rnrnm De kij keij fers zij n bedroevend Ambities DWS staan kaarsrecht overeind tel! m Tafeltennissers starten zaterdag Rijnmond op bezoek bij Shot Eindstrijd vierde klasse bandstoten jSCHIEDAM^ Chemisch VLAARDINGEN MAASSLUIS Benkö en Bartels ÏSCHÏÈDAM I IVLAARDINGËNi Si* MAASSLUIS Visseri j museum: waardering hoog, bezoekers gering SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad woensdag 13 februari 1991 Expositie Een selectie van het werk van de Schiedamse Tiny van Waardenburg is vanaf donderdag 22 februari te zien in de foyer van theater De Teerstoof. Van haar hand komen daar uiteenlopende kunstwerken te hangen. Van Waardenburg is al geruime actief met schilderkunst zonder zich op een bepaalde stijl toe te leggen Zo maakt zij zowel aquarellen als gouaches en monoprints. Ook in haar uitbeeldingen valt een grote verscheidenheid te bespeuren. Soms werkt zij abstrakt, terwijl haar schilderwerken een andere heer juist weer een expressionistische sfeer ademen. Van Waardenburg genoot ook haar opleiding in Schiedam. Onder leiding van de Schiedamse kun stenares Henny van Leeuwen kreeg haar talent ge stalte. Daarna volgde ze een groot aantal lessen in de Kunstklas van het Stedelijk Museum. De expositie duurt tot eind maart. De Vereniging Tegen Milieubederf (VTM) belegt dinsdag 26 februari in het Passagetheater een the ma-bijeenkomst over klein chemisch afval. Alle sprekers zijn milieugedeputeerde J. van der Vlist en A. Mathijssen, sectorhoofd Afvalstoffen van de mi lieudienst in Breda, uitgenodigd. Na hun inleidin gen kan met beide deskundigen worden gedieus- sieerd en kunnen vragen worden voorgelegd. Kinderkoor Het kinderkoor Jong Vlaardingen heeft een nieuwe voorzitter. Wilma van der Toorn heeft recent deze functie opgegeven. Tn de algemene ledenvergade ring. waarin de ouders participeren, is Willie Lem- mens unaniem benoemd tot haar opvolger. Hoewel de plannen voor dit jaar nog niet echt con creet zijn. is dirigent Arlène Drenkelford bepaald niet ontevreden over de gang van zaken. In het ge bouw aan de Hoogstraat 28 repeteren elke dinsdag avond de kinderen. Golfoorlog Wat moet er in het Midden-Oosten gebeuren als de Golfoorlog is afgesloten? Die vraag staat centraal tij dens een door het Centrum voor ontwikkelingssa menwerking belegde bijeenkomst Oud-ambassa deur drs. E.J. Korthals - Altes, die tegenwoordig lid is van de commissie Vrede en Veiligheid van het CDA. houdt woensdagavond 27 februari om acht uur in gebouw Triangel een inleiding over dat on derwerp. Na de pauze kannen bezoekers met hem in discussie gaan. De bijeenkomst is een gezamenlijk initiatief van het IKV-Vlaardingen, Vlaardingen tegen (kem)bewa- de werkgroep Kerk en Samenelevïng en de afdelingen van CDA en CD JA. pening, de w Vlaardingse Scoutingband Niet alleen bij Jong Vlaardingen is er nog plaats. Ook de Ravo-seoutingband Vlaardingen kan nog nieuwe deel nemers gebruiken. De districtsband van scouting Rijnmond wil uitbreiden en zoekt kinderen vanaf negen jaar die zich willen laten opleiden tot tamboer of hoornblazer. Voor belangstellenden is er dinsdag 19 februari een open avond. De repetities, die in het Hopman Sme- likhuis bij het scouteentrum worden gegeven, kun nen tussen zeven uur en kwart over acht worden bijgewoond. Bierbeurs Om het vijfjarig bestaan van zijn biercafé Oporto enig luister bij te zetten, is Theo Lejeune van plan een bierbeurs van de grond te tillen. De financiële opbrengst van het tweedaagse evenement zal ten goede komen aan de Stichting Longtransplanties C.F. Patiënten. Op de beurs die in Lejeunes 'proeflokaal' aan de Noorddijk zal worden gehouden, zijn talloze bier soorten present: van Leffe en een Straffe Hendrik tot Sloeber en de trots van de Eerste stad aan de Wa terweg. Maessluys Nat. De deelnemers aan het 'drinkgelag' op 23 en 24 februari hoeven slechts een glas