Verzet tegen rozenkweker Vlaardingen zonder water LORD mmim Maatschappelijk werk 'hulpeloos' het waaigat j Katholiek onderwijs verliest markant man Transportcentrum ongelukkig met ontsluitingnieuwe weg ASTMA ERGER DAM U DENKT. m Vrieskou jaagt medewerkers bevroren pand uit Van Diggele traint PPSC E z o R 6 I I 6 I ÏTgI Lichtgloed houdt buurtbewoners uit de slaap Vorst veroorzaakt storing in watertoren Vorstelijke komfortabele fauteuil wonen E FABER A Astma Fonds Giro55055 Heroïnesmokkel: Vlaardinger hoort j negen jaar eisen Bonnenregen j op koopavond Parij zenaar op strooptocht VHOERWVEB "J f VRIJDAG 8 FEBRUARI 1991 PAGINA 13 Begionale reriaclie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Poslbus 4008. 3130 KA Vlaardingen Telefoon: 010- 4313229.4352066,4350557 - sportredactie 4345209- Telefa» 010-4349754 Schiedam Gedwongen door de beroerde werkom standigheden heeft de Stich ting Maat.chappelijk Werk Schiedam gisteren en van daag het werk neergelegd. De vrieskou heeft alle voor zieningen in het krakkemik kige pand aan het Broersveld platgelegd. De elf werknemers zitten thuis en de hulp aan cliënten is tot na der order opgeschort. Voor spoedgevallen kan gebruik wor den gemaakt van de telefonische hulpdienst. Het is de bedoeling dat m de loop van vandaag repa raties worden aangebracht. Of de instelling na het weekeinde open gaat. hangt af van het re sultaat van de provisorische ver beteringen Waarnemend-directeur Bas Overbeeke stelt dat het perso neel het zat is. Bij een beetje win ter legde het maatschappelijk werk de afgelopen vijftien jaar wel vaker het loodje. Het onder houd dat de huisbaas, de ge meente Schiedam, had moeten laten uitvoeren, heeft tot nu toe slechts uit stoplappen bestaan, klaagt de stichting. De ellende van gisteren was voor het maatschappelijk werk de druppel die de emmer deed overlopen. Door een bevroren waterleiding werkt noch de kraan noch het toilet, door het hele gebouw trekt een onwelrie kende lucht die afkomstig is van de riolering, de wachtkamer is kil, het dak lekt, in het plafond zitten scheuren en de gordijntjes wapperen van de tocht die door kieren komt. „Het is niet voor het eerst dat het bevriest. Maar structureel is hier nooit iets op gelost", stelt Overbeeke. De waarnemend-directeur zegt dat de medewerkers met deze actie hun 'hulpeloosheid' willen duidelijk maken, „Dit zijn geen omstandigheden, waarin wij goed ons werk kunnen doen". Warm water voor een kop koffie moest gistermorgen bij de bak ker aan de overkant worden ge haald Voor het toilet werd bij andere buren aangeklopt In de lege wachtkamer legde een klem kacheltje het af tegen de onverbiddelijke kou. Bas Over beeke- „Het is niet alleen de be vriezing van de waterleiding Het gaal om het gehele onder houd Bij tijd en wijle ruikt het hier als een beerput. Soms scha men wij ons echt als we hier mensen moeten ontvangen" g Hij zegt dat het personeel zich al eerder had voorgenomen dat bij g- de eerstvolgende 'ergernis' de "5 deur van het Maatschappelijk o: Werk zou worden gesloten. „Niet alleen voor onszelf; je kunt js dit ook je klanten niet-aandoen". o De tien cliënten en de praat- groep die voor gisteren een af- 2 spraak hadden, reageerden vol-, gens hem begripvol op de actie. „Ik heb niet gehoord dat er ie mand kwaad werd. Prettig is het niet". Ook vandaag waren alle afspraken afgezegd. Twistpunt &ijn ervaring is dat deze mensen toch rekenen opeen geiprek met een maatschappelijk werker en zich daar ook min of meer op hebben voorbereid. Voor drin gende gevallen isde telefonische hulpdienst, die normaal alleen 's avonds werkt, nu tevens over dag ingeschakeld. Twistpunt bij dergelijke wel- zijnsinstelhngen is altijd de vraag of een actie over het hoofd van de cliënten moet worden uitgevoerd. „Op zich vind ik van met Verkent de waarnemend- directeur. „Maar er