Douwe Kunst: van huis uit 'gek' van Schiedam Van Dijk: 'Ik blijf het liefst op Harga' cr WATERWEG SPORT 'Gorzenclubje mag niet uit Schiedam worden weggehaald' sYMsiiratf; be ^SCHIEDAM jVLAARDINGEN ^MAASSLUIS I ^SCHIEDAM i |VLAARDINGEN] De ongeremde passie van ruilen, snuffelen en verzamelen mmH sjfiw cndaptN ifmfhfjqw.' 1 Rotterdams Nieuwsblad donderdag 21 februari 1991 Paardenmarkt De jaarlijks terugkerende paardenmarkt staat 23 maart in Schiedam in het teken van de country western. Het programma wordt 's morgens begon nen meteen paarden- en ponymarkt De organisato ren verwachten dat er dit jaar beduidend meer die ren ter verkoop zullen worden aangeboden dan vo rig jaar. Kinderen kunnen die dag gratis ponyrijden op de Appelmarkt, terwijl op de Grote Markt 's mid dags wedstrijden worden gehouden in hoefijzerwer- pen en rodeostier berijden. In het centrum wordt een braderie gehouden. Daar treden ook diverse muziekgroepen onder wie Country Meindert op. Spreekuur Het klachten spreekuur van het bureau huisvesting gaat dinsdag niet door en wordt verschoven naar woensdag. De tijd blijft hetzelfde: van tien tot elf uur 's morgens- Groen-schrij vers Het Groen van Prinsterer Lyceum heeft de Neder landse literatuur van de laatste twintig jaar met een opmerkelijk aantal schrijvers verrijkt Niet alleen Maarten 't Hart volgde er een middelbare schoolop leidingmet den bijbel, maar ook Levi Weemoedt en Maarten Biesh euvel In hetzelfde rijtje horen thuis de critici Dirk Kroon en August Hans Den Boef en de liedjesschrijvers Wim Kerkhof (Amazing Stroopwafelsen Cornells Pons. Ze hebben allemaal een carrière op de school banken van het Groen achter de rug, zo'n beetje in de jaren vijftigen zestig. Speelt het Groen een rol in hun werk? En lieten ze op school al iets merken van wat ze later zouden worden? Daarover zegt oud-rector L.F. Jansen met een verwijzing naar de naam van het scholieren- blad; ,JBieden zij groenvoer?" Dat valt mee én tegen. Ze zaten bijna allemaal in de redactie van Groen voer, maar erg produktief toonden zij zich op Dirk Kroon en August Hans den Boef na niet Maarten 't Hart schreef zelfs hélemaal niets. Maar die had dan ook een on eigenlijke reden om tot de re dactie toe te treden. Daar zat namelijk de MMS-leer- linge Marijke Reedijk in, op wie t Hart hopeloos verliefd was. Zij is de Martha-figuur uit zijn boek Een Vlucht Regen wulpen. Oud-rector Jansen herinnert zich dat hij eens pro beerde de twee wat dichter bij elkaar te brengen, maar Marijke wildeniets van 'tHart weten. Ze vond hem een 'afschuwelijkejongenbleef hem straal ne geren en trouwde tenslotte met een ander. Haar zoon stuurde ze later ook naar het Groen en die schepte over zijn beroemde moeder op. Dirk Kroon schreef in Groenvoer al tamelijk ge leerde stukken. August Hans den Boef vormde het blaadje in de wilde jaren zestig om tot een actie-or gaan. Hij liet de naam veranderen in Wederwaar digheden van het leerlingen frontkortweg 'Wolf' en schreef stukken, waarin de woorden 'kommu- nikaatsie'en 'krities'niet van de lucht waren. Hij stelde vast, dat het Groen een aantal problemen had, waarvan het ergste was 'het leven in een neo- kapitalistiese maatschappij'. Hij bedacht ook de leus 'maak het Groen rood'. Daar is allemaal niks van te- rech t gekomen. Tegen woordig is A ugust Hans den Boef een degelijk wetenschapper. Wat Biesheuvel en 't Hart in Groenvoer verzuim den, maakten zij later goed. 