mmm Gi ote Omloop straks langs nieuwe winkels I VELO voor Dutina een lot uit de loterij 151 ES BRIEVEN SPORT Zijdeveld snoert pessimisten de mond Uniek record Jam Simons Zware opgaaf De Korenbeurs -ir I Sportfonds beloont Gramvmeijer SPORTAGENDA Hans Schouten wint alle afstanden Rotterdams Nieuwsblad woensdag 20 iebruan 1991 SCHIEDAM Jeugdliteratuur .Puik in de boeken... en val in de prijzen". Dat is het motto van de Schiedamse bibliotheek. Met deze slo gan willen zij de jeugd tot het lezen van boeken aan zetten om zo tot het leukste kinderboek van het jaar te komen. Zij maken als kinderjury uit welke auteur van jeugdliteratuur als beste uit de bus komt. De hoofdprijs wordt in oktober tijdens de kinderboe kenweek uitgereikt. Tot en met 18 mei kunnen Schiedamse jongeren tot zestien jaar aan de hand van eendeelnameformuher en drie gelezen boeken hun favoriete schrijver ken baar maken. De jeugd kan daarvoor terecht bij de hoofdbibliotheek en de drie filialen in Noord, Zuid en Nieuwland. Evangelist De Engelse evangelist Melvtn Banks treedt vrijdag als gastspreker op in de Havenkerk aan de Lange Haven. Banks, die inmiddels campagnes in 21 lan den heeft verzorgd, is vanaf half acht te beluisteren jn de kerk. Hij is in Engeland vooral bekend op het gebied van genezing. Foster parents Buurthuis Nieuwland houdt aanstaande vrijdag een kleding- annex speelgoedbeurs. De spulletjes die 's morgens vroeg aan de Albardastraat woraen ge bracht. gaan vanaf tien uur in de verkoop. Niet alleen de eigenaren profiteren van de op brengst. Het buurthuis houdt tien procent van de to tale opbrengst achter. Niet om in eigen zak te steken het tegendeel is waarmaar om de adoptie van een kind aan de hand van het Foster Parentsplan te kunnen bekostigen. De beurs sluit om twee uur weer de deuren. Steunpunt Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam is voortaan elke werkdag geopend van negen tot half één. Het steunpunt is gevestigd op de vijfde verdie ping van het kantorenpand aan de 's-Gravelandse- wegop nummer 567. Bij het steunpunt kan iedereen terecht die op zoek is naar vrijwilligerswerk. Het werk, waaruit via een vacaturebank kan worden gekozen, varieert van dieren verzorgen bij het asiel tot pr-werkzaamhe- den vooreen vereniging of buurthuis. Forum De Stichting Vrouwen Vormingswerk Schiedam (SWS) houdt dinsdag 26 februari een politiek fo rum voor en door vrouwen. Aanwezig zijrt E. Hell- wig-Kuipers (CDA), A. van Wijngaarde-Ter Lauw (VVD), L. Stolker-Nanninga (PvdA). L. Versiegen (D66) en van Laar-Graven (Groen Links). Zij zul len de partijprogama's van hun politieke organisa ties verduidelijken. De bijeenkomst begint om acht uur in dienstencentrum De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan. Esslingen Uitwisselingen tussen Schiedam en de Duitse stad Esslingen zijn er op allerlei gebied. Maar nu hebben ook de sociaal-democraten elkaar gevonden. De PvdA trekt in het laatste weekeinde van mei de grens over en het is de bedoeling dat de SFD'ers het laatste Wochenende hun opwachting maken in de brandersstad. Net als bij de culturele uitwisselingen tracht ook de PvdA de reis zo goedkoop mogelijk te houden: er zal daarom bij partijgenoten worden overnacht. Schie damse PvdA'ers die een bed voor een Duitser be schikbaar stellen, maken meer kans de reis naar Esslingen te mogen meemaken. De gemeente zelf heeft 10.000 gulden beschikbaar gesteld om uitwisselingen van de plaatselijke sport clubs met één van de partnersteden mogelijk te ma ken. Het is de bedoeling met dit geld het eigen initia tief van de verenigingen