mows 'Wij arme raadsleden' 'Excelsior M presteert volgend jaar nog beter' KOOY SPORT VERWARMING Politieke avonden in de Hermandad De Wissel Politiek onbekend met regionalisering Ron Berveling verbindt eigen toekomst aan aanblijven van trainer Erie Gudde :M GASHAARDEN CV-INSTALLATIES I SCHIEDAM De Wissel, het oecumenisch centrum voor in forma- tie, aandacht en stilte, dat aan het Broersveld is ge vestigd, verwacht nog dit jaar haar deuren zes dagen per week te kunnen openen. Momenteel kan men er alleen gedurende een beperkt aantal uren op dins dag, woensdag, vrijdagen zaterdag terecht. De medewerkers van De Wissel vermoeden in de cember 'op sterkte' te zijn om de activiteiten met voldoende vrijwilligers te kunnen draaien. Een der gelijk aandachtscentrum, zo weten zij inmiddels uit ervaring, heeft flink wat tijd nodig om ingeburgerd teraken. De Wissel is een gezamenlijk initiatief van de Schie dam se kerken. Men kan er terecht voor een ge sprek, informatie over kerk en samenleving of om stilte te ervaren. Bovendien worden regelmatig ten toonstellingen ge houden. Vanaf woensdag zijn er bijvoorbeeld appli ques van stof en collages van Japans zijdepapier te zien. Die zijn gemaakt door de Schiedamse kunste nares Bonnie Onderwaater. Zij exposeert daar tot 10 december. De officiële opening wordt overigens pas volgende week zaterdag verricht door het D66-gemeente- raadslid Coby de la Rie. Die feestelijke gebeurtenis wordt tussen vier en zes uur muzikaal omlijst door het fluitkwartet Tegenwind. Open huis De stichting Eigen Werk houdt woensdag 14 no vember van tien tot vier open huis in hun onderko men aan deOve.rschiesestraat44. De stichting hoopt die dag vooral werklozen, arbeidsongeschikten, vut ters, uitkeringsgerechtigden en gepensioneerden te mogen begroeten. Zij kunnen zich dan laten informeren over de hob by- en cursusmogelijkheden die de stichting te bie den heeft. Met uitzondering van de cursussen teke nen en aquareleren hoeven voor de overige cursus sen uitsluitend materiaalkosten te worden betaald. Radboud op de radio Harmonieorkest Sint Radboud is komende week in de aula van scholengemeenschap Spieringshoek om opnamen te maken voor de KRO-radio. Het orkest uit Kethel geeft dan, overigens zonder publiek, een concert voor sopraansax en orkest. Het door Bernard van Beurden gecomponeerde stuk is speciaal voor Sint Radboud in het kader van 100- jarig bestaan geschreven. Bovendien wordt 'De koordendans' van Jules Strens uitgevoerd. De opna- t mes worden op een nog nader te bepalen datum t eveneens door de katholieke omroep uitgezonden, l Dezelfde muziekstukken kunnen fans van het or- kest ook komende zondag al beluisteren. In het Pas- sagetheater wordt dan het traditionele najaarseon- eert gegeven. Voortbordurend op het succes van vo- J "rig jaar is besloten het concert wederom- 's middags te h ou d en en we! om 14.15 uur. Dat de nadruk dit jaar op de saxofoon legt, waarbij Radboudman Tom de Vette als solist optreedt, is niet geheel onterecht. In het tweede gedeelte van het concert worden zelfs enkele speciale saxofoonstuk ken gespeeld. Dat doet Sint Radboud vanwege het 150-jarig bestaan van het instrument. Werk aan kabel De ONS gaat de komende twee weken werkzaam heden aan het kabelnet uitvoeren waardoor radio- en tv-programma's voor korte tijd onderbroken kunnen worden. Vanaf maandag kunnen, radioluis teraars op de fm-band enige hinder ondervinden. Die week wordt de apparatuur van het ontvangst station vervangen, zodat ononderbroken luisterge not tussen half negen en vijf uur niet kan worden gegarandeerd. Een week later gebeurt hetzelfde met de ontvang- stapparatuur voor tv. Dan is er tussen half tien en vijf uur mogelijk sprake van enig ongerief. Combinatiemarkt Wijkcentrum De Erker houdt zondag 18 november in het gebouw aan ds Jan van Avennestraat een gro te gecombineerde markt. De meeste ruimte wordt vrijgemaakt voor