1 Buitenbeentjes in blazer Weer succes voor Jan van der Hoek WATERWEG SPORT PETER VAN DUYL MOET DRIE WEKEN TOEKIJKEN Liberaal erfgoed werd Barbara van Beek met paplepel ingegoten De Spinn Uitbreiding HVO kost ruim twee ton Beslissende treffer van Tom Gunter bezorgt HBSS eerste periodetitel Jeugd SVV naar toernooi in Duitsland Rotterdams Nieuwsblad donderdag 29 november 1990 j SCHIEDAM Stookkosten De ellende rond de stookkosten in de Mariastraat lijkt in een beslissend stadium te zijn aanbeland. Na dat advies is ingewonnen door een onafhankelijk bureau zijn de gemeente en de bewoners het nu zo goed ais eens. Maandag wordt een begin gemaakt meteen'proefportiek'. Elk huishouden krijgt z*n eigen verwarmingsketel, zodat voortaan ieder voor zich de toevoer van de ge wenste 'behaaglijkheid' kan bepalen. Het gewraakte meetsysteem is zodoende overbodig. Daardoor zul len bewoners ook niet meer op kosten worden ge jaagd door warmte, waar zij niet zelf om hebben ge vraagd; de metertjes bleken nog wel eens stuk te gaan. De verwachting is dat na de winter een begin, kan jvorden gemaakt met de uitvoering van het totale project. Blije padvinders Sint Nicolaas heeft deze week een ereschuld ingelost en zich tegenover de padvinders van de St. Franeïs- cus Dodewijkgroep vrijgeviger dan ooit betoond. Hij schonk de scouts twee tickets voor het jaarlijkse kamp in Wales én een bijdrage voor het dak van het clubgebouw dat hard aan vernieuwing toe is. De Si nt stond bij de Franciscus Lodewïjkers behoor lijk in het krijt. Zij hielpen hem onlangs een enorme voorraad cadeautjes in te pakken en strikten en knipten 92 uur lang paktouwijes en Sinterklaaspa pier. De winkeliers van de Hoogstraat, waar de Spaans-Turkse bisschop zijn boodschappen had ge daan, vonden dat de padvinders daar wel een belo ning voor verdienden. Maar dat had de goedheüigman zelf ook al begre pen. Hij huurde zelfs een fotograaf in om de blije padvinders opeen plaatje te vereeuwigen. f.KA!ftr.ae. afdelin9 Schiedam/VJaarciingen van ds JQVD °?J'wge liberale'> "ouden In de Ujndraaijer (Saan- straat 4. Vlaardingen) hun oprichtingsvergadering. De aanvang is acht Naast het Tweede Kamer» A.H. Korthals zal ook Bram Zonne. fractie- hra,!fj;arvS? V Vlaardingse gemeenteraad, een toespraak regionale en landelijke bestuursleden van de JOVD spreken. Vertegenwoordigers van andere politieke jongerengroeperin- ïïvrtlfliC ?ani en Gaardingen zijn uitgenodigd. Wie de Schiedamse l XfrtfS^wpordigen, isnog onzeker. Fractieleider Will van Wijk zegde schriftelijk af voor de bijeenkomst Die gaf de voorkeur aan win kelen voor Sinterklaas. Devereniging, die naast spreekbeurten en excursies ook 'bruisende L**ten S33" organiseren, telt nu zes leden en dat aantal hoopt het bestuur (Sicco Brakema, Paul Sitskoorn en Barbara van Beek) binnen een jaar naar veertig te hebben opgetrokken. Morgenavond wil de nieuwe organisatie alop een aantal van vijftien nieuwe leden zitten. Het lidmaatschap kost 35 gulden per jaar. Sint overhandigt de scouts hun tripje naar Wales. VrijwiJIigersdag Verpleeghuis en reactiveringscentrum Driemaas- stcde viert ook dit jaar de Internationale Vrijwillï- gerdag. Op 7 december zijn tussen tien uur en half twaalf alle onbetaalde medewerkers van harte wel kom voor een kop koffie en een ongedwongen praatje. Directeur Bakker houdt een toespraakje, Anneke de Jong spreekt over vrijwilligerswerk op maat en Els de Bruijn licht een nieuw project toe: Patiënten bezoeken in een vaste