Waterweg 15 Vuilophalers schamen zich voor baas 'Als dit wegvalt, is alles weg' Reumapatiënten bezorgd over sluiting Holybad Als u de Swift Bandit laat staan bent u een dief van uw eigen portemonnee. Tenzij u voor de Alto Savage kiest Kamerlid op bezoek Zilveren medaille (1) Hoofdrolspeler ziek Zilveren medaille (2) Gift voor Kenia Kunstmarkt Redt het zwembad! Comité boos over raadsdebat SCHIEDAM: Vari Schiedam BV, De Nijverheidsstraat 14 (Spaanse Polder), 010-4624922. VIAARDINGEN: Vari Viaardingen BV, Taanderijstraat 5 010-4356639. Rotterdams Dagblad j Donderdag 16 mei 1991 Schiedam Erica Terpstra, Tweede Kamerlid voor de WD, brengt vrijdag 24 mei een werkbezoek aan Schie dam. Mevrouw Terpstra komt zich op de hoogte stel len van de situatie m de verzorgingshuizen en de so ciale werkvoorziening 's Morgens doet het Kamerlid bejaardencentrum Thurlede aan. Zij ontmoet daar naast de bewoners ook vertegenwoordigers van de plaatselijke oude renbonden. 's Middags bezoekt zij bednjfsgemeen- schap Schiemond in het industriegebied Mathenes- se en de kwekerij aan de Fokkerstraat Op haar toemee door Schiedam wordt mevrouw Terpstra begeleid door burgemeester Reinier Sehee- res, gemeentesecretaris Arno Gonssen, de wethou ders Bart de Leede en Hans van Kleef en door lokale partijgenoten. V.W. van der Raaf (1930, Schiedam) mag sinds giste ren een lintje in zijr knoopsgat dragen. Hij kreeg na veertig jaar dienst bij de openbare nutsbedrijven een koninklijke onderscheiding Chauffeur/instructeur Van der Raaf ontving de zilveren medaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau, uit handen van wethouder Aad Wiegman. De jubilaris, die met vut gaat, is ook vele jaren aktief geweest in de vakbond en m de personeelsvereni ging. Theaterliefhebbers, die al een kaartje hadden ge kocht voor de voorstelling Amadeus op vrijdag 17 mei in het Passagetheater, hebben pech. De theater directie heeft de voorstelling geschrapt. Het Passa getheater heeft bericht gekregen dat hoofdrolspeler Willem Nijholt ziek is. De acteur kampt met een keelontsteking. Hij ligt met koorts in bed en de dok ter heeft hem verboden deze week nog op te treden. Abonnementhouders die voor de voorstelling had den geboekt hebben al bericht gekregen van de afge lasting. Samen met de andere gedupeerden kunnen zij Willem Nijholt misschien eind mei alsnog zien schitteren m Amadeus. Het Passagetheater hoopt dan de voorstelling wel op de planken te kunnen zet ten. Maar volgens directie-assistent Marq Oudshof is dat afhankelijk van Nijholts ziekteverloop. .Viaardingen De chef van de reparatiewerkplaats van automobile- bedrijf Van der Vlies, J. Zonneveld, heeft gisteren een koninklijke onderscheiding gekregen. Burge meester Fred van Lier speldde hem de zilveren ere medaille in de Orde van Oranje-Nassau op. Zonne veldis veertig jaar bij de garage in dienst Daarnaast washij 20 jaar diaken van de Nederlands Hervormde Gemeente en gaf hij zestig keer bloed aan het Rode Kruis. Daarvoor ontving hij laatst de Landsteiner- plaquette. Pater Rinus Tielen, die in Mbita (Kenya) een missie post bemant, heeft vanmiddag op de St. Jozefmavo een gift van tienduizend gulden in ontvangst geno men. Het geld, dat door de leerlingen is ingezameld (onder andere met een sponsorloop) is bestemd voor de St. Joseph secondary school in Kenya. De Vlaardingse mavoheeft deze school geadopteerd. Deze onderwijsinstelling houdt het midden tussen een huishoudschool en een mavo. Er wordt lesgege ven door een Amerikaanse vrijwilligster met onder wijsbevoegdheid en een tweetal Kenyaanse meisjes, die door de missiepost zijn opgeleid De missie is ook begonnen met de bouw van een school voor meisjes, omdat daar van regeringswege