te stimuleren. IVLAARDINGEN Discussieavond (Bestuursleden van politieke jongerenorganisaties uit Vlaardingen discussieren vrijdag 1 maart samen met gemeenteraadsleden van dezelfde partijen. Met het oog op de provinciale statenverkiezingen praten zij in De Gasterij aan de Westhavenkade vooral over het milieubeleid in de stad en de bestuurlijke ver nieuwing. Aan de discussie doen mee: de PvdA, CDA, VVD, RPF en D66. Het publiek kan meepraten over beide thema's en kan ook meedoen aan net algemene ge deelte dat daarop volgt. De bijeenkomst, die wordt zeleid door Charles Hendriks van de Omroep Vlaar dingen, begint om acht uur. Koningin Sophie De Nederlandse vorstin Sophie van Wurttemberg (1818-1877) staat centraal in het toneelstuk iionin- gin Sophie, dat morgenmiddag wordt opgevoerd in de Stadsgehoorzaal. Nel Kars speelt de rol van Sop hie in dit door T. Vorstenbosch geschreven toneel stuk. De vorstin werd verteerd door de dood van haar zes jarige zoon Maurits (1850). Ze hield zijn speelkamer op het Paleis Noordeinde in de oorspronkelijke staat en probeerde contact te krijgen met de geest van Maurits met behulp van het medium Daniel Dou glas Home. De voorstelling begint om twee uur. Klusjeskwis Tineke de Nooy en de voorjaarsschoonmaak hebben iets met elkaar. De RTL-presentatrice komt aan staande vrijdag naar Vlaardingen om de Klusjes Kwis met de bevolking te spelen. De Nooy doet dat 's middags vanaf half vier in de supermarkt van het nieuwe winkelcentrum De Lo per. Deelnemers die uit het winkelend publiek worden gehaald, moeten vragen beantwoorden over de aan staande grote schoonmaak. Met de juiste oplossing kunnen de Klusjes-spelers boodschappen en andereprijzen winnen. Groene Oase Het begint er steeds meer op te lijken dat Maasland, vele jaren door de trotse gemeentebestuurders 'De Groene Oase' genoemd, het kleinschalige karakter opoffert aan allerlei prestigeobjecten. Men was over het door de provincie opgedrongen Transportcentrum Westlana nog niet uitgepraat, of het volgende omstreden project kwam aan de orde. Naast de gigantische brug naar de Hofsingel (met verkeerslichten), is er kennelijk behoefte aan weer zo'n gigant. Juist bij de mooie entree in het dorp, met een prachtig gezicht op het eilandje naast de Kluis- kade, en in het vooijaar rijk bloeiende vruchtbo men, moet nu net weer zo'n grote brug komen. Im mers, ook Maasland moet veel autoverkeer kunnen verwerken. De volgende stap is om ook de smalle straten en wegen te gaan verbreden. Als de Kluiskade negen meter breed wordt, kunnen daar ook de auto's elkaar passeren, ja toch? Mis schien zijn het Kerkplein en de oude Doelstraat ook wat smal. Het is toch wel lastig als twee auto's elkaar daar tegenkomen. En wat te denken van de brug over de Hofsingel naar de Prinses Beatrixlaan, is die ook niet wat smal? Wat let ons; een brug van negen meter breed is de oplossing. De Maaslandse politiek moet zich echt gaan bezin nen op het karakter van een dorpsgemeente. Glas tuinbouwgebieden in de Kralingerpolder slokken, met toestemming van de gemeente, grote gedeelten van het weidegebied op. Goed voor de werkgelegen heid, zegt men. Laat Maasland toch proberen een dorp te blijven waar het goed toeven is. Het is toch geen verdienste om van een dorp ene middelgrote gemeente te ma ken? Dat gaat ten koste van het dorpse karakter, waar vele inwoners nog waarde aan hechten. .H, door PETER DE LANGE Schiedam In het jaar 2000 heeft Schiedam alle pessimisten voor eens en altijd de mond ge snoerd. Dat is het vaste voorne men van het gemeentebestuur. De volksmassa die