Josine en Ramses 'sit in' voor Nelly en Rijk Pomphouder Verhuurt' bloemen VERBIJSTEREND Ons visitekaartje MflMfïïTfin 80 Surinaamse politiek is in Nederland op jaeht naar stemmen stofzuiger 1 Sluitingstijdenwet omzeild; truc is allesbehalve 1 aprilgrap Strenger optreden tegen pomphouders Lubbers met Rotterdams bedrijfsleven in Singapore "GESTOPT MET ROKEN EN TOCH SLANK'; Script tv-serie 'Laat maar zitten' veranderd na ontslag van Frijda en vertrek De Gooyer Politie vindt 74 kg heroïne /i//rV4 Cel voor 2000 insluipingen ontdekt elke keer een andere Bijenkorf Rotterdams Dagblad Commentaar Rotterdams Dagblad Dinsdag 2 april 1991 Singapore - Premier Lubbers is-vandaag in Singapore aan gekomen voor een officieel be zoek van drie dagen. Hij wordt vergezeld door zijn vrouw en staatssecretaris van Buiten landse Zaken Piet Dankert, die minister Van den Broek vervangt. Van den Broek liet het op allerlaatste moment af weten in verband met andere dringende zaken. Zakenlieden Een groep Nederlandse zaken lieden reist mee in het kielzog van Lubbers. Onder hen zijn de voorzitters van de Kamers van Koophandel van Amster dam en Rotterdam en de direc teuren van ABN/AMRO, NMB, Helneken, Van Cmmeren, Pakhoed en de PTT. In Lub bers' gevolg zitten ook hoge ambtenaren van het ministe- rie van Economische Zaken. 'Lubbers en de zijnen werden platei; in audiëntie ontvangen dóorrpresident Wee Kim Wee, waarna een ontmoeting en een "staatsbanket volgde met pre- 'rriiet' Goh Chok Tong, leden y^n^zijn kabinet en andere 'Samenwerking De twee premiers hebben mor- f/gén' een ronde-tafelgesprek. °VEr zal van gedachten worden gewisseld over internationale kwesties en economische sa menwerking, zo verklaarde de Singaporaanse minister van Buitenlandse Zaken, Wong Kan Seng." Premier Lubbers zal ook een gesprek hebben met de voor malige Singaporaanse pre mier Lee Kuan Yew. Deze trad vorig jaar november terug, na meer dan dertig jaar aan het j bewind te zijn geweest. Hoe wel hij nu minister zonder por- fèfeuille is, heeft Lee nog altijd grote invloedin het kabinet. Mevr. va/i Driel Keenstroat 24 Rotterdam "Ik ben drie jaar geleden gestopt met roken. Sinds die tijd ben in ongelooflijk aangekomen. Wat ik ook probeerde, ■het mocht niet baten. Na een telefoni sche afspraak ben ik naar het afslank- insUtuut in Rotterdam geweest. Daar werd ik op een allervriendelijk ste manier te woord gestaan. Ik kreeg een goede uitleg over de persoonlijk af gestemde behandelingen. 'Deze thera pie moet lukken' dacht ik en bovendien JE' van hen. kr.Mg.jje ook nog een tsi GELD TERUG GARANTIi floor de enthousiaste begeleiding 'vqnjüg meisjes raak je helemaal gemo tiveerd. Het COMl UFIT dieetpro- 'gramma geeft me elke week een ander yheetj afgestemd op wat ik lekker vind. Inmiddels is mijn leefstijl, op een pretti ge manier, danig aangepast. \Ook ben ik bezig met een FACIAL BEHANDELING want dat doen ze daar ook! Lekker een uur relaxed biggen met een zacht muziekje op de achtergrond terwijl de schoonheidsspe cialiste de rimpels in m'n gezicht aan het verwijderen is. Ik heb alweer zm om er naar toe te gaan. Misschien tot gauw On/e methode werkt by Tina en kan j>ok bi| li w-erken Als u kilo's moet ver liezen ol alleen een paar centimeters op de verkeerde plaatsen hebt. bel ons dan Snel en veilig gewicht verliezen is onze /aak, S VOOR DAMES EN HEREN .1 .Wilf£t-Lct* CtoXtn. Coohmgel 47. Rotterdam - S 010-412 65 65 Open MA-VR 9 00 -20 00 uur 3 Door Ale van Dijk Hilversum - Josine van Dal- sum en Ramses Shaffy gaan