Waidfssg 9 Visserijmuseum moet de boer op Pluk de hoge lente-rente! Onderzoekers: 'Vlaardingen net zo promoten als Schiedam' Schiedam heeft eigen Keukenhof Pechvogel opgelicht Van Wezel gaat samen met Fial in raad verder West spint garen bij fusie van buurthuizen 'Kunstenaars weg uit stad' a ?rans van Krugten gaat jBrandersfeesten leiden D66 wil Turkse zender op net Maassluis haalt afval apart op Boodschappen plat Gezin dakloos Hardrijders gepakt Rijnstraat kijkt uit naar 2 september De bank met de S doet meer voor spaarders. 8% 8% 8% bondsspaarbank Rotterdams Dagblad Dinsdag 21 mei 1991 RW Vlaardingen - Een aantal Vlaardingse kunstenaars overweegt de stad te verlaten omdat de huren van de atelier-woningen aan de Landstraat/Vossen straat te hoog zijn geworden, schrijft Groen Links-raadslid Arnold van Kalken in schriftelijke vragen aan het college van B en W. Hij wil weten of de gemeente hier iets tegen gaat doen. genoemde huren zijn met ingang van 1 januari veel lp eer gestegen dan de kunstenaars dachten dat zou slaan gebeuren. Het is altijd de bedoeling geweest, laldus de vragensteller, dat de kunstenaar goedkoop .atelierruimte zouden krijgen. En dat komt nu in de knel, aldus Van Kalken. ^Volgens het Groen Links-raadslid zijn recent nog zestien kunstenaars, die op de wachtlijst stonden voor een huisvesting in Het Kameel, zoals de verza- ■meling atelier-woningen wordt genoemd, afgewezen iomdat hun inkomen te laag was. Van Kalken: „Be seft de gemeente dat door de recente huurverhoging Jet voor kunstenaars met een laag inkomen zeer [moeilijk wordt om zich in Vlaardingen te vestigen jjiq. hier te blijven?" pchledam - Frans van Krugten is Will Vollering op gevolgd als voorzitter van de Stichting Branders- beesten. Het bestuur, waar secretaris Ruud Pillard ■en penningmeester Koos Poot al deel van uit maak ten, is uitgebreid met de leden Piet Lam en Peter «Bottenberg. 'Vollering, die na drie jaar de voorzittershamer neer legde, büjft voorlopig wel als bestuurslid functioren rdjm zijn kennis en ervaring over te dragen aan Van fjirugten. Destijds nam Vollering als medewerker i&aii de Bondsspaarbank de leiding van het grootste Ëedamse volksfeest over van winkelier Chris )ens. ïring vertrok verleden jaar bij de bank, mede- [sponsor van het festijn, maar ondanks zijn werk als l directeur van een van de ondernemingen van de Hongaarse zakenman George Toth bleef hij zich in 'zijn vrije tijd inzetten voor de Brandersfeesten. •In Frans van Krugten krijgt Vollering een ervaren organisator als opvolger. De ondernemer, die in Schiedam drie opeenvolgende jaren actief was als 1 Prins Carnaval, bekleedt een groot aantal bestuurs- functies. Hij is hd van de sportraad, zit in het bestuur van de Lions Club en wordt als een van de drijvende /krachten gezien achter de Sehiedamse afdeling van 'de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De di- 'recteur van scheepsreparatiebedrijf Nicoverken staat jaarlijks eveneens garant voor de organisatie 'Van de Kerstmarkt. ®®PJ»®-t^6£in_Maas^luis wil van het college van. ea.1Siretei5 Turkse zender TRT niet op. Me, kabel is gezet toen Eurosport verdween. Zoals be- kendisLdaarvoorievenais in Vlaardingen en Schie- ;darrnmzerda$pir?riet. in de plaats gekomen. !b®"ïrijrt'ö^fa*Sd!i1ftelflke vragen op dat al eerder gesproken is bver'TRT. De komst van die zender is itoen tegengehouden met als argument dat de kosten ;(60.000 gulden) om het programma over te kunnen nemen te hoog waren, aldus D66. Die uitgaven be- tro fïen de uitbreid ing van het net. DC 6 meent dat dit argument is vervallen met het ver strek van Eurosport. Daarom wil de partij weten of ,het college bereid is de Turkse zender alsnog op het 'net toe te laten, 'Maassluis - De gemeente Maassluis begint op 6 juni in de wijk Dijkpolder met het apart ophalen van [groente-, fruit- en tuinafval. Dat gebeurt in de stra iten ten westen van de Rozenlaan. Aan