t Scholieren hopen op nummer 1 -hit Green Eagles en arbiters hebben 'iets' met elkaar ptBWEfi 15 i'ï&B Myr-UflE Hattrick Jan Simons Kick Hartlief weg bij ODI i.. j SCHIEDAM JVLAARDINGEN HOEK VAN HOLLAND 1 "Elk liedje over liefde is zo afgezaagd' Kameroen -- K ïieuwe vloer in Olympialial Ursus tegen dovenelftal fPORTAGENDA De Rooij: 'Eagles gaat te ver' Van der Vaart: 'Ze lopen ons te zoeken' NAPRATEN MET 'We hebben een grensrechter, maar die lette niet zo erg op' Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 5 maart 1991 eh»! S1WA ij uchten 5 Anb 0 van. verle. tuitend 1 gere- Euro- "moedj in van noeten oefbal- keling irzdea telen" dlustig s beb. - rods s men naakte ■vegw-, vooral e ontr I-Oost, weste*" itbrei- n 1993 telijke bow uidso- i. Ook ran de it niet Beroepseducatie De stichting Beroepseducatie Nieuwe Waterweg start begin april met twee projecten, die snel werk gelegenheid moeten opleveren. De SBNW biedteen fes maanden durende opleiding voor kabellassers aan, die al na drieëneenhalve maand moet resulte ren')" een arbeidscontract. Het project is bedoeld voor werkzoekenden van 18 tot ongeveer 35 jaar. Cursisten hoeven niet over een diploma te beschik - ken. Van de deelnemers aan de acht weken durende cur sus steigerbouwen wordt vooral vereist dat ze geen hoogtevrees hebben. De eerste twee weken van deze kortlopende cursus zijn met behoud van uitkering. Daarna doet men vier dagen per week betaalde ar beiden is een dagschool ingeroosterd. Paardenmarkt De jaarlijks terugkerende paardenmarkt staat 23 maart in Schiedam in het teken van de country western. Het programma vangt 's morgens aan met een paarden- en ponymarkt. De organisatoren ver wachten dat er dit jaar beduidend meer dieren ter verkoop zullen women aangeboden dan vorig jaar. Kinderen kunnen die dag gratis ponynjden op de Appelmarkt, terwijl op de Grote Markt 's middags wedstrijden worden gehouden m hoefijzerwerpen en het berijden van een rodeostier In het centrum wordt een braderie gehouden. Daar treden ook di verse muziekgroepen op. Onder hen bevindt zich Country Meindert, de zanger die sinds enkele jaren met onvervalste cowboyliederen aan de weg tim mert. Onderscheiding De Vlaardinger Leendert van der Windt is vorige week koninklijk onderscheiden met de gouden ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nas sau. Hij kreeg de medaille ter gelegenheid van zijn ver trek bij VB Accountants Van der Windt heeft bij dat bedrijf zesendertig jaar als accountant gewerkt. Hij werd zestig jaar geleden in Vlaardingea geboren. Burgemeester Van Lier heeft de onderscheiding uitgereikt tijdens een bijeenkomst in restaurant De Lickebaertshoeve in Maasland. Secretarie Niet iedereen is er gelukkig mee, maar de Rotter damse wethouder Jan van der Schalk valt de eer te beurt de officiële opening te verrichten van de nieu we deelgemeentesecretarie in Hoek van Holland- Van der Schalk doet dat aanstaande vrijdag 8 maart. Het gebouw aan de de Prins Hendrikstraat is ont worpen door het Rijswijkse architectenbureau Groep 5. Het Is zo geconstrueerd dat het ïn een later stadium, zonder al te veel moeite, kan worden uitge breid aan de achterzijdebij voorbeeld in het geval dat de deelgemeente meer bevoegdheden krijgt en meer ambtenaren. Waarom moet nu een Rotterdamse wethouder onze secretarie openen? Die vraag werd deelraadsvoor zitter Willy Doorn deze week een paar keer voorge legd. Ze