'Tienerclub' DWS op goede weg Aartsen verbetert stokoud clubrecord Ongelukkig Pollux vindt hond in de pot Eagles stijgt SPORT WATERWEG 9 Arno Hendriks valt sterk in Spirit denkt al aan een feestje 1 WZsBi&iËè Olympus zoekt speaker SCHIEDAM WIL DERDE SPORTHAL Rijnmond neemt de koppositie WIK schakelt Meeuwisse uit Rotterdams Nieuwsblad maandag 5 november 1990 VlaardingenDe heren van hockeyvereniging Pollux mochten lange tijd tegen kop loper Leidse Studs hopen op een verrassend resultaat. Edoch, nadat Pollux-invaller Feike Cats een kwartier voor tijd vergat 2-1 aan te tekenen, was het onmiddellijk in de te genaanval Leiden dat de ge nadeslag aan Pollux toedien-- de (1-2). Trainer-coach Wouter Schutte had zijn taktiek duidelijk aan de veel scorende tegenstander aan gepast. Met vijf verdedigers en slechts één spits speelden de Vlaardingers bijzonaer verdedi gend. Toch liep het in de eerste helft niet echt goed bij Pollux, dat dan ook na een kwartier uit eèn strafcorner op achterstand kwam. De ploeg uit Leiden had in die fase wel geluk dat de at tente spits Sjoerd van Beek net het nodige fortuin ontbeerde. In deel twee veranderde Schut te, die inzag dat Pollux op deze wijze geen vuist zou kunnen ma ken, van tactiek. Peter Adriaan- sens kwam de jongeling Floris Hollestelle vervangen, waar door Arno Steehouwer als twee de spits acteerde. Pollux kreeg daardoor duidelijk meer vat op het spel. Na een kwartier moest aanvoer der Antoine Rocourt na een on- gelukkige botsing het veld rui- men. Hij werd vervangen door de onberekenbare Feike Cats, die ook voorin ging spelen. Lei- 1 den kwam duidelijk in de pro- J blem en, een strafcomervariatie bracht Pollux verrassend op ge lijke hoogte. Over de doelpunt- m'aker bestond niet al te veel duidelijkheid, maar Feike Cats •was na discussies de persoon die scoorde met hulp van Lucas Adriaansens. Leiden wankelde, tot het geme- morcerde moment een kwartier voor tijd. De al juichend weglo pende Erwin van Alphen speel de diep op Cats, die alleen op de keeper afging en deze gaed om speelde, maar de bal op de zij kant van het doel sloeg In de te genaanval viel de ongelukkige genadeklap, waarna Leiden zelfs nog twee maal scoorde. „Al met al natuurlijk een bijzon der ongelukkige nederlaag", sprak de nuchtere Schutte. „Als je ziet dat we deze jongens goed onder druk konden zetten, ben ik toch zeker niet ontevreden. Het is inderdaad jammer van die femiste kans, maar daar kun je elaas toch niets meer aan ver anderen. Het was jammer dat een prachtige lob van Cats vlak voor tijd werd afgekeurd, want een ietwat draaglijker eïnduit- Feike Cats staat op het punt een verdediger van Leidse Studenten uit te spelen. Later zou de invaller van Pollux een hoogst ongelukki ge hoofdrol vertolken. slag hadden we echt wel ver diend". Schiedam Het klinkt wellicht erg arrogant, maar het eerste da meselftal van de Schiedamse hockeyvereniging Spirit mag zich al na negen wedstrijden in de tweede klasse A al bijna kam pioen noemen. De formatie1 van de succesvolle trainer-coach Henk de Bruin heeft na de 5-1 zege op Ommoord zeven punten voorsprong op de concurrentie, dus kan het met een gerust hart nog een keer wat puntjes verspe len. Tegen nummer twee Om moord liep het echt als een trein. De bezoeksters werden volledig -van de mat gespeeld. Eens te meer werd duidelijk waarom Sprit in de acht voorgaande par tijen al derig maal gescoord had