Waterweg 13 Weer jeugdhulp in Schiedam Bedrijven zullen ogb terugvorderen Unitcentre kiest vöor Maasvlakte Discodreunen in Zwembad Zuid Woningbedrijf beantwoordt in wijk vragen Vara roemt Henk Krabben Ondernemers in verzet tegen plan wandelroute Vrouw verwaarloost haar huisdieren .Kantoren in IJsselmonde Hans Barend overleden Auto rijdt weg met LPG-slang Samenwerkingsverband heet nu Centrum Jeugdhulpverlening 'Over ons belang wordt totaal niet gesproken op het stadhuis' mwm_ Vijf auto's bij aanrijding beschadigd Motor gestolen uit plezierboot Gabor opent recreatiegebied Motorrijder uit de bocht Magere buit na inbraak Even weg, auto weg Geld weg na inbraak Rotterdams Dagblad Donderdag 4 apnl 1991 Rotterdam - Bedrijven in het Rotterdamse haven- en industrie gebied die de afgelopen jaren te veel onroerend-goedbelastmg hebben betaald, zullen dit van de gemeente terugvorderen. Dat zegt directeur mr J. Hansen van de bedrijvenorganisatie stichting Europoort Botlek Belangen (EBB) in een reactie op de onthul ling in het Rotterdams Dagblad van gisteren, dat er taxatiefouten zijn gemaakt bij het vaststellen van de waarde van bedrijfscom- plexen. Hansen schat dat het bij terugbe taling zal gaan om een bedrag tus sen de vijftien en twintig miljoen gulden. Op basis van de nieuwe taxaties wordt geschat dat Rotter dam in totaal zeker 35 miljoen gulden per jaar te veel aan ogb op strijkt. De bij EBB aangesloten bedrijven - zo'n honderd grote - staan niet te trappelen om de ge meente Rotterdam voor de rech ter te dagen. „We willen het liefst proberen de zaak in den minne te schikken. Maar als dat niet moge lijk blijkt dan moetje toch andere stappen overwegen, al doen we dat liever niet tegenover onze huisbaas. Maar het verschil is zo verschrikkelijk groot, dat laat je niet zitten vanwege de lieve vre de." Volgens Hansen is het bij het ge meentebestuur al zeker een jaar bekend dat bedrijven het abso luut niet eens zijn met de vast stelling van de onroerend-goed- belasting. Wethouder De Rijk van Rotter dam, die de portefeuille financiën beheert, wilde nog niet reageren op de financiële strop die de ge meente bedreigt. Zij wil zich eerst grondig in de zaak verdiepen al vorens met een reactie te komen. Spijkenlsse - De dienst gemeentewerken heeft gisteren een vracht wagen vol met vuil weggehaald bij een woning aan de Meeldijk in Spijkenisse. Ook werden rond de woningen 39 slecht verzorgde kat ten gevonden. f De meeste huisdieren waren ziek en hadden last van niesziekte. Sommige katten hadden hersenvliesontsteking, terwijl er een met gebroken pootjes rondliep. Het beestje liep noodgedwongen op zijn knieën. Bovendien werd in een verwaarloosde volière een aantal dode kippen en vogels aangetroffen. Tegen de 65-jarige eigenaresse van de dierenschare is proces-ver baal opgemaakt. De vrouw gaf als argument voor de slechte verzor- „ging dat ze wegens een verbouwing van haar woning geen tijd en geld had om de beestjes te verzorgen. In de buurt van de woning staan op dit moment enkele vanghokken om. alle nog loslopende katten te pakken te krijgen. Het is goed mo- - gelijk dat ook.goed verzorgde katten van buurtbewoners in de hok ken lopen.