Waterweg 13' Hoorzitting parkeren binnenstad vervroegd 4 Nieuwe woonbuurt vanuit de hoogte gezien Workpark Benelux concurrent m m c WD waardeert inhoud van de voorjaarsnota M 'M I SU- jb - Yogelbeschermer terug naar Golf PvdA wil opheldering! over Hoge Nespolders Bedrijfsleven maakt zich zorgen over voetbalfinale Hunter Douglas groeit door 'Ambtenaren kunnen opvouwfiets in bureaula doen' W d Vijfsluizen: Schiedam-West houdt vinger aan de pols Steunfraudeurs claimden 2 ton Eurosport van Schiedamse buis Man met hand vast tussen muur en vorkheftruck -,',r Bromfietser 4 keer fout Politie in actie tegen vuilniszak V- t.4; ifi Wis Hi? Hardrijders bekeurd I 0! Inbraak in bedrijfspand Zakken geleegd „SNOOKERCAFÉ" I Rotterdams Dagblad Dinsdag 7 mei 1991 11 Koos van Donk wil lerug naar de 81 olSevcgela In "de Golf. f»Dt8fen- b bescherming heeft daartoe Inmiddels 5000 gulden beschikbaar gesteld, Föto Oor Mm. m lm. Rotterdam - Koos van Donk van het vogelasiel Karei Schot in Rotterdam keert terug naar Jubayi in Sau- di-Arabiê. ïn de Perzische Golf gaat hij zich opnieuw bezighouden met de behandeling van olievpgeis en de opzet van een vogel opvangcentrum Door de af deling Rotterdam van de Dierenbescherming is gis teren vijfduizend guiden beschikbaar gesteid ais bij drage in de reiskosten. De Dierkundige Faculteit van de Universiteit van Utrecht tracht bij de Europe se Gemeenschap geld los te krijgen voor het verblijf van Van Donk. Dagelijks sterven in het Golfgebied nog duizenden vogels als gevolg van de gigantische olieramp die tij- densdeoorlog in het gebied is ontstaan. Tweemaan- _den terug "«rad de hulp van Van Donk ingeroepen. ifij geldt sis een expert in het behandelen van olie}; TOgeis. Samen met twee andere Nederlandse dier-' 'ïuiuhgcn verbleef hij drie weken inhet gebied. Tegelijkertijd werd in de kustplaats Jubayi een voor- ISpfe vqgstoByaogcentnim ingericht Sefi^rd%' g* nihdtioor Seudische vrijwüiigeis en geallieèrde mi-, "lifturen die in' een nabijgelegen,(maar «pit ,ge-_. bruikt) noodhospitaal werkten. De soldatenf zjjn te- rug naai-huis en de Saudi hebben hün gewone dagé- i lijkse bezigheden weer opgenomen, f De vogelopvang is hierdoor ernstig gestagneerd, schreven mSieubeschermers in'een brief aan'Van Donk. Hij besloot daarop terug te keren en de op vang definitief te regelen. Gebrek aan geld hield dit in eerste instantie tegen. De gift van de Dierenbe scherming is een behoorlijke aanzet; maar pog niet voldoende. Van Donk hoopt ook op bijdragen van particulieren en het bedrijfsleven. Ais er voldoende geld beschikbaar is, reist hij aan het eind van de vol gende maand af. i Dsn Haag 7-Ite ftactie van de PvdA in de Provinciale 'Staten wil van het college van Gedeputeerde Staten 'opheldering hebben over de plannen bra in de Hoge Nespolder tussen Heerjansdam en Zwjjndrecht huisvuil uit de province Utrecht te gaan storten. Dat blijkt uit schriftelijke wagen die de socialisten Van Heemst, Roest en Poppe aan het dagelijks bestuur van deProvinciehebben gesteld. DePvdA"ërs willen van het college weien of het waar is dat er tot het jaar 2004 jaarlijks 380.000 ton afval uit Utrecht in de stortplaats bij Heeijansqam ge dumpt zal worden. Verder vragen de socialisten GS weike juridische mogelijkheden er voor de provincie zijn om de invoer van het afval stop te zeiten. Van Heemst, Roest en 'Poppe widen ook veten o? de 'stortplaats nodig zou zijn als er geen huisvuil uit Utrecht wordt aangevoerd. De socialistische staten leden vragen zich af in welk beleidsstuk de gemeen ten van de provinciale plannen op de hoogte zijn ge- bracht Rotterdam Het bestuur van de Stichting City Rot terdam maakt zich ernstig zorgen over de op 15 mei te spelen voetbalwedstrijd Manchester United - Bar celona. De stichting, die een groot deel van de in het centrum gevestigde detailhandel, horeca