huiskamer. Driemaasstede hoopt dat de medewerkers veel vrienden en kennissen meenemen die ook wel oren hebben naar een vrijwilligersbaantje in een van de vele afdelingen van het verpleeghuis aan de Voor- berghlaan. Bruin water Drinken kan je het zonder gevaren, maar je moet er niet je lakens in wassen. Daar komt de waarschu wing op neer die de Openbare Nutsbedrijven giste ren lieten uitgaan. Bedoeld wordt het Schiedamse drinkwater, dat tussen 2 december 23.00 uur en 6 de cember 03.00 uur een bruin kleurtje kan vertonen. Het kleurtje wordt veroorzaakt door roestdeeltjes, en die zijn weer het gevolg van een afsluiting van een transportleiding. Rotterdam, leverancier van het Schiedamse drinkwater, neemt begin december een proef met een nieuwe leiding. Daardoor veran dert de stroomrichting van het water en kunnen roestdeeltjes loskomen. IVLAARDINGEN Lezen duurder Het lidmaatschap van de Vlaardingse bibliotheek wordt fors duurder. De financiële inhaaloperatie waarmee de politiek akkoord is gegaan, treft ook de gebruikers van de bieb, die volgend jaar 28,50 moeten gaan betalen voor een abonnement. De 65- plussers moeten een tientje voor hun leeskaart neer tellen. Afgelopen jaar lagen die tarieven achtereen volgens op 20 en/ 8,50. Bibliotheekdirecteur John Lamens erkent dat de stijging noga] stevig is uitgevallen, maar stelt daar tegenover dat de tarieven de afgelopen altijd 'bevro ren' werden en dat de prijzen nu gelijk zijn getrok ken metdie in andere Nederlandse bibliotheken. Enig soelaas biedt, aldus Lamens, de Rotterdampas. Wie zo'n kaart heeft krijgt een fikse korting van 7.50 op een lezersabonnement Nieuwe leden krij gen zelfs nog twee riksen extra korting op hun Rot terdampas. Daarnaast is Lamens blij dat het lezen voor kinderen ook komend jaar weer gratis is. Aan uitbreiding doet de bibliotheek volgend jaar trouwens ook: het filiaal in De Loper verhuist eind 1991 naar de voormalige Gruma-supermarkt Daar mee komt een einde aan de ruimteproblemen van de Holy-bieb. In De Loper is nu voldoende plaats om een cofiectie CD's onder te brengen, bij wijze van de pendance van de fonotheek aan de Waalstraat Nieuw initiatief van Ontmoetingscentrum West so ciëteit De Spinn. Geen gelegenheid vooreen gezelli ge babbel en een pilsje, maar een ruimte waar begin nende bands uit ae regio kunnen jammen. Op zater dag 1 december is de eerstvolgende sessie, die voort aan elke twee weken wordt gehouden. Om de ge bruikers de nodige podiumervaring te laten opdoen, bestaat de mogelijkheid vóór het begin van de sessie een bandpresentatie of try out te geven. Ontmoetingscentrum West is gehuisvest aan de Flo- ris de Vijfdelaan. Lynda live In de reeks optredens in café d'Oude Stoep is op dinsdag 4 december Lynda's Day Off aan de beurt De acht mans formatie blinkt uit in geraffineerde soul en funk. Een met zorg gekozen melange van so ui-cl assies uit de sixties en origineel werk uit de nineties draagt zorg voor een afwisselend geheel. Het concert begint om 21.30 uur. d'Oude Stoep is te vinden aan de Smalle Havenstraat De toegang is gratis. cinema culinair presen teert La grande bouffe. Filmhuis, 21.30 uur. rockformatie Jungle Jive, Podium Cafe, 22.30 uur. SCHIEDAM donderdag 29 november kerstbow Iris Bloemsier- kunst, Roo Roosemaal (Passagetheater), van 15.00 tot 22.00 uur. vrijdag 30 november schoen zetten voor Sint, Sïtton Partyhouse, van 19.00 tot 21.00 uur. Bavo Galama, De vrije val van Victor Thieu, Passage theater, 20.15 uur. Jeroen van Merwijk, Geef mij m'n sperma terug, Teer- stoof, 20.30 uur. film A dry white season in Filmhuis, de Teerstoof, 21.30 uur. concert Sue ChaJoner, café Podium, 22.30 uur. zaterdag 1 december Stichting Vandenbufck, Onder de voelen kietelen (kindervoorstelling), Teer stoof, 14.00 uur. Giseia Douwes, Egidlus Pluymen, Und trotzdem gat es immer noch Kabaret. Teerstoof, 20.30 uur. jVLAARDiNGEN j donderdag 29 november Frank Boelien Groep. Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. film Koko flanel, filmhuis Harmonie. 20.30 uur. vrijdag 30 november Joop Doderer Op glad ijs (komedfe), Stadsgehoor zaal 20.15 uur. cabaret Lebbis en Jansen, Pas op de hond, 20.30 uur. film Koko flanel, filmhuis Harmonie. 21.30 uur. zaterdag 1 december vlooienmarkt van De Ver zamelaar, Ujnbaanhailen, van 9.00 uur tot 17.00 UUr. postzegel beurs, sport park Vijfsluizen, van 13.00 tot 16.00. film Koko flanel, filmhuis Harmonie, 20.30 uur. door PAUL VAN DEN BOSCH Vlaardingen Het is een oude volkswijsheid. Vaders willen het nog wel tegen hun in hun ogen radicale kinderen zeggen, „Wie in zijn jeugd niet links is, heeft geen hart. Wie het op zijn veertigste nog is, heeft geen verstand". Het gezegde gaat er vanuit dat de jeugd, idealistisch als zij van nature zou zijn, in elk geval politiek geïn teresseerd is. Edoch: de werkelijk heid is minder rooskleurig. De poli tiek laat het overgrote deel van het jeugdige smaldeel van. Nederland volledig koud. Dat is nog veel erger dan het hartsgrondig met een be paalde politieke partij of stroming oneens zijn. Een politiek geengageerde jongere is vandaag de dag dus al heel wat Toch voelt Barbara van Beek, ze ventien jaar oud, zich geen buiten- beentje. Haar leeftijdgenoten op het Groen van Prinsteren-lyceum be moeien zich gewoon niet met de ac tiviteiten, die zij sinds kort bij de Jongeren Organisatie voor Vrijheid en Democratie (JOVD) ontplooiL Het laat hen koud. In dat opzicht is Barbara dus wel degelijk een bui tenbeentje. Na de jaren zestig, toen met name jongeren zich intensief gingen bezighouden en kritiek be gonnen te leveren op de politiek en luidkeels om democratisering rie pen, zijn al weer twee decennia.ver- streken. Interesse voor de politiek heeft Barbara niet van een vreemde. Het is haar met'de paplepel ingegoten. Haar vader is secretaris van de WD-afdeling in Vlaardingen, vanaf morgenavond vervult doch ter Barbara dezelfde functie bij de dan op te richten Schiedams- /Vlaardingse tak van de liberale jongerorganlsatie JOVD. Als er al junioren van rond de twin tigjaar zijn, die het politieke bedrijf op lokaal en nationaal niveau vol gen, dan zijn dat vaak studenten. Scholieren zijn schaars in de poli tieke jongerenbeweging, weet Bar bara van Beek. Dat geeft de nieuw ste JOVD-vertakking met naast Barbara (vwo) de havo-scholieren Sicco Brakema (voorzitter) en Paul Sitskoorn (vice-voor2itter) een spe ciaal tintje. „De meeste jongeren denken dat politiek niet belangrijk voor hen is en dat het bovendien heel saai is", weet Barbara van Beek. Het is overbodig om nog te stellen dat Barbara een andere mening is toe gedaan. De politieke rubriek in NOS-laat is voor haar elke avond echt een bëetje te laat, maar alle kranteverslagen leest ze gretig. In één opzicht valt ook Barbara bij die roerige jaren zestig, die ze zeli nooit heeft meegemaakt, uit de toon. Was het toen bon ton om met iedere gezagsdrager, in eerste in stantie dus de eigen ouders, in de clinch te liggen, nu volgt