Geld voor huizen 296 gehandicapten Hoorzitting museum op kleine schaal Sociale vernieuwing vanuit wijkwinkels Milieutoets voor raadsvoorstellen Zorg over turnzalen Overval opgelost VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Brandweerman blij met bier Wakkere winkelier Eerste project in Spaland File door misverstand Rode Kruis installeert hulppeloton Gemeente wacht nog steeds op SW VRIJDAG 2 NOVEMBER 1990 PAGINA 13 BCVtoü.^, Postbus 4008.3130 KA VlaanJinoenTTelefoon: sportredactie: 434S209. Telefax: 010-434975 4. V - -™ """v WW»"»»#? Eer» flesje bier wordt door brandweerman Bas Breederveld in dank aanvaard. De onfortuinlijke spuitgast, die met een gebroken been het bed moet houden, heeft het maar moeilijk in het Holyziekenhuis. „Je 2a! hier nog van het roken af komen", lachten de collega's die hem gistermiddag kwamen op zoeken. Breederveld brak in de nacht van dinsdag op woensdag zijn been bij het blussen van een brand in de Eendrachtstraat in Vlaardln- gen. Hij gleed uit over glasscherven Commandant ing. J.W. van Es ging gisteren mee op ziekenbe zoek. Vlaardingen Een wakkere winkelier heeft gistermiddag op de Hoogstraat twee jeugdige die ven een duur jack afhandig we ten te maken. De middenstander merkte de verdwijning van het jack op. toen de twee jongens net zijn winkel hadden verlaten. Terwijl de een hem aan de praat had gehouden had de ander het kledingstuk in zijn rugzak ge propt. De man rende de jongens achterna en pakte de rugzak af. De dieven wisten te ontkomen. Waterweg De stich ting Schievaart mag in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis 296 geeste lijk gehandicapten gaan huisvesten in nieuw bouwprojecten. De stichting heeft daarvoor toestemming gekregen van het ministerie van welzijn, volksgezond heid en cultuur. Sehiedam De zorg om het milieu is door het rood-groene college van B en W tot speerpunt van beleid verheven. De komende vier jaar wi! de PvdA/D66/Groen Links-coalitie die bezorgdheid vertalen in een reeks maatregelen. In het voorjaar van 1991 moet een integraal milieubeleidsplan het licht zien, om de twee jaar wordt eveneens van af volgend jaar de stand van de milieuvervui ling in al zijn facetten in kaart gebracht en er komt een stedelijk milieu-educatief centrum. - Het is slechts een greep uit de 'milieuplannen' waarmee Schiedam haar voortvarendheid op dit terrein wil benadrukken. Sommige voornemens zullen pas op langere termijn effect sorteren, zoals de milieutoets waaraan voortaan elk gemeente raadsvoorstel wordt onderworpen of de oprichting van een aparte gemeentelijke dienst voor Milieu, die de slagvaardigheid moet vergroten. Maar de bevolking zal het ook aan de lijve onder vinden, dat Schiedam haar milieubeleid verder aanscherpt. Zo willen B en W zo veel mogelijk groenvoorzieningen met elkaar verbinden zodat er 'groengordels' door de stad worden getrokken. In navolging van de stadsuitleggebieden wordt ook in de oudere stadsdelen groen gecreëerd op plaatsen waar nu overbodige verhardingen zijn. Aan de randen van de stad heeft dat, weet het col lege inmiddels uit ervaring, tot een beter microkli maat geleid. Particulieren wordt een belangrijker rol toege dicht in het groenbeheer in hun woonomgeving. Daarmee denkt het college twee vliegen in één klap te slaan; legiobewoners hebben daarom in het verleden al gevraagd en bovendien sluit het afsto ten van groen aan bij het wïjk- en buurtbeheer dat weer past in het beleid van sociale vernieuwing. De komende jaren wordt ook op flinke schaal overgegaan tot herbeplanting van grasvelden. Maaischema's zullen worden aangepast, zodat grasvelden die geen lig- of speelweidefunctie heb ben een grote natuurwaarde krijgen. Verder be looft het college het bomenbcstand verder uit te breiden. Een specifieke plaats neemt het Beatrixpark in. De rust in het park moet worden vergroot, zodat be zoekers erin privacy de dag kunnen doorbrengen. Maatregelen daarvoor worden in 1993 getroffen. Op de begroting is 130.000 gulden gereserveerd. Het