Bruno Cauwe drukt dóór mmsa WWV voelt niets voor samenwerking met De Coureur SPORT 'Maassluis moet kampioen worden' WATERWEE 15 Schoolklas helpt mee aan schoner milieu RONDE V 's-QRAVENi 'De drukpers laat zich niet breidelen door de hinderwet' Russische gasten la-ijgen geen visa Pa Salari stopt SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad woensdag 19 december 1990 SCHIEDAM Borden Op de invalswegen naar de Schiedamse industriege bieden worden binnenkort bedrijfsinformatiebor den geplaatst. Opdeborden staat een plattegrond en een lijst van ondernemingen in het betreffende ge bied. Bij de borden worden stopstroken aangelegd, zodat vrachtwagenchauffeurs er gemakkelijk kun nen stilhouden. De borden zijn een aanvullingop de informatie voor bezoekers van Schiedam. Enige jaren geleden wer den op twintig plaatsen stadsplattegronden neerge zet en onlangs kreeg Schiedam een routering voor overheidsgebouwen en bezienswaardigheden. VLAARDINGEN Herbergen Archiefmedewerker Matthijs Struijs had het boek Herbergen in Vlaardingen het liefst gepresenteerd op de Kortedijk. „Bij een snerpende oostenwind hadden we dan het gemis van Het Zwarte Paard goed kunnen voelen". De sloop van de voormalige he rberg zit Struijs nog steeds niet lekker. <r Maar schrijver Frans Assenberg koos een andere plek om zijn historische uitgave ten doop te houden: café De Oude Markt. Dat was historisch verant woord, want op de plek waar nu het café staat was al in 1605 de herberg Het Hemelrijck en later De Kaetsbaen. De Markt heette toen nog de Omring. Volgens Assenberg moeten er tussen 1550 en 1800 ongeveer 55 herbergen in Vlaardingen en omgeving hebben gestaan. Daarvan heeft hij er in het boek dertig beschreven. De oudste is herberg De Kapel in Zouteveen, die er volgens de overlevering al in 1500 stond. Assenberg heeft vier jaar gewerkt aan het boek. In de archieven is over herbergen vaak niet meer te vinden dan de opeenvolgende eigenaren en de koopsommen. „Als we iets van het verleden van een herberg weten", zei Struijs, „is dat negen van de tien keer een justitiezaak". Maar herbergiers waren eer zame burgers, ontdekte Assenberg. Moorden en steekpartijen worden in zijn boek wel beschreven, maar de dagelijkse gang van zaken ih de herbergen blijft onderbelicht. De reden daarvoor is dat Assenberg veel van zijn informatie moest put ten uit de criminele rollen van vorige eeuwen. Sim pele zaken als gastenlijsten waren niet te vinden en zelfs de namen van de meeste herbergiers zijn niet bekend. Assenberg: „Veel blijft in nevelen genuld". Herbergen in Vlaardingen is 'een uitgave van de Historische Vereniging en is voor tien gulden te koop in de boekhandel. Auteur Frans Assenberg en archielmedewerker Matthijs Struijs bladeren in Herbergen in Vlaardingen. Bruidspaar Zestig jaar getrouwd waren gisteren Petronella Ja cobs van der Linden en Antonius Hubertus van de Wijgaart. Het echtpaar, dat in verzorgingshuis De Valkenhof woont, werd uitgebreid in de bloemen gezet door vrienden, familieleden en medebewo ners. Ook burgemeester F red van Lier en zijn echt genote brachtén het diamanten paar een bezoekje. De roots van de Van de Wijgaarts liggen overigens niet in Vlaardingen. De bruidegom, geboren in 1907, komt uit Rotterdam, de bruid (1909) uit Leiden. Zij trouwden op 18 december 1930 in Schiedam, om precies te zijn in Kethel-Spaiand. I MAASLAND Tinnen bord Twee scheidende bestuursleden van de Algemene Woningstichting Maasland zijn uitgebreid in het zonnetje gezet. Tijdens zijn afscheid ontving voorzit ter A.C. van der Hoeven twee erepenningen. Me vrouw G. Stans-van Rijn werd bedacht met een zil veren legpenning en het gemeentelijk tinnen bord. Van dei; Hoeven is in 1969 mede-oprichter geweest van de woningstichting. In de jaren zeventig werd Van der Hoeven voorzitter, een functie die hij nu wegens het bereiken van de statutaire leeftijd van zeventig jaar moet neerleggen. Mevr. Stans kwam kort na Van der Hoeven in het bestuur, waarvan zij twin tig jaar deel uitmaakte. Sinds de oprichting in 1969 is de'met rond de 200 huizen begonnen woningslichting flink gegroeid. Momenteel zijn er 556 woningen in beheer, een kwart van het Maaslandse huizenbestand. 