geen aandacht aan wordt besteed. Meisjes worden in de regel al op jonge leeftijd uitgehuwelijkt. Even goed hebben al een stuk of zestig vrouwelijke leer lingen hun intrek genomen in het gebouw, vertelde Pater Tielen gisteren op de St. Jozefmavo. Maasland De kunstmarkt moet naast de braderie en de rom melmarkt, een nieuw hoogtepunt worden in de festi viteiten rond de Duitsche Ridderorde, Liefst twintig kunstenaars betrekken zaterdag in Maasland een stand op het gazon voor de Nederlands Hervormde Kerk, met een veelzijdigheid aan voorwerpen, Het aanbod is behoorlijk gevarieerd: keramiek, pot tenbakken, kantklossen, boetseren, tekstschrijven, poppenmaken, wandkleden, sieraden en beelden, schilderijen, silhouettes en boerenschilderkunst. De kunstmarkt heeft plaats van 10.00 tot 17.00 uur, ge lijktijdig met de braderie op de 's-Herenstraat en de jeugdrornmelmarkt op de Burgemeester Van der Le- lykade, Kerkstraat en Kerkplein. Daarnaast is er ook een uitgebreid scala van oude ambachten te zien, waaronder sigarenmaken, vlas- breken, touwdraaien. leerlooien, kaarsen maken, zeisscherpen, handschoen breien en schoenen en klompen maken. Tot de deelnemers aan de kunstmarkt behoren on der anderen kantklosster Lujjten-Peterse uit Maas sluis, Gerda Don-Dobelstein uit Maassluis met boe renschilderkunst, schilder Jan Ouwenbroek uit Maassluis, en een drietal kunstenaars uit Maasland zelf. 's Avonds is er op het terrein van de ijsbaan om 21.00 uur een groots kampvuur, omlijst met een program ma van verschillende soorten muziek, toneel en dans en zelfs een demonstratie zwaardvechten. Redactie Waterweg: Jan Bootster Ben van Haren Peter de Lange Carel van der Vfelden Brede Haven straat 6 Postbus 4008 3130 KA Viaardingen Telefoon - 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 4345209 Hoek van Holland Een werkgroep wil proberen om het zwembad voor Hoek van Holland te behouden. Vanwege de slechte staat van het bad aan de Cordesstraat moet het aan het eind van dit seizoen worden gesloten, maar met name de Vereniging Zwembadfonds Hoek van Hol land en de scholen willen zich sterk maken om het bad voor de deelgemeente te behouden. Na 25 jaar is het zwembad helemaal 'op'. De bak is verzakt. Het bad is lek en ook de installatie voor de zuivering van water is aan vervanging toe. Het is daarom definitief het laatste jaar dat dit bad kan worden gebruikt. Of er een nieuw bad vour in de plaats zal komen is bepaald nog niet zeker. De deelgemeenteaad ziet geen kans om de hoge kosten op te brengen. Viaardingen - Het werken bij de Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst (ROM) in Viaardingen moet leuker worden. Al leen zo kan het hoge ziekteverzuim van rond de achttien pro cent worden teruggedrongen. Dat staat in een ambtelijke notitie over het ziekteverzuim en de arbeidsomstandigheden bij de ROM, die vooral met lang durig verzuim worstelt. Bovendien is de gemiddelde leeftijd van de zieken vrij hoog (met name bij de straatvegers en de chauffeur-beladers). De voornaamste oorzaak van het ver zuim betreft rugklachten. Een van de maatregelen om het ziekteverzuim terug te dnngen behelst het sneller aantrekken van tijdelijk personeel als iemand langdurig ziek blijkt. Daarmee kan een 'domino-effect' worden voorkomen. Bedoeld wordt dat een tekort aan personeel leidt tot een te hoge werkdruk, hetgeen tot nieuwe ziektemeldingen leidt. In dat verband wordt opgemerkt dat de recente verplichting om ar beidsplaatsen in te leveren 'niet bijdraagt aan verbetering van de situatie.' Er moeten overigens op nieuw banen worden ingeleverd bij de ROM. Onder meer door bijrijdersstoe- len te verbeteren, veegkarren be ter te verwannen en een lagere instap