Waterweg 9 Geen kermis meer bij stadhuis In de rij voor Open Havendag Bewoners stad uitgevlucht - Schadeclaim bij gemeente ingediend Julianapark puiit uit Gifdepot bij Poortershaven ontruimd Auto schept bromfietser Schietpartij in café Agora Hondebezitter krijgt klappen Man valt in VAM-stortput Boete voor te vroeg huisvuil buiten zetten School ondergekalkt Politie sluit grillroom Brandersknecht maakt geld los voor molens Havenbeat verloopt zonder problemen Brandweer Maasland sjouwt met emmers Pannekoeken na fietsdag Rotterdams Dagblad Maandag 13 mei 1991 Vlaardingen - Een 16-jarige Schiedammer is zondagmiddag na een verkeersongeluk in Vlaar- dingen in het Schielandzieken- huis opgenomen. De jongen werd op de Burgemeester Heusdens- I laan met zijn brommer geschept |door een auto. Hij verleende de bestuurder geen voorrang bij het f oversteken van de Kethelweg. De bromfietser liep een wervelfrac- tuur op. Schiedam - In café Agora aan de Singel in Schiedam is in de nacht van zaterdag op zondag een 40-ja- rige man neergeschoten. Hij zat "in- het café toen op een zeker mo- ment een aantal mannen binnen kwam, hem tegen de grondwerk- te en op hem schoot. Het slachtof fer liep zes schoten in zijn benen "en één in zijn elleboog op. De politie onderzoekt de schiet partij. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht. Schiedam - Een loslopende hond heeft vrijdag geleid tot een vecht partij waarbij de eigenaar van het beest knock-out werd geslagen. Baas en (loslopend) dier hepen op de Stadshouderslaan in Schie dam. Bij het oversteken van de weg door de hond moest een auto mobilist uitwijken. Die onder hield daarop de hondebezitter „over het loslopen, waarna een mo- "torrijder zich met de zaak ging be moeien. Die sloeg op een zeker Üiomentde eigenaar van de hond -bewusteloos en ging er, evenals de automobilist vandoor. De GGD heeft de hondebezitter opgelapt Schiedam - Een 60-jarige Rotter dammer is vrijdagmiddag in een stortpunt van het vuilterrein van ^é^VAM^achterhet Schiedamse vN^-staüon1 terechtgéèomén. Hij was daar bij een auto waaruit vuil -gestort werd.De brandweer heeft 'de man uit de put gehaald en de GGD heeft hem voor behandeling van wat verwondingen naar het rSchieland-ziekenhuïs gebracht. 'Vlaardingen - Vijfentwintig be woners van de Indische Buurt, de .Westwijk en de Zuidwijk in Vlaar- - dingen hebben gisteravond een "bekeuring gekregen voor het te -vroeg buiten zetten van hun huis- 1 vuiL De controle-actie werd ge houden door personeel van de rei- "nigingsdienst en de politie. Eer der voerde de politie een dergelij ke actie al in het centrum van de 'Stad uit. 1 Een bewoner van de Bangkasin- r gel werd dit weekeinde op de bon geslingerd wegens het lozen op het riool van 25 liter water ver- mengd met carbolineum. De Ha- vendienst maakte proces-verbaal op tegen een fabriek aan de Wil- helminahaven. Het bedrijf had een hoeveelheid pinda-olie in de haven geloosd. Oorzaak was een -produktiefout. -Maassluis - Een dependance van het Maascollege aan het Kastan jedal in Maassluis is in het afgelo pen weekeinde ondergekalkt met racistische leuzen. Nadat ze een ruitje hadden inge- igen, kalkten onbekenden het gehele interieur onder met verf. Op de muren verschenen teksten als 'The New Leaderi en 'Hi Hit- Ier'. Volgens een politiewoordvoerder .Staat niet bij voorbaat vast dat de 'kalkers er fascistische sympat- Ihieën op na houden. Op de muren verschenen ook anti-duitse kre- .ten en teksten als 'cocaïne' en 'he- groïne'. „Wellicht hebben ze zo - maar wat gekalkt," oppert een po litiewoordvoerder. Vlaardingen - Een grillroom aan de Westhavenkade heeft zondag morgen op last van de politie zijn deuren moeten sluiten. De eige naar had verschillende vermanin gen genegeerd zijn zaak op tijd, dat wil zeggen twee uur 's nachts, dicht te doen. Hij bleef tot ver na dat tijdstip klanten ontvangen en bedienen Viaardingen - De kermis van Vlaardingen keert niet terug in het centrum van de stad. Burgemeester Van Lier heeft omwo nenden toegezegd dat de parkeerplaats van het stadhuis, die grenst aan de Schoolstraat