vanaf volgende week dins dag Nelly Frijda en Rijk de Gooyer vervangen in de VARA-tv-comedy-serie Laat maar zitten'. Josine, echtgenote van de produ cent van de serie, John van de Rest, volgt Nelly Frijda op als ge vangenis-directrice. Ramses Shaffy komt als gevangene m de plaats van Rijk de Gooyer, die aanvankelijk de plaats van de vanavond op tv uit de serie ver dwijnende Johnny Kraaykamp sr. zou gaan innemen, Nelly Frijda is door Van de Rest ontslagen nadat zij twee weken geleden mets van zich liet horen terwijl haar collega's en de tv- ploeg een hele opnamedag in de studio op haar zaten te wachten. „Ik was ziek en ik ging er van uit, dat mijn zaakwaarnemer dat zou melden," zei Nelly twee dagen ia- ter. Van de Rest: „Maar ze speelde 's avonds wel haar rol in een toneel stuk van Shakespeare. Ze heeft ons niet alleen laten wachten, het heeft ook handenvol geld ge kost." Waarom wordt uitgerekend Van de Rests echtgenote, actrice Josi ne van Dalsum, haar opvolgster? Josine werkte tot dusverre als re gie-assistente aan de serie mee. Van de Rest: „Niet mijn idee, maar het voorstel van de regis seur." Regisseur Frans Boelen: „Ik had al verschillende actrices bena derd, maar niemand kon. Ik heb Josine van Dalsum Foto Niels van der Hoeven toen gezegd' warom nog langer bellen, we hebben een voortreffe lijke vervangstenn eigen huis De schrijvers van de serie hebben de afleveringen, die vanaf volgen de week te zien zijn, vervolgens grondig herschreven. Dat laatste moest toch al omdat Rijk de Gooyer liet weten, dat hij wegens zijn hoofdrol in een ande re VARA-tv-sene (een bewerking van een Engelse satirische serie van Johnny Speight) na van avond Johnny Kraaykamp voor lopig met als gevangene kan ver vangen Ramses Shaffy zal voor lopig in de plaats van Johnny en Rijk detv-gevangenis indraaien Kraaykamp wordt vanavond op Nederland 1 uit die gevangenis ontslagen omdat hij in werkelijk heid de hoofdiol gaat spelen m de tv-sene, die in opdracht van de NOS-tv door de Engelse auteur is gemaakt van het toneelstuk 'Zon dagskinderen' De tv-vertonmg (komende herfst) wordt mogelijk omdat de NOS maandagavond de Amerikaanse tv-film, die ook naar hetzelfde toneelstuk is ge- t maakt, op Nederland 3 heeft uit gezonden Van de Rest. „We konden pas de rechten voor de Nederlandse tv- versie knjgen als die film was uit gezonden We gaan in onze studio in Hoevelaken ook een versie op nemen voor de Duitse tv, met Duitse actrices en acteurs Door Care! van der Velden Vlaardingen - 'Heeft u ooit bloemen gehuurd?' Het lijkt een onzinnige opmerking, maar sinds het afgelopen paasweekeinde kunnen reeds enkele honderden klanten van het benzinesta tion aan de Vlaardingse Ho- lysingel de vraag positief be antwoorden. „Ik krijg de boe ketten nauwelijks aange sleept," juicht een tevreden ondernemer Rob Bil. Het verhuur van bloemen lijkt op het eerste gezicht een absurde be zigheid, maar de Vlaardingse pomphouder ziet dat anders, Tra ditionele verhuurders zagen tot dusver geen handel in de bederfe lijke waar, maar voor de Vlaardin- ger vormt de bloemenverhuur juist het ei van Columbus. „Door een verscherping van de winkelsluitingswet rr.zg ik sinds enkele maanden jaar na zes uur 's avonds geen bloemen meer ver kopen," verklaart Bilzijp, actie. „Dat heeft flink in de omzet ge scheeld. In het station verkocht ik vooral in de avonduren veel bloemen aan bezoekers van het Holy-ziekenhuis. Deze inkom- stenpost ben ik helemaal kwijt geraakt." Met het oog op pasen waren de druiven verleden week extra