Noorlander krijgt deksel op de neus Torentjes op Liesveld uit plannen geschrapt Voor GAB was 1990 goed jaar College houdt garage tegen Horecaverbod verbaast VOP saam i'S'j 'Ik wil als een normaal mens worden behandeld' SP geeft geen geld meer af RPF/SGP wil aanpak graffiti Hartpatiënt Wim Daalmeijer is boos op de Trombosedienst Gevecht Weer zender erbij Verzet Na CDA en WD lijkt nu ook PvdA tegen omstreden onderdeel nieuw stadshart PAASVUUR MET STROOPWAFELS Bouwspeelplaats Holy weer open BE E l 0 SS 6 I □WUERWEG VRIJDAG 29 MAART PAGINA 13 aeoionala redactie: Brede Havenstraat 6,3131 BC VlaardingBn. Postfcma 400S, 3130 KA Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229. 4352066.4350557 - sportredactie 4345209. Teletax. 010-4349754. Schiedam/Vlaardingen - Vlaardinger Wim Daalmeijer heeft al zoveel met zijn hart meegemaakt dat hij weinig meer van anderen pikt. Dus la hij nu boos op de in Schie- danise gevestigde Trombose dienst De hartpatiënt is ge griefd, hij voelt zich uiterma te onheus bejegend. Zijn verhaal begint drie jaar ge- Hen. Daalmeijer kreeg toen in het academisch ziekenhuis Utrecht een defibrillator inge plant, een apparaat dat het hart Een schok geeft als het vitale 11- chaamdeel op hol slaat Daal- meijers hart wil namelijk wel- kiu meer dan 200 slagen per mi nuut maken en dan krijgt hij reen zuurstof meer. En dat bete kent een heuse dood als er niet Anel wordt ingegrepen. Het Is de Vlaardinger enkele keren ge beurd dat hij zo tegen de vlakte 'ging. Zlin geluk was dat er steeds net op tijd iemand bij hem was. .Driejaar geleden kreeg hij een apparaat, de defibrillator, inge- lplant dat bij meer dan 202 harts lagen per minuut het hart een Ware schok geeft, gelijk aan tweemaal de kracht van schrik draad. Daarna klopt ziin hart i weer op normale snelheid. Het apparaat neemt flink wat r zorgen weg, maar zorgt ook weer Ivoor nieuwe. Zo moet de dikte "van het bloed nauwlettend in de .'gaten worden gehouden omdat enders het apparaat in het onge- 6rede kan raken. 'Daalmeijer; „Als er stolsel aan de ;kiep komt te zitten, loop Sk het risico van een open hartoperatie. ^En ook elders in mijn lichaam is te dik bloed slecht" Kortgeleden werden de batterij en in de defribillator vernieuwd. operatief uiteraard en tn Utrecht Een karwei dat zich elke driejaar zal herhalen. Omdat Daalmeijer na die in greep enkele dagen eerder naar huis kon dan gepland, betekende dat ook dat hii bij de Trombose dienst enkele dagen eerder bloed moest prikken voor controle. Edoch, vanuit Utrecht had men niet gewaarschuwd, in de veron derstelling dat dat ook niet hoef de Daalmeijer; „Ik belde de Trom bosedienst en vroeg of mijn bloed geprikt kon worden, dat ik eerder thuis was dan gepland. Ik kreeg te horen, dat is niet mijn zorg, maar die van het zieken huis in Utrecht. Zomaar, zonder aanleiding. Ik wil best weieens vervelend doen maar in dit ge val had ik heel correct gehan deld. En ik pik het niet als ze mij met dat soort onzin wiUen af schepen." De Vlaardinger belde naar zijn cardioloog in Utrecht. Die sugge reerde dan maar bloed te laten prikken in het Zuiderziekenhuis te Rotterdam, waar de hartpa tiënt al eerder lag. Daalmeijer: „Dat heb ik gedaan, maar Ik moest wel daar naartoe. En dat heb Ik verdomd. Ze zou den terugbellen. Dat deden ze en toen zeiden ze dat lk opeen dins dag terecht kon hier in Vlaar dingen, in de Meerpaal