een creativiteitsmarkt waarbij ar tiesten en hobbyisten gelegenheid krijgen hun eigen kunstwerken én handvaardïgheidsprodukten aan de man te brengen, Kinderen kunnen iets verderop in het gebouw speelgoed te koop aanbieden, terwijl weer ergens anders een kledingbeurs wordt gehouden. Waarnemingen Helderziende waarnemingen staan woensdag 14 no vember centraal tijdens een bijeenkomst van de spi- rituele vereniging Harmonia in Schiedam. Mevrouw Cita ten Cate uit Den Haag is dan vanaf acht uur in wijkcentrum Nieuwland aanwezig om over haar helderziende waarnemingen te verteilen. Mevrouw ten Cate is onder andere beroemd gewor den door diverse optredens op radio en tv. Vlaardingen/Schiedam De bestuurlijke samen werking tussen de Rijn mondgemeenten begint vorm te krijgen. Zowel het overlegorgaan Rijnmond (OOR) als de ontwikke- lingsraad voor de regio Rotterdam (Rotor) hebben hun standpunt bepaald. Beiden zijn voor vergaan de samenwerking. Rotor, dat uit ondernemers en we tenschappers bestaat, is voor een al lesomvattend samen werkingssta tuut. De bestuurders in het OOR zijn voorstander van het op deelge bieden aangaan van gemeenschap pelijke regelingen tussen de zeven tien Rijnmondgemeenten. Raadsleden m Vlaardingen klagen ondertussen dat zij nog bijna van mets weten. Terwijl toch het mo-^ ment nadert waarop de gemeente raden een keuze moeten maken voor een samenwerkingsvorm. De minister van Binnenlandse Zaken wenst op 1 april van het volgend jaar duidelijkheid te hebben over de standpunten van 'de gemeenten in de regio. En voor die datum moe ten ook de Raad voor het Binnen lands Bestuur en de Wetenschappe lijke Raad voor het Regeringsbeleid hun oordeel geven over de plannen van Oor en Rotor. De gesprekken over hernieuwde samenwerking in de Rijnmond lij- ken zich te voltrekken buiten het-* ^pmt steeds zicht van de raadsleden in de ver- dichterbij, schillende.gemeenten. Zij ontvan gen de strategische visie van het OOR. op zijn vroegst in december. Rotor Brengt aan het einde van deze maand advies uit aan de ge meenten., Op maandag 26 novem ber worden colleges van B en W en raadsleden in het Vlaardingse stad huis geïnformeerd over de econo mische visie van Rotor. regionaal statuut Op af stand houden Jopie Schu macher: sa menwerking Achterstand „Wij arme raadsleden", zuchtte de VVD'er Bram Zonne tijdens de al gemene beschouwingen in Vlaar dingen, „Wij moeten in een paar maanden alles begrijpen en ook nog een besluit nemen Het liberale raadslid signaleerde een enorme 'kennisachterstand' bij de gemeen teraad. Hij vond zijn CDA-eollega Jopie Schumacher aan zijn zijde. „De bestuurlijke besluitvorming inzake regionale bestuurlijke sa menwerking komt steeds dichter bij. Helaas zijn deze regionale ont wikkelingen voor vele raadsleden pog onbekende ontwikkelingen", /ei zij. Schumacher en Zonne pleitten er voor de informatie-achterstand van de gemeenteraad zo snel mogelijk op te heffen. Zij werden op hun wenken bediend. Burgemeester Fred van Lier, vice-voorzitter van het overlegorgaan Rijnmond, zal op dinsdag 4 december de gemeente raad inlichten over de plannen van het OOR. Hij zal daarvoor een extra raadsvergadering bijeenroepen. De Vlaardingse raad is er niet ge rust op, dat zij in vrijheid een keuze kan maken. Zonne citeerde direc teur Vleers van de vereniging van Nederlandse gemeenten, die ge zegd heeft: „Het kabinet heeft zijn keuze gemaakt en geeft gemeente besturen de gelegenheid om binnen een halfjaar op hetzelfde standpunt uit te komen". De liberaal zei te vrezen, dat Vleers gelijk heeft. Ook Wil van Rijn van D66 sprak de vrees uit, dat de samenwerking van bovenaf zal worden opgelegd". Een lijn De ondernemersclub Rotor en de bestuurdersclub OOR komen vol gens de Schiedamse burgemeester Reinier Scheeres in elk geval wel op één lijn. Het Rijnmond-statuut van Rotor en de gemeenschappelij ke regelingen die OOR voorstaat hoeven elkaar