ze vol overtuiging bet gedachtengoed van haarvader. „Natuurlijk word je door thuis be- mvloed", geeft Barbara grif toe. „Mijn ouders hebben mijn interesse voor politiek altijd gestimuleerd en dan hoor ik automatisch toch vaak de ideeën van de VVD, omdat mijn vader secretaris van de plaatselijke afdeling is. Maar ze vinden wel dat het beter is een mening te hebben, ook al wijkt deze af van de hunne, dan helemaal geen mening. Ze vin den het natuurlijk hardstfkke leuk dat ik me nu met de JOVD bezig houd, maar ze hadden het niet afge keurd als het een andere jongere nafdeling was geworden". Hoewel... Hoewel... Barbara lacht. Zegt dan: „Mijn vader had het zeker niet leuk gevonden als ik lid van het CDJA ff (de aan het CDA verbonden jeug- s dafdeling, red.) was geworden. Het CDA ziet-ie, geloof ik, niet hele- maal zitten". s Aanvankelijk wilden Barbara van 2 Beek en haar twee schoolvrienden een jeugdafdeling van de WD in Vlaardingen opzetten. De contac- ten waren gelegd, maar verder dan dat kwam het nooiL Omdat Sicco Brakema, net als ondervoorzitter Paul Sitskoorn afkomstig uit Schie dam, al lid was van de landelijke JOVD, werd vervolgens contact met die organisatie gelegd. De crea tie van de activiteitencommissie Schiedam-Vlaardingen was het ge volg. „Het heeft zo zijn voordelen", stelt Barbara. „Binnen de WD is een jongerenafdeling slechts een onder deel in een groot geheel. De JOVD is specifiek voor mensen van vijf- Barbara van Beek: 'De meeste jon geren denken dat politiek niet be langrijk voor hen is'. maken. Voorts is de JOVD voor vrijwillige euthanasie, tegen de in voering van een algemene intenti- ficatieplicht en roept de club op om het milieu niet de dupe te laten tien tot dertig jaar, zodat deze club worden van een mogelijke econo- zich meer met de verlangens van mische groei. jongeren bezig kan houder; Neem het lijstje standpunten van de JOVD. De eis dat de studiefinancie ring niet langer mag worden gekort en het verlangen dat de dienst plicht wordt afgeschaft en dat een beroepsleger moet worden ge vormd, heeft direct met jongeren te Theorie De jongerenclub baseert zich op het liberalisme. Een begrip met zoveel interpretaties, dat er boekenkasten over vol znn geschreven. De uitleg van de JOVD (en dus van Van Beek); „Liberaal betekent dat ieder individu zo veel mogelijk ruimte voor zelfontplooiing moet krijgen. Deze vrijheid mag echter niet de vrijheid van een ander in gevaar brengen". Ze voegt daar zelf aan toe: „In Ne derland worden bepaalde vrijhe den zo vanzelfsprekend gevonden, dat men vergeet dat het liberale be grippen zijn. Ik denk dat het een li beraal land is, maar niet liberaal stemt". Het afbrokkelende electo raat van de WD dient als een be wijs van dat laatste. In Nederland claimen twee partij en, WD en D66, dat zij het liberale erfgoed beheren. Hoewel de JOVD graag aan haar onafhankelijke sta tus jegens de WD herinnerd mag worden, maar desondanks toch sterk verbonden is aan die partij, zijn ook D66-aanhangers van harte welkom in de afdeling Scbtedam- Vlaardingen. „Iedereen die zich verwant voelt aan de liberale gedachte kan lid worden", stelt de secretaris. „We zijn ook van plan om nauw samen te gaan werken met de Jonge De mocraten, de jeugdafdeling van D66. Wellicht dat we met die partij eens een gezamenlijke avond kun nen organiseren. Dan is het ook veel makkelijker om sprekers te strikken om naar ons toe te ko men". Wiegel Hoe moeilijk het is, heeft Barbara van Beek wel ondervonden