zuur, want juist tijdens de feest dagen draait de bloemenverkoop topomzetten. Toen Bil de nieuwe domper met/zijn bloemenleve- raneier Gerrif Jan van Rumt be sprak, onstond het lumineuze idee. Verhuur is geen verkoop, bedacht het duo. „Ik heb de brief van de Economische Controledienst er nog bijgepakt," zegt de exploitant van drie Shell-benzïnestations. „In het verbod op de handel tij dens de avonduren wordt met geen woord gerept over verhuur- activiteiten. Eigenlijk doe ik 's avonds hetzelfde als een video theekhouder, al gaan mijn spul len wat minder lang mee." Het initiatief legt de ondernemer tot dusver geen windeieren, want sinds Goede Vrijdag toucheerde de ondernemer reeds enkele dui zenden guldens huur voor zijn be zit. Voor de klant maakt de nieu we constructie weinig uit. Wel wordt de de consument op een aanplakbiljet gewaarschuwd voor het feit, dat hij na de transactie niet de rechtmatige eigenaar van het boeket wordt. „De klanten reageren zeer en thousiast," zegt Bil. .Alleen giste ren dachten veel mensen dat het om een 1 aprilgrap ging. De huur prijs voor een boeket bedraagt 7,95 gulden plus 1 gulden borg. In totaal betalen zij exact hetzelfde bedrag als vroeger." De klanten zijn hun borgsom kwijt als zij de bloemen niet bin nen acht dagen bij de rechtmati ge eigenaar terugbrengen. „Eni ge soepelheid zal ik wel betrach ten," kondigt de ondernemer aan. „Op vertoon van de kassabon krijgt de klant ook daarna de borgsom wel terug." Bil, die de actie in eerste instantie beperkt tot het benzinestation aan de Holysingel, verwacht niet dat veel mensen de gehuurde bloemen volgende week terug zullen terugbrengen. 1tAls dat wei gebeurt, dan krijgt de klant uiteraard de borgsom te rug. Dat is geen ramp, want de kans is groot da' Mi of zij direct weer een bloemet, ïuurt." En de verwelkte bloemen? „Die gooi ik direct in de vuilcontainer." Haarlem - Benzinestations die 's avonds en in het weekeinde krui denierswaren verkopen, worden strenger aangepakt. De boetes kunnen oplopen tot 10.000 gulden per overtreding en zelfs bedrijfs sluiting gaat tot de mogelijkheden behoren. „Maar ik hoop uiteraard dat het niet zover hoeft te komen", aldus mr. J. van ..der Bruggen in Haarlem, voorzitter van een lande lijke werkgroep van economische officieren van Justitie. Justitie vindt dat de pomphouders ruim de tyd hebben gekregen maatregelen te treffen. „We heb ben twee jaar geleden duidelijke afspraken gemaakt. Toen al vond Verkeer en Waterstaat dat het af gelopen moest zijn met de onge breidelde verkoop van allerlei kruidenierswaren. Met de pomphouders is toen afge sproken dat per 1 januari 1991 de zaak in orde zou zijn". Benzinestations mogen buiten de winkeluren alleen 'het waterstaat spakket' van zogenaamde 'wegge- bonden' artikelen verkopen. Daar toe behoren onder meer sigaret ten, broodjes en snoep. Volgens de Bovag, waarbij ruim drieduizend pomphouders zijn aangesloten, is er onduidelijkheid over het pakket. Van der Bruggen noemt deze kritiek 'flauwekul'. Apeldoorn Het regionaal rechercheteam noord- en oost-Gelderland heeft 74 kilo Turkse heroine, straatwaarde 7,5 miljoen gulden, gevon den die was verstopt in een vrachtauto. Acht verdachten zijn daarvoor aangehouden, een negende heeft zich vrijwillig gemeld. Al enkele maanden geleden kwam de Apeldoornse politie op het spoor van een heroïnelijn van Turkije naar Apeldoorn. Vouge week was op een industrieterrein in Apeldoom-zuid een vrachtwagen gelokaliseerd, waarvan de politie vermoedde dat daarmee de heroïne