aan te schaffen om daarmee langs de verschil lende kramen te lopen. Al het geld dat op die manier binnen komt, wordt besteed ter bestrijding van de ziekte Cystic Fibrosis. De zoon van Theo Lejeune is zelf CF-patient. Vakantiebeurs Als de schiin niet bedriegt, wordt het zaterdag ver schrikkelijk druk in de Koningshof. Dat is althans de inschatting van de Stichting Vrije Recreatie (SVR), die daar dan een speciale vakantiebeurs houdt. De SVR baseert haar verwachting op een vergelijkbare beurs, die in januari in Beverwijk werd gehouden en ruim tweeduizend bezoekers trok. De opzet van de vakantiebeurs is informatie te ge ven over de mogelijkheden 'rust- en ruimtezoeken- de recreanten' op hun wenken te bedienen. SVR- boeren en boerinnen laten in Koningshof zien wat hun kampeerboerderijen en minieampings te bei den hebben. In Nederland zijn inmiddels al meer dan 1000 van dergelijke voorzieningen. De SVR verwacht dat deze vorm van vakantie vie ren in eigen land met name dit jaar een enorme vlucht zal. nemen. Veel Nederlanders zullen naar verwachting in verband met de situatie in de Golf in Nederland hun vakantie vieren. De vakantiebeurs is gratis toegankelijk van tien tot vier uur. Vanaf zaterdag zijn in het gemeentemuseum twee nieuwe exposities te zien. Marianna Benkö stelt wandkleden en schilderijen ten toon. De van oor sprong Hongaarse kunstenares leeft zich in haar wandkleden uit in uitbundige kleuren. Haar schil derwerken ademen een totaal andere sfeer, want die kenmerken zich door een terughoudend kleur- [ebruik. )e tekeningen die Paul Bartels vanaf 16 februari tot en met 23 maart in het museum laat zien, verraden een hang naar menselijk drama. Bartels is behalve kunstenaar ook theatermaker, pianist en cultuurdo cent. Beide exposities worden zaterdag om drie uur geo pend door Sylvia Cameron. teltl, Stadsgehoorzaal, 14.00 uur. schrljfavond Amnesty In ternational, Immanuelkerk, van 19.30 tot 21.30 uur. film Dr. Zhivago, filmzaal Harmonie, aanvang 20.00 uur (ook vrijdag- en zater dagavond), contactbijeenkomst Ne derlandse Vereniging Weorzlen Overzee, zaal Tri angel, 20.00 uur. optreden trio Visser Vis ser met 'Europa', zaal Har monie, 20.15 uur. vrijdag 15 februari toneelgroep van de Vere van Hulsvrouwen klucht Toneel trefcentrum De Bijenkorf, 14.00 uur. woensdag 13 februari spirituele lezing bij Har- monla door André van der Helm, wijkcentrum Nleuw- iand, 20.00 uur. donderdag 14 februari optreden Reglna Mester Guintet, theatercafé De .Tender, 21.30 uur. vrijdag 15 fabruarl Turks schimmenspel voor kinderen, wijkcentrum De Erker, van 11.15 tot 12.00 lurietJiyit woensdag 13 februari theateroptreden Youp van t Hek, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. donderdag 14 februari lunchconcert van Aad woensdag 13 februari -cjaarvergadering VARA af- Zoutendijk, Grote Kerk, van deling Waterweg, FNV-ge- NiP vijl' kt? door AAO RIETVELD Vlaardingen Frits Loomeijer heeft zijn optimisme moeten tem peren. De nieuwe directeur had vast^ verwacht dat Vlaardingen 'zijn' Visserijmuseum wel wat extra geld zou toeschuiven om uit de ma laise te komen. Maar krap een jaar na zijn aantreden is het Loomeijer duidelijk, dat dit valse hoop was. Het museum aan de Westhavenka- de mag al blij zijn als het budget niet wordt verlaagd. Loomeijer kan de gemeente onmo gelijk verwijten dat er bij het Visse rijmuseum verwachtingen zijn ge wekt. Meer geld zat er gewoon niet in. De gemeente is eerder geneigd tot het korten op subsidie. Het mu seum trok vorig jaar niet meer dan 15.000 betalende bezoekers. Het te kort dat Vlaardingen moest aanzui veren, bedroeg 710.374 gulden: ruim 47 gulden per bezoeker. In zo'n situatie trekken raadsleden niet de beurs, maar fronsen zij de wenkbrauwen. Toch had Loomeijer verwacht dat de gemeente het in de afgelopen ja ren in een dal geraakte museum de helpende