Hongerend naar de ijsinop SPORT 'Niet iedereen is eerlijk geweest' IS J Schiedam verspeelt laatste kans op titel Duathlon geen haalbare kaart WATERWEG 1 jSCHIEDA^I Quilten Fred Piek Brandersstad Wachtlopen fVLAARDINGEN MAASSLUIS 1 Volkshuisvesting Dol-fijn Meeste sehaatsers verheugd over ijskwaliteit SPORTAGENDA Merkwaardig schimmenspel rond vertrek WIK-coach Henk van Vliet maakt niets duidelijk Rotterdams Nieuwsblad woensdag 6 februan 199] Kraamhulp Kraamhulp hoeft niet altijd een persoon te zijn die enkele dagen bijstand verleend op het moment dat de wolk van een bafay ter wereld is gebracht. Kuip kan ook bestaan uit informatie vooraf. Het kraamcentrum Maassteden Interkruis houdt daarom elke maand een informatieavond. Op die bijeenkomsten wordt voorlichting gegeven over on derwerpen als de baby-uitzet, veiligheid en duur zaamheid van baby-artikelen en over cje kraamzorg zelf. Ter plekke kunnen belangstellende (aanstaande) vaders en moeders zien waaruit een kraamuitzet be staat. Voor vólgende week heeft Maassteden een drietal bijeenkomsten op touw gezet Schiedam opent elke maand de reeks. Aanstaande maandag avond is het zover met een bijeenkomst in de Mag na! ia Deikerk aan de Albardastraat Een dag later kunnen Vlaardingse ouders terecht in de Emaus- kerk aan de Van Linden van den Heuvellsingel. En op woensdag 13 februari sluit het regionale kraam centrum de rij voor deze maand af in Maassluis in zaal De Sluis aan de G. A. Brederolaan. De informatieavonden beginnen telkens om acht uur. Spreekuur Met ingang van vandaag is er bij de sociale dienst een speciaal spreekuur voor werkloze migranten. Bij de infoteek aan de 's-Gravelandseweg 567 zijn voortaan elke woensdagmiddag medewerkers van de Stichting Buitenlandse Werknemers Rijnmond aanwezig om vragen te beantwoorden. Op deze manier hoopt de sociale dienst de positie van de Schiedamse migranten te verbeteren en hun kans op de arbeidsmarkt te vergroten. Het spreek uur is het resultaat van een samenwerking tussen enerzijds het Buro voor Werk en Scholing van de plaatselijke sociale dienst en anderzijds de in Rotter dam gevestigde stichting voor buitenlandse werk nemers. De migranten zijn elke woensdagmiddag van half twee tot drie uur welkom bij de infoteek. Volgens het grootwoordenboek der Nederlandse taal, oftewel de 'dikke' Van Dale, bestaat het woord niet eens. Quilten. Volgens de initiatiefnemers van een demonstratiemiddag is het een antiek naald vak dat ook nog eens een rage aan het worden is. In de Van Dale is de dichtste benadering van dit werk woord de zelfstandige versie: quilt. Dat is een Engels woord en staat vcor een doorgestikte deken. De Schotten stonden bekend om hun quilt. Duidelijk is dat het woord quilten daar dus van is af geleid. wie in de praktijk wil zien wat het nu precies inhoudt, moet morgenmiddag naar het oeucume- niseh centrum De Wissel (aan het Broersveld 30) gaan. Ank van Benthem-van der Blom demon streert hoe nog goede restjes van oude kleding in la gen van drie aan elkaar worden genaaid tot een warme deken. Zij is van half twee tot half vier in De "Wissel. De zanger Fred Piek brengt vrijdag een enigszins aangepast programma in dienstencentrum De Woudhoek. Piek heeft in de loop der jaren onder an dere furore gemaakt als lid van de Amazing Stroop wafels en I)e Drie Heren. De laatste jaren heeft hij regelmatig met de dichter Lévi Weemoedt opgetre den met hun programma 'Liedjes van welzijn, volksgezondheid en cultuur'. Voor de ouderen in het dienstencentrum zal hij een selectie uit al die perioden ten gehore brengen. Een belangijke plaats in dat programma zal zijn inge ruimd voor materiaal dat afkomstig is van zijn in 1989 verschenen soloplaat 'Soms een moment'. Het concert begint om twee uur. De Brandersstad, de scholengemeenschap voor mavo en beroepsonderwijs, heeft binnen een maand een nieuwe directeur. Theo Fransman is door het