'Brug der zuchten' Vele jaren na de bouw van de grote ophaalbrug tus sen de Huis te Veldelaan en de Hofsingel kent Maas land opnieuw een 'brug der zuchten'. Hei gaat om een nieuwe brug over de Zuidgaag die de Comman deurspolder beter moet ontsluiten en ter hoogte van de in zeer slechte toestand verkerende Brug van Ammerlaan tussen de Kerkweg en de nog te verlen gen Burgemeester Groot Enzerinksingei moet ko men. Dat daar een nieuwe brug moet komen, staat zowel voor de politici als de bewoners vast. Al sinds 1974 is de vervanging van het reeds enkele tiental len jaren krakkemikkige, maar steeds weer opge lapte bruggetje al onderwerp van gesprek. De standpunten liggen vooral uiteen ten aanzien van de breedte van de nieuwe brug en de doorvaart- hoogte. Een meerderheid van het college (waarne mend burgemeester Bax en wethouder De Vos) is voorstander van een negen meter brede brug. Wet houder Houtenbos (Open Groepering) vertolkt het minderheidsstandpunt binnen het college. Hij meent dat een brug van zeven meter voldoende breed is. Houtenbos en zijn partij staan niet alleen. Ook de eenmansfracties van de VVD en de PvdA zijn geen voorstander van een negen-raeterbrug. Het meer- derheidsvoorstel van het college, waarover de raad vanavond een principebesluit moet nemen, lijkt dan ook alleen door het CDA te worden gesteund. De christen-democraten hebben het wat dat betreft voor het zeggen, want met zeven van de dertien ze tels bezitten ze eer» meerderheid in de raad. jHOEK VANHOLLAND Kerstviering De hervormde gemeente, de gereformeerde kerk en de rooms-katholieke kerk houden weer een geza menlijke kerstbijeGnkomst voor alle inwoners van 65 jaar en ouder. Dat gebeurt donderdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur in De Hoekstee. Medewerking verleent het Ouderenkoor onder leiding van me vrouw Th. Verharen, Voor de pianobegeleiding zorgt mevrouw N. Duwens-Vermeulen. door PETER DE LANGE Schiedam Had die ambtenaar zich maar beheerst. Maar de ge moederen raakten verhit en de man zei: „Nou en? Dan ga je toch naar de sociale dienst?". Op Bruno Cauwe werkten die woorden als de bekende rode lap op een stier. Er ontstond een woorden wisseling en de ambtenaar verliet de zaak. Toen begon de ellende. Na tien maanden praten, telefoneren en schrijven dreigen de gemeente Schiedam en de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond (DCMR) Cauwes drukkerij te sluiten. Cauwe (42) is boekdrukker van professie. Dat wil niet zeggen dat hij boeken drukt, maar dat hij werkt met hoogdruk ('boekdruk') in plaats van offset. Cauwe levert een ambachtelijk produkt. Hij houdt van zijn vak en hecht aan ouder wetse kwaliteit. Iedere letter wordt met de hand gezet. Door hem zelf, want personeel heeft hij niet. Vak genoten noemen hem bewonde rend 'de laatste dorpsdrukker van de Randstad'. Bruno's vader, ook drukker, had een zaak in de Boterstraat. Zijn zoon bracht de persen acht jaar ge leden over naar de Walvisstraat in Schiedam; naar een oud pand, dat hij eerst bewoonbaar en bedrijfs klaar had gemaakt. Als gediplo meerd 'boek'drukker kon hij zich er zonder problemen vestigen. Het Openbaar Lichaam Rijnmond, toen