Eric Gudde moet nog een vlekje wegwerken WATERWEG 15 'Situatie voor Palestij nen wordt nu nog moeilijker' SPORT II Molenstichting blij en bezorgd Van der Velden houdt rekening met publiek li Samenwerking GSS en Olympus krijgt vorm 3— jSCHjEDAM^ fVLAARDINGEN [maassluis [SCHIEDAM 1 VLAARDINGEN] p::f r Besluit over trainingsveld in Thurlede pas in april Jong Oranje in Margriethal ;iii Rotterdams Nieuwsblad vnjdag 1 maart 1991 Belasting Westwijkbewoners die problemen hebben met in vullen van hun belastingaangifte kunnen voor ad- Vies bij de bewonersverentging Schiedam-West te- recht De infowinkel van de vereniging helpt de ko- mende weken in wijkcentrum De Erker mensen die darmee worstelen De winkel is open op dinsdag-, woensdag- en donderdagmorgen van tien tot twaalf Ook de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) gaat helpen met het invullen van belasting formulieren. Ouderen van boven de 50 jaar kunnen de eerstkomende drie vrijdagen van twee tot vier uur 3n sociëteit Het Blaauwhuis aan de Lange Nieuvvstraat terecht. Dan kunnen zij behalve over belastingzaken ook informatie inwinnen over huur subsidie, taxi-vergoedingen of het schrijven van za kelijke brieven. Pianorecital De Japanse Mitsuko Saruwatars geeft woensdag middag een pianorecital in de aula van het Stedelijk Museum. Zij speelt dan werken van Bacb en Beetho ven, Saruwatari studeerde in Tokyo en kwam in 1987 naar Nederland op uitnodiging van het minis terievan onderwijs. In 1980 behaalde zij in Kyoto de eerste prijs in de French Music Competition. Het concert begint om 12.30 uur. Naailes Kluphuis Oost start binnenkort met een naaicursus voor Hmdoestaanse vrouwen. De cursus is bedoeld voor vrouwen, die graag uitleg willen in hun eigen taal en die het bovendien prettig vinden andere Hmdoestaanse vrouwen te ontmoeten. De cursus wordt gegeven op woensdagmorgen van 9.15 tot 11.15 uur. Voor kinderopvang kan worden gezorgd- Voor meer informatie kan men bellen naar het Kluphuis, telefoon 4735435. Aikido De School der Bewegende Kunsten houdt zaterdag en zondag een workshop Aikido. Op beide dagen kunnen bezoekers van half elf tot vijf uur actief zijn in deze vechtkunst waarbij de tegenstander als part ner wordt aangemerkt. Aikido is een dicipline waarbij geduld, concentratie, een evenwichtige en ontspannen houding en be wustzijn zowel middel als doel zijn. De technieken van Aikido zijn van de traditionele Japanse zwaard kunst afgeleid- Voor informatie, aanmelding en betaling kan men contact opnemen met Frans Heiwig of Petra Rhijns- burger, die bereikbaar zijn op telefoonnummer 4118562. Vastenactie Tijdens de oecumenische vastenactie in Schiedam- Noord wordt de komende weken geld ingezameld voor een medisch centrum in Irian Jaya, het voor malig Nieuw Guinea, in Indonesië. De inzamelings actieactie wordt 23 maart afgesloten met een fancy fair en een rommelmarkt. Die wordt op de Dokter van der Kuijschool aan het Bachplein gehouden. Afslankcursus Wijkcentrum De Erker start binnenkort meteen af slankcursus. Uitgesmeerd over tien bijeenkomsten, die op maandagmorgen en dinsdagavond worden gehouden, wordt getracht de cursisten bewust te maken van hun voedingsgedrag en hun voedingsge woonten. Belangstellenden kunnen zich laten infor meren in het wijkcentrum (telefoon 4267767). Voorjaarsconcert De gemengde zangvereniging Excelsior, harmonie Wilton Fijenoord en mannenkoor Albrandswaard verzorgen 8 maart gezamenl: cert in zaal De Ark aan het J ter zijde gestaan door de sopraan ter, de tenor Joost van der Linden en op de vleugel door Peter Beijersbergen van Henegouwen. Het op treden, gedirigeerd door Eric van Dalum, begint om 20.00 uur. Vrouwendag De internationale Vrouwendag wordt dit