Waterweg 13' Zonne-energie populair op volkstuin Brielle wil meer toeristen trekken BèJÖ gedood opsn Juridische fout van GS Medicijngebruik oorzaak botsing Vlaardinger voelt zich misleid door gemeente j li li 11 Maassluis wil ook referendum Vrijspraak voor smokkel heroïne Hasj op het Hoekse strand 'Ik word nog dagelijks gebeld door mensen die ook mee willen doen' Zuid eist inspraak in jongerenwerk Wijk dreigt met acties als wethouder zijn zin doorzet Supermarkt aan Parallelweg mag Voor f30.000 aan steunf;ude m \ïM M 'Bekijk bouw van sporthal' [il Aanrijding in Beneluxtunnel Werkkleding weggenomen NAUTIK WATERSPORT I Rotterdams Dagblad Dinsdag 23 april 1991 Regio Waterweg: Brede Havenstraat 6, 3l31BCVlaardingen Tlf. 010-4350557/fax 4349754. i - De gemeente Maassluis koerst af op de invoering van een referendum. Nadat de bevolking zich er eerder in meerderheid voor uitsprak (66 procent) hebben gisteravond de fractievoorzitters -uit de gemeenteraad zich achter het idee geschaard. Alleen over de vraag hoe groot de opkomst moet zijn bij een volks raadpleging bestaat nog wat onenigheid tussen de diverse partijen. Alleen D66 meent dat een referendum ook geldig is als de opkomst minder dan 50 procent van de kiesgerechtigden is. De gemeenteraad moet volgende maand deze knoop doorhakken.. Maassluis is dan, na Vlaardingen, Haarlem en Leiden de vierde ge meente in Nederland met een referendum. Brielle - Brielle zou meer moe iten doen om toeristen te trek ken. Voor; heel Voome-Putten geldt trouwens dat het op recrea tiegebied een, grotere rol moet kunnen spelen, stellenburge meester en wethouders van Brielle vast. De positieve - kanten van het eiland, met. veel waterspoftmo- - gelijkheden,; campings eneen bezienswaardige- historische [plaats als Brielle, zijn bij inves teerders in de toeristische bran che Onvoldoende' bekend. Enon- bekend maakt onbemind, zodat planontwikkelaars wegblijven. Gedegen pian Om aan deze negatieve spiraal een eind te maken en het toeris me op een hoger peil te brengen wil de overheid subsidie verle- nen. Dat geld wordt echter pas beschikbaar gesteld als er een gedegen plan op tafel ligt. De Brielse bestuurders willen dan ook zo'n plan laten maken: een zogenoemd Toeristisch 'Re- creatief Ontwikkelingsplan Brielle (Trop-Brielle). Voor 1 de cember moet het worden ingele verd. Snelheid is geboden om de achterstand op toeristisch-recre- atief gebied weg te werken. Brielle heeft niet de kennis in huis het ontwikkelingsplan zelf op te stellen. B en W willen daarvoor het ad viesbureau BRO-Adviseurs in schakelen. Het college heeft de gemeenteraad daarom gevraagd om een krediet van 53.000 gul den. 1 Ridderkerk - Een dertigjarige Belg is vanmorgen even na vijf •uur gedood bij een verkeerson geval op de A16. Door nog vol strekt onbekende oorzaak feed de man ter hoogte' van Hindrik- ido-Ambacht in op de achterkant van een vrachtwagen. Dé pèi-sc-, nenwagen, een Mercedes, sloeg ever de kop en kwam tegen de vangrail tot stilstand. De man raakte bekneld en Overleed ter olaatse. De politie vermoedt dat Ie verongelukte chauffeur, veel te hard heeft.gereden. Er was. nauwelijks verkeer op de rijks weg, rii vrachtwagen, evehée'nsibestüufd? door één Belg, reed metzestig"ki- lometer per uur op dé rechter- baan. Hij had rijn snelheid aan- '- gepast aan het hobbelige weg-;, dek. De 23-jarige chauffeur van de vrachtwagen merkte nauwe lijks iets van het ongeluk: 'Hij. - voelde een lichte klap én zag ver volgens wat vonken in zyn spie- gel. De A16 was na het) ongeluk tot even.voor zes uur gestremd:,; De politie in RiddcVkerk^s.op i zoek naar getuigen cvenet onge luk hebben zien gebeurén. V- Deri Haag [r De afdcling recht spraak van'de Raad van .State heeft Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland (GS) op de vingers getikt in de kwestie rond SJ. Verboon uit Bergschenhoek GS ging te voorspoedig te werk toeh Verboon; betrapt was op illegale opslag van chemicaliën. Verboon kan nu een s'chadevergoedings- procedure beginnen. Door een