Avalan ce in zak en as na brand Echtpaar Van Dommele woedend weg bij DWS WAIERWES 15 NAPRATEN MET 'Harga eindelijk weer in de lift' Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 15 lanuan 1991 SCHIEDAM Schrijvers De Turkse schrijver Aziz Nesin is donderdag de gast van de Schiedamse bibliotheek. In wijkcentrum de Blauwe Brug houdt hii een lezing over zijn eigen werk. De avond, die geheel in de Turkse taal wordt gepresenteerd, wordt ingeleid door Cingiz Tufan, een Turkse onderwijzer uit Schiedam. Aziz Nesin, geboren in 1915, heeft zich zijn leven lang ingezet om de kennis onder zijn medemensen te vergroten. Hij doet dat in zijn verhalenbundels waarvan er inmiddels 85 zijn verschenen en mid dels het door hem opgerichte instituut Nesin Vakfi, voor dakloze kinderen. Nesin werd vooral beroemd door zijn satirische verhalen, waarmee hij verschi- lende internationale prijzen heeft gewonnen. Zijn werk was de Turkse overheid lang niet altijd even welgevallig, Aziz Nesin heeft verscheidene ke ren in de gevangenis gezeten vanwege zijn politieke denkbeelden. Nederlanders die in zijn werk zijn ge ïnteresseerd, maar de Turkse taal niet machtig zijn, kunnen in de bibliotheek vragen naar de eerste ver taling van zijn werk. Het boek heet de Vetersymfo nie en het werd vorig jaar uitgebracht door het Ne derlands Bibliotheek- en Lectuurcentrum. Voor wie wel in staat is de lezing te volgen: de avond in de Blauwe Brug op 1? januari begint om acht uur. Ook een Nederlandse auteur wordt deze week door de bieb voor het voetlicht gehaald, Morgenmiddag vertoont de bibliotheek de videofilm die werd ge maakt tijdens het bezoek van Annie M.G. Schmidt aan de Schiedamse leeszaal op 22 november vorig jaar. De kinderen die de beroemde schrijfster toen niet persoonlijk konden ontmoeten, krijgen nu als nog de kans met haar kennis te maken via het tv- scherm, De voorstellingen beginnen om twee uur in bijna alle filialen, en het filmpje wordt verschillende keren vertoond. Milieucursus In vrouwenontmoetingscentrum Barrika aan de Lange Kerkstraat start dinsdag 29 januari een mi lieucursus van zes ochtenden. De bedoeling is te pra ten over actuele milieuproblemen, die zich in de di recte woonomgeving kunnen voordoen. De cursus, die steeds om kwart over negen begint en tot half twaalf duurt, wordt aangeboden door vrouwen van het Milieukwartet. IVLAARDINGEN Verzamelen Verzamelen is het thema van een nieuwe expositie in het Streekmuseum van Jan Anderson. Tot 3 maart is daar te zien hoe Anderson zijn vermaarde collecties heeft opgebouwd, en uiteraard zijn ook stukken uitzün verzamelingen te bewonderen. Anderson is één van de grootste particuliere verza melaars van Nederland. Hij schuimt al sinds jaar en dag rommelmarkten af, op zoek naar historische 'hebbedingetjes'die passen in één van zijn 150colec- ties. Vroeger was hij altijd te vinden op de markt in de Herman Costerstraat in Den Haag, tegenwoordig slentert hij veel langs de kramen van de Roterdamse vlooienmarkt en natuurlijk langs de standjes in de Vlaardingse Lijnbaanhallen, waar verzamelaars re gelmatig hun spullen te koop aanbieden. Leidraad bij de expositie in het Streekmuseum is het boek Verzamelen gaat vanzelf, dat de Vlaardingse journalisten Dick van der Lugt en Arie Wapenaar samenstelden over Jan Anderson. Messengers Het christelijk jongerenkoor The Messengers ('de ters') bestaat deze maand 15 jaar. Dit jubi leum wordt gevierd met een speciale zangdienst op 20 januari in de Emmauskerk. Er worden dan liede ren gezongen uit n>w<£ het vroege repertoire als nummers van recente datum. Het koor telt op dit ogenblik ongeveer 40 leden. Oor spronkelijk hadden The Messengere een gerefor meerde signatuur, tegenwoordig heeft het koor een meer interkerkelijk karakter. Behalve in Vlaardin- gen zijn de zangers regelmatig te beluisteren in ste den in de omtrek. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door een eigen combo, bestaande uit een pianiste, een drummer, een fluitiste en een bassist. Vaste dirigent is Ben de Bruijne. Het jubileumcon cert begï n t om 17.00 u u r. Open middag Vooruitlopend op de verwezenlijking van een dien stencentrum in de Babberspolder wil de Raad van het Ouderenwerk het aantal activiteiten in de wijk flink uitbreiden. Voorlopig is het de bedoeling een open middag op te zetten waarbij het accent op spel letjes komt te liggen. Ook bewegingsactiviteiten zul len meer aandacht krijgen. Ouderen die zelf ideeën hebben voor activiteiten kunnen telefonisch contact opnemen met Maria Karsten in dienstencentrum Emma: 4346013. MAASSLUIS Chemokar De chemokar van de Roteb rijdt dit jaar elke vierde maandag en woensdag van de maand door Maas sluis- Bij negen halteplaatsen in de gemeente kan dan op vastgestelde tijden klein chemisch afval wor den ingeleverd. Bij de VW-balie in het stadhuis is een informatiekaart verkrijgbaar, waarop alle hal teplaatsen en stoptijden van de chemokar staan ver meld. Muziekweek In Maassluis staat de Muziekweek weer voor de deur. Voor de 32e keer kunnen in de voorjaarsva kantie van maandag II tot en met vrijdag 15 fe bruari jonge muzikanten hun beste beentje voor zetten in theater De Schuurkerk. Deelname staat open voor iedereen tussen 5 en 21 jaar, Ouderen mogen ook meedoen, maarzij kunnen geen prijs winnen. Naast solisten zijn ook inschrij vingen welkom van muzikanten die samen willen optreden. Verder is er ook een samenspelgroep, die onder leiding staat van Meeuwis Rebel. De Muziekweek eindigt met een slotavond in de Ko ningshof op vrijdag 15 februari. Daar worden ook de prijzen uitgereikt. Inschrijfformulieren ziin ver krijgbaar op het stadhuis in de Koningshoek en bij de Maassluïse muziekleraren. I HOEK VAN HOLLAND Verkeersopstoppingen De reconstructie van het kruispunt Schelpweg- /Dirk van den Burgweg in Hoek van Holland werkt verkeersopstoppingen in de hand. Dat bleek de af gelopen zondagen weer toen er zich files voordeden en de politie er aan te pas moest komen om het ver keer te regelen. De vloeiende bocht die de Dirk van den Burgweg voorheen had, is vervangen door een wat rechtere weg die uitmondt in een soort fuik. De voorheen halfronde afslag richting Schelpweg en strand is nu vervangen door een haakse bocht. De problemen ontstaan vooral wanneer het verkeer vanaf de Schelpweg probeert de Dirk van den Burgweg op te rijden richting 's-Gravenzande. Op het eerste ge zicht lijkt dat eenvoudig omdat de twee rijbanen van de Dirk van den Burgweg zijn gescheiden door een doorlopende witte streep. Dat zou dus het verkeer vanaf de Schelpweg vrij baan moeten geven. Maar i n praktijk blijkt dat niet te werken. Het verkeer dat namelijk vanaf het dorp naar de Schelpweg rijdt wordt onder meer belemmerd door het (vracht)ver- 'Hopelijk hebben Liesveldbewoners begrip voor ons' Vlaardmgen Het zit het vereni gingsleven m Vlaardingen niet mee. In do loop der jaren hebben heel wat clubs hun nood geklaagd over het nijpende gebrek aan fat soenlijke