Waterweg 13 Lange wachtlijst bij wegwerken schuld Buiten zwemmen bij Kolpabad mogelijk volgend jaar voorbij Broekpolderpontje weer in de vaart BENT uémhë Rotterdammer wordt kampioen stratego kf- mmmsTumo Gewezen museum - directeur weet niets van terugkeer Drechtsteden Ziekenhuis krijgt helikopterhaven Medewerkers project willen actie om herhaling te voorkomen Sluiting op komst - Nieuw zwembad komt later dan gepland OlEIS ClMtMi Bernhardine in gracht geduwd Belgische automobilist rijdt doormet ïëkke banden Op tramrails in slaap gevallen isf Massale vechtpartij Drie kinderen collecteren voor zichzelf tand- techniek Geld voor Unicef Stapelbedden voor Malawi WIJ VERZORGEN VOOR U..... Wij Ontwerpen .SMicaté "02 SMsepat" Burg. Knapperflaan 174 Tel. 010-4260030 DwMNKzoigjnj SBB slaapcomfort SBB „Hans Bierhuizen Rotterdams Dagblad Dinsdag 2 april 1991 Het Rotterdamse olifantje Bernhardine werd het afgelopen weekeinde de enorme drukte in Diergaarde Btijdorp even te veef. Pardoes duikelde de dikhuid, na een duwtje van olifant Anka over de afscheiding van haar terras in de droge gracht die het terras van het publiek scheidt. De oppassers moesten in de gracht een opstapje maken, waarna Bernhardine weer haar buitenverblijf kon opstappen. Foto Harry iterkuyien Nijmegen - De 29-jarige Rotter dammer Wim Snelleman heeft afgelopen zaterdag het Neder lands kampioenschap stratego gewonnen. Aan de in Nijmegen gehouden titelstrijd namen ze ventig volwassenen en zestien jongens en meisjes deel. Stratego kan sinds het afgelo pen weekeinde worden toege voegd aan het rijtje spelletjes waaraan een nationaal kampi oenschap verbonden is. Van Risk tot Monopoly, van sjoelen tot scrabbelen, overal zijn beoe fenaren die hun spel als heuse topsport beschouwen. Dat in te genstelling tot de categorie die bever over 'een aardig spelletje' spreekt. Winnaar Wim Snelleman, die in de finale Frank Albers uit Wy- chen klopte, pufte 's avonds nog na. „Zeven partijen is zwaar," sorak hii. „Ik ben kapot" Dordrecht - De dependance Re- faja van het Drechtsteden Zie kenhuis in Dordrecht beschikt vanaf 4 april over een officeel er kende helikopter-landingsplaats. Het ziekenhuis is daarmee de eer ste in de regio Dordrecht met een dergelijke helikopterhaven. De landingsplaats voor dec.helikop- ters bevindt zich direct achter het i-De RotfedSmse po litie heeft afgelopen^ zaterdag rónd middernacht de ^grootste moeite gehad om een 4?-jarige automobilist uit België aan de kant te zetten. De man was op ik kruising Groene Hilledijk/ Dordtsestraatweg betrokken ge weest bij een aanrijding tussen twee personenauto's, die daarbij zwaar beschadigd raakten. Maar ondanks drie lekke banden en een ontzet achterwiel wist de man uit Kalmthout zijn weg te vervolgen. Na [diverse stopte kens te hebbenfgdnegeerd, kon hij tenslotte in deVeldstraat in Vreewijk met zijn hevig roken de en vuurspattende auto tot stoppen worden gedwongen. De Belg werd overgebracht naar een politiebureau, waar bleek dat hij zwaar onder invloed van alcohol (meer dan twee promil le) was. Hij is tér ontnuchtering ingesloten in een politiecel. Rotterdam - De Rotterdamse po litie heeft zondagochtend om half zeven een vrouw gewekt, die op de tramrails in de Claes de Vrieselaan lag te slapen. De vrouw bleek onder invloed van alcohol te zijn en gedroeg zich, nadat ze door de agenten was gewekt, recalcitrant. Volgens de politie wilde de vrouw een einde aan