de hand van 3de hier opgedane ervaringen wordt bepaald hoe een «mander verder in Maassluis moet worden inge- j§oerd.v «Binnenkort krijgt elk huishouden in de Dijkpolder Me beschikking over een keukenemmertje voor het "■part houden van keukenafval. Dat moet dan wor- «n geleegd in de speciale containers voor groente- ^tuinafval die bij de flats komen te staan. Mensen jin een benedenhuis krijgen een groene rolbak voor sriftn afval thuisbezorgd. Jfie gemeenteraad van Maassluis stemde in het afge- ilöpen najaar in met de gescheiden inzameling. t Schiedam - Een knallende burenruzie barstte zater dag los in de Van Hallstraat, toen een van de bewo ners thuiskwam van het boodschappen doen. De man, die met het oog op de pinksterdagen flink had ingekocht, kon niet alle tassen tegelijk naar boven dragen. Een deel van zijn inkopen liet hjj op straat 'staan. Een andere bewoner van de straat reed daar fhèt zijn auto overheen. Expres of per ongeluk, dat was de inzet van de hoog oplopende ruzie, die door de politie gesust moest worden. Schiedam - Politie en brandweer hebben zondaga vond een gezin moeten evacueren omdat hun wo ning aan de Damlaan in vlammen was opgegaan. De bewoners (man, vrouw en hun twee kinderen) waren niet thuis op het moment dat de brand uitbrak. De brand werd ontdekt door de buren, die eerst een lui de knal hoorden en toen vlammen uit het pand za gen slaan. Voorlopig onderzoek wees uit dat vermoe delijk sprake is van brandstichting. Kort voor de brand werd in het pand ingebroken. De gemeente liet de uitgebrande woning dicht timmeren. De scha de is aanzienlijk. Schiedam - Een Amerikaan die zaterdagmorgen op rijksweg 20 het gaspedaal te diep indrukte, kreeg een fikse bekeuring. Op een wegedeelte waar slechts 100 kilometer gereden mocht worden, wees zijn me ter 146 aan. De boete bedroeg 275 gulden. Eveneens wegens te hard rijden raakte zondagavond een 28-jarige Schiedammer zijn motorfiets kwijt. Hij reed met een snelheid van 130 kilometer over de Burgemeester van Haarenlaan. De limiet is daar 50 - kilometer. Vlaardingen - De VW zou Vlaardingen net zo conse quent moeten promoten als dat met Schiedam gebeurt. De stad is de moeite waard om aandacht voor te vragen. Studenten van de Nederlandse Hogeschool voor Toerisme en Verkeer stellen dit na een onder zoek naar de teruglopende bezoe kersaantallen van het Visserij mu seum en het negatieve imago van de stad. De les: met meer samen werking is Vlaardingen succesvol te promoten. Geconstateerd is dat Vlaardingen als sterke kanten de relatie met water, natuur en historie naar vo ren moet schuiven. Negatieve beeldvorming bestaat niet alleen over het milieu, maar ook over de kwaliteit van het winkelcentrum. Over het Vïsserijmuseum wordt opgemerkt dat de aandacht te lang op het produkt zelfheeft ge legen en te weinig op de verkoop daarvan. Ter illustratie, beweg wijzering naar het museum ont breekt, de toegankelijkheid is voor bepaalde groepen onvol doende, het museum is minimaal vertegenwoordigd in arrange menten, het promotiebudget is te laag en de doelgroepen zijn met goed gespecificeerd. Daarom, aldus de onderzoekers, moet meer worden gedaan aan het werven van grote groepen, zo als scholen en bejaarden Daarbij dient de goede bereikbaarheid met het openbaar vervoer veel na druk te krijgen. Gesuggereerd wordt verder een gastenboek in het Vissenjmu- seum neer te leggen, omdat veel bezoekers er waarde aan hechten na een bezoek een waardeoor deel te geven, „Hierdoor blijft voeling met de wensen van de het publiek aanwezig," staat in het onderzoeksrapport. Volgens de studenten verdient het aanbeveling dagtochten van uit Vlaardingen aan te bieden richting Rotterdam. Ook zouden dagtochten georganiseerd moe ten worden waarin zowel het ste delijke (historie) als het natuurlij ke (Midden-Delfland) produkt zijn opgenomen Vlaardingen zelf zou vooral als visse*- '-tad aan de man moeten