nog in functie, verklaarde dat Cau we geen hinderwetvergunning no dig had. Zes jaar later, in 1989, kreeg de drukker een inspecteur van de DCMR op bezoek. Routinecontrole. De man constateerde tevreden dat in Cauwes ambachtelijke bedrijf nauwelijks chemische afvalstoffen vrijkwamen. Alles was in orde. In zijn rapportagebrief repte de con troleur met geen woord over het ontbreken.van een vergunning. Crimineel „Maar in februari afgelopen jaar belde er iemand van de DCMR die zei: 'Meneer Cauwe, ik wil graag een kijkje bij u komen nemen. Lie ver gisteren dan vandaag. Uw pa pieren zijn niet in orde'. Hij kwam dezelfde middag en het eerste wat hij zei was dat het me een hoop ging kosten. Een milie of tien, twaalf', vertelt de drukker. Cauwe, zei de inspecteur, had een hinderwetvergunning nodig. Hij redeneerde dat het bedrijf in een woonwijk staat en daarom vergun- ningplichtig is. Tegenwerpingen van de drukker dat hij geen over last veroorzaakt ('In al die jaren dat ik hier zit heeft niemand ook maar één klacht over me ingediend') mochten niet baten. „Nou, twaalf mille heb ik niet", zei Cauwe ten slotte bits. Waarop de ambtenaar de gewraakte woorden sprak dat Cau we dan zijn zaak maar moest sluiten en naar de sociale dienst gaan om bijstand. Tijdens twee telefoontjes de volgen de dag werd het bedrag dat Cauwe zou moeten betalen verlaagd, eerst tot 3750 gulden en vervolgens met nog eens duizend gulden. Maar het was de drukker allang niet meer om het geld te doen; „In de eerste plaats werkt de wet zo niet. Mar chanderen over de prijs van een vergunning, dat kan toch helemaal niet? Maar ik was vooral woedend dat ze je op zo'n botte manier de pin op de neus zetten. Betalen, anders gooien we je zaak dicht. „Dit bedrijf bestaat al ruim vijftig jaar. Het is in heel Schiedam bekend. Maar ze be handelen je alsof je crimineel bent. Als een oplichter, die hier zwart en zonder papieren z'n zakken staat te vullen. Ik houd me aan de wet en ik verwacht van de overheid dat die dat ook doet. En dat die de burgers fatsoenlijk behandelt". Vrijheid Bruno Cauwe voelde zich in zijn eer en zijn rechtsgevoel aangetast. Een aanmaning om binnen zes dagen een hinderwetvergunning aan te vragen, legde hij naast zich neer. Hij verdiepte zich in wetboeken en jurisprudentie, haalde de statuten van het Koninklijk Verbond van Grafische Ondernemers erbij en liet de DCMR tenslotte schriftelijk weten dat hij geen vergunning zou aanvragen, voordat hij overtuigd was "van de noodzaak daarvan. Cauwe was tot de opmerkelijke conclusie gekomen dat de grondwet hem daar krachtens artikel 7 vrij van stelt. Dat artikel is gewijd aan de vrijheid van drukpers. Velen leggen het uit als een redactionele vrijheid van meningsuiting (de pers mag schrij ven wat ze wil. mits andere artike len uit de grondwet geen geweld worden aangedaan). Maar volgens Cauwe slaat artikel 7 ook op de per sen zelf. Op de machines dus waar op teksten worden gedrukt. Cauwe zette de volgende stelling op papier: „Als een drukkersbedrijf (zoals in de grondwet ért het vesti- gingsbesluit wordt omschreven) als hinderwetplïchtig wordt be schouwd is dat in strijd met de wet op de vrijheid van drukpers (zoals bewezen in de jurisprudentie), daar het drukkersbedrijf ook niet voor komt in het hinderwetbesluit. An dere aspecten mogen daarbij krach tens de wet geen rol spelen". Overwinnaar Kom Cauwe. kies nou eieren voor je geld, zeiden ambtenaren van DCMR, economisch specialist Ray mond V redebregt van de gemeente Schiedam en vergunningdeskundi- ge Rob van der Noll in september tegen de drukker. Ze vonden Cau wes stelling zeker interessant, maar artikel 7, voegden ze er aan toe, sluit een