altijd somber hebben geroepen dat er in de Brandersstad 'nooit iets kan' zullen de komende jaren kleur moeten bekennen. Ze kunnen kiezen: óf ze pakken hun biezen óf ze houden beschaamd hun kaken op elkaar óf ze beken nen hun ongelijk. Want de komen de jaren zal blijken dat er in Schie dam veel meer kan dan zelfs de grootste optimist voor mogelijk heeft gehouden. Als Schiedam zijn kansen benut, kan de stad in een ommezien de trauma's van eeuwen van zich af schudden. Dan heeft Schiedam nog voor de eeuwwisseling een gloed nieuw centrum. Een centrum bo vendien dat heel wat vriendelijker oogt dan het betonnen hart dat bouwgigant Bredero er in de jaren zeventig met een bot breekijzer wil de implanteren. In het gisteren verschenen rapport 'Kansen benutten, de tijd is er rijp voor', spiegelt wethouder Chris Zij develd de bevolking een schitteren de binnenstad voor, schitterend in de zin van mooie gebouwen en een rijk voorzien win keiapparaat. Zijdeveld roept dat al jaren, maar deze keer legt hij ook een groot deel x van zijn kaarten op tafel, om aan te tonen dat hij het niet over luchtkas- telen heeft Vage plannen van o vroeger zijn in het rapport omgezet in concrete voornemens voor mor- gen. Schiedam gaat daadwerkelijk aan de slag. in 1991 nog, en rond 1995 is de gigantische operatie vol tooid. $- V' grond ingaat voor de particuliei nieuwbouw op het Emmaplei staat wel vast. Amstelland bv u Botterdam mag daar begin 19£ starten. De projectontwikkelar heeft er 140 duurdere koop- e huurappartementen gepland en or geveer duizend vierkante metc winkel- en kantoorruimte. De laatste planonderdeel is geprojec teerd aan de Broersvest, om de wir keifunctie van die straat te verstei ken. Ook na voltooiing van dit mastei plan zijn niet alle gaten in de Schie damse binnenstad gevuld. Het ver trek van de Hema bij voorbeeld za f een lege vlakte achterlaten tussei O het Stadserf en de ABC-winké h Reële plannen voor dit gebied zïj}[| er nog niet; de gemeente noopt er t zijner tijd winkels en kantoren t< kunnen bouwen. Ook voor het 'Ga van Bolmers' aan de Broersvesflij' moet nog een oplossing worden be dacht. Mogelijk komt er een kleim* passage naar het Broersveld. Victorie Die operatie heeft als niet gering doel de achterstand, die de Schie damse binnenstad door allerlei oor zaken heeft opgelopen, in één klap weg te werken. De oorzaken van de stedebouwkundige misère zijn be kend: de inzakkende economie in de jaren zeventig, de moeizame af wikkeling van de Bredero-contrac- ten en het negatieve effect daarvan op beleggers. De eerste positieve impuls kwam pas enkele jaren gele den, toen de ABC-combinatïe (Al- bert Heijn. Blokker en C&A) de bouw van een gezamenlijk waren huis in de Lange Kerkstraat aan kondigden. Met ABC begon de victorie, want daarna meldde zich de ene projec tontwikkelaar na de andere met soms fantastische, soms vooral dure, en bij tijd en wijle ook realisti sche plannen. Na schifting van alle aanbiedingen kwam, de al aange kondigde ABC-winkel daargela ten, in een eerder stadium een ta melijk verrassend stadsbeeld uit de bus. Volgens die plannen verhuist de Hema van de Bróursvest/Lange Kerkstraat naar het Uitkijk-terrem achter de Hoogstraat, wordt de Pas sage doorgetrokken naar de Hoog straat en verhuist Bas van der Heij den van het Broersveld naar ae Buitenhavenweg, Daarbij ging de gemeente uit van de Grote Omloop, dat is de route die het winkelend publiek bij voorkeur zou moeten af leggen: Broersvest, Hoogstraat, Lange Kerkstraat, Broersvest. Door de supermarkt van Bas van der Heijden naar de rand te ver