Maar toen ik daar kwam was er geen Trombosedienst, dus ben ik voor nop op stap geweest. Ik heb mijn vrouw toen maar naar de Trom bosedienst laten bellen, want ik was er zelf te boos voor. Toen kon ik opeens wel terecht in Schiedam." Wim Daalmeijer is goed ziek van de affaire. „Al ben ik dan ar beidsongeschikt, ik voel me nog Wim Daalmeijer; „Ik mag dan wel nors kijken, dat wil nog niet zeggen dat ik een boeman ben." Foto Roel Dijkstra. wel mens. Dus mogen ze me daar ook naar behandelen. Ik zie er wel uit als een grote vent, maar met één klap op mijn maag, waar dat apparaatje zit, ben ik uitge schakeld." Mevrouw Van Dijk, hoofd van de Trombosedienst, spreekt te gen dat Daalmeijer onneus is be jegend. Op die manier, zoals hij het voorstelt, is het niet gezegd. Alleen dat wij gegevens moesten hebben. Meneer Daalmeijer is wel vaker boos en dan kan hij wel eens agressief zijn. Het pro bleem ligt ook een beetje bij hem." Ze geeft toe dat de Vlaardinger op een verkeerde dag naar üe Meerpaal is gestuurd, maar weet met hoe dat komt En tot slot; „Ik dacht dat de gemoederen nu ge sust waren." Daalmeijer: „Ik mag dan wel eens nors kijken en met stem verheffing praten, dat wil nog niet zeggen dat ik een boeman ben. Men kan mij als een gewoon mens behandelen." döor CAREL VAN DER VELÖEN ^Schiedam - Huib Noorlander is al twee jaar be2ig met de ver ruwing van café Schoppenboer aan de Boterstraat, maar de kans wordt steeds groter dat de deuren van het horeca-eta- blissement nooit opengaan. ;De vestiging van het bedrijf in strijd met het bestemmingsplan ;en de gemeente weigert een uit- i wndering te maken voor de ef- ;(fcnaar. Deze week bepaalde de raads commissie voor Stadsontwikke ling dat de gemeente niet mee werkt aan een juridisch opzetje, waardoor het horecabedrijf als nog zou kunnen beginnen. Door het instellen van een artikel 19 procedure kan de gemeente het bedrijf legaliseren. Dit Is alleen Mogelijk als de gemeente een ivoorbereidingsbesluit voor een nieuw bestemmingsplan neemt, maar daarvoor voelt wethouder Zijdeveld niets. Noorlander, die in het bezit is van achttien horecazaken in de regio, is hevig teleurgesteld in de opstelling van het gemeentebe stuur. Vooruitlopend op de be slissing kondigde de cafébaas on langs aan, dat hij bij een weige ring van het verzoek een schade vergoeding van 1 miljoen gulden op de deurmat van het gemeen tebestuur zal deponeren. „Het is een rotzooitje. Bij de gemeente weet de linkerhand niet wat de rechterhand doet". Geheel onbegrijpelijk is de boos heid van Noorlander niet, want We jaar geleden bij de start van de verbouwing had de onderne mer geen enkele aanwijzing dat er problemen zouden opdoemen. Een horeca-vergunning was mei verleend en van ambtena ren kreeg hij te horen dat de pro blemen met het bestemmings plan ook wel te pareren waren, uc gunstige vooruitzichten ver anderden echter plotsklaps in december 1989. Als een donder dag bij heldere hemel weigerde de gemeente de ondernemer benodigde bouwvergun ning. Bouw- en Woningtoezicht oordeelde dat de komst van het horecabedrijf niet gewenst was. pe plotselinge ommezwaai bete- «nde de voorbode van een in gewikkeld juridisch gevecht, vearin naast de gemeente en de ooreca-ondernemer ook de om wonenden een rol gingen spelen, ve eerste stap zette Noorlander. Maassluis - De Maassluise jeugd joeft er een nieuwe zender bij wn de honger naar