'tHart heeft er tijdens zijn studie nog anderhalfjaar voor de klas gestaan en zijn treurige ervaringen hij kon slecht orde houden waren later de inspiratiebron voor zeer komische, maar volgens Jansen buitengewoon waarheidsgetrouwe verhalen. Dat geldt ook voor andere passages die zich op het Groen en in de directe omgeving afspelen. Behalve, meent de onderwijsman, als de hoofdpersoon erop timmert 'tHart was alles behalve een vechtersbaas. Als hij wordt gepest met zijn hopeloze liefde voor Martha, slaat 't Hart zijn kwelgeest tegen de grond. „In werkelijkheid kwam hij zich bij mij beklagen aldus Jansen. Biesheuvel permitteert zich meer vrijheden. Hij houdt vol dat hij een keer van het Groen is afge trapt, maar daarvan kop Jansen ondanks lang zoe ken geen bewijzen vinden. Wel, dat Biesheuvel een keer bleef zitten en toen waarschijnlijk zelf van school is gegaan om aan te monsteren als ketelbinkie op de wilde vaart. In het werk van Levi Weemoedt speelt de middel bare school een grote rol, maar dat is meer gebaseerd op de ervaringen van de schrijver op het Westland- Zuid, waar hij een dikke tien jaar Nederlands gaf aan een grotendeels onwillig publiek. Kij k-kist-kuns t In de hal van hetHoIlandiagebouw aan de Oostha- venkade zijn op 3 maart kijkkistjes te zien die zijn gemaakt door deelnemers aan de cursus ruimtelijke vormen. De kijkkistjes zijn het resultaat van een pe riode werken rond het onderwerp omgeving. Als vertrekpunt is gebruik gemaakt van kleurenfoto's van natuurelementen zoals aarde, water en vuur. Door toevoeging van diverse materialen zoals hout, glas, metaal en veren is getracht de illusie van een grotere ruimte te wekken. Kaarslicht In het kader van de restauratie wordt zaterdag 2 maart in de Grote Kerk opnieuw een winteravond- concert bij kaarslicht gehouden. Die avond het Rot terdams Jeugdkamer Orkest op, dat bestaat uit 65 le den. Vanaf kwart over achten spelen zij onder ande re werken van Sibelius, Vivaldi en Dvorak. Het concert wordt evenwel geopend met een stuk van Mozart Verlichting In het plantsoen tussen de Hoeker en de Logger wordt binnenkort openbare verlichting aange bracht. Het college van B en W heeft daartoe beslo ten uit het oogpunt van verbetering van de sociale veiligheid. vrijdag 22 februari film imagine over het leven van John Lennon, Filmhuis, 21.30 uur. optreden van het Groot Niet Te Vermijden Dans En Showorkest, Passagethea ter, 20.15 uur. cabaretprogramma V P in concert van Verrock Pleijsier, theater De Teer- stoof, 20.30 uur. zaterdag 23 februari computer vrijmarkt van Computer Club Schiedam, gehele dag. programma Circus Plcco- lino van down Dokus, thea ter De Teerstoof, 14.00 uur. optreden Shusaku Dor- mu Dance Theatre, Passa getheater, 20.15 uur. open dag modelspoorver eniging Schiespoor, club gebouw aan de Westerka de, 10.00 tot 16.00 uur. zondag 24 februari ruilbeurs, dienstencen trum De 4 Molens, 13.30 uur. klassieke muziek, Stede lijk Museum, 14.30 uur. kunstmarkt, wijkcentrum De Erker, 13.00 tot 17.00 vrijdag 22 februari film Goodfellas, Filmzaal Harmonie, 21.30 uur. Felke Boschma speelt A romance in many dimen sions, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur, zaterdag 23 februari vlooienmarkt, Lijnbaan- hal, van 9.00 tot 17.00 uur. fancy fair, basisschool De Vogelboek, van 10.00 tot 15.00 