bij de organisatie van de oprichtings bijeenkomst, die morgenavond in de Vlaardingse Lijndraaier wordt gehouden. „Mijn vader heeft me wel geweldig geholpen, dat moet ik wel eerlijk zeggen", lacht ze. „Al leen is wel gebleken dat een maand voorbereiding een te korte tijd is". Ze had het WD-kamerlid Frans Weisglas als spreker op het oog, maar die liet via zijn secretaresse weten al volgeboekt te zijn. Ook Hans Wiegel kon niet komen. „Mis schien doet-ie dat wel om voor de statenverkiezingen niet al te veel in het vaarwater van de nieuwe frac tieleider Bolkestein te geraken. Maar zijn secretaresse vertelde dat Wiegel het wel een leuk idee vond, dus die hopen we nog voor de zo mer naar Vlaardingen te halen. Uiteindelijk kregen we het verlos sende telefoontje van de partij dat het kamerlid Korthals komt". 'Kakkers' Rechtse ballen. 'Kakkers'. Elite jongeren. Barbara van Beek heeft al die betitelingen wel gehoord. Laatst nog, toen ze voor de stadsra dio werd geïnterviewd. „Die ver slaggever begon gelijk over hockey en tweed-broeken. Dat vind ik nou zo'n onzin. Alsof je alleen lid van de JOVD kan worden als je vader een ton verdienL De partij staat open voor iedereen. Natuurlijk trekt een bepaalde club een bepaald publiek aan. Bij de JOVD 2ul je weinig 'gei- teharensokken' tegen komen, rela tief veel'blazers. Veel leden stude ren, vooral rechten en economie. Dus binnen de partij kom je relatief veel corpsballen tegen. Maar ik weet niet of dat nu wei zo negatief door DONALD BAX Vlaardingen Het clubgebouw van HVO zal zo snel mogelijk een gedaanteverwisseling on dergaan. De renovatie van de bestaande ac commodatie, die zal bestaan uit een aanzienlij ke vergroting van de kantine en de bouw van een kleed - en bestuurskamer, is inmiddels offi cieel aan deleden gepresenteerd. Zodra de commissie welstand van de gemeente met de plannen van de Vlaardingse tweede klasser akkoord gaat, 2al bij diverse aannemers om een prijsopgaaf worden gevraagd. Het is de bedoeling dat juni volgend jaar met de bouw werkzaamheden, die ongeveer vier maanden in beslag nemen, wordtbegonnen. Met een gro te zelfwerkzaamheid hoopt HVO drastisch op de kosten te kunnen besparen- De kantine zal circa vijf meter 'dieper' worden. Naast de plaatsing van een nieuwe bar en de bouw van een flinke bestuurskamer, zal de in slechte staat verkerende voorpui in z'n geheel worden vernieuwd. De huidige kleedruimte van het eerste elftal verliest deze bestemming en zal worden ingericht als commissiekamer en ruimtes voor opslag materialen en terrein chef Gerri t Nijssen. Het aantal kleedkamers wordt met één uitge breid en Op een totaal van negen gebrachh Oor spronkelijk wilde HVO ook de bestaande kleedaccommodatie renoveren. Dat is niet haalbaar, omdat hiervoor geen gemeentelijke steun wordt verstrekL Voorzitter Sjaak van de Kroon hoopt die laatste denkbeelden in een la ter stadium te verwezenlijken. Van de Kroon is vooral tevreden over de op handen zijnde reno vatie van het clubgebouw. Met de bouwplannen is een totaalbedrag van ongeveer 225,000 gulden gemoeid. HVO heeft momenteel zelf een slordige 125.000 gulden in kas. Met het oog op de vervanging van de voor pui kan het in elk geval een gemeentelijke sub sidie van 50.000 gulden tegemoet zien. Het res terende bedrag (50.000 gulden) zal met aktles bijeen worden geschraap De eerste aktïe (een sponsorloop) staat 12 januari op het program ma. Schiedam De landelijke jeugd van SVV neemt van op 3, 4 en 5 januari