jaar in Vlaardingen gezamenlijk gevierd door de gemeente Vlaardingen, de stichting Coerke en de stichting Reyhan. De activiteiten worden 's morgens gehou den in zaal Triangel waar verschillende sprekers het woord voeren en 's middags en 's avonds in het ontmoetingscentrum van Coerke in de Pieter Karei Drossaartstraat. Het ochtendprogramma, dat 'Een broodje sociale vernieuwing1 is gedoopt, begint om elf uur. Een half uur later dient de eerste van een rij sprekers zich aan. De CDA'er Aart Kool zal het hebben over soci ale vernieuwing, waarna achtervolgens Ton ten Hoeve, Edith Jacobs en Rabia Bouhaloul verschil lende deelaspecten daarvan belichten. 's Middags verhuizen de vrouwen naar Coerke waar vanaf half drie een inloop wordt gehouden, 's Avonds tenslotte wordt om half negen de film Zwerfster gedraaid. Gloria Toonkunst De christelijke oratorio '-niging Gloria Toon kunst geeft zaterdag in 'J- Kerk een uitvoe ring van het Stabat Mater van Rossini. Het koor wordt begeleid door het Randstedelijk Begeleidings orkest, terwijl de orgelpartij wordt gespeeld door Tijn van Eijk. Verder werkt een keur van solisten aan het optreden mee. Het concert, dat onder leiding staat "an Aad van der Hoeven, begint om 20.15 uur. Exposities Schilderijen, tekeningen en grafiek van Kees Touw ajn vanaf vanavond te bewonderen in de Galerie Artoteek aan de Oosthavenkade. Touw voer van 1946 tot 1954 met zijn ouders op een binnenschip. In zijn kunst legt hij de indrukken vast, die hij in die ja ren heeft opgedaan. Zelf noemt hij zijn werken vaarkaarten'. Maar een schipper zou aan de kaarten weinig hebben. Als de vorm van een haven of een tocht in de rivier Kees Touw niet bevalt, dan veran dert hij die. In muziekinformatie- en documenatiecentrum Ton Stolk is met ingang van zaterdag werk te zien van kunstenares Marieke Nierop. De expositie draagt de 6 tel Rozenbed en Notenbalk. Ambtenaren meppen Voor de achtste maal binden Maassluïsse ambtena ren dinsdag 12 maart met elkaar de strijd aan in een speciaal voor hen opgezet badmintontoemooi. In de Ojympiahal wordt gespeeld door gemengde dub bels, waarbij ook de huisgenoten van ambtenaren worden toegelaten tot het deelnemersveld. 1 maart film Pretty woman, Film dis, 21.30 uur, zaterdag 2 inflsrt Open dag scholenge- jeposchap Ter Schie; Mgr. "Wenslaan 10.30-12.30 SKi Valeriusstraat 10.00- '2-00 un£. •concert van de Uncle nX,® öKiesbaboons, café Podium^aOuur. Joggs Bed-Stuy bar- cut heads!, S^lsouur. wMaBJWaart concert van het zangkoor Stem des Volks, dien- vrijdag 1 maart film Sea of Love, filmzaal Harmonie, 21.30 uur. Rita Reljs en Plm Jacobs, Swing en sweet. Stadsge hoorzaal, 20.15 uur. zaterdag 2 maart film Sea of Love, filmzaai Harmonie, 20.30 uur. finale Vlaardings song- en miniplayback festival, Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. concert Gloria Toonkunst, Grote kerk, 20.00 uur. rommelmarkt, ontmoe- De Noordmolen Is een van de trekpleisters. Foto Roel Dijkstra, Schiedam Russen, Amerikanen, Japanners, Hongaren, Ieren, En gelsen, Oostenrijkers, Fransen, Lu xemburgers, Denen, Duitsers: stichting De Schiedamse Molens kreeg vorig jaar meer buitenlan ders dan Nederlanders op bezoek. Van de 23 groepen die de molenaars meevoerden op excursies kwamen er liefst vijftien uit het buitenland. In 1989 waren dat er nog maar vier. Een ontwikkeling diedirecteur Jos Gunneweg zowel met vreugde als met zorg vervuld Blij is Gunneweg dat de vijf Schie damse molens, de grootste van de wereld, steeds meer internationaal in de aandacht komen te staan. Dat was per slot van rekening de bedoe ling van het public-relationsbeleid dat de stichting sinds 1981 voerde. Tien jaren 'molenpromotie' begin nen tastbare resultaten op