en zakelij ke dienstverlening vertegenwoordigt, uit haar zorg in een brief aan burgemeester Peper. In de brief wordt er bij burgemeester en wethouders op aange drongen "al het mogelijke in het werk te stellen de wedstrijd geen doorgang te laten vinden.' r Eerder hebben ook de winkeliers, van de Ilijnbaan een dergelijk geluid laten horen. Ook zij zijn bang voor vernielingen en derving van inkomsten. Van avond maakt burgemeester Peper de details bekend van de plannen die de Rotterdamse politie heeft ont wikkeld om de overlast rondom de cupfinale zo be perkt mogelijk proberen te houden. 1 Rotterdam - De omzet in het eerste kwartaal van dit jaar by de internationale raambekleding- efi bouw- produktengroep Hunter Douglas is met 4,8 procent gestegen tot 390 miljoen. Hoewel de resultaten in het eerste kwartaal ongeveer gelijk zijn aan die van dezelfde periode van 1990 is het volgens het bedrijf nog te vroeg om hieruit een ontwikkeling voor het gehele jaar af te leiden. Schiedam - Op initiatief van ge meenteraadslid Vincent Broeke (D66) wordt de hoorzitting voor bewoners en bedrijven over het parkeren in de Schiedamse bin nenstad met minimaal twee we ken vervroegd. De hoorzitting stond gepland voor half juli Met het oog op de zomervakantie vindt Broeke dat geen goed tijdstip. Een groot deel van de betrokken Schiedammers kan dan zijn zegje niet doen over het parkeerplan van wethouder Chns Zijdeveld. Zijdeveld wil voor het centrum een belanghebbendenregeling in voeren, waarbij bewoners voor 25 gulden per maand hun auto in de buurt van hun huis kunnen par keren Voor bedrijven bedraagt het voorgestelde tanef 45 gulden Voor bezoekers is de binnenstad dan praktisch met meer met de auto bereikbaar. Zij moeten par keren aan de rand van het cen trum. De tegenwerping van Broeke dat centrumbewoners met een auto door deze maatregel duurder uit zijn dan stadgenoten in andere wijken gaat volgens Zijdeveld niet op. „In nieuwbouwwijken als Woudhoek en Spaland is een par keerplaats in de grondprijs mee genomen." aldus de wethouder Doordat bedrijven die in het cen trum gevestigd zijn maar één ver gunning extra kunnen kopen - voor bijvoorbeeld zakenrelaties - vragen sommige politieke frac ties zich af of die regel ook gaat gelden voor de gemeente Schie dam, tenslotte ook een 'bednjf in de binnenstad „En gelijke mon niken, gelijke kappen," vindt CDA'er Siem Rosman Zijdeveld is er nog met uit hoe dit toekomstige parkeerprobleem voor de gemeente-ambtenaren moet worden opgelost. Hij denkt dat er rigoureus gesneden kan worden m het aantal parkeer plaatsen rondom het stadskan toor. „Vouwfietsen m de bureau- Ia," stelde Vincent Broeke gister avond voor m de raadscommissie voor standsontwikkelmg en ver keer. Volgens WD'er Gerard Ver- hulsdonk heeft de gemeente het recht een groot aantal parkeer- vergunningen te verstrekken: „De gemeente is met één bednjf, maar een holding die uit een hele boel verschillende bedrijven be staat, en al die bedrijven hebben rechtop één extra vergunning." PvdA-fractievoorzitter Hans Bak ker heeft vraagtekens gezet bij het tarief voor kortparkeerders. Het tarief voor de schaarse me ters die m de binnenstad overblij ven moet volgens hem fors om hoog. Een kwartje per kwartier is volgens hem veel te goedkoop, gezien de landelijke discussies over verhoging van de parkeerta rieven in binnensteden. Een nieuwe Vlaardingse woonbuurt krijgt gestalte. Steeds meer hulzen wenden opgeleverd tussen Lepelaarsingel en De Nieuwe Loper. Het gaat om het laatste deel ven het project van 161 koopwoningen dal aan beide zijden van de winkels door Amro Is ontwikkeld. De vanuit de lucht gefotografeerde nieuwe woningen zijn tegen prijzen van 190.000 tot 350.000 gulden op een enkeling na allemaal al verkocht. Straatmakers en plantsoenwerkers zijn thans druk doende om het open- bate gebied