afvalpiobleem denkt de coalitie op twee fron ten te lijf te kunnen gaan. Eveneens volgend jaar start een afvalpreventieproject waarbij door mid del van voorlichting aan bedrijven en particuüe- ren wordt geprobeerd de afvalstroom enigszins in te dammen. Verder moet er een verfijnd inzame- 5 lingssysteem in de hele stad komen. De soorten af- val worden nog meer gescheiden dan nu al het ge- val is. 3 Weer andere voorlichting aan individuele bewo- J ners zal door een milieu- en energieteam worden s verstrekt. Dat oude plan van wethouder Zijdeveld I is door zijn opvolger De Leede verder uitgewerkt, f i De nieuwe milieuwethouder denkt het team vol- 1 gend jaar te kunnen installeren. Vlaardingen Het instellen van multi-functionele wijk winkels is in de visie van Groen Links in Vlaardingen de beste manier om de sociale vernieuwing gestalte te ge ven. Dat schrijft de partij in de nota 'Sociale vernieuwing een fopspeen?' Getuige die nota heeft Groen Links wei nig vertrouwen in het beleid van burgemeester en wet houders. vang moeten zorgen en scholie ren begeleiden bij het huiswerk. „Wijkbewoners gaan op deze wijze zelf een groot stuk verant woordelijkheid dragen voor hun leefomgeving", aldus Groen Links. Dat zou weer een positie ve invloed hebben op de leef baarheid van de wijk. De manier waarop B en W tot dusver de soe 'e vernieuwing hebben aanger deugt niet, meent Groen Links. „De bu reaucratie heeft weer toegesla gen met de gebruikelijke pro jectgroepen, werkgroepen en uiteindelijk een stuurgroep. Zo dreigt alles te stranden in een circuit van ambtenaren. De mensen waar het om gaat zijn niet vertegenwoordigd". Groen Links dringt aan op een grote male van inspraak. Dat is vol gens die partij de essentie van de sociale vernieuwing. Vlaardingen Een bezuiniging van bijna twee ton op hét onder houd van turnzalen is onaan vaardbaar. Dat schrijft de Vlaar- dingse raad voor sport en recrea tie (VRSR) in een reactie op de door het PvdA/CDA/D66-colle- ge opgestelde begroting. De raad stelt voor geld op andere posten te schrappen om de renovatie van turnzalen te kunnen bekos tigen. Ook van de noodzaak alle zand bakken in de stad af te breken is de raad niet overtuigd. Het colle ge wil op die manier 82.000 gul den bezuinigingen. De VRSR vind dat de gemeente eerst een 'speelruimteplan' moet opstel len. Maar over het geheel genomen, kunnen de financiële plannen van de coalitie wel de goedkeu ring van de VRSR wegdragen. Met name de investeringen in een hekwerk rond de door van dalisme geplaagde bobbytuinen in de Indische Buurt en in de aanleg van recreatieve voorzie ningen langs de route van park het Hof naar het havenhoofd vallen bij de VRSR in de smaak. De raad zou graag zien dat de ge meente pok enige miljoenen in vesteerde "in- de bouw van een nieuw zwembad. Want het te< rugbrengen van het exploitatie tekort van het Rolpabad tot 170,000 gulden in 1992 is volgens de VRSR niet mogelijk bij hand» having van het Kolpabad. Die wijkwinkels van Groen Links zijn meer dan gewone buurthuizen: de kinderopvang, de GGD, de kringloopwinkel en het Idussenbureau zijn er geves tigd. De wijkbewoner kan er ook terecht voor cursussen en treft er soms de wijkagent. De 'winkel' zou bovendien voor jeugdop- Vlaardingen De gewelddadi ge overval die op 16 augustus werd gepleegd op een bewoner van de Van Rïebeeekstraat is op gelost. De Vlaardïngse politie heeft drie mannen aangehou den, 18,19 en 20 jaar oud, waar van er twee hebben bekend dat zij de overval hebben gepleegd. De drie waren samen ook ver antwoordelijk voor tien winke linbraken, waarbij in totaal 4500 gulden werd buitgemaakt De mannen zijn vandaag voorgeleid voor de off t cier van justitie. De twee oudste mannen werden dinsdagavond op heterdaad be trapt bij een inbraak in een win kel op het Liesveld. Zij beken den tien inbraken in winkels op het Liesveld, in winkelcentrum De Loper en aan de Van Hogen- dorplaan in Vlaardingen. Bovendien kwam aan het licht dat de 19~jarige man samen met een 18-jarige