vervoerd werd. HN\rA N«tT5 N.EUW* P«< Fp.04 y j Koop KW/Ml' Almelo - De rechtbank in Almelo heeft vanmorgen C.H. (33) voor het plegen van tweeduizend ins luipingen in woningen in heel Ne derland conform de eis veroor deeld tot drie jaar gevangenis straf. De man, die tussen eind 1988 en 1990 in 84 steden en dorpen ope reerde, had het voornamelijk ge munt op geld, cheques en siera den. Hij maakte in totaal onge veer twee ton buit. Hij kwam de huizen binnen door met een stuk ijzerdraad door brie venbussen de voordeuren te ope nen. Handgeweven kussenhoesjes van zuivere zijde In 66 kleuren Ca 40 x 40 cm, met rits ejlplL Bijpassende veren bmnenkussentjes, normaal 9 90 per stuk Nu 2 voor 15.- Kussenhoesjes normaal 20- Tot en met 13 april as A jP ff of zolang de voorraad strekt voor de verbijsterende prijs van 2 voor Hier zijn we dan. Even voorstellen: Rotterdams Dagblad is de naam Eer. krant ontstaan uit twee eerbiedwaardige erflaters, het Rotter dams Nieuwsblad en Het Vrije Volk Een nieuwe krant voor mensen die rond de grootste haven terwt- reld wonen. Een krant dus voor Groot-Rotterdam Van Hellevoet, sluis tot Krimpen, van Hoek van Holland tot Oud-Beijerland Met# stad Rotterdam als kloppend hart van een gebied met meer dan een miljoen inwoners. Dit unieke gebied heeft een unieke krant gekregen Want zo prefer tieus zijn wij wel. Het Rotterdam Dagblad is de etage werkelijk complete krant in de Rijnmond. Een krant immers die met alleen laat weten wat er allemaal elders in bet land en in de wijde wereld gebeurt, maar ook dagelijks nieuws en achtergronden brengt uit eigen omgeving, dicht bij huis. Een modem randstedelijk dagblad voor een gebied waar de samen leving steeds meer een bundeling wordt van de meest uiteenlopen de minderheden. Een krant die daardoor per definitie velen in de rijkgeschakeerde maatschappij moet binden en boeien. De kleur? Niet modieus-lmks. Noch behoudend-rechts. Maar zéker met kleurloos. Wel onafhankelijk. En kritisch. Niet afhankelijk van enige politieke partij of belangengroepering. "Waar nodig wel kn- tisch ten opzichte van elke politieke partij of belangengroepering, bedrijf of overheidsinstelling. Het Rotterdams Dagblad wil betrouwbaar, serieus en warm tegelijk zijn. Deze krant zal abstracte maatschappelijke problemen acht baar maken voor de mensen die er uiteindelijk de gevolgen van ondervinden. Objectief maar niet afstandelijk. Betrokken bij het gebied en de mensen die er wonen. De krant'wordt gemaakt in een stukje Nederland dat wordt geken merkt door z" usense-mentaliteit. Dat typisch Rotterdamse, dat 'doe-maar- V-karakter, zal de krant zich eigen maken Niet drammerig on betweterig, wel opien voor verfrissende ideeën Het Rotterdams Dagblad wil niet constant eenzelfde, monotoon ge luid laten horen, maar open staan voor andere tonen. De podium- functie staat bij deze krant hoog in net vaandel. Het Rotterdams Dagblad is de enige regionale krant in dit gebied. Dat schept ook maatschappelijke verplichtingen. Ziehier ons inhoudelijke visitekaartje. Hoe we ogen, kunt u van daag ook zien. Aangenaam. Rotterdams Dagblad is de naam. HOOFDREDACTIE ROTTERDAMS DAGBLAD 4 fis&yk Doo»- Fred van Essen Rotterdam - Twee maanden voor de Surinaamse parlementsver kiezingen bgt het zwaartepunt van de campagne van de Suri naamse Volkspartij in Nederland. De afgelopen twee weken is par tijsecretaris Stuart Menckeberg onderweg geweest in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag om on der voormalige landgenoten con tacten te leggen en