na anderhalf uur met 19-10. Ram sprak lovend over de verrichtin gen van zijn formatie. De Vlaar- dingse ploeg bezet nu de vierde piaats. Als hoogtepunt noemde Jelle Ram het feit dat liefst acht treffers gescoord werden doorde vrouwelijke teamleden. Zo kwam Ellen van der Hoeven tot een produktie van vier doelpun ten. De thuisploeg verwende het publiek met soms zeer leuke ac ties. Het samba-korfbal leidde voor de pauze tot een 7-4 voor sprong. Na de thee bouwde "Vlaardingen, dat in IJsbrand den Breems zijn mannelijke top scorerhad (vier treffers) de mar ge verder uit. Marilou Vergeer kon terugzien op een uitsteken de wedstrijd, wat zij beloond zag met twee fraaie treffers. DordrechtOok de tweede promovendus van vorig sei zoen naar de eerste divisie, het Dordtse Rowic, vormde voor de basketbaisters van DEC A/Green Eagles geen enkel ptobleem. De Maas- si uise ploeg won met gemak (69-51) en heeft uit de eerste drie wedstrijden van de competitie al vier punten verzametd. Na enige minuten in de eer ste helft had Green Eaglés de wedstrijd al in een ste vige houdgreep. De discipelen van coach Lieuwe van Loon hadden in de eerste zeven minuten een voorsprong van meer dan tien punten opgebouwd (5-16) en onder die achterstand met dubbele cijfers kwam de thuisploeg nooit-meer uit. Rowic had grote vnoeite met de Maas- si uise hïan-to-man-verdedi- gmg^ver het gehele veld. De scores van de gasten wer den voor een groot gedeelte verzorgd door Marjolein Vlasblom, die voor 25 pun ten tekende Ada Staals aan deel was 14 punten. „Maar zaterdag", weet coach Lieuwe van Loon, „begint voor ons het echte Werk pas. BC Verkerk en Rowiq wa ren twee zwakke tegenstan ders, misschien wel de zwakste van de gehele com petitie. Daarentegen wordt Black Eagles, waartegen we dan in eigen huis aantreden, beschouwd als de sterkste ploeg. Na die wedstrijd we ten we hoe we er voor staan". Schiedam Het eerste dames elftal van de Schiedamse hoc- keyvereniging Spirit verpletter de het naar de tweede klasse ge degradeerde Hudito uit Delft met een klinkende 7-0 overwin ning. De formatie van trainer- coach Henk de Bruin heeft in middels twaalf punten uit zes wedstrijden met een doelsaldo van zesentwintig voor en twee tegen, „Geen reden om te kla gen", aldus de vrolijke De Bruin. Tegen Hudito kwam Spint op nieuw zeer sterk uit de startt- blokken. Binnen tien minuten was het al 2-0 door treffers van Kann Bakker en Marloes Ron de. Hudito kreeg eigenlijk in de gehele wedstrijd geen poot meer aan de grond. Het collectief ijzer- sterke Spint kwam nog voor de thee door opnieuw Karin Bak ker. In deel twee mochten ook de drie reservespeelsters opdraven, maar dat had zeker geer nega tief effect op het resultaat. De vierde goal was er een om in te lijsten. Een pass van Marloes Ronde bereikte Annet Hengst, die met een schitterend lobje de keepster verschalkte. In het laatste kwartier werd de zeven klapper een feit door treffers van Evelien Com pan us, op nieuw Annet Hengst en Nicolien de Rond. Schiedam Het eerste heren- elftal van de hockey vereniging Asvion gmg tegen de Deftse Stu- denten nogal fors onderuit, In een voor de neutrale toeschou wer bijzonder aantrekkelijke wedstnjd verloren de Schiedam mers in eigen huis met 5-2. Hoewel Asvion niet bijzonder slecht speelde, scoorden de gas ten toch de openingstreffer. „Mede hierdoor kregen we het eigenlijk moeilijk", aldus trai ner-coach Ronald Jacobs. „De Studs zijn in de counter zeer ge vaarlijk en dat hebben ze op nieuw bewezen. Wanneer die club zo blijft spelen worden ze echt kampioen". Lovende woorden van Jacobs die lijdzaam moest toezien dat zijn verdedi ging bij tijd en wijle vergat in te grijpen. Bmnen een half uur was net al 0-3, waarna aanvoerder