wijst op het belang van een harmonieuze re latie. En ondanks het Hoekse streven naar zelfstan digheid zegt ze: „Tenslotte rijn we nog een deelge meente en daar is Van der Schalk verantwoordelijk door PAUL VAN DEN BOSCH Vlaardmgen 'Over de muur' van het Klem Orkest kan hun goedkeu ring wegdragen. Ook bij Frank Boeyens 'Heb me lief' en ae platen van Clouseau wordt het geluid niet onmiddellijk weggedraaid. Maar voor de rest hebben Remier en Wendy Groen, Ellen van de Windt en Mark Aandeweg het niet zo op Nederlandstalige songteksten Die smartlappen van Corry Konings, bah. Ze horen het liefst Engelse zin nen uit hun luidsprekers schallen. ,,Want dat klinkt toch veel beter", menen ze Toch zullen de vaderlandse tekst schrijvers de afgelopen maanden in hun achting zijn gestegen De vwo- leerlingen hebben zelf kunnen er varen hoe moeilijk het is om een melodietje van een passende Ne derlandse tekst te voorzien. Onder leiding van Caroline Broese, lerares Nederlands op het Groen van Prinstererlyceum (waar haar vader vorig jaar afscheid nam als rector), werkte klas 5V2 eind vorig jaar zes lessen lang in groepjes aan een songtekst voor de door Bulk- We zitten samen op de brommer en het stoplicht staat op groen we komen net uit Rotter dam oh, zat ik maar in Kameroen refrein München, Oslo, Tokyo Brussel, misschien wel Mexico Amsterdam, Parijs, Berlijn Waar wil ik nou eigenlijk zijn m de hitte of de kou wil ik met of zonder jou We zitten samen in het vliegtuig ein dbestemming Kameroen ik kijk naar jou en vraag me af wat moet ik daar in gods naam doen refrein We zitten samen m de auto en het stophch t staat op rood ik kijk naar buiten en de zon schijnt oh, zat ik nu maar op een boot refrein We zitten samen op een veerboot op de Middellandse Zee ik kijk naar jou en vraag me af waarom moest jij in gods naam mee refrein Boek uitgeschreven wedstrijd ter gelegenheid van de Dag van de Li teratuur. BulkBoek geeft al sinds jaar en dag voor middelbare scho lieren literaire werken in krante- vorm uit Het project leverde in de klas vijf teksten op, waarvan er eind november drie naar de organi satie werden gestuurd Morgenochtend, om precies kwart voor twaalf, maakt de jury (be staande uit discjockey Frits Spits, muziekjournahst Jelle Koolstra en zanger Frank Boeijen) bekend wel ke van de ruim vijfhonderd inzen dingen de speciale trofee ontvangt. Daarvoor zijn negen teksten, waar onder die van de vier Vlaardmgers, genomineerd. De uitreiking van de eerste prijs vindt plaats in de Paulus Potterzaal van het congrescentrum in Den Haag, dat volgens de organi satie dan is omgebouwd tot een lite ratuurtempel, waar duizenden middelbare scholieren de Dag van de Literatuur vieren. Tientallen beroemde schrijvers zul len de tieners met lezingen uit eigen werk, interviews en vragenuurtjes duidelijk moeten maken dat litera tuur meer is dan titels kiezen van een verplichte boekenlijst en uit trekselboekjes uit het hoofd leren. T op-vijf Reinier en Wendy Groen, Ellen van de Windt en Mark Aandeweg zijn er morgen, met Caroline Broese m hun gezelschap, als eregasten bij. Hun liedje, Kameroen, is nog altijd in de race om de eerste plaats. Het is zelfs, hebben ze vernomen, doorge drongen tot de top-vijf. Andere kandidaten voor de eerste plaats zijn 'Het geheim' (van Sigrid de Klein en Jacob Westra uit Leeu warden), 'Het verhaal van de zee' (Ton Bergevoet uit Didam), 'Kleur bekennen' (Carlien