haar leven maken en was zij daarom op de tramrails gaan lig gen. Maar ruim voordat de eer ste tram kwarri was zij in slaap gevallen. Zij is in een cel opge sloten ter ontnuchtering. ONTWIKKELINGSBEDRIJF PO TT E R DAM HET ROTTERDAMS DAGBLAD MET HAAR EERSTE UITGAVE. AL..NlStRA.T 15 3Q 29 AD AOTTÉADAM „De waarheid is de dochter van de tijd, de tijd onthult alles..." (Desiderius Erasmm) Proficiat, 1 Rotterdams Dagblad EfliSift/S UNIVERSITEIT ROTTERDAM ziekenhuis op enkele meters van één van de achteringangen. De helikopterhaven wordt don derdag 4 april officieel geopend door ad-interim dircteur patiën tenzorg D. van Leeuwen, Het wordt één van de laatste offi ciële handelingen van Van Leeu wen, die nog deze maand wordt opgevolgd door dr. S A. Klucheri Schiedam - Bij het Project Schuld hulpverlening kloppen zoveel mensen met financiële proble men aan dat er een hardnekkige 'te lange' wachtlijst is ontstaan. De initiatiefnemers van het pro ject constateren dan ook dat 'de Schiedammer de weg naar het project weet te vmden'. Sinds de start in januari 1989 heb ben zich bijna 700 mensen ge meld voor hulp. Van hen zijn er 118 op de wachtlijst geplaatst, wat betekent dat het vier tot zes maanden duurt eer ze worden ge holpen. Voor 142 clienten wordt momen teel actief onderhandeld met schuldeisers, worden budgetten vastgesteld en een afbetalingsre geling getroffen. In 433 gevallen is de hulpverlening afgesloten. Dat wil niet zeggen dat de proble men in al die gevallen de wereld uit zijn. Er zijn ook clienten bij die uit zichzelf afhaakten. De grote wachtlijst is de mede werkers van het Project Schuld hulpverlening een doom in het oog. „Een wachttijd zal over het algemeen de schuldensituatie niet verbeteren. Daarnaast zijn ook de (gemeentelijke) schuldei sers niet gebaat bij het oplopen van de schulden", zo staat in een evaluatie van het project. De wachtlijst is ooit 165 zaken lang geweest. Met hulp van een tijdelijk ingehuurde extra kracht is die teruggebracht tot zo'n 120 gevallen. Nazorg De hoop was dat de lijst korter te maken was, maar door de aanmel ding van veel nieuwe mensen in financiële moeilijkheden is dat niet uitgekomen. Bovendien is de medewerkers van het project ge bleken dat nazorg ook belangrijk is om herhaling te voorkomen. Dat betekent dat bij het aantal af gehandelde zaken nog zeker in de helft van de gevallen nazorg wordt besteed. Een aantal organisaties werkt met het Project Schuldhulpverle ning samen. Dat zijn onder meer de Stichting Maatschappelijk Werk, de Stichting Consument en Huishouding, de Openbare Nuts bedrijven, het Gemeentelijk Wo- ningbeheer en de Gemeentelijke Sociale Dienst. Met de Stichting Consument en Huishouding bestaat ondertus sen overigens enig verschil van mening over onder meer de op lossing van de schuldenproble matiek. Daarom wordt de samen werking met die instantie op dit moment heroverwogen. De projectmedewerkers hopen dit jaar de wachtlijst terug te kun nen brengen tot maximaal dertig zaken. De wachttijd mag dan niet langer dan zes weken zijn. Het Project Schuldhulpverlening helpt alleen Schiedammers die geen zelfstandig ondernemer zijn en die meer dan 3.000 gulden schuld hebben. Vlaardingen - Het Kolpabad in Vlaardingen kent dit jaar moge lijk voor het laatst een buitensei zoen. Op het stadhuis wordt er se rieus over nagedacht het buiten bad volgend jaar gesloten te hou den. Bezuinigingsverplichtingen liggen aan de