te leve ren. De meeste aandacht kreeg de herbouw van molen De Palmboom. Maar de groeiende belangstelling leidt er ook toe, dat steeds vaker een beroep wordt gedaan op het bureau van de molenstichting om als gast heer op te treden bij rondleidingen. En daar wordt Gunneweg een beet je benauwd van. „Want de finan ciële middelen om dat op het juiste niveau te blijven doen zijn niet van zelfsprekend voorhanden". Vlaardingen „De situatie is er voor de Palestijnen alleen maar moeilijker op geworden nu Saddam Hoessein in het zand heeft gebeten. Tegelijkertijd dringt de tijd voor een oplossing van het Palestijnse probleem". Voorzitter Mukheimer Ayycub van de Algemene Palestijnse Ar beidersbeweging vertegenwoordigt een groep van rond de 450 PaJestij- nen in Vlaardingen. Hij woont al sinds 1963 in Nederland. Ondanks de grote geografische afstand tot zijn geboortegrond is Ayyoub, evenals de andere bezoekers in het verenigingsgebouwtje, hevig geïn teresseerd in de ontwikkelingen in de Golf. De groep Palestijnen kwam in 1963 naar Nederland om in de margari ne- en vettenfabriek Romï te wer ken Dat ging op basis van tweejari ge contracten. Dat leidde in 1967 tot een permanent verblijf toen de Is raeli's de westelijke Jordaanoever en de Gazastrook bezetten en daar mee een terugkeer van de Palestij nen zo goed als blokkeerde. De Palestijnse werknemers lieten hun gezinnen overkomen. Naast de on geveer 450 Palestijnen in Vlaardin gen wonen er volgens Ayyoub nog eens ongeveer 450 Palestijnen in de rest van het land. Optimistisch Sinds de invasie van Irak in Koe weit, 2 augustus vorig jaar, is de confrontatie tussen Irak en de rest van de wereld een belangrijk ge spreksonderwerp voor de Vlaar- dingse Palestijnen geweest. Ook nu de oorlog ten einde is, gaan de ge dachten van de Palestijnen voort durend uit naar de situatie in het Midden-Oosten. Zij vragen zich af, wat er na de bevrijding van Koe weit en het uitroepen van een staakt het vuren gaat gebeuren met de Palestijnen. „Ik ben een optimistisch mens, zo als de meeste mensen van mijn volk. Maar de situatie ziet er nu toch somber voor ons uit", denkt de Palestijn. „Misschien zijn we weer voor jaren teruggeworpen. We wachten al meer dan veertig jaar op een oplossing van het Palestijnse probleem. We hopen maar dat er nog eerlijke landen zijn, die op uit voeringvan alle VN-resoluties aan dringen". Beloofde land Daarmee doelt Ayyoub duidelijk niet alleen uitvoering van resolutie 660 op basis waarvan de geallieerde coalitie de militaire operaties tegen Irak startte. Hij dringt vooral aan op uitvoering van resolutie 181. Deze pleitte in 1947 voor de stich ting van twee staten op de bodem van 'het beloofde land'. Een Israëli sche en een Palestijnse. De uitvoe ring van deze resolutie is in de Vei ligheidsraad jaar na jaar getroffen door veto's van de Amerikanen. De halstarrige opstelling van de Amerikanen ziet Ayyoub als de be langrijkste oorzaak voor het huidi ge Palestijnse probleem. Hij schetst de tweestrijd die de Palestijnen door hart en ziel snijdt. - „We moesten wel kiezen voor het Iraakse volk en daarmee voor Hoessein. We konden niet aan de kant van de Amerikanen of het westen gaan staan. Die hebben ons streven naar onafhankelijk voort durend gedwarsboomd. We hebben steeds gepleit voor een Arabische oplossing maar tegelijkertijd weten we dat Jordanië feitelijk net enige Arabische land is dat ons door dik en dun steunt". Verbieden Ayyoub verwacht een oplossing van het Palestijnse probleem on danks alles toch uit het westen. „Ik hoop dat men de Palestijnen hun aanvankelijke keuze voor Saddam niet kwalijk neemt. We staan geïso leerd, bijna geen enkel land heeft ons gesteund. Wij zijn in deze posi