onderkomens Tot over maat van ramp gooit brand ook re gelmatig roet in het eten. Het laat ste slachtoffer in de reeks inciden ten is het Vlaardingse drum- en hu- glekorps A valance. Twee branden maakten in de nacht van donderdag op vrijdag een ei mie aan alle illusies van de 61 jaar gele den opgerichte muziekvereniging Na een eerste brandje hadden be stuursleden om tien uur 's avonds geconcludeerd dat de ravage in de oude voetbal kan tine nog wel te overzien was. ..Op een foto in de krant zag ik s middags dat er geen redden meer aan is", zegt het hevig teleurgestel de best uurel id Louis Beens. „Ik ben niet zo ter zake kundig, maar ik heb sterk het idee dat we de verhuizing wel kunnen vergeten". Het waterspuiten van de brand weer kon niet voorkomen dat de voormalige voelbalkantine aan de Marathon weg uiteindelijk geheel verloren ging. Dat was overigens met te wijten aan slecht bluswerk, want de brand was bij het vertrek van de brandweer volledig onder controle. De genadeklap viel 's nachts, toen onverlaten het werk vxm de enkele uren eerder actieve pyromanen afmaakten. Streep De brand betekent een grote streep door de rekening van A valance, want na aanvankelijke aarzelingen waren de leden zeer enthousiast over de aanstaande verhuizing naar de Marathon weg. „Het is maar te hopen dat de vereniging deze klap te hoven komt. Met een aantal mensen waren we bezig om het pandje op te knappen. We kunnen nu weer helemaal op nul begin nen". zegt de gedesillusioneerde be stuurder. Het geplande vertrek naar de voet balkantine was een direct gevolg van dc sloopplannen. die het ge meentebestuur had voor het Wees huis. Na het vertrek van andere verenigingen en enkele kunste naars was nu het muziekkorps aan de beurt om de biezen te pakken. De sloopplannen voor het monu mentale pand vormden één reden, maar de komst van een groot aantal nieuwe woningen vormden een nog veel dringender motief voor Avalance om te verkassen. „Met name uit de ouderenflat krijgen we steeds meer klachten als we aan het repeteren zijn. Vorige week moes ten we van de politie 2elfs de weke- lijkse repetitie voortijdig beëindi gen". Hoewel wethouder John Ranshuij- sen zo zijn bedenkingen had, be sloot Avalance verleden jaar toch te verhuizen naar de Marathon weg. De vereniging zag wel iets in de twee houten gebouwtjes, die vrij waren gekomen door de fusie van DSS'26 en Vlaardingen. Onder de naam Deltasport verhuisden de voetbaliers vanuit de Westwijk naar de Broekpolder. Sloop Voor Avalance gingen de voorbe reidingen op de verhuizing niet zonder slag of stoot. Wethouder Ranshuijsen, die het pandje op de slooplijst had geplaatst, bleek aan vankelijk niet bereid geld in de ver huizing te steken. „De wethouder zei zelfs dat wij nog 5000 gulden moesten betalen voordat we het ge bouwtje konden betrekken. Wij hebben hem toen fijntjes laten we ten dat we nog 20.000 gulden voor de' verhuizing vanuit het Weeshuis kregen". Na wat heen en weer gepraat kwam de zaak toch in kannen en kruiken, waardoor de vereniging in november aan de langverwachte verbouwing van het pandje kon be ginnen. Een brand in het bijge bouwtje. dat in de ideeën van de en thousiaste vrijwilligers onder meer plaats zou bieden aan de bestuurs kamer, betekende direct een fikse tegenvaller. „Met ontzettend veel handen zijn we toen aan de slag gegaan om het roet te verwijderen", zegt Louis Beens. „Dat lukte wonderwel. We waren alleen als de dood voor een nieuwe brandstichting tijdens de