huisgenoot, een dienstplichtig militair, de over val aan de Van Rïebeeekstraat had gepleegd. De twee mannen drongen in de nacht van 16 au gustus gewapend met messen, een koevoet en stukken touw een huis binnen, op zoek naar geld. De wakker geworden be woner kreeg een klap met de koevoet op zijn hoofd. Het slachtoffer verzette zicb zo hef tig tegen zijn belagers, dat de in- J brekers op de vlucht sloegen. j Maassluis In de Koningshof in Maassluis is vanmiddag het laat ste van zestig geneeskundige pe lotons van het Rode Kruis geïn stalleerd. Het GNR-peloton wordt bij rampen ingezet in de regio Delta, het gebied Schie dam. Vlaardingen, Maassluis, Maasland en Hoek van Holand. Met de formering van dit pele- ton rondde het Rode Kruis een operatie af die in 1981 werd Inge zet. In dat jaar werd met de rege ring overeengekomen dat het Rode Kruis een plaats zou inne men in. de nieuwe rampenbe strijdingsorganisatie. Deze orga nisatie was bedoeld ter vervan ging van de Bescherming Bevol king (BB). Volgens de opzet worden de 60 GNK-pelotons verspreid over de 51 brandweerregio's in ons land. Bij calamiteiten zullen Rode Kruis en brandweer nauw sa menwerken. Het peloton dat vanmiddag in Maassluis werd geïnstalleerd, bestaat uit 65 goed getrainde vrijwilligers, onder wie artsen eri verpleegsters. Zij zijn verant woordelijk voor de complete ke ten1'van hulpverlening, van het rampterrein tot het ziekenhuis. Het peloton wordt gevormd door drie medische groepen, twee verzorgingsgroepen en een com mandogroep. Het Beatrixpark 1 moeteneer nog dan nu, een oase van rust worcten in Schiedam! Schiedam De onderhandelin gen tussen de gemeente Schie dam en SVV overeen nieuw sta dion verkeren nadrukkelijk in een patstelling. Toen beide par tijen op 21 september na het zo veelste overleg uiteen gingen, lag de afspraak op tafel dat SW binnen drie weken met concrete plannen zou komen voor de bouw van een nieuw stadion of voor renovatie van de huidige opstallen in sportpark Harga. „We zijn nu zes weken verder en we hebben nog niets van SVV vernomen", aldus wethouder Bart de Leede. „Er ligt helemaal niets op tafel. Het zal duidelijk zijn dat SW nu aan zet is. Er zal toch echt dit jaar met de bouw begonnen moeten worden, an ders is het voor volgend seizoen geen haalbare zaak". Schiedam In een verga derzaal van het Novotel hebben delegaties van vier partnersteden gisteravond kennis gemaakt met verte genwoordigers van het Schiedamse verenigingsle ven. De ontmoeting verliep succesvol, want reeds voor het begin van de eigenlijke partnerstedenconferentie werden de eerste uitwisse lingen voor 1991 afgesloten. Deze conferentie vond van ochtend in de aula van het Ste delijk Museum plaats, waarop de delegatieleden de bijeen komst vanmiddag een discus sie voerden over ae rol, die de partnerstedenconferentie in de eenwording van Europa zou kunnen spelen. Vanmid dag werd eveneens de ten toonstelling Eurokunst geo pend. Dat elke stad met zijn eigen besognes kampt, heeft chef- kabinetzaken Constance Ber- ndsen de laatste weken aan den lijve ondervonden. Door strubbelingen in met name Velen je (Joegoslavië) en het Italiaanse Udine traden er de laatste dagen grote verande ringen op in de deelnemers lijst Zo werd het aangekondigde bezoek van de burgemeester van Velenie op het laatste mo ment afgelast omdat zijn stad te kampen heeft met hevige overstromingen. Hij Iaat zich vervangen door enkele amb tenaren. Het Italiaanse Udine ontbreekt helemaal op het ap pèl. Doordat de nieuwe burge meester geen geld beschikbaar wilde stellen, konden de Ita lianen niet naar Schiedam af reizen. Graham Hughes, de ai mabele grand old man van de delegatie uit Wales, maakte gisteravond wél zijn opwach ting. Tot groot genoegen van WD-raadslid Will van Wijk. De sportfanaat regelde giste ren een crici etuitwisseling voor de jeugd tuisen Schiedam en Neath. Prisma H. v. Kooi] showroom. ehketo n*8rt»*flSCJ Ooslhavenkade 14 Vlaardingen 4343213

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1