uur. rommelmarkt, wijkcen trum 't Nieuwelant, vanaf 15.00 uur. film ik Benjl ben de groot ste, Triangel (13.30 uur) en jeugdzaat Leger des Hells (14.30 uur). film Another 46 hours, Tri angel, 18.30 en 21.00 uur. film Goodfellas, Rlmzaal Harmonie, 20.30 uur. mini playback festival, Harmonie, 14.00 uur. programma Bosje Bloe men van Karin Bloemen, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. zondag 24 februari ruilbeurs van De Verzame laar, LJJn baan hallen, van 10.00 en 17.00 uur. concert Giuliani Duo, mu ziekkamer Visserijmuseum, door SANDER SONN EMANS Schiedam Het begon alle maal met een stapeltje vergeel de ansichten dat hij op jeugdige leeftijd van zijn vader kreeg. Douwe Kunst, zoon van Friese ouders maar geboren en geto gen in Schiedam, raakte destijds door de prentbriefkaarten geïn teresseerd in het oude Schie dam. Tot op de dag van vandaag is hij besmet door het verzamel- virus. Het zijn niet alleen kaarten die hij op zijn bijna wekelijkse speurtoch ten tracht te bemachten. Ook zijn collectie prenten, boekjes en bran dersartikelen probeert hij door het aflopen van ruilbeurzen en vlooi enmarkten voortdurend uit te brei den. Antiquiteiten of prullaria, het maakt voor de 45-jarige Douwe Kunst met uit. Als het maar uit de jeneverstad komt. „Eigenlijk is het een familiekwaal", vertelt de Schiedammer glunde rend. „Vroeger gingen we met de hele familie op pad en bezochten we allerlei antiekzaakjes. Mijn va der en zwager verzamelen werke lijk alles. Van munten tot aarde werk. Zelf ben ik me op een be paald moment gaan specialiseren in Schiedam. Het begon met ansicht kaarten, maar als je er op den duur veertienhonderd hebt, wordt het steeds moeilijker er nieuwe bij te vinden". Nagenoeg ieder weekeinde reisde Kunst met zijn vrouw Gudïe op de motor van beurs naar beurs op zoek naar nieuwe kaarten, maar het voortdurend speuren in enorme do zen met oude ansichten kon zijn wederhelft op zeker ogenblik niet langer bekoren. Herinnering Toch heeft ze aan de tientallen zoektochten een aardige herinne ring overgehouden. „We ontmoet ten op een ruilbeurs in Boskoop een man die een stuk of dertig oude kaarten van Schiedam had en er wat prenten van Boskoop voor te rug wilde hebben. We zijn toen el ders op zoek gegaan en keerden en kele weken later terug met slechts dne foto's van het oude Boskoop. Die man vond het zo prachtig dat we zoveel moeite hadden, gedaan om iets voor hem op de kop te tik ken, dat hij spontaan het hele sta peltje Schiedamse kaarten aan ons meegaf". Al heeft het echtpaar enkele jaren geleden een kelder gegraven om een deel van de verzameling uit te kunnen stallen, toch kan de woning aan de Rubenslaan niet voldoende ruimte bieden aan de verzamel woede van de heer des huizes. De kaarten zijn keurig gerang schikt in mappen opgeborgen in do zen en ook een groot deel van de boekjes die de historie van de Bran- dersstad beschrijven, zijn in een rommelkamertje weggestopt- De passie van Kunst blijft voor bezoe kers niet onopgemerkt. De huiska mer ademt een sfeer uit die onmis kenbaar aan een museum doet den ken. Was het woongedeelte enkele jaren geleden nog hypermodern inge richt, nu zorgen de gietijzeren pot kachel, een ouderwetse commode, het antieke harmonium en dito dressoir voor een aangenaam nos talgische sfeer. Vroeger De verschillende steendrukken, staal- en kopergravures, optica's en de