plaatsen werd de Grote Omloop zelfs nog een stukje groter. Het definitieve totaalplan in Zijde- velds nota wijkt nergens van dat eerste, officieus of via derden be kendgemaakte, concept af. Wel geeft de wethouder nu nadere bij zonderheden prijs, Eerst de ABC-winkeL Dit waren huis krijgt een vloeroppervlak van 5000 vierkante meter. De centrale toegangshal ligt aan de Lange Kerkstraat. Boven de winkel ko men twee parkeerdekken voor in totaal ruim 300 auto's. Direct na de zomer van 1991 begint de bouw. De oplevering wordt verwacht in het najaar van 1992. Dan de verhuizing van Bas van der Heijden. De supermarkt aan de Buitenhavenweg wordt onder één dak gebracht met enkele nieuwe winkels (kleding, huishoudelijke artikelen, woningtextiel), totaal vloeroppervlak 4000 vierkante me ter, en parkeergelegenheid voor iets meer dan 300 auto's onder en boven de winkels. De oude winkel aan het Broersveld zal waarschijn lijk als parkeergarage worden ge bruikt. De bouw aan de Buitenha venweg moet eind 1991, begin 1992 starten, de oplevering is gepland ui terlijk begin 1993. Vervolgens het ingrijpendste en in gewikkeldste karwei: de verlen ging van de Passage naar de Hoog straat, Het plan van projectontwik kelaar MAB uit Den Haag voorziet in het doortrekken van de winkel galerij tot aan het pand van Hij-he renmode. De Hema wordt geves tigd in de centrale hal. Bij dit complex hoort bebouwing met winkels en ongeveer 60 wonin gen van het voormalige inter naat De Uitkijk. De winkels aan het Broersveld worden 'opgepept' en om ze bereikbaar te maken komen er roltrappen naar de nieuwe Pas sage. Op de plaats van Bas van der Heij den, en mogelijk ook op de vrijko- De Schiedamse consument kan over een paar Jaar boodschappen doen in een stad met tientallen nieu we winkels. mende grond van het te slopen Pas sage-theater, wordt een parkeerga rage met minimaal 200 plaatsen ge bouwd. Volgens schattingen kan dit reusachtige karwei vooijaar 1992 beginnen en zijn de winkels in de zomer van 1993 klaar. Masterplan Een hoofdstuk apart vormt de be bouwing van het Stadserf, waar de gemeente voor ongeveer 40 miljoen gulden een theater, een biblio theek, een bestuurscentrum (raads zaal en informatiepunt) wil verwe- zelijken. Met dit complex zou hal verwege 1992 een begin kunnen worden gemaakt. De datum hangt af van de ontwikkelingen rond de Passage. De datum waarop de eerste paal de Toiletten De bouw van een groot aantal nzeul'J we winkels kan natuurlijk niet zenffe der gevolgen blijven voor de bejp staande middenstand. Zonder iioj details te treden, voorspelt ZijdeC velds rapport een flink aantal verdij schuivingen in het huidige winkem| laanbod. Middenstanders zullen moeten sa neren, verhuizen, uitbreiden of re-'j noveren. Verwacht wordt dat win' keiiers hun pand vrijwillig of ge dwongen, dat is niet duidelijk Safe zullen opgeven om plaats te makerj voor andere gebruikers: horeca] kleine ondernemingen en dienst; verlenende bedrijven. Met zovee' nieuwe buren, de een als concur rent, de ander actief in een aanvul lende of juist Vreemde' branche, een deel van de middenstand zich moeten heroriënteren. Of de on dernemers voor deze verschuivin gen op een financiële bijdrage de gemeente kunnen rekenen laa het rapport in het midden. De vernieuwingsoperatie heeft nog tal van andere neveneffecten. Me winkels alleen ben je er niet, aan vullende voorzieningen zijn hare nodig, maakt de nota duidelijk. WL het centrum voor de klant echt aan trekkelijk worden, dan moeten e" ook meer telefooncellen, terrasj en fietsenstallingen komen. Zelfs de openbare toiletten, die