In te richten. Ter oriëntatie: rechts loopt de Lepelaarsingel. Bovenin ligt Hofy-Noord. Foto Fbtobureau Roet Dijkstra Vlaardingen - Terwijl de ontwik keling van bet Schiedamse be drijvenpark Vijfsluizen langs rijksweg 19 pas in de voorberei dende fase is, wordt aan Vlaar- dingse zijde van de snelweg bin nenkort het hoogste punt bereikt van de eerste bedrijfshal op een eveneens nieuw industrieterrein. Dit Workpark Benelux gedoopte project gaat, net als Vijfsluizen aan de overkant, plaats bieden aan kantoren, produktiebedrij- ven en ondernemingen voor op slag en distributie. Het vier hecta re grote terrein wordt ontwikkeld door bouwbedrijf Van der Waal. Door zijn even gunstige ligging langs de rijksweg, kan Workpark Benelux een geduchte concur rent worden van het Schiedamse industrieterrein. Van der Waal, die al aan het bouwen is, heeft in ieder gev.al een voorsprong op de gemeente Schiedam. Die moet, na het afzeggen van een grote klant (Mineral Services Rotter dam), opnieuw een exploitatie-op zet maken voor het bedrijven park. De financiële experts van de poli tieke partijen kunnen pas over enige tyd besluiten of zij het ge bruik van de grond overnemen van scheepswerf Wilton Fije- noord. Zo niet, dan kan Wilton het erpachtrecht volgens wethouder Chris Zijdeveld 'verpatsen' aan de eerstbeste projektontwikke- laar. Dat betekent wel dat er op nieuw vertraging optreedt in de planontwikketing. Schiedam is er ook nog niet uit welk type bedrijven welkom is op Vijfsluizen: kantoren en 'hoog waardige industrie' met weinig werkgelegenheid, of juist pro- duktiebedrijven met veel ar beidsplaatsen, waar een deel van het Schiedamse legioen langdu rig werklozen een baan zou kun nen vinden. Vijfsluizen heeft nog een ander nadeel ten opzichte van hetBene- lux-park aan de overkant. Op Vijf sluizen staan verschillende oude fabriekshallen van Wilton Fije- noord. De gemeente moet maar afwachten of er bedrijven gevon den kunnen worden die deze loodsen in hun produktie kunnen inpassen. Op het Vlaardingse in dustrieterrein speelt dit pro bleem niet. Dat is een nog maag delijk stuk grond. Schiedam - Ook na de afzegging van Mineral Services Rotterdam blijft de bewonersvereniging Schiedam-West de ontwikkelin gen rond bedrijvenpark Vijfslui- zen nauwlettend in de gaten hou den De bewoners mogen dan ver lost zijn van de vrees voor het stof en het lawaai dat ertsmaler MSR zou veroorzaken, de angst dat het nieuwe bedrijvenpark voor over last gaat zorgen is nog lang niet geweken. In een gesprek met wethouder Aad Wiegman (Financien) heeft de bewonersvereniging twee be zwaren tegen de inrichtingsplan nen op Vijfsluizen aangekaart. De BVSW heeft bedenkingen tegen de plaats waar de ontsluiting van het bedrijvenpark is gepland en tegen de bouw van dne kantoor torens van twaalf verdiepingen langs de Vlaardingerdijk. De gemeente wil de ingang van het industrieterrein, dat wordt aangelegd in de westelijke hoek van scheepswerf Wilton Fije- noord, situeren aan de Vlaardin gerdijk, ongeveer tegenover de Slachthuisbuurt. De bewoners vereniging vindt dat met het oog op de verkeersveiligheid onver antwoord. De dijk wordt al druk bereden, halverwege een in- en uitrit aanleggen is wagen om on gelukken. stelt de BVSW. Verkeerslichten bij de ingang zijn volgens de vereniging geen oplos sing, dan staan er straks aan de Vlaardingerdijk, op een afstand van een paar honderd meter, maar liefst vier stoplichten. Hin derlijk voor automobilisten én voor de Slachthuisbuurt, waar de bewoners niet zitten te wachten op nog meer stank en lawaai. Hennie Hagen, voorzitter van de bewonersvereniging, zegt dat de gemeente er verstandig aan doet de ingang te verplaatsen tot vlak bij het viadukt van rijksweg 19. De BVSZ stelt ook voor vanaf dat punt een weg aan te leggen die over het terrein van Wilton Fije- noord loopt en