Raad zet mes in tarieven Lichtvoetige weemoed in kleurige dessins V Weer vragen over transportcentrum Schiedam zoekt grenzen van sociale vernieuwing ViAAROINGS DAGBLAD SGHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Wilma Kuil: erkenning voor textiel in beeldende kunst Meergeld voor bestrijding discriminatie Politiek wil Maassluisse bevolking sparen Meidenblad voor wereldkampioene PAARDEN MAKEN CHAOS IN TUNNEL MOOI WARM smeden itlaiil» Betere band met burger Caravans nu weg Jury 'ernstig gecharmeerd' van stripheld Kapper moet knip trekken Op 'bootroute' weinig overtreders Waar vindt u de Avondbladen TV krant op uw televisie? T*y t I □WOTRWfG Regionale red&ctis: Brede Havenstraat 6.3131 BC Vlaardingen. Postbus 400» Trv> ka tJ Iaardingen. Telefoon: 010- 4343229.4352066,4350557 - sportredactie: 4345209, Telefax: 010-4349754. DINSDAG 30 OKTOBER 1990 pagina II door PETER DE LANGE Gaardingen Wilma Kuil kijkt nog altijd met gemengde gevoelens terug op de huisvlijtrage uit de ja ren zeventig. Jong en oud ging in die tijd met lapjes stof aarrde slag en dat heeft de serieuze textiele kunst geen goed gedaan. Ook al zit er on miskenbaar een stijgende lijn in de waardering, een deel van het pu bliek blijft gehecht aan vooroorde len als 'broddelwerk' en 'gebor duurde dweilen'. .Je Werk wordt vaak gezien als iets uit de macramee-sfeer. Er is een pe riode geweest dat je er niet met goed fatsoen mee aan kon komen, het werd gewoon uitgekotst", is de ervaring van de 41-jarige kunstena res uit Vlaardingen. Pas de laatste jaren is textiel bezig de plaats te veroveren waar het in de beeldende kunst recht op heeft. De manifestatie Nederlandse beel dende kunst textiel in Amersfoort tracht duidelijk te maken dat de critici het altijd bij het verkeerde eind hebben gehad. „De grenzen zijn fundamenteel gewijzigd", zeg gen organisatoren Paul Coumans en Hylke Koopmans kort en bon dig. Zestien tentoonstellingen, ver spreid over negen lokaties, brengen in de Utrechtse stad zo'n beetje het hele scala aan actuele textiele kun stuitingen in beeld. Wilma Kuil is een van de 25 deelnemende kunste naars. Voor zover ze daar op uil was, heeft ze haar revanche al dub bel en dwars gekregen: bij de ope ning werden meteen drie werken van haar verkocht. Roosjes De Vlaardingse is zeer te spreken over de aanpak van de organisato ren, die kosten noch moeite hebben gespaard om van de manifestatie een succes te maken. Alle exposities zijn met zorg ingericht Voor haar bijdrage kreeg Wilma Kuil een ei gen lokaal in een mavoschool, die met een 'museale aanpak' werd verbouwd tot een voorbeeldige ten toonstellingsruimte. De manifestatie in Amersfoort is een nationale doorbraak, zowel voor de textiel als geaccepteerde beeldende kunstvorm als voor veel kunstenaars, zoals Wilma Kuil. Haar werk was tot nu toe alleen in betrekkelijk kleine kring bekend. In haar woonplaats kent het grote publiek haar vooral van de decors die ze leverde voor de Vlaardingse talkshow Salon de Harmonie. „O, dan bent u die mevrouw van de roosjes", zeggen stadgenoten, die zich het spraakmakende, reusachti- fe doek met roze rozen uit de Salon erinneren. Bloemen 2ijn een telkens terugke rend motief in haar werk. Het lijkt een gezellig, knus en weinig riskant Onderwerp. Maar zo oppervlakkig moeten de tulpen en rozen van Wil ma Kuil niet worden opgevat. Haar beschilderde dessins graven dieper, ze stralen een onbekende, lichtvoe tige weemoed uit. „Vergankelijk heid, tijdelijkheid en juist de voor bijgaande dingen in het leven lijken Kuil te inspireren", schrijft naar collega Edna van Duyn in de Amersfoortse catalogus. Waslijn Wilma Kuil kan zich uitstekend vinden in die woorden. „Verganke lijkheid is het basisgegeven van mijn werk", beaamt zij. Die vergan kelijkheid moet niet worden ver ward met zwaarmoedigheid. Dat is wel het allerlaatste wat uit haar doeken spreekt. 