deel aan een sterk bezet, internationaal zaalvoetbaltoernooi in het Duitse Sindelfingen. Naast SW, dat on der leiding van trainer Hans Schinkel in de kopgroep van de eerste klasse B meedraalp ne men aan dit evenement deel: Jong Zwitserland (onder 18 jaar), AnderlechL Dynamo Dresden, Crystal Palace, AS Rome, Paris Sl Germain, Rapid Wien, VfB Stuttgart, Magdenburg, Waldhof Mannheim en het organiserende Sin delfingen. door DO NA LD BAX SchiedamWaar Jan van der Hoek is, gebeurt wat. Hij werd kam pioen met Excelsior Pernis en Zwaluwen VI. Met de laatste promoveerde hij bijna naar de eerste klasse, maar in zijn derde Vlaardingse seizoen werd pas heel laat het verblijf in de tweede klasse veilig gesteld. Bovendien is men of een voorstander van Van der Hoek of een fervent tegenstander. Een gulden middenweg wordt in deze simpelweg niet bewandeld, ook niet door de succesvolle trai ner zelf. Maar zo lang Van der Hoek met prestaties aan de weg timmert, kan het niet anders of zijn grote mond staat synoniem voor kwal kei L Zelfs Van der Hoeks grootste cri ticasters, welk legertje in de af gelopen jaren eerder is toe- dan afgenomen, moeten inmiddels erkennen dat hij meer te bieden heeft dan een passionele benade ring van de voetbalsport. Over zijn spelopvatting, conform de gedachtengang van de door hem op handen gedragen Tomaslav Ivic, valt uiteraard te discussië ren. In zijn op zekerheden ge stoelde speelwijze staat het resul taat centraal. Als dat ten koste gaat van het amusement, dan moet dat maar. Dus was het al lerminst verwonderlijk dat HBSS zich gisteravond na in to taal tweehonderdtien minuten 'niets' de eerste periodetitel toeeigende. Een gluiperig doel- puntje van wie anders?-Tom Gunter tilde de Schiedammers tien minuten voor tijd langs het andermaal bijzonder stugge Lyra (1-0). Van der Hoek was de laatste om toe te geven dat het kijkspel op nieuw weinig verheffend was geweest „Het was ons grote voorded dat Lyra na onze 2-1 overwinning van zaterdag wist dat het absoluut niet beter was dan wij", sloeg Van der Hoek na afloop een psychologische route in. „Zaterdag Smitshoek uit, dus zullen we dit maar snel verge ten", voegde de oefenmeester er speersnel aan toe. Van der Hoek had overigens alle lof voor Lyra. Maassluis Peter van Duyl denkt pas na de winterstop weer inzetbaar te zijn. De mandekker van Excelsior M heeft tegen Huizen geen ernstige beschadi ging van h et kniegewricht opgelopen De kruisband en de meniscus van zijn linker knie zijn niet geraakt maar Wel is het kapsel opgerekt en is de mediale band ingescheurd. Voorlopig is Van Duyl drie weken rust voorgeschreven. „Alles eerder is meegenomen, maar ik reken er op na de winterstop weer van de partij te zijn", aldus Van Duyl, die zich nog altijd op krukken voortbe weegt „Met Faust van der Meer ging het ook heel snel, dus misschien heb ik ook een beetje mazzel". „Een ongelooflijke instelling", sprak hij. „Die gasten knokten zich helemaal leeg. Zij moesten natuurlijk wel komen, omdat voor ons alleen al 0-0 voldoende was om die periodetitel over de streep te trekken". Bevliegingen Tachtig minuten lang zag het er naar uit dat er opnieuw een ver lenging aan te pas moest komen. Nog meer dan in 's-Gravenzan- de betrok HBSS de verdedigen de stellingen en gokte het op de bevliegingen van de vaak te een zame frontsoldaten Roel den Hartog en Leon Klepke. Beiden kwamen niet in het stuk voor. Bovendien zocht Klepke, als hij eenmaal balbezit had, het teveel in solistische