moeten toch minimale voorwaarden zijn om te kunnen werken. Als een pro bleem vijftien jaar bij voortdu ring wordt aangekaart, dan is het toch niet verwonderlijk dat de medewerkers op een gegeven moment de pijp aan Maarten ge ven. Ik vind dat een gemeente niet 20 nonchalant mag omgaan met de voorzieningen die ze m de stad heeft". De Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam heeft het oog ai iaten vallen opeen ander onder komen met meer faciliteiten Het Kruiswerk Nieuwe Water weg-Noord aan de Van Swln- Waarnemend-directeur Overbeeke sluit de deur van de Stichting Maatschappelijk Werk. De vrieskou heeft de medewer kers uit het krakkemikkige pand gedreven. densmgel maakt dit jaar een deel van het pand vnj. Overbeeke ziet daar een ideale huisvesting in voor zijn instelling. Het liefst kiest hij evenwel voor een andere optie. „Dit pand plat gooien en er iets nieuws bouwen. Maar "-We zijn wel zo realistisch dat de gemeente geen nieuw ge bouw neerzet of hier een groot scheepse renovatie zal uitvoe ren" demans belangstelling bleei beperkt tot net lager be- Schiedam Met het overlij den van J.J. Lindeman heeft het katholiek onderwijs in de regio deze week een markan te persoonlijkheid verloren. De Schiedammer Lindeman, die vandaag na een mis van requiem in de Singelkerk op de algemene begraafplaats De Beukenhof is begraven, speelde bijna veertig jaar lang een belangrijke rol in de onderwijswereld. Htj is 71 jaar geworden. „Het rooms-katholieke mavo- en beroepsonderwijs in Schie dam is de heer Lindeman grote erkentelijkheid verschuldigd", reageert voorzitter drs. EJ.M. Havermans van scholenge meenschap De Brandersstad op het overlijden van zijn voorgan- 1966 en 1988 was Joannes J. Lindeman actief als voorzitter van de school voor lager be roepsonderwijs. Aanvankelijk was hij voorzitter van scholenge meenschap Nieuwelant ïn de laatste jaren van zijn voorzitter schap was hij nauw betrokken bii de scholenfusie, die uiteinde lijk leidde tot de oprichting van scholengemeenschap Branders- stad. Lindemans niet roepsonderwijs. Gedurende een aantal jaren was de Schiedam mer ook als bestuurslid actief van de stichting Katholiek On derwijs Sint Liduina. Deze stich ting, die het bestuur vormt van •riiolengemeenschap Spiering- hoek, bewaakt het katholieke karakter op de havo- en vwo-af- deling van Spieringboek. „Uiterlijk kwam nij soms wat stug over, maar uit ervaring is bekend dat hij zicb met hart en ziel betrokken voelde met het wel en wee van ieder die hij op zijn lèvenspad ontmoette" ver telt Pater J. Uiiterwaal, be stuurslid van de Stichting Ka tholiek Onderwijs Regio Water wee-Noord. Ook op het regionale onderwijs- vlak roerde Lindemans zich ja renlang. „Zijn naam is dan ook terug te vinden in nagenoeg alle bestuurssamenstellingen van de laatste veertig jaar", aldus de pa ter. Uijterwaal prijst de belangeloze en onvermoeibare inzet van Lindeman, al gaat hij er niet aan voorbij dat Lindeman in zijn be stuurscarrière de nodige teleur stellingen heeft moeten verwer ken. Het ging hem aan het hart Schiedam PPSC heeft gister avond John van Diggele aange trokken als nieuwe trainer. In gesprekken met de spelersgroep had het bestuur van de Schie- damse derde klasse r, zonder overigens een naam te noemen, laten doorschemeren dat de huidige speler van Excelsior P he voornaamste, zo niet enige kandidaat was om Ger Hooger- werf op te volgen. Van Diggele, <"«>in het verleden contractspe- ier Was van Excelsior en ook een getalenteerd volleyballer was, dat de katholieke signatuur van de scholen als gevolg van de ont zuiling in de afgelopen decennia is verwaterd. Toch was hij zeker geen eenken nig katholiek. Zo kon hij binnen het bestuur van de stichting Ge ïntegreerd Christelijk Speciaal Onderwijs Nieuwe Waterweg- Noord best overweg met aan hangers van een andere geloofs richting. Na