Waterweg 13 Donorcentrum Vlaardingen wil naar 7000 bloedgevers Burgemeester: excuusbrief naar Shell 'Sociale vernieuwing gaat veel te langzaam Hardlopers bijgeschoold Politie in de strijd tegen fietsendiefstal Ketting van danseres Pavlova gestolen Disco-eigenaren melden zich CDA zeer ontevreden over rood/groene college Olieregen spettert over huizen Westwijk-bewoners Kelly wint bouwdoos met ballon Foutparkeren wordt duurder Lust >-« Rotterdams Dagblad Woensdag 3 april 1991 Dordrecht - De politie in de re gio Zuid-Holland-Zuid gaat de strijd aanbinden met fietsendie ven. Het streven is het aantal diefstallen drastisch te vermin deren. De politie neemt dit initi atief omdat uit een bevolkings enquête is gebleken dat deze vorm van criminaliteit als zeer ergerlijk wordt ervaren. Boven dien is het aantal (aangegeven) fietsendiefstallen de laatste ja ren enorm gestegen. De politie wil in de strijd tegen de fietsendiefstallen verschil lende acties ondernemen. Daar bij wordt gedacht aan voorlich ting, fietsgraveeracties, het opti maliseren van de registratie van gevonden fietsen, gerichte fiets- controles en het opsporen van helers. Aangehouden verdach ten kunnen rekenen op een lik- op-stuk-beleid van justitie. In de regio Zuid-Holland-Zuid werden vorig jaar bijna 5500 fietsen gestolen. Het jaar daar voor waren dat er nog 5028 en in 1988 'nog maar' 4242. De politie gaat er bovendien van uit dat het aantal fietsendiefstallen nog veel hoger ligt omdat veel men- "sen geen aangifte doen van de diefstal van hun tweewieler. Om te voorkomen dat fietsen wor den gestolen, wil de politie ook andere instanties bij de actie be trekken. De Nederlandse Spoor wegen zal worden gevraagd de omgeving van stations minder diefstalgevoelig te maken. Aan gemeenten wordt gevraagd voorzieningen te treffen, zoals bewaakte fietsenstallingen en het aanpassen van groenvoor zieningen en verlichting. Ook de dieven en helers worden niet vergeten door de politie. Het houden van gerichte fiets- controles en het opsporen van helers moet het aantal diefstal len eveneens verminderen. Rij wielhandelaren kunnen hun medewerking verlenen door af geleverde fietsen te merken. Toch kunnen ook de eigenaren van een fiets een steentje bijdra gen, want nog steeds worden veel fietsen niet op slot gezet. Als de fiets die op slot staat toch wordt gestolen, kan een inge vulde registratiekaart handig zijn bij de aangifte. Aan de hand van deze kaart is het voor de po litie vaak ook makkelijker de gestolen fietsen op te sporen. De actie van de politie loopt nog door tot 1 oktober. De gestolen ketting. Foto anp. Rotterdam - Een ketting die heeft toebehoord aan de be- - roemde Russische danseres Anna Pavlova is ontvreemd tij dens een expositie in het Rotter damse Hilton hoteL De dader «heeft het sieraad uit een glazen -vitrine gehaald, evenals een drieluik van de hand van Jean Thomassen waarop Pavlova staat afgebeeld tijdens het voe ren van zwanen. Dit heeft Tho massen dinsdag meegedeeld. De diefstal is vermoedelijk al gepleegd op woensdag 26 maart. Een speuractie van de bewa kingsdienst van het hotel heeft niets opgeleverd. De ketting is het eigendom van het Nederlands Theater Insti tuut (NTI) in Amsterdam. De verzekerde waarde bedraagt tweehonderd gulden. Volgens M. Wildeman van het Neder lands Instituut voor de Dans is het sieraad echter vooral van cultuur-historische waarde en onvervangbaar. „Wij zijn bang dat de dader de ketting zal weg gooien als hij ontdekt dat het niet eens echt goud is." Die angst heeft ertoe geleid dat het NTI andere Pavlova-attribu- ten, zoals een tweede ketting, een paar oorbellen, een bronzen beeld en een balletschoen, heeft teruggehaald uit Rotterdam. Het verhaal gaat dat Anna Pa vlova het sieraad vermoedelijk in de twintiger jaren heeft ge kregen van een Indiase maha- radja. Het is een zeventig centi meter lange, dubbele