plannen ten grond slag. Wethouder A.M.A. van Ardenne- van der Hoeven (Sport en Recrea tie) moet volgend jaar 170.000 gul den bezuinigen op de twee plaat selijke zwembaden. Bij de vast stelling van dat bedrag bestond nog de hoop dat met de realise ring van een nieuw zwembad de totale uitgaven voor het zwem men in Vlaardingen konden wor den gedrukt. Dat nieuwe zwembad zal er ech ter niet op tijd zijn. „Dat halen we niet," aldus mevrouw Van Arden- ne. Ze voegt eraan toe dat de ver plichting tot bezuinigen is blijven bestaan. De wethouder: „En dan is een tij delijke sluiting van het buitenbad een van de mogelijkheden om de uitgaven te drukken. Een moge lijkheid is ook dat we de roosters van beide zwembaden beter op el kaar afstemmen, dat we bekijken of mensen efficiënter kunnen worden ingezet." De bezuinigingstaak gaat vol gend jaar in. Mevrouw Van Ar- denne hoopt dat de sluiting van het buitenbad tot één seizoen be perkt kan blijven, als tot die maatregel zou worden besloten. Trend Het nieuwe zwembad is gepland op het terrein waar vroeger het re- ereatiegebouw van Windmill stond, naast de Burgemeester Heusdenslaan. Het wordt geen subtropisch zwembad. „Dat is ook de trend niet meer," aldus de wethouder. „Er komt een goed in- structiebad, met daarnaast ook een recreatiebad. Daarmee vol doen we aan eisen die je mag stel len voor individuele zwemmers en verenigingen." -Een groot buitenbad zoals het Kolpabad dat nu kent, komt er niet. Wel de mogelijkheid tot 'uit- zwemmen'. Met die beperking zijn ook de exploitatiekosten be ter in de hand te houden. Het Kolpabad moet dicht omdat het niet voldoet aan de nieuwe ei sen die zijn gesteld in de Wet op de milieuhygiëne en de volksge zondheid, Die schrijven bijvoor beeld betegelde wanden in de kleedkamers voor en stellen uit gebreidere eisen aan de waterfil ters, Aanpassing van het Kolpa bad zou grote investeringen ver gen. Mevrouw Van Ardenne: „Ei- genljk had het Kolpabad al geslo ten moeten zijn, maar we hebben uitstel gekregen van de Inspectie op de Volksgezondheid." Schiedam - Bij een massale vecht partij in Schiedam-Oost zijn zon dagavond twee mannen van Turkse afkomst ernstig gewond geraakt. Eén van hen is met een scheurtje in zijn schedel in het ziekenhuis opgenomen. De ge meentepolitie van Schiedam heeft besloten om op zeer korte termijn onderzoek te doen naar mogelijk discriminatoire achter gronden, die bij de vechtpartij een rol zouden hebben gespeeld. Omstreeks zes uur zondagavond lukte het de te hulp geroepen po litie om op het kruispunt Lorent- zlaan-Fahrenheitstraat een groep van een tiental vechtende men sen uit elkaar te halen. De twee Turkse mannen bleven gewond op straat achter. Uit de verhoren van de politie is naar voren gekomen, dat andere Schiedammers zeggen zich op deze mannen te hebben gestort omdat ze met hun auto te hard door de straat zouden hebben ge reden. De politie is echter een an dere mening toegedaan Schiedam - Hondsbrutaal hebben in het paasweekeinde drie jonge Schiedammertjes ongeveer tach tig gulden bijeen gecollecteerd ten eigen bate. De knapen gingen in de omgeving van de Edison- straat langs de deuren met de me dedeling, dat ze voor de kanker bestrijding geld inzamelden. Een dertienjarige jongen is al aange houden. Hij leverde 28 gulden van de opbrengst in. Zijn twee collecte-vriendjes zullen ook nog door de politie worden opgepakt. Vlaardingen - Hy vaart weer, 't pontje in de