anonieme tip kwam GS er in 1987 achter dat Verboom op rijn perceel aan de-Boterdorpse- weg in Bergschenhoek chemica liën had opgeslagen! Op 20 maart 1987 rond acht uur 's ochtends zqn ambtenaren van - onder meer - dep)';/mcie onder bege leiding van een colonne voertui gen van één of meer erkende af- valverwerkingsbedrijven op het terrein verschenen. Verboom kreeg een aanschrijving uitge reikt, waarin stond dat de chemi caliën binnen twee uur moesten worden afgevoerd. Als hij in ge-[ breke zou blijven, zoude pro vin- i cie dat zelf doen maar wel voor zijn rekening. Verboon j kreeg mondeling nog een uur cadeau, maar vervolgens - is men gaan verslepen. De ontruimirigsbpera-, tie heeft tot in de nacht geduurd. Verboon was niet erg ingenomen i met de hele operatie. Hjj spande een beroep, aan bij de afddtng rechtspraak van de Raad van State in Den Haag. 'Met succes blykthu. i i .r-•- De rechtspraakafdeling vindt dat Verboon meer tijd geboden had moeten worden zijn zaakjes zelf te regelen. De geboden drie •yur waren wel erg krap. Om die reden heeft de rechtspraakafde- i ling nu de aanschrijving van GS vernietigd. Omdat de chemica- j liën al weg zijn, kan de door de afdeling uitgesproken vernieti ging alleen'leiden tot een civiele scbadevérgóödingsprocedure. Rotterdam - De rechtbank, in Rotterdam heeft vanmorgen een 44-jarige 'man 'vrijgesproken voor zijn vermeende aandeel in de smokkel van heroïne uit Pa kistan. Officier van justitie mr. M. R. Witteyeen eiste twee we- .Ken geleden twee, jaar gevange- hiisstraf. Volgens de officier was de verdachte betrokken bij de in- -voer van tenminste negen post- "pakkeljes, waarin steeds zo'n 250 gram heroïne zat. Maar de recht- bank achtte de verklaring van een achterneef van de verdachte uit Pakistan, waarop mr. Witte- veen zijn requisitoir bouwde, niet stevig genoeg voor een be wezenverklaring. Advocaat mr. E. R. Weening bepleitte twee we ken geleden ook vrijspraak. Vol gens hem heeft de kroongetuige alleen maar geprobeerd zijn cliënt zwartte maken. Hoek van Hofland - Op het Hoekse strand is een pak hasj gevonden fflet een gewicht Van ongeveer 700 gram. Het spul is naar het bureau verdovende middeien'gebracht waar het wordt vernietigd. Een zoek- actiq;heeft geen anders pakken opgeleverd, Wel waarschuwde de Hoekse politie voor alle zekerheid de korpsen van kustgemeenten in [de Omgeving. Ook de rivierpolitie en de kustwacht houden een oogje «ihetzeü. f'[.-' Schiedam - De proef met zonne-energie op volkstuin complex Vijfsluizen in Schie dam is een doorslaand suc ces. Steeds meer tuinders doen hun aggregaat van de hand of maken hun accu ge schikt voor de opslag van mi lieuvriendelijke elektriciteit, die opgewekt wordt door zon necollectoren op het dak. Op bijna honderd van de 419 tuinhuisjes ligt inmiddels zo'n paneel en het eind van de groei is nog lang niet in zicht. De introductie van het nieuwe energiesysteem is voornamelijk de verdienste van Sjaak Osse- waarde, die als lid van inkoop commissie begin 1989 ontdekte dat het ministerie van Economi sche Zaken aantrekkelijke subsi dies verstrekte op de aanschaf van zonnepanelen. Na een eerste voorlichtingsavond, verzorgd door de leverancier, wist Osse- waarde een stuk of dertig collec toren te slijten. Bij een tweede ge legenheid haalde hij nog eens ruim vijftig tuinders over de streep. „En ik word nog bijna dagelijks gebeld door mensen die ook op de lijst willen," aldus Ossewaarde. Maar zo vlot als in het begin gaat bet niet meer. Door de grote be langstelling is enige vertraging ontstaan in de verwerking van de aanvragen. Omdat ambtelijke molens nu eenmaal langzaam malen, duurt het bovendien enige tijd voordat het ministerie een subsidieverzoek goedkeurt. Des ondanks blijft het zonnepaneel razend populair op Vijfsluizen. De oorzaak is tweeërlei. Volgens Sjaak Ossewaarde is zonne-ener gie niet alleen milieuvriendelij ker, maar ook een stuk goedko per dan elektriciteit uit een ag gregaat of uit een accu die thuis regelmatig moet worden opgela den. „Een