2e roepen eerder het tegenovergestelde gevoel op. „Zij heeft zich de lichtheid van het bestaan eigen gemaakt", vond Edna van Duyn na het zien van twee lap pen textiel die losjes aan de wand zijn bevestigd en die door de lucht verplaatsing licht bewegen als de toeschouwer er langs loopt. „Ze zouden aan de waslijn kunnen han gen", zegt Wilma Kuil zelf. Lichtheid komt ook naar voren in haar serie Local Tradition. Daar voor heeft de Vlaardingse kunste nares als achtergrond de stof ge bruikt waar in Volendam kleder drachten van worden genaaid. Op dat kleurige streepjespatroon zijn grote tulpen geschilderd. Zo moge lijk nog Hollandser is een stilleven dat herinnert aan oude meesters uit de ITeeeuw. Wilma Kuil gebruikte daarvoor een met druiventrossen bedrukte lap textiel. Ze 'legde' en- kele trossen op een fruitschaal en suggereerde met geraffineerd pen seel een tafel, een glas en een ven ster. Op dergelijke manieren weet ze tel kens eenheid te smeden tussen de vergankelijkheid van haar onder werp en die van het materiaal. Want dat is een belangrijk onder scheid tussen een kunstvoorwerp van stof en één van duurzamer ma teriaal. Hoewel, ook schilderijen en beelhauwwerken zijn niet bestand tegen de eeuwigheid. Wüma Kuil: „Misschien is er niet eens zoveel verschil. In veel musea hangen nog gave gobelins uit de middeleeuwen. Die overleven ook, terwijl ze vaak op heel vochtige plaatsen hebben gehangen. En als mijn werk op den duur toch vergaat, dan denk ik: nou ja, daar gaat het toch om; kunst is toch ook vergankelijk?" De tentoonstelling Nederlandse beeldende kunst textiel in Amersfoort duurt tot 25 novem- ber. De route langs de negen ex- Wüma Kuil: 'Er is een tijd geweest dat je ais kun- positieruimten begint in Gale- stenaar niet met textiel kon aankomen. Het werd rie Kapelhuis, Breestraat 1, uitgekotst'. Schiedam Eind dit jaar, uiter lijk begin volgend jaar krijgt Schiedam een volwaardig meld punt discriminatie. Het gemeen tebestuur is van plan jaarlijks 100.000 gulden uit te trekken voor een bureau dat gevallen van ongelijke behandeling gaat aanpakken. Het bureau ver vangt het al enkele jaren be staande meldpunt, dat zich voor namelijk met rassendiscrimina tie bezighoudt. Dit bureau blijkt door tal van oorzaken, waarvan het krappe budget niet de minst belangrijke is, geen succes. Het is slecht bereikbaar. Veel Schiedammers weten niet eens dat het bestaat. Het Vlaardingse meldpunt ge niet in Schiedam een veel grote re bekendheid. In Vlaardingen komen regelmatig meldingen binnen over gevallen van discri minatie in Schiedam. Het nieu we meldpunt zal zich niet alleen richten op het voorkomen en be strijden van rassendiscriminatie. Bedoeling is dat ook discrimina tie naar sexuele geaardheid wordt aangepakt. Met het oog op dat laatste wordt een aparte ad viescommissie voor homo- en lesbisch emancipatiebeleid inge steld. Burgemeester en wethouders zien een dergelijk bureau als een belangrijk instrument om hun doelstellingen waar te maken. Het rood-groene college streeft naar een samenleving waarin ie dereen gelijke kansen heeft. VlaardingenHet Servicebu- ro Zuid-Holland brengt een primeur naar Vlaardingen. Tij dens het vierde Zuidhollandse meidenfestival, dat aanstaande 2ondag 4 november wordt ge- - houden in De Oude Lijnbaan, zal een brochure worden ge presenteerd die volgens de or ganisator uniek is in Neder land. De Vlaardingse wethouder van sport en recreatie Agnes van Ardenne zal de Moving Party officieel openen en vervolgens het boekwerkje 'Daarin ben ik gewoon de beste, meiges over sport' die middag overhandi gen aan Leontien van Moorsel. De Brabantse is onlangs in Ja pan dubbel gekroond tot we reldkampioene