volgens hem niet uit* te sluiten. Hij voorziet geen conflic ten tussen Rotor en OOR. Er zou den hooguit nuanceverschillen be staan. „Daar komen we wel uit". In het Rotorblad wordt verslag ge daan van een ontbijtvergadering, die onlangs werd gehouden en waaraan Scheeres, de Zuidholland- se gedeputeerde Huub van der Meer en hoogleraar prof. dr. Roel in 't Veld deelnamen. Van der Meer is voorzitter van het Regionaal Eco nomisch Overlegorgaan Rijnmond (REO), In Jt Veld bestuurslid van Rotor. De tegenstellingen kwam aan de ontbijttafel opnieuw aan het licht Scheeres lijkt het regionaal statuut, waarvan In 't Veld voorstander is, op afstand te willen houden. „KEO en Rotor hebben dat nu wel zo op geschreven, maar binnen het OOR is daarover het laatste woord nog niet gezegd", aldus de burgemees ter. Bestuurslaag Alle drie zijn ze het er echter over eens, dat er geen hogere overheid moet komen die de beslissingen neemt. Scheeres: „We willen niet dat de provincie alle touwtjes in handen krijgt of dat er een vierde bestuurslaag komt". In 't Veld: „Wij zijn geen van allen voorstander van een nieuwe Rijnmondraad. Die les is geleerd", Vlaardingen zal daar opgelucht kennis van nemen. „De VVD wil in ieder geval geen vierde bestuurs laag", zei fractieleider Bram Zonne woensdagavo ndAls eenagglome- f ratie-autoriteit noodzakelijk is en na het rapport van Binnenland se zaken ziet het daarnaar uit dan zal deze zijn bevoegdheden el ders moeten weghalen, liefst bij de provincie". D66'er Van Rijn maak te zich zorgen over 'de autonome status van Vlaardingen'.' Potentie Overeenstemming is er bij Rotor en OOR over de koerswijziging die de Rijnmondgemeenten moeten ma ken. Er is in het verleden te vaak beleid gevoerd vanuit de proble men, vinden zij. In de komende ja ren zal het erom gaan beleid te ma ken vanuit de potenties, de moge lijkheden van de regio. Centraal staan voor Rotor en OOR de uitbouw van de 'mainport' Rot terdam, dus versterking van de in- ternationale concurrentiepositie van de wereldhaven, en verbete ring van de woonomgeving en het culturele klimaat in de regio. Die verbetering sluit volgens Scheeres het aantrekken van geavanceerde economische bedrijvigheid niet uit Dat is juist een absolute voorwaarde voor een betere woonomgeving en een beter cultureel klimaat, meent hij. „Alleen wanneer het onderwijs, de groenvoorziening, schone lucht en het woningbestand in orde zijn, zal het mogelijk zijn om hier men sen te krijgen". Rotterdams Nieuwsblad vnjdag 9 november 1990 Bram Zonne: enorme kennisachterstand bij raadsleden. Schiedam De politieke avonden steeds in op de actualiteit. Wanneer die vorig jaar aan de vooravond van de gemeenteraadsverkiezingen in café-restaurant Hermandad wer den gehouden, krijgen een vervolg. De komende maanden zullen in to taal zes thema-avonden worden ge houden die aansluiten bij de Schie damse politieke actualiteit. Eigenaren Joke en Rob Scholte en Groen Links-lid Eric Dijkhuizen, die de organisatie van de politieke avonden op zich neemt, zijn heter over eens dat de afstand tussen de plaatselijke politiek en de bevol- kingkleiner moet worden: „Je ziet bij verkiezingen hoe weinig men sen naar de stembus gaan. De poli tiek staat ver van de bevolking af. Wij willen de drempel van burger naar politiek verlagen". Door één keer per maand een poli tieke avond te organiseren wil het drietal de bevolking de kans geven in een ongedwongen sfeer over po litiek te praten. De onderwerpen die tijdens de discussie-avonden aan bod komen, zijn volgens Rob Scholte hot items: „We springen er in januari bij* voorbeeld een mi lieuschandaal is, dan zal het thema tijdens de politieke avond die maand uiteraard met milieu te ma ken hebben". De eerste politieke avond vindt vol gende week dinsdag 13 november plaats. In de Hermandad, gevestigd aan de Grote Markt 15, wordt dan het kunstbeleid in Schiedam onder de loep genomen. „Het