akties, die vrijwel alle balverlies tot gevolg hadden. Dat hield tevens in dat de aktie- radius van het loopwonder Tom Gunter, weer geconfronteerd met zijn nimmer naar grove middelen grijpende vaste scha duw Marc van Poucke, nooit op de juiste wijze werd gebruikL Het aantal kansen dat HBSS tot de treffer van Gunter kreeg, be droeg dan ook welgeteld één. „Verdedigend", wist Van der Hoek, „maakte ik me nauwelijks zorgen. We hebben tot nu toe ne gen doelpunten tegen, waarvan vijf strafschoppen". Dat compli ment was ook op het SW-ter- rein volledig op z'n plaats. Doel man Jan van Eijsden ('Lekker keepen onder zulk schitterend licht') corrigeerde op uiterst de gelijke wijze de incidentele slip pertjes. Voor het overige was de leiding van de solide Schiedamse defensie in handen van de slim me Cor Timmers. De laatste man, die qua sobere speelstijl zo in de Italiaanse Serie A meefcan, zal nooit en te nimmer een flinke schop uitdelen, maar is wel zo getruct dat hij met een duwtje hier en een tikje daar een tegen stander uit balans haalL Steekpassje Voor rust kreeg zowel HBSS als Lyra een redelijke kans. Eerst mikte Westlander Ton Solleveld van afstand op de vuisten van Van Eijsden en in blessuretijd schoof Wout Griep een subliem steekpassje van de keihard wer- langs c paal. C had bij Lyra'sMichel S\ Paauwezet o*; HBSS'erleon Klepke van de bal. gj kende Adrie Bierhuizen net de verkeerde kant van de Omdat Lyra slechts baat bij een zege, drong het na de onderbreking pas echt aan. HBSS kwam nu helemaal niet meer van eigen helfh maar de technische inhoud van Lyra was zo beperkt dat elke aan valsopzet al op voorhand was te doorgron den. Verder dan een kopbal op de paal van Marcel Roest en een door René Snijders van de lijn gewerkte inzet van Van Poucke reikte Lyra niet Met het verstrijken van de tijd ebde ook stilaan het geloof in ei gen kunnen weg bij Lyra. De verslapping sloeg toe en op zulke momenten is Gunter voor HBSS van grote, zo niet onschatbare waarde. Tien minuten voor tijd brak hij het laatste restje verzet van de opponent Uit een voorzet van de aan de rechterkant vrij gelaten René van Dalen was Gunter net Iets eerder bij de bal dan doelman André van der Kaaïj. Het puntertje was vol doende voor het begeerde suc ces: 1-0. „Die keeper riep los", glunderde Gunter na afloop. „De verdediger van Lyra hield in, waardoor ik er tussen kon ko men en de bal nog net met het buitekantje raakte. Als je het mij vraagt was het gewoon een blunder van de keeper". Beleving ,Jk ben vooral voor Jan van der Hoek blij, dat we de periodetitel hebben gepakt", meende ïtien Klink, de als immer in een snel maatkostuum gestoken voorzit ter van HBSS. „Zijn beleving is 20 enorm, hij heeft er zo ver schrikkelijk veel voor over. La ten we het er maar ophouden dat dit en heel voorzichtige eerste stap in de richting van de eerste klasse is", liet Klink ook zijn 'gastvrouwen' Christbel Jonk man en Astrid de Held in de feestvreugde meedelen. „Voor zitter", grijnsde Van der Hoek knipogend, „ik heb er nu toch wel spijt van dat ik voor die pe riodetitel geen premie heb laten opnemen in mijn contract..". HBSS: Van Eijadan, Van dar Zouwan, Timmer*, Snijder*, Da Jong, Van Dalan, Griep, Bierhuizen, Gunter (Van Hoon), Dan Hartofl (Ranferum) an Klapk*. Lyra: Van dar K**I|, Van dan Berg, SoDa- *a)d, Van Poucke, Prina» Manama alar, Leo Paauwa, pool, Roeat, Michel Piauwa an Vermeer Johan Paauwa).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2