goudkleu rige ketting met een ronde pen dant van jade dat op borsthoog te hangt. Aan weerszijden van de ketting zijn slangekopjes be vestigd die in de bek kwastjes van gouddraad vasthouden en die zijn bezet met glinsterende steentjes. - va De door Jean Thomassen en John Heijnemans opgezette rei zende expositie over de in 1881 in Sint Petersburg geboren Anna Pavlova startte op 2 janua ri in hotel Des Indes in Den Haag. Daar blies Pavlova op 23 januari 1931 de laatste adem uit, aan de vooravond van haar af- scheidstoemee die in Neder land zou beginnen. Zestig'jaar later, op haar sterfdag, onthul den sir Michael Jenkins en Alexander Chickvaidze, ambas sadeurs van Engeland en van de Sovjetunie, een portret van Pa vlova in Des Indes. De expositie bestond onder meer uit de attributen die ooit aan Pavlova hebben toebehoord en door de impresario Ernst Kraus zijn nagelaten aan het Nederlands Theater Instituut. Verder waren er ruim twintig schilderijen van de hand van kunstenares Ine Veen te zien. Van 7 maart tot eind mei zou de expositie in Rotterdam te zien zijn en daarna in het Amster damse Hilton. Het is, zo ver klaart Jean Thomassen, zeer on zeker geworden of de plannen voor Amsterdam en mogelijk ook België en Londen nog kun nen doorgaan. De expositie is drastisch uitgekleed nu het NTI heeft besloten om zijn eigen dommen uit veiligheidsoverwe gingen terug te halen. Wildeman spreekt de hoop uit dat de dader de ketting niet zal weggooien maar - desnoods ano niem - terug bezorgen. „En mocht het sieraad toch in de gracht belanden, dan hoop ik dat de dader ons op z'n minst laat weten waar..." Oud-Bdjeriand - De twee eige- naren van discotheek Rustburg in Oud-Beijerland hebben zich gisteren bij de politie in die plaats gemeld De twee zijn de afgelopen tien dagen 'voort vluchtig' geweest omdat zij wer den gezocht voor hun aandeel in een vechtpartij. Deze vechtpar tij vond in de nacht van 22 op 23 maart plaats bij de woning van burgemeester Chris Leeuwe in Oud-Beijerland Tijdens de vechtpartij hebben eigenaar Jan Nijhof en zijn com pagnon Piet Kleijn de benen ge nomen. Zij werden daarom ge zocht door de politie. Nijhof wordt onder meer beschuldigd van opruiing en openlijke ge weldpleging. „Ik ben daar zo van geschrokken, dat ik er voor heb gezorgd dat de politie mij de afgelopen tien dagen niet kon vinden", liet Nijhof gistermor gen weten. Naar aanleiding van de vecht partij heeft burgemeester Leeu we besloten dat de discotheek vier weken dicht moet ALS HET OM DE NATUUR GAAT Of het nu gaat om het aanplanten van knotwilgen, om het beschermen van een oeverzwaluwkolonie of om het opvangen win zieke vogels, de Vogelwacht Is paraat Feitelijk kun je het zo gek niet noemen of de Vogelwacht is aktief daar waar de natuur In het geding is. Dat betekent meestal; concessies doen, in de buidel tas ten en vooral, schouders eronder. Uw hulp is daarbij onontbeerlijk. Steun ons, geef u op aïs vrij williger o( jtort een bljdrafe opgiroi 550.30.20 STICHTING NATUUR- EN VOGELWACHT Weerdestein 41:3328 MX Dordrecht: Tel. 078-114883 Vlaardingen - De anderhalf jaar geleden gestarte donorwervings actie van de bloedbank in de regio Rotterdam heeft in Vlaardingen vooralsnog niet het gewenste re sultaat opgeleverd. De doelstel ling, het totaal aantal bloedgevers van de donorcentra Spijkenïsse, Vlaardingen, Gouda, Rotterdam- Zuid en Rotterdam-Westersingel op te vijzelen naar 50.000, blijft echter gehandhaafd. Over vier jaar wil men zelfs tienduizend do noren meer geregistreerd heb ben. Het in De Pelikaan, bet tijdschrift voor donoren van de Rode Kruis- bloedbank, genoemde 'superto taal.' moet worden gerealiseerd volgens een verdeelsleutel per donorcentrum. Het streven daar bij is onder meer een Vlaardingse groei naar tienduizend leden. Mo menteel zijn er in de hanngstad iets meer dan zesduizend mensen die enkele keren per