hinderwetvergunning plicht niet uit. Ze lieten de drukker weten dat hij alleen al voor zijn per sen met een motorisch vermogen dat hoger ligt dan 1,5 kW. een ver gunning nodig heeft. In een officie- Ie brief werd die opvatting nog eens herhaald. De brief besluit met het dreigement dat Cauwe nog een maand de tijd had zijn vergunning aan te vragen. Zo niet, dan zou zijn zaak worden gesloten. De drukker lag er niet wakker van. Hij had zelf om die brief gevraagd, er zelfs op aangedrongen dat burge meester Reïnier Scheeres 'm per soonlijk zou ondertekenen. Dat gaf Cauwe de gelegenheid de zaak aan hangig te maken bij de Raad van State. Dat heeft hij inmiddels ge daan. De zaak komt naar verwach ting half januari voor. Voor de drukker lijdt het geen twijfel wie als overwinnaar de rechtszaal zal verlaten. Bruno Cauwe. „Kijk eens, heb ik tegen de heren gezegd, ik heb voor drukkerspa troon gestudeerd in Amsterdam en Rotterdam, en geen economie in 't Sterretje (een Schiedams café, red.). Ik weet waar ik het over heb. Ik ben door mijn studie aardig op de hoogte van de wet. Maar men gaat er blijkbaar van uit dat je, als je Bruno Cauwe in zijn drukkerij: 'Marchanderen over de prijs van een vergunning, dat kan toch helemaal niet?' geen mr„ drs. of dr. voor je naam hebt staan en niet in een prachtig luxe en centraal verwarmd kantoor zit, je mag worden bestempeld als een debiel". Ker ncentralet j e Nadrukkelijk zegt Cauwe nog eens dat hij zich niet tegen de wet verzet, maar tegen ambtenaren die uit ar rogantie of onkunde een loopje met de wet nemen. Toen Cauwe uit het eérste schrijven van de gemeente vernam dat controle op naleving' van de hinderwet om politieke re denen weer hoog in het vaandel was geplaatst, kon hij dat best billij ken. Waarom hij als een van de eer ste ondernemers een controleur op bezoek kreeg is hem ook duidelijk: de Walvisstraat ligt in de 'schil* van de binnenstad, een beschermd woongebied. Overlast door bedrij ven moet daar worden ingeperkt. In het 'schilprogramma', uitge bracht medio jaren tachtig, staat dat bedrijven in het gebied kritisch te gen het licht gehouden zullen wor den. Maar, staat er tevens in dat stuk, bestaande bedrijven zullen ongemoeid worden gelaten, tenzij het de spuigaten uitloopt met de overlast die zij veroorzaken. Alleen aan nieuwkomers zullen beperkin gen worden opgelegd. Cauwe is geen nieuwkomer en klachten over overlast heeft de gemeente hem niet kunnen voorleggen. Dat laat in zijn ogen ruimte voor slechts één conclusie; „Het gaat alleen om de poen, op welke manier dan ook". En daar verzet hij zich tegen. „Wat was nou eenvoudiger geweest dan gewoon betalen. Was ik van een hoop gezeur afgeweest. Ik heb nu bijna een jaar lang tot 's avonds Iaat wetboeken zitten uitpluizen. Ik heb m'n schaarse vrije tijd doorgebracht in bibliotheken. Want ik sta op m'n principes. Ik ben deze strijd aange gaan en ik druk dóór. Ik ben druk ker, 't puntje hoort op de i. „De drukpers laat zich niet breide len. ook niet door de hinderwet. Als ik nou een kemcentraletje hier in de kelder had... Maar dit is een keu rig bedrijf, ik heb het zelf opge bouwd en ik laat het me niet afpak ken door de eerst beste ambtenaar. 