jaarwisseling. Deze bleef gelukkig uit, waardoor we in de afgelopen weken lekker door konden wer ken. We waren nu bijna toe aan het betimmeren van de repetitieruim te. maar die gigantische vuurzee heeft vrijdag een einde aan al onze illusies gemaakt". Geluk bij een ongeluk was, dat Avalance met de verbouwing nog niet zover was dat er kostbare in strumenten of bouwmaterialen in de pandjes lagen opgeslagen. Juist in het afgelopen weekeinde zouden er veel materialen worden gele verd. „We hebben de bestelling ge lukkig nog kunnen anuleren. Bij de brand is alleen een geiser verloren gegaan". Huisvestingsnood Na de desastreuze brand valt de si tuatie van Avalance in veel opzich ten te vergelijken met die van de andere door brand getroffen clubs. Leden van Avalance bekijken de restanten van wat hun clublokaal had moeten worden. Ook vogelvereniging Icarus dacht na een jarenlang nomadenbestaan eindelijk een vaste stek te hebben gevonden in een houten onderko men aan de Curagaolaan. Dit onderkomen brandde verleden jaar uit, waarop de vereniging tijde lijk bij een gastvrije wijk vereniging mocht intrekken. Ook de Marok kaanse jongerenvereniging staat op het lijstje van de 'uitgebrande clubs'. Naast de culturele vereni gingen ontbreekt het een aantal kunstenaars ook nog steeds aan perspectief op een definitieve op lossing voor de huisvestingsproble men. Door de brand in de voormalige voetbalkan tine van DSS'26 isdeac- commodatienood in de Vlaardingse culturele sector nu nog groter ge worden. Net als de andere vereni gingen leeft het zeventig leden tel lende muziekgezelschap in de ver velende wetenschap dat het op niet al te lange termijn het huidige on derkomen moet verlaten. „Door de ontwikkelingen rond de accommodaties zijn we de laatste tijd als muziekvereniging amper toegekomen aan onze eigenlijke ac tiviteiten", klaagt Louis Beens. die binnen Avalance overigens niet zelf actief is als muzikant. „Neem de taptoe. We hadden al plannen om de opening van het nieuwe on derkomen op te luisteren met een groot muziekfestijn. Dat valt nu in het water. Verder is het nog maar de vraag of we voldoende tijd vin den voor de voorbereidingen voor Koninginnedag. Daarvoor hebben we nog de nodige repetitietijd no dig". Hoop Gaan de besprekingen met de ge meente de komende tijd ongetwij feld opnieuw de nodige tijd en ener gie kosten, ook op andere fronten wordt het speelplezier voor de mu zikanten bedreigd. In het Weeshuis kon Avalance in het verleden vrij- uit repeteren, maar de bouw van ij een senioren flat aan de rand van het Weeshuisplein heeft verstrek kende gevolgen gehad voor de ver eniging. „De mensen klagen steen en been J' als we aan het repeteren zijn", zegt Louis Beens. „En ik kan ze nog niet eens ongelijk geven, want het is niet bepaald een pretje om twintig keer hetzelfde deuntje te horen. We moeten maar hopen dat de omwo nenden de komende tijd wat meer begrip voor onze situatie hebben. Wat ons betreft is de gemeente nu aan zet. Wij hopen dat zij snel een oplossing voor ons probleem vin den". Met de lange lijst in de culturele sector is het voorlopig echter de vraag wat wethouder John Rans huijsen voor de vereniging in petto heeft. Geld voor nieuwe lokaties lijkt er niet te zijn. De kans lijkt gro ter dat de wethouder bemiddelt voor een tijdelijke inwoning bij een andere club. Verder is het niet denkbeeldig, dat het gemeentebe stuur een ander noodbarak uit de hoge hoed weet te toveren. „We moeten maar afwachten wat