jaar bloed la ten aftappen. Gezien het grote verzorgingsgebied dat Vlaardin gen, Schiedam, Maassluis en Voome Putten beslaat, verwacht men in de Vlaardingse dependen ce dit jaar zevenduizend donoren te mogen verwelkomen. „Voorlopig zullen we het moeten hebben van donoren die anderen zo ver moeten krijgen ook bloed te gaan geven," verklaart woord voerster mevrouw Ouwerhand. „Want wervingsacties op scholen en braderieën hebben nauwelijks aanmeldingen opgeleverd, Om de actie toch enigszins onder de aan dacht te brengen worden m tal van openbare gelegenheden pos ters opgehangen en promotiefol ders neergelegd." In alle donorcentra worden de bloedgevers op de hoogte gehou den van de eventuele 'ledenaan- was'. Er hangen grote thermome ters waarop de actuele stand van .zaken nauwkeurig wordt bijge houden. Vlaardingen - Burgemeester Van Lier heeft Shell Nederland BV een excuusbrief geschreven naar aanleiding van de uitlatingen die een ambtenaar van de gemeente Vlaardingen kortgeleden deed over het sportpark Vijfsluizen, ei gendom van de oliemaatschappij Shell bevestigt de ontvangst van het schrijven. Mr, Peters, hoofd van de afdeling Algemene Bestuurlijke en Econo mische Zaken op het stadhuis, verklaarde dat de oliemaatschap pij vast wel van het sportpark af zou willen. De gemeente zou het complex willen gebruiken voor de bouw van kantorenflats. De grond wordt in vakjargon een Al- lokatie genoemd, wat betekent dat het een zeer heeft. Gedacht werd dat de oliemaat- schappij m principe bereid zou' zijn het in de jaren vijftig aam legde park te verkopen „De sofie dat bedrijven hun persons van de wieg tot het graf verzorgen en m de watten leggen, wordt langzamerhand verlaten," luidi het toen. Maar Shell wil Vijfsluizen hele maal niet afstoten, leerde navraa? bij de oliemaatschappij. Men was hogelijk verbaasd over de optó stadhuis gedane suggestie Met de excuusbrief is men tevredei „We hebben het verder voor fetj. msgeving aangenomen," i een woordvoerder van Shell Schiedam - Het CDA is zeer onte vreden over de prestaties van het rood/groene college op het gebied van de sociale vernieuwing. „Wij vinden het diep treurig dat de doelgroepen de dupe zullen zijn van het falen van de organisatori sche opzet," beklaagt raadslid Seis zich in een brief aan wethou der Van Kleef. Bijna een jaar na het aantreden van het college heeft de stad vol gens de grootste oppositiepartij nog maar weinig gemerkt van de met veel aplomb aangekondigde verbeteringen' in de stad. Bij de start kondigden PvdA, D66 en Groen Links aan dat ze de proble men in de stad met veel daad kracht gingen aanpakken. Het verbeteren van de werkgele genheid, de ambtelijke efficiency en het milieu werden tot speer punten van het nieuwe college uitgeroepen. De sociale vernieu wing werd destijds gezien als een instrument om deze doelstellin gen te bereiken. Maar mefdie sociale vernieuwing wil het niet erg vlotten. Het colle ge is weliswaar met enkele plan nen gekomen, maar volgens het CDA zijn deze voorstellen aller minst 'vernieuwend en fris'. Raadslid Seis vermoedt dat de problemen gedeeltelijk worden veroorzaakt door organistorische problemen op het stadskantoor. In haar brief eist het CDA, dat het op korte termijn wordt geïnfor meerd over de interne problemen op het stadskantoor. Verantwoor delijk wethouder Hans van Kleef heeft wel de fracties van de colle ge-partijen ingelicht, maar deze handelwijze is volgens Seis in strijd met de 'geest van de sociale vernieuwing'. Van Kleef stelde ooit, dat het proces een verant woordelijkheid is voor de gehele gemeenteraad. Moeite De kritiek van het CDA staat niet op zichzelf, want verschillende raadsleden van de coalitieparty- en hebben ook grote moeite met het gebrek aan bestuurlijke daad kracht. Volgens mevrouw Sam- kalden is ook de PvdA-fractie ont stemd over de gang van zaken. „Tot dusver slaagt de wethouder