'Verdachte is eigenlijk slachtoffer' Bureau Huisvesting 'hopeloos' Hofman verliest van Groot Vlaardingen Massaal pleidooi voor Turkse zender College omarmt amendementen Schiedammers ontevreden over woningverdeling Gemeente: Alders overreden tot actie VLAARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Ondernemer geridderd Politie grijpt kamvgomdieven Expoge legt krans in politiebureau Getergde man haalt uit met theepot Zijdeveld schokt met 'taxi-angst' Kabelkrant blijft Brand legt huis in as Fietser overleden 'ABC-warenhuis in 1992 klaar' Dependance Koperwiek in Maassluis WOENSDAG 12 DECEMBER 1990 PAGINA 13 Regionale redaclie: Brede Havenstraat 6,3131 BC Vlaardingen. Postbus 4008. 3130 KA Vlaardingen. Telefoon: OIO»4343229.4352066.4350557 - sportredactie: 4345209. Telefax: 010-4349754. Maassluis Ten overstaan van een uitpuilende raads zaal heeft wethouder Anton Wustrow gisteravond aange kondigd dat hij opnieuw de mogelijkheden gaat bekijken de satellietzender TRT via het kabelnet door te geven. Hiermee reageerde bij op het pleidooi van inspreker Mahir Engin. die er groot belang aan hecht dal zijn in Maassluis woon achtige landgenoten de Turksta lige zender kunnen bekijken. Zeker honderdvijftig vertegen woordigers uit de Turkse ge meenschap lieten de tv voor wat hij was om Engins pleidooi kracht bij te zetten. Voor het eerst sinds jaren moest de schuif wand tussen de raadszaal en de burgerzaal worden opengescho ven om de vele belangstellenden te herbergen. Volgens een voorstel van PvdA- wethouder Wustrow wilde Maassluis voorlopig afzien van de doorgifte van TRT. Wustrow vindt het niet wenselijk op dit moment wijzigingen in het pro gramma-aanbod aan te brengen. Technisch behoort verdere uit breiding van het kabelnet tot de mogelijkheden, maar daarmee is volgens Wustrow tussen de 50- en 60.000 gulden gemoeid. Volgens Engin, die als Schie dams raadslid voor het eerst zijn collega's in Maassluis toesprak, hoeft dit geen probleem te zijn. ..Als Maassluis vijfentwintig miljoen moet betalen voor de SteendijkpoJder. kan dit bedrag er ook nog wel af", verwees hij gekscherend naar actuele ont wikkelingen in degifwijk. Engin gaf zijn partijgenoot Wu strow mee, dat veel Nederlandse gemeenten ondertussen de Turkse zender doorgeven. Hij vertelde dat daar ook steden bij zitten die een kleinere Turkse bevolkingsgroep huisvesten dan Maassluis. In Maassluis wonen ongeveer 1-100 Turkstal igen. „Het gaat er niet om dat wij u deze zender misgunnen", zei Wustrow. Maar hij wil wachten met een beslissing tot na het ver schijnen van een kabeinota. Daarin worden de financiële ge volgen van het doorgeven van de verschillende netten ge schetst. „Wat mij betreft ligt wijziging van het programma-aanood in het voorjaar hei meest voor de hand", nam Wustrow vast een voorschotje op de discussie over het kabelbeleid. Schiedam A. Verwater, presi dent-directeur van een gelijkna mig aannemingsbedrijf en dito exploitatiemaatschappij in Rot terdam, is benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. De in 1925 m Rotterdam gebo ren, maar in Schiedam wonende Verwater kreeg het lintje van middag wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De onderscheiding werd hem opgespeld door burgemees ter Rein ier Seheeres. Verwater begon zijn bedrijf met acht werknemers. Hij breidde het in 30 jaar uit tot een organisa tie met 125 personeelsleden en vestigingen in België, Curasao, Singapore, Brunei en Groot- Brittannie. Vlaardingen De Vlaardingse politie heeft afgelopen nacht twee mannen opgepakt, die er van verdacht worden de kauw- gombalien&utomaat op de Hoog straat illegaal te hebben geleegd. Om ongeveer vier uur kreeg de politie melding van de diefstal. De twee. een 19-jarige Vlaardin- ger en een 31-jarige Rotterdam mer, voldeden aan het signale ment dat de melder de politie had gegeven. Ook waren zij in het bezit van een hoeveelheid kleingeld, waarvoor zij geen