tiegedwongen". Ayyoub herinnert eraan dat de Pa lestijnen de laatste tijd op een koel onthaal in Koeweit en Saudi-Ara- bie konden rekenen. Reeds voor het uitbreken vna de Golfoorlog namen deze landen anti-Palestijnse wetten aan. Hierin werd bepaald, dat Palestijnen van 18 jaar en ouder niet langer ïn deze landen mochten wonen. „Koeweit en Saudi-Arabie hebben ons nu als verraders betiteld we gens onze keus voor het Iraakse volk. Dat maakt een Arabische op lossing alleen maar moeilijker. Na tuurlijk weten, wij ook dat Hoessein Koeweit niet binnenviel om het Palestijnse probleem aan de orde te stellen. Het feit dat hij dat erbij be- Enkele jaren geleden bezochten in Vlaardingen woonachtige Pa lestijnen en een delegatie uit de gemeenteraad de bezette weste lijke Jordaanoever. De Palestij nen hebben de hoop op een zelf standige staat nog niet opgege ven. Foto Fotobureau Roel Dijk stra. trok, gaf ons echter wel steun in de rug". Intifadah Over de rol van Nederland in het Golfconflict is Ayyoub slecht te spreken. „Nederland had er buiten i kunnen blijven, de Amerikanen vechten heus wel zonder steun van dit land". Ayyoub heeft de afgelo pen tijd weinig verschil gezien tus sen de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Baker en zijn Nederlandse ambtgenoot Van den Broek. Ayyoub doet nu een beroep op de Nederlandse regering om geen onderscheid te maken tussen de ene VN-resolutie en de andere. In het Vlaardingse gebouw van de vereniging hangen verschillende affiches die herinneren aan de dui zendste dag van de Intifadah, het volksverzet in de door Israel bezet te gebieden. Op 3 september werd die duizendste dag van de 'oorlog met stenen' herdacht. De opstand op de westelijke Jordaanoever be gon op 8 december 1987. Verder is er een krante-artikel te vinden dat erop wijst dat de Israeli's zelfs voor hun hond een gasmasker hebben gekregen tegen mogelijke Iraakse gifgasaanvallen. In schril contrast hiermee moesten de Pale stijnse gezinnen het stellen met een masker voor de gehele familie. Ayyoubs broer woont in het door Israël bezette gebied. In Nabloes moest hij dat ene masker delen met zijn vrouw en elf kinderen. Jan van der Velden...'Geen enkele wedstrijd met hetzelfde team gespeeld'... Archieffoto. door SANDER SONNEMANS Schiedam Waar menig voetbalver eniging zich in de voorgaande weken 2ij het met moeiteheeft kunnen pre paren op de hervatting van de competi tie, blijft het voor Jan van der Velden maar behelpen. De ambitieuze oefenmeester van Her mes DVS is de noodgedwongen winter stop met zijn ploeg niet zonder kleer scheuren doorgekomen, want de Har- ga-hoofdmacht kampt met een blessu- regolf. Van der Velden zal nog flink moeten puzzelen om de tweede klasser voor het duel tegen Alexandria'66 in de juiste vorm te gieten. Het is in elk geval zeker dat doelman Hans Eggelmeijer (heeft gisteren een meniscus-operatie onder gaan), Aad van Zijl (enkel), Jerry Mon- kau (zit laatste van de vier schorsingen uit), Greg Gorré (knieblessure), John Pijpers (enkelkwetsuur) en Ron Baart (rugklachten) geen acte de presence zul len geven. „Eigenlijk heb ik nog geen enkele wed strijd met het zelfde team kunnen spe len", beschrijft Van der Velden de pro blemen. „Maar gelukkig beschik ik over een brede selectie, zodat ik altijd wel kan schuiven. Maar voorin zijn we door de afwezigheid van Monkou en Van Zijl wel degelijk verzwakt, Ik heb Monkau de laatste oefenwedstrijden re gelmatig laten spelen en zondag tegen de Sparta-amateurs (3-1 winst, red.) schoot hij er toch weer twee binnen". „Ik speel thuis het liefst met veel aan vallers, dus zullen Hans Dröge en Rob van der Tuijn op de flanken moeten ac teren met daartussen waarschijnlijk ~rimn moeten worden, omdat