rustig voortkabbelende licht klassieke muziek maken het geheel compleet. „Vroeger was het nog veel erger", geeft vrouw Gudie toe. „Man, ieder keer als Douwe thuiskwam had hij weer iets op de kop getikt en plantte hij het ergens neer. Alleen de mooiste prenten hebben we laten hangen". Daarbij wijst ze naar een optica (een tekening in spiegel schrift) uit 1800 mei het onder schrift 'Gesigt van de Piantagie der stad Schiedam'. Omdat de zoektocht naar kaarten en boeken niet altijd het gewenste resultaat opleverde verlegde haar man zijn grenzen naar oude ge bruiksvoorwerpen uit het Schie damse brandersgilde. Etiketten, as bakken, kruiken, jeneverflessen, borrelglaasjes. Je kunt het zo gek niet opnoemen of Douwe Kunst heeft er tientallen exemplaren van, die in de uitgebouwde kniipruimte geordend opgesteld staan. Kunst of kitsch, het maakt de ver zamelaar niet uit. Een van de pronkstukken een relatiege schenk van distilleerderij Lucas Oude jeneverflessen, stenen krui ken, ansichtkaarten en prullaria. Douwe Kunst verzameit het allemaal. Ais het maar met Schiedam te ma ken heeft. Bols in de vorm van een oude jene- verfles met in de bodem een minis- cuul muziekdoosje heeft een plekje op de schoorsteen gekregen. Snuffelen „Ik ben nooit op zoek naar een of ander gewild verzamelobject", ver telt Kunst, die aan één stuk doorra telt over zijn hobby. „Het snuffelen op vlooienmarkten, en ruilbeurzen geeft mij zo'n voldoening, dat houd je niet voor mogelijk. En als je dan op iets uit Schiedam stuit, kan je dag niet meer stuk". „Hij komt altijd wel met iets thuis", onderbreekt zijn vrouw de nimmer afnemende woordenstroom. „En al is het nog zo'n prul, hij is er geluk kig mee. Alsof hij de honderddui zend heeft gewonnen". Achter ieder attribuut schuilt wel een verhaal, zegt de verzamelaar. „Hier", plukt Douwe twee zwart- glazen flessen van de vensterbank. „Dit is het eerste model jenevertjes dat in Schiedam werd gemaakt". En al verraden de namen Nolet en Daalmeyer dat het om twee onver valste Schiedamse produkten gaat, de manier waarop Kunst de twee bijna unieke gebruiksvoorwerpen op de kop tikte, maakt de flessen extra waardevol. „Mijn zwager kocht zè voor mij van een Belgische antiquair die vertel de dat de flessen afkomstig waren uit Suriname. Ze waren daar opge graven bij een oude plantage. Leuk toch?" Anekdote Tijdens zijn huiselijke reis door het plaatselijk verleden komt Kunst, in het dagelijks leven werkzaam al$ werkmeester-riolering van de w. meente Schiedam, woorden en handen te kort om zijn passie tel leren De ene anekdote wordt ge volgd door de andere. Als hvj mt<iê kast, die ruim driehonderd boebj over Schiedam herbergt, een bun- del van de Schiedamse gemeen schap trekt, volgt weer een smeuïg verhaal - Kunst „In vroegere tijden zetelte de Schiedamse Gemeenschapmhet Provmiershuis en toen op een be- paald moment werd verteld dat men daar op zolder een schat had gevonden, bleelc het een bundel u;t 1955 te zijn Ik ging zo snel als hét kon naar het Proviniershuis, maar daar werd mij gezegd dat er al een koper was" En volledig in vervoe ring „Die man zag gelukkig van de koop af en toen heb ik de ingebojj. den plaatselijke nieuwsbladen voor vierhonderd gulden kunnen aan schaffen. Dat was in die tyd een hoop geld, maar ik heb er nooit spy, van gehad". Doordat de zoals hij zichzelf la chend noemt 'Sehiedam-gek [n de loop