hand zou bieden. Omdat het Visserijmuseum naar zijn stelli ge overtuiging een belangrijke rol kan spelen in het 'tot leven wekken van de recreatieve functie van Vlaardingen'. Zijn wensen waren, zegt de direc teur, uiterst bescheiden. De ge meente moest een kleine bijdrage leveren aan het herinriehten en op knappen van het pand. Het leeuwe- deel van de kosten zou de beheren de stichting zelf opbrengen door be zuinigingen op de personeelslasten. Geen steek „Maar ik geef toe: mijn verwach ting dat de gemeente zou bijsprin gen, was op niets gebaseerd zegt Loomeijer, die bijna een jaar gele den als interim-directeur werd bin nengehaald. „!n alle contacten met de gemeente luidde het antwoord: vergeet het maar". Loomeijer heeft daar zijn conclusies uit getrokken, al heeft hij na vijf maanden nog steeds geen officieel antwoord ge kregen op zijn verzoek om meer geld De veranderingen in het museum zullen dus wat trager verlopen dan hij zou willen. Precies een half jaar had interim-directeur Loomeijer nodig om zijn ambitieuze plannen voor het in de versukkeling ge raakte Visserijmuseum te maken. De indeling van het gebouw moest worden herzien en van de buiten kant moest het meer als Visserijmu- seum herkenbaar worden. Vr-r*rc rm* moeten veel meer aan public-rela-^ tions doen. Actief de boer op. Er is:, veel concurrentie tussen de musea, je moet er als een marktkoopman tussen springen". Met de WV en> andere musea werkt Loomeijer al* aan plannen om Vlaardingen te: 'verkopen' aan busmaatschappijen die dagtochten organiseren. „Wij. zullen de reiswereld bestoken met arrangementen", zegt hij strijdlus- tig- Als busladingen dagjesmensen straks Vlaardingen binnenkomen, zullen zij op de Westha venkade nog niet de imposante houten stads- kraan uit 1858 zien, die Loomeijer daar wil laten bouwen. De eerste sponsors voor de constructie van het zeventien meter hoge gevaarte zijn inmiddels wel gevonden. Taai project Dat waren de eerste voorwaarden om meer publiek te trekken; de op dracht die Loomeijer zichzelf heeft gesteld. Met de verbouwing moest in 1991 worden begonnen. Maar voorlopig is er geen zicht op dat er in het museum dit jaar veel veran dert. „Geen steek, tenzij ik mijn prioriteiten anders ga leggen", zegt Loomeijer. De afvloeiing van een aantal personeelsleden heeft geld opgeleverd vooreen bescheiden be ginnetje. Te snel „We zijn nog zeker een jaar aan het krukken", zegt de directeur in zijn werkkamer op de tweede verdie ping, waar de scheurkalender aan ae muur door de tocht zachtjes heen en weer schommelt. En terugkij kend op de optimistische presenta tie van zijn plannen in september: „Ach, als interim-directeur wil je altijd te snel te veel doen". Dat er iets moet gebeuren, staat als een paal boven water. Het Visserij museum kampt met een probleem waar makers van televisiepro gramma's doorgaans danig gefrus treerd van raken: de waardering is hoog, maar de kijkcijfers zijn be droevend. Na een korte opleving in 1989 zette vorig jaar de dalende lijn door. De weinige bezoekers beoordelen het museum positief. Of, zoals Loomeijer het zegt; „Voor de geïn teresseerde is het goed genoeg". Maar die geïnteresseerden zijn er kennelijk niet zo veel meer. Het aantal Vlaardingers dat nog een band heeft met de visserij wordt minder. Stoom op haring, de laatste groots gepresenteerde expositie, be vestigde dat beeld. Over belangstel ling van de media had Loomeijer niet te klagen, maar publiek kwam er nauwelijks. De waardering, ove rigens, was wederom hoog. Om publiek te lokken, moet Loom eijer het dus over een andere boeg gooien. En dat is hij ook vast van plan. Dit najaar is er een grote ten toonstelling over sportvisserij: een onderwerp waarvan het museum verwacht dat het een breder pu bliek aanspreekt. Loomeijer: „Wij gaan veel meer de blik naar buiten richten". Wind mee Hij denkt