-Mensen die hun huisdiertje kwijt zijn kunnen daarom contact opnemen met de politie. Botterdam - Het stuwadoors- bedrijf Uniteentre gaat defini tief een containerterminal bouwen op de Maasvlakte. Sr is optie genomen op een ter rein van ongeveer360.000 vier- Jtante meter, op de noordelijke •Ikop van Rotterdams meest "westelijk, gelegen havenge- De terminal komt aan de te '^verlengen Achtste Petroleum- haven te liggen, naast het ter- rein-van de Maasvlakte Olie Terminal en niet al te ver van ■j.deDelta-temünalvanECT. ji-De terminal van Unitcentre, -ïdie een kade. met een lengte van zeshonderd meter krijgt, ,tj-zal zo'n tweehonderd miljoen, gulden gaan kosten. Het pro- "rject kan volgens Unitcentre- '-'direeteuT K. de Jong in twee «Ijaar tijd worden gerealiseerd. .s-Het tijdstip waarop de bouw tSJran de terminal begint, hangt mede af van de bezetting van de containertenninals die Hpitcentre op Heijplaat en op .de pieren 6 en 7 aan de Waal haven exploiteert. Uniteentre is daar bezig met een reorganistie van de vesti gingen en met de invulling van de uitgebreide pier 6. Op deze pier wordt onder meer ook het Russische container- reparatiebedrijf Morcon ge vestigd Het daar ai vele jaren gevestigde sehrootbeddjf Hol- landia verhuist binnenkort naar de Hejjplaat-vestiging van Unitcentre. De verdere groei van de con tainerpakketten die Unitcen tre behandelt - vorig jaar ging het om ruim vijfhonderddui zend containers - kan in de nabije toekomst niet meer worden opgevangen in het Waalhaven-gebied. Vandaar het besluit om tezij- nertijd met een terminal naar de Maasvlakte te gaan. Unitcentre heeft in de Rotter damse haven twintig percent van de totale containerover slag in handen. Het bedrijf hoort daarmee tot de tien grootste ondernemin gen in zijn soort ter wereid. ip Botterdam - Aan het Kreekhui- 1 zenplein in IJsselmonde komt een nieuw kantoorgebouw. De - bouw begint officieel vrijdag- „morgen om 11 uur met het slaan van deeerstepaal. Het gebouw heet Kantoren huis Kreekhuizenplein. Twee bedrijven zullen zich eind dit jaar in het gebouw vestigen: Det Norske Veritas Industry (petrochemie) en SCAC Neder land BV (transport). Het Noor se bedrijf vestigt in IJsselmon de zijn hoofdkantoor voor Ne derland. Hierdoor komen zijn kantoren in Schiedam, Vlaar- dingen en Zwijndrecht te ver vallen. Het kantoorgebouw wordt op getrokken uit grijze takste nen en blauw gemoffelde ko zijnen. Het is ontworpen door ir. G. Groot Zwaaftink, volgens 'een opzet van EGM architec ten uit Dordrecht. Rotterdam - Stafmedewerker Hans Barend van de WV Rot terdam Is maandag na een langdurige ziekte overleden. 4 Hij is 52 jaar geworden. Ba- i rend verzorgde voor de VWde contacten met allerlei instan- ties en groeperingen. Bekend werd hij vooral eind van de jaren zeventig door het f organiseren van allerlei activi teiten op het Stadhuisplein. „Ik hou van deze stad. Ik ben er gek op," zei hij ooit in een interview. „Mijn liefste wens? Dat het publiek méér in deze stad gaat leven. Dat het ook 's avonds de straat opkomt," Hans Barend wordt morgen middag cm drie uur gecre meerd j\ het crematorium Hofwijk ian de Delftweg in Gverscfcie. Ridderkerk - De politie van Ridderkerk zag gisteren op de rijksweg A16 in de richting van Rotterdam een auto stoppen waarachter een 'navelstreng5 bengelde. Nader onderzoek leerde dat het ging om een vulslang van de LPG-tankinstaiiatie van het Shell-station aan de snelweg bij Hendrik-Ido-Ambacht. De bestuurder, een 25-jarige Hagenaar, was vergeten de slang na het tanken los te koppelen. Bü het wegrijden brak de slang als een elas tiekje. Pas terug op de snelweg kreeg hij in de gaten dat er iets mis 'Wgens de politie is er overigens nauwelijks gevaar geweest bij het tanktetion. Een LPG-timk kent meerdere beveiligingen waarbij ook rekening is gehouden met dit soort vergeetachtigheden. De disco dreunde behoorlijk. Niet dat er direct golfslag door ontstond In Zwembad Zuid in Schiedam, maar