Broekpolder. Spe ciaal voor fietsers en voetgangers. Voor automobilisten is hij niet be doeld en bovendien ook nauwe lijks bereikbaar. Alleen wie over de Kwakelweg rijdt, weet het pon- tje op ruim honderd meter te na deren. De DL 146, zoals de boot officieel heet, heeft de afgelopen weken al enkele proefvaarten gemaakt. „Om de motor een beetje te con troleren. Kijken of alles het nog deed," licht schipper Joop van Noordwijk toe. Maar vanaf nu vaart het bootje weer regelmatig. Alle dagen van de week, behalve maandag, Mooi Vorig jaar zette Van Noordwijk met de veerboot 31.000 mensen over. Het jaar daarvoor waren dat er nog duizend meer. „Maar toen was het ook zo ontzettend mooi weer," licht Van Noordwijk toe. Ook in het afgelopen weekeinde staan er al mensen te trappelen om overgezet te worden. Vooral fietsers en ook twee mensen die een zeilbootje in de Broekpolder kunstgebitten reparaties Het veer vaart weer. 'Het is hier natuurlijk heel erg mooi', ftjto Roei Dijkstra hebben liggen. Zij worden halver wege de route aan wal gezet „Tot vanmiddag maar weer, hè," roe pen ze Van Noordwijk toe. Van Noordwijk vaart al vijf jaar. Daarvoor werkte hij als kraanma chinist. Hij doet het werk met veel plezier. „Je komt veel mensen tegen, hè. De een weet dit, de ander vertelt dat. Je hebt veel aanspraak. En het is hier natuurlijk heel erg mooi." Hij maakt een wijds gebaar met zijn arm. „Het water, het riet, de vogels en natuurlijk de polder." Alsof ze zijn woorden kracht wil len bijzetten, duiken naast de boot meerkoetjes en een enkele fuut op. Van Noordwijk vaart niet op af roep. Hij tuft gewoon heen en weer tussen de twee stops. „Als het erg stil is, ga ik halverwege op het water liggen. Kan ik beide kanten in de gaten houden." Vlaardingen - Unicef kan een cheque van 3500 gul den tegemoet zien. Een speciaal voor het goede doel georganiseerd toer nooi bij voetbalvereni ging HSC leverde dat niet onaanzienlijke be drag op. Het zal door Uni cef worden aangewend voor de slachtoffers van de Golfoorlog. Vlaardingen - Qra de laat ste guldens ten behoeve van veertig stapelbedden voor een school in Mala wi bij elkaar te brengen, hebben leerlingen van alle katholieke basis scholen in Vlaardingen afgelopen week tal van ludieke acties gehouden. Onder toeziend oog van de leerkrachten en vele ouders namen de scholie ren deel aan die acties welke tenslotte het to taalbedrag van 8170 gul den opleverden. On danks het feit dat niet het aantal beoogde bedden kan worden bekostigd, wordt de actie toch ge slaagd genoemd want de technische school kan overgaan tot de aanschaf fing van 37 dubbele slaapplaatsen. De opbrengst wordt rechtstreeks overge maakt aan de Broeders van Maastricht. TEKENEN ONTWERPEN FOTOZETTEN DESK TOP PUBLISHING OOK PLAKKEN WIJ FOTO'S EN POSTEHS OP TOT EEN MAAT VAN 80x120 BROCHURES DIA PRESENTATIES OVERHEADSHEETS PERIODIEKEN ADVERTENTIES FOLDERS HUISSTIJLEN LOGO'S TROUWKAARTEN ENZ. ENZ. van Beethovensingel 138a 3133 EA Vlaardingen telefoon: 435 64 96 telefax: 434 27 93 Eendrachtstraat 23a - Vlaardingen - tel: 4343959 Diverse mogelijkheden voor een bruine huid: Gezichtsnelbruiners Caribic Zonnekanon PSCHIEDAM IN 60 MINUTEN VAKANTIEBRUIN Geopend: 12.00-23.00 uur 's zaterdags: 09.00-18.00 uur dinsdag en zondag gesloien TAPIJTEN GORDIJNEN BEDDEN ZONWERING 3tj] BC Stefea Mm: 0!0 - 4733735 VOOR GOED EN GEZOND SLAPEN IMHBBBHnUHiMHWHH slaapvoorlichterd