en slechts drie treffers om de 'oren had gekregen. Het sterke Spirit kwam na tien 'minuten verdiend op voor sprong dpor de attente Carolien Breughem die de rebound van een strafcorner verzilverde. Ommoord stond met de rug te gen de muur en kon niets anders dan verdedigen, met als gevolg veel strafcomers tegen. Uit twee van die hervattingen scoorde de goed spelende Nicolien de Rond voor de pauze, zodat de beslis sing al was gevallen. Na de onderbreking scoorde Spi rit het traditioneel snelle doel punt. „Iets waarop we uiteraard hard trainen", aldus de breeduit lachende De Bruin, Hierna kwam Ommoord even wat beter in het spel en moest de Schie damse defensie het vierde tegen doelpunt van het seizoen toe staan. Onder aanvoering van uitblinkster Marcelien Hofstee nam Spirit het initiatief en op nieuw was het Carolien Breug hem die voor 5-1 zorgde. „We hebben echt een fantasti sche wedstrijd gespeeld. Met name Karin Bakker, Annet Hengst en Marcelien Hofstede speelden een wereldpot, maar eigenlijk was iedereen in bloed vorm", aldus De Bruin, die van uit een -riantepositie aan de tweede reeks van negen wed strijden kan beginnen. door PAUL VAN DEN BOSCH Schiedam Het tiener klasje van DWS met Martijn Verhagen als bovenmeester heeft in de eerste vijf wedstrij den in de eerste divisie aangetoond bij vlagen het 'gróte-mensen- handbal' te beheersen. Tegen het kleurloze Wings (19- 12) voegde de Schiedamse for matie twee punten toe aan de eerder behaalde vier, zodat na het eerste kwintet ontmoetingen de strijd in de onderste regionen voorlopig aan de deur van DWS voorbij gaat. Een vijfde plaats is de notering in deze tussenstand. Gesteund door het handjevol routiniers, van wie er gisteren twee in een bouwvallige staat verkeerden, gaat de groep DWS- junioren vooralsnog niet kopje onder in de op één na hoogste di visie van Nederland. Zelfs toen in de eerste helft tegen Wings de doorgaans productieve Marian den Hartog met een enkelblessu - re uitviel en met een op halve kracht spelende Janet Eggel- meijer (ging vorige week tegen Animó door haar knie) in de ge lederen, stortte de blauw-witte équipe met een gemiddelde leef tijd van om en rfabij de twintig jaar niet in. De rommelige tweede helft ein digde dan wel, begrijpelijk ge zien de noodgedwongen perso nele wisselingen, in een gelijk spel (7-7), maar in de eerste epi sode was al voldoende afstand tot de zwakke opponent ge- creeërd: 12-5. In die eerste helft werkte de thuisclub met een voor DWS ongekend hoog sco ringspercentage af. Wings, de vergane glorie uit Rijswijk in dito shirts, werd soms compleet overlopen. Voorde pauze namen de routiniers hun taak het op sleeptouw nemen van het teamuiterst serieus. Karin van de Brand heerste onbe dreigd in de defensie, Marian den Hartog nam voor haar bles sure zonder fouten de strafwor- pen, Janet Eggelmeijer was doel treffend vanuit de tweede lijn, Christa Boer is nog altijd een ef fectieve break-outspecialist en Dineke Spanjaart maakte een redelijke rentree in de rechter- Op dat fundament gestoeld kon den ook de Schiedamse 'jonkies' hun graantje meepikken. Daph ne Hendriks (16 lentes jong pas) nam de verdedigende taken van Janet Eggelmeijer goed_ voor haar rekening en Claudia Bos (door bondscoach George van Noesel geïnviteerd voor een trainingsstage met Jong Oranje) kreeg door het goede spel van rtjkw i Verdediging zorgenkind Juventus De basketballers van