popmuziek te Jdlen. De muziekzender Power M,die zich in haar programme- «ng vooral richt op jeugdigen twaalf tot vierentwintig zit vanaf vandaag officieel JP de kabel. j* raadscommissie ging daar- NJSSt akkoord mei het voorstel v? zowel radio Hector als het ur-"*"°dge TDFM te blijven PJ®rgeven. j^jio Hector draait Ruitend klassieke muziek, TDFM vooral populaire Voor de zogenoemde Arob-rech ter, die zich bezig houdt met be stuurlijke geschillen, betoogde de horeca-ondememer dat de gemeente Schiedam haar eerder gemaakte afspraken niet na kwam. De rechter toonde zich gevoelig voor de argumenten van Noor lander. Schiedam gunde hem op 23 april 1990 alsnog zijn vergun ning. Plotseling heette het, dat de vestiging van een horecazaak 'geen nieuwe afwijking van het bestemmingsplan' veroorzaakte, In haar tegemoetkoming zag de gemeente plotseling geen we zenlijk verschil meer tussen de voormalige slijterij/distilleerde rij en het café. Na het gemeentelijke fiat startte Noorlander met ae ingrijpende verbouwing van het pand, Hij toverde de slijterij annex jene verstokerij, die van oudsher de naam Schoppenboer draagt, om in een waar horecapaleis. Op de benedenverdieping richtte hij een café in Oudhollandse stijl in. Op de etage bood hij ruimte aan een grote biljartzaal. Niets leek een snelle opening p»r in de weg te slaan, maar h«.taas voor Noorlander staken de omwonenden een stok tussen de spaken. Bij Raad van State spanden zij een procedure aan tegen het verlenen van de bouw vergunning. De Raad van State oordeelde, dat de vestiging van het horecabedrijf in strijd is met het bestemmingsplan. Het bestemmingsplan voor dit deel van de binnenstad staat uit sluitend de vestiging van bedry- ven en woningen toe in de Bo terstraat. Hoewel een café ook kan worden gezien als een on derneming, oordeelde de Raad van State toch dat de vestiging van een café in de Boterstraat in strijd is met de wet. Na deze uitspraak kan het café alleen open als de gemeente het bestemmingsplan wijzigt Naar zijn zeggen heeft Noorlander de mondelinge toezegging al lang binnen, maar de gemeente heeft nu geen zin meer om mee te wer ken met de ondernemer. „We hebben onze pogingen geïnten siveerd om de horeca-overlast in de binnenstad te beperken," schrijft wethouder Chris Zijde veld in zijn motivatie van de af wijzing. „Daarom komen we niet tegemoet aan het verzoek van de ondernemer." De afwijzing heeft pas een offi cieel karakter als de gemeente raad volgende week instemt met de stellingname van de wethou der, Volgens een gemeentelijk woordvoerder moet worden af gewacht wat Noorlanders vol gende stap zal zijn. Zijn stelling- name bepaalde de ondernemer reeds enige tijd geleden. „Als het bestemmingsplan niet wordt veranderd, dan gaan ze er hun door BEN VAN HAREN Vlaardingen - De bewoners van de woningen aan het Liesveld krijgen geen nieuwe overburen. De meerderheid van de gemeenteraadsleden ziet geen heil in de twee extra woontorentjes, die architect Jan Decker voor het viaduct heeft ontworpen, Na het CDA schaart nu ook de PvdA zich achter de kritiek, die de oppositie onder leiding van de VVD op de plannen heeft gele verd. „Wij vinden ook dat dergelijke omvangrijke bouwblokken niet voor de neuzen van de huidige Liesveldbewoners mogen verrij zen" zegt fractievoorzitter B. Kandel. De raadsfractie van de PvdA moet zich nog officieel uitspre ken over het door het