H 'De Westland marathon is er voor de Westlanders' 'GSS is nog niet klaar voor KNVB' ATERWEG li Schiedamse wagenbewoners werden tevreden Vlaardingers ïHIEDAM nderendagen juzikanten gezocht lieuw bestuur Jthanasie chappers in de Ark [aardIngën I lllleubewust jaUententoonstelling eeede Wereldoorlog' ïasconcert MAASSLUIS imffelmarkt ÜHÏEDAM 1 ÉVLAARDINGEN; Kabeltv Moeilijk Trekhaak Familie Stichtingsvoorzitter Arie de Wit is de juiste man op de juiste plaats Maassluis 'De West- land marathon is er voor de Westlanders', Startblokken Overlast Begroting NAPRATEN MET Rotterdam45 Nieu tfsblpd dinsdag 26 maait i991 ideren van vijfenvijftig jaar en ouder worden Irgen en donderdag mgelïchtover de activiteiten R door de wijkpost Zuid van de Stichting Gecoór- leerd Ouderenwerk worden gehouden. De ope- Ég van de informatiemarkt in wijkpost Zuid aan ■Oude Maasstraat is om half twee en de toegang is |tis. De aanwezigen krijgen een demonstratie Ifverdediging en kunnen deelnemen aan het bin- I uurtje. Tubhuis Zuid aan de Dwarsstraat opent om half balf de deuren en verzorgt een dia-show over oud hiedam, een lunch en een demonstratie stijldan- Tevens zal er tussen twee en vier uur een groot Iworkest optreden. Een toegangskaart voor deze jddag kost 7,50 gulden. nboer-, trompetter- en majorettenkorps Juliana ftp zoek naar mensen die plezier hebben in hetma- van muziek. Men zit dringend verlegen om bla- s en mensen die de lyr a en tamboer willen bespe- I. Belangstellenden kunnen een maand lang gra- |op proet'meelopen' en krijgen het te bespelen in- lument van het muziekgezelschap ter beschik- Jig. Pas als men beslist toe te treden tot het korps aalt men dertig gulden inschrijfgeld en 12,50 gpl- i contributie per maand. Ook mensen die geen Izikale vooropleiding hebben genoten, kunnen Sere maandagavond in de gymzaal aan de Oostsin- terecht om kennis te maken met de drumband, pcht het zover komen dat nieuwe leden deelne- In aan optredens dan zorgt de vereniging zonder ^ra kosten voor een uniform inclusief schoeisel en t onderhoud van het instrument. Voor meer in itiatie kunnen muziekliefhebbers bellen met de br A. Gordijn, telefoon 010-4737125. afdeling Schiedam van het Nederlands instituut pr volksontwikkeling en natuurvriendenwerk |eft tijdens de recente ledenvergadering een uw bestuur gekozen. De heren Sparreboom, Van i Hoek en Boschman werden gekozen voor de •ctievelijke functies van voorzitter, secretaris penningmeester. De dames Zagwijn, Verbrug- h, Spaareboom en Van den Hoek staan het nïeu- drietal bij om verschillende evenementen te or- piseren. Voorts werden de heer T. Kalhoven en C. In de Hoek gehuldigd voor hun 40-jarig lidmaat- pap. Het nieuwe bestuur heeft al direct een pro lkaar gedraaid. Voor het paasweekein- I staat een vierdaagse busreis naar het natum- Bendenhuis Krikkenhaar In Bomebeek op de pnda. In september reist het gezelschap naar zuid- piburg en Duitsland. De afdeling Rotterdam- brd komt op 22 juni bij de Schiedamse collega's op boek voor net maken van een wandeling van de leverstad naar Delft Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen ijst zich gelukkig dr. PJ.F. Dupuis bereid gevon- ln te hebben donderdag vanaf tien uur in de 4 Mo- |s een lezing te houden over euthanasie. Na zijn loog bestaat de mogelijkheid over dit onderwerp pgen te stellen. It Vlaardings christelijk