bij vuilnisauto's te realise ren zouden klachten ook moeten verdwijnen. De komst van de rol container kan hier ook een grote rolby spelen. Verder wordt geopperd het imago van de ROM te verbeteren. Om dat er een verkeerd beeld van de ROM zou bestaan 'ontstaat er iets als (valse) schaamte. Dat moet omgezet worden,' aldus de ma kers van de notitie. Voorgesteld wordt ook dat er meer betrokkenheid komt van het management bij het werk op de vloer. Viaardingen - Het Comité Ver ontruste Viaardingen, dat te hoop liep tegen de bezuinigingen, is helemaal niet te spreken over de manier waarop de gemeenteraad met de bezwaren is omgespron gen. In een open brief aan de raadsleden wordt gezegd dat 'de mensen niet serieus zijn geno men' tijdens de raadsvergadering vorige week. Jan van der Kolk, namens het co mité, in de brief: „Politici zaten verveeld te luisteren naar inspre kers. Een inspreker die een paar minuten over de hem gegeven tijd ging, werd weggefloten. Een aanfluiting." Begeleid door therapeuten van de kruisvereniging, doen reumapatiënten bewegingsoefeningen In het Holybad, Het Is het enige zwembad In de omgeving dat geschikt is voor dit doel. Foto Fotobureau Roet Dijkstra. De Swift Bandit is een sportieve Giant Suzuki in zwart-metailic Met een toerenteller, digitaal klokje, achterspoiler, luxe console, vloermatten met het Bandit- beeldmerk, ralley-wieldoppen, lichtwaar- schuwingssysteem, deurdrempel bescherm- strips, moderne striping en het Bandit-beeld- merk. De basisprijs van de Bandit bedraagt f 19.345,- inclusief metaallak, terwijl u voor de extras slechts f 1.000.- betaalt. De Alto Savage is gedistingeerd. Hij is donkerrood-metallic, heeft modieuze stoelbekledmg, vloermatten met het Savage-beeldmerk, speciale striping met op de achterzijde het Savage- beeldmerk, getint glas rondom, een hoedenplank, deurdrempel beschermstrips, lichtwaarschu- wingssysteem en een rechter buitenspiegel. De Savage heeft een basisprijs van f 14.193,- inclusief me taallak. Voor de extra's betaalt u slechts f600,-. Dus kom snel langs en bekijk deze i unieke auto's. :en basisprijs van SUZUKI PRIJS IS EXCLUSIEF AFLEVERINGEKOSTEN tft IS AL EEN ALTO VANAF F12 995,- EN EEK SWIFT VANAF F17 295.- UW SUZUKI-DEALER KAN EEN GUNSTIGE FINANCIERING VOOR U REGELEN Door Peter de Lange Viaardingen - Ze arriveren in taxi's en rolstoelen of worden door kennissen met de auto ge bracht. Vrijwel niemand komt met de bus, hoewel de halte direct voor de deur is. Een voor een schuifelen ze naar binnen. Er is gelukkig geen hoge trap. Na het omkleden helpen ze el kaar voorzichtig het water in. Dankzij de beweegbare bodem hoeven ze zich niet te forceren: ze kunnen zo in het bad stappen. Als iedereen in het warme water ligt, gaat de bodem weer omlaag. De therapie kan beginnen. Er zijn dit keer 39 deelnemers aan het wekelijkse zwemuurtje van de reumapatièntenvereniging Nieuwe Waterweg-Noord. „Dat is zo'n beetje het gemiddelde," zegt mevrouw J.C. van Tienen, die als bestuurslid achter de kassa is ge kropen. „Hel is ook een mooi aan tal. Met meer mensen wordt het bad te voL Dan moeten we ze overhevelen naar het volgende uur, als de kiuisvereniging komt zwemmen met gehandicapten." Elke dinsdag wordt de ketel in het Holybad flink opgestookt, zo dat het water een temperatuur krijgt van dertig graden. Dinsdag is de dag van de speciale gebrui kers, mensen die niet komen om baantjes te trekken maar om zich op doktersvoorschrift te ontspan nen m warm water. Het Holybad üjkt dan een beetje op een kuur oord, waar patiënten in de rij staan voor een heilzame onder dompeling. De reumpatiêntenvereniging maakt al een jaar of drie dank baar gebruik van de faciliteiten in het Holybad. Geen