wielrennen op de baan (zowel in ploegenach- tervolging als op de tijdrit sleepte zij het goud in de wacht). De wielrenster dient dan ook zo'n beetje als voorbeeld voor andere meisjes. Zij heeft het voorwoord voor haar rekening genomen in de brochure, waar in verder acht meisjes hun ver schillende denkbeelden spuien over de wereld van de sport Het bijzondere aan deze uitga ve, maakt consulente meiden- werk Anja de Gier van het in Rotterdam gevestigde service- buro duidelijk, is het gegeven dat het de allereerste folder in ons landje is, waarin meisjes zelf hun mening verkondigen. Op de Moving Party in de Vlaardingse evenementenhal De Oude Lijnbaan zal 4 novem ber van alles te doen zijn. Naast het bijwonen van workshops, video's, optredens en demon straties op het gebied van sport, maar ook van mode en dansen kan het publiek vooral ook zélf meedoen. Anja de Gier raadt de bezoeksters aan om gemakkelijke kleding aan te trekken. Maasland De Kamerleden Lankhorst (Groen Links) en Versnel-Schmitz (D66) hebben opnieuw vragen gesteld aan de ministers van ruimtelijke orde ning en landbouw en visserij over het bij Maasland te vestigen Westlandse transportcentrum. De aanvullende vragen .Groen Links had in mei van dit jaar al vragen over het trans portcentrum gesteld gaan uit sluitend over de grenswijziging van Midden-Delfland. De gren zen van dit reconstructiegebied zijn bij wet in 1979 vastgesteld. Er is een uitspraak van de Twee de Kamer nodig voor een grens wijziging van Midden-Delfland. Lankhorst en Versnel-Schmitz willen van de ministers Bukman en Alders weten, wanneer de toegezegde wijziging van de re constructiewet de Tweede Ka mer bereikt Tevens dringen zij er op aan, dat er bij de indiening van de wetwijzigmg een over zicht wordt gegeven van de al ternatieve vestigingsplaatsen voor het transportcentrum. De kamervragen zijn gesteld naar aanleiding van door de Open Groepering en de associa tie van Bufferzoneboeren in Midden-Delfland verstrekte in formatie. Daarin wordt gewezen op de Oranje Buitenpolder. Dit alternatief zou volgens de dorps partij en de boeren een geschikte lokarie zijn voorde vestiging van het transportcentrum. De Open Groepering is blij met de kamervragen. „Omdat de grenzen van Midden Delfland bij de wet zijn vastgesteld", zegt voorzitter F. Bakker, „gaat de Kamer zich ermee bemoeien. Daar blijkt uit, dat de zaak nog niet is beklonken". Bakker laat er geen twijfel over bestaan, dat de Open Groepering zich tot het uiterste tegen het transportcen trum blijft verzetten. „Als de Kamer met die grenswijziging instemt kunnen we altijd nog in beroep bij de Kroo n" 'V Namens de bufferzoneboeren zegt J, Dijkshoorn het een goede zaak te vinden, dat het parle ment zich over een grenswiizi- ging uitspreekt. „We twijfelen niet aan het nut van een trans portcentrum, maar aan Midden- Delfland is nu eenmaal een wet telijke begrenzing gegeven". Dijkshoorn denkt dat ook de boeren zonodig een Kröonbe- roep zullen instellen. MaassluisIn de gemeenteraad van Maassluis tekent zich een meerderheid af om de door het college van B en W geplande verhogingen van tarieven en be lastingen voor 1991 gedeeltelijk van tafel te vegen Tijdens de eerste ronde van de algemene beschouwingen toonden CDA, D66 en VVD zich vanmiddag bo vendien voorstander van het te rugbetalen van de extra winsten op degasverkoop aan de burger. Tijdens de presentatie van de be groting liet het college in augus tus weten, dat het de gaswinsten wilde aanwenden om een drei gend begrotingstekort van ruim vier miljoen gulden te dekken. Wethouder Anton Wustrow (fi nanciën, PvdA) vertelde bij die gelegenheid dat „het loslaten van deze inkomstenpost onher roepelijk zou leiden tot een ver dere stijging van de overige be lastingen". Ondanks deze