en de Dijksteeg, hier niet meer be schikbaar voor wordt gesteld. De bewoners van de Schoolstraat en de Maassluisedijk zijn nog altijd woedend over het feit dat het 'pretpark' twee weken geleden bij hen om de hoek verrees, zonder dat er vooraf gaand overleg was geweest Als gevolg van het kermislawaai moesten enkele gezinnen met jonge kinderen hun toevlucht zoeken bij familieleden. Sommi gen weken zelfs uit naar een va kantiehuisje. Een bewoonster van de Maasslui sedijk deed tijdens de kermisda gen haar beklag bij de burge meester en vroeg hem op visite, zodat hij zelf kon constateren met welke overlast haar gezin had te kampen. De burgemeester kwam tijdens de kermis kijken en gaf toen toe, aldus de bewoonster, dat de locatie niet geschikt was. Hij beloofde de kermis voortaan el ders te laten plaatsen. De bewo ners geloven dat echter pas als deze belofte zwart op wit komt te staan. Ondanks de toezegging kan de gemeente Vlaardingen enkele schadeclaims tegemoet zien. Sommige bewoners, plus het aan de Schoolstraat gevestigde advo catenkantoor Elmers, laten het er niet bij zitten. Naar Zeeland .,Wïj hebben drie kleine kinde ren, van wie de jongste dertien weken oud is," zegt mevrouw T.H. Dijkstra nog altijd getergd. „Als gevolg van de permanente herrie konden de kinderen niet slapen en werd onze baby zelfs ziek. Omdat men 's avonds na de vastgestelde tijd van 11.00 uur ge woon doorging, heb ik twee keer de politie gebeld. Daarna was het wel stil, maar toch. Noodgedwon gen, omdat de situatie onhoud baar was, hebben we op zaterdag 27 april een vakantiehuisje m Zeeland gehuurd. Een gezin dat woont op de Maassluisedijk trok m by kennissen in Rotterdam. Natuurlijk speel je ook met de ge dachte dat er ingebroken kon worden, maar vertrekken was de enige mogelijkheid." Bij de terugkeer bleek dat vanda len over de schutting waren ge klommen en de tuin overhoop hadden gehaald. „Gelukkig is er niet ingebroken of zijn er dingen gestolen," zegt mevrouw Dijkstra. „Maar we kon den wel alle planten en struiken weer opnieuw poten. We stellen de gemeente aansprakelijk voor alle schade. De huur van het va kantiehuisje, de reiskosten, we verhalen het allemaal op de ge meente. En dan praat ik nog niet over de immateneie schade De ergernis, woede en verontwaardiging over de wijze waarop de gemeente Vlaardingen en het Commité Na tionale Gedenkdagen denken te kunnen omgaan met omwonen den zal met de schadeloosstelling met gecompenseerd kunnen wor den." Medewerkers van het advocaten kantoor hebben, alhoewel vanwe ge het vele lawaai de alarminstal latie uitgeschakeld moest wor den, geen schade ondervonden. Wel gaf men het college van bur gemeester en wethouders schrif telijk te kennen de gemeente aan- prakelyk te stellen voor eventue le nog te ondervinden schade. Schiedam - Honderdduizend? Tweehonderdduizend? Aad Ou- weneel was de tel allang kwijt. En eigenlijk kon 't hem ook met schelen hoeveel bezoekers de Aieïdafeesten zaterdag trokken. Het waren er héél veel, misschien wel meer dan ooit, en dat was voor Ouweneel voldoende, „Goud. Be regoed," meldde de organisator vermoeid maar uiterst content. De zevende aflevering van het volksfeest in het Julianapark, dat ooit begon als een buurtbraderie maar uitgroeide tot een massa evenement, had de bezoeker nau welijks nieuwe ingrediënten te bieden. De vrijmarkt voor kinde ren, de gymnastiekdemonstra- ties, het voetbaltoernooi, de draai molen, de kooplieden en de non- profitorganisaties, alle oude ge trouwen waren weer van de partij en het recept zag er zeer ver trouwd uit. De dit jaar voor het eerst verreden wielerronde bleek in elk geval geen overweldigende publieks trekker, en het zelfde gold voor het experiment om kramen op het Rubensplein te plaatsen, Toch zag het tot in de wijde om trek van het park zwart van de mensen. Mogelijk was het Aleidafeest dit jaar extra aantrekkelijk door de - ook goedbezochte - festivitei ten rond de Wilhelminahaven. Park en haven liggen in eikaars verlengde en de twee pareoursen sloten vrijwel naadloos op elkaar aan. Maar de invloed van de