je voor eigen pu bliek nu eenmaal niet te verdedigend kan spelen. We moeten een pittig partij tje op de mat neerleggen". De enige speler uit het Hermes-kamp die een uitgelezen kans krijgt een basis plaats te verwerven moet worden ge zien in de persoon van Remon Biesheu vel die de concurrentieslag met sluitpost Eggelmeijer in de voorbereiding van het huidige seizoen nipt verloor. „Het is aan hem om te bewijzen dat hij mis schien ten onrechte in het schaduwelf tal keepte", tracht Van der Velden de 'tweede keus' aan te zetten tot goede prestaties. Uitstraling „Remon moet zorgen dat hij zijn plaats pakt en laat zien dat hij erin hoort. Eg- gelmijer heeft natuurlijk wel een be paalde uitstraling, verricht soms beslis send keeperswerk en is altijd verbaal nadrukkelijk aanwezig. Biesheuvel zal dus ook, met name achterin, de zaak flink moeten coachen. Aan zijn andere kwaliteiten twijfel ik geen moment, want tenslotte viel hij pas op slag van de competitiestart buiten de boot". Al worden'de vaderlandse voetbalvel den niet langer door Koning Winter ge teisterd en lijken de regenbuien compe titievoetbal komend weekeinde in de weg te staan, toch zit Van der Velden niet te springen om afgelasting. „Alexandria knokt voor lijfsbehoud dus zullen ze het ons niet al te makkelijk maken", analyseert de voormalige SVV-doelman. „Het liefst had ik zon dageen pittige tegenstander ^ehad. Dan weet de groep tenminste wat het te doen staat. Nu moeten we toch waken voor een stukje onderschatting en dus zal ik Schiedam De plannen van de gemeente op om het voormalig vierde veld van Excelsior'20 een 'natuurgrasveld' aan te leggen, zijn voorlopig in de ijskast gezet. Tijdens de laatste raadscommis sie-vergadering werden de frac ties van CDA, VVD, PvdA, Groen Links en D66 het niet di rect eens over het besluit om het zogenaamde veld 5c ter beschik king te stellen aan alle Thurle de-voetbalclubs. „Het college had het besluit ge nomen, maar wethouder E)e Leede meende de fracties niet alleen te moeten informeren maar ook te moeten horen", al dus Jan van Vught, directeur van de Dienst Sport en Recrea tie. „Omdat niet iedereen opti maal was geïnformeerd en en kele fracties de besluitvorming naar Excelsior'20 toe niet de juist vonden, is de discussie geschorst en opgeschort naar begin april". Tijdens de vergadering, die tot na het middennachtelijk uur duurde, stelde de bestuursdele- gatie van Excelsior'20 dat er wel degelijk andere alternatieven voor handen zijn dan het enige tot nu toe gedane voorstel. Hier van worden de fracties binnen afzienbare tijd op de hoogte ge steld. Schiedam De afdeling Rot terdam van het Nederlands Handbal Verbond (NHV)gaat een aantal aktiviteiten ont plooien om de sport te promo ten. Ook steden als Schiedam en Vlaardingen, waar hand bal floreert, worden aange daan met dit stimuleringspro gramma. In de Schiedamse Margriet hal wordt donderdag 7 maart een interland gespeeld tussen Jong Oranje (heren) en een Israëlische selectie. Dit duel, waarvoor de toegang gratis is, begint om 20.30 uur. Tussen 19.00 en 20.00 uur kan de jeugd onder leiding van ver- bondscoaeh Guus Cantelberg mee trainen met deze toppers inspé. Voorts heeft het NHV een aantal instuiven uitgeschre ven, om op die manier de jeugd met handbal te laten kennismaken. Woensdag 17 april vormt de Vlaardingse Westwijkhal tussen 14.00 en 17.00 uur het decor voor z'n clinic. Ook voor deze bijeen- door DONALD BAX MaassluisDe luxe van een ge heel fitte selectie (alleen de ziek van een korte wintersportva kantie teruggekeerde Faust van der Meer is een vraagteken) wordt door Eric Gudde aller minst ervaren als een inmiddels tot modeverschijnsel verheven probleem. „We staan", zegt de trainer van