Gunsing uit Roermond) en 'Zonder titel' (Belin da Albrecht uit Heerie). Het winnende van deze vijf liedjes zal door Frank Boeijen tijdens het festijn in het Haagse congrescen trum worden gezongen. Maar ook de andere vier worden op muziek gezet De top-vijf uit de 'billboard' van BulkBoek is aanstaande zater dag in z'n geheel te horen in een speciaal aan de Dag van de Litera tuur gewijde uitzending van NCRV's Paperclip-radio (Radio 3, van twaalf tot twee uur). Hitnotering Tot morgenmiddag verkeert het Vlaardingse viertal dus nog in spanning over de hitnotering van hun tekst, die nogal luchtig van aard is. Geen hoogdravende plei dooien tegen sociaal onrecht, geen actuele tekst over de Golfoorlog (waarvoor een andere groep in hun klas wel had gekozen met hun 'Sad- I F» t dam Hoessein'), geen smachtende zieleroerselen over de liefde. „Dat is juist wat we absoluut niet wilden", zegt Ellen van de Windt, met haar zeventien jaar de oudste van de vier. „Bijna elk liedje dat je hoort, gaat over liefde. Dat wordt zo afgezaagd". Ze citeert dan uit het hoofd een regel van een andere in zending, die ze al op de radio heeft gehoord. „Dat ging in de trant van Ik spoel jouw laatste zoen door de gootsteen". „Ik zou daar niet opkomen", lacht Wendy Groen (16). „Dat is zo diep, zo gezocht. Ik snap niet hoe ze daar nu opkomen". Toch is hun eigen lied niet hele maal gespeend gebleven van het liefdesthema. Het is wel anders in de tekst verwerkt dan in liedjes uit het 'Ik hou van jou, ik blijf je trouw'-genre. Reinier: „Het komt er wel in voor, da's waar. Maar het is door ons vooral komisch bedoeld. Neem nou die laatste regel van het refrein, 'wil ik met of zonder jou', en het laatste couplet, 'waarom moest jij in godsnaam mee'. Dat is toch leuk". Vanzelf Eigenlijk moeten ze toegeven dat ze de eerste drie lessen, nadat lerares Caroline Broese eerst wat informa tie had gegeven over songteksten in het algemeen, nogal inspiratieloos waren. Daarna, toen de eerste re geltjes eenmaal op papier waren ge zet, ging het verder vanzelf. Het re frein werd als sluitstuk geschreven door Wendy. Reinier (16) zegt: „Het is moeilijk korte zinnetjes te maken. Je moet daarin alles vertellen. Niet teveel, maar ook niet te weinig. Maar toen we eenmaal bezig waren werd het steeds gemakkelijker". Een diepere betekenis moet achter Kameroen niet worden gezocht. „Toch is het een goede tekst", meent de juf. „Er zit een goede structuur in. Het heeft een goed be gin en een goed einde". De vier gniffelen. Zo hadden ze het blijk baar- nog niet bekeken De tekstschrijvers, volgens Mark Aandeweg allen volledig a-muzi- kaal, zien voor zichzelf geen droomcarrière in de muziekwereld vol glamour en glitter weggelegd. Kameroen zal als geesteskind niet door een broertje worden opge volgd. „Of ze moeten ons natuurlijk vragen", lacht Wendy. „Dan zou- De tekstschrijvers van 'Kame roen' uit de 5vwo-klas van lera res Carolien Broese (geheel rechts) van het Groen van Prin stererlyceum in Vlaardingen. Mark Aandeweg, Keinier Groen, Ellen van de Windt en Wendy Groen (van links naar rechts) zijn razend benieuw naar de uitslag van de songteks twedstrijd van FulkBoek. Mor gen wordt deze door Frank Boeijen bekend gemaakt tijdens de Dag van de literatuur in het congrescentrum in Den Haag. foto Gerrit de Heus. den we er misschien nog weieens eentje kunnen maken". „Maar dan niet in mijn klas", rea geert juf