af doende verklaring hadden. De één had 'maar liefst' 4,50 gul den en de ander 113 gulden op zak. De politie heeft de twee voor nader onderzoek ingeslo ten. Schiedam In het nieuwe poli tiebureau aan het Bijdorpplein vindt vrijdag een sobere plech tigheid plaats. De Vereniging ex- polïtieke gevangenen legt 's morgens om tien uur een krans in de hal van het bureau. In de hal is een gedenkplaat aan gebracht die herinnert aan de in 1944 door de Duitse bezetter om gebrachte politieagenten uit Schiedam. De plaat is afkomstig uit het oude politiebureau aan de La nge Nieu wstraat Na de kranslegging worden de leden van Expoge door burge meester Reinier Seheeres ont vangen in de aula van het Stede lijk Museum aan de Hoogstraat, De vereniging viert vrijdag het 45-jarig bestaan. B&v sa Mahir Engin: 'Geld voor TRT kan er ook nog wet bij'. Rotterdam/Maassluis Ei genlijk was de 40-jarige Ma rokkaan die gistermiddag voor de Rotterdamse recht bank verscheen het slachtof fer, en niet de aanstichter van de vechtpartij in Maassluis waarvoor- hij zich moest ver antwoorden. Dat beweerde ten minste zijn ad vocaat mr. Stam, die heel goed kon begrijpen waarom de man in juli van dit jaar zijn twee kwelgeesten tot bloedens toe had verwond. De pesterijen zoals de verdachte die beschreef waren ook werkelijk beestachtig. De illegaal m Nederland verblij vende man. die al twintig j'aar door Europa zwerft op zoek naar werk. bezorgde op de avond van 29 juli twee jeugdige Maasslui- zers diepe halen in gezicht en hals. Naar eigen zeggen had hij zich bedreigd gevoeld en in zijn wanhoop met een theepot in het rondgeslagen. Officier van justi tie mr. D. Hart kon wel enig be- grip opbrengen voor de benarde positie van de verdachte op die avond. „Ik geloof wel dat het ge drag van de slachtoffers bijdroeg aan deze geweldsuitbarsting", zei hij Waarom de twee Maassluizers bij de Marokkaan in huis waren werd uit het lange relaas van de verdachte niet duidelijk. Hij ver telde slechts dat hij de twee har telijk welkom had geheten en hen iets te drinken aanbood. Zij sloegen dat af, haalden een fles whiskey tevoorschijn en zeiden dat hy met hen mee moest drin ken. Dat strookte echter niet met zijn overtuiging en hij verzocht het duo de sterke drank elders te gaan nuttigen. De twee weigerden weg te gaan en dronken het ene glas na het andere. En steeds herhaalden zij daarbij, dat de man mee moest doen. Toen zij hem ten slotte in zijn arm staken met een sehroe- vedraaier en hem bedreigden met een stuk hout met een spij ker erin had hij in arren moede maar een glas meegedronken, vertelde de verdachte. „Ik werd bang. Eén van die twee mannen danste op de tafel, met mijn tele visie in zijn handen", vertelde hij. De verdachte ontvluchtte zijn huis en rende naar een telefoon cel om de hulp van een kennis in te roepen. „Als illegaal kon hij natuurlijk niet naar de politie", legde zijn advocaat uit. „De man is rechteloos» hij kon geen kant op". De verdachte gebruikte steeds dezelfde zin om zijn ver bijstering over de gebeurtenis sen te uiten. „Dit was geen film, dit was echt", zei hij een paar keer. Klappen Bij zijn terugkomst zag hij dat de twee een enorme rotzooi in zijn huis hadden gemaakt en op de bank en op de vloerbedekking hun behoefte hadden gedaan. Toen de wanhopig geworden man vroeg waaraan hij dat had verdiend werd hij opnieuw ge slagen. Daaroppaktehijde thee pot, waarmee hij rake klappen uitdeelde. Beide slachtoffers ontvluchiten met bloedende wonden het huis. Een van de twee moest zelfs een operatie on dergaan. vertelde mr. Hart. Poging tot doodslag, zoals in de tenlastelegging stond, achtte de officier van justitie niet bewe zen. Voor het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel eiste hij acht maanden cel, waarvan drie voorwaardelijk. Advocaat mr. Stam bepleitte vrijspraak voor zijn cliënt, om dat die naar zijn mening uit noodweer had gehandeld. Als de rechtbank toch