steun te win nen. „Surinamers in Nederland zijn een heel belangrijke factor voor de politieke keuze van Suri namers in Suriname." Stemmen mogen de naar Neder land uitgeweken Surinamers niet, op 25 mei. Dat recht is voor behouden aan Surinamers die in Suriname wonen. Toch valt er in Nederland stemmenwinst weg te halen, zegt Menckeberg. „Surina mers in Nederland hebben veel invloed op het leven in Suriname. Door het geld en de goederen die ze sturen en ook door het contact dat ze met hun familie via de tele foon hebben. In Suriname doen ze vaak wat familieleden in Ne derland zeggen dat ze moeten doen, hebben wij gemerkt. Dat geldt ook voor stemmen." Waar gevestigde partijen als NPS en VHP zich kunnen beroepen op vaste vertegenwoordigers in Ne derland, stuurde de Volkspartij zijn secretaris op pad. Menckeberg, ingenieur in de elektronica en in het dagelijks le ven eigenaar van een installatie bureau, combineerde zijn missie met familiebezoek en onderde len-inkoop voor zijn bedrijf. „Het is niet makkelijk iedereen te vin den. Het adressenbestand klopt niet meer, want er zijn er inmid dels veel al weer verhuisd. Ik moet overal vragen waar is die en die gebleven; het valt niet mee." De goedgeefsheid van de sympa thisanten houdt vooralsnog ook niet over. De secretaris heeft nog geen enkele toezegging voor een donatie. Maar hij verwacht veel van een oproep die deze week in de in Nederland verschijnende Weekkrant Suriname verschijnt. Militairen Van de Volkspartij - een kleine, links georienteerde partij - is sinds 1980 weinig meer verno men. Bij de verkiezingen van 1977 kwamen ze te kort voor een zetel en na de decembermoorden van de kliek van Bouterse ver dween de partij van het toneel. Menckeberg had een maand eer der besloten het tijdschrift Pipel waarvan hij hoofdredacteur was op te doeken.„De dreiging hing toen al in de lucht" Met enige schaamte stelt hij vast dat „veel van ons toen hebben besloten dat het makkelijker was zaken te doen met de militairen." De bestuursleden die zich daar aan schuldig maakten zijn eruit gezet. De rest van het bestuur van tien jaar geleden is na de staats greep van 25 december vorig jaar weer bij elkaar aan tafel gescho ven. Menckeberg: „Onder de mi litairen was het moeilijk om m het openbaar op te treden, maar de harde kem is elkaar informed blijven ontmoeten." Inmiddels telt de Volk-nariij ir Suriname volgens Stuart Menc keberg weer 2500 tot 3000 leden en werd vorige week een bjst met 3500 handtekeningen ingedieriri die deelname aan de verkiezin gen mogelijk maakt. Dat van de voorzitter en beoogd lijsttrekker de arts Ruben Lie Pauw Sam m Suriname tot nog toe weinig is vernomen, zegt niets, vindt Menckeberg. Dal er nog geen ver kiezingsprogramma is ook niet „De andere partijen zijn er ook nog mee bezig. Donderdag ga ik weer terug en gaan we er aan wer ken. Het is nog vroeg genoeg Op hoofdlijnen zal het draaien om de wederopbouw van het econo misch geruïneerde land, sanering van de begroting en uitdunning van de bureaucratie. Eigenlijk hetzelfde als de andere partijen willen, knikt de secretaris. „Ja. daarover is iedereen het wel eens." Menckeberg: „Eigenlijk is het een geluk dat we ons in '80 heb ben teruggetrokken van de ver: kiezingen. Het propagandamate riaal ligt er nog en het geld staat nog op de bank. De t-shirts, vaan-, dels en spandoeken kunnen wp zo gebruiken." QHDBWHINSHöf Rottefda m-N Zwartjanstraal &4 0104K»^ Rotterdam-ZG roene HiltedjK 183 01M230C05

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1