jongerenkoor The Mes- ligers verleent zondag medewerking aan de paas- |nst in de Ark. Zij gullen in de gereformeerde ark in Spaland een vijftal liederen ten gehore fcngen en worden muzikaal begeleid door een Irhoofdig combo. Dirigent is Ben de Bruiine. De pkdienst begint om tien uur, maar vanaf 9.45 uur at er de gelegenheid voor een samenzang. I het kader van het milieubewustzijn houdt de IchÖngBuurthuis Oost van 27 maart tot en met 12 ttI een expositie. De opening vindt'vanavond om jit uur plaats in het buurthuis aan de Oosterstraat. 1 Lijnbaanhallen worden 14 april bevolkt door ttenliefhebbers. Dan houdt de Nederlandse Kat- tveremging een internationale kattententoon- flling waarbij ruim driehonderd viervoeters uit linen- en buitenland worden geëxposeerd door Afokkers. De dieren worden tevens gekeurd op Rn schoonheid door bekende internationale keur- Testers uit België, Frankrijk, Duitsland en Neder- Id. Voor het publiek dat vijf gulden per persoon pr moet leggen voor een toegangsbewijs gaat de 1 's ochtends om tien uur open. jekmuseum Jan Anderson aan de Kethelweg latst het paasweekeinde volledig in het teken van reede Wereldoorlog. Naast de vaste collectie kun- b de bezoekers de tentoonstelling 'Door de nacht ïnkt een lied' bezichtigen. Op de expositie zijn "de radio's, foto's, liederenbundels, bladmuziek en i stal ontvangers waarmee op illegale wijze naar Idio Oranje werd geluisterd, te bezichtigen. Op ie plaatsen in het museum kan men naar muziek Isteren. Een grammofoon brengt muziek uit de be- Ijdingstijcf ten gehore, er klinken bezettmgsliede- p en vanaf zaterdag worden recente opnamen van Jt Kantje Boord-koor op video vertoond. De expo- le is zaterdag en tweede paasdag van twee tot vier |r te bezichtigen. It maandelijkse concert in de muziekkamer van [t Visserij museum wordt eerste paasdag verzorgd pr het gitaarduo PeUyroogo, bestaande uit Agnes >pold en Gert de Vries. Het duo is ontstaan in Ben beide gitaristen spelen onder andere werken a Scarlatti, Schubert en Bach. ►or sporters is er tweede paasdaggeen ruimte in de ympiahal aan de Rozenlaan. Die dag wordt de jrthal bevolkt door particulieren die van hun Ide spulletjes af willen- Van tien tot vijf uur staan J meer dan honderd kraampjes opgesteld waar Én allerlei tweedehands artikelen van de hand Écht te doen. De handelswaar varieert van kleding f meubels. Niet iedereen verwerft extra inkom- |n, want er is een standhoudster die de oporeng- n schenkt aan de kankerbestrijding. azr nuurt maart KsaterSpoenk: Meesters p^„n?er®llSl0' rM) 1 ds zwarte molen. Pas- eenlrum Holy, 14.00 uur. netheater, 14.00uur. Poppentheater Rarekiak, Eeatersport: De getemde s, Teer sloot. 20.30 uur. donderdag MmMrt lunchconcert. Grote Kerk, 12.45 uur. Stuffed Puppet poppen theater, De Harmonie, 20.30 uur. .rendag, wijkpost ou- renwerenwerk. Oude traat, 13.30 uur. rdag 28 maart ouderendag, clubhuis 1.30 uur. ling- en speelgoed- clubhuis Zuid, in- vanat 09.00 uur, ver- vanaf 10.30 uur. iritishsche bijeenkomst bfoemenaeance, wijk- Nieuwland, 19.30 „g 29 maart Harde Kom: De koele van het weten, 1*20A woenadafl 27 maart cabaret De Berini's met Het naadje van de kous, Schuurkerktheater, 20.30 uur. donderdag 28 maart •- film Pretty Woman. Schuurkérktheater, 14.00 20.30 uur. door NATHALIE LANS Vlaardingen - Geen herrie, geen huizen en geen drukke autowegen, maar