'Ga maar naar de soos", 't Was alsof ik een klap in m'n nek kreeg". Vlaardingen Het milieu begint bij jezelf! Deze slagzin heeft groep acht van de VJaardingse basisschool Van Kampen letterlijk opgevat In de klas gingen de kinderen zuiniger om met papier en elektriciteit Ook hield de groep een enquête onder de Vlaardingse bevolking om te ontdekken hoe volwassenen den ken over het milieu. Gisteravond hebben de leerlingen de resultaten van die enquête aangeboden aan wethouder Arij Maarleveld (mi lieu). De hoogste groep van de basis school is de afgelopen tijd bezig ge weest met het zogenaamde MacPo- wer-project van het ministerie van E"onomische Zaken. Het MePo- wer-project geeft voorlichting over energiegebruik en de problemen die daarbij om de hoek komen kij ken. Ook draagt het mogelijke op lossingen aan. De enquête van de leerlingen laat zien dat Vlaardingers duidelijk ge ïnteresseerd zijn in het milieu. Zo zegt 87 proceijt van de 134 onder vraagden regelmatig in de krant te lezen over milieuproblemen. Bij 69 procent scoort onze leefomgeving op dit moment minder dan het rap portcijfer vijf. Hans Alders is in korte tijd erg bekend geworden, bleek bij de ondervraging. Bijna driekwart van de ondervraagden wist dat hij de minister is mei mi lieu tn de portefeuille. De plaatselij ke milieuwethouder Maarleveld kon bij de ondervraagden bogen op een bekendheid van rond de vijfen twintig procent. De kinderen hebben de enquête omlijst met excursies en eigen bij dragen aan een schoner milieu. Zo bracht de klas een bezoek aan de waterzuiveringsinstallatie de Groote Lucht en de voormalige vuilstort in de Broekpolder. Ook hebben de kinderen het gebied on der de Lijnbaan schoongemaakt, om te ervaren hoe vuil het op straat is. Onderwijzer Jan van der Kolk, die het project begeleidt, hoopt dat de leerlingen als ze straks volwassen zijn net zo goed omgaan met het mi lieu als dat ze gedurende het project hebben gedaan. doorSANDER SONNEMANS MARTHA VAN DER GAAG (34) meldde zich op 13-jarige leeitijd aan als lid bij korfbalvereni ging CKC Maassluis en maakt al vanaf Haar vijftiende deel uit van de hoofdmacht. Onder trainer Wim Niessing beleefde ze mei hear ploeg drie jaar geleden een fopeeizoen, waarin zowel op het veld als in de zaal kampioen schappen en tal van andere successen werden gevierd. Momenteel gaat het de Maas«tu(*e korlbnllormatie wederom aardig voor de wind, want in de vetdcompetitie is CKC Maassluis koploper terwijl in de zaal een derde plaats woidt ingenomen. Je speelt ai negentien jaar in het eer ste team. Wordt het niet eens tijd om het wat rustiger aan te gaan doen? „Hoe kom je daar nu bij? Elk seizoen zie ik weer als een nieuwe uitdaging, omdat ik zo lang mogelijk in het eer ste mee wil blijven meedraaien. In al die jaren zijn er al heel wat trainers geweest en toch zien ze het nog altijd in mij zitten. En om nou te zeggen dat ik een belangrijke rol vervul, nee. Wellicht kiezen ze voor mij omdat mijn inbreng rustgevend is en ik een goed overzicht heb". Maar zondag had je met vier treffers legen Luctor wel een belangrijk aan doe) in de overwinning? „Ach, iedereen bij ons kan scoren. Ik heb vroeger eigenlijk nooit zo veel doelpunten gemaakt. 'Martha de die nende* noemde men mij altij'd. Maar tegenwoordig presenteer ik mezelf steeds frequenter onder de korf. We beschikken over een team waarin ie dereen doeltreffend kan zijn en als de ene persoon wordt uitgeschakeld, neemt een ander die taak gewoon over". Een uitgebalanceerd team dus? „Dat durf ik niet met zekerheid te zeggen. Ik ben er echter wel van overtuigd dat de inbreng van de in middels teruggekeerde Frank de Jong van vitaal belang is. Hij is de drijfveer al gaat hij soms wel eens te verin zijn fanatisme". Wat is dan de kracht van CKC Maas sluis? „De onderlinge verstandhoudingen. Zeker weten. We kunnen het alle maal uitstekend met elkaar vinden. Tijdens de trainingen wordt er niet alleen serieus gewerkt, maar lachen we ook heel wat af. Een goede sfeer is toch bepalend voor het resultaat". En wat is de in breng van jullie trainer Teun Schilt? „Teun eist veel van de spelers en ha mert op alle kleine dingetjes. Mij be valt