zachte muziek klinkt anders. De disco moest ook hard staan, want die was er speciaal voor de jeugd. Voor vier plek konden Jongeren gistermiddag zwemmend van eigentijdse muziek genieten. Een traditie In het bad aan de West- frankelandsedljk, een genoegen voor de 2wemjeugd. Er was één probleem; onder water zwemmen ging niet als je van de muziek wilde genieten, want daar hoorde je hoegenaamd niets meer. Foto Fotobureau Roel Dijkstra Vlaardingen - Het Gemeentelijk Woningbedrijf van Vlaardmgen beantwoordt sinds vandaag in twee wijken middels een spreek uur vragen over wat er met haar woningcomplexen gebeurt en over het wijkbeheer Technische en sociale beheerders van de ge meentelijke dienst kunnen daar voor worden aangeschoten in de panden Prof Rutgersstraat 304 en Rotterdamseweg 21 Vandaag was op eerstgenoemde lokatie het eerste spreekuur. Be woners konden daar terecht mei vragen over de complexen 333 Sothwonmgen, 512 woningen Dura-Coignet en 780 PLN-wojiib' gen Deze maand volgt nog een bew» nerskrant van het Gemeentelij!; Woningbedrijf Genoemde panden worden col gebruikt door bewoners-organi saties Bij hen kunnen wijkbewo ners eveneens terecht met klachten en suggesties Vlaardingen - Ex-raadslid Henk Krabben van de PvdA wordt lid van verdienste van de Vara. Het hoofdbestuur van de omroep heeft voorgesteld de Vlaardmger die onderscheiding te geven en de Raad van Toezicht, Beleid en Advies heeft dat advies overgeno men Henk Krabben wordt onderschei den vanwege zijn 'aanzienlijke verdiensten op afdelings- en pro vinciaal niveau gedurende vele jarenHet hoofdbestuur meent dat hij 'aan het herstel van de Vara een belangrijke bydrage heeft geleverd5 Schiedam - In hetBoddaert Centrum te Schiedam is kort gele den het Centrum Jeugdhulpverlening van start gegaan, een samenwerkingsverband van het Jongeren Advies Centrum (JAC) te Vlaardingen en de Stichting Jeugd en Gezin te Rot terdam. Het centrum wil hulp bieden aan jongeren én oude ren. De ondergang van de jongeren- hulp-organisatie Jizz in Schie dam ligt ten grondslag aan de komst van het Centrum Jeugd hulpverlening. Anderhalf jaar ge leden werd de subsidiering van het Jizz stopgezet door het minis terie van WVC. Petra Borger van het JAC te Vlaardingen; „Toen hebben wij die subsidie gevraagd voor een steunpunt in Schiedam. We kre gen te horen dat we die konden krijgen, maar dat we wel moesten samenwerken met de Stichting- Jeugd en Gezin, De overheid wil namelijk naar grootschaliger voorzieningen in de hulpverle ning." Die grootschaligheid uit zich nog niet in het onderkomen van het Centrum Jeugdhulpverlening, een kamertje in het Boddaert Centrum. Er wordt uitgekeken naar een eigen onderkomen, maar omdat de subsidie laag is zai ook de huur laag moeten zijn. Dat maakt de spoeling dun. Het JAC in Vlaardingen deelt de hulpverlening in in twee catego rieën; die van eenvoudige aard en de meer uitgebreide hulp, bij voorbeeld bij uithuisplaatsingen. Vorig jaar werd 110 keer op het JAC een beroep gedaan voor een voudige hulp. In 102 keer was die bij de andere verzoeken het ge val. Daarbij zaten ook hulpverzoeken uit Schiedam. Petra Borger; „Ook bij het JAC in Rotterdam melden zich jongeren. Du£ er is alle aan leiding om in Schiedam iets te or ganiseren. Het is prettiger om in de eigen omgeving hulp te kun nen vragen." Bij het Centrum Jeugdhulpverle ning kunnen jongeren terecht met vragen over onder meer school, werk, zelfstandig wonen en sexualiteit Ook kunnen ze zich melden als ze weggelopen of weggestuurd zijn. Ouders, die vragen hebben over opvoeden, worden