een straf wilde opleggen, vond mr. Stam, dan moest die straf gelijk zijn aan de tijd die de verdachte al in voor arrest heeft gezeten, „Want ei genlijk was hij het slachtoffer", vond mr. Stam. De illegale Marokkaan bracht de rechtbank herhaaldelijk in ver legenheid door hoog op te geven van de vriendelijkheid van Ne derlanders. Eerst bedankte hij de rechtbank, dat hij nu einde lijk een bril had gekregen. Zo veel goedheid had hij in geen en kel land ontmoet, zei hij. Rechtbankpresident mr. P. Smidt van Gelder glimlachte. Maar toen de man in zijn slot woord via zijn tolk liet weten, dat hij zo graag in Nederland wilde blijven en dat het land hem maar moest beschouwen ..als zijn hond die bij hem boort", wist mr. Smidt van Gelder niet meer zo goed waar hij moest kij ken. „Uitspraak over tien da gen", zei de president snel. ..Op 21 december om tien uur". Schiedam - Als er een taxichauffeur in de zaal was geweest had de Sehiedamse wethouder Chris Zijdeveld gister avond vast mot gehad. Op een voorstel van VVB- fractieleider Will van Wijk om taxi's toestemming te ge ven in de avonduren over de Hoogstraat te rijden ant woordde hij: „Dan wordt de vraag: wil je door een kleine crimineel worden afgetuigd of door een taxi voor je don der worden gereden". De aanwezigen in het stads kantoor leken geschokt door de opmerking van de Pvd A- 'er. Zij vonden die kennelijk wat al te cru. Maar de wet houder benadrukte dat hij die woorden waarvan hij de indruk wekte dat hij ze van iemand anders had ge hoord, al zei hij niet van wie „niet voor niets in volle openbaarheid had gezegd, en bij zijn volle bewustzijn". Zijdeveld zei enige schroom te hebben bij het voorstel vdn VVD'er Van Wijk, die de sociale controle op de Hoogstraat wil bevorderen door er 's avonds taxi te la ten rijden. De wethouder zei slechte ervaringen te heb ben met het geven van vrije rijbanen aan taxi's. Desondanks is Zijdeveld be reid zich met de directeur van Eurotax te verstaan over het idee. Hij zei te wil len beginnen met een proef van een maand, die zolang het goed gaat aan het einde van elke maand wordt ver lengd. De PvdA'er maakte meteen de zin van die be perkte concessie duidelijk. „Zodra iemand op de Hoog straat voor een taxi opzij heeft moeten springen, is de proef voorbij". Den Haag Het adverten tieblad Groot Vlaardingen kan niet worden gedwongen gebruik te maken van de diensten van het Vlaardingse reclamebureau Hofman. De reclamemaker, die onlangs door uitgever Van der Drift van het huis-aa ci-h uis-blad aan de kant is gezet, had verleden week in een kort geding geeist dat de jarenlange samenwerking zou worden hervat. De Haagse rechtbankpresident mr. R. Portheïne wees gisteren de eis van Hofman af om de uit gever een dwangsom van 25.000 gulden per dag op te leggen, als zij verdere samenwerking blijft weigeren. Volgens de rechter mag de uitgever zelf bepalen met welk reclamebureau zij zaken doet. De uitgever van Groot Vlaardin gen heeft het contact met de za kelijke partner verbroken, om dat eigenaar Dick Hofman van hei gelijknamige reclamebureau, sinds oktober in Vlaardingen de" Weekendkrant exploiteert De advocaat van Van der Drift stel de verleden week dat de adver tentiekrant geen zaken wil doen met een man die 'van twee wal letjes wil eten'.Je kunt niet én voor Groot Vlaardingen werken én een blad uitbrengen dat de adverteerders van de eerste wel licht naar zich toe wil lokken. Dat is niet netjes". Het verbreken van het contract kan verregaande consequenties hebben voor het Vlaardingse re clamebureau. Wegener, die in Vlaardingen de huis-aan-huis bladen Nieuwe Vlaardingse Courant en De Havenloods uit geeft, beëindigt de samenwer king met Hofman aan het eind van de maand eveneens. Wan neer dit gebeurt, raakt Hofman volgens een kenner van de loka le advertentiemarkt het grootste deel van zijn omzet kwijt. Maassluis DeTV-krant van de Avondbladen Combinatie Rotter dam, onder