het opheffen van de Katholieke Bibliotheek roerde hij zich ook in het bestuur van de Openbare Bibliotheek. De Schiedammer was comman deur in de orde van de H. Paus Sylvester en ere-voorzitter van de Sint Willibrordusstichting, waarvan het bestuur eveneens zijn grote kennis en inzet prijst. Voor ns bezorging bellen maandag 18.00 19.00 uur Zaterdag tot 16.00 uur. fzorging I gt/m vrijdag I .00 uur B 16.00 uur. 1 Maassluis Bewoners van de Sluispolder-Oost in Maassluis zijn in verzet ge komen tegen de uitbrei dingsplannen van rozen- kweker Van der Meys in de Zuidbuurt. De bewoners zijn van plan bezwaar aan te tekenen tegen het verlenen van een hinderwetvergun ning en tegen de voorgeno men verdubbeling van het kassencomplex. De wijk zegt nu al grote over last te ondervinden van de kwekerij aan de overkant van de Boonervliet, Het felle, oran jekleurige assïmilatielicht dat s avonds om acht uur aangaat en pas de volgende morgen om dezelfde tijd wordt uitgescha keld, houdt veel bewoners uit de slaap Het licht, dat de omge ving in een helle gloed zet, is bedoeld om de bloemen sneller te laten groeien. Maar het kunstmatige daglicht brengt ook dieren in de war. „Het ontregelt de biologische klok", zegt buurtbewoner Nico Koffeman. „Vogels gaan 's nachts zingen en de hanen kraaien veel te vroeg". Woedend De kwekerij ligt in het recrea tiegebied Liekebaert. Daarom begrijpen de bewoners niet dat de gemeente Maassluis geen problemen heeft met de uit breiding van het kassencom plex „Straks staat er een enor me glazen muur tussen Maas sluis en het recreatiegebied", aldus Koffeman. „Het land schappelijk schoon wordt ver pest, zelfs 's nachts, want dan is die muur nog verlicht ook". De buurtbewoners zijn ook woedend, omdat de gemeente Maassluis op het laatste mo ment de plannen voor een voetgangersbrug over de Boon ervliet heeft gewijzigd Die brug, oorspronkelijk bedoeld als ontsluiting van het recrea- tiegoL.ed, wordt een stuk bre der dm gepland. Er moeten straks ook vrachtauto's over kunnei rijden om de kwekerij beter te ntsluiten. Veiliger Vanmiddag vond in het stads kantoor van Maassluis een hoorzitting plaats over de kwestie. De zitting was volgens de bewoners te elfder ure geor ganiseerd, omdat de gemeente absoluut niet op weerstand te gen de uitbreidingsplannen had gerekend. „De gemeente is heel slecht ge ïnformeerd", zegt Koffeman, „Als je je bezwaren uiteen zet krijg je te verstaan dat er eigen lijk mets aan de hand is. Op het stadskantoor vinck i ze al dat licht juist een verbetering. Het maakt de donkere weg in de Zuidbuurt een stuk veiliger, zeggen ze". Regeïgeveing Volgende week bepalen de ac tievoerende bewoners van de Slu?spolder of zij met hun be zwaren naar de Raad van State zullen stappen. Een probleem is dat er voor het gebruik van assimilatielicht nog nauwelijks regelgeveing bestaat. Alleen het Landbouwschap zou nor men hebben opgesteld. „Wet geving over gebruik van dit licht bestaat nog niet", aldus Nico Koffeman, %s> Wethouder Jan Storm trotseert de Siberische kou op de Albert Schweitzerdreef om het straatnaambordje te onthullen. do Q0B eaaea a naannoinn' Met een hoge en aangename rugleuning, die pe riekte steun biedt aan bet gehele lichaam. van top tot teen De beste kwaliteit leer in verschillende kleuren, Instelbaar op uw lichaamsgewicht en verkrijgbaar In verschillende zithoogten Waal eens aan en geniet van de2e vorstelijke zit! Maassluis Tw Maaslandse aanne mers hebbvn de autobezitter uit buur gemeente Maassluis een goede dienst bewezen. Door het vernieuwen van de Coldenhovelaan en het verlengen van de Dr. Albert Schweitzerdreef bezit ten de automobilisten uit het westelijk deel van Maassluis over een snelle en comfortabele verbinding met rijksweg 20. Sinds begin dit jaar kunnen Maassluizers reeds van de verbetering gebruik maken, maar de officiële