Peter Paul van Bekkum voor Asvion tegenseoorde. In deel twee speelde Asvion ach terin één op één, wat resulteerde in uitstekende kansen, maar waarbij Asvion ook het nodige geluk ontbeerde. Maassluis De korfbaliers van ODO hadden een zware dobber aan het geroutineerde NIC uit Groningen. ODO speelde een matige wedstrijd en hoewe! NIC op gelijke hoogte stond, gaven de- Groningers ODO geen kansen om echt in de wedstrijd te ko men De storm was daarbij nog een versterkende factor. Het werd 5-10 voor NIC. Voor rust (3-5) kon ODO het nog emgzms bijhouden met doelpunten van Jan Zegwaard, André Pellikaan en Henk Goedendorp, maar vol gens public relations-bestuurslid Teunis-Jan van Barneveld had ODO in de eerste helft al het no dige geluk gehad. Na rust ging al spoedig het ODO-kaarsje uit en van 4-5 bouwde de mogelijke kampioenskandidaat NIC de score snel uit naar 5-10. ODO- coach Bram Rog was bepaald on tevreden over deze overigens verdiende neder-laag. Van Bar neveld daarover: „ODO speelde niet op volle kracht. Er had meer ingezeten en dan is het jammer om met 5-10 te verliezen. Eerste zeges Green Eagles en Juventus y* Na twee mindere beur- het seizoen. Juventus ten revancheerden de BASKETBAL koesterde bij rust al een basketballers van DE- voorsprongi van twintig CA7Green EagFe zich punten: 54-34. Alleen voor eigen publiek te- ten bedroeg: 50-27. Na van oud-prof Hank gen Red Sfars: 89-63. de pauze bleef Green Smith (28 punten), ov^- De herenploeg van Eagles stormen, kwam rigens goed verdedigd Thomson/Juventus was het 2eJfs nog op 80-42, door de opvallend sterk veel te sterk voor Veen- maar daarna liet de acterende Harry van land' 114-64. ploeg de teugels door Leusden en Jos Davicb Groen EaglesRed een foutenlast en wat se, kwam van Veen land? Stars fh) 89-63 De basis wisselingen vieren, zo- zijde nog enigszins ge; voor de eerste seizoen- dat de eindstand op 89- vaar. Aanvallend werd zege van de Maasstui- 63 uitkwam. Scores de Schiedamse produc- zers werd gelegd in de Green Eagles: Marcel tie voornamelijk ver- eerste helft. De met Schriel 27 en Jaco van zorgd door Peter van scherp schietende Dijk 15, der Waal (23 punten); thuisploeg liep uit naar Juventus—Vsentand Vladan Jankovlc en Jan een ruime voorsprong, (h) 114-64 Ook voor de Stolk(ieder 22), die ra twintig minuten Schiedamse ploeg de zuivere speeltijd 23 pun- eerste overwinning van H VC tevergeefs naar Zoetermeer Na de eerste vijf veid- wedstrijden heeft hand ballend UVG, dat tegen Quintus afsloot met een 13-14 nederlaag, zes punten. De heren van WIK speelden verdien stelijk tegen EDH, wat resulteerde In een 20-13 zege. De dames selectie van HVC keerde onver richter zake terug uit Zoetermeer, waar thuis club DSO niet kwam op dagen. Dat die ploeg de voorkeur gaf aan een zaaitoernooi in de Ach- lerhoek was aan de scheidsrechters -wèt doorgegeven, want de twee fluitisten versche nen eveneens niet. HVC echter had geer? bericht van DSO ontvangen. UVGQuintua (h) 13- 14 UVG had z'n laatste veidwedstrijd van het jaar zonder twijfel kun- HANDBAL nen winnen. Maar dan had het zorgvuldiger met de kansen moeten omspringen dan het te gen het jonge Quintus- team deed. Zelfs in de laatste minuut van de wedstnjd. die een 7-6 ruststand in Schiedams voordeel kende, kreeg UVG' nog een goede break-out-kans, die echter door slordigheid om zeep werd geholpen en dus niet in de gelijk maker resulteerde. Koos de Vette schoot namens UVG met scherp. Westlandia—DWS (h) 18-19 Eerder deze week al bleaf de herenselectie van DWS het Naaidwtjk- se Westlandia de baas. Net ais bij de dames ii> de zaal (gisteren won, DWS namelijk met 11- 10 van westlandia) was ook de herenploeg frtèf een treffer met sterkt 19-18. Deze wedstnjd werd onder