Broese snel. Zij moet aan haar lesprogramma denken. ?n ii snel leuk- ?den.' ider- ngen i wie inei rtde- >mst ■hod ndo- ndat oept noe kett od ii of dere ziet Ha flijk ■nje MaassluisGevaarlijke glijpar tijen behoren in de Maassluise Ölympiahal na de zomervakan tie tot het verleden. Het college </an burgemeester en wethou ders heeft voor een nieuwe Sporthalvloer een bedrag van ■150.000 gulden uitgetrokken. De jversleten Rhofa-vloer wordt .vervangen door een Descol- Moer, die eveneens aan de kwa liteitseisen van de Nederlandse jSport Federatie voldoet Boven dien wordt in het stille seizoen de worden opgeknapt. De kosten liervan bedragen 5800 gulden. Schiedam Bijna zes jaar ge leden speelde Ursus in Papen dal een wedstrijdje tegen het Nederlands dovenelftal. De Schiedammers kwamen met Z-ö achter, maar lieten dank zij doelpunten van Fred Grü- delbacn en Anton van Oers een 2-2 deling in de boeken bijschrijven. Een herhaling van deze wed strijd is voor woensdag 17 april op de rol geplaatst Dan is het dovenelftal, dat op het technische vlak al jarenlang (dus ook op 8 juni 1985) wordt begeleid door Ursus-trainer John Corver, te gast in het Schiedamse sportpark Harga. Ter gelegenheid van het ze ventigjarig bestaan speelde Ursus vorig jaar een jubi- lenrnwedstrijd tegen een Schiedamse selectie. Het be- stuur van Ursus wil dit tref fen jaarlijks laten terugkeren op de agenda. Be tweede editie is gepland voor dinsdag 28 mei. fa>» voor deze rubriek kunt u door- aan de aportredaktle van te.z*£Bnt> postbus 4008, 3130 KC ?£«™ngen. De sportredaktie Is 88 '^fonisch bereikbaar on- g* nummer 010-4345209 en In de onder nummer 010- S&AG5MAART "«•fc 19.30 SW 2—Sparta 2. JU^NSDAQ e MAART "'WK 19.30 Voorwedst rilden De j£jgj Md Sn café De Kroon te VtaardSn- 3*07 HAART 19.30, Voorwedstrijden De Sn café De Kroon te Vlaardln- I Scherf Margriet- Hvoetbal: Maroriet- 1.45 WKDVO'32, door PAUL VAN DEN BOSCH Maassluis DEC A/Ea gles en het scheidsrech- terscorps hebben 'iets' met elkaar. Je zou het het best als een sterk vertroebelde verstandhouding kunnen omschrijven. Dat was al zo toen de Maassluise basketbalclub nog alleen Green Eagles heette en het tien jaar te rug de opmars van de kern Rot terdam naar de landelijke divi sies inzette. Sindsdien kunnen de club, met welke sponsornaam het in de loop der jaren ook ge tooid was, en het legioen der ar biters nooit meer broederlijk door één deur. Tien jaar lang heeft het eerste herenteam van Green Eagles eigenlijk een per manente verbale oorlog gevoerd tegen de officials in het grijs. Af gelopen zaterdag werd een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan het strafdossier van de club uit de Wethouder Smithal. De relatie lijkt nu volledig ver stoord. De wedstrijd tussen Green Eagles en Jumpers kreeg een vroegtijdig einde. De scheids rechters Foris van Kins en Cees de Rooij, beiden ook deeluitma kend van de scheidsrechters- eommissie van het rayon west, pakten vijfenvijftig seconden voor het verstrijken van de speeltijd hun biezen. De wed strijd werd bij een 66-84 stand definitief gestaakt. Volgens Cees de Rooij was het gedrag van Kees Brugman in de slotminuut de druppel, die de emmer deed overlopen. De Rooij: „Brugman weigerde van de vrije-worplijn weg te gaan zo dat wij Jumpers vrije worpen konden laten nemen. Ik heb hem een aantal keer gevraagd om voor mijn neus weg te gaan, maar hij bleef staan". Brugman kwam