en kele jaren geleden uit het straat beeld werden verwijderd omdat da een paar duizend gulden onder houd scheelde, zullen hun com* back maken. Het herboren Schie dam kan ze zich straks weer ver oorloven. Schiedam Meteen al in de eerste wedstrijd heeft De Korenbeurs verrassend uitgehaald. De Schiedamse tafeltennissers luisterden hun debuut in de tweede divisie op met een overtu- giende 9-1 overwinning op de reserves van Blaeuwe Werelt. Naast de opvallende uitslag, werd deze wed strijd gekenmerkt door een uitzonderlijke sco re. Jan Simons, de Schiedamse captain, pres teerde het om zijn Apeldoornse tegenstander Richard van Beek in de tweede onderlinge game met 21-0 van tafel te vegen. Een prestatie score die in de tafeltennissport heel uitzonder lijk is. „Ik heb dat in mijn lange carrière nog niet eerder meegemaakt", aldus Simons. „Zeker niet op dit niveau". Dat de scheidsrechter daar in vijf punten wegens afgekeurde services bij droeg, paste in het beeld van de toch al door in cidenten ontsierde wedstrijd. De Schiedamse zege vormde een fraaie opste ker. Daarop was vooraf niet gerekend, omdat Blaeuwe Werelt met Jaco Polman achter de ta fel kwam. Was het vorig seizoen Simons die te gen Polman een officiële waarschuwing kreeg, nu was een dergelijke straf voor de Apeldoor- ner zelf. In hun onderlinge treffen had Simons overigens weinig problemen, want hij sloeg Polman met twee keer 21-14 van de tafel. Simons bleef ongeslagen, evenals Ron van der Wijk, die een dag eerder het Schiedamse kam pioenschap nog op rijn naam had gebracht. Het enige verliespunt van De Korenbeurs noteerde Dennis Huisman, die met twee winstpartijen toch op een goed debuut terugzag. Bij een 8-0 tussenstand liet de 16-jarige junior zich teveel door Polman intimideren. Simons en Van der Wijk hadden eerder al ook voor de winst in het dubbel gezorgd. Schiedam De Korenbeurs staat in de derde ronde van de nationale bekerstrijd voor een zware opgaaf. De Schiedamse tafeltennissers nemen het 'op tegen ZTTC en Middelburg Zuid, dat vorig sei zoen ongeslagen beslag legde op de titel in de tweede divisie. De bekerdriekamp wordt zondagmiddag vanaf 13.00 uur verspeeld in de Schiedamse beurs. Dat houdt tevens in dat De Korenbeurs dit weekeinde niet in aktie komt voor de competi tie. De uitwedstrijd tegen ATC Nijmegen is verschoven naar zaterdag 9 maart. De Korenbeurs treedt zondag aan in de vaste opstelling Jan Simons, Ron van der Wijk en Dennis Huisman. Het naar de eerste divisie ge promoveerde Middelburg, dat het met interna tional Rob Turk in de gelederen spelende Eind hoven op 5-5 hield, komt naar Schiedam met Wim Wegman, Koen de Vries en Henk Jan Bonhof. Het ZTTC-trio Maaien, Beenken en Wubbels mag er trouwens ook zijn. Het Zaandamse trio speelt net als De Korenbeurs in de tweede divi sie. Slechts de poulewinnaar plaatst zich voor Schiedam Slobodan Dutina is na drie seizoe nen in de anonimiteit bij vierdeklasser Maasdijk weer op een hoger niveau actief. Hii neemt vol gend jaar de tweede klasser VELO onder zijn hoede. De Schiedammer Dutina zag zelf al aankomen dat dit zijn laatste jaar zou worden bij de club van voorzitter Ewoud Vreugdenhil en informeerde bij nagenoeg elke Westlandse vereniging of hij daar per 1 juli aan de gang kon gaan. „Dat heb ik heel bewust ge daan", zegt de Joegoslaaf, die in het bezit is van het 'oude' A-di ploma. „De Westlandse mentali teit bevalt mij enorm en daarom wilde ik ook graag in deze regio actief blijven. Twee weken gele den had ik een eerste gesprek met VELO. Binnen vijf minuten voelde ik al dat het