barre- weersomstandigheden afgewerkt. - V WIK—EDH (h) 20-13; WIK speelde tegen EDH; een geïnspireerde partij handbal. Vanat elke po sitie en door vrijwel ie-' dere speler kwam de Vlaardfngse produktie tot stand. Vooral de te ruggekeerde Rudi Beur man was op de rechter hoek op dreef. Ai direct in de eerste minuten nam de thuisploeg eeg voorsprong, die het ntei meer afstond. De rust stand was 10-5. Evergreen blijft op kop De hockeyers van Ever- hrmmmmm geen wakke wedstrijd green versloegen HOCKEY speeide. werd het toet) Noordwijk met 0-1. De mede door een zwak- Maassluise dames gin- ke arbitrage— 2-0 voor gen m Krimpen met 2-1 aan staande Krimpen Viisslngen. onderuit. De heren van ieed Evergreen een ver- Pijnacker-Pollux (h) Spint verslikten zich in rassende nederlaag. 1-1 Het zwaar gehaven- Alphen. De dames van Door blessures was de de Pollux behaalde ver- Asvion verloren in Vlis- ploeg nogal wat gewij- diend een punt. Lucas singen met 2-0. De Pol- zigd, waardoor de lijn Adriaansens benutte na lux-heren speelden 1-1 een beetje ontbrak. De de thee een strafcorner. 'mPrjnackerende Vlaar- enige treffer kwam op maar vijf minuten voor dingse dames verloren naam van Esther Maas. het einde kwamen de in Berkef onverwacht Spirit—Alphen (h) 1-2 gasten via een dubieuze met 2-1. In een rommelige wed- treffer alsnog langszij.-' NoordwijkEvergreen strijd tegen het gepro- BerkeiPollux (d) 2-1 (h) 0-1 Opnieuw een bij- moveerde Alphen ont- Het vee' betere Poilux zonder goed resultaat brak het nodige geluk In was met in staat om de van de Groenen. Roland de afwerking bij de vele kansen af te ron- Braams benutte in de Schiedammers. Peter den. Natasja van Roon eerste helft de rebound van Beurden opende de en Manska Schippers van een strafcorner. In score uit een strafcor- raakten zelfs de paaJ." deel twee kreeg het de- ner, maar In deel twee Schipprs opende uit een fensieve Evergreen de kwam Alphen langszij, strafcorner de score,' beste kansen, maar Geheel tegen de ver- maar een betwiste straf- kwam niet meer tot sco- houding In werd het vlak bal bracht de partijen op ren. Beste Maasslutzer voor tijd zelfs 1-2 na een gelijke hoogte. Twee ml- was Paul Egeter. groveverdedigin§slout, nuten voor tijd werd het Krimpen—^Evergreen VliaeingenAsvion (d) zelfs onverdiend 2-1. (d2-1 Tegen het onder- 2-0 Hoewel Asvion zeker Blamage voor Succes De Schiedamse korfbal- mhbm Iers van Succes kregen KORFBAL een heel grote neder- laag te verteren. Met 3- werden zij door team. Voor rust ging het DljkvogelsCKC doelpunt (door Barbara Veer) was de wedstrijd af in Harga's voordeel beslist. Phoenix ingemaakt. De nog wel. al werden toen Maassluis 3-5 Met een andere Schiedamse wei twee strafworpen pittig zijwindje ging het club, Harga. won nipt gemist. Phoenix was in de eerste helft nog gé-' van Eureka met 6-5, niet eens zo veel ster- lijk op.,.Veel kansen hoewel het toch de ster- ker, maar Succes toon- werden gemist, anders kere ploeg was geweest, de geen of wemlg agres- was het verschil groter CKC Maassluis won met siviteit. geweest", aldus Mart 3-5 van Oijkvogels. HargaEureka 6-5 Een van der Gaag van Maas maar had dat nog roya- lage ruststand (1-1), sluis. Frank de Jong Ier moeten doen. daarna kon Eureka even doelpuntte vier keer. SuccesPhoenix 3-11 weglopen naar 3-5, Door deze overwinning Heel erg boos en teleur- maar toch kon Harga, nestelde Maassluis zich gesteld was coach Fok- dat de hele wedstrijd al naast TOP op de eerste ko Broersma over de sterker was, terugko- plaats, wanprestatie van zijn men en met het zesde De Korenbeurs lonkt naar de top De Korenbeurs gaat za- lerdag in de thuisweds- njd tegen BT Lifters 2 TAFELTENNIS i de score toch in positie ve zin uit Tegen het overigens