mtmmmmmmmmmmm vijf persoonlijke fouten DECA/Green Eagles BASKETBAL missen. Voornaamste gingen in eigen huis ten scores: Edwin Moerman onder tegen Waddtnx- 23 en Marcel Schriel 22. veen Flyers: 77-36. De vervanger Wilco Stotk Juventu*—Jumpers ruime zege van Thom- wel. (h) 102-65 De thuisploeg son/Juventus (h) op Green Eagles—Wed- speelde een verdienste- Jumpers (102-65) was dinxveen Flyers (h) 77- lijke eerste helft, waarbij vooral belangrijk voor 88 De al vroeg In de vooral Vladan Jankovfc het geslonken zelfver- wedstrijd opgelopen zich—eigenlijk voor het trouwen van de Schle- foutenlast nekte Green eerst dit seizoenecht damse ploeg. Een dag Eagles, dat tegen Wad- onderscheidde. De for- later werd Juventus in dinxveen Ryers toch ward van Joegostavl- de bekercompetltre uit- een goede wedstrijd sche afkomst was na geschakeld door Llsse: speelde. De ploeg van veertig minuten ook 84-103. De damesploeg Henk van der Vaart, die topscorer met 27 pun- van Juventus boekte te- sterk begon (29-14), ten. In deel twee sloeg gen concurrent BV daarna de tegenstander de chaos weer toe, O dijk de eerste zege van de leiding zag nemen waarbij Juventus ander- het seizoen. Saillant ge- {rust: 44-47) en in de maal liet zien dat de noeg gebeurde dit zon- tweede helft zelfs nog in zwakte in de verdedl- der de vakantie vieren- staat was tot een slerke ging schuilt. Naast Jan- de trainer-coach Peter Inhaalrace (van 50-60 kovfc scoorden ook Jan Snel. Waar Snel zijn for- naar 63-63). moest in de Stolk (19) en Peter van matie dit jaar nog niet laatste minuten enkele der Waal (15) bovenmo- zag winnen, slaagde belangrijke pionnen met daal. Jacobs geeft goede voorbeeld De hockeyers van As- I vion versloegen Groen Geel in Wassenaer met 1-2. De dames kwamen HOCKEY i aan het uitstekende keeperswerk van Nat halie de Vries te danken dat Evergreen niet met fn eigen huls niet verder wedstrijd van de Sdhle- hogere cijfers verloor, dan O-O tegen Prinsen- damsen, die met name DopieSpirit (h) 1-0 beek. De heren van tevreden konden zijn Opnieuw een ongelukki- Evergreen blijven win- over de hoge inzet. As- ge nederlaag voor de oen. Ditmaal met 1-3 in vion was wel de betere formatie van Rein Rijswijk. De dames ver- ploeg, maar kon dat Hengst. Vele kansen loren verrassend met 0- overwicht niet In doel- bleven onbenut, terwijl 1 van Dople uit Delft. De punten uitdrukken. strafcorners van Peter neren van Spirit verio- RijswijkEvergreen van Beurden en Frans ren van helzelde Dopie (h) 1-3 Evergreen kwam Hengst van de lijn wer- met 1-0. De dame3 van na vijf minuten voor het den gehaald. In de twee- Pollux. tenslotte, ver- eerst dit seizoen op ach- de helft besliste Dopie sloegen Culemborg in terstand. Daarna was uiteenterechlestrafbal. eigen huis met 2-0. het alleen Evergreen dat PolluxCulemborg (d) Groen GeelAsvion de klok sloeg. Liefst drie 2-0 Een goede eerste (h) 1-2 Een goede zege strafcorners door On no helft bracht Pollux ver van het verzwakte As- van Rensen, Paul Egdter diend op voorsprong, vion. dat zelfs 'good- en Erol Bulman bracht- Mariska Schippers hielp old' trainer-coach Ro- ten Evergreen verdiend de Vtóardingsen aan de natd Jacobs moest op- op voorsprong, Laatste leiding, waarna Irene slellen. Asvion speelde man Robbert Dossln Schoonfeld uit een een briljante eerste redde nog op sublieme strafcorner de marge helft. Jacobs zelf open- wijze op de lijn. verdubbelde. Na de' de