andere uitgever van het Rotterdams Nieuwsblad, is ook de kom ende twee jaar in Maassluis op de beeldbuis te zien. De gemeente is van mening dat de kabelkrant, die regelmatig aan dacht besteedt aan plaatselijk nieuws, heeft voldaan aan de verwach- V Eigenaar Dick Hofman over weegt appèl aan te tekenen te gen het vonnis. „We zullen ech ter in eerste instantie de stukken moeten bestuderen. Wij zijn be nieuwd naar de argumentatie van de rechtbank", zegt do te leurgestelde reclamemaker. Hofman heeft de hoop nog niet opgegeven dat een gerechtelijke instantie uiteindelijk zal zwich ten voor het argument dat een uitgever in principe geen adver tenties mag weigeren. Hofman beseft wel dat zijn handelwijze op gespannen voet staat met het reglement voor het advertentie- wezen. Daarin is bepaald dat reclame makers hun onafhankelijke po sitie dienen te bewaken. Het ei genhandig exploiteren van een medium als de Weekendkrant is volgens artikel 2 van dit regle ment in strijd met deze eis. „Maar niemand in de reclame wereld acht zich gebonden aan deze regel", zegt Hofman. Op hun beurt zeggen de uitge vers dat zij te allen tijde zelf be palen met wie zij zaken doen. „Wij nemen hetzelfde standpunt in als Van der Drift", zegt woordvoerder Victor Doorn van Wegener. „Op basis van de leve ringsvoorwaarden mogen wij advertenties zonder opgaaf van reden weigeren". Bij een korte, uitslaande brand aan het Stationsplein In Schie dam is vanmorgen vroeg een be nedenwoning volledig in de as ge legd. Om half zes vanochtend sloegen omwonenden alarm bij de brandweer, die met twee wa gens uitrukte. Veertig minuten later kon het sein brand meester worden gegeven. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, omdat het huis vrij wel onbewoond was, Wel hebben drie panden aanzienlijke rook schade opgelopen. Vlaardingen De 61-jarige Vlaardirtger M, de Vos die maandag in zijn woonplaats op de kruising van het Geuzenplein en de Arij Koplaan op zijn fiets door een bus werd aangereden, is overleden. De man bezweek gisteren in de loop van de dag aan het letsel aan zijn hoofd, dat hij bij het ongeluk had opgelo pen. De fietser reed eergisteren op de kruising en sloeg plotseling link saf. De chauffeur van de achter hem rijdende bus werd verrast door die manoeuvre en kon een botsing niet meer voorkomen. SchiedamLiefst veertig procent van de klanten is ontevre den over het Sehiedamse Bureau Huisvesting. Dat stelt het Buro voor Rechtshulp in een rapport dat is aangeboden aan wethouder Adri Reijnhout. De uitslag van de publieksenquête maakt duidelijk dat er "iets fundamenteel mis is met de ge meentelijke dienst'. Geklaagd wordt vooral over de lange wachttijd voor een andere woning. Ruim 27 procent van de geënqueteerden vindt dat het te lang duurt voordat hen een ge schikte woning wordt aangebo den. Op basis van dit gegeven conclu deert het Buro voor Rechtshulp dat er in Schiedam, ondanks de bouw van een groot aantal wo ningen in Spaland, nog steeds sprake is van woningnood. On der deze omstandigheden mag volgens de opstellers van Huis vesting worden verwacht dat de woningen op een 'zo rechtvaar dig en correct mogelijke manier worden verdeeld'. Veel klanten blijken niet onder de indruk te zijn van de presta ties van de gemeentelijke wo ningverdelers op dit vlak. Ruim tien procent spreekt over een slechte voorlichting. Meer dan eentiende van de klanten klaagt eveneens over een slechte be handeling door de ambtenaren. Een in omvang vergelijkbare groep klanten is van mening dat de dienst haar afspraken niet na komt. In totaal hield het Buro voor Rechtshulp interviews met 306 bezoekers. Het onderzoek vond plaats in februari. Bij de deur van Bureau Huisvesting posten de enquêteurs vroegen de bezoe kers hun mening over de dienst verlening. Het Buro voor Rechtshulp stelde het onderzoek in na een inventa risatie van klachten, die bij ver schillende organisaties waren binnengekomen. Uit