is niet zo dat we de oude discussie weer oprake len", aldus Dijkhuizen. „Het gaat er die avond om wat Schiedam met kunst wil. De visie van zowel depo- litiek als die van kunstenaars zal ter sprake komen". Chris Zijdeveld, wethouder van cultuur, en Cees van der Geer, kunstcriticus van deze krant, zullen in ieder geval deelnemen aan de eerste discussie-avond die om acht uur begint. De Braziliaanse gitarist Anderson Antoniacomi zal de ge sprekken die overigens steeds geleid zullen worden door free-lan ce journalist Dick van der Lugt - met muziek onderbreken. I VLAARDINGEN Prinses Irene Het kan verkeren, ook in de wereld van de scouting. Na de oorlog, in de meidagen van 1945, liep het storm bij de Vlaardingse padvinderij. Er kwamen toen zoveel aanmeldingen tegelijk binnen dat de be staande padvindersgroep zich in tweeën moest split sen. Nu, 45 jaar later, voert één van die afdelingen, de Prinses Irene-groep actie om de belangstelling voor de padvinderij weer wat op te krikken. Die actie valt samen met het 45-jarig jubileum van de groep. Dat feest wordt zaterdag gevierd in het scoutingeentrum aan de Broekpolderweg. Alle Vlaardingse jongeren tussen 7 en 13 jaar zijn 's mid dags van harte welkom. Een groot aantal kinderen is al uitgenodigd via een kleurplatenwedstrijd op de scholen. Tussen vier en zes blikt de oude garde nog eens te rug op het verleden. Voor hen wordt dan een jubi- 1 eu mreceptie georganiseerd (Niet maandag In onze krant van woensdag is abusievelijk gemeld dat een door de stichting Raad voor het Ouderen werk opgezette cursus stamboomonderzoek maan* - dag van start gaat. Die cursus begint evenwel pas op 14 januari in buurthuis 't Nieuweiant. Weekend Warriors De Amsterdamse doowop en rock rollband Week- end Warriors geeft dinsdag een concert in café - D'Oude Stoep. De formatie put voornamelijk uit het werk van legendarische Amerikaanse vocaïgroepen uit de jaren vijftig en begin jaren zestig. Zij zullen ondermeer nummers van The Coasters en. The Mar- celsten gehore brengen. jJSet optreden begint om half tien. door DONALD BAX Maassluis In de plotselinge stilte klinkt een onheilspellend dreigement door. „Als", wil Ron Berveling z'n woorden zeker niet voorzien van een obstinate vingerbeweging, „Erie aan het einde van dit seizoen weggaat, dan ben ik ook weg". De bewon dering voor Eric Gudde, de oe fen meester van Excelsior M, herbergt een ogenschijnlijk on gezonde vorm van verafgoding. „Je kunt hem het beste om schrijven als de -twaalfde speler van Excelsior", vult de aan voerder ongevraagd aan, „Hij staat midden in de groep, heeft een gevarieerde en voor de spe lers enorm leuke oefenstof, legt duidelijk uit waarom we die oe feningen moeten doen en coacht gericht. En, hij kan de groep op de juiste wijze motive- s ren". Berveling verwijst naar de thuis- o wedstrijd van vorig seizoen tegen Rozenburg, toen Excelsior een ij- j® zersterke tweede rondgang liet vol- Js gen op een dramatische eerste vijf- *2 enveertig minuten. „Erïc heeft op Ij de juiste manier ingegrepen. Hij o heeft iedereen op z'n verantwoor- s delijkheden gewezen. Dat we die niet uit de weg moesten gaan, om dat we het anders niet waard waren om in het eerste elftal van een eer ste klasser te spelen. We kregen vijf minuten om daar eens goed over na te denken en het pakte voortreffe lijk uit. Ik kan nog veel meer voor beelden noemen die bevestigen hoe belangrijk zijn inbreng is. Als hij ooit weggaat bij Excelsior, zal het voor het bestuur ontzettend moei- itó" VERWARMINGSSPECIALIST SHOWROOM 00STHAVEHKADE14, TEL.D10 4343213, VLAARDINGEN lijk zijn om iemand te vinden met dezelfde kwaliteiten". Het is in de voetballerij allerminst usance dat een trainer die al voor het zesde seizoen bij een vereniging werkzaam is ook dan nog op han den wordt gedragen. Wie zijn oor te luister legt in de onmiddellijke na bijheid van de spelersgroep, zal echter met opgetrokken