tekst en uitleg vragen over de diskwalificeren de fout. die Peter van der Sluis even daarvoor van het leidende duo had ontvangen. Van der Sluis had het aan de stok gekre gen met de scheidsrechters en had lopende langs de tribune wat opmerkingen tegen de eigen aanhang gemaakt. „Van der Sluis stookte ze op", zegt De Rooij. „Onzin", meent Eagles- coach Henk van der Vaart „De toeschouwers vroegen hem wat Henk van der Vaart heeft geen goed woord over voor de instel ling, waarmee de scheidsrechters aan wedstrijden van Green Eagles beginnen. Foto P.S. Molkenboer. er nou eigenlijk aan de hand was en hij gaf antwoord". Eerst kreeg de ervare forward van de eerste klasser 'eehnische fout, daarna na w.i bakkelei zelfs een diskwalificerende fout Waarop iedereen en alles van Green Eagles verhaal ging halen en het duel werd gestaak. Schooljongen De lezing van Cees de Rooij, bin nen de scheidsrechterscommis- sie van het rayon- west belast met het aanstellen van de arbi ters en zaterdag als invaller ac tief in Maassluis, en die van Henk van der Vaart verschillen uiteraard enorm. Het verhaal van Van der Vaart heeft iets van een schooljongen, die telkens de regels van de meester overtreedt en vervolgens heel verontwaar digd is, omdat de meester hem daarom wat nauwkeuriger in het oog houdt Daarentegen heeft de Eagles-coach geen on gelijk als hij klaagt over het ma tige niveau van de arbitrage. Echter, ook toen Green Eagles in de landelijke promotiedivisie ac teerde, waren conflicten met het scheidsrechterseorps schering en inslag „Elke wedstrijd is een nieuwe", zegt Van der Vaart. „Je kunt toch geen wedstrijd beginnen met de reputatie van een be paald team in je achterhoofd. De scheidsrechters lopen ons te zoe ken. Op deze manier wordt deze ploeg kapot gemaakt. Ik denk dat beide arbiters zaterdag naar Maassluis zijn gekomen met de bedoeling om de wedstrijd bij het minste of geringste te staken Dat maakt Van der Vaart op uit de waarschuwing die Cees de Rooij vorige week al telefonisch overbracht aan het adres van Eagles-secretaris Wim Zwikker. De Rooij maakte het bestuurslid duidelijk dat het gedrag van het heren-keurcor ken 'weer onaanvaardbaar' (ci taat De Rooij) was en dat dat heel snel moet veranderen. Eerder dit seizoen pleegde De Rooij soortgelijke telefoontjes met de secretarissen van Thomson/Ju- ventus (Schiedam) en BV Qdijk. „Die clubs", zegt hij, „hebben hun gedrag nadien verbeterd". „Het is nu zo dat ongeveer acht scheidsrechters weigeren om Green Eagles nog te fluiten. Ze willen hun zaterdagavond niet meer laten verzieken. Als in het vervolg niemand meer hun wedstrijden wil leiden, dan spe len ze maar niet Zo simpel is dat. Green Eagles gaat te ver". Discussie Van der Vaart weer: „Ach, die scheidsrechters in onze klasse kunnen hun macht niet aan. Daarvan worden wij de dupe. Het is nu al zo dat we niet eens meer in discussie kunnen gaan met hen. Ze reageren gewoon niet meer. Ze hebben niet het minste respect voor spelers en coaches". Voor de gestaakte wedstrijd wordt Green Eagles, als het schuldig wordt bevonden, twee punten m mindering gebracht en de diskwalificerende fout van Peter van de Sluis mondt uit in een strafzaak. Zondag treedt de Maassluise équipe aan bij het tweede team van Gunco Rotter dam, dat ook al niet als een klasje misdienaars valt te omschrijven. Aanvankelijk had Cees de Rooij zichzelf op de ontmoeting gezet. Maar dat is na