deze eerste peiling bleek dat de Rechtswin kel Schiedam, het Instituut Raadslieden en de Turkse werk nemersorganisatie net als het Buro voor Rechtshulp veel klachten over Huisvesting had den verzameld. Het onderzoek onderschrijft in grote lijnen de conclusies, die in 1986 bij een vergelijkbaar onder zoek naar Bureau Huisvesting werden getrokken. Ter verdedi ging voorspelde wethouder Hans van Kleef destijds dat de dienst met de komst van de auto matisering in de toekomst beter zou functioneren. Vier jaar na het verschijnen van het rapport 'Andere Huisves ting. ja graag' is er volgens het Buro voor Rechtshulp weinig uitgekomen van deze voorspel ling. In het vervolgonderzoek concluderen de onderzoekers dat de nieuwe werkwijze geen merkbare invloed heeft gehad op het aantal klachten. Adri Reijnhout, vier jaar geleden pleitbezorger van maatregelen Hij Huisvesting en als wethouder voor volkshuisvesting nu zelf verantwoordelijk voor het reilen en zeilen hij de dienst, is van plan om in de nabije toekomst veran deringen aan te brengen in het woni ngverdelingssysteem. Reijnhout, die door de drukte rond de begrotingsbehandeling nog geen kans heeft gezien het onderzoeksrapport ie bestude ren, noemt tegelijkertijd de be trokken ambtenaren in bescher ming. „Er wordt gesuggereerd dat ambtenaren de klanten slecht behandelen. Daar neem ik af stand van. De medewerkers staan onder stress en er wordt vergeten dat klanten ook wel eens agressief kunnen zijn. Een deel van deze problemen kun nen we denk ik op korte termijn oplossen door fatsoenlijke spreekkkamers bij huisvesting in te richten". Schiedam Burgemeester en weihouders van Schie dam hebben gisteravond uiterst positief gereageerd op de moties en amende menten, die zowel coalitie partijen als oppositie bij hun algemene beschouwin gen over de meerjarenbe groting hebben indiend. Amendementen van coalitie partij PvdA. waarvan de uit voering 550.000 gulden kost, werden door de wethouders Aad Wiegman {financiën) en Bart de Leede (milieu) zonder meer overgenomen. Wiegman zei zich niet te zul len verzetten tegen het voor stel van Pvd A-fractievoorzit ter Hans Bakker, 350.000 gul den extra te besteden aan ver betering van de kwaliteit van het ambtelijk apparaat. De tweehonderdduizend gulden die Bakker vroeg voor het tweejaarlijks in kaart brengen van bodem-, lucht- en water verontreiniging in Schiedam leek De Leede een zeer zinni ge uitgave. Hoewel Wiegman er geen woord aan wijdde, zal ook het voorstel van de PvdA-fractie om 350.000 gulden uit te trek ken voor een werkgelegen- heidsfonds waarschijnlijk de eindstreep wel halen. Alleen op het voorstel van het CDA een lift aan te brengen in het oude stadhuis op de Markt reageerde het college mei een onverbiddelijk 'nee'. Het CDA dacht met zo'n lift gehandi capten die een trouwplechtig heid in het stadhuis willen bij wonen een dienst te bewijzen. „Volgens mij brengt zo'n lift behoorlijke schade toe aan hei monumentale gebouw", meende Wiegman. „Mensen die moeilijk de trap op kunnen moeten maar vantevoren bel len, dan kan er in overleg een oplossing worden gezocht Maar voor het overige werd geen enkel wijzigingsvoorstel van tafel geveegd en veel wer den er gretig overgenomen door hel college. Wethouder Hans van Kleef voorzag wel problemen als de motie van Groen Links 2ou worden aan genomen, waarin wordt ge pleit voor verlaging van de rentetarieven van de gemeen telijke kredietbank. „Een ver laging van een procent kost ons per jaar al 25,000 gulden". Maar dat was voor Van Kleef geen reden maar meteen het onaanvaardbaar uit te spre ken. Hij zou er nog eens naar kijken. De kritiek van PvdA'er Hans Bakker, dat het college van PvdA. D66 en Groen Links wel erg langzaam op gang komt hadden de wethouders zich aangetrokken. „Een nieu we college geeft altijd enige vertraging. Maar de komende drie jaar gaat het weer goed", beloofde Wiegman. „Dingen verlopen soms trager dan