er niet in, de afgesproken termij nen na te komen. Van Kleef kon digde aan dat de eerste projecten op het gebied van scholing, werk gelegenheid en wijk- en buurtbe heer binnen drie maanden zou den draaien. Het definitieve plan voor de sociale vernieuwing is er echter nog steeds niet." Verleden week presenteerde de wethouder de raadscommissie wel een lijst met werkgelegen heidsprojecten. In de opsomming komen 102 arbeidsplaatsen voor, die in de afgelopen tijd zijn ge creëerd vanuit de verschillende pofies voor werkgelegenheid. „In de lijst staat echter niets nieuws," zegt Noor Samkalden. „In de eer dere plannen werd gesproken over de komst van dertig conciër ges op scholenen in buurthuizen. Van deze plannen heb ik nog niks teruggezien." Op het vlak van de werkgelegen heid kan Van Kleef als excuus aanvoeren dat er veel tijd is heen gegaan met het opzetten van de Stichting Maatwerk, een regiona le instelling voor de arbeidsbe middelingvoor langdurig werklo zen. Twist Hans van Heef erkent, dat de Schiedammers als gevolg ran de bestuurlijke beslommeringen nog maar weinighebben gemerkt van de sociale vernieuwing. „De problemen zijn gedeeltelijk terug te voeren op een ambtelijke twist. Als college hebben we gekozen van een integrale aanpak, maar een aantal ambtenaren wil de ta ken gewoon aan de eigen dienst toevoegen. Dat is niet acceptabel, maar deze problemen hebben wel de nodige vertraging veroor zaakt" Volgens de wethouder schijnt er echter licht aan het eind van de tunnel „Deze maand mogen we beginnen met het aanstellen van schoolconciërges en andere initi atieven staan ook op stapel. Het college heeft zich wat verkeken op het tempo, maar we zijn nog steeds enthousiast." De gedupeerde Wlm de Held: 'Die oliespetters, dat kan toch niet? En niemand doet wat'f Foto Roel Dijkstra Maassluis - Een onstuitbare re gen van oliespetters is gisteren onverwacht over hun buurtje neergedaald, dus de bewoners van de Houtzaagmolen en omge ving in Maassluis zijn des dui vels. Temeer daar niemand heeft geprobeerd te helpen. De overlast begon met heiwerk zaamheden, recht tegenover de Houtzaagmolen. „Zonder voor zorgsmaatregelen zijn ze aan het werk gegaan, de heiers," vertelt „Ma, Ik heb de eerste prijs!" Dolgelukkig was Kelly Vllelander (11) uit Vlaardingen met de grote lego-bouwdoos die ze had gewonnen met een ballonwedstrijd. Had ze Jets om mee te spelen deze yrlje dagen In de paasvakantie. Het dolgelukkige meisje kreeg de prijs eind vorige week. „Ze vond het hartstikke leuk," verzekert haar moeder. „Ze stond bil de deur al te roepen dat ze had gewonnen." Aannemer isolex BV had de prijzen beschikbaar gesteld In verband met de start van de renovatie werkzaamheden in de Vlaardingse wijk Sabberspolder. Die vond 1 maart plaats, bij welke gelegen heid kinderen van de basisschool De Doorloper niet minder dan 500 ballonnen loslieten. De ballon van Kelly kwam in ttfestzaan neer. De tweede prijs was voor Ursula van der Have en de derde voor Ylldlz Musab. Foto Roel Dijkstra de gedupeerde Wim de HeH „Kijk, een ongeluk kan gebeuren Altijd. Maar dit is geen ongeluk Sterker nog, ze gaan gewoon dra met heien." De bewoner van de Westwijk Maassluis wijst op de tairykeée- spetters. „Hier, een gulden, een rijksdaalder groot. En vla! naast elkaar. Niet een paar, maai alle muren en stoepen zitten on der. Zelfs aan de andere kantra de wijk zitten de spetters. Hetu al de hele dag gaande.'1 Wim de Held zegt naar de uitvoer der van het werk te zijn g toen bleek wat er gaande was „Maar ik kreeg te horen dat ik A bouwer, Nevoco Woningbouw maar aansprakelijk moest stó len" De Maassluizenaar nam vervet gens contact cp met ambtenara van bouw- en woningtoezicjit Maar ook daar kreeg hij nul op re kest. Vervolgens werd de poto gebeld. Resultaat: hetzelfde fc ken en pak. Geen hulp, „Dus als ik met een emmer otf door Maassluis ga lopen