zaterdag de goden verzoeken... De Rooij gaat deze week op zoek naar een bondsarbiter, die nor maliter wedstrijden in de eredi visie en promotiedivisie leidt, die naar Rotterdam-Kralingen wil afreizen. „Voor ons gaat de lol er zo wel af", klaagt Henk van der Vaart, „Wat we ook doen, we worden gestraft. Een aantal spelers heeft er op deze manier, met zulke scheidsrech ters. geen zin meer in". Veenendal Ondanks een ou derwets op dreef zijnde Jan Si mons kwam De Korenbeurs te gen SKF 2 niet verder dan 5-5. Dat kwam niet alleen doordat de Schiedamse tafeltennissers het dubbelspel verloren (Simons en Ron van der Wijk), maar vooral omdat Dennis Huisman niet scoorde. De junior zat er wel een paar keer dicht bij, maar moest de winst toch aan Jan van Manen, Edwin Bruinekreeft en Jan Jansma laten. SKF wist na de 2- 0 van Simons en Van der Wijk door verlies van Huisman en het dubbel op 2-2 te komen. Na de 3-2 van de in al zijn partij en gemakkelijk scorende Si mons kwamen de Schiedam mers, door verlies van Van der Wijk op Jansma met 21-19 in de derde game en twee keer verlies van Huisman, onverwacht met 5-3 achter. In hun slotpartij wisten Simons en Van der Wijk er nog wel 5-5 van te maken, maar besefte De Korenbeurs dat het één A twee punten had laten liggen. Van in vloed was dat overigens nauwe lijks, want omdat de andere teams eveneens aan elkaar wa ren gewaagd, is er in deze klasse nog geen echte uitschieter. NOAD blijft in groep 8 van de vierde divisie doorgaan met het binnenhalen van grote overwin ningen. De Schiedamse tafelten nissers stuurden zaterdagavond MOVC kansloos naar Nijmegen terug: 9-1. Dankzij die zege en de twee keer 10-0 in de vorige partijen gaat NOAD nu met grote voorsprong aan de leiding. De reserves van FVT zijn de naaste belager. Die onderlinge confrontatie wordt 16 maart gespeeld, zodat de be doelingen van NOAD dan hele maal duidelijk kunnen zijn. Glenn Boedhram en Kees de Koning bleven tegen MOVC op nieuw ongeslagen. Toch wel een unicum, in drie partijen drie keer een hattrick, André Eer- land moest het eerste gamever- lies toestaan, maar won wel zijn twee overige partijen. Voor De Reling lijkt de vierde divisie te hoog gegrepen. De in Rotterdamse dienst (bij FVT) spelende Schiedammers verlo ren ook hun derde wedstrijd. In Oss was OTTC met 7-3 een maat je te groot. Schiedam Korfbal trainer Kick Hartlief en ODI gaan aan het ein de van dit seizoen uit elkaar. Het bestuur van de Schiedamse vereni ging, die zowel op het veld als in de zaal in de tweede klasse van de afdeling uitkomt, is inmiddels naarstig op zoek naar een goede ver vanger. Men hoopt dat een advertentie in het afdelingsorgaan Korf bal voldoende geschikte kandidaten oplevert. Onder leiding van Hartlief verspeeld ODI vorig weekeinde de laatste kans op promotie naar de eerste klasse. MARCEL MOLENAAR (23) b*gon rijn voetbalcarrière bij da E-pupillsn van Fori una VI en besloot definitief, bij ge- brek aan een ■luilpoal, In tiet hoogste A-elftal onder de lat post te vatten. Na dat hij was verhuisd naar HVO, kon hij eerste doelman Kees QroenevekJ Hel uit de hoofdmacht verdrijven. Dat l«J- de tct een anoniem optreden In het schoduwteam van de zalerdagdub. Overgestapt naor RKW1K won hij de concurrentieslag van Edwin KoUteren. Sindsdien is Molenaar niet meer uit het eerste elftal verdwenen en timmert hij dit seizoen met Willen l. '.unnen etevlg aan de weg. Molenaar