ook geholpen. Het Centrum Jeugdhulpverle ning is open de maandag-, dins dag-, donderdag- en vrijdagoch tend van negen tot twaalf uur. Een afspraak maken hoeft met. Op maandag en vrijdagochtend houdt de Stichting Jeugd en Ge zin spreekuur voor jongeren en ouders. Het JAC zit er iedere dinsdag-en donderdagochtend. Vlaardingen - Zeker vijftig mid denstanders, winkeliers en ande re ondernemers aan de Westha- venkade in Vlaardingen zijn in verzet gekomen tegen de mogelij ke verdwijning van veertig a vijf tig parkeerplaatsen voor hun ne ring, Ze hopen wethouder AMA- ,van Ardenne-van der Hoeven zo ver te krijgen dat ze de plannen tegenhoudt. Het schrappen van de parkeer plaatsen is een uitvloeisel van de plannen om een toensche route aan te leggen tussen het Hof en het Westerhoofd. Daarin is ruimte nodig voor bankjes en kunstob jecten om de route op te fleuren. Ambtenaar Theo Eliasberg van Gemeentewerken vindt het aan tal van veertig a vijftig parkeer plaatsen dat moet verdwijnen 'wel meevallen.' De ondernemers zijn een vol strekt andere mening toegedaan. Een van hen, Sjaak Keijzer van de gelijknamige technische ge reedschappen- en machinehan- del, zegt: „Dit is met acceptabel. Negentig procent van mijn klan ten komt met de auto. Die moeten hier gewoon terecht kunnen. Ik kan die parkeerplaatsen niet mis sen, op geen enkele manier. Het zou een gigantisch omzetverlies voor me betekenen." De ondernemer: „We hopen me vrouw Van Ardenne er nog van te kunnen overtuigen dat verlies van parkeerplaatsen voor ons erg slecht is. We willen duidelijk ma ken waarom we tegen zijn. Ik heb begrepen dat van de plannen nog niet alles vaststaat" De eigenaar van de gereedschap pen zaak wijst er bovendien op dat de technische dienst van PTT-Te- lecom, die onderdak heeft in het voormalige postkantoor, ook tien parkeerplaatsen aan de Westha- venkade claimt vanwege de vele aanloop. Sjaak Keijzer; „Hier heeft Piet van Lopik het voortouw geno men, Hij is gaan enquêteren hoe iedereen er over dacht. We spre ken er allemaal schande van. Want aan de achterkant van de zaken parkeren, zoals is gesugge reerd, kan niet. Het is laden en lossen. Je gaat niet met zware surfplanken of machines hele stukken lopen. Het is geen win kelend publiek hier. Ik denk dat tachtig procent van de mensen hier namens een bedrijf wat koopt." Sjaak Keijzer: „Dit is niet accep tabel, Negentig procent van mijn klanten komt met de auto." Foto Fotobureau Roel Dijkstra. Sjaak Keijzer haalt het Verkeers circulatieplan (VCP) erbij. „Daar is een heleboel inspraak aan voor af gegaan. Toen kwam men met het idee voor eenrichtingsverkeer rond de haven. Dat is toen ver worpen. En nu begint het gesode mieter weer. Al die zaken waren toch uitgediscussieerd?" Ergeren De onderr imer zegt zich eraan te ergeren hoN soms op het stadhuis geredeneer i wordt, ook in ver band met de geplande wandel route. „Dat: wordt gezegd dat er van die prachtige gevels zijn, dat het niets kost urn daarnaar te kij ken Maar dat is niet gratis Daar hebben wij voor gezorgd, zelf be taald. Nee, ze hebben veel fanta sie daar achter die bureaus op het stadhuis. Maar over ons belang wordt totaal niet gesproken." De drie visverwerkingsbedrijven aan de haven hebben al contact gehad met het stadhuis over de problemen. Het verzoek was de zaken voorlopig informeel te hou den. Keijzer en zijn collega's heb ben 26 april een gesprek op het stadhuis. Keijzer: „Het aardige van de ha ven hier is de levendigheid. En dan vooral als de winkels open zijn, want 's zondags is het hier een saaie boel. Nee, ik geloof