beddenspeciaaizaak-slaapkamers-slaapsystemen-linnenshop Hoogstraat 46-48 3111 HJ Schiedam tel.: 010 - 4268717 Westhavenplaats 3 Vlaardingen 3 434.60.16 Schiedam - Wethouder ir.Chr. Zij develd wist de raadscommissie voor cultuur verleden week te melden dat Hans Paalman bin nenkort terugkeert in het Stede lijk Museum, maar de gewezen directeur weet zelf van niets, blijkt nu. „Ik ben nog steeds in dienst van de gemeente, maar ik heb al bijna een jaar niks van mijn superieuren vernomen. Ik ben onzorgvuldig en onbeleefd behandeld." Bij het aanbieden van zijn rap port over de toekomst van het Stedelijk Museum deed interim directeur A. Metaal de aanbeve ling om zijn voorganger tijdelijk terug te roepen. Volgens Metaal heeft Paalman als enige de ken nis in huis om de waardevolle museumcollectie te beschrijven. „We zien de vroegere museumdi recteur dus binnenkort weer te rug," meldde de wethouder. Dat was een verrassende mededeling van Zijdeveld, wiens eerste opval lende daad als cultuurwethouder verleden jaar bestond uit het op non-actief stellen van Hans Paal man. „Over mijn vertrek als museum directeur had ik een afspraak ge maakt met wethouder Hafkamp," zegt Paalman. „Door mij terug te trekken als directeur zou ik ruim te bieden aan de opzet van een overkoepelende Dienst voor Kunst en Cultuur. De laatste an derhalf jaar voor mijn pensioen zou ik dan slijten met het inven tariseren en het beschrijven van de museumcollectie." Van de laatste afspraak kwam niets terecht, want bij de wisse ling van de bestuursmacht bleek Hafkamps opvolger Chr. Zijde veld geen prijs te stellen op de aanwezigheid van Paalman in het museum. De toorn van de wet houder was gewekt door een serie interviews, waarin Paalman felle kritiek uitte op zijn beoogde op volger Pierre Janssen en het ge meentelijk cultuurbeleid. In politiek-Schiedam was het al langer een publiek geheim dat het gemeentebestuur van de di recteur afwilde. Volgens zijn su perieuren voerde de directeur een chaotisch personeelsbeleid. Verder werden hem de perikelen rond twee tentoonstellingen ern stig aangerekend. Na perspubli caties werd Paalman gedwongen een kritiekloze tentoonstelling over de van antisemitisme ver dachte schrijver J.K. Huysmans af te breken. Een jaar later be zorgde de chaotische voorberei ding van de tentoonstelling Bida I Kolo het gemeentebestuur hart kloppingen. Kort nadat koningin Beatrix had laten weten dat zij de tentoonstelling van Antilliaanse kunst wilde bezoeken, liet Paal man zijn bazen weten dat hij geen kans zag de aangekondigde ten toonstelling te organiseren „Na die hele toestand heeft men kennelijk gezegd dat ik niet meer nodig was in het museum," blikt de voormalig directeur terug op de tumultueuze maanden voor zijn vertrek in mei 1990. „Zijde veld noemde me destijds een- ambteloos burger uit Haarlem, Om de zaak niet verder op de spits te drijven ben ik daarom na mijn vertrek als directeur maar thuisgebleven." In de eerste tien maanden na zijn verbanning heeft Paalman nooit meer wat van de wethouder nomen. „Ik heb nog wel de discu over de toekomst van het r., seurn bijgewoond. Ik maak me nog steeds grote zorgen en dan met name over het personeeL Maar aan de andere kant heb ik geen zin om een oude verzuurde man te worden. Daarom heb ik langzamerhand wat meer afstand genomen." Sclncujti'Uvev.eg 35 3134 BA V|jjrtimg<.n tiïlcföon 010-4352349 goudsmid/juwelier

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2