de score, waarna Evergreen—Dopie (d) thee lag het initiatief bij MarcLomans Asvion op 0-1 Evergreen mocht Culemborg. maar onder 0-2 bracht. In deel twee zich laten dopen tot de leiding van de uitsta-- scoorde Groen Geel nog ploeg in het missen van kend keepende Mar wei tegen, maar Asvion de mooiste kansen, greet van HalewJjn kwam nauwelijks in de Liefst twintig strafcor- kwam Pollux niet In ge- problemen. ners bleven onbenut, vaar. AsvionPrinsenbeek terwijl Dopie er wel eon- (d) 0-0 Een aardige tje verzilverde. Het was De Korenbeurs stevent op titel af Schiedam De promo tie van'De Korenbeurs naar de tweede divisie is neg slechts een kwesle TAFELTENNIS i het dubbel. NO AD—Twenty One Up 3-7 NOAD was fn de' vierde divisie minder van tijd. De Schiedamse beurs 1-9 Het kan dus succesvol In de return tafeltennissers spelen niet meer stuk voor De tegen Twenty One Up 2'. nu twee keer thuis en in Korenbeurs, dat de eer- Na de 5-5 in trokken de dietweede wedstrijd, op ste wedstrijd tegen Do- Schiedammers nu In ei- 17 november tegen 't cos overigens nog mei gen omgeving met 3-7 Zand. kan de titel wor- 4-6 had verloren. Dit- duidelijk aan het korste den behaald. Na een maal werd het voor SI- eind. Glenn Boedbram wat matige competitie- mons en de zijnen een en Kees de Koning won- start hebben Jan Si- heel eenvoudige 1-9 nen leder maar één par- mons, Ron van der Wijk overwinning, waarbij tij, terwijl André Eerland en junior Dennis Huis- slechts Ron van der Wijk al zijn partijen gewon- man duidelijk afstand één partij af moest nen moest geven. De genomen van de overige staan. Na een 0-4 tus- Koning en Boedhram teams. Na de 1-9 zege sensiand verloor hij -van wonnen nog wel het op Docos bedraagt de Michel van der Kooy, die dubbel, maar de neder- voorsprong op BT Lif- pas op twee nederlagen laag betekent toch dat ters 2 nu al twaalf pun- stond. Jan Simons en NOAD in de resterende ten en op dat zelfde Do- Dennis Huisman ver- drie wedstrijden nog de, cos zelfs vijftien punten, dubbelden dat aantal, nodige punten moet ha-. NOAD verloor met 7-3 want zij bleven ongesla- len om niet uil de vierde van Twenty One Up. gen. Simons en Van der divisie weg te zakken. DocosDe Korerr- Wijk zegevierden ook in Maassluis Acht punten uit ze ven wedstrijden, luidt na het eerste kwart van de kompetitie de tussenbalans van het dames team van DECA/Green Eagles. De Maassluise basketbalploeg versloeg het tweede team van Festo/BW uit Voorburg mét 52-46. Topscoorsters aan Eagles- zyde waren Ada Staal met 16 punten en Marjolein Vlasblom met 11. Vlak voor het einde van de eerste helft, die tot dan toe ge- lijkop was gegaan, sloeg Voor burg een gat van zes punten: 21- 27- Die voor de Eagles nadelige marge werd na rust 2elfs nog vergroot tot tien pun ten. Dat kwam door een niet functione rende zone-defensie en enige on oplettendheid van de discipelen van Lieuwe van Loon. De Maassluise coach greep in, zette zijn ploeg in een agressieve re defensie-opstelling en prompt liep de achterstand van Green Eagles terug. In de twaalfde mi nuut kwamen belde ploegen weer op gelijke hoogte, waarna de groenhemden over Voorburg alleen nog uit vrije worpen, die door de foutenlast van de tegen stander konden worden geno men: 52-46. Janet Eggelmeijer (rechts) wendt het hoofd af, maar haalt niettemin verwoestend uit na mens DWS. DWS in de eerste helft blijkbaar zoveel vertrouwen dat ze einde lijk deed