bestuur benoemd en neemt per ingang van 1 maart de taak in de directie op zieh. De nieuwkomer is af komstig van een scholengemeenschap in Rijswijk. „Ook paddendrilis beschermd". Met hoofdletters en een uitroepteken zet de paddenwerkgroep van de Schiedamse afdeling van de KNNV het bovenaan in een persbericht De paddentrek laat rog minimaal een maand op zich wachten, maar de werkgroep die zich jaarlijks inzet voor het overleven van kikkers, padden en salamanders begint nu al informatie te verschaffen. Bedoeling is vrijwilligers te werven. Om die reden is er op 21 februari een informatiea vond (aanvang acht uur) in het clubhuis van de KNNV, de Boshoek bij het Bachplein. Belangstel lenden warden daar ingelicht over het 'wachtlopen'. In de avonduren in maart en april wordt van de vrij willigers verwacht dat zij de amfibieën helpen over steken op de polderwegen, zodat de padden levend en wel de sloot bereiken. Uit cijfers van voorgaande iaren blijkt dat soms meer dan de helft van deze beestjes de oversteek van de wegnaar de sloot, waar zijhun eitjes leggen, met de dood moet bekopen. Ruilbeurs In het nieuwe wijkcentrum Holy aan de Arïstide Briandring wordt morgenmiddag een kleding- an nex sieraaenruilbeurs gehouden. Het principe dat daar wordt gehanteerd is heel simpel: voor wat hoort wat. Het is de bedoeling dat de bezoekers van de beurs, die van kwart voor twee tot kwart over drie duurt, het ene sieraad of kledingstuk simpelweg tegen het andere ruilen. Om het niet al te ingewikkeld te ma ken, wordt de aangeboden waar eerst in bonnen om gezetdie dus weer kunnen worden 'verzilverd' voor de gewenste broche of rok. De Raad voor de Volkshuisvesting houdt vanavond in het gebouw van het Gemeentelijk Woningbedrijf aan de P.J. Troelstrav/eg haar maandelijkse verga dering. De raad heeft het beheer van plusminus 7200 woningen in Maassluis in handen en huurders kun nen op de bijeenkomst terecht voor vragen en op merkingen. De zeventien leden zelf zullen de reorganisatie en de mogelijke verzelfstandiging van het woningbedrijf onder de loep nemen. Daarnaast moeten zij hun goedkeuring hechten aan het ideetje om de stichting Orion, die zich met ontwikkelingssamenwerking bezighoudt, negen gaskookplaten te schenken. De openbare vergadering begint om acht uur. Het Maassluisse zwembad Dol-fijn heeft zijn. langste tijd gehad, maar zolang de poort niet definitief dicht gaat en een nieuw modem bad nog altijd maar op zich laat wachten, wordt een traditie in ere gehou den. Tijdens schoolvakanties kan de jeugd goedkoop haar baantjes trekken, als de kinderen tenminste rüetde voorkeurgeven aan de bevroren variant van water en zich uitleven op het ijs in de vlieten en "vaarten. Kinderen yan vier tot en met vijftien jaar kunnen volgendeweek de gehele schoolvakantie voor een gulden peruur in Dol-fijn terecht Het bad is geo pend tot drie uur 's middags (op donderdagJsJret_ door CAREL VAN DER VELDEN Waterweg Als het ijs een vrouw is, dan hebben de sloten en vlieten in de omgeving zich de afgelopen dagen in ijltempo tot een femme fa tale ontwikkeld. In het zachte win terzonnetje oogt de vlakte een ver leidelijke schoonheid, maar de ge charmeerde schaatser is m de eerste dagen van het schaatsseizoen ook met weerbarstige en gevaarlijke karaktertrekken geconfronteerd. Even ten noorden van Vlaardingen ligt Vlietzicht, het etablissement dat in de loop der jaren tot een be kende pleisterplaats voor schaat sers uit de wijde omgeving is uitge groeid Beginnende sehaatsertjes uit Vlaardingen hebben een mijl paal bereikt als zij 's avonds aan hun moeder kunnen vertellen dat ze 'helemaal bij Vlietzicht zijn ge weest'. Ook voor de echte sehaatseraeks heeft de uitspanning een bijzondere betekenis. Na een stukje inrijden vanuit Vlaardingen vormt het café aan de Vlaardinger Vaart het start punt voor langere tochten in de richting van Maasland, Maassluis, het Westland