de gemeente nu nog in petto heeft voor ons", zegt Louis Beens. „Ze kunnen het ons in elk geval niet meer aandoen om met een pand aan te komen dat we zelf moeten opknappen. Wat dat betreft is de rek er bij onze leden echt uit". door PAUL VAN DEN BOSCH Schiedam Het rommelt binnen DWS Adri van Dommele is vorige week dinsdag opgestapt als bege leidster van het eerste damesteam nadat haar man Hans in conflict is gekomen met bestuursleden en de technische leiding van de handbal club. De versie over hel 'hoe' en 'waarom' is niet onomstreden. Volgens Hans van Dommele werd het hem als trai ner van de dames-junioren niet toe gestaan om twee speelstere van de A-groep naar de B-groep terug te zetten. Van Dommele had naar zijn zeggen die bevoegdheid en werd hij in die beslissing aanvankelijk ge steund door hoofdtrainer Marlijn Verhagen en Ad van Peperstraten, het bestuurslid dat belast is met de portefeuille technische zaken. Vorige week zaterdag werd Van Dommele echter duidelijk gemaakt dat de twee speelsters niet terugge zet konden worden. „Dat besluit, tussen aanhalingstekens dan, zou al op 12 december in het bestuur geno men zijn. Ik kwam daar pas vorige week achter", aldus Hans van Dom mele. Het A-team moet wekelijks gaan spelen met twee reserves op de tribune. De trainer reageerde daar op met de opmerking „daaruit trek ik mijn conclusies". Van Dommele: „Zonder overigens te zeggen dat dat mijn vertrek inhield. Met die op merking bedoelde ik juist dat ik er later nog op terug zou komen. Ik had immers met de technische commis sie de afspraak lopen dat ik het sei zoen bij de dames-junioren zou af maken". Technisch coördinator Ad van Pe perstraten dacht echter uit de op merking te kunnen opmaken dat de trainer het voor gezien hield. Toen Van Dommele dus vorige week zon dag in de Margriethal arriveerde om zijn team te coachen, stond Theo van Geene, speler van het eerste heren- team, al klaar om de zaak over te ne men. Daarop stapte Hans van Dom mele definitief op. Zijn vrouw, Adri, deed twee dagen later hetzelfde als begeleidster van de damesselectie. Ook de twee kinderen, Mireo 17) en Michèle (i4), dragen niet langer het blauw-wit van DWS. Hans van Dommele: „Het juniorenteam heeft vorige week meerdere malen haar steun betuigd aan mij. Ze wilden met trainen. Ik kreeg bloemen, tele foontjes van ouders. Dan doe je het toch niet zo slecht, dacht ik". De betrokken junioren hebben in middels twee gesprekken met de technische commissie gehad. „Maar ze hebben nergens antwoord oi Adri (links) en Hans van Dom mele...'Wij wil len niet natrap pen, alleen rechtzetten'... is een verontruste ouder erbij gaan iten, maar die mocht niks zeggen of vragen. Die was immers geen lid, zeiden ze. Het laatste, wat wij willen, is dat die meiden allemaal niet meer handballen. Op aanraden %ran ons zijn ze zondag dan ook allemaal weer gaan spelen". Op uitnodiging van DWS-secretaris Kees van den Hoek. overigens zijn eigen schoonvader, verscheen Hans van Dommele bij het bestuur om zijn verhaal te vertellen. „Aanvan kelijk weigerde een aantal bestuurs leden afgelopen donderdag om mij aan te horen", zegt Hans van Dom mele. „maar na bemiddeling van voorzitter Huib Zandwijk reden vier bestuursleden van de woning van Van Peperstraten in Vlaardin gen waar de bestuursvergadering werd gehouden naar een 'achter- afplaatsje', in dit geval de DWS- kantine, om daar mijn visie te horen. Vervolgens reed het viertal weer te rug naar Vlaardingen. Ze hebben