wat ze veel vaker kan en moet doen: een solistische at - tie op de linkerhoek in plaat van telkens weer naar binnen weg te trekken. Een fraai doel punt (DWS' zevende) was de be loning voor het 16-j'arige talent- In deel twee. toen de overwin ning DWS niet meer kon ont gaan, gunde trainer Verhagen tevens Diana Zandwijk (de dochter van voorzitter Huïb, 16 jaar oud) een uitgebreide inval beurt, Ook zij viel ondanks een gemiste strafworp zeker niet uit de loon. De Schiedamse mixture van jon ge talenten en de oudere garde, waarbij het aanpassingsproces zowel binnen als buiten het veld nog in de steigers staat, verrast met zes punten uit vijf partijen. De wedstrijden die gewonnen moesten worden om uit de de- gradatiezorgen te blijven, wer den ook daadwerkelijk in winst omgezet Meer kan dit DWS, waar de ambities voor het mo ment zijn verruild voor een grondig opbouwproces, zich mo menteel niet wensen. D« doelpunt»n van DWS l&geri Wmgs werdpn gemaekt door Christ* Soor, Ma rian den Hartog, Oinske span|Hart (iader 4), Janet Eg go! mei jar (3), Lany Zandber gen (2), Claudia Boa en Karin van da Brand (ieder ij. Den. HaagHet met emoties ge paard gaande weerzien met Hel las, hun vroegere club immers, eindigde voor DWS-trainer Fred Overkleeft en opbouwer Bart-Jan Botterman in een ben voldoening gevende 15-12 over winning- Bij rust leidde de Schiedamse handbalploeg tegen het tweede team van de Haagse club al met 7-5. gehad als het vlak voor rust twee breakkansen had benut. Dat ge beurde niet en na de onderbre king werd -het gaatje van twee doelpunten door de thuisclub ge dicht Bij een 11-11 stand moest DWS'er Theo van Geene met een zware enkelblessure het veld nrimen en even leek de Schiedamse ploeg te wankelen. De jeugdige Arno Hendriks kweet zich echter voortreffelijk van zijn taak als Van Geene's vervanger en de midopbouwer zette zijn ploeg met zijn eerste schotpoging onmiddellijk op voorsprong: 12-13. Geroutineerd bouwde DWS ver volgens de voorsprong uit naar 12-15. Trainer Fred Overkleeft, die vorig seizoen met de nodige problemen vroegtijdig bij het he renteam van Hellas opstapte, prees behalve het collectief vooral Arno Hendriks ('Klasse als je op die leeftijd zo voortreffe lijk kunt invallen') en mid-ach- ter Edwin van Geene. SchiedamHef be stuur van de afde lingsclub Olympus Schiedam is met smart op zoek naar een spea ker. De kandidaat omroeper behoeft, zo wordt in de weekbrief vandeRVB-eerste klasser gemeld, geen voltooide opleiding achter de rug te heb ben. Wel wordt ver- wacht dat zij of hij overeen prettig en mogelijk aanstekelijk stemgeluid beschikt om de nodige informa tie (opstellingen, na men van sponsors, goede muziekkeuze) o ver sportpark Bijdorp te laten schallen. Be stuurslid Arjo Gordijn, bij wie ge interesseer den zich onder tele foon n um m er 010- 4700990kunnen aan melden, hoopt vooral op een grote schare vroü welijke sollicitan - Vlaardingen Stefan Aart sen was in 1969 nog lang niet geboren toen Hoger van Hamburg voor VZC op de 400 meter vrije slag een nieuw clubrecord vestigde. Die zelfde Aartsen is er na 21 jaar in geslaagd dat altijd nog overeind staande clubrecord te verbreken. Met een tijd van 4.10.3 minuten verdreef de 15-ja- rige zwemmer het stokoude re cord van Van Hamburg naar de geschiedenisboekjes. Met het nieuwe clubrecord haal de Stefan Aartsen. zoon van VZC's trainer Chris Aartsen, zijn persoonlijke record op