een idyllisch plekje in de pol der waar je ongestoord van het bui tenleven kan genieten. Gedepu teerde Loudi Stolker noemde het ooit 'een stukje Goudkust'. Ver scholen in het groen op de rand van Midden-Delfland, hebben 14 gezin nen uit het woonwagenkamp aan de Schiekade in Schiedam hun nieuwe huisvesting betrokken. Het nieuwe woonwagenkamp aan de Vlaardingse Vaart, dat tussen Schipluiden en Vlaardmgen in ligt, werd vorig jaar op 27 september of ficieel opgeleverd. Het Vlaardingse kamp aan de Holyweg is een van de drie lokaties waar de bewoners van bet dertig jaar oude woonwagen kamp aan de Schiekade hun heil moeten zoeken. De verhuizing is een gevolg van een besluit dat de overheid al begin jaren tachtig nam. Toen ging het woumvagenbeleid op de helling en werd besloten dat grote woonwa genkampen in Nederland gedecon- centreerd moesten worden. Dat be tekende in de praktijk het opsplit sen van grote kampen in verschil lende kleine kampjes. Ook voor de Sc hi edamse woon wagen be woners hield dat in dat de hechte groep zou worden gescheiden in kleinere een heden. De bewoners van de 45 \va- fens in de Hof van Cyrene aan de chie zouden zich over drie woon wagenkampen moeten versprei den. De gemeente Schiedam had echter niet een-twee-drie ruimtes voor nieuwe woonwagenkampen be schikbaar, zodat de bewoners nog een paar jaar in hun vertrouwde woonwagenkamp konden blijven wonen. In 1986 verhuisden er met het oog op de decentralisatie wel twaalf gezinnen naar nieuwbouw woningen op het Schuttersveld. Dat bleek geen goede oplossing te zijn. Het merendeel van de deelne mers aan dit experiment wilde na korte tijd alweer terug naar het woonwagenkamp. Jarenlang touwtrekken tussen de provincie, de gemeente en de be trokken bewoners leidde uiteinde lijk tot een concreet plan. En sinds de plaatsen voor de nieuwe wagen kampen gedeeltelijk bekend 2ijn aan de Holyweg in Vlaardingen, aan de Zwaluwlaan in Schiedam- Spaland en een derde op een nog nader te bepalen plaats in Spaland is de uittocht uit het grote woon wagenkamp begonnen. Een half jaar geleden verhuisden de eerste Schiedamse woonwagen bewoners naar het kleine kamp in Vlaardingen, dat als eerste gereed was. Binnen twee maanden zullen de laatste wagenbewoners daar ar riveren en dan is het kamp, waar 15 grote woonwagens staan, vol. De rest van de groep moet wachten op het opleveren van de wagenkam- De Schiedamse woonwagenbe woners op hun nieuwe stekkie: 'Hei is hier allemaal heel netjes', Foto Fotobureau Roel Dijkstra. pen in Spaland. Ze hebben tot 1995 de tijd zich daar te vestigen. Johan van Schaften, Coby Voets en Toke Hoewijk zijn drie van de Schiedammers die de Hof van Cy rene al verlaten hebben en sinds een half jaar in de Vlaardingse pol der wonen. Ze zijn dik tevreden met hun nieuwe stekkie: „We zijn hier vrij. Aan de Schiekade zaten we helemaal ingebouwd. Rondom het kamp is in de dertig jaar dat het bestaat steeds meer industrie geko men. Hier is het allemaal heel net jes. We hebben eigen douchehok- ken, gas in plaats van olie en zelfs kabeltelevisie. Eerlijk gezegd zijn we ook blij dat we van de troep van de autosloperijtjes af zijn die we rondom ons vorige kamp heen had den." De Vlaardingse woonwagens zijn voorzien van alle mogelijke luxe. Een primitief leven hebben de be woners in de polder duidelijk niet Ze zijn blij met het comfort