dat het Visserijmuseum de wind mee heeft. Nimmer stond de Nederlandse visserij zo in de be langstelling als de laatste tijd. Vang stoverschrijdingen, quota, de alge mene inspectiedienst, minister Braks: de media stonden er bol van. „De gemiddelde Nederlander weet nu veel meer van visserij dan vijf jaar geleden", zegt Loomeijer. Frits Loomeijer heeft optimisme wat moeten temperen. De verande ringen in het Visserijmuseum gaan langzamer dan hij had gehoopt. De bouw van de houten stadskraan wordt 'een taai project'. Maar het museum heeft van de ac tualiteit van de falende controle op de quota geen vruchten kunnen plukken. Wie meer wil weten over het onderwerp dat de gemoederen vorig jaar zo verhitte, vindt in het gebouw aan de Westhavenkade niets van zijn gading. „Wij hebben zelfs geen model van het schip dat de vangstoverschrijding heeft ver oorzaakt", zegt Loomeijer. Hij be treurt dat gebrek aan actualiteit van de collectie. „Want het zou mij verbazen als dat geen toeloop van mensen teweeg bracht". Verder zal het museum de publici teit beter moeten gebruiken. „Wij Het kadeplan van Loomeijer, dat het museum beter herkenbaar moet maken, kost bijna een half miljoen gulden. „Dat kan een heel taai project worden". De kraan wordt voor historici wel jfjjj steeds interessanter. Vijf maanden t geleden ging het museum er nog van uit dat het ontwerp voor de houten kraan, die werd gebruikt om masten in en uit schepen te ta-f kelen, dateerde uit de zeventiende M eeuw. Maar archiefmedewerker fff Matthijs Struijs heeft inmiddels al tekeningen ontdekt van soortgelij- ke kranen uit 1640. In de Maassluis- f se archieven wordt zelfs melding gemaakt van een houten stads kraan uit 1592. Over twee jaar moet er veel veran derd zijn in en om het Visserijmu seum. Het gaat allemaal langzamer dan Loomeijer had gehoopt, maar dat weerhoudt de nieuwe directeur er niet van plannen te blijven ont wikkelen. Historische scheen in de Oude Haven zouden de aantrek kingskracht van het monumentale pand aan de kade aanzienlijk ver groten. Net als de houten kraan, en een terrasje voor de deur. Loomeijer ziet het al helemaal voor Zich en verheugt zich al bij voorbaat op de geur van bruine teer van de bewoonde museumschepen. „Lek-, ker! Vroeger zette dit museum wei eens een potje teer buiten voor de deur, alleen maar voor de geur. Maar dat is niet echt. Nee. als hier nou eens vijftien bewoonde tjalken en klippers en botters voor de deur lagen... Als 's winters de schoor steentjes weer roken, moet je eens kijken hoe leuk dat is! En de ge meente hoeft er niets voor te doen. De haven is klaar. Die is al een paar honderd jaar klaar" 12.45 tot 13.15 uur. intoopmlddag vrouwen centrum Coerke, PKD- straat, van 14.00 tot 16.00 uur. voorstelling 'Het drcus bouw De Kern aan de P.C. Hocftlaan, 20.15 uur. donderdag 14 februari film Who framed Roger Rabbit, Schuurkork-thea- ter, aanvang 14.00 en 20.30 Schiedam De vooijaarseompetitie van de landelijke tafeltennissers gaat zaterdag van start De afdeling Rotterdam is op landelijk ni veau vertegenwoordigt met elf teams, afkom stig van zes verenigingen. Als vanouds is de re gio Waterweg van de partij met NO AD en De Korenbeurs, en zowaar voor het eerst ook met een team van De Reling. De Korenbeurs is de hoogst spelende vereni ging, ditmaal in de tweede divisie. NOAD en het tweede team van De Korenbeurs spelen in de vierde divisie, Het meespelen van De Reling in de vierde divisie, is slechts een formele zaak. Dit team acteert in de praktijk voor het Rotter damse FVT. De Korenbeurs begint met een thuiswedstrijd tegen Blaeuwe Werelt 2, met op de tafel ernaast het tweede team tegen SAR'72. NOAD bijt het spits af in Tilburg tegen het der de team van Irene. Schiedam De volleybalsters van Rijnmond hebben in de halve finale van de NSW-beker een uitwedstrijd tegen Shot uit Culemborg