enkel ander zwembad in de regio is voor reu malijders zo gebruiksvriendelijk als de zweminrichting aan de Rei gerlaan in Viaardingen. De be langrijkste voordelen zijn de be weegbare bodem en het feit dat de mgang op straatniveau ligt. Daarnaast: het bad ligt in het hart van het werkgebied. Het is voor alle leden, die afkomstig zijn uit Maassluis, Viaardingen en Schie dam, goed bereikbaar. „Het wekelijkse zwemuurtje is voor ons van groot belang," aldus mevrouw Van Tienen. „We orga niseren verschillende activiteiten voor onze leden, zoals thema avonden en zo, maar dit is de eni ge vorm van fysieke ontspanning. Aan gymmen of zo doen wij niet, dat ligt buiten ons vermogen. Zwemmen m warm water is het enige. En dat water moet min stens dertig graden zijn, want met deze ziekte ben je veel gevoeliger voor kou dan andere mensen." Zodra het zwemuurtje voor zwan gere vrouwen is afgelopen en de leden van de patiëntenvereniging in het bad liggen, wordt een begin gemaakt met de wekelijkse bewe gingsoefeningen. Dat gebeurt on der leiding van twee therapeuten, die betaald worden door de kruis vereniging. Ook het ziekenfonds betaalt mee, vertelt mevrouw Van Tienen. „We hebben pas nog eet gift van duizend gulden gehad om de kosten te bestrijden." De voorgenomen sluiting van hei Holybad betekent een klap In hei gezicht van de vereniging. Me vrouw Van Tienen: „Dat kan tod niet, dat je van de ene instanbe geld en hulp krijgt om door te gaan met dit initiatief, en dat eet andere instantie, de gemeente Viaardingen, zegt: we doen 1$ bad dicht? Dit bad is voor ons be taalbaar, maar als het wordt ver kocht aan een particulier word! zwemmen ongetwijfeld v«d duurder. Het is maar de vraag of we dan kunnen doorgaan." Het treft dat halverwege het zwe muurtje het gemeenteraadslid Lenie van Halteren van de WD een kijkje komt nemen, volksvertegenwoordiger is bij Uit stek de persoon bij wie mevrouw Van Tienen haar bezorgdheid kwijt kan. Misschien, oppert 3e WD'ster, zijn er zelfs twéé volks vertegenwoordigers aanwezig „Mevrouw Verhart van zwemt toch ook bij u?" „Dat kan wel, er staat een roe vrouw Verhart op de lijst," ant woordt mevrouw Van Tienen. Le nte van Halteren tuurt door de glazen wand naar de zwemmers: „Die vierde van links, is dat me vrouw Verhart niet?" Ze kijkt ncg eens goed. „Nee, toch met" Nj nog wat heen en weer ge blijkt dat het om een ai vrouw met een bijna gelijkluidöj- de naam gaat. 'i. Meer dan belangstelling tonen kan Lerae van Halteren op moment niet doen. De politiek heeft weliswaar gezegd dat het Holybad met het oog op de ge- meentefmanciên moet worden 'afgestoten', maar over het tot van de gebruikers is nog niets beslist De gemeenteraad hoopt m zwemmers te kunnen overheve len naar het nieuw te bouwer, zwembad op het Wmdmill-tc- rein. Daarover wordt op 22 mei praat, als ambtenaren met Vlaardingse zwemclubs om de ta_ fel gaan zitten. De reumapatiöK ten zijn bij dat overleg met aan wezig; ze worden vertegenwoor digd door Hans van Gils, de be drijfsleider van het Holybad, ook de belangen van andere ge bruikersgroepen zal verwoorden. Van Gils is sceptisch over JE 'zwembadfusie1. Hij betwijfelt oh er geld genoeg is om een zwem-, bad te bouwen dat voldoende#, paciteit heeft voor alle Se, kers. Vorig jaar werden in de twefc bestaande baden 575.000 kaaitlj verkocht. „Zoveel mensen ra nooit in één bad kwijt," meent bedrijfsleider. Mevrouw Van Tienen ziet de toe-: komst somber in. „Straks sta$; we op straat," zegt ze bezorg; „Waar moeten wij heen als in ij nieuwe zwembad geen derde nj£ sin komt voor gebruikersgroe pen? Zwemmen is onze enige fsr richte therapie. Als dit wegvalM1 alles weg."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2