aansluit op de Westfrankelandsedijk. Het druk ke kruispunt op de kop van de Burgemeester Knappertlaan zou dan sterk worden ontlast. De dne kantorenflats die de ge meente op Vijfsluizen wil bouwen kunnen volgens de BVSZ beter naar het zuidelijkste deel van het terrein worden verschoven. Daar mee worden twee vliegen in één klap geslagen. Dan blijft het uit zicht van de bewoners van de Slachthuisbuurt intact en de ge meente kan goede sier bleven maken met markante torens op Vijfsluizen. De BVSZ heeft in het gesprek met wethouder Wiegman bena drukt geen principiële bezwaren te hebben tegen de ontwikkeling van het nieuwe bedrijventerrein, „Ook wij vinden het scheppen van werkgelegenheid belang rijk," aldus Hennie Hagen. „AJ leen, de gemeente moet ook reke ning houden met de belangen van de buurtbewoners." Het lijkt twijfelachtig of de ge meente dat ook zal doen. Adjunct directeur Gemeentewerken Frans Griffioen hield de raads commissie voor Stadsontwikke ling gisteravond voor dat een toe gang halverwege de Vlaardinger dijk in feite de enige mogelijk heid is. In de richting van rijks weg 19 loopt het dijklicbaam steeds hoger op. Dat maakt het 'vnjwel onmogelijk' daar een overzichtelijke kruising aan te leggen. De omstreden kantoortorens moeten volgens Griffioen beslist langs de dijk worden gebouwd, omdat de gemeente met het oog op een toekomstig metrostation op die plaats de meeste arbeids plaatsen (kantoren) wil creeren. Overigens staat voorop dat het 'iele torentjes' moeten worden. „Als je er massale gebouwen neerzet, krijg je een soort wand- meubel en timmer je het gezicht op het achterliggende gebied dicht. Dat moeten we voorkomen, anders ontneem je andere onder nemers de kans iets aardigs te bouwen," aldus Griffioen. PvdA en D66 gaan met zonder meer akkoord met een toegang halverwege de Vlaardingerdijk. Ze willen daarover nog eens uit gebreid praten met wethouder Chris Zijdeveld (Stadsontwikke ling). Vlaardingen - Van oppositieparty WD heeft het college van burge meester en wethouders van Vlaardingen vanavond niet veel kritiek op de inhoud van de zoge naamde Voorjaarsnota te ver wachten. „Om het eens te zeggen in woorden die Ranshuijsen tot vervelens toe gebruikte toen onze partij nog in de regering zat: aan het wanbeleid van het kabinet kan het college niks doen," zegt Bram Zonne, fractievoorzitter van de liberalen. „Bezuinigingen zijn onvermijde lijk, de snelle doorrekening van de consequenties van Haagse maatregelen valt te loven en veel van de gekozen methoden zijn ge heel volgens onze liberale princi pes. Mijn ogen vielen bijna uit mijn kop toen ik de uitgangspun ten las. Daartegen kunnen wij dus moeilijk bezwaar maken, maar de manier waarop het aan raad en bevolking bekend is ge maakt, deugt natuurlijk niet. Dat het Visserijmuseum dicht zou moeten en het Holybad, kan ik in ieder geval niet in deze nota te rugvinden. Er zijn wel mensen te gen te hoop gelopen en dertien duizend handtekeningen van verontruste kiezers is ook niet niks. De begeleiding van het col legevoorstel is dus fout geweest." Zonne wil wel dat kritischer geke ken wordt naar de plannen voor het sluiten van bibliotheken. „Niet het hebben van mooie, nieuwe gebouwen in Centrum en Holy mag bepalend zijn, maar de geografische spreiding en bereik baarheid tellen bij zo'n voorzie ning." En verder. „Natuurlijk moeten de sporttarieven ook om hoog want de huren zijn niet in verhouding met de kosten, maar dat mag geen contributieverho ging van honderd gulden gaan betekenen," Schiedam - Sociaal rechercheurs hebben in Schiedam de laatste maanden wederom een aantal ge vallen van steunfraude opgelost. In totaal ging het om een bedrag van ruim 200.000 gulden. Een 63-jarige vrouw bleek sinds 1977 ten onrechte voor 95.000 gul den aan bijstandsuitkering te hebben ontvangen. De vrouw had verzwegen dat zij