die professionele aanpak wei, want op die manier word je ontzet tend scherp gehouden. In mijn ogen is hij de beste trainer die we hebben ge had. Helaas moet hij na dit seizoen wegens werkzaamheden een punt achter zijn trainerschap zetten. Een afscheidscadeau in de vorm van een kampioenschap zou zeker op z'n plaats zijn". Zit dat er daadwerkelijk in. een kam pioenschap? „Dat moet gewoon. Met een plaats in de middenmoot nemen we in ieder geval geen genoegen. We willen alle maal voor de ttte) gaan en hebben er veel voor over. In de veldcompetitie zijn we koploper en in de zaal nemen we momenteel de derde plaats in. Dat we het binnen wat minder doen komt doordat we vaak m de eerste helft flink uitlopen en denken de wedstrijd op het gemak uit te kunnen spelen. Dat breekt ons wel eens op. Maar als we nu blijven winnen en de anderen maken elkaar af, dan hebben we ook een redelijke kans op de zaakitel". v War vindt jij ervan dat er binnenkort alleen nog maar op twee vlakken wordt gespeeld? „Mits er sprake is van twee gelijk waardige teams wordt het spel sneller gespeeld en dus aantrekkelijker. Speel je op drie vlakken tegen een mindere tegenstander, dan sta je ont zettend veel stil. Ja, en dan wordt de wedstrijd er niet fraaier op". Hoe lang denkjij nog door te gaan met korfballen in he:standaardteam? „Zo lang mogelijk. Soms reageert er wel eens iemand verbaasd als ik ver tel dat ik nog altijd in het eerste speel. Net alsof ik me daarvoor moet scha men. De korfbalsport is nu eenmaal mijn lust en mijn leven en voor geen goud wil ik dat opgeven. Uiteraard besef ik best wel dat als een jongere speelster even goed als ik wordt be vonden, ik mijn plek af zal moeten staan. Daar zal ik in het begin mis schien wat moeite mee hebben, maar dat hoort er nu eenmaal bij. Ik blijf echter wei dermate ambitieus dat ik voor mijn plaats blijf knokken". Schiedam De oefenwedstrijd, die het herenteam van Rijn mond vrijdag in sportzaal-Oost zouden afwerken tegen het Rus sische Albatros Noworossijsk, gaat niet door. De gasten, die op uitnodiging van de Kamer van Koophandel vier wedstrijden in Zuid-Holland zouden spelen, krijgen geen visa. Wellicht dat in mei van het volgend jaar een nieuwe poging wordt gedaan Al batros naar Nederland te halen. Henk Saiari. Schiedam Henk Salari heeft zijn voetbalschoenen aan de wil gen gehangen. De oud-SVV'er, die in de loop der jaren tien ope raties aan de rechterknie onder ging, kampt nu met een hard nekkige kwetsuur aan het lin- ker kniegewricht. De 30-jarige Salari meldde zich dit seizoen aan bij SFC. maar kwam wegens ziin blessure nog geen enkele maal voor de nood lijdende derde klasser in actie. Als gevolg van de nauwelijks herstellende kapselbeschadiging besloot de spijkerharde verdedi ger. die overigens vorige week vader werd van zoon Henkie, een punt achter zijn actieve voetballoopbaan te zetten. „Ik kan het voor mijn trainen»- werk bij SVDPW niet maken om nog langer met het gevaar voor een blessure bij SFC te gaan spelen", liet Salari weten. „Laatst kregen de spelers nog een waardebon voor een paar voetbalschoenen, maar die heb ik inmiddels terug gegeven om dat ik daar toch niets meer aan heb" Tijd om met wat voorzichtige trainingsarbeid zijn carrièreaf te bouwen heeft de dit jaar debute rende oefenmeester overigens niet. Aangezien Guus van der Driesschen een maand in Ame rika vertoeft, heeft Salari naast de zaterdagafdeling van SVDPW nu ook de zondagvoet ballers onderzijn hoede. Vlaardingen Naald wijk Westland Wil Vooruit voelt niets voor een sa menwerkingsverband met De Coureur, de Vlaardingse wielrenver- eniging die onlangs de definitieve opdracht voor de aanleg van het wielerparcours