klikte. Niet alleen ik, maar ook het bestuur werd steeds enthousiaster. Vori ge week zaterdag werd ik al vrij vroeg uit bed gebeld door de voorzitter. In een flits ging het toen door me heen dat het wel goed zat. Want zeg nu eerlijk, wie confronteert nu iemand al vroeg op de dag met slecht nieuws? Ik bleek het bij het rechte eind te hebben, want 's middags werd de zaak beklon ken". Niet alleen sportief, maar met name financieel maakte Dutina zaterdag op zijn 46e verjaardag een aardige klapper. „Wat dat eerste betreft zeg ik direct vol- mondigja, O ver de centjes laat ik me echter niet uit". Een be stuurslid van Maasdijk liet zich ontglippen dat zijn club voor het door VELO vrijegmaakte be drag drie jaar een trainer van sa laris kan voorzien Na zijn Slobodan Duti na, thuis in zijn 'museum'. De be kers en vaantjes zijn tastbare her inneringen uit de o actieve periode van de Joego- jj slaaf. Maassluis De 17-jarige judoka Cindy Grauwmeijer uit Maas sluis behoort tot de dertig talent volle sporters, die een stage krij gen aangeboden door het Sport fonds Leo van der Kar. Het ver maarde sportfonds, dat door ver lenging van de sponsor-overeen komst met de Verenigde Spaar bank ook voor de komende jaren een bestaansgarantie heeft, heeft in 31 jaar al meer dan achthon- aanstelling bij VELO reed Duti na zo snel hij kon naar Maasdijk. „Het nieuws sloeg daar in als een bom, De vereniging gunde me dit van harte. Ik heb heel ge meende felicitaties gekregen, hoewel er de laatste drie jaar maar weinig successen zijn ge boekt", aldus Dutina. Kluis „De spelers van Maasdijk léven allemaal voor hun club, maar missen nog al eens de juiste wed strijdmentaliteit. Ik denk dat dit vooral door de levensstandaard komt", meent Dutina. „Tijdens het trainingskamp heb ik bij de spelers meer geld door de han den zien gaan dan de plaatselijke bank in de kluis heeft liggen. Toen ik jong was en verkering had, wilde ik aan het vrouwtje laten ziet? dat ik goed kon voet ballen. Nu gaan die gasten bood schappen doen en zie je ze soms helemaal niet meer", stelt Duti na met gemengde gevoelens vast. Begin 1970 werd Slobodan Duti na door SVV uitgenodigd om een proefwedstrijd te spelen op advies van zijn landgenoot Ciric. De voetballer van Rode Ster Bel grado deed wat van hem ver wacht werd en scoorde in het oe fenpotje tegen DFC (5-3) drie van de vijf doelpunten. Het le verde hém een contract op en SW in negen seizoenen 107 tina vervolgens parten. Hij stap te voor één seizoen over naar RVC en werd prompt topscorer van de hoofdklasse. Na het beha len van zijn A-diploma (destijds was Dutina de vierde, in Neder land werzaame buitenlandse oe- fenmester die dit fel begeerde papiertje in de wacht sleepte, red.) kreeg VELO's nieuwe trai ner een aanbieding om Theo La- seroms te assisteren bij het me dio 1981 geliquideerde FC Vlaar dingen. Failliet Hij was daar nog maar net of de club ging failliet en stopte met betaald voetbal. Na Vlaardingen kwam Dutina, die voor FC Den Haag een proefwedstrijd af werkte tegen Anderlecht en ook toen prompt tweemaal scoorde, bij de meest uiteenlopende ama teurclubs terecht. De eerste ver eniging voor de Schiedammer was SV Hoogvliet. Daarna volg den DBGC, HION en HMSH. Er was ook nog een avontuurtje met het Belgische FC Diest, waar het afhaken van de voorzitter en en kele sponsors voor problemen zorgden, voordat Maasdijk met de Joegoslavische technisch te kenaar op een installatiebureau in zee ging. Dutina, die niet alleen de A-se lectie van VELO onder zijn hoe de zal nemen, maar ook de E- en F-jeugd gaat trainen, wil zo snel