wenk brauwen ontdekken dat de oudste Berveling niet de enige is met deze visie. „Eric", zet de aanvaller aan voor een nog hogere toonladder op de loftrompet, „heeft nu een goed team neergezet. Met jongens die iets voor elkaar over nebben, zowel binnen als buiten het veld. Dat werkt weer door in de prestaties. Vergelijk het maar met het zaken leven. Als in een bedrijf de sfeer goed is en'de werknemers kunnen goed met elkaar opschieten, dan floreert zo'n zaak ook". Koppositie Het verbaast Berveling, die van maandag tot en met vrijdag op het gemeenschappelijk administratie kantoor (gak) in Vlaardingen het beleg op z'n boterham veilig stelt, dus geenszins dat het Excelsior in deze jaargang zo naar den vleze gaat. De trots uit de eerste stad aan de Waterweg deelt in de eerste klasse B de koppositie met Spijke- nisse (winnaar van de eerste perio- detttel). Marken, Vitesse Delft en Rozenburg. „Dit Excelsior", po neert Berveling een stelling die er niet om Üegt, „gaat volgend jaar on der leiding van Gudde nog beter presteren. Het proces is nu In wer king ge2et en iedereen is er van overtuigd dat er nog veel meer uit te halen is. Je gelooft toch niet dat Erie naar Quick Boys gaat... Het lijkt me sterk dat hij er genoegen mee neemt een stapje terug te doen". „Excelsior", vervolgt de robuuste kopspecialist, „heeft een selectie om je vingers bij af te likken. Ook de jongens die vorig jaar in het eer ste stonden en door blessures tijde- goed voelt, werkt dat geestelijk ook door. De anderen willen nu ook dolgraag in het eerste spelen en de jongens die nu in de basis staan, be seften dat de concurrentiestrijd is losgebarsten". De eerlijkheid ge biedt evenwel te melden daC deze positieve bewoordingen pas sinds heel kort het daglicht kunnen ver dragen. Het is immers een publiek geheim dat met name oud-gedien- den als Wim Put, notabene een oud-aanvoerder, en Ron van Stra ten in het schaduwteam allerminst duidelijk konden maken dat zij se rieus naar een terugkeer lonkten. Blessures „We hebben ze straks toch allemaal nodig als er blessures en schorsin gen komen", meent Berveling. „Ik geloof dat dat nu wei heel goed tot iedereen is doorgedrongen, Dus is er ook geen enkel probleem om de groep te motiveren. Dat gaat aut- matisch. Na de uitwedstrijd tegen Barendreeht, die we royaal won nen, daehteen aantal spelers dat we er al waren. Een week later, thuis tegen Rozenburg, zijn we op onze strepen gezet, 2ówel door het resul taat (3-5 verlies, red.) als door de trainer. Dat hebben we later heel goed door- en uitgesproken. Feit is dat ik deze goede prestaties in de voorbereiding heb zien aankomen. Er zijn toen al resultaten neergezet die een bepaald vertrouwen gaven. Die lijn hebben we dus heel goed doorgetrokken". „Dat geldt op de eerste plaats voor mezelf'MichtBerveling een tipje op van een slechts aan weinigen be kend kwaaltje. „Ik heb anderhalf jaar lopen tobben met een ontste king aan de wortel vaneen tand. Die is er in het ziekenhuis uitge haald en vanaf dat moment ben ik me steeds sterker en beter gaan voelen. Bovendien heb ik nu voor het eerst in acht jaar van begin tot eind de voorbereiding meege maakt. Vorige week heb ik niet kunnen trainen door een enkel blessure. Ik heb wat gelopen en heb drie kwartier wat met de bal ge daan, maar in de wedstrijd tegen NSVV liep het gewoon lekker. Dat ik toch voor de volle honderd pro cent kon gaan, vloeide alleen maar voort uit ae basisconditie die ik in de voorbereiding heb opgedaan". Aanvoerdersband Ook de aanvoerdersband is Ron Berveling op het lijf geschreven. Een opmerkelijke keuze dan wel beslissing, want dit voor velen nietszeggende stukje textiel om de linkerarm is in de regel voorbehou den aan vrije verdedigers of mid denvelders en vrijwel nooit aan spitsen. „Ik denk", filosofeert Ber veling, „dat ik in de afgelopen twee jaar, waarin ik respectievelijk zes tien en veertien doelpunten