college van burgemeester en wethou ders voorgelegde plan, waarin de twee extra torentjes tussen Hoogstraat en Veerplein zijn ge tekend. Zeker is echter dat de specialisten op het gebied van stadsontwikkeling (Kandel en Attema) volgende week de PvdA-fractie zullen adviseren de bouw van de tweemaal acht verdiepingen op het Liesveldvi aduct af te wijzen. Ook binnen de fractie van D66, waarvan wethouder T. van der Steen (Stadsontwikkeling) ver antwoordelijk is voor de vorm geving van het nieuwe centrum, zijn de handen niet op elkaar ge gaan voor het plan. Eerder besloot de CDA-fractie, met uitzondering van de wet houders Van Ardenne-van der Hoeven en Kool, B W op dit punt met te volgen. Daarmee lijkt definitief de poging mislukt om met een nieuwe meerder heid in de gemeenteraad het in de vorige zittingsperiode door een motie van oud-raadslid J. Barnauw (VVD) al afgewezen plan van architect Decker door te drukken Deze beslissing zou geen gevol gen hebben voor de verdere planvorming, dte het gemeente bestuur met project-ontwikke laar Multivastgoed is overeenge komen. „Het scheelt de gemeen te extra inkomsten, maar het heeft geen nadelige financiële consequenties in vergelijking met de oorspronkelijke opzet, heeft wethouder J. Ranshuijsen de raadscommissie voor Finan cien laten weten. Overkapping Behalve over de woontorentjes moeten de raadsleden zich uiter lijk volgende maand ook nog de finitief uitspreken over de totale overkapping van het Liesveld en over de parkeergarage, die aansluitend op de nieuwe super markt van Albert Heyn tussen V&D en Van Uffelen is gepland. De bouw van de garage is wel in het al door de gemeenteraad goedgekeurde contract met de projectontwikkelaar overeenge komen. Over de grootte, de toe- fang (Van Riebeeckstraat of oubertstraat), de tarieven en wijze van financiering moeten nog knopen worden doorgehakt. Volgende maand zullen ae laat ste beslissingen vallen. Dat is no dig om te kunnen voldoen aan de breed gedragen wens, dat ui terlijk eind van dit jaar de eerste paal de grond in gaat. Het totaalplan behelst behalve de modernisering en uitbreiding van het winkelarsenaal ook de bouw van een kantorentoren, een appartementengebouw en nieuw busstation aan het Lies veldviaduct ter hoogte van het Veerplüin en woningen aan Jou- bertstraat en Markgraaflaan. Winkeliers, gemeente en pro ject-ontwikkelaars hebben en kele jaren aan de voorbereiding gewerkt. Architect Jan Decker werd na een prijsvraag verkozen als ontwerper. Vlaardingen - De Sociallstiese Partij in Vlaar dingen is niet bereid tien procent van het raadsgeld van haar raadsleden af te staan voor 'leuke zaken' in de stad. Het college heeft dat aan alle partijen gevraagd. Eerder ging men wel akkoord. Het geld ging toen naar het in stand houden van de Harmonie/Stadsge hoorzaal. Ditmaal haakt de SP af omdat het geld moet worden gestort in de algemene middelen. De partij vindt dat men bij deze uitwerking te weinig zicht heeft op de besteding van het geld en er is te weinig vertrouwen in dat het naar nuttige doelen gaat. De leerlingen van de Vlaardingse basisschool Jenaplan heb ben gisteren op ludieke wijze ae paasvakantie ingeluid. Les sen werden er niet gevolgd want net onderwijzend personeel had voor de ruim negentig scholieren een programma in el kaar gedraald dat met groot plezier werd afgewerkt. Na het gezameüjke paasontbijt in het schoolgebouw