ter in Wateringen. „Toen ik nog bij HMSH zat en Jan bij Tonegi- do werkte, waren we eikaars ri valen. Ik hoop via hem het nodi ge over VELO te weten te ko men, hoewel ik al regelmatig als toeschouwer wedstrijden van mijn nieuwe club volg", zegt Du tina die na het akkoord met VELO de contacten met OVV, EBOH, FCS en Delft verbrak. Tip» voor deze rubriek kunt u door geven aan de sportredaktie van deze krant, postbus 4008, 3130 KC Vlaardingen. De sportredaktie is overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4045209 en in de avonduren onder nummer 010- 4056509. WOENSDAG 20 FEBRUARI Zaalvoetbal: Westwijkhal Vlaardingen: 21.00 BK8SPSV; Blljartan: 19.30 Voor- wsdstrijden De Kroon-bokaaJ In café De Kroon te Vlaardingen (poule 1). DONDERDAG 21 FEBRUARI Volleybal: 19.00 Alcazar—MVC (h), 19.00 Alcazar—MVC (d). 21.15 Shell—YUM 2 (d); Zaalvoetbal: Schiebroek Rotterdam: 19.00 DOS'32Dettasport (d); MargrlelhaJ Schiedam veld 1:21.00 DUSOLD! 22.30 GSS—DVO'32; Biljarten: 19.30 Voorwed- strijden De Kroon-bokaai In café De Kroon te Vlaardingen (poule 2 en 3). VRIJDAG 22 FEBRUARI Volleybal: 21,30 Schollevaar 2—Shell (hfc Blljartetu 19.30 Vooiwedstrijden De Kroon-bokaal In café De Kroon ie Vlaardin gen (poule 4 en 5); Basketbal: 20.45 BC Wrk^—DECA/Eagies (h): Biljoen.- Den Haag Hans Schouten] was tijdens het clubkampi-' oenschap van Maaslands Ijs vermaak op de Uithof de nie te kloppen man. De Vlaar- dinger stak de titel met oveiv winnngen op de 500 en 1500J meter op zak. Ook won hij dd; marathon over dertig ron-|j den. Echt supersnelle tijden werden- er op de Haagse ovaal niet gerea-, liseerd. Daarvoor was het tijd-" stip, er werd in alle vroegte al om' kwart over zeven begonnen, te; ongunstig. Met zijn 44.41 op de 400 meter en 2.17.71 op de 155' meter, wees Schouten opponent Leo van Beusichem op beide af standen naar de tweede plaats Het brons was voor André;' Schippers (Vlaardingen). j'tjj Bij de dames was Esther Noom-j]| en (Maassluis) superieur. Zij wonp de 500 meter in 51.60 en de 1500j' meter in 2.40.15, waarmee zij Jo-| landa van Beusichem (Hekelin-j-. gen) en Anneke Heïjdra (Maas-., land) ruim voor bleef. l| Goed gepresteerd werd er ookn door de jeugd van Maaslands Ijsvermaak, waar Ton van der Nagel bij de junioren na drie af-^ standen (100, 300 en 500 meter)'" de eerste plaats opeiste. Bij de meisjes was de ereplek voor Es-$ ther van Rossen. Bij de A en B ju--' nioren, die 500 en 1500 meter re-: den, ging de titel naar Peter vanli Rossen, voor Dick Quak eng Wouter de Wit. In deze klasse bij? de meisjes was Judith Brugge-fht man de snelste, met Corinne$S! Vreugdenhil en Doninique Va-K rekamp op de tweede en denh plaats. .- De afvalwedstrijd bij de senioren;* en A-jeugd over dertig ronden;?" was opnieuw een strijd tussen:' Hans Schouten, André Schip-i, pers en Leo van Beusichem. Van'' Beusichem was al vroeg uit he peloton ontsnapt, maar werd inj de slotfase teruggepakt. Metj overmacht schreef Schouten? vervolgens ook deze wedstrijd## op zijn naam. Een afvalwedstrijd voor de jeugd over vier ronden^! werd gewonnen door Wouter deVjJf Wit, met Dick Quak en Corinne$(| Vreugdenhil op de tweede en$f| derde plaats. Gelijktijdig met Maaslands IJs-^-1 vermaak streed ook de IJsclufcife Vlaardingen om het clubkampi- oenschap. De eerste plaats was' voor Marcel de Haan, met 47,20l op de 500 meter en 2.35.19 over''4' de 1500 meter. Tweede werd Jan Lamers en derde Dennis La mers. Bij de senioren was de titel voor Rob Martinus, met Sjaak? van der Berg en Henk van der

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2