in het re creatiegebied Licke- baert de deur uit deed. De recente pogingen van voor zitter Ed Wittekoek van De Cou reur om lot een samenwerkings verband met 'grote buur' WWV te komen, waren aan dovemans oren gericht. ..Het idee dat WWV met Dc Cou reur gaat samenwerken is bela chelijk", verwoordt Leo van de Wal de mening van de West- la ndse wielrenvereniging. „Er zal niemand van WWV op de baan in Vlaardingen gaan trai- i nen. Je moet niet vergeten dat j WWV veertig jaar geleden is i ontstaan ujt een aantal ontevre- den Westland» renners die bij verschillende Haagse verenigin gen fietsten. Zij wilden een puur W est! a n dse verenigi ng". ..We zijn bang dat, als een aantal leden van WWV in Vlaardingen gaat trainen, de vereniging weer m drie delen uiteen valt' een groep die op Vlaardingen is geo riënteerd, een groep die op Den Haag is georiënteerd en een an dere groep die in het Westland wil blijven". „Daarnaast", gaat Van de Wal verder, „rekenen we erop dat we binnen driejaar een eigen baan hebben", refereert de 's-Graven- zander aan het 3700 meter lange parcours dat m de Naaldwijkse Broekpolder moet verrijzen. „Het 2ou de afwikkeling'van de zaak niet bevorderen als we nu in Vlaardingen zouden gaan trainen. Dan beschouwt de ge meente Naaldwijk het probleem natuurlijk direct als opgelost". Het merkwaardige aoet zich echter volgens De Coureur-be stuurslid Arjan Korthout voor dat de gemeente Naaldwijk wel meebetaalt aan het parcours in Maassluis. „Met de bedoeling", aldus Korthout, „dat Naaldwijk voor: lielhebbBrsiveloro SC Km - start 17.00 IOC fcm- start 19.00 Klaadgoleaenheld: "Mek Vgy dinsdag 10 jul npt madewarkJsif* va, Wt i!l.i Van VlwtConlalpon fiV inhol "WËSTLANDSCHE C KLASSEMENT" 1 Leo van de WaL.'belachefijk idee van De Coureur',.. in de eigen gemeente geen par cours hoeft tc* bouwen". Geduld Moet WWV nog geduid hebben als het om dc- aanleg van de baan gaat, voor Ed Wittekoek, voor zitter van de Vlaardingse wiel ren vereniging De Coureur, kan de bouw van ztjn baan niet snel genoeg beginnen. „Weer een stapje dichter bij waar we al ja ren voor vechten", noemt hij het bestuit van het recreatieschap Midden Delfland om het grond-, weg- en waterbouwbedrijf Noot- enboom Barendrecht bv het par cours te laten bouwen. „Met dat nieuwe parcours hopen we de vertrokken topjongens weer te rug te krijgen", zegt Wittekoek, die zich reeds kan verheugen in de rentree van Hans-Peter Meij er. Het voorstel om het parcours ook voor renners van WWV open te stellen, had ook een dergelijke achterliggende gedachte. Witte koek hoopte dat de renners die bij WWV niet aan de bak kom^n, overschrijving aan zouden vra gen naar De Coureur. „Ik denk dat we daar niet bang voor had den hoeven zijn", reageert WWV'er Leo van de Wal. „De sponsoring en de verzorging van de renners als het gaat om bij voorbeeld kleding, is bij ons zo goedverzorgd, dat ik niet veel renners zie verdwijnen". Tip» voor deze rubriek kunt U doorgeven aan de sportredaklie van dox» krent, postbus 4008, 3130 KC Vliiardlngen. D« sportredaktie ie overdag telefonisch be reikbaar onder nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010- 4058509. WOENSDAG 19 DECEMBER Biljarten: 19.30 Voorwedstrijden bandslo- ten vijlde klasse klein in De oude Markt te Vlaardingen (poule 2); Zaalvoetbal: West- wljkbal Vlaardingen: 21,45 WKSDV, DONDERDAG 20 DECEMBER Biljarten: 19,30 Voorwedstrijden bandsto ten vijlde klasse klein In 't Spinnewiel te Vlaardingen (poute 3). 19.30 Voorwedstrii- den bandstoten vijfde klasse klein in De Kroon te Vlaa rdingen (pou Ie 4>. VRIJDAG 21 DECEMBER Volleybal: 2l.0QHoty—Var«/CW2(d),

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2