waarschuwende woorden nam VVD-fractievoor- zitter John Scheerstra vanmid dag het initiatief af te zien van de geplande lastenstijging. Met an dere raadsleden is hij van me ning. dat het geen pas geeft de burger op te zadelen met de ge schetste begrotingsproblemen van de gemeente. Scheerstra stelde, dat bet gemiddelde gezin in het voorstel van het college in 1991 er 115 gulden op achteruit zou gaan. Wensen Ook op het punt van de gemeen telijke belastingen moeten B en' W, waarin overigens zowel PvdA, CDA, VVD en D66 zitting hebben, vanavond vermoedelijk pas op de plaats maken. Willen B Twee paarden veroorzaakten gistermiddag rond kwart voor twee verkeersopstoppingen in en rond de Beneluxtunnel. De dieren braken los toen de trailer, waarin zij werden vervoerd, omviel. Enkefe uitge stapte automobilisten wisten de paarden na verloop van tijd in be dwang te krijgen. Daarna namen agenten van de bereden politie de zorg voor de dieren over. Tijdens het incident ontstonden lange files. Uit de richtingen Ridder kerk en Botlek groeide de file aan tot 7 kilometer, voor de noordelijke ingang van de tunnel stond een rij wachtende auto's van ongeveer vier kilometer. Het verkeer werd tijdelijk geadviseerd door de Maastunnel en over de Van Brienenoordbrug te rijden. Volgens de Rotterdamse politie was de trailer verkeerd beladen. De ei genaar uit Nieuwe Tonge vervoerde een Shetland pony en een volwas sen paard. Door de verkeerde gewichtsverdeling raakte de trailer uit balans. De paarden kregen gistermiddag tijdelijk onderdak in een stal van de Rotterdamse politie. Schiedam De Interbestuurlij- ke Projectgroep Sociale Ver nieuwing, ingesteld door de mi nister van binnenlandse zaken om namens het rijk convenan- ten af te sluiten met gemeenten, kan zijn borst nat maken. Voor Schiedam moet een aangepast convenant Sociale Vernieuwing worden gemaakt- Een model convenant volstaat niet voor de ATH<N< CAaEHBURGSTRWTSO VLAAR0M3EN' THL 010-43*3096 ambitieuze Schiedamse bestuur ders. De gemeente wenst zich bij het 'vernieuwen' van de samenle ving niet te bewegen binnen de grenzen die het rijk heeft aange geven. „In Schiedam kan en moet meer gebeuren op het ge bied van de sociale vernieuwing dan binnen het rijksbeleid thans mogelijk is", schrijven burge meester en wethouders aan de gemeenteraad. „Het is zeer wel mogelijk dat wij u zullen benade ren met voorstellen tot uitbrei ding of wijziging van het conve nant voor onze gemeente", schrijven B en W aan de voorzit ter van de Interbestuurlijke werkgroep. Hoe sociale vernieuwing in Schiedam eruit zal zien, is nog niet te zeggen. Het voorberei dend werk van een ambtelijke kerngroep heeft zo'n vijftig Idee- én voor projecten opgeleverd. Raadscommissies en uiteindelijk de gemeenteraad zullen daar een keuze uit moeten maken. Ver antwoordelijk wethouder Hans van Kleef hoopt dat de raad kiest voor de projecten die de meeste kans van dagen maken. f,Dat kan onnodig werk besparen De plannen voor sociale ver nieuwing in de jeneverstad ko men in grote lijnen overeen met die in andere gemeenten. Lang durig werklozen kunnen con cierge worden in scholen of wijkcentra, of de straat gaan ve gen in Schiedam-Oost. Voor drugs- of drank verslaafde jonge ren die weieens in aanraking zijn geweest met justitie, wordt ook een opleiding of een baantje gezocht. Bewoners van de Goeman Bor- gesluslaan en het Fabriplein kunnen, zonder dat zij daar ove rigens voor beloond worden, kleine karweitjes in de buurt op knappen. Commissies van bewo ners zouden verval in de laan en op het plein moeten signaleren en plannen moeten maken om dat verval te keren. De sociale dienst krijgt het druk met de vernieuwing. Voor de uitvoering van verreweg de meeste projecten is de dienst al leen of met andere instanties verantwoordelijk. Dat