en Delft. Op deze plek zijn de charmes en de schaduwkanten van het ijsplezier hier op dinsdagmiddag in één oog opslag zichtbaar. Tot zover het oog strekt glimlacht de schitterende ijs vloer van de Boonervliet de terras bezoeker toe. Een vriendelijk zon netje heeft de verbinding met Maassluis omgetoverd in een glim mende spiegel. Schaduwzijde Vlak voor zijn neus wordt de café bezoeker met de schaduwzijde van de ijspret geconfronteerd. Reeds in het afgelopen weekeinde heeft de massa de ongelijke strijd met de dunne ijsvloer in haar 'voordeel' beslecht. Grote wakken en het stromende water hebben het traject tussen de waterkant en het scnaatsparcours in een onneembare hindernis her schapen. Slechts met dank aan loopplank heeft de uitbater van Vlietzicht het contact met de schaatsende meute behouden. „Hopelijk is het ijs wat sterker ge wordenzegt een Vlaardinger als hij ter hoogte van de Vlaardingse Goudkust zijn schaatsen onder bindt. „Het afgelopen weekeinde gingen ze er als broodjes doorheen", zegt de twintiger. „Enkele vrien den met een nat pak heb ik vanaf Vlietzicht met de auto naar huis ge bracht Ze hadden hun fiets hele maal in Vlaardingen staan. Als ik ze niet had geholpen, waren ze ver moedelijk doodziek geworden". V \',V ,V'-v De schaatser hoeft zich op de drie trekvaarten, die Maassluis en Maas land met de Vlaardinger Vaart ver binden, nu totaal geen zorgen meer te maken. Met name het traject tus sen Vaart en het Bommeer voldoet vrijwel aan het ideaalbeeld voor het lange-afstandswerk. Scherpe ijzers zijn op dit traject onmisbaar, maar met een windje in de rug vliegt de loerder bijna als vanzelf naar het clubgebouw van watersportvereni ging Het Jachthuis, dat is gelegen aan het Bommeer. Woest In het hartje van het Vlietlanden- gebied wordt de schaatsidylle even ruw verstoord; kort nadat de vorst verleden week inzette, heeft een boot zijn verwoestende werk ver- nl.nu Wnt A/.I richt op het meertje. Wat resteert is een ruw schotseniandschap. Vc dat de schaatser zijn tocht kan een ruw schotseniandschap. Voor- i ver volgen, moet hij als een beginnende krabbelaar de sloot oversteken. Met een vervaarlijk ogende prik stok rijdt een Delftenaar door de woeste vlakte. Omstanders zien in hem een ijskeurmeester van de Maaslandse ijsclub, die morgen het Nederlands Kampioenschap voor marathonrijders hoopt te organise ren. „Nee hoor", lacht de man, „met de organisatie van de marathon heb ik niets te maken. Ik neem mijn prik stok mee omdat ik bijna altijd als eerste het ijs verken. Twijfel ik, dan prik ik even met mijn stok. Op deze vlieten hoeft de schaatser zien geen zorgen meer te maken. Het ijs is ze kerden centimeter dik". Ondanks de geruststellende woor den heeft de private ijsmeester toch zijn bedenkingen over de kwaliteit in het gebied ten noorden van de Waterweg. „Het is mij opgevallen dat het water in de omgeving van de Vinkeveense Plassen veel eer der dichtvriest Vermoedelijk zit hier meer zout in het water, waar door het minder snel bevriest". Indruk Het is niet helemaal bekend in hoe verre de verzilting een rol speelt, Verleidelijke ijsvloeren al9 een 'femme fatale', hier de Vlaardingse vaart. de Elfstedentocht-manie van hal verwege de jaren tachtig het meest bekende Friese werkwoord zijn, het gedwongen op schaatsen lopen weerhoudt de meesten ervan om de tocht tot in het centrum van de stad voort te zetten. Dat de hindernissen wel eens teveel kunnen worden, bleek bij voor beeld maandagmiddag in Schiplui den. Na het oversteken van vele wegen m het Westland zagen de schaatsers tot hun vreugde dat de Vlaardingse vaart onder de voor malige spoorbrug wél bevroren was. Er was slechts één probleem: de dunne ijsvloer klaagde, kraakte, piepte en golfde bij elke passerende toerrijder. Totdat ae ijsvloer het be gaf en er opnieuw een rijder een nat pak haalde. Menig Westlander Iaat zich niet door deze hindernissen