beschouwt de 3- 1 nederlaag van de koploper tegen HWD ale een Incident. door SANDER SONNEMA.NS Wat was de oorzaak van de 3-1 nederlaag tegen HWD? „Die moet worden gezocht op alle fronten. De verdediging faalde, op het middenveld liep het niet en voorin werden er ontzettend veel kansen gemist. Met name Guus van Adrichem, die op de lat schoot en drie keer alleen voor de doelman kwam, bracht diverse riante mogelijk heden om zeep Voorts kregen we twee buitenspeldoelpunten om de oren. We hebben wei een grensrechter, maar die let te niet op. We kunnen wedstrij den op de nul spelen, maar aïs het dan een keer fout gaat, gaat het meteen goed fout ook". Zitten er nog kcnsekwenties aan deze nederlaag? „Dat denk ik met, want de twee andere kampioenskandi daten RKSVM en Martinit hebben oeide gelijk gespeeld. We moeten nog twee keer te gen Martinit en krijgen RKSV M nog thuis. We zijn dus nog zeker in de race voor de ti tel. We hebben het volledig in eigen hand". Zondag spelen jullie thuis tegen Martinit WintRKWlK? „We gaan voor twee punten. Dat hopen we een week later, als we tegen elkaar inhalen, nog eens over te doen. We hoe ven in geen geval bang te zijn voor die gasten. Ik denk dat Martinit angstiger zal zijn dan wij, want die ploeg zal het spel moeten maken. Zij scoren ge makkelijk, maar WIK heeft een stugge verdediging. We hebben geluk dat Raymond Kolsteren er zondag weer bij is, want tegen HWD werd hij voorin erg gemist". Met w/e werk je prettiger, de vorige trainer Jan Baksteen of jullie huidige oefenmeester Cees Goudswaard? „Ik maak in dit geval nauwe lijks een onderscheid. Hun oe fenstof laat niets.te wensen over, maar hun coaching is wel totaal verschillend. Baksteen wilde nogal eens tieren en vloeken, Goudswaard is een stuk rustiger in zijn benade ring". Wa t spreekt jou het meest aan „Baksteen kon iemand tijdens de wedstrijd helemaal over hoop schelden. Het is meerd- malen gebleken dat bepaalde spelers daar nie* tegen konden. Goudswaard daarentegen, komt alleen zijn dug-out uit als er door ons is gescoord. Hij maakt van de rust gebruik om rustig en duidelijk te evalue ren. Hij zal nooit als een waan zinnige langs de lijn gaan lopen brullen. Voor mij hoeft Gouds waard zich niet zo uit te sloven, maar tegen HWD had hij wel in moeten grijpen. Als er niet meer naar de aanvoerder en de keeper wordt geluisterd, moet de trainer zich laten horen. Wat dat betreft gaat mijn voor keur wel uit naar Baksteen". Verder geen kwaad woord over de trainer? „Waarom zou ik? Cees is erin geslaagd de juiste sfeer te kwe ken. Hij organiseert regelmatig avondjes om de spelers bij el kaar te brengen. En als je het dan goed met elkaar kunt vin den, zie je dat vanzelf terug in het veld, Dat is wel gebleken". Hoe is het met je eigen ambi ties gesteld? „Het is nog mogelijk om op een hoger niveau te gaan keepen want ik ben nog jong. Excelsior Maassluis zou fantastisch zijn, maar daar hoef ik voorlopig niet 3an te denken. Ik heb net bij HVO altijd naar mijn zin ge had dus zou die club wellicht een goed tussenstation voor mij kunnen betekenen. Zeker nu ze daar een andere trainer heb-, ben. Bij Zwaluwen wil ik voor geen goud onder de lat, want aan die club heb ik een enorme hekel. Als junior heb ik daar nooit gewonnen omdat we al tijd door een thuisfluiter wer den benadeeld. Zo iets blijft ■toch bij je hangen...". 5St

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2