wore gebracht. Die moet dienen alt. pstok voor ovenge acitivteiten Directeur Fnts Loomeijer van het Vïsserijmuseum heeft al wat kanttekeningen geplaatst bij het onderzoek. „Het was soms even slikken, maar alles is degelyk on derbouwd," luidde zijn eerste re actie. „We kunnen met de conclu sies aardig leven, al ben ik het ook niet met alles eens Zo be strijd ik dat er met marktgericht wordt gewerkt Daar zijn we nou juist mee begonnen." Wethouder Agnes van Ardenne- van der Hoeven, die vnjdag offi cieel het rapport kreeg overhan digd, noemde het belangrijk dat er een algemeen promotieplan voor de stad komt. „We moeten de sterke kanten gezamenlijk uit dragen. Aan de versterking van de winkelfunctie wordt gewerkt We hopen dat in het najaar de eer ste paal de grond in kan voor de vernieuwing van het stadshart. Los daarvan, het is goed eens van anderen te horen wat die van Vlaardingen vinden Schiedam - Een onbekende wist zaterdag een aardig slaatje te slaan uit de pech van een 19-jari- ge automobilist uit Spijkenisse Deze bestuurder was met zijn wa gen gestrand op rijksweg 20. Een mede-weggebruiker stopte en bood zijn diensten aan: hij zou een monteur, die een kennis van hem was, inschakelen Deze dienstverlening kostte 55 gulden, vooruit te betalen. De man uit Spijkenisse overhandigde het geld. Nadat hij een poosje ver geefs op de monteur had gewacht, werd hem duidelijk dat hij was opgelicht Door Ben van Haren Vlaardingen - Het raadslid Ar nold van Wezel stapt deze week naar het gemeentehuis om de vorming van een onafhankelijke fractie voor uitgetreden SP-leden te regelen. Hij heeft m het pink sterweekend definitief besloten om net als Joke Fial-Van Winger den uit de SP-fractie te stappen, die door Remi Poppe wordt ge leid. Van Wezel nam zijn besluit zaterdag na een anderhalf uur du rend gesprek met landelijk SP- voorzitter Jan Marijnissen. „Dat gesprek is niet vriendelijk verlopen," zegt Van Wezel, die al achttien jaar lid is van de SP. Ma rijnissen zou wel op een aantal van zijn klachten zijn ingegaan, maar over meer openheid binnen de SP zou pas in september ge sproken kunnen worden. Het voor hem zeer belangrijke punt van denaar zijn mening te domi- nante rol van Remi Poppe in de Vlaardingse £1? was volgens,Van Wezel helemaal niet bespreek-r baar. „De kaarten waren al geschud, Het landelijk bestuur heeft ons laten vallen. Het kiestn voor Pop pe omdat hij de gezichtbepalende figuur van de SP in Rijnmond is en ook landelijke uitstraling heeft. Alleen daarom houden ze hem hier in Vlaardingen de hand boven het hoofd." Van Wezel zegt in zeker opzicht best nog waardering te kunnen opbrengen voor Poppe. „Natuur lijk doet hij veel goed werk, maar hij heeft een veelte grote bek. Hij sabelt niet alleen buiten maar ook binnen de partij mensen neer. Sinds we de verbouwing aan het pandje aan de Broekweg hebben gehad, is het hier fout gegaan." Van Wezel zegt op socialistische grondslag verder te willen gaan met zijn raadswerk samen met Joke Fial-Van Wingerden, die vo rige week haar breuk met de SP bekend maakte. Fial en Van We zel weigeren gevolg te geven aan de regel in een verklaring die elk raadslid van de SP voor zijn beë diging moet ondertekenen en waarin staat dat de plaatselijke afdeling beslist over de bezetting van SP-raadszetels. Van Wezel weet nog niet onder welke naam het tweetal gaat wer ken in de gemeenteraad. Hij heeft even gedacht aan 'Stadsbe lang'. Voor de Socialistiese Partij bete kent de onafhankelijkheid van twee van haar vijf raadsleden ook financieel een forse aderlating omdat de 1500 gulden toelage, die •elk raadslid maandelijks ont vangt, voortaan met meer in de partijkas .terecht komt maar naar deprivé-rekeningen van Fial en Van Wezel zullen gaan. Zal de SP-partijkas die driedui zend gulden per maand wel gaan missen, voorlopig telt het uitge treden tweetal nog wel mee in de vergoeding van dertienduizend gulden