beetje aggregaat kost 2000 piek, en daar moet je regel matig benzine ingooien. Een zon necollector is net zo duur, maar dankzij de subsidie kom je uit op een nettobedrag van ongeveer 700 gulden. En brandstof heb je niet nodig," rekent Ossewaarde voor. Investering Voor veel tuinders is de bruto- aankoopprijs van 2000 gulden een hele investering. Daarom schiet de vereniging de subsidie van het ministerie, die ongeveer acht maanden op zich laat wach ten, voor. Dat systeem is duidelijk aangeslagen op Vijfsluizen. Over de prestaties van de Sie- mens-collectoren, geleverd door Solar Center Amsterdam, zijn de volsktuinders dik tevreden. „Het werkt fantastisch," zegt Sjaak Os sewaarde. De geleverde stroom is doorgaans voldoende om de ra dio, tv en verlichting in de tuin huisjes aan de praat te houden. Alleen de koelkast, die meer stroom nodig heeft, werkt niet op één collector. „Maar dat is geen probleem, die doet het ook prima op flessengas," weet Ossewaarde. Zelfs bij bewolkte luchten laat het zonnepaneel het niet aftveten. „Want het apparaat werkt niet zo zeer op de zon, als wel op licht. En dat is er altijd v;el in enige mate." 's Winters is het slechts zaak de hoek waarop het paneel op het dak staat bij te stellen - de zon staat dan niet zo hoog aan de hori zon - om toch voldoende stroom te krijgen. Schiedam - De bewonersvereni ging Schiedam-Zuid eist dat zij mag meepraten over de nieuwe formule van het jongerenwerk waaraan momenteel in opdracht van wethouder Bart de Leede wordt gewerkt. In niet mis te ver stane bewoordingen heeft de ver eniging de wethouder laten we ten eenzijdige beslissingen over de toekomst van het jongeren werk niet te zullen accepteren, Zowel bewoners als de jongeren zelf moeten hun zegje kunnen doen, anders is een nieuw beleid bij voorbaat kansloos, schrijft BVSZ-voorzitter Albert Bons in een gepeperde brief aan de wet houder van Groer. Links. Bons, een partijgenoot van wethouder De Leede, is verbaasd dat bewo ners en jongeren niet zijn uitge nodigd voor de gespreksgroep die het jongerenwerk eer- .-inder ge zicht moet geven. I: "rk- ^oep heeft Dc Leede a.-.o-,, tonaren en beroepskraci.uit- het jongerenwerk benoemd. Bons waarschuwt dat er acties zullen volgen als de wijk opnieuw voor voldongen feiten wordt ge plaatst. Dat gebeurde onlangs voor de eerste keer, toen jonge rencentrum De Dijk op last van De Leede werd gesloten. De be wonersvereniging werd over dat besluit niet geraadpleegd. De te lefonische reactie van wethouder De Leede op kritiek vanuit de wijk dat de BVSZ „niet de eerste gesprekspartner" is in dit soort aangelegenheden heeft veel kwaad bloed gezet. Albert Bons: „Ais de wijk niet de eerste ge sprekspartner is in wijkaangele- genheden, wie dan wel?" Een recent gesprek tussen Bons en De Leede heeft weinig veran dering gebracht in de situatie. De wethouder zou bereid zijn de be wonersvereniging eventueel te laten meepraten over de toe komst van het jongerenwerk in Zuid, maar niet over het beleid voor de hele stad. Bons legt zich niet neer bij die beperking. „Wat besloten wordt voor de hele stad heeft ongetwijfeld gevolgen voor de wijk. Ik denk dat een strenge scheidirg tussen wyk en stad niet vol te houden is. Maar afgezien daarvan kun je de jonge ren niet negeren. Als die niet m gen meepraten krijgen ze dus iet.; van bovenaf opgelegd. Dat iets is dan gedoemd te mislukken." Gebakken peren Zuid zit sinds de sluiting van De Dijk met de gebakken peren. Dc jongeren, die vroeger in hun ei gen onderkomen aan r' t,fest- frankelandsedijk bijeen nen, hangen nu in groepjes rond in De Gorzen. Volgens Albert Bons zorgt dat voor veel overlast in de wijk. Mede door de ziekte van be roepskracht Edsai Kok staat het jongerenwerk in Zuid op een zeer laag pitje. Alleen André Wouterse van het clubhuiswerk bemoeit zich nog met de dakloze jeugd. Albert Bons verwondert zich er over dat er nog steeds geen dege lijke visie over het jongerenwerk in Schiedam op tafel ligt. De pro blemen zijn immers al lang be kend. In heel Nederland wordt al geruim?' 