dat ze nu hebben, maar als rechtgeaarde wagenbewoners moeten ze er niet aan denken hun huis 'op wielen' in te wisselen voor een gewone rijtjes woning. „In een huis zit je opgeslo ten tussen vier muren. Wij 2ijn de vrijheid gewend, wc houden het niet uit in een huis. Van de tien die naar een huis gaan, komen er ne gen weer terug naar het kamp!," zegt Coby. Zelf heeft ze ooit twee jaar met haar gezin in een huis gewoond. Ze kwam tot de ontdekking dat zij niet zonder de vrijheid van het woon- kampkon leven: „Van die twee jaar hebben we één rampjaar gehad. Na een jaar wilden we al terug, maar er was op dat moment geen plaats voor ons in het kamp. We moesten een heel jaar wachten en dat was voor ons beslist geen pretje." Ket is, vertelt Coby, moeilijk om een plaatsje in een woonwagen kamp te krijgen. Johan van Schaf ten beaamt dat. „Tegenwoordig heb je vaste plaatsen en is een kamp op een gegeven moment vol. Hier mo gen bijvoorbeeld niet meer dan vijf tien wagens staan. Het is moeilijk om er tussen te komen." Johan heeft zijn zoon al een tijd ge leden laten inschrijven voor een plaats in het kamp, zodat hij daar kans op maakt tegen de tijd dat hij achttien jaar is. Hij voegt er aan toe dat de plekken die vrij komen meestal de standplaatsen van over leden kampbewoners zijn. „Het is nou eenmaal zo dat weinig bewo ners het kamp verlaten. Je kan hier echt zeggen de een z'n dood is de ander z'n brood De woonwagens zijn geen van alle voorzien van een trekhaak De wa gens hebben allemaal een vaste plek en zijn bijna onmogelijk te ver plaatsen Dat is ook met nodig, want woonwagenbewoners trek ken tegenwoordig niet meer rond „De kinderen gaan vast naar school ën je bent gebonden door je werk. legt Coby uit. „Het is wel zo dat het rondtrekken blijft lokken, maar onze generatie doet het niet meer Er zijn nog maar weinig mensen oie rondtrekken. Dat zijn zigeuners Johan: „De weinige mensen die nog rondtrekken, zoeken tegenwoordig *s winters ook een vaste plek op Zi- geuners zullen er trouwens wel met zo lang meer zijn, want ze mogen bijna nergens meer staan. Binnen kort worden ze, denk ik, ook ge dwongen om een vaste plek in een woonwagenkamp te zoeken.' Maar wanneer de zomervakantie nadert, houden ook de woonwa genbewoners het met langer uit op hun vaste plek. Als zoveel Neder landers. maken ze een kampeerwa gen gereed en trekken een paar we ken door het land. Ze overnachten meestal bij familie in andere woon wagenkampen. „Je gaat in de va kantie ie familie opzoeken," zegt Toke, „Je logeert een paar dagen bij een neef in Hilversum en dan weer bij een tante in bijvoorbeeld Amers foort," De mensen die nu aan de Vlaar dingse Vaart wonen, zijn bijna alle maal familie van elkaar. „Eigenlijk wonen hier maar twee families, Jongeneel en Van Schaften," zegt Johan. „We hebben onderling een hele hechte band," vult Coby aan, „We doen alles samen. We winke len met elkaar, drinken koffie met elkaar. Bij iedereen staat de deur van de wagen altijd open. Je kan bij iedereen naar binnen lopen." Ondanks de hechte band onderling, viel het afscheid nemen van de an dere Schiedamse woonwagenbe woners mee. Iedereen wist al ruim tevoren dat het kamp gesplitst zou worden, en vooraf was lang gepraat over wie naar welke plaats zou gaan. „Wij vonden deze plek in Vlaardin- fen heel mooi. Bovendien maakte el ons niet zoveel uit, in