aan de Van Maanensiraat trokken de leerlingen de Broekpolder in voor een speurtocht die moest lelden naar de verblijfplaats van de verborgen paashaas. Toen die eenmaal was gevonden werd er onder leiding van 'Langoor' een wandeling door het natuurgebied gemaakt waarbij de nodige opdrachten uitge voerd moesten worden. Het hoogtepunt werd gevormd door het paasvuur en een optre den van het fameuze muzikale duo The Amazing Stroopwa fels, dat op verzoek van de schooldirectie kosteloos een 'open luchtconcert' gaf. Merlijn» de vier-jarlge zoon van bassist Wim Kerkhof, liet zijn schoolgenootjes extra genieten door met zijn accordeon enkele deuntjes mee te spelen. Terwijl de schoollei ding limonade en de toepasselijke stroopwafels uitdeelde, ver maakten de kinderen zich met dansen en zingen. Schiedam In zijn laatste jaar als onderdeel van het mi nisterie van Sociale Zaken heeft het Gewestelijk Ar beidsbureau Nieuwe Water weg Noord 'goed geboerd'. De werkeloosheid nam af met 680 personen. Eind 1990 stonden nog 7046 werklozen geregi streerd, wat neerkomt op 9,5 procent van. de beroepsbevol king. Een en ander blijkt uit het pas verschenen jaarverslag van het GAB, dat sinds 1 januari wordt bestuurd door een regionaal ver band waarin overheid, werkne mers en werkgevers deelnemen. Het afgelopen jaar was de econo mische situatie in het werkge bied van GAB Nieuwe Water weg Noord ronduit gunstig, schrijft directeur J.A. van Lent. Ook de verwachtingen voor dit jaar zijn goed. Ruim de helft van alle aan het eind van 1990 ingeschreven iaar zonder baan. Bijna een kwart (1769) stond al meer dan drie iaar ingeschreven. In totaal werden 802 ingeschrevenen via het GAB aan een nieuwe baan geholpen. Hiervan waren er 150 al langer dan een. jaar werkloos. Om de kansen van landurig werklozen te vergroten zijn al lerlei regelingen ontworpen. Ruim duizend personen zijn hierdoor aan opleidingen begon nen, zowel in ambachtelijke als informatiea-beroepen. In sa menwerking met de Gemeente lijke Sociale Diensten zijn zoge naamde heroriënteringsge- sprekken gevoerd, waaruit voor 304 langdurig werklozen acties voortkwamen. In 64 gevallen was een maatregel nodig. In totaal teedde het GAB Nieuwe Wu.erweg Noord 6,3 miljoen gulden in het kader van de verschillende regelingen. Dat is bijna achthonderdduizend gulden minder dan het beschik bare budget. In totaal vonden 10.598 inschrij vingen en 11.278 uitschrijvingen plaats. Van de eind vorig jaar ge registreerde werklozen kwamen er 3.069 uit Schiedam, 2.426 uit Vlaardingen, 940 uit Maassluis, 402 uit Rozenburg, 163 uit Hoek van Holland en 46 uit Maasland. Vlaardingen - De Vereniging Wijkbelangen Vet- tenoordsepolder (VOP) verbaast zich erover dat het college geen nieuwe horecagelegenheden wil toestaan aan de Westhavenkade in Vlaardingen. B en W spreken dit uit in het ontwerp-bestemmings- plan 'Partiële herziening bestemmingsplan Vette- noordsepolder-Oost'. De VOP voert aan dat dit uitgangspunt in strijd is 'Van 't Of naar 't Oofd'. „In dit plan is namelijk sprake van een attractieve wandelroute met daar in inbegrepen een aantal horeca-vestigingen (bij voorbeeld in de vorm van een poffertjeshuis, ijs- zaak, etc.)