niet in zo'n wandelgebied. Dat is iets voor het weekeindè, maar dan is er geen kip. Het hele havenge- beuren functioneert dan niet." Sjaak Keijzer zegt uit betrouwba re bron te hebben vernomen dat het idee voor een wandelroute langs de haven al in een vorig col lege aan de orde is geweest en toen van tafel is geveegd. „Op grond van economische belangen en het feit dat het VCP vastlag." - Tijdens een aanrij ding op de kruising Mercunus- straat-3e Industnestraat in Vlaar dingen is gistermiddag schade ontstaan aan vijf auto's. Het onge luk vond tegen vijf uur plaats. De bestuurder van een van de au to's gaf geen vrije doorgang aan een van rechts komende wagen. Door de botsing sloeg een van de auto's om en beschadigde vervol gens dne andere geparkeerde vierwielers. De auto kwam tot stilstand op de motorkap van een van die wagens. De bestuurder een 41-jangei Vlaardmger, L^p letsel op aan zijn gezicht, maa hij kon na behande ling m het Holy-ziekenhuis weer naar huis. De schade aan de auto's is onbe kend. Vlaardingen - Uit een plezierboot, gelegen aan de Kortedijk te Vlaardingen, is een hulpmotor gestolen, evenals een schuurma- chrne en gereedschap. De waarde van de verdwenen goederen is 3700 gulden. Dc hulpmotor lag in de machine kamer. Men is binnengekomen na verwijdering van een dekzeil en het openen van een luik, waar voor een slot werd verbroken. Henk Krabben krijgt de onder scheiding op 12 april tijdens en feestelijke bijeenkomst in de Ni. von-boerderij De Hoogkamer te Vlaardingen Vlaardingen - Iedereen surft er al loopt er hard of geniet anderszins van de aangelegde recreatiemo gelijkheden, maar de officiële opening heeft nog steeds met; plaatsgevonden. Daarom kon.! staatssecretaris Gabor naar Vlaar dingen om het recreatiegebied Vlaardingen-West officieel in ge bruik te stellen. Hij wordt op 23 mei verwacht. De plaatselijke notabelen wachter- hem 's morgens om elf uur Ook vertegenwoordigers van hd Recreatieschap Midden-Delfland; zulten aanwezig zijn Be staatssecretaris heeft de uit nodigmg voor de officiële inge bruikneming ontvangen van de Reconstructiecommissie den-Delfland. Dat is een samen werkingsverband dat bezigisroet de ontwikkeling van het g tussen Vlaardingen en Maassluis. Schiedam - Een 25-jange Vlaai dinger heeft gisteravond met zijn motor een ongeluk gehad op de Westfrankenlandsedijk m Schie dam. De man raakte m een bocht de stoeprand en vloog de bentin Hij is met ernstige verwondingen opgenomen in het Holy-zieken- huis. Vlaardingen - Een bedrag van 95 gulden, een magere buit, is gesto len tijdens een inbraak m eenwfr ning aan de Ernst Casimierstal in Vlaardingen. Men kwam bui nen door de achterdeur te force ren. Gisteren werd van de in braak aangifte gedaan bij de poli tie. Vlaardingen - Een aan de Acao* dreef m Vlaardingen geparl staande auto is dinsdagavon stolen, toen de eigenaar even een uurtje weg was. De afgesloten wa gen, een witte BMW (TX-9B-ZL). had een waarde van 25.000 gul den. Schiedam - Tijdens een inbraak» een winkel aan de Mgr Nolens laan in Schiedam is 150 guk» gestolen. Gisteren werd aanguk gedaan van de inbraak, die inde nacht van dinsdag op woensdags gepleegd. Om binnen te kom® werd een ruit ingeslagen. Uit een kelderbox aan de Nieuwe Damlaan te Schiedam is een 11e renfiets gestolen. Met een val» sleutel was men binnengekomen- TUINIEREN MET VOOR BEDACHTE RADE Groanöwog is export m excltisi»v* tuinaanleg er* renovatie advies ontwerp kantoortuinen .4 75flt5l »oio Ldfl Colignyraan 30 3136 CP Vlaardingen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1