Open Havendag is onbewijsbaar. In het verleden dreef de braderie altijd op eigen kracht en ontbrak het de 400 standhouders bepaald niet aan belangstelling. Het bizarre assortiment, varië rend van gloednieuwe auto's en parketvloeren tot bedrukte T- shirts en gerookte paling, bleek opnieuw een enorme aantrek kingskracht uit te oefenen. Met moederdag, de oorspronkelijke basis onder het evenement, had het allemaal weinig te maken. De slenterende menigte maakte zich daar echter niet druk om en ook Ouweneel zat er niet mee. „Je ziet, we hebben de gouden lijn ge vonden," orakelde de in een Coca-Colajackje gestoken 'uitvin der' van het feest. „De toeloop is enorm, ook van sponsors. Elk jaar komen er weer grotenamen bij." Wel hoopte hij vurig op een vreed zaam verloop van het popfestival Havenbeat aan de Havendijk. „Als het daar misgaat kan dat onze naam schaden. Ik wil ook persé niet dat deze twee evene menten aan elkaar worden ge koppeld. Ze hebben elk hun ei gengezicht" Schiedam - Het vriendelijke zon netje, dat de Aieïdafeesten zulke goede diensten bewees, bescheen zaterdag ook de Schiedamse Wil- helminahaven, waar een voor het weekeinde ongekende bedrijvig heid heerste. Het eerste deel van de Open Ha vendagen deel twee valt samen met de jaarlijkse Molendagen en speelt zich op 25 mei af rond de Lange Haven - bleek een voltref fer. Na een bezoekje aan de Aieï dafeesten lieten velen zich verlei den tot een wandeling naar de at tracties op en langs het water. Op de steigers aan de Haven straat stonden al vroeg lange rijen wachtenden voor een rondvaart met de Groene Vrede van Guus Klepke's Rode Valken. Bussen re den af en aan naar scheepswerf Wilton Fijenoord en verschillen de bedrijven aan de Admiraal de Ruyterstraat en de Nieuwe Water wegstraat. En twee schepen hiel den 'open huis'. „Oh, heerlijk zo'n schip dat zo lekker onder je voeten deint," zei één van de bemanningsleden van de driemaster De Eendracht, ter wijl hij een dansje maakte op mu ziek van een dixielandbandje aan de wal. Hij waande zich al op zee, maar hij moest nog even geduld heb ben. Want dit weekend lag de im posante zeezeiler aangemeerd in de Schiedamse Wilhelminaha- ven. Het schip, dat in de zomer maanden bemand wordt door jon geren die een avontuurlijke zeil vakantie hebben geboekt, was za terdag het domein van landrot ten. Er was veel belangstelling: een lange rij mensen stond voor de loopplank, wachtend tot vijftig ancfêren aan boord waren uitge keken. In de stuurhut bestudeerden be zoekers de dieptemeter, het kom pas en de marifoon en natuurlijk wilden zij even het grote stuur wiel in handen houden. Op het houten voordek genoten de gas ten van het uitzicht. Zij zagen een negenpersoons-surfplank varen, zeeverkenners die met hun zeil bootjes voorbij kabbelden en rondvaartboten met weer andere belangstellenden aan boord. Maar het Greenpeace schip Solo sprong het meest in het oog. De Solo is een schip dat de Noord zee probeert vrij te houden van milieurampen. Het vlaggeschip van Greenpeace Nederland kreeg nog meer bezoek dan De Een dracht. Al voor 10 uur 's morgens stonden geïnteresseerden in de rij. Er was dan ook veel te zien op de voormalige sleepboot van Smit-Tak, zoals een laborato- Schiedam - Omdat de onderhoudskosten van de Schiedamse molens stijgen en de subsidies daarmee geen gelijke tred houden, tracht de Stichting Dg Schiedamse Molens op diverse manieren geld bijeen te knjgen. Uit zijn betrokkenheid bij de Schiedamse molens heeft beeldend kunstenaar Fnts Hende- nckx, de maker van het beeld de Brandersknecht,de stichting de helpende hand toegestoken. Hendenekx heeft een kleine versie van zijn kunst werk vervaardigd en het dertig centimeter grote bronzen miniatuur beschikbaar gesteld voor de ver koop ten bate van de molens. Het beeldje moet mini maal 1500 gulden opbrengen. Smds afgelopen zaterdag is het bronzen kunststukje tentoongesteld in restaurant de Noordmolen waar belangstellenden door middel van inschrijving een bod op het 'Brandersknechtje kunnen doen. Tijdens het Molen festival dat zaterdag 25 mei woidt gehouden