remmen. Vanuit Wateringen, De Lier, Poel dijk en Naaldwijk trotseren zij de talloze hindemissen om bij het Delftseveer in Vlaardingen van het ijs te kunnen stappen. Daar is het dan tijd om de traditionele lekker nij van bakker Hazenberg in te slaan. Ijsmoppen Vanaf het Delftseveer hoeft de doorgewinterende schaatser nog maai honderd passen te lopen naar de bakkerswinkel. Voor drieëneen halve gulden ligt er twee ons felbe geerde 'ijsmoppen' voor hem op de toonbank te wachten. Waarom on dergaan de Westlanders al die ont beringen voor een zak koekjes van Frans Hazenberg? Toegegeven, het koekje met kaneel en anijs als be langrijkste ingrediënten is best smakelijk. Maar de buitenstaander zal toch al snel opperen djit de ge middelde tompouce uit een plaatse lijke bakkerij er ook best mag zijn. Westlanders die Vlaardingen schaatsend hebben gehaald, glimla chen over zoveel onwetendheid. „De ijsmoppen gelden in het West land als het bewijs dat de schaatser een echte tocht heeft ondernomen" maar vast staat dat de kou voorals nog weinig indruk heeft weten, te maken op net water onder de brug gen. In de drie strenge winters van 1985,1986 en 1987 kon de schaatser zonder problemen vanuit het cen trum van Vlaardingen naar het his torische stadshart van Maassluis schaatsen. In theorie behoort het tochtje ook dezer dagen tot de mogelijkheden, maar nu moet toch minstens vijf keer over een brug 'worden ge klommen. Klunen mag dan sinds zegt bakker Hazenberg, die de drie eeuwen oude traditie heeft geërfd van zijn voorgangers in de bakkers winkel aan de Hoogstraat „De ko mende dagen zullen ze met honder den komen", weet Hazenberg uit ervaring. Met veel doorzettingsvermogen kunnen de schaatsers de winkel best bereiken, maar het blijft de vraag of zij aan een andere voor- waarde kunnen voldoen. De tradi tie eist dat zij de koekjes in een rode lap rond het middenrif wikkelen en de versnaperingen heelhuids thuis afleveren. Met al dat geklmrn zal dat zeker niet meevallen, Schiedam De steun van de Russische dam mers Andre Kaimakov en Alexander Worono- tisch heeft Schiedam tegen koploper Lent geen overwinning opgeleverd. Het spannende duel eindigde in een teleurstellende 10-10 deling, waardoor de Schiedamse kansen op het kampi oenschap in de eerste klasse B definitief in rook opgingen. Bij Lent ontbrak Anatoli Gantwarg. Hij ver bleef in Senegal. Wel van de partij waren Mi chael Katz en de Nederlander Michael Palmer. Beiden kwamen over uit Minsk, waar Palmer aan een damschool studeert. Katz speelde in een twee uur durende partij gelijk tegen Woro- nitsch. Tiny Mous remiseerde met Palmer. Kalmakov manoeuvreerde zich tegen Remco van Zeist in een gewonnen positie, maar over zag een venijnig offer gevolgd door tussenlo pen van Van Zeist. De ontstane dubbele drei ging bleek door Kalmakov niet te pareren en ontgoocheld hees Kalmakov de denkbeeldige witte vlag. Mede door de remise van Wim Vrijlamd tegen Joop Geurts stond Schiedam met 5-3 achter. Edwin de Jager bracht de stand op 6-4 (deelde met Petra Polman). Gelijke spelen van Piet Bastiaanse (tegen Carlo van den Hurk) en Ton Burgerhout (tegen Leo Aïiar) zorgden voor 8-6. De sterk spelende Dinant Spieker slaagde er tegen Ruud Palmer niet in de volle buit binnen te halen en Ron Heusdens bleef tegen Hessel van den Hurk op 1-1 steken. Paul Boerrigter zette de 10-10 eindstand op het bord. Hij had liefst vijf uur nodig om zich van Gerard Wil- lemsen te ontdoen. Na negen speeldagen is de eerste plaats in han den van De Vaste Zet, dat 16 punten heeft Lent volgt op één punt. Excelsior heeft 13 pun ten, Schiedam en De Zet hebben één punt min der. Schiedam - Na de pentathlon en de triathlon leek de duathlon een nieuw fenomeen te wor den, maar verder dan de voorbereidingen van het evenement is de triathlonvereniging Schie dam niet gekomen. De duathlon, dat alleen hardlopen en zwem men als onderdelen