tegenstel ling tot de meeste anderen aan de Schiekade, cm Schiedam uit te gaan." Het contact met de vroegere woonwagenbewoners blijft be staan. Jonan, die zelf 27 jaar in het Schiedamse kamp heeft gewoond, zegt „Je blijft elkaar zien. Met fees ten bijvoorbeeld zoek je elkaar weer op. En ik moet wel zeggen: als je weer bij de Schiekade komt, trekt net." doorSERT-JAN BROERE Dat is de filosofie van Arie de Wit, de nieuwe voorzitter van de Stichting Westland marathon. Te veel Westlanders zien de ma rathon als een Maassluis' evene ment, dat toevallig voor een groot gedeelte op Westlands grondgebied plaats heeft, meent hij. De Wit wü daar verandering in gaan brengen en het aandeel van het Westland, vooral finan cieel, vergroten. Die 'nieuwe' filosofie is, gezien de problemen waarmee de stich ting thans worstelt, niet vreemd. Driejaar lang zorgde hoofdspon sor Unisys voor een ruim budget, al zijn bedragen van een half miljoen gulden, inclusief dien sten, volgens De Wit rijkelijk overdreven. Een ongekende luxe, waaraan echter ook een nadeel zat. De organisatie liet zich in slaap sussen door de we tenschap een goed? sponsor te hebben en schoot te laat wakker op het moment dat de geldschie ter de kraan dicht draaide. „Dat moet in de toekomst an ders". zegt De Wit (59), die vorig jaar de hamer overnam van de zieke Gerda van Dijk. „Dat wil niet zeggen dat we bij voorbaat een grote sponsor, die zijn naam aan de marathon verbindt, uit sluiten. Maar dan gaat het alleen om een derde deel van het totale budget. Valt die geldschieter weg, dan hou je nog 66 procent over en niet bijna nul zoals nu het geval was". Arie de Wit wist eigenlijk niet goed waaraan hij begon, toen hij vorig jaar zitting nam in het stichtingsbestuur. Hij werd eerst tot waarnemend voorzitter be noemd, maar door de ziekte van Van Dijk werd hij eerste verant woordelijke. „Ze hielden een leuk praatje, maar bij mij is nooit het idee opgekomen dat ik als vooorzitter uit de startblokken kon", aldus De Wit Toch is De Wit beslist geen groentje in de sport. De geboren Delftenaar, ooit nog tafeltennis- kampioen van Delft, voetbalde tot zijn 24ste in het eerste van DHC en probeerde daarna van 1956 tot 1961 zijn geluk bij de profclub Schevemngen /Holland rend in tijd maat nood, om we na het af haken van de sponsor hele maal bu nul gin Fot Earning. trainde hij onder meer DHL, Vi tesse Delft, VELO en tegen het eind van zijn loopbaan ook nog Excelsior Maassluis. Bovendien nam hii, dank zij zijn twee doch ters, plaats in het bestuur van handbalvereniging Unitas en uiteindelijk in Maassluise Raad voor Sport en Recreatie. Die ervaring komt hem goed van pas en helpt hem zeker in Maassluis de juiste ingangen bin nen het ambtelijk apparaat te vinden. De Wit wil vooral nie mand voor het hoofd stoten. Hij roemt ook de medewerking van de zeven betrokken Westlandse gemeenten ten aanzien van het parcours. Maar soms zou hij wil len dat ze ook in het Westland 'zo fris tegen de marathon aanke ken als in Maassluis'. „Daar leeft het. Ik kan bij de burgemeester altijd aankloppen, wanneer er iets is". De oorzaak waarom de mara thon niet leeft in het Westland, is De Wit met helemaal duidelijk. „Bij bepaalde gemeenten komen de lopers alleen maar langs, zoals in Maasland. En in gemeenten, waar het veld wel doorheen gaat, zijn er groeperingen, bij voobeeid de