me aangehoord, meer niet", aldus Hans van Dommele. Spelletje „De steun, die ik voorheen van Ver hagen en Peperstraten kreeg, viel vorige week helemaal weg", zegt Hans. „Verhagen zei dat het sociaal niet te rechtvaardigen was om de speelsters terug te zetten. Beiden zijn als een blad aan de boom omge slagen óf ze hebben een maand lang een spelletje gespeeld. Zowel Verha gen als Peperstraten heeft voortdu- rend gezegd dat ze het met mij eens rend gezegd dat Hans op twee pun ten, op tactisch en technisch gebied, gelijk heeft. Op sociaal gebied echter niet, en dat heb ik hem een aantal keren duidelijk gemaakt. Het is dui delijk niet zo dat ik een spelletje heb gespeeld". Woedend meldde echtgenote Adri zich dinsdag af als teambegeleidster van het damesteam. Zij: „Peperstra ten zei tegen mij: 'het besluit over de junioren is van Martijn'. Want het gekke is dat ze elkaar allemaal bela zeren. Dus ik naar Martijn om uitleg te vragen. Zegt-ie: 'Aad, het is een bestuursbesluit'. Vervolgens zei-ie tegen mij: 'Aad, ik geef je het advies om Mirco en Michèle zo snel moge lijk van DWS af te halen'. Toen ben ik ontploft. Later heeft Martijn Ver hagen het tegen iedereen ontkend dat hij dat gezegd heeft, waardoor ik eigenlijk als een leugenaarster afge schilderd werd. Ik ben zo boos op hem geworden. Ze moeten van mijn kinderen afblijven. Ik heb in de kleedkamer tegen de dames gezegd dat ik opstap omdat ik Martijn Ver hagen niet meer vertrouw". De versie van Martijn Verhagen is anders: „Ik heb het zó niet gezegd. Ik heb het niet negatief bedoeld, maar juist positief. Ik heb gezegd: 'luister Aad, het gevaar is dat als jul lie allebei bij DWS weggaan, dat dan de hele kwestie zich over juiïie twee kinderen uitstort. Laat ze niet zo on beschermd achter. Adri heeft dat negatief uitgelegd, terwijl ik dat po sitief bedoeld heb. Ik ga toch geen de beschuldigen van het echtpaar. „Ik wil niet natrappen naar vrijwil ligers, wie dat dan ook zijn, die ja renlang dag en nacht hebben klaar gestaan of nog klaarstaan voor de club". Ad van Peperstraten was gis teravond niet bereikbaar voor com mentaar. Onrechtvaardig Ook DWS-secretaris Van den Hoek is kwaad op de technische leiding. „Ik heb een lijst van zeven, acht punten gemaakt, die ik aan alle be stuursleden persoonlijk gezonden heb. Die moeten vrijdag tijdens de bestuursvergadering aan de orde komen. Op al die punten is Hans on rechtvaardig behandeld. Aanvan kelijk vonden enkele leden van het bestuur, waarvan ik ook deel uit maak, dat Hans niet gehoord hoefde te worden. Daar ben ik geweldig over gepikeerd. Dat is puur onde mocratisch!". „Nu zullen heel wat DWS'ers zeg gen dat het logisch is dat de secreta ris dat zegt. omdat hij familie is", meent Adri van Dommele, „Maar iedereen bij DWS weet ook dat de secretaris zo niet in elkaar zit. Ik ben er niet op uit om DWS helemaal zwart te maken. Daarvoor ben ik nog teveel DWS'er. Ik ben 32 jaar lang lid geweest, Hans dertig jaar. Het blijft onze club. We willen al leen de verhalen, die er over ons in de Margriethal de ronde doen, ont zenuwen. Er wordt zoveel gelogen en verzonnen. Wij willen de waar- heid laten horen, al doet het me nog ED PAK (32) raakte at op twaalfjarige leeftijd door de school toernooien bo smol met het korfbalvirus en meldde zich aan als lid bij SSC Schiedam. In 1977 ontstond Harga als gevolg van de fusie, die Schiedam en Spangen mal elkaar aangingen en vanaf dal mo ment maakt hi] deel uit van het eersle