wisselende bij verdiensten had. Zy verklaarde te hebben gehandeld 'uit aversie te gen de maatschappij.' Een 26-jarige man had sinds 1988 ongeveer 90.000 gulden van de so ciale dienst ontvangen, terwijl hij ook een vaste betrekking had Ook zijn vrouwelijke partner had inkomsten uit arbeid verzwegen. Een andere Schiedammer, 25 jaar oud, liet sinds medio vorig jaar zijn RWW-uitkering overmaken naar een postadres m Schiedam, terwijl hij bij zijn echtgenote in Rotterdam woonde. De vrouw kreeg van de Rotterdamse GSD een uitkering. Een eveneens 25 jaar oude Schie dammer had ruim 18.000 gulden aan uitkering geclaimd terwijl hij gewoon een vaste baan had. Te gen alle fraudeurs is proces-ver baal opgemaakt. Ze zullen ten minste een deel van het geld moe ten terugbetalen. Schiedam - De sportzender Sportnet heeft gisteren Eurosport op het Schiedamse kabelnet ver vangen. Sportnet is honderd pro cent Nederlandstalig en zendt vierentwintig uur per dag sport uit, uit alle delen van de wereld. De ONS geeft de nieuwe zender door op kanaal 3 (55,25 MHz). Eurosport kreeg op 19 februari van de Europese Commissie te horen dat het m feite illegaal ope reerde en moest, nadat er geen oplossing werd gevonden om de uitzendingen te legaliseren, van het beeld verdwijnen. De sport zender is afgelopen zondag rond middennacht gestopt met het ver zorgen van televisie-program ma's. Eurosport is eigendom van een consortium van Europese publie ke omroepen en News Internatio nal van Rupert Mv "doch. Vlaardingen - Een 33-jarige be stuurder van een vorkheftruck heeft gisteravond rond half negen ongeveer een kwartier met zyn hand vastgeklemd gezeten tus sen een muur en zijn omgevallen heftruck. Pas na vijftien minuten reageerde een voorbijganger op het gegil van de man. Het ongeluk gebeurde op de Ko ningin Wilhehninahaven NZ. De vorkheftruck gleed op een zeker moment weg op een afrit en kan telde tegen een muur. Met een an dere vorkheftruck is de man be vrijd. Hij is overgebracht naar het Holyziekenhuis, vermoedelijk met twee verbrijzelde vingers. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gisteren op de Utrecht laan een bromfietser aangehou den die 1) niet verzekerd was, 2) geen helm droeg, 3) nog geen zes tien jaar was en 4) niet op de weg maar op de stoep reed. Er is pro ces-verbaal opgemaakt en de bromfiets is in beslag genomen. Dejongenisl5jaar. Vlaardingen - Het te vroeg buiten zetten van huisvuil wordt een ris kante zaak. De politie van Vlaar dingen heeft samen met de reini gingsdienst ROM bij een eerste controle-actie 39 processen-ver- baal opgemaakt. De actie zal de komende weken op meer plaat sen in Vlaardingen worden voort gezet. Genoemde processen-ver- baal werden in het centrum van Vlaardingen uitgedeeld. I V'™ Schiedam - Tijdens de radarcon trole dit gistermiddag tussen 16.15 en 18.30 uur op de Haven- dijk in Schiedam werd uitge voerd bleken 62 van de ruim 750 automobilisten de maximum snelheid te hebben overschreden. Tegen de hardrijders werd pro ces-verbaal opgemaakt. De hoog ste snelheid die werd gemeten was 86 kilometer per uur, waar vijftig is toegestaan. i;* i Vlaardingen - Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Bel- lstraat in Vlaardingen zijn een kopieerapparaat en een fax gesto len. De waarde van die goederen is 4000 gulden. Men kwam bin nen door de toegangsdeur te for ceren. V Schiedam - De bewoners van een woning aan de Korte Haven in Schiedam keken maandagoch tend raar op hun neus toen bleek dat de zakken van hun jassen die aan de kapstok hingen, waren ge leegd. Vermoedelijk is men in de nacht van zondag op maandag, het huis binnen gegaan. Ingezonden mededeling Dinsdag 7 mei opent het haar deuren. Vanaf 20.00 uur is iedereen welkom. André en Frank Snookercafé, Dijksteeg 1 (parkeerterrein stadhuis), Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1