zal burgemeester Scheeres, voorzittervan de Molenstichting, de bus waarin alle inschrijvingen gedeponeerd dienen te worden openen en de hoog ste bieder bekend maken. De verkoopactie wordt omlijst door een foto-reportage van het 'wordings proces' van de Brandersknecht. Aan boord van de Eendracht heerste grote drukte. Landrotten scharrelden over het dek, de beman ning verlangde naar zee. Foto Fotobureau Foei Dijkstra rium, een dierenhospitaal en een film in de scheepsbioscoop. In de tentoonstellingsruimte hingen foto's van enkele levensgevaarlij ke Greenpeace-acties. Een matroos wees erop dat de Solo nog niet helemaal af is: „Wë willen het beste van het beste om onze acties zo goed mogelijk uitte voeren. Zo willen we nog een hele goede olieveger om olievlekken in de Noordzee op te ruimen. We hebben sinds kort we! een onder- watereamera. We kunnen deze op afstand bedienen en zo zien wat er onder water gebeurt, bij voor- beeld_ bij de lozingspijpen van booreilanden," Ai vlei het aantal festi valgangers tegen, Got cha! ging er zaterdag flink tegenaan met hard funk die de Schiedam se Havendijk op z'n grond vesten deed trillen. Foto Fotobureau Roel Dijkstra Schiedam - Havenbeat, het eerste Schiedamse pop festival sinds jaren, is een redelijk succes geworden Het programma kon geheel volgens draaiboek wor den afgewerkt, er deden zich geen ernstige ongere geldheden voor en zowel het publiek als de sponsors toonden zich tevreden. Alleen de belangstelling viel behoorlijk tegen, maar was met direct een gevolg van de kwaliteit van de ar tiesten. Andere muzikale evenementen in de regie, waaronder een concert van Sting in Den Haag, ble ken het feest aan de Havendijk flinke concurrentie aan te doen. „Schiedam moet denk ik weer wennen aan een pop festival," sprak wethouder Aad Wiegman zaterdag middag vergoelijkend. In gezelschap van burge meester Reinier Scheeres kwam de grootste sponsor van het festijn zaterdagmiddag even een kijkje ne men op het terrein van zwembad Zuid, dat speciaal voor artiesten en gasten was ingèricht' Hij toonde zich onder de indruk van de organisatie, die inderdaad weinig aan het toeval had overgelaten In navolging van grote festivals als Parkpop en Pinkpop had organisator Ron Jaspers bij voorbeeld het gebied achter het podium met behulp van tien tallen bodyguards getransformeerd in een onneem bare vesting. Echt nodig bleek dit, gezien het gerin ge aantal festivalgangers, overigens niet. Slotact Claw Boys Claw wist nog de meeste toe schouwers aan zich te binden. In visueel opzicht was dat verklaarbaar, want het Amsterdamse kwartet rende en sprong als vanouds over het podium. Zan ger Peter te Bosch maakte met zijn lange microfoon- draad zelfs een wandeling over het festivalterrein, maar zijn gevoel voor theater kon de muzikale ar? moede toch niet verbloemen. Bijna vijf jaar na hel Schiedamse debuut in de Erker bleken de trommd- vliezen tartende garagerockers geen noemenswaar dige muzikale ontwikkeling te hebben doorge maakt Nee, dan bood het voorafgaande meer vertier. Met name de verrassende funk van Gotcha! viel op. Net als The Pilgrims toonde de groep aan tot de Neder landse top te behoren. Ook de Anton Geesinkband gaf een puike show weg. Zanger en Gorzenees Rilt van Willigen liet overigens al zijn buurtgenoten meegenieten. Dankzij de enorme geluidsinstallatie was het optreden in een deel van zijn wijk letterlijk te volgen. Organisator Ron Jaspers verwacht dat Havenbeat volgend jaar een vervolg krijgt. „De organisatie liep als een trein, daar hoeven we weinig aan te verande ren. Alleen zien dat we volgende keer wat meermen sen op de been krijgen." Maassluis - Brandweerlieden uit Maassluis en Rotterdam hebben zaterdagmiddag bij Poortersha ven een opslagplaats ontruimd waar mogelijk illegaal een partij landbouwvergiften was onderge bracht. De opslagplaats in een bunker aan de Nieuwe Waterweg tussen Maassluis en Hoek van Holand werd bij toeval ontdekt. De Maas- sluise politie ging een kijkje ne men bij de bunker nadat een fiet ser er enkele kinderen had be trapt die de inhoud van een