ge loot. Dit duel wordt zaterdag 30 maart gespeeld. Shot speelt een klasse hoger dan Rijnmond, dat volgend seizoen zo goed als zeker in de tweede divisie debuteert. Het neemt daarin met een negende plaats een zeer bescheiden positie in. In de kwartfinale rekende Shot met 3-1 af met Riva/Rijswijk, terwijl Rijnmond vorige week zeer korte metten maakte met Nokia/VBTC (3-0). Vlaardingen In het Vlaardingse café Rotter dam wordt 22, 23 en 24 februari de districtsfi nale bandstoten vierde klasse afgewerkt. Voor deze eindstrijd hebben zich de volgende biljar ters geplaatst: C. HArdebol, A. Carol (beiden Start 75), P.J. Warmerdam, R. Joosten (beiden DVK), L. Jansen (BOG), T. Evertse (Wils kracht), A.J. Bleeklendaal (De Griffioen) en A.T. Krijgsman ('t Oosten). Vrijdag 22 februari beginnen de wedstrijden om 19.30 uur, op za terdag en zondag om 12,30 uur. Tips voor dszo rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant, postbus 4008, 3130 KC Vlaardingen. De sportredaktie is overdag telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-4345203 en in WOENSDAG Voetbal: 19.30 Martini!RKWIK (beslissingswedstrijd perio- detftei 4G zondag op terrein DOTO, Pernis): Zaalvoetbal: De Groene Olifant MIJnsheerenland: 21.30 DE Groene Olifant Groenoord; Biljarten: 19.30 Voorwedstrijden De Kroon-bo kaal in café De Kroon te Vlaardingen (poule t MORGEN Zaalvoetbal: Energtehal Rotterdam vefd 2:l 21.15 Schie dam—Groen Wit R; Bllfartan: 19.30 Voorwedstrijden De Kroon-bokaal In café De Kroon te Vlaardingen (poule 2 en 3y, Dl varaan: 20.00 Vergadering Sekt le II Schiedamse sportraad In du bgebouw UVG (sportp ark HargaL door DONALD BAX Schiedam DWS wil nog steeds aan de weg timmeren. Bij zijn aan treden als voorzitter maakte Huib Zandwijk gewag van een aantal ambitieuze plannen, waarvan verwezenlij king op het sportieve vlak vooralsnog niets meer dan een utopie is gebleken. Met de tweevoudige organisatie van het Kwantum Holland-toer nooi en jongstleden zaterdag de beslaglegging op de hereninter land NederlandBelgië (24-19) heeft DWS zich in elk geval wel duidelijk geprofileerd als een handbalvereniging die meer wil dan geruisloos meedraaien in het overdadig bezette grijze muizen circuit. Zandwijk zal de laatste zijn om te ontkennen dat met name de prestaties van het hoogste da mesteam hem tot droefenis stemmen. Hoewel de scherpe kantjes in de verstandhouding met stadgenoot UVG al lang en breed zijn afgezwakt, moet het Zandwijk een doorn in het oog zijn dat het over veel minder fi nanciële middelen beschikken de UVG wel in de eredivisie uit komt en DWS niet. „De ambities zijn er nog steeds", 2egt Zand wijk. „Ze zijn alleen een beetje teruggeschroefd. Je kunt nu het beste spreken van een opbouw fase van twee jaar. We passen momenteel een aantal jonge speelsters in en dat heeft tijd no dig". De huidige pas op de plaats wordt DWS en Zandwijk tevens ingegeven door de onmogelijk heid speelsters van niveau naar - de Margriethal te lokken. Zo lie- pen pogingen om de Poolse oud international Beata Kurda te strikken op niets uit door het uit blijven van een verblijfsvergun ning. „We hebben genoeg speel sters benaderd", wil Zandwijk op dat punt geen namen noe men. „Maar we konden gewoon niet op tegen de aanbiedingen van andere clubs Of we hadden in de eredivisie moeten spelen, dan was DWS een heel stuk aan trekkelijker geweest. Wij willen een onkostenvergoeding betalen binnen de reglementen van de bond. Daar hebben we de midde len voor. Verder gaan we beslisl niet". En al wordt er in de Margriethal door enkele doemdenkers al hardop over een eventuele de gradatie gesproken. Zandwijk verwijst die macabere geluiden subiet naar het land der fabelen. „DWS heeft genoeg talent", meent hij. „Neem bij voorbeeld Claudia Bos, die nu is doorge drongen tot de definitieve selee- mie. Er trainen Zandwijk zich