heeft, is van de aktivitei- ten-agenda geschrapt omdat het finaciële plaatje niet sluitend kon worden gemaakt. Tevens waren er problemen met het verkijgen van vergunningen die voor de op 23 maart ge plande sportieve krachtmeting benodigd wa- Tips voor d«a rubriek kunt u doorgeven aan de sportradaktïe van deze krant, postbus 4006, 3130 KC Vlaardingen. Da sportredaktie is overdag telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010-4056509. WOENSDAG 6 FEBRUARI Volleybal: 20.15 RijnmondNokia/VTC (dames, der de ronde NWS-bek er). DONDERDAG7 FEBRUARI Volleybal: 19.00 Ekspalvo—Rijnmond (heren, derde ronde NSW-beker); Zaalvoetbal: Schiebroek Rotter dam: 21-15 DOS'32—OHS; 22.00 Groen Wit RSW. doorSANOERSONNEMANS Vlaardingen Al voelt hij zich niet netjes behan deld en steekt het hem dat er geen open kaart is ge speeld, toch heeft Henk van Vliet nog altijd het bes te voor met het eerste dameshandbal team van WIK. Haai- naam noem ik liever niet, Zelfs nu hij eind vorige week als coach de wacht kreeg aange zegd. „Ik zat niet bij WIK voor mijn eigen belang, maar voor dat van de club. Ik hoop dan ook dat de meiden niet degraderen, want dat zou funest zijn voor de vereniging", blijft de door het bestuur aan de kant geschoven Van Vliet opvallend positief. Aanvankelijk kon de trainer- /coach niet stuk bij de derde di visionist. Direct nadat de ploeg in het eerste jaar onder zijn tech nische leiding was gedegradeerd naar de eerste klasse, promo veerde WIK het daarop volgen de seizoen weer naar het oude niveau. Maar zo gauw het degra datiespook zich opnieuw meldde in de Westwijkhal, namen de technische commissie en het be stuur hun maatregelen door Van Vliet de coacing te ontnemen, Als trainer mocht hij echter wel in dienst blijven. Van Vliet (35) wilde alles of niets. Omdat aan die eis geen gehoor werd gege ven, hield hij de eer aan zichzelf en stapte resoluut op. „Training en coaching zijn onherroepelijk aan elkaar verbonden", legt de in Spijkenisse woonachtige Henk van Vliet uit, „Als je de ploeg doordeweeks traint, moet je in het weekeinde ook coachen, Je werkt toch naar de wedstrijd toe?" Zijn begeleidende capaciteiten zouden door de speelsters ter dis cussie zijn gesteld en al gaf voor-, zitter Joop Luyteü dat gedeelte lijk toe, navraag van Van Vliet bij aanvoerdster Ina Hartog leer de dat dat geenszins het geval was. „Het klopt dat ook de speel- stersgroep erop heeft aange drongen Henk niet meer als coach te laten fungeiren", be weert Luyten. „Ik", zegt Van Vliet die aan zijn derde jaar bij WIK bezig was, „heb dat nagetrokken bij ver schillende speelsters, maar zij vertellen allemaal wat anders. Als er naar aanleiding van al die perikelen een speelster bedankt. hebben als Van Vliet in de hoe danigheid van coach aan de dijk zou worden gezet. Afdanken „Maar", zo stelt Ina Hartog, „we hebben er zeker niet op aange- want misschien is zij nog op an deregedachten te brengen", Een tweetal speelsters heeft inmid dels gisteravond al getraind bij het Schiedamse DWS Ook voorzitter Luyten wilde de oefenmeester niet helemaal af danken. Hij is tot op de dag van vandaag nog altijd zeer te spre ken over *s mans capaciteiten. Voor de manier waarop Van Vliet zich tijdens de wedstrijden manifesteert, heeft de praeses echter geen goed woord over. Luyten: „Als coach vonden we hem niet voldoende funktione- ren maar we verwachtten wel van hem dat hij tijdens de wed strijd voor de rust zorgt Als je met boeken gaat lopen smijten en je klimt woedend in het wandrek, dan ben je duidelijk niet goed bezig. Op die manier draagt hij de goede naam van onze vereniging niet positief naar buiten en dat kunnen we echt niet accepteren", „Ach", re ageert Van Vliet verbazend kalm, „het leed is al geleden. Ik voel me niet geroepen om op die uitspraken te reageren. Ze zeg gen maar wat ze willen. Maar of de waarheid wordt gesproken, laat ik in het midden". Luyten: „Ik vind dat Henk een verschrikkelijk goede trainer is. Ik twijfel niet aan zijn capacitei ten. Ik waardeer hem ook als trainer, maar niet als coach. Voor we een beslissing namen, hebben we twee weken geleden met een groot deel van ae tech nische commissie de wedstrijd tegen Olympia'72 bijgewoond. Toen was het weer raak. Er werd met boeken gesmeten, met het wandrek gerammeld en na de nederlaag rende hij met een kwaaie kop naar zijn auto. Als je met twee punten verschil van de koploper verliest, moet je de groep opvangen, Als coach werd hij steeds erger. Ik hoopte dat hij zijn mindere funktioneren zeli zou inzien". Kleedkamer „Als hij verder had gekeken dan zijn neus lang was had Joop zelf kunnen zien dat ik wel degelijk in de kleedkamer ben geweest", spreekt Van Vliet de voorzitter, die voormalig HVC-jeugdtrai- ner Henny Heesbeen als diens opvolger in huis haalde, tegen. De getergde oefenmeester blijft voorzitter van de technische commissie, meegedeeld dat men mii niet meer op de bank wilde hebben. Erg elegant is dat na tuurlijk niet De doelstelling van het bestuur is handhaving in de derde divisie. Mij werd te ver staan gegeven dat ik de speel sters daarvoor niet meer kon motiveren". „Het gekke is", gaat Van Vliet, die voorheen de Rotterdamse damesselectie trainde en als handbalscheidsrechter actief was, onverdroten verder, „dat men mij als trainer wel zagen zit ten. Dat betwijfel ik, want zelfs na het besluit heb ik de wedstrijd van UVG bekeken en de gege vens doorgespeeld. Men zag daar waarschijnlijk het belang niet van in, want er is niets mee ge daan". Zelfvertrouwen „Vorig jaar werden we kam pioen met het eerste en het twee de team", blikt Henk van Vliet nog één keer terug op de tijden van weleer. „Ook de voorberei dingen op dit seizoen verliepen naar wens. Voor we aan de com petitie begonnen, hadden we en kele goede toernooien gespeeld. Maar bij de seizoenstart ging het al mis. Er werd van ons verlangd rustig in de subtop mee te draai en. dus werd er eigenlijk geen druk op de speelstersgroep ge legd. Toch misten we zelfver trouwen. Bovendien kregen we ook nog eens met blessures te kampen, waardoor we nauwe lijks in dezelfde samenstelling konden spelen. Voor het duel te gen UVG (16-11 winst voor UVG, red.) vertoefden we op de voorlaatste plaats met een nega tief doelsaldo van min acht Dat geeft aan hoe vaak we met mini maal verschil hebben verloren' En weer terug bij de recentelijk* ontwikkelingen: „Vorige week maandag heb ik met ae groep 'gehad, Henk van Vllet...'lk zat niet voor mijn eigen belang bij WIK. maar voor dat van de club'... zijn lot te hebben geschikt Al be gaf Van Vliet zich vorig week einde op zijn eerste vrije zondag schaatsend op het ijs, toch heeft hij nauwelijks genoten van het fraaie winteise aanblik. Op het tijdstip dat 'zijn meiden' aantra den tegen het tweede team van UVG, was hij met zijn gedachten meer bij het handbal dan dat hif „Natuurlijk dacht ik aan die wedstrijd", mijmert hij. „Het duel tegen UVG was cruciaal, omdat bij winst het gat van drie punten kon worden verkleind en de degradatiezorgen konden worden verminderd. Ik had via- via al begrepen dat het besluit al was genomen, maar toch lieten ze mij het duel tegen OIv een openhartig gesprek waarbij alles nog eens op een rij- tie werd gezet Er was niemand die verklaarde mij als coach niet te zien zitten. Als blijkt dat iefc dergelijks wel speelde, dan heeft men geen open kaart gespeeld en is niet iedereen eerlijk ge weest". „Overal in de sportwereld is «e trainer de gebeten hond als de resultaten tegenvallen. En een trainer aan de kant wordt gezet hoort er nu eenmaal ook bij. Dat besef ik terdege. Ik heb ook geen zin om mensen zwart te maken. Alleen de manier waarop men zich bij WIK van mij heeft wil len ontdoen, valt niet bepaald netjes te noemen. Daarom heb i*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2