en i! gooi overal wat olie op, kunflen a me niets maken," concludeert Wim de Held. „Dat klopt tod niet?" De huizen in de westelijke pud van de Westwijk zijn vrij nieuw, nog geen twee jaar oud. Maar na al is zeker dat het houtwerk op nieuw in de verf moet worden ge zet, los van de reiniging van df gevels die moet plaats vinden ft bewoners vragen zich af of ze dit ook allemaal zelf moeten beta len? Een omkapping is niet bij de heis telling gebruikt. „Niets van zien," aldus Wim de Héii wordt maar stomweg geheid-" De bewoners laten het er niet oi zitten. De bouwer kan een bne op zijn bureau verwachten waarffl hij aansprakelijk wordt gesteld Politie en bouw- en woningt# zicht zullen ook aan hun moir? getrokken blijven worden. „Want dit kan toch niet!" vraag Wim de Held zich hardop af. .maar, zonder dat daar wat tel wordt ondernomen?" Uiteindelijk is vanmorgen vroei besloten toch maar niet opnieifl te gaan heien. Eerst zullen depfl blemen worden bekeken. Vlaardingen - Automobilisten kunnen een fikse geldboete ver wachten als zij hun auto, zonder aan de finaciële verplichtingen te hebben voldaan, bij een parkeer- meter of parkeerautomaat laten staan. De nieuwe bepaling die in het op 1 april herziene Tiesluit wegslepen van voertuigen' is op genomen, betekent dat automobi listen die hun voertuig langer dan toegestaan op een dergelijke par keerplaats achterlaten, niet al leen een bon maar ook een flinke rekening tegemoet kunnen zien. Staat een auto op een 'betaalde' parkeerplaats langer dan een pe riode van 48 uur zonder dat de meter parkeertijd aangeeft of een geldig betalingsbewijs zichtbaar in het voertuig aanwezig is, dan wordt die weggesleept. De daar mee gepaard gaande tarieven zyn drastisch verhoogd. De voorrij- kosten van de kraanwagen, hon derd gulden, zyn ongewijzigd ge bleven. De sleepkosten, voorheen nog vijftig gulden ongeacht af stand en tijd, bedragen dertig gul den voor het eerste kwartier met daarna vijf piek per vijf minuten. Tevens wordt er per gemaakte ki lometer 7,50 gulden in rekening gebracht. De vergoeding voor het bewaren van een voertuig kost de bezitter 17,50 gulden per twaalf uur of een gedeelteervan. Vlaardingen - Vlaardingse hardlo pers kunnen, dankzij een initia tiefvan het Bureau Sportieve Re creatie, hun looptechniek verbe teren. In samenwerking met Emous-sport en de atletiekvere niging Fortuna is een loopscho- lmg-project' opgezet met als doel regelmatig terugkerende blessu res te voorkomen. De nieuwe acti viteit gaat op 8 april van start. Onder loopscholing verstaat men het verbeteren van de techniek van het hardlopen. Bij veel men sen die de hardloopsport beoefe nen laat deze techniek namelijk sterk te wensen over. Dit is veelal het geval bij hardlopers die niet bij een vereniging zijn aangeslo ten. Al wordt er gedacht dat er bij de eenvoudige manier van voort bewegen maar weinig fout kan gaan, kunnen blessures bij het hardlopen toch makkelijk ont staan, Verkeerde beenstrekking, foutieve voetplaatsing en een on juiste houding zijn enkele simpe le voorbeelden van fouten die er tijdens het hardlopen worden ge maakt. In de kantine van atletiekvereni ging Fortuna aan de Mamixlaan wordt maandag 8 april van 19.00 tot 22.00 uur een open avond ge houden waarbij informatie wordt verstrekt over de cursus loop scholing en men advies betreffen de loopschoenen- en kleding kan inwinnen. Om 21.00 uur kunnen liefhebbers deelnemen aan de gratis proeftraining waarna men zich voor de cursus kan uisetol ven. De cursus die op 15 april begjj en tien trainingen behelst, Wf op maandagavonden geto op de atletiekbaan van FortJJ en kost dertig gulden. De hai# pers krijgen les van een loopt$ ner waarbij de looptechniek PPJ deo-film wordt vastgelegd, in beelden worden naderhand bg ken en besproken in de kan van de atletiekvereniging.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2