dat een plaatsje in een hogere klasse een eerste ver- eiste is om betere spelers aan te i trekken. DWS is lang bezig ge- weest om international Bart En gelvaart, de schoonzoon van Nol Verhoeff in te lijven, maar deze voelde er terecht niets voor om j de top (eredivisie) in te ruilen j voor de anonimiteit (tweede di visie). „Die stap terug is veel te j groot", aldus Zandwijk. „In het 5 Rijnmond-gebied heb je bij de heren Saturnus en WIK, dat welicht naar de eerste divisie j promoveert. Wij willen ons met DWS zo snel mogelijk bij dat rij- j tje aansluiten. De ambities zijn er, bij de club, de trainer en de j tief mee en we zijn in de omge ving aan het scouten. We hebben twee, drie speelsters op het oog en hopen een twee hele goede handbalsters naar DWS te halen. Natuurlijk heb ik het dan niet over dit seizoen, maar daar maak ik me -> 'orgen over. Het zou voor j zware tegenvaller als dec. j degraderen". Meewerken Of Martijn Verhagen er aan kan meewerken het 'nieuwe' DWS naar een hoger niveau te bren gen, is nog niet bekend. De op volger van de in Schiedam nog altijd geadoreerde Nol Verhoeff moest in deze competitie aan de slagmet een danig uitgeholde se- beaamt Zandwijk. „Een nieuwe omgeving met een jonge ploeg. Voor volgend jaar speelt uiter aard ook het financiële plaatje mee. En niet te vergeten de me ning van de speelsters, want met die groep moet de trainer-coach toch werken. Het bestuur heeft de speelsters min of meer de op dracht gegeven om daarover met elkaar te praten. Ik denk dat we er over zo'n veertien dagen uit zijn". Aanzienlijk positiever zijn de ge luiden over net eerste herenzes tal, dat als debutant in de tweede divisie moeiteloos in de kop groep meedraait. Zandwijk com plimenteert de aanpak van trai- ^r-coach Fred QverkJeeft en Huib Zandwijk...'De ambities zijn er; bij de club, de trainer en de spelers'... riode aan DWS te kunnen bin den. „Het gaat eigenlijk te snel", vindt Zandwijk. „Maar daar zijn we natuurlijk zeer gelukkig mee. Het zit er dik in dat de heren bij de eerste vier eindigen. Fred heeft te kennen gegeven dat hij het liefst werkt met jonge spelers. De gemiddelde leeftijd ligt rond de 23 jaar, dus is het lo gisch dat we die koers blijven va ren. Ik moet zeggen dat het er voor de komende jaren goed uit ziet". Niettemin zijn ook bij de heren versterkingen gewenst. En Derde sporthal Het liefst boekt DWS de gepro grammeerde successen in een andere omgeving dan de Mar- griethal. Het bestuur van de «dl handbalclub heeft inmiddels bij ra de gemeente Schiedam laten mS doorschemeren de exploitatie »g van de derde sporthal vor haar rekening te willen nemen, waar- schijnliik in samenwerking met 1 de volleybalvereniging Rijn- S mond. Zandwiijk denkt dat deze i twee clubs hiervoor goed in de markt liggen, omdat de plaatse- j 1 ij ke o verhei d v oorstan d er is van privatisering. Donderdag komt de sektie II (binnensporten) van de Schiedamse sportraad bijeen en een van de agendapunten is i de derde hal. Omdat wethouder j Bart de Leede zelf deze vergade ring leidt, rekent Zandwijk er op j dat er duidelijke mededelingen worden gedaan. Zandwijk: „Aad Wiegman, de wethouder van financiën, heeft al gezegd dat de nieuwe sporthal door de clubs moet worden ge rund. Wij zien daartoe zeker mo gelijkheden. Half maart gaan de besturen van DWS en Rijnmond rond de tafel zitten om een aan tal zaken te bespreken. Het is jammer dat de lokatie aan de landijsbaan zo goed als zeker van de baan is. In dat geval hadden we de exploitatie kunnen koppe len aan die van de aan te leggen mini-camping. Andere mogelij ke plaatsen zijn bij het nieuwe zwembad of in Woudhoek Noord". De laatste optie is verre weg de beste, omdat dan zowel DWS als Rijnmond wordt ge huisvest in een groeikern. Voor lopig is die wens echter niet i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2