je zou wensen en soms zelfs tra ger dan je denkt dat nodig is", zei De Leede. „Maar er zijn wel degelijk nieuwe impulsen gegeven die tot resultaten gaan leiden". Schiedam De bouw van de ABC-warenhuis in Schiedam kan eind volgend jaar begin nen. Dat vertelde wethouder Chris Zijdeveld gisteravond tegen de gemeenteraad, die in de eerste ronde van de al gemene beschouwingen bijna unaniem aandrong op haast bij het uitvoeren van het plan. Zijdeveld sloot zich aan bij de overgrote meerderheid van de Sehiedamse politici die vindt dat verder uitstel van het ABC-plan met kan worden getolereerd De bouw van de gecombineerde wmkel van Albert Heijn, Blok ker en C Si A kan hem niet snel genoeg beginnen. „Hoe eerder hoe liever". Gemeente en opdrachtgevers onderhandelen nog over de grondkosten. maar zullen spoe dig over een ontwerp komen te spreken, zei de wethouder. De vertraging in de planvorming weet htj aan een tweetal tegen vallers. Door de grote aandacht die hij aan de nota over het Ste delijk Museum had moeten ge ven. was hei ABC-plan er wat bij ingeschoten. Wat dat betreft was ..de zompr een beetje de mist in gegaan". En personeelswisselin gen binnen de drie deelnemende bedrijven hadden het proces ook met bespoedigd. Maar eind 1992 staat het ABC-complex sr, meent de wethouder. Ook de bebouwing van het Stad- serf kan aan het einde van vol gend jaar van start gaan. beloof de Zijdeveld De bouw van een uitbreiding van het Stadskan toor zou een jaar later kunnen beginnen Voor Stopera-effecten hoefde dc raad niet bang te zijn, zei hij. Het college waagt niet zo maar een sprong in het duister, zoals naar Zijdevelds mening in Amsterdam bij de bouw van een stadhuis annex operagebouw wel is gebeurd. Vlaardingen Hoewel het niet Is geoorloofd het gebruik van tropisch hardhout in een bouwverordening te verbie den. denkt de gemeente Vlaardingen erover toch tot actie over te gaan. In navolging van Dordrecht ziet Vlaardingen wel wal in een po ging bij minister Aiders (milieu) stan te dringen op een wettelijk verbod van het commercieel ge bruikte kaphout. Als alternatief in de nieuwbouw zou vurenhout het beste dienst kunnen doen voor de constructie van bij voorbeeld kozijnen. Tij dens een recente bijeenkomst discussieerden onder meer Vlaardingse ambtenaren, raads leden, vertegenwoordigers van de plaatselijke huisbazen en de wethouders Maarieveld (milieu) en Van der Steen (stadsontwik keling) over dit onderwerp. Men concludeerde dat de wo ningbouwcorporaties Sa men werking'77. Patrimonium en het gemeentelijk Woningbedrijf om de tafel moeten gaan zitten om alternatieven voor tropisch hardhout te bedenken. Daar naast moet er betere voorlich ting komen aan de bevolking en de Vlaardingse houiverkopers over de aantasting van het leef milieu door het gebruik van dit hout. Maassluis Kindertehuis De Koperwiek uit Hoek van Hol land gaat m Maassluis een de pendance opzetten. Het tehuis heeft aar de Haven een pand ge kocht voor een begeleid wonen project. Eind februari nemen zes kinderen er hun intrek. Er is plaats voor maximaal acht kin deren. De bedoeling is de jonge bewoners voor te bereiden op volledige zelfstandigheid. Het 'moedergebouw' in Hoek van Holland is voor een derge lijk experiment niet geschikt. Daar verblijven vooral jonge kinderen in grotere woongroe pen van ongeveer tien jongens en meisjes. In totaal biedt De Ko perwiek onderdak aan ongeveer kinderen die door verschillende oorzaken (tijdelijk) niet door hun ouders kunnen worden grootgebracht. Met het stichten van de depen dance in Maassluis wil De Ko perwiek ook zijn regionale func tie benadrukken. Bovendien wil de leiding zich gaan toeleggen op andere werkvormen dan uitslui tend die welke in een traditio neel kindertehuis gebruikelijk zijn. De aanschaf van het pand aan de Haven is deels betaald uit schen kingen van fondsen, de rest uit de bijdragen van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1