der jaren zoveel heeft ver- zamcld en de spoeling almaar dun ner wordt, focust hij zich momen teel op verzamelobjecten uit bran derijen Maar dat is niet alles Sinds kort spaart hij ook ohespuitjes 0n- langs voegde hij nummer vijfen tachtig aan ztjn nieuwste collecte toe. Oliespuitjes „Verzamelen doe ik voor de gezel ligheid", legt Kunst uit. „Ik vind het heerlijk om op de beurzen lek ker te snuffelen, af te dingen en met andere verzamelaars tn contact te komen. Als die horen dat ik ou derwetse oiliespuitjes spaar, fron sen zij hun wenkbrouwen. TV» verzamelt er nou oliespui ties''zie je ze dan denken. Dat vind ik heer lijk". Met het uitknippen van locale nieuwsberichten ui', de krant is Schiedam-freak Kunst wegens bet arbeidsintensieve van die klus al lang gestopt. De immense hoeveel heid attributen die hij zich door dt jaren heen heeft toegeëigend zim opgestapeld in dozen en dat doet te eigenaar van de waardevolle spul len hoopvol vooruit blikken. „Nu zit ik op een regenachtige zon dag nogal eens in de kelder te lezen Ik hoop dat ik gezond blijf, want dan kan ik later alles lekker op mijn gemak uitzoeken", mijmert hij. „Zo gauw mijn dochter ze is nu twaalf jaar het huis uit gaat, pik ik haar kamer m. Dan hang ik m helemaal vol met mijn verzame lingen, want in de huiskamer mag het niet van mijn vrouw". 'vrrisr Op de barricade voor SVV. Wim Zonneveld, Gerrlt van Pelt, Gerrlt Suitorp, Arte van Vugt en Frans van Thfenen laten er geen twijfel over bestaan dat SW behou den moet blijven voor de stad Schiedam. door DONALD BAX Schiedam Gerrit Suttorp is boos! De super-supporter, die ten tijde van het noodlijdende bestaan SVV met raad en vooral daad (lucratieve bin go-avonden) terzijde stond, pikt het niet dat zijn club de stad Schiedam mogelijk de rug toekeert. „Het mag niet gebeuren dat ons Gorzenclufcrïe uit Schiedam wordt weggehaald spuwt Suttorp, bijgevallen door Arie van Vugt, Gerrit van Pelt en Wim Zonneveld, bijkans vuur. „Ik heb wel vijf keer de krant gelezen waarin Ti- nus Bosselaar zegt wat er moet gebeu ren. Maar waar is Sparta in hemels naam mee bezig? Ze kunnen niet eens zelf genoeg sponsors naar Het Kasteel halen. SVV moet gewoon behouden blijven voor Schiedam". De woorden van Suttorp, die gister avond in een afgeladen Passagethea ter nadrukkelijk een lans brak voor het plaatselijke karakter van SVV, hebben geen holle inhoud. In samen werking met de winkeliersvereni ging Broersveld wil Suttorp de ko mende weken tal van akties voeren om SW als zelfstandige betaald voet bal organisatie in de jeneverstad te la ten voortbestaan Want ook de win keliers sympathiseren met SVV. „We laten toch niet voor niets gratis bussen naar uitwedstrijden rijden", vult Frans van Thienen, de voorzitter van de winkeliersvereniging aan. „Ik kan me de zakelijke redenen van John van Dijk heel goed voorstellen, maar SVV hoort niet thuis in De Kuip, het hoort niet thuis in Spangen, het moet op Harga spelen". Ook Gernt van Pelt, het 'kanon' uit eerdere hoogtijdagen van de Schie damse Voetbal Vereniging, heeft geen goed woord over voor een even tuele fusie van SW en Sparta. „Ik", zegt hij vol overgave, „ben me rot ge schrokken toen ik die berichten voor het eerst hoorde. Een club die al 87 jaar bestaat en die al vanaf het begin in het betaald voetbal speelt, mag niet zo maar verdwijnen. Ik noem het ook geen fusie, ik vind dat