'ijd gezocht naar andere werkvormen, omdat de oude me thode - opvang in speciale jeugdcentra - de problemen van de doelgroep alleen maar ver groot. Maar de door wethouder De Leede ingestelde werkgroep heeft nog ongeveer een half jaar nodig om aanbevelingen op pa pier te zetten. De bewonersvere niging in De Gorzen heeft de buik vol van al dat praten. Albert Bons: „De politiek moet ophouden met zeuren en nu eens tot daden over gaan." Op de Frederik Hendriklaan In Vlaardingen moest een 35-jarige man uit Rozenburg gisteravond door de brandv^eer uit z'jn auto worden bevrijd. De man was bij een botsing bekneld geraakt. Hij Mep een gebroken arm, beenletsel en vermoedelijk ook een hersenschudding op. Personeel van de GGD verleende bijstand en bracht het slachtoffer vervolgens naar het Holyziekenhuis. De bestuurder van de tweede auto, een 70-jarige Vlaardinger, raakte slechts licht gewond. Deze automobilist reed op de verkeerde weghelft. Waarschijnlijk verkeerde de man onder invloed van medicijnen. Beide auto's raakten onherstelbaar beschadigd. Foto Fotobureau Roel Dijkstra. Vlaardingen - De Vlaardingse ho venier John Groeneweg is kwaad op de gemeente en vooral op de plantsoenendienst. Ten koste van de herinrichting aan de Amalia van Solmslaan en de Charlotte de Bourbonlaan moeten een kleine 120 bomen verdwijnen. Diverse elzen, iepen, meidoorns, sierap- pels en eiken worden verwijderd en elders gepland. Vooral het feit dat een groot deel van de 68 suikeresdooms inmid dels al is gekapt, heeft bij de 40-ja- rige Groeneweg kwaad bloed ge zet. Hij toont weinig begrip vx>r de werkzaamheden die door de plantsoenendienst en de dienst Gemeentewerken worden uitge voerd en wond zich vorige week dermate op over het gedrag van een opzichter dat hij de man na een woordenwisseling aanvloog. „Met de buurtbewoners hebben we enkele inspraakbijeenkom sten bijgewoond <-n daar werd al leen maar ge?, .en over de her indeling van üo bestrating zegt Groeneweg, die zelf een hove niersbedrijf runt. „Over het za gen van bomen werd niet gespro ken en daarom ben ik van me ning dat we tijdens die inspraaka vonden gewoon zijn misleid." „Dat bemerkte ik vorige week toen ze bij ons aan de Louise de Collignylaan begonnen met de herbestrating. Uit pure belang stelling vroeg ik de dienstdoende opzichter wat ze gingen doen, waarop die man mij een nietszeg gend antwoord gaf. Maar toen ik enkele dagen later zag dat er bo men werden omgezaagd sprak ik de opzichter opnieuw aan waarop ik te verstaan kreeg dat ik moest opsodemieteren." „Ik vond het heel erg dat die bo men zomaar werden afgezaagd en werd gelijk heel erg boos, waarbij ik die man naar zijn keel vloog. Het is nu wel duidelijk dat de be woners om de tuin zijn geleid." Waarnemend hoofdopzichter van de plantsoenendienst K Kaifs- beek houdt er een andere lezing op na. „De buurtbewoners heb- Hovenier John Groeneweg: „Bewoners zijn om de tuin geleid.' Foto Fotobureau Roel Dijkstra ben inspraak gehad betreffende de herinrichting en de daarbij ge paard gaande groenvoorziening," doet hij zijn relaas. Eer „De bewoners hebben de tekenin gen gezien waarop het aantal te verwijderen bomen stond aange geven. Ongeveer 38 bomen wor den weggehaald en ergens anders opnieuw geplant, maar aan de es doorns valt geen eer meer te be halen. Die bomen zijn bijna twin tigjaar oud en hebben niet de om vang bereikt die ze zouden moe ten hebben. Ze zijn niet ziek maar zwak. De oorzaak daarvan ligt bij de slechte bodemgesteldheid en niet voldoende daglicht." „De groeiplaats is van dien aard dat de bomen zich niet verder kunnen ontwikkelen en ook als we ze elders planten zullen ze er niet beter op worden. Daarmee is trouwens ook een kostenplaatje gemoeid dat bij het afzagen van de bomen aanzienlijk kleiner wordt. Als we ze willen verplaat sen kost dat 1500 gulden per boom terwijl met de aanplant van nieuwe boompjes, exclusief de grondwerkzaamheden, 150 gul den per boom is gemoeid." „Ik verzeker je dat dit alles niets heeft te