per jaar die uit de ge meentekas wordt betaald voor on der meer fractie-assistentie. De gemeentelijke regels zijn dat deze vergoeding wordt bepaald naar grootte van de fractie op het moment dat de gemeenteraad aantreedt. Om dit geld aan Van Wezel en Fial ten goede te laten komen, zal de gemeente goed keuring moeten krijgen van Remi Poppe als fractievoorzitter van de SP. Schiedam - Eindelijk zijn de be woners van de Rijnstraat verze kerd van de datum waarop de ge meente Schiedam begint met het groot onderhoud aan de huurwo ningen in Schiedam-Zuid Maan dag 2 september zal worden be gonnen met de werkzaamheden Om de vast te stellen datum i$ heel wat te doen geweest Omdat de renovatie waarmee men m het voorjaar van 1989 al had moeten beginnen, steeds werd uitgesteld, spande de bewonersvereniging Schiedam-Zuid vorige week een kort gedmg aan tegen de gemeen te. Zij won het gedmg. maar het vonnis kwam niet helemaal over een met de gestelde eis Maar de* Rotterdamse rechter mr. CM.B'i Boot bepaalde wel dat de gemeen- te spoed moet maken met de start van de renovatie En daar was hei de bewoners om te doen. „Natuurlijk zijn we blij," reageer de Joop den Üyl. bestuurslid van de bewonersvereniging ..Maar denk nu niet dat we de slingers uithangen in de straat Voor hel zelfde geld hadden we verloren Gelukkig hebben we nu via dp rechter duidelijkheid gekregen over de datum waarop men be gint met het groot onderhoud. In januari wilden we ook al een kort geding aanspannen maar dat is teruggedraaid omdat de ge meente ons per brief beloofde per 1 juni met de werkzaamheden te zullen beginnen. Toen tijdens een vergadering werd gesteld dat juni geen haalbare kaart was. zijn we tot actie overgegaan. Men deed ons tot dne keer toe keiharde toe zeggingen maar die werden ge woon niet nagekomen. Nu kijken we uit naar 2 september. Dan gaat het echt gebeuren." Al hebben de bewoners meerdere malen eerder het idee gehad dat de renovatie ten uitvoer zou wor den gebracht, dit keer wordt er met getwijfeld. Want wordt er niet op 2 september met de opera tie in de Rijnstraat gestart, dan hoeven de bewoners in de periode van 1 september tot de aanvang van de werkzaamheden geen huur af te dragen. Men gaat ervan uit dat de gemeente het zo ver met laat komen. „Maar met, geen. huur betalen^ schieten we niets op," zegt Den Uyl. „Het gaat ons om de renova tie. Die moet er eindelijk eensko. men, en die komt er nu ook." 1 „De oplossing waartoe de rechter heeft besloten," zegt de heer Zweytzer, hoofd van de afdeling Bouw- en Woningtoezicht, „is ac ceptabel. Maar het middel waar naar de bewonersvereniging heeft gemeend te moeten grijpen, vind ik wel wat zwaar." De gemeente toont zich ook te vreden over de afloop van het kort geding. Een woordvoerster. „De gemeente heeft in het hele proces meer tijd nodig gehad dan aanvankelijk gedacht werd. Dus 1 juni konden we niet halen Daar om is om 1 september gevraagd. En de uitspraak is precies wat de gemeente wilde." Tijdens een wandeling door het Beatrixpark en park Kethel keken Schiedammers hun ogen uit. Ze waren verrast zoveel natuurschoon In eigen stad aan te treffen. Foto John de Pater. Schiedam - „Ik wist echt niet dat de Sehiedamse natuur zo veel te bieden heeft," sprak een deelneemster aan de middagwandeling door park Kethel vol be wondering uit. „Je zoelrt het moois altijd ver weg en het ligt gewoon naast je eigen deur." Om twee uur begonnen zo'n veertig na tuurliefhebbers aan een wandeling door het Beatrixpark en park Kethel onder des kundige leiding van Hannie Keesmaat van het Instituut voor Natuureducatie (IVN). Via het wandelpad aan de rand van het in 1959 geopende Beatrixpark, waar populie ren en de steeds zeldzamer wordende ie pen de begrenzing vormen, werd park Ke thel door de met kijkers en kleine natuur- boekjes gewapende groep betreden. Dit jongste Sehiedamse park, dat onder deel uitmaakt van de grote