openingshandeling was tot dusver nog achterwege gebleven. De gedeputeerde voor verkeer en vervoer, T.F.J. Jansen, kwam gisteren naar Maas sluis om het feestje luister bij te zetten. Doorgaans vinden de plichtplegingen op lokatie plaats, maar gisteren koos Jansen verstandigerwijs voor een andere oplos sing. In plaats van zich bloot te stellen aan de Siberische wind op de dijk, koesterde de gedeputeerde zich aan de warmte sn het stadhuis. De symbolische openstelling van het nieuwe kruispunt verrichtte hij in een de gemeentelijke Jan Coppelstockzaal. Hij knipte een papier weg, waarop hij een werktekening van de aanpassingen zicht baar maakte Sneller Wethouder Jan Storm van verkeer en ver voer trotseerde gisteren wel de koude wind. Na de bijeenkomst op het stadhuis onthulde hij op de Albert Schweitzerdreef een straatnaambordje, om nog eens te on derstrepen dat de bewoners van de Steen- dijkpolder niet langer afhankelijk zijn van de Dr. Jan Schoutenlaan, Door de onlangs gereedgekomen aansluiting met de Maas dijk zijn ze met hun auto nu veel sneller bij de oprit voor rijksweg 20. Somden de lokale bestuurders met name de plaatselijke voordelen van de wegaan- passingen op, zoals het een provinciaal be stuurder betaamd plaatste Jansen de weg- laan volgens de VVD-gedeputeerde prima in de doelstelling om het zuidoostelijke ge deelte van het Westland beter te ontslui ten. „We hebben hier te maken met de belang rijkste glastuinfabriek van de wereld vertelde Jansen. „We hebben in de afgelo penjaren 125 miljoen gulden bij elkaar ge schraapt om dit deel van het Westland be ter te ontsluiten. We hebben daarbij niet alleen op de bereikbaarheid gelet, maar ook op de verkeersveiligheid en de leef baarheid". Addertje De aanpassing van de Maasdijk en de aan leg van een nieuwe weg tussen de oprit Maassluis-West en het Maassluisse deel van de Maasdijk worden door Jansen als een belangrijk onderdeel van deze plan nen gezien. „De doelstellingen zijn volle dig bereikt", roemde hij de plannenmakers en de betrokken aannemers Van Dijk en Kroes Ondanks de pluim van de provincieman schuilt er een addercje onder het gras, want de aanleg van het nieuwe stuk Coldenho velaan betekent een streep door de reke ning van de initiatiefnemers van het om streden transportcentrum in hetzelfde ge bied. Zij drongen er verleden jaar op aan het nieuwe gedeelte iets westelijker te projec teren, Door de aldus gecreëerde ruimte zou het tussen de rijksweg en Maasdijk geplan de centrum in de Oudecampspolder-Zuid een groter oppervlakte kunnen krijgen. Hoewel de provincie een hartstochtelijk voorstander van het transportcentrum is, legde Zuid-Holland het verzoek toch naast zich neer. Maassluis, dat juist fel is gekant tegen de komst van het overlastgevende bedrijf op de rand van de gemeentegrens, was de Westlandse transporteurs een stapje voor. Toen het verzoek voor de aanpassing bin nen kwam, was de toestemming en de pro- Vlaardingen De vorst heeft de drinkwatervoorzie ning in Vlaardingen gisteren en vandaag ernstig ontre geld. Gisteravond ontstond een storing in de watertoren in het Oranjepark, waardoor in grote delen van de stad de druk wegviel en er nog slechts een dun straaltje uit de kraan druppelde. De storing-was nog niet verhol pen toen vanmorgen rond kwart voor acht een hoofdleiding aan de Olmendreef het begaf. Behal ve honderden gezinnen in Holy, die plotseling goeddeels zonder drinkwater kwamen te zitten, was ook het verkeer gedupeerd. Het uit de grond opwellende wa ter bevroor terstond, zodat de Olmendreef in een ommezien werd herschapen in een gevaar lijke iisbaar Het verkeer werd door de politie omgeleid langs de Populierendreef. Daardoor kon den ongelukken worden voor komen. Het Gemeentelijk Energie- en Waterleidingbedrijf (GEWB) werkte vanmorgen met man en macht aan het opsporen van het lek. Het