is niet verwonderlijk, want de meeste projecten hebben tot doel ver schillende groepen mensen migranten, vrouwen, jongeren, langdurig werklozen meer kans te geven op scholing en ar beid. De raad van Schiedam zal in de cember moeten besluiten over een definitief plan voor sociale vernieuwing. De inspraak voor Schiedammers is dan inmiddels achter de rug. Die staat voor de maand november op het pro gramma. In januari 1991 moeten de eerste projecten van start Schiedam Elke gemeentelijke dienst moet de komende vier jaar een balie-en verwijsvoorziening krijgen en een orgaan dat klachten gaat behandelen. Met die maatregelen denkthet Schiedamse college van B en W de relatie met de bevolking te kunnen verbeteren. De rood-groene ploeg van PvdA, D66 en. Groen Links hamert in haar college werk programma toch op een betere verstandhouding met de burger. Die moet verder worden bereikt door voortaan veel sneller brieven te beantwoorden (binnen twee weken), regelmatig wijken te bezoeken en de voorlichting te verbeteren. Gemeentelijke diensten en afdelingen waarop burgers rechtstreeks een beroep doen, moeten als het even kan 'klaar-terwijl-u-wacht-procedures' in het leven roepen. Ook de telefonische bereikbaarheid en de ope ningstijden moeten worden verbeterd. Het college overweegt zelfs op zaterdagen koopavonden bepaalde loketten te openen.» Vlaardingen/Maassluis Ge parkeerde caravans worden vanaf 1 november niet meer ge tolereerd op de openbare weg. Vlaardingse en Maassluisse agenten en met name de wijka genten. hebben opdracht gekre- .gen eigenaren van die voertui gen te verzoeken hun caravans weg te brengen naar de stalling. Als er na 1 november nog cara vans, campeerwagens of boot trailers op de openbare weg staan, kunnen eigenaren een be keuring tegemoet zien. Volgens de Algemene Politie Verorde ning (APV) van beide steden geldt het verbod tot 1 april van het volgend jaar. en W de onroerend goed-heffing verhogen met vier procent, van de raad mag de stijging niet bo ven bet inflatiecijfer van 2,5 pro cent uitkomen. Door deze ingreep kan de ge middelde Maassluizer volgend jaar mogelijk ongeveer tien gul den in zijn zak houden. Maar de fractievoorzitters stortten van middag nog meer wensen uit over het hoefd van het college. Met name de PvdA maakt zich sterk voor hogere investeringen op het welzijnsbeleid. Hoewel het bedrag voor welzijnsbeleid in 1991 nominaal gelijk blijft met dit jaar, betekent dit volgens fractievoorzitter Robert Punt in de praktijk een bezuiniging van ruim 2,4 ton. „Wij vinden dat er niet verder op het welzijnswerk mag worden bezuinigd", stelde ..Punt, die graag extra middelen beschikbaar wil stellen voor het emancipatiewerk, de biblio theek, het ouderenwerk en de herstructurering van het open jongerenwerk. Milieu Een groot aantal van deze initia tieven wordt ondersteund door CDA en D66. De laatste partij profileerde zich vanmiddag bij monde van fractievoorzitter Le- nie van Duijn op het milieuvlak. Van Duijn vindt, dat een duide lijk opsporings- en vervolgings beleid op milieugebied absolute voorrang moet krijgen. „In Maassluis wordt nauwelijks ge controleerd op het gebied van milieudelicten. Deze situatie moet de komende periode wor den doorbroken". De gevraagde extra ^uitgaven (waaronder ook een voorstel van CDA en VVD 100.000 gulden uit' te trekken voor een woningbe hoefte-onderzoek), gekoppeld aan de wens om de tarieven te verlagen hoeven zeker niet te betekenen dat de raad de ge meente in 1991 met een miljoe nentekort opzadelt Bijna alle fractievoorzitters ge ven aan, dat het college de finan ciële positie van de gemeente voor 1991 veel slechter heeft voorgesteld dan zij in werkelijk heid is. Zo is in de begroting een zogenaamd restkrediet aange troffen van 1 miljoen gulden. Dit