maken met het uitbrei den van parkeergelegenheid. Hoofdopzichter G. Davidse - hij is nu met vakantie - vecht voor iede re boom dus men moet niet gaan beweren dat we klakkeloos aan het kappen slaan." Opgeknapt „Dat verhaal." reageert Groene weg opgewonden, „gaat niet op. Bij mij op de hoek staat ook een esdoorn en die is de laatste vijf jaar lekker opgeknapt. Het draait gewoon om een aantal nieuwe parkeerplaatsen waarvoor de be plantingen simpelweg moeten verdwijnen. Het is godgeklaagd dat ze voor de hele ingreep 150.000 gulden uittrekken. Weg gegooid geld. Ik laat het er in ie der geval niet bij zitten. Inmid dels heb ik aangeklopt bij de frac tievoorzitter van de WD die deze zaak van de week zal aankaarten. Dat het zaakje stinkt blijkt W"' "it het feit dat ze gestopt zijn t afzagen van de bomen." Kalfsbeek: „Het grootste deel van de bomen is gekapt en over een bepaalde periode gaan we aan de rest beginnen. We hebben des tijds de hele zaak bij burgemees ter en wethouders neergelegd en die ons een kapvergun- ning ..■.trekt." Vlaardingen - Het college van B en W geeft het verzet tegen de komst van een supermarkt aan de Parallegweg in "Vlaardingen op. Het is bang dat de eigenaar van het pand, Hoogvliet Beheer BV, een fikse schadevergoeding zal eisen. De supermarkt-ontwikkelaar diende eind vorig jaar het Ver zoek voor een bouwvergunning in. Volgens het betreffende be stemmingsplan moest die ver gunning worden afgegeven. Om dat B en Wop de betreffende plek eigenlijk geen supermarkt willen omdat die te concurrerend voor het centrum werd geacht, ont stond het plan om voor de ge noemd stuk grond het bestem mingsplan even snel te wijzigen. Hoogvliet tekende hiertegen on middellijk protest aan bij de ge meenteraad. Daarop bekeek het college nogeens welke (juridi sche) haken en ogen er aan het voornemen *.dten en besloot van de ingreep af te zien. Vlaardingen - De sociale recher che van Vlaardingen heeft zes in woners gehoord inzake steun- fraude. Vijf van hen bleken in komsten te hebben naast h':n uit kering en hadden dit verzwegen. De zesde verbleef buiten de ge meente. Gezamenlijk hadden ze de ge meente benadeeld voor een be drag van ongeveer 30.000 gulden. Het geld zal worden teruggevor derd. ■y: vi m f-S-;.' Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen laat onderzoeken of het mogelijk is een sporthal óp te nemen in het nieuwe zwembad, dat moet verrijzen op.de plaats waar vroeger het recreatiege bouw van Windmill Holland stond. Daarmee zou Vlaardingen over de lang gewenste derde sporthal gaan beschikken, j Binnen het college is al gespro ken over de inschakeling van een gespecialiseerde zwembadarchi tect en -aannemer. B en W willen dat ze in de planvorming de reali sering van sauna, fitness-ruim ten, squashbanen e.d. meenemen om de exploitatiekosten te druk ken. Bi» Ml l»ïifcVas*. Schiedam - Als gevolg van een j|'|. klapband belandde een 34-jarige JT man uit Goes gisteren iichtge- v wond in het Holy-ziekenhuis en werd zijn auto total-loss ver klaard. De bestuurder van de per sonenauto verloor omstreeks 15.00 uur in de westbuis van de Beneluxtunnel door de klapband de macht over het stuur. De wa gen tolde in het rond en kwam; te gen een vrachtwagen tot Stil stand. Van de auto bleef weinig over, de man mocht na een kórt- stondig verblijf in het ziekenhuis weer naar huis. Schiedam - In Schiedam hebben een bouwterrein aan de Zwaluw laan en een bouwkeet van Ge meentewerken aan de van Cleeff- straat het afgelopen weekeinde ongewenst bezoek gehad. Maan dagochtend ontdekte een aanne mer uit Pernis dat er bedrijfskle ding, electronische apparatuur en bouwmateriaal weg was. Uit de bouwkeet werd meetapparatuur, werkkleding en een verbanddoos gestolen. ingezonden mededeling uw wstenportadro» voor: Roei-, vis- en volgboten (Pioner), zeewaardige visboten (Rana), opblaasboten (Bombard/Zodiac) Verkoop en reparatie van Mareury B.B. motoren Div. ski's en onderdelen. Trailers en div. accessoires.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1