heb ge maakt, een bepaalde inbreng heb gehad die door de trainer op deze manier is beloond De groep stond hier trouwens ook achter, anders had ik het zeker niet gedaan- Het geeft me meer verantwoordelijk heid. In het veld probeer jk ervoor Ron Berveling (zittend) wordt niet alleen bij Excelsior M op handen ge dragen. Ook zijn collega's van het gak in Vlaardingen leven met de veelvuldig scorende spits mee. Ri chard Koree, Patricia van '1 Hof, Inge van der Pluijm en Cristella van Rut ten (van links naar rechts) lezen alle verslagen die zij maar te pakken kunnen krijgen. Vooral Cristella ziet het kennelijk helemaal zitten in Ber veling. te zorgen dat ik zelf ingrijp, zodat de scheidsrechter dat niet hoeft te doen. Ik heb al diverse keren een complimentje gehad van de scheids". De komst van HBSS'er Faust van der Meer, de ietwat introverte aan valler, heeft ook Ron Berveling een nieuwe gezonde blos op de wangen bezorgd. Om in kaats term en te spreken: Ron Berveling en Faust van der Meer mogen het 'konings- koppel' van Excelsior worden ge noemd. Hoewel Berveling heel even laat doorschemeren dat Ex celsior ook zonder de aan de enkel gekwetste Van der Meer vier pun ten pakte in drie wedstrijden, beaamt hij volmondig dat zij elkaar perfect aanvoelen. „Ik ben voor de goal op m'n besten Faust trekt voor mij de gaten. Die goser heeft zo'n enorm loopvermogen en zaait zo veel onrust, dat hij in staat is een hele verdediging uit elkaar te trek ken. En daar kan ik dan weer van profiteren. Zoals bij voorbeeld in de thuiswedstrijd tegen Marken". Entourage De speler die aan de Vlaardingse Marathonweg ooit voorbestemd leek om de kwalificatie 'mister For- tuna' over te nemen van Jan Bou- man, kan zich helemaal uitleven in de totale entourage van het gemoe delijke zaterdagvoetbal, „Of het in de tweede en derde klasse net zo ge zellig is, weet ik niet, maar hier in Maassluis is eigenlijk alles perfect. Alleen het trainingsveld, dat is een regelrechte ramp. Ik zou niet weten hoeveel ernstige blessures de laat ste jaren op dat veld zijn ontstaan. Ik heb begrepen dat de verbetering daarvan hoog op de prioriteitenlijst staat. Ik kan iedere speler die iets in z'n mars heeft adviseren om bij een zaterdag eerste klasser te gaan spe- len Als je je een beetje in de kijker wilt spelen, staan de scouts van het betaald voetbal zo in je nek te hij gen". „Ik heb zelf ooit een klein kansje gehad om bij Excelsior in Rotter dam te gaan spelen. Ik zou er een keer gaan praten, maar dat ging om de een of andere reden niet door. Later hebben ze Rob van der Veer genomen. Als men mij opnieuw uit nodigt voor een gesprek, zal ik daar zeker aan meewerken. Het is ge woon leuk ora te weten wat er te koop is. Al moet ik er niet aan den ken om op dinsdagavonden in het tweede van een betaalde club te moeten spelen. Daarover heb ik van Ron Hofman, die na een jaartje Excelsior snel terugkeerde naar Fortuna, wel de nodige verhalen gehoord. Maar ja, ik ben al 29, ik denk met dat ze in het betaald voet bal nog op Ron Berveling zitten te wachten, ik ben ook nooitdooreen andere eerste klasser benaderd. Ooit 'stonden mijn. broer Edwin en ik op het punt om van Fortuna naar SFC te gaan. Ik denk dat we nu be ter zitten". Spijkenisse Morgenmiddag, op het sportpark Schïekamp in Spijkenisse, kan, ja moet, Excelsior bewijzen dat het in derdaad in de top van de eerste klasse thuishoort. Dat Berveling dan rechtstreeks wordt geconfron teerd met Marco van EIjk, de doel man wiens naam luttele maanden geledennog op de Maassluise le denlijst voorkwam, deert hem niet. „Ik heb", zegt hij, „Mareo altijd hoog in m'n vaandel gehad. Ik vind hem nog steeds een heel goede kee per. Ik ga morgen zeker niet het veld in met de gedachte om hem een loer te draaien. Ik begin aan die wedstrijd met de instelling omwroet Excelsior koploper te worden...",^

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2