laag geklasseerde Nlj- voor de eerste plaats. De achterstand van de onder. ZIJ wonnen allen meegse Osdo ging hét Schiedamse tafeltennis- twee partijen. Het ze- gelijk op. NOAD moctft sers op de koploper uit vende punt kwam uit het na afloop het meest ter' Oegstgeesl bedraagl na dubbel Simons en Van vreden zijn, want van de de resultaten van zater- derWJJk. negen enkelspelen won dag twee punten. Het vrijwillig naar de Osdo er vijf en NOAD De Korenbeurs won In vierde divisie algedaal- vier. Voor NOAD scoor- Middelburg met 3-7 van de NOAD heeft alie kans den Glenn Boedhram en. "t Zand, terwijl de lijst- om zich op dit niveau te André Beriand teder één aanvoerder het onder- handhaven. In hun vier- keer en won Kees die aanstaande US met 9-1 de wedsrijd speelden de Koning er twee, Het vijf-' van tafel veegde. Het Schiedammers voor de de punt kwam uit hel Schiedamse trio Jan Si- derde gelijk. Ditmaal te- door Boedhram en Dé mons, Ron van der Wijk gen Osdo: 5-5. Omdat Koning gewonnen dub- en Dennis Huisman NOAD al een keer met bel. ,7 deed niet voor eikaar 8-2 had gewonnen, valt Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktia van deze krant, postbus 4008,3130 KC Vlaardin gen. De sportredaktia is overdag telefonisch bereikbaar onder num mer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010-4056509. VANDAAG Biljarten: 19.30 Voor- wedstrijden llbre klein vierde klasse poule 1 in De Kleine Confiance te Schiedam; Voetbal: 19.00 Regionale B- jeugd SWRotter- damsew selectie onder 15 jaar (terrein SW, sportpark Harga, Schle- SPORTAGENDA dam); Zaalvoetbal: Schuttersveld Rotter dam: 22.10 SIOD— GSS, Energiehal Rotter dam veld 3: 21.15 WOH—HBSS; Mar griethei Schiedam veid 1: 19.00 HBSS—Berkei (d), 19.45 Groenoord Nepturms, 20.35 P PSC—Voorwaarts 2125 Hermes DVS— SFC; Wethouder Smtt- hal Maassluis: 20.30 MSV'71—FC Tybex: De Hofstede Maasfand: 20.00 MW'27SVDP (d). 20-45 RKWIK— Poorlugaal, 21.30 MW'27HWD. WOENSDAG Biljarten: 19.30 Voor- wedstrijden libre klein derde klasse In De Ktef- ne Confiance 1e Schie dam; 19.30 Voorwed* strijden llbre klein vidK de klasse poule 2 in calè Rotterdam te Vlaardirij gen, 19.30 Voorwëd- strijden llbre klein vier de klasse poule 3 in café Oe Oude Markt te Vlaar dingen; Zaalvoetbal: Energiehal Rotterdanj» veld 1: 21.15 WiA— DRZ; Westwfjkhal Vlaar dingen: 22.30 BKB^ Meeuwenplaat. 't Zand Petra de Bruin van ]üuK/UVG had haar uitste kende optreden in de wed strijd tegen VZV niet fraaier kunnen bekronen als met de gelijkmakende treffer, die zij luttele seconden voor tijd vanaf de cirkel produceerde. Door het cirkeldoelpunt van de opbouwster hield de Schiedamse handbal-eredivisionist toch nog een punt over aan de uitbeurt in de met toeschouwers afgeladen sporthal 't Zijveld in het Noord hollandse 't Zand: 14-14. Petra de Brum speelde toch al een opmerkelijke partij, want met vijf treffers kroonde zij zich ook tot topscoorster van ÜVG, dat daarnaast nog Ingrid Duller en Angela Venturini (ieder 3 doelpunten), Vailie Kolditz (2)' en Joyce van Breugel de weg naar het vijandelijke net zag vijn;' den- ,'t Na een vroege 4-2 achterstand stond UVG an het vervolg voortr, durend voor. Bij rust leiaden de' Schiedamsen met 6-7 en dat ver:' schil met een treffer verschil, bleef tot aan 12-13 bestaan. Vier minuten voor sluitingstijd miste' Vailie Kolditz een strafworp/ waarop de VZV-keepster de bat razendsnel uitgooide voor eem succesvolle break-out: 13-13. De! thuisploeg, een debutant in dg' eredivisie, kwam zelfs luid aanV gemoedigd door het publiek cm 14-13. waarna Petra de Bruin m de slotseconden de puntendelirig' vastlegde: 14-14. Na drie wed-? strijden staat UVG op een - van drie punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2