potje, dat niet tot de gewone sal- di-reserves behoort, kan volgens de fractievoorzitters eenvoudig worden aangewend als dek kingsmiddel voor de gewenste uitgaven. Maassluis Het Maassluisse meisje Ciska Smits (7) heeft op een haar na de hoofdprijs ge haald van de landelijke finale van een tekenwedstrijd. Haar zelf bedachte 'spaghetti-strip- held' oogstte gistermiddag bij de beroemde juryDick Bruna en zilveren griffel-winnares Irame Drosevenwel zoveel lof dat zij alsnog werd bedacht met een eervolle vermelding. Meer dan drieduizend deelne mers waren er geweest aan de door Dolmïo uitgeschreven te kenwedstrijd. In de jongste cate gorie, van zes tot en met negen jaar, won Ciska vorige week de regionale finale, waarna haar poppetje met een hoofdje van ui en een lijfje van tomaat doorging naar de landelijke selectie. Zij werd nummer twee, omdat, al? dus Bruna en Dros gistermiddag* „zij ernstig gecharmeerd zijri van haar tekening". Omdat de organisatie alleen was uitgegaan van een hoofdprijs, is het nog niet duidelijk wat die eervolle vermelding voor Ciska Smits inhoudt. Naast een berg stripboeken kan zij naar alle waarschijnlijkheid rekenen op een rondleiding door de Toonder Studio's. Vlaardingen De Vlaar dingse kapper J.M. Liebrechts heeft aan het kortste eind ge trokken in een geschil over een landelijke reclame-campagne, waaraan hij verplicht moest meebetalen. Het Hoofdbedrijfschap Ambach ten vroeg van alle kappers in Nederland een toeslag van 280 gulden boven de gebruikelijke jaarlijkse heffing. Liebrechts, sinds jaar en dag in het bezit van een zeer druk beklante kappers zaak aan de Marktgraaflaan, protesteerde tegen die toeslag bij het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. Volgens hem le verde de campagne hem niet meer omzet op, zodat hij de toe slag niet Wilde betalen. Ook vindt Liebrechts het niet juist dat kappers die waren aan gesloten bij de Algemene Neder landse Kappersorganisatie, maar de helft van de toeslag hoefden te betalen. Het College van Beroep voor het Bedrijfs leven heeft de bezwaren van Liebrechts nu verworpen. Vol gens dit college is het Hoofdbe drijfschap Ambachten wel dege lijk gerechtigd voor een dergelij ke collectieve campagne een toe slag aan alle kappers in rekening te brengen. Hoek van Holland Bij een gis teren in Hoek van Holland uit gevoerde snelheidscontrole zijn veertien automobilisten be keurd. De politie noemt het aan tal overtreders opvallend laag. Vrijwel alle bekeuringen deelde de politie in de ochtenduren langs de 'bootroute' uit. Op deze route werd uitgebreid gecontro leerd omdat er klachten bij de politie binnen zijn gekomen over het te snel rijdende vrachtver keer. Op deze route stelde de po litie de hoogst gemeten snelheid vast. Een Britse bestuurder van een personenauto wilde nog snel de boot halen en reed 90 kilome ter per uur op een plaats waar slechts 50 is toegestaan. Steek- proefgewijs controleerde de poli tie later op de dag in het dorp. Daarbij werd slechts één snel heidsovertreding vastgesteld Schiedam kanaal 28 UHF kanaal 3 VHF Rotterdam ACR1 kanaal 28 UHF Rotterdam ACR 2 kanaal 7 VHF (BRT 2) Ce pel Ie san den IJssel kanaal 12 VHF Rotterdam ACR 2 kan ook ontvangen worden in Albrandswaard, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs en Bleiswijk. Op de kabel in Rotterdam en Schiedam wordt ook het programma van Stads TV Rotterdam uitgezonden op kanaal 28. Op" maandag tot en met vrijdag dagelijks om 17.30 uur, herhalingen om 19.00, 20.30, 22.00 en 23.00 uur. Stads TV Rotterdam en de Avondbladen TV krant, elke dag-uw aigen stad op de televisie. ROTTERDAI Wilt u meer informatie over Avondbladen TV krant of verterjenwoordigersbezoek met demonstratie? Bat dan 010-404S0SS

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1