middenstand, die het alleen maar als overlast zien. Maar ik denk dat we juist langs het traject de boel moeten verle vendigen. Bij voorbeeld door een braderie of een hoempapa-or kest. We willen het voor ieder een interessant maken. In dat opzicht *"6 veel geleerd van de voorbereiding van deze editie. En we zijn ook lang niet overal aan toegekomen, omdat dat ene aspect, de financiën elke keer onze aandacht vroeg". „Weverkeerden voortdurend in tijdnood, omdat we na het afha ken van de sponsor helemaal bij nul moesten beginnen", aldus De Wit. „Als je dan ziet wat we in de korte periode bij elkaar hebben gekregen, ook door sponsors uit het Westland, dan kun je dat als een veelbelovende start zien van een nieuwe ontwikkeling. We willen ons volgend seizoen nog meer profileren in het Westland, want goede ideeën aileen zijn niet voldoende. Ook wij, als or ganisatie, zullen ons moeten la ten gelden. Het kan immers niet van één kant komen". De nieuwe vorm van sponso- ring, naar het principe van Veel kleintjes maken één grote', heeft de stichting een werkbudget van twee ton opgeleverd, daar waar drie ton het streven was. „We zitten dus nu met een gat in de begroting en dat gaat ten koste van het deelnemersveld. Maar we pretenderen ook niet een tweede Rotterdam te willen zijn. We hebben een goede naam op gebouwd en dat willen we 20 houden. We willen gewoon een goede subtopper zijn, het liefst natuurlijk met een paar nationa le toppers in het deelnemers veld Over het 'gat' in de begroting wil De Wit ook niet te dramatisch doen. „Wat we werkelijk tekort komen, is moeilijk te beoorde len.", verduidelijkt hij. „Het aan tal inschrijvingen voor de halve marathon blijft bij voorbeeld achter bij vorig jaar. Daardoor zijn we voorzichtig met het vast stellen van de hoogte van het in schrijvingen-budget. Je bent im mers afhankelijk van factoren, waarop je geen invloed hebt, zo als het weer. En de bonussen voor records. Je kunt nu niet be cijferen, hoeveel je moet uitbeta len, omdat ook daar het weer meespeelt". De enige garantie die de organi satie wel heeft is dat zondag 14 april, een dag na de marathon, RTL4 in het programma Match een samenvatting van twaalf minuten uitzendt. „Uitstekende promotie van de Westland mara thon. Dat wordt geen Rotter- dam-verslaggeving, waarbij de camera's bijna alleen op de paar lopers aan kop zijn gericht, maar echt een overzicht van wat de Westland marathon inhoudt". De tv-opnamen zullen een flin ke ruggesteun zijn bij het aan moedigen van sponsors voor de volgende editie. „Want het bud get zal toch omhoog moeten. Als je ziet wat atleten aan startgeld vragen, sla je steil achterover. Daarin zal je mee moeten gaan, al zijn er grenzen. Ik vind dat je niet verder moet springen dan je polsstok lang is. Maar een ding weet ik zeker, volgend jaar wordt het allemaal beter", be sluit De Wit. AM0RË OOSTERWAAl (35) I» nog tong ntot un afbouwen too. Do boonordo contrumtpit» scoort or In do hoofdmacht van G8S nog altijd tuoffg op loo. In de confrontatie mot buurman 8VDPW ta kende hij zijn zeventiende seizoen treffer aait. Na het bij SW tot enkele optredens In de betaalde jeugd te hebben geschopt zavtn seizoenen bfj SFC on oen flirt met do zatsrdagafdellng van SVDPW, kent de puntepofer met zijn huidige pto^g alleen maar successen. Word vorig seizoen de kempfoenevtag geheten, deze jaargang