." Bovendien wekt het bij de VOP verba zing dat het zalencomplex Prikkewater wel toe stemming krijgt om uitte breiden.. De wijkvereniging suggereert het artikel te schrappen dat meer horecagelegenheden aan de Vlaardingen - Voor veel kinde ren in Vlaardingen Holy gaat dinsdag 2 april een lang gekoes terde wens in vervulling. Dan gaat de bouwspeelplaats in het Holypark naast de kinderboer derij weer open. Wijkbewoner- tjes tussen zes en twaalf jaar kunnen in de paasvakantie weer naar hartelust hutten bouwen, knutselen, sporten en waterfiet sen. Gereedschap om te bouwen wordt door de Vereniging Vriendenkring Bouwspeelplaats gratis uitgeleend en voor een kwartje kan het benodigde 2akje met spijkers worden aange schaft. Ook het limonade- en snoepwinkeltje zal geopend zijn. Op het speelterrein dat elke dag van de schoolvakantie tussen 10.00 en 16.00 uur toegankelijk is, kunnen de kinderen voor handenarbeid-activiteiten te recht in de treinwagon. Deze heeft gedurende de winter maanden een door de medewer kers uitgevoerde renovatie on dergaan en is voorzien van nieuw behang en een verse verf laag. Voor slechts één gulden per dag kan ieder kmd deelnemen aan alle activiteiten. Wordt men lid, dan betaalt een gezin tien gulden contributie per jaar en .s ae toe gang gratis. Voor nabezorglng baiter. maandag Urn vrijdag 18.00 -19.00 uur Zaterdag tot 16.00 uur. Vlaardingen - Vlaardinger J.J.C.M. Lokker bol ligt met het college van B en W in de clinch over de bouw van een garage bij zijn woning aan de Maria Louïsastraat. De ver gunning die hij voor de bouw heeft aangevraagd, is gewei gerd. Lokkerbol is bij de ge meenteraad in beroep ge gaan. Het college heeft bij die afwij zing als gronden aangevoerd dat de garage aan, de voorzijde zeven centimer verder naar voren komt te staan dan het bestem mingsplan toestaat. Verder worat gesteld dat de uitvoering niet aanvaardbaar is omdat de materiaalkeuze afwijkt van de woningen en de bestaande gara- Eïs in ae omgeving, okkerbol spreekt dit tegen. Maar, zo stelt hij, mocht de over schrijding zeven centimeter zijn dan is dit te verwaarlozen omdat de gevel nog altijd 293 centime ter achterblijft bij het naastlig gende, voor het profiel van de straat gezichtsheoalende bouw blok. Dat er verkeerd materiaal zou worden gebruikt, spreekt hij ook tegen, los van het feit dat er vol gens hem geen eisen mogen wor den gesteld aan het te gebruiken materiaal. Maar de bewering is bovendien onjuist, aldus de Vlaardinger, omdat er hout en bruine kleuren worden gebruikt die ook in ernaast liggende wo ningen terug te vinden zijn. Hij vraagt de gemeenteraad er zorg voor te dragen dat hij alsnog een bouwvergunning krijgt. Maassluis - De RPF/SGP- fractie uit de Maassluise ge meenteraad vindt dat het aanzien van de stad 'thans wezenlijk wordt geschaad'. De fractie doelt op de toenemen de graffiti in Maassluis en spreekt van een 'onrustbarende toename van bekladde objecten'. Dat is aanleiding geweest om schriftelijke vragen te stellen aan het college van B en W. De RPF SGP'ers willen dat er meer wordt gedaan om de bekladden van muren e.d, tegen te gaan en vindt tevens dat er meer schoon gemaakt moet worden. De RPF/SGP-fractie zou graag zien dat de bevolking worat ge stimuleerd bij het terugdringen van het probleem. „Maassluis wordt momenteel bijzonder ont sierd," zo wordt er geschreven. „Naast bodemverontreiniging kent de gemeente nu ook om vangrijke objectverontreiniging. Slagvaardig handelen is hierbij geboden." Adressen on ovsrigo tel. nrs. zie paglrn 4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1