deze af stand met liefst vijf seconden omlaag. Aartsen had zich met die oude tijd zich overigens al ge plaatst voor deelneming aan de nationale winterkampioen schappen, Die limiet is door zijn progressie behoorlijk aange haald. Ook op de 100 meer vrije- slag heeft Stefan Aartsen, die momenteel traüngsstages van de landelijke jeugdploeg volgt, al een startbewijs voor dat kampi oenschap behaald. Voor het clubkampioenschap moet Stefan Aartsen voor het zwemmen van zijn favoriete slag nog even wachten tot zondag 16 december. Op die finaledag staat dè 1100 meter vrijeslag gepro grammeerd. Dat Aartsen ook op de vlinderslag redelijk uit de voeten kan, heeft hij inmiddels bewezen. In een tijd van 0.01.5 bleef hij slechts 0.2 seconde bo ven het in 1988 gezwommen clubrecord van Michael Numan. Aartsen bleef wel zijn concur renten Michael van der Mast en Jeroen Hoeksel ver voor. Bij de dames legde Marjon Stam beslag op de clubtitel. Zij raffelde de honderd meter vlinderslag af in 1.10.7, waarmee zij Karin Stein (1.119) naar de tweede plaats verwees. Het in 1977 ge vestigde clubrecord van Diane Edelijn (1.03.6) bleef met deze tij den echter nog op flinke afstand. Bchiedam—Het college van burgemeester en wet- gaan uit naar Noord", aldus sportwethouder Bart den ingeruimd. „Onze gedachten voor de plaats enigmgen vandaan komt Breda Slecht spelen en toch winnen. Dat deden de volleybalsters van Rijnmond in Breda tegen Den Burgst (3-1)- En passant namen de pupillen van Gerard Wester- veld ook nog eens de leiding in de derde divisie. Hoewel de setstanden anders doen vermoeden (7-15, 8-15, 15-13 en 5-15), was het geen gemakkelijke overwinning. Rijnmohd speelde stroef en onzeker. „Misschien kwam het omdat we de koppositie konden overnemen, maar in elk geval haalde geen enkele speelster haar normale ni veau. In plaats van een op bouw over drie schijven werd er nu te gehaast ge speeld". aldus Rijnmond- coach Gerard Westerveld, die met wissels de rust in de ploeg trachtte te brengen, llja van Beekum en Edith Bouwknecht kwamen in de ploeg voor Monique Buis en Ma non Wormgoor. „Hel was zaak dat ze het kopje erbij hielden. Met deze wissels is dat aardig gelukt", meende Westerveld, die aan het be gin van het seizoen was uit gegaan van een tweede plaats, maar nu met zijn pu pillen 2elfs de ranglijst aan voert. Delft Na twee competitiewed strijden heeft het herenteam van handballend WIK nog altijd een ongeslagen status. In Delft won de formatie van Jan Helsloot met 23-17 (10-8) van het tweede team van EDH, dat vorig seizoen promoveerde naar de tweede di- Oud-international Kees Meeu- wlsse, normaliter goed voor slo ten doelpunten, kon tegen WIK geen vuist maken. De Delrtse schutter werd goed in bedwang gehouden door mandekker Ed win Roobol. Over het aanvallen de spel van WIK was trainer Helsloot niet tevreden, veel kansen werden door de Vlaar dingers om zeep geholpen. Vooral Chris Dobber, volgens Helsloot de grote uitblinker aan WIK-zijde, had veel pech met zijn schoten uit de tweede lijn, die vaak tegen paal en lat ket sten, waarbij hij ook nog eens de pech had dat de scheidsrechters aan enkele doelpunten van zijn hand niet de voordeelregel wil den verbinden. Naast Dobber speelden ook kee per André OJsthoom en Rob Mooij bij WIK een sterke partij- De dames van WIK verloren de uitwedstrijd tegen Olympia <1 met 14-7.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2