ste vent de RVB-eiub regelrecht af op promotie naar de KNVB, door SANDER SONNEMANS Waarom heb je na jouw vertrek bij SFC voor een i? VB-club gekozen „Laat ik voorop stellen dat ik nog steeds bij SFC zou spelen als ik er geen privé-problemen had gehad en men geen spelers had betaald. De be langrijkste reden was mijn ontslag bij Wilton Fijenoord, Ik kon bij een sponsor van SVDPW komen werken, maar dan moest ik wel voor zijn klup- pie gaan spelen". Je hebt het daar maar één seizoen uit gehouden? „Hoewel we onder trainer Jan Rot- gers kampioen werden, was voor mii de lol er al lang af. Er speelden heel wat Spaanse jongens die amper een woord Nederlands spraken, zodat de besprekingen in het Spaans werden gehouden. Ook in de wedstrijd kon ik maar moeilijk met die gasten commu niceren. Na de wedstrijd waren ze al tijd zo verdwenen. Gezellig na afloop een biertje drinken was er ook al niet bij". Waarom ben je dan toch weer naar een RVB- vereniging gegaan „Het is niet zo moeilijk om bij een club als Hennes te gaan voetballen als ik alle trainingen zou kunnen volgen. Dooreen verwaarloosde knieblessure raakte een deel van mijn rechteron- derbeen verlamd. Met die handicap is het onmogelijk twee keer per weekte trainen. Gelukkig heeft men daar bij GSS alle begrip voor. Bovendien heb ik een mooie tiid gehad en hoef ik niet meer zo nodig Wordt het zo zoetjes aan geen tijd om af te bouwen? „Ik zou niet weten waarom. Ik ben nog steeds helemaal maf van het spel- Schaap zo nodig moest komen. Daar door zijn er tenslotte heel wat spelers weggelopen". In hoeverre is Jan Fels, de trainer die GSS vorig jaar kampioen maakte, verantwoordelijk voor de huidige successen? „Jan was geen wondertrainer, maar hij had een wonderploeg. Allemaal makkelijke jongens die nooit dwars lagen. Met de huidige groep die een stuk moeilijker is, zou hij ongetwijfeld problemen hebben gehad. Op zijn oe fenstof valt net als bij Leen Wamaar willen stap pen. Het is niet zo gek dat het slecht met die club gaat, want ze hebben er een paar jaar de verkeerde trainer ge had. Rotgers moest weg omdat Martin niets aan te merken. Al is Leen tac tisch iets sterker en gaat het praten hem wat gemakkelijker at Hij kwam echter wel in een gespreid bedje. De ploeg stond er al en er kwamen ook nog eens drie goede spelers bij". Hadden jullie verwacht ook dit jaar promotiekansen te krijgen? „Ik had nooit gedacht dat we het nog zo ver zouden schoppen. Voor het sei zoen zei ik met een vijfde plaats ge noegen te nemen. Het pakt toevauig even iets anders uit. We voetballen met altijd even denderend, maar de spelers hebben in het veld alles voor elkaar over. Zodoende opereren we als een team en je ziet dat het resultaat oplevert". Volgend seizoen speelt GSS voor het eerst m het bestaan in deKNVB? „Zeker weten. Momenteel delen we de tweede plaats met DOTO dat ech ter een wedstrijd meer heeft gespeeld 6 Paasweekeinde van' CION en WFB winnen nemen we de koppositie over van Botlek. Dat heeft een punt meer, maar speelde ook een wedstrijd meer. Met zeven wedstrii- den te gaan is het kampioenschan nöo lang met zeker. Omdat de bovenste vier promoveren, kan ons dat in geen geval ontgaan. Eerlijk gezeed hriTn, het idee dat we nog niet klaar ziin voor de KNVB. MtSr je w«t nZ welke spelers er dan naar GSS krv men...".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2