Sehiedamse parkgordel, is ruim opgezet met specifieke elementen als poldersloten, waarlangs smeerwortel. fluitekruid. en bijzonder gif tige boterbloemen welig tieren, grienden, pestbosjes en houtwallen. Tevens is het landelijk karakter versterkt door de aange legde bruggetjes en dammen. Vlaardingen - De samenwerking tussen buurthuis De Haven en Ontmoetingscentrum West wil nog niet goed van de grond ko men. Uit bezuinigingsoogpunt wil de gemeente dat de twee in stellingen samen één pand gaan delen in de Professor Telderstraat in de Westwijk, maar het nieuwe buurthuis wordt voorlopig hoofd zakelijk het domein van Ontmoe tingscentrum West. De Haven doet nog niet mee. De Haven wil eerst zekerheid dat er een steunpunt voor het sociaal- cultureel werk in de binnenstad achterblijft, voordat de overige activiteiten naar de Telderstraat worden overgebracht. Voor dit steunpunt heeft de ge meente Vlaardingen 350,000 gul den gereserveerd, maar er is ook na ruim een jaar zoeken nog geen zicht op een passende accommo datie. De Haven voelt weinig voor het aanbod drie lokalen te betrek ken in de voormalige Juliana van Stolbergschool aan de Groen van Prinstererstraat. Dit gebouw wordt over enkele jaren gesloopt en biedt het sociaal-cultureel werk in de binnenstad derhalve weinig perspectief. Ondertussen dnngt de tijd: ook het Weeshuis, het huidige onderkomen van De Haven, wordt afgebroken. Ingezonden mededeling Als u op een verantwoorde en veilige manier ten volle profijt van uw spaargeld wilt hebben, dan bent u bij de Bondsspaarbank aan het juiste adres. Immers, wij zijn de experts bij uitstek op het gebied van hoge spaa r- rente Neem bijvoorbeeld onze Mei-rekening met een loop tijd van één jaar vast en maar liefst 8% rente. Kom tussen 21 en 31 mei bij ons langs. U legt een minimum bedrag van f 500,- in, of hogere bedragen afgerond op honderden guldens. Dit bedrag staat dan één jaar vast In mei '92 kunt u dan alles opnemen of weer verlengen. De Mei-rekening is niet aan leeftijd gebonden. Iedereen kan hem openen en u hoeft geen klant van ons te zijn Wilt u dus wat meer van uw spaargeld maken, open dan een Mei-rekening en doe dat tussen 21 en 31 mei 1991 Mei- rekening Spaar- deposito Spaar- deposito Minimum inleg f500,- f500,- fSOO,- Looptijd 1 jaar 2 jaar 3 jaar Normale rente 7.75% 7,75% Rentetarief Schiedam Vlaardingen Ontmoetingscentrum West heelt alle begrip voor de weigering van De Haven om nu al de stellingen in het centrum te ontruimen „Zo lang er geen steunpunt is, bete kent meegaan naar de Telder straat dat ze het contact met ten minste een deel van de doelgroe pen verliest. Voor de kleintjes en voor ouderen is de Telderstraat gewoon te ver weg, die reizen dat stuk niet." zegt Annemane van Krimpen, sociaal-cultureelwerk ster in Ontmoetingscentrum West. De medewerkers van het Onk. moetingscentrum geven gnf toe dat West tot nu toe meer garen spint bij de gedwongen samen werking dan het buurthuis in het centrum, Zij verhuizen straks naar een mooi opgeknapt school gebouw in de Telderstraat. Het houten noodgebouw aan de Hons de Vijfdelaan waar ze nu al 21 iaat bivakkeren is nog net geen ruïne. „Maar het wordt door punaises en spijkers bij elkaar gehouden. Als je tegen de achterwand duwt, ga je erdoorheen," aldus Annemane van Krimpen. Het Ontmoetingscentrum is voor lopig de enige fusiepartner die: zich met de inrichting van h® nieuwe buurthuis bezig houdt Er is nog niet gesproken over de vraag welke activiteiten De Ha ven er in een later stadium kan gaan ontplooien. Door de ver- traagde totstandkoming van de stichting Welzijn, de overkoepe lende organisatie voor sociaal- cultureel werk in Vlaardingen, zijn beide partners pas sinds ja nuari officieel in gesprek. Verwacht wordt dat het nieuwe buurthuis een grote aantref kmgskracht zal gaan uitoefenen op de bewoners van de West- en Zuidwijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1