team. Communicatiestoornissen met trainer Hans Bergama deden hem be sluiten te stoppen met korfbal, maar nadat die oefenmeester tussentijds vertrok maakte hij vorige week zijn rentree en niet zonder succes. Zater dag verloor Harga nipt met 7-8 van ri vaal Succes. door SANDER SONNEMANS Het is wel opvallend dat nu jij weer speelt, Harga aan de bete rende hand is. „Het is inderdaad wei leuk dat, toen ik vorige week tegen USV meespeelde, de eerste overwin ning van het seizoen werd ge boekt. Zaterdag tegen Succes ging het ook wel lekker en ik scoorde twee belangrijke tref fers. Zelfs enkele spelers van Succes vonden mij met name in de tweede helft sterk spelen. Het is alleen jammer dat ons aanvallende vak niet scoorde, terwijl we in die periode een duidelijk overwicht hadden". Waarom was je eigenlijk ge stopt? „De technische commissie had besloten om in de zaal met een rouleersysteem te gaan wer ken. waardoor iedere speler om de drie weken een reserve beurt zou krijgen. Trainer Hans Berman was het daarmee eens en toen ik hem meedeelde onder die voorwaarden niet te zullen spelen, ondernam hij geen enkele actie Het grote probleem met Berman was dat de hele groep nauwelijks con tact met hem kon krijgen". Onder de nieuwe trainer Freek Veer gaat her stukken beter „Laat ik voorop stellen dat Ber man in principe door de spe lersgroep opzij is gezet. Het is dus aan ons om onder de nieu we trainer wèl goede resultaten neer te zetten. Freek is door de groep gevraagd, omdat hij ons wel kan motiveren. Het ont brak ons aan zelfvertrouwen. Maar nu is de vechtersmentali teit gelukkig weer terug. Er wordt ouderwets geknokt en we hebben weer plezier in het spelletje. De beleving is er weer helemaal". Dat bleek wel in de derby tegen Succes. „In de eerste ontmoeting wer den we afgedroogd, maar zon dag hadden we zeker een punt helaas pakte Succes in de aller laatste seconde door een gefor ceerd schot van John de Bus toch nog op gelukkige wijze de winst. Al was onze tegenstan der technisch wel iets beter, maar toch toonde Harga na lan ge tijd weer eens het ware ge zicht". Hoe zie je het verdere verloop van de competitie? „We hebben zeker geen ploeg om te degraderen en er zijn nog genoeg mogelijkheden. Als we blijven knokken, komen de po sitieve resultaten vanzelf. Dat moet lukken". Zijn de slechte tijden van Har ga nu eindelijk ten einde geko men? „Het is leuk te zien dat Harga weer in de lift zit. Als onze toe schouwers zeggen dat ze weer het oude Harga hebben zien spelen, zegt dat toch genoeg? Voorheen zat er nauwelijks nog publiek maar momenteel zitten er er weer zo'n zestig supporters op de tribune. De hele club leeft toch intens mee met de verrichtingen van het eerste team". Hoe lang ben je nog van plan om door te gaan met korfbal „Dat hangt af van de ontwik kelingen, die de komende maanden gaan plaatsvinden. Er wordt gesproken over een fusie met Succes en ik heb be grepen dat het he ,tuur van die club zo snel mogelijk wil sa mengaan met Harga. Alleen onze vereniging schijnt niet een-twee-drie overstag te wil len gaan. Tevens hoop ik ooit eens trainer te worden". Hoe denkt je zelf over de even tuele samensmelting? „Voor het Schiedamse korfbal zou het een goede zaak zijn. Ik ben er in ieder geval een voor stander van. Waarom weet nie mand, maar vroeger was het haat en nijd tussen beide clubs. De laatste jaren leven we niet meer op gespannen voet met elkaar en ik denk dat een fusie I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2