mijn club ver- panjerd wordt aan Sparta. Zoals ik het heb begrepen, moeten we zo'n beetje alles inleveren. Sparta wil z'n naam niet kwijt, het shirt moet rood wit gestreept blijven. En wat hebben wij te vertellen? Niets, helemaal mets". Van Pelt is er heilig van overtuigd dat een terugkeer naar het vertrouwde Harga SVV goed zal doen. Hij rekent er op dat de vorig seizoen ontstane groei in belangstelling, toen SW met overmacht naar de eredivisie promo veerde, zich dan opnieuw zal aandie nen. Van Pelt: „Op Harga zit je weer veel dichter bij je achterban. Ik weet zeker dat we aan veel toeschouwers zullen trekken uit Vlaardingen, Maassluis en het Westland". En Sut torp: „Ik weet honderd procent zeker dat 't lukt om S W terug te halen naar Schiedam. De sponsorcommissie doet goed werk, wij zijn met de stille wer kers hard bezig. Wij zullen er voor zorgen dat de kassa rinkelt bij pen ningmeester Krijnen" door DONALD BAX Schiedam John van Dijk windt er geen doekjes om. „Het liefst", zegt SW's voor zitter uit de grond van zijn hart, „blijf ik op Harga". Het is 'slechts' de almaar toene mende macht van het geld die er toe kan leiden dat SVV en Sparta mogelijk in eikaars armen worden gedreven. En niet te vergeten de houding van de gemeente Schiedam. Want als burgemeester Rei- nier Scheeres of wethouder Bart de Leede ook maar een kleine handreiking zouden doen, dan zou het bedrukte humeur van Van Dijk met- :ou hij - wijze,van sprekende on een opklaren en zou derhandelingen met Sparta meteen afbreken en zich on middellijk storten op een nieuwe toekomst van SVV in Schiedam. „De gemeente Schiedam", con cludeert Van Dijk somber, „ziet SVV kennelijk liever vertrek ken dan blijven. Als SW in Schiedam blijft spelen, op Harga, dan zal er op z'n minst wat aan het terrein gedaan moeten wor den. Als de accommodatie aan gepast moet worden bij de eisen voor de eredivisie, dan praatje al snel over een ton of drie. Dat zijn, investeringen waarvoor ie niets terugziet. Ik heb de club bijna drie jaar geleden uit het dal ge haald en we zijn naar de eredivi sie gepromoveerd. De burge meester heeft nota bene tegen me gezegd dat we fantastisch propagandamateriaal voor zijn stad waren. Is het dan gek als ik heel voorzichtig vraag of de ge meente iets wil terugdoen?" Maar de altijd zichzelf gebleven zakenman, die gisteravond in het Passagetheater duidelijk on der de indruk was van de eerste supporterspogingen om SVV voor Schiedam te behouden, rea liseert zich tevens dat hij in een klein stadion als Harga nooit de recettes kan boeken die nodig zijn voor een verantwoorde ex ploitatie. Of het huidige complex wordt bij wijze van spreken tot de laatste steen afgebroken en er verrijst op dezelfde plek een nieuw stadion dat wél aan de ei sen van vandaag de dag voldoet. „En wil je dat dan helemaal com pleet hebben, dus inclusief par keerruimte en aan- en afvoer- wegen, dan kom je in de buurt van een investering van acht tien miljoen gulden aldus Van Dijk. Business-seats zwerende vinger. Het publiek laat SVV in het Feyenoord-sta- dion weliswaar vallen als een baksteen, Van Dijk heeft in De Kuip wel 160 business-seats ver kocht voor een totaalbedrag van 850.000 gulden. Die mogelijkhe den heeft hij nu niet op Harga. In dat geval zijn de recettes ontzet tend belangrijk. Met een in ver band met de veiligheid beperkt aantal plaatsen, komt Van Dijk in