Excelsior M, riant koploper in de eerste klasse B van het zaterdag voetbal, „er goed voor". De oefenmeester ziet als een van de weinigen niet op tegen de hervatting van de competitie, die Excelsior morgen tot een be zoekje aan het pittoreske Mar ken verleidt. Met in de afgelopen week nog twee zeer leerzame oe fenpotjes (3-0 winst op 's-Gra- venzande en dinsdagavond 2-2 tegen Hoek van Holland) kan Gudde haarfijn aangeven welke vlekjes nog weggewerkt moeten worden. In zijn conclusie voeren de ter men 'taktische discipline' en 'spelen naar taken en vermogen' de boventoon. Met name tegen Hoek van Holland constateerde hij dat een aantal spelers zich die gedachtengang nog niet eigen had gemaakt. Gudde hoopt dat hij het besef van een agressieve start heel duidelijk kan over brengen, omdat dit wapen ook tegen Vitesse Delft en in min dere mateRozenburg verre- Eric Gudde.,.'Geen loterij'... Archieffoto. Schiedam Het samenwerkingsverband tussen de Schiedamse voetbalverenigingen GSS en Olympus, dat moet vertrekken van sportpark Blijdorp, krijgt vorm. Delegaties van de beide afdelingsclubs hebben zich de afgelopen twee maanden gebogen over een 'plan van aanpak'. Dit heeft gere sulteerd in de vorming van diverse commissies, die ieder op Let eigen deelterrein de samenwerking vorm moeten geven. Hun bevindin gen worden dinsdag 12 maart aan de afzonderlijke algemene leden vergaderingen voorgelegd. „Het plan staat", zeggen de beide voorzitters Wim van Deunen 'GSS) en Wim de Vette (Olympus) in een gezamenlijk uitgegeven Ml gaande gevolgen had voor de op ponent „En dan komen we in de wed strijd vanzelf in een fase dat we het niet meer uit handen geven", vult Gudde aan. „Het belang rijkste is dat de pijiers waarop we In de eerste vijftien wedstrijden hebben gesteund ook zaterdag nog heel stevig zijn". Over een gebrek aan trainings- arbeid heeft Gudde geen klagen. Slechts één keer, toen de dooi heel snel inzette en het eigenlijk geen doen was om naar buiten te gaan, bezorgde hij z'n spelers groep een vrije (zaterjdag. „Dat had meer een mentale reden, omdat ik bang was dat anders de gretigheid zou verdwijnen", al dus Gudde. Voor de rest kon Gudde z'n ei kwijt waar hij dat wilde. In de vorm van extra krachttrainin gen bij Mahorokan, op het strand van Hoek van Holland, op de ei gen accommodatie of met inten sieve circuities. Gudde, voor wie de 'affaire' Wim Put volledig heeft afgedaan, durft zelfs te stellen dat het aan de gedane ar beid nooit kan liggen als morgen op het voormalige eiland het bal letje onverhoopt de verkeerde kant oprolt. Loterij „Ik wil niet van een loterij spre ken", zegt Gudde. „Al is het wel zo dat je door deze lange onder breking minder van bepaalde vastigheden kunt uitgaan. Ik denk dat we de winst moeten zoeken in het gegeven dat we waarschijnlijk net iets meer heb ben gedaan dan de rest. Geen en kele ploeg heeft wedstrijdritme. Voor m'n gevoel zal dat in Noord-Holland trouwens nog moeilijker zijn geweest dan bij ons". „Het is mijn taak om er uit te ha len wat er in zit Er bij voorbeeld voor zorgen dat er niet te gemak kelijk over wordt gedacht, zoals ik tegen Hoek van Holland be merkte. Ze moeten niet denken dat het allemaal vanzelf wel loopt. Het is geen toeval dat we van alle toppers hebben gewon nen, maar ook punten hebben verspeeld aan mindere clubs als Altena, DSVP en Excelsior P". Aan verder koffiedik kijken waagt Gudde zich niet Hij prijst zich gelukkig met de 22 punten die uit de eerste 15 wedstrijden zijn veroverd en denkt dat de kampioen 36 a 39 punten nodig heeft om de vlag te kunnen hij sen. „Als we aan alle voorwaar den voldoen, moeten we ons op Jjsitie kunnen handha-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2