fles Vertimec over de grond ver spreidden. Vertimee is een be strijdingsmiddel uit de glastuin bouw. Het kan schadelijk zijn voor de gezondheid. Buiten de bunker slingerde een behoorlijke hoeveelheid chemi caliën in het rond. In de bunker werd, behalve nog enkele liter flessen Vertimee, ongeveer 30 li ter cleaner aangetroffen, even eens een chemisch preparaat dat in de glastuinbouw wordt ge bruikt. De totale voorraad werd in beslag genomen en afgevoerd door brandweerlieden in veilig heidspakket De politie was er gisteren nog niet in geslaagd de eigenaar van de chemicaliën op te sporen. De Maassluise brandweercomman dant J.J. Claessen vermoedt dat het om een illegale opslagplaats gaat, maar de Rotterdamse poli tiewoordvoerder spreekt dat te gen. De gevonden middelen zou den vrijelijk te koop zijn en de op slag ervan niet aan-strenge regels gebonden. Claessen baseert zijn vermoeden op het feit dat onlangs in hetzelf de bunkercomplex ook al een par tij bestrijdingsmiddelen is aange troffen die daar zonder vergun ning was opgeslagen. De huiszoe king werd toen verricht door in specteurs van het ministerie van Landbouw en de politie uit Naald wijk. Jongens Kort na de vondst trachtte de poli tie in contact te komen met de drie jongens van ongeveer 8 jaar oud die bij de bunker waren ge signaleerd. Omdat zij minstens één fles Vertimec hadden laten leeglopen bestond de kans dat zij met het gif in aanraking waren geweest. De politie had de kinde ren met alleen willen ondervra gen, maar ook een doktersonder- zoek wilen adviseren. Volgens het etiket, dat getooid was met een doodskop en de vermaning de fles buiten bereik van kinderen te houden, kan inademing schade lijkzijn voor de gezondheid. Een herhaalde oproep via Radio Rijnmond aan de kinderen om zich bij politie te melden bleef echter zonder resultaat, De fietser die de politie had gewaarschuwd kon geen nadere bijzonderheden verschaffen. Hij was, als deelne mer aan een fietstocht, toevallig voorbijgekomen. Toen hij merkte met welk gevaarlijk spul de jon gens in de weer waren, had hij hen geadviseerd snel naar huis te gaan en goed hun handen te was- den in be kleding ruim den de cheml sche rommel. Bij aankomst van de politie bleek dat de bunker was opengebroken. Niet duidelijk is of dit het werk van de gezochte kinderen is ge weest. Bij de ontruimingsactie kwamen behalve de Maassluise brandweer en politie, ook de Rot terdamse korpsen in actie. Poor tershaven grenst aan Maassluis, maar ligt op het grondgebied van Hoek van Holland. Maasland - Hoewel niet het gehele dorp was uitgelo pen, kunnen de Maaslanders toch terugkijken op een uiterst geslaagd weekeinde. In het kader van jubileumactiviteiten van de Duitsche Ridderorde werden talrijke demonstraties gehouden. Hierbij sprongen vooral de verrichtingen van de parachutis ten, de mensen van de brandweer, de EHBO en oe Lotusgroep in het oog. Daarnaast kwamen eveneens veel mensen af op de demonstratie met modelvlieg tuigen. De parashow werd door veel mensen gemist, want doordat er veel wind was voorspeld werden de zes parachutisten eerder gedropt dan vooraf was aange geven. Het zestal landde nietemin perfect op net hoofdveld van voetbalvereniging MVF2?, waar na derhand ook nog een demonstratie van modelvlieg tuigen werd gegeven. Aanstaande zaterdag staat de braderie, de rommfr markt en een kunstmarkt op het programma. Ik kunstmarkt vindt plaats op het gazon voor de Ned611 iandse Hervormde kerk. In de avonduren wordt er. op het ijsbaanterrein, ondermeer een demonstratie zwaardvechten gehouden. Ze waren overheerlijk, de door molenaar Niek Boe- kestijn hoogstpersoonlijk gebakken pannekoeken De deelnemers aan de landelijke fietsdag, "ie® Vlaardingen start- en eindpunt had bij de molen Ar olus, hapten er dan ook met graagte in aan hetem^ van de 40 kilometer lange tocht die door Westlanoen Midden-Delfland voerde. De gelegenheid bestow» om de molen eens te bekijken en ook dat gebeur®?- De VW Vlaardingen organiseerde de tocht sanwn met de collega's uit Maassluis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1