Schiedam over zeventien thuiswedstrijden uit op een to- 750.0T den. Van Dijk: „En dan ga ik er van uit dat Harga bij elke thuis wedstrijd is uitverkocht. Dan kunnen we op een recette van 55.000 gulden per wedstrijd uit komen Van Diik, die toegeeft dat de Golfoorlog er toe heeft geleid dat zijn omzet van nieuwe auto's met ongeveer een kwart is vermin derd, had verwacht dat de ge meente na de promotie een ge baar zou maken en een deel van de benodigde verbouwingen op Harga voor haar rekening zou nemen. „Er moest een gesloten tv-circuit worden aangelegd met het oog op de veiligheid en er moesten nieuwe uitgangen bij komen. Dat was toch wel het minste dat de gemeente had kunnen doen", meent Van Dijk. „Het is jammer dat we er geen multi-functioneei stadion van konden maken. Ik was in verre- hadden willen vestigen. Dan had ik meteen vijftig tot zestig pro cent van de exploitatie rond ge- had". SVV, dat dit seizoen werkt met een begroting van vier miljoen gulden, heeft volgens Van Dijk aan recettes op jaarbasis een kleine 1,5 miljoen gulden nodig. Dat was ook de enige reden waarom hij het Feyenoord-sta- dion verkoos boven een al dan niet permanent gerenoveerd Harga, Van Dijk: „De eerste thuiswedstrijd tegen Feyenoord leverde een recette op van 440.000 gulden. Als ik zo'n be drag op Harga had willen bin nenhalen, waren dat acht uit verkochte wedstrijden geweest. We hebben 80.000 toeschouwers begroot voor deze competitie. Na acht wedstrijden zijn dat er 33.000. Dat valt dus tegen, maar goed, we spelen nog negen keer thuis. Hebben we mazzel en kan Ajax bij ons kampioen worden, dan valt de schade mee. Gebeurt dat niet, dan zal het exploitatie tekort inderaad in de buurt van een half miljoen liggen". Sponsoring Van Dijk betreurt het tevens dat het Schiedamse bedrijfsleven qua sponsoring bij SW slechts mondjesmaat vertegenwoordigd is. Jïoek Loos is jarenlang een van de belangrijkste sponsors ge weest en dat bedrijf heeft het John van Dijk...'De gemeente Schiedam ziet SW kennelijk lie ver vertrekken dan blijven',,. een puur Schiedams bedrijf? Dal is sponsor van... Sparta. Hei bedrijfsleven in Schiedam laai ons ook zakken. Maar ik zal SVV niet laten vallen. Ik blijf in eft geval sponsor en ik heb nu contacten met een grote multi national om shirtsponsor te wcf- den. Ik ben volop bezig om SW als zelfstandige club te behou den, maar we blijven praten met sie, zou inderdaad ook een moge lijkheid zijn". „Vrijdag heb ik weer een ge sprek met Floor Bouwer, de voorzitter van Sparta. Mijn nota ris Kokkens, die al jarenlang mijn vertrouwensman is, is daar bij aanwezig. Hij wordt ook door Bouwer geaccepteerd. De belan gen van SW en Sparta lope» niet gelijk. Bij Sparta zijn de spe lers eigendom van de club, ter wijl bij SVV een flink aantal spe lers door mij persoonlijk is aan getrokken. Noem het maar han delswaar. En Sparta eist natuur lijk nog al wat. Ze willen d* naam houden, ze willen in hui1 eigen shirt blijven spelen. Dat en een terugkeer naar Harga cjn belangrijke factoren. Zoals ft het nu kan inschatten, is de kans dat de fusie niet doorgaat grOtst Schie de Ve ten. bouw zelfde vanH lingjr Voorl worde partei minde deelm wingï ger voorui Het m uitbre totaal rioeid van he definii Schied maart tenfrac een bei üd Els samen daten fttba een uit lessioni Golfgel CDA-te Sb!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2