euvel was om tien uur nog niet gelokaliseerd. Omdat de grond was bevroren werd een graafmachine ingeschakeld. Volgens een woordvoerder van het GEWB was de oorzaak van de leidingbreuk nog niet be kend, maar hield die ongetwij feld verband met de lage tempe raturen. Bij de politie kwamen tientallen meldingen uit heel Vlaardingen binnen over niet gped functionerende waterlei dingen. Hier en daar kwam ook roestkleurig water uit de kraan. Carina H. v. Kooij showroom eskemu ^astha venkade 14 SmuïïwSS Vlaardingen 4343213 EHKEWi 3TECH. ÏUllliUïH Dank 70.70.70.120 Arnhem De procureur-gene- I raai bij het gerechtshof in Am- I hem heeft donderdageen gevah- J genisstraf van negen jaar geëist tegen een 52-jarige Vlaardinger wegens heroïnesmokkel. Tegen een 46-jange inwoner van Arn hem werd elf jaar geëist. De ei sen in het hoger beroep waren j conform de veroordeling door de j rechtbank eind 1989. 1 Het bewuste heroïnetransport van veertig kilo van Turkije naar Nederland, waarbij de twee j betrokken zouden zijn geweest, werd in de zomer van 1989 on derschept, nadat de politie we- kenlang de telefoon van een Arnhems koffiehuis had afge luisterd. De onderschepping ge- I beurde op de rijksweg A-15 ter j hoogte van Hardinxveld-Gies- sendam. De heroïne was verbor- j gen in een reservetank van een vrachtwagen. De procureur-generaal vond dat j d e beide verdachten voor het hof j verstrikt raakten in hun eigen leugens. Zelfs de advocaat van de Vlaardinger,- xnr. jHiddema, zei moeite te hebben met zijn pleidooi, omdat hij totaal tegen strijdige verklaringen had ge hoord van zijn cliënt. Volgens de Arnhemmer was slechts zes kilo van het transport voor hem bestemd, en waren de overige 34 kilo voor de Vlaardin ger De Arnhemmer zou het eer ste halfjaar van 1989 ook gehan deld hebben in heroïne, hetgeen hij overigens ontkende. Wel werden bij een huiszoeking bij de Arnhemmer 500.000 gulden in een koffer gevonden. Ook zou de man regelmatig grote bedra gen hebben overgemaakt naar Turkije. De Vlaardinger zei he lemaal van niets te weten. Omdat zij het met hun strafmaat niet eens waren, gingen beiden.! in hoger beroep. De chauffeur en de eigenaar van de 40 kilo heroï- ne zijn door het Arnhemse ge-! rechtshof eind vorig jaar veroor- deeld tot gevangenisstraffen van zes en negen jaar. 1 Het hof doet op 21 februari uit-* spraak. Schiedam Opnieuw heeft de* j politie gisteravond intensieve! I parkeercontrole gehouden in de; f binnenstad. Met de acnes, die al. j enkele weken aan de gang zijn,; j wil de politie het wild parkeren- i voorkomen tijdens de koop-l avond. Uit gemakzucht, of bij gebrek, aan ruimte, zetten centrumbe-j j zoekers hun auto's lukraak op de* stoep of in straten waar niet mag! worden geparkeerd. Op veel; plaatsen, zoals de Broers vest, de> Rotterdamsedijk en de Lange? Haven, zorgt dat voor overlast. Na de bonnenregen van vorige! week donderdag werden giste-? ren dertien bekeuringen uitge schreven. De politie zegt, de con trole voorlopig niet te zullen sta ken. SchiedamOp het binnenschip Albatros, afgemeerd in de Schie- damse Voorhaven, heeft de poli tie gisteravond een inbreker ge arresteerd. De man was door de bewoners van het schip over meesterd toen hij tijdens de in braak op heterdaad werd ge snapt en een mes trok. De dief, die als woonplaats Parijs opgaf, bleek bij zijn arrestatie in het bezit van een horloge dat even tevoren nog had toebe hoord aan een opvarende van de Albatros. Een spijkerbroek die hij bij zich had, was zojuist gesto len op een ander schip in de